הפוך לדף הבית אימייל אדום
    |  
ראשי יומן ראשי בלוגים אקטואליה בעולם סקופים משפט כלכלה בריאות המגזין מנוי VIP
ארכיב יומי  |  כל הקישורים  |  סיפורים חמים  |  ניוזלטר  |  נדל"ן  |  תגיות  |  משובים  |  משמר המשפט  |  ספרייה מקוונת  |  בימה חופשית  |  מיוחדים  |  ערוצים נוספים
חדשות / מבזקים
ראשי  /   מדיני/פוליטי  ממשל  עלייה וקליטה    |  שתף:    |    |    |  
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת
מועדון +
כסף רופאים שמאים יועצים אדריכלים
שופטים עורכי דין עיתונאים רואי חשבון
 
 
 
 
 
בלוגרים News1  /  דעות ▪ כתבות ▪ תחקירים
 
נקודת הג'י של ישראל
14/07/2016   |   אלברט שבות
 
 
 
האם יש לכם תאום בעולם
14/07/2016   |   יפעת גדות
 
 
 
יום פקודה
14/07/2016   |   ארי בוסל
 
 
 
משפט ראווה
14/07/2016   |   מנחם רהט
 
 
 
יש מצב רוח
14/07/2016   |   הראלה ישי
 
 
 
 
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
 
 
מהלך חשאי להשבת רכוש יהודי מדינות ערב
מאת: עידן יוסף  |    |  תגובות    כנסת 20
הרכוש נשאר במרוקו [צילום אילוסטרציה: אביר סולטן/פלאש 90]

כך נחשף בדיון בוועדת העלייה שיזם ח"כ אורן חזן טענות: התוכנית המדינית של המחנה הציוני אינה כוללת בתייחסות לרכוש שנגזל

+ בטרומית: מרכז שירות ארצי לעניין כרטיס רב-קו
+ בטרומית: ניתן יהיה להצביע בבחירות באמצעות חוגר
+ בטרומית: מועדי תשלום של המדינה לספקים חיצוניים
+ אושר בטרומית: הצמדת תשלומים לחיילים בודדים למדד המחירים לצרכן
+ אושר בטרומית: מחיקת רישום פלילי למי שהשלים שירות סדיר מלא
▪  ▪  ▪
ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות התכנסה (יום ד', 13.7.16) לדון בנושא השבת הרכוש היהודי שנגזל ממדינות ערב והאיסלאם. במהלך הדיון סיפר מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי אבי כהן, כי ישראל פועלת באופן חשאי להשבה של הרכוש ומשקיעה ותשקיע לשם כך מיליוני שקלים.

כהן סיפר על שלושה מישורים בהם פועל המשרד: "בימים אלה מתקיימת פעילות מסווגת, יחד עם משרד החוץ, בה נשקיע מיליונים להשבת הרכוש מיהדות ערב ואירן שתבשיל בתוך חודש-חודש וחצי. אני לא יכול להרחיב מעבר לכך. במקביל, נקיים אירוע בנושא ובקרוב יוענק גם פרס ראש הממשלה לחקר ולמסורת יהדות ערב והאיסלאם".

אלון שמחיוף מהמועצה לביטחון לאומי אישר את דברי המנכ"ל ואמר כי המהלך החשאי נעשה בגיבוי משרד ראש הממשלה והמועצה לביטחון לאומי.

ח"כ אורן חזן (הליכוד), שיזם את הדיון, אמר כי "יש תיקון של חלקים בתוך הממסד שמכירים בקהילות המפוארות מיהדות ערב והאיסלאם, ואנו מקווים שנצליח להכניס את תיקון העוול הזה. עד שחוקקו חוק, פעם אחת לא מימשו אותו ופעם אחרת הוא לא היה מנוסח טוב מספיק".

יו"ר הוועדה, ח"כ אברהם נגוסה: "יוצאי מדינות ערב עזבו את ארצותיהם והשאירו את רכושם מאחור. אנו רוצים לדאוג לעשות צדק היסטורי ולדאוג לכך שסוף-סוף הרכוש הזה ישוב לבעליהם. חשוב מאוד שהאופוזיציה והקואליציה מאוחדים בנושא הזה. זה כלי חשוב להצלחה".

ח"כ יצחק הרצוג (המחנה הציוני): "הנושא הוזכר במצע שלנו לבחירות בצורה מפורשת. אם יהיה מהלך להסדר אזורי, אין ספק שהנושא חייב לעלות על סדר היום".

חלק מהנוכחים העלו טענות על כך שהתוכנית המדינית שח"כ חיליק בר מציג מטעם סיעת המחנה הציוני אינה כוללת התייחסות להשבת הרכוש היהודי לצד התייחסות לפליטים. בר השיב: "התוכנית המדינית שלי היא היחידה בהיסטוריה המבקשת הכרה מלאה בפליטות היהודים שיצאו ממדינות ערב ומתן פיצויים. הצגתי זאת באיחוד האירופי מול 210 חברי פרלמנט. כעת אני מגבש את המצע מחדש והוא יכלול את הנושא באופן בולט"

מנגד, טען זאב בן יוסף, חבר הנהלת הליכוד העולמי: "התלות בנושא השבת הרכוש בהסדר מדיני היא בעייתית, כיוון שהצד השני לא שש להגיע להסדר כזה. צריך לנתק את עניין ההסכם עם ערביי ארץ מנושא זה ולעשות זאת באמצעות צינורות קשר עם ערביי ארץ ישראל".

אלי גבאי, ח"כ לשעבר מטעם המפד"ל: "מהרגע שהאו"ם תומך בפליטים של מדינות ערב, יש להכיר בכך שיש כאן פליטים יהודים. אי-אפשר לצמצם את הנושא לרכוש בלבד - צריך להכיר בפליטים היהודיים. באמצעות מהלך מדיני יש לוודא שכמו שהאו"ם מעניק כספים לפליטים הערבים הוא יעניק רכוש לפליטים היהודים".

ח"כ ענת ברקו (הליכוד): "אירופה חייבת להכיר בכך שיש כאן פליטים יהודיים. אין פליטים עם דם כחול. אם רוצים להכיר בערבים הפליטים, חייבים להכיר גם בפליטים היהודים. אני רואה גם בעצמי בת ליהודים פליטים עירקים".

לבנה זמיר, יו"ר ארגון יוצאי מצרים: "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. מה שהדור של אבי לא הצליח לעשות, אתם מצליחים לעשות. ועדת ביטון אכזבה את כל הארגונים שכאן כיוון שלא מדברים על החורבן".

+ בטרומית: מרכז שירות ארצי לעניין כרטיס רב-קו

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק לתיקון פקודת התעבורה (מרכז שירות ארצי לעניין כרטיס רב-קו), התשע"ה-2015 של חבר הכנסת ישראל אייכלר. מוצע בה לקבוע שיוקם במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים מרכז שירות ארצי לעניין כרטיס רב-קו (להלן - מרכז השירות הארצי), שירכז את מתן השירות לציבור הנוסעים בנוגע לכרטיס רב-קו. על פי המוצע, מרכז השירות הארצי, בין היתר, יקים מרכזי שירות בפריסה ארצית לשם הנפקת כרטיסי רב-קו ובירור הסכום הטעון בכרטיס, ויטפל בפניות ציבור בנושא כרטיס רב-קו. [מבזק: 17:04 13/07/16]

+ בטרומית: ניתן יהיה להצביע בבחירות באמצעות חוגר

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הצבעה באמצעות תעודת חוגר (תיקוני חקיקה), התשע"ו-2015 של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' וקבוצת חברי כנסת. מוצע בה לקבוע כי חייל במדים יוכל להזדהות באמצעות תעודת חוגר לצורך הצבעה בבחירות. לבקשת ועדת השרים לחקיקה, יוחרגו מן החוק בחירות פניות כדי לצמצם מעורבות חיילים בפוליטיקה. [מבזק: 16:21 13/07/16]

+ בטרומית: מועדי תשלום של המדינה לספקים חיצוניים

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הגבלת אשראי ספקים למוסדות המדינה, התשע"ו-2016 של חברי הכנסת רוברט אילטוב ואראל מרגלית. מוצע בה להסדיר את מועדי התשלום ותנאי האשראי לפיהם ישלמו מוסדות המדינה ומוסדות ציבוריים נוספים, המפורטים בהצעת החוק, לספקים ונותני שירותים חיצוניים עבור ביצוע עבודה, קבלת שירות או הספקת טובין. הוראות אלה יחולו גם על תשלום תמורה בשל התקשרות במכרז עם מוסד ממוסדות המדינה. כמו כן, מוצע להסמיך את שר האוצר לקבוע הוראות לעניין פטור מחובת הסדרי תשלום ואשראי כאמור, באישור ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת. [מבזק: 16:03 13/07/16]

+ אושר בטרומית: הצמדת תשלומים לחיילים בודדים למדד המחירים לצרכן

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הצמדת תשלומים לחיילים בודדים למדד המחירים לצרכן, התשע"ו-2015 של חבר הכנסת מיכאל אורן וקבוצת חברי הכנסת. מוצע לקבוע כי הטבות כספיות הניתנות לחייל בודד יעודכנו אחת לשישה חודשים בהתאם לעליית מדד המחירים לצרכן.
 [מבזק: 13:51 13/07/16]

+ אושר בטרומית: מחיקת רישום פלילי למי שהשלים שירות סדיר מלא

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק שירות ביטחון (תיקון - קביעת פקודות בעניין המלצה על מחיקת רישום פלילי וקיצור תקופת התיישנות של חיילים), התשע"ו-2016 של חברת הכנסת ענת ברקו. מוצע לקבוע כי בפקודות הצבא ייקבעו הוראות בדבר זכותו של חייל שהשלים שירות סדיר מלא, להגיש בקשה לקבלת המלצה מצה"ל, לקיצור או מחיקה של תקופת התיישנות או תקופת מחיקה של רישומים במרשם הפלילי בגין עבירות שביצע. כן מוצע כי צה"ל יביא לידיעת כלל חייליו את פקודות הצבא כאמור, ביום גיוסם או לאחר מכן, בסמוך למועד זה.
 [מבזק: 13:20 13/07/16]

תאריך:  13/07/2016   |   עודכן:  13/07/2016
עידן יוסף

מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן

תגיות / מי ומי בפרשה: עוקבים - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר   אברהם נגוסה   אוסמה סעדי   אורי מקלב   אורי יהודה אריאל   אורלי לוי-אבקסיס   אורן חזן   איוב קרא   איילת נחמיאס-ורבין   איילת שקד   איימן עודה   אילן גילאון   איתן ברושי   איתן כבל   אכרם חסון   אלי אלאלוף   אלי גבאי   אלי כהן   אליהו בן-דהן   אמיר אוחנה   אראל מרגלית   באסל גטאס   בנימין נתניהו   בצלאל סמוטריץ   גלעד מנשה ארדן   ג'מאל זחאלקה   דוד אמסלם   דוד  ביטן   דני עטר   המחנה הציוני   זאב בנימין בגין   זוהיר בהלול   ז'קי לוי   חיים ילין   חיליק (יחיאל) בר   חנין זועבי   טלי פלוסקוב   יאיר לפיד   יגאל גואטה   יהודה גליק   יואב בן-צור   יואב קיש   יואל חסון   יואל (יולי) אדלשטיין   יואל קוסטנטין רזבוזוב   יוסף גריף   יוסף תיסיר ג'בארין   ינון מגל   יעל גרמן   יעל כהן-פארן   יעקב מרגי   יעקב פרי   יפעת שאשא-ביטון   יצחק הרצוג   יצחק (איציק) שמולי   ירון מזוז   ישראל אייכלר   מאיר כהן   מאיר פרוש   מייקל אורן   מיכל בירן   מיכל רוזין   מיקי לוי   מירב בן-ארי   מירי  רגב   מכלוף מיקי זוהר   מנואל טרכטנברג   מרב מיכאלי   מרדכי (מוטי) יוגב   משה גפני   משה כחלון   נאוה בוקר   נורית קורן   ניסן סלומינסקי   נפתלי בנט   סילבן שלום   סתיו שפיר   עאידה תומא סלימאן   עבד אל-חכים חאג' יחיא   עבדאללה אבו-מערוף   עודד פורר   עיסאווי פריג'   עליזה לביא   עמיר ארמונד פרץ   עמר בר-לב   ענת ברקו   עפר שלח   ציפי לבני (שפיצר)   קארין אלהרר   קסניה סבטלובה   רוברט אילטוב   רויטל סויד   רועי פולקמן   רחל עזריה   שולי מועלם-רפאלי   שי  פירון   שירן השכל   שלי רחל יחימוביץ'   שרון גל   שרן השכל   תמר זנדברג 


פורומים News1
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה בחירות 2015 בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
מהלך חשאי להשבת רכוש יהודי מדינות ערב
הודעות  [ 1 ] מוצגות  [ 1 ]  תפוס כינוי יחודי      לכל ההודעות         כתוב הודעה 
כותרת ההודעה שם הכותב שעה    תאריך
1
מתעניין
14/07/16 17:56
פורום: כנסת 20 כתוב הודעה
+
מדינת עמלק
28/06/16 12:01
+
אלי בובליל ר"ג
15/06/16 21:00
+
ישראבלוף ביבילוף
14/06/16 00:24
+
מ.מ
8/06/16 09:53
+
קורןנאוה טבריה
24/05/16 05:26
+
הניה ו.
20/05/16 09:44
 
ע_הראל
20/05/16 14:49
 
דנדי
20/05/16 19:02
 
לדנדי
21/05/16 05:47
 
אויש..נמאסתם
22/05/16 09:54
 
אוונגארד
23/05/16 23:06

ברחבי הרשת

התפתחויות נוספות כנסת 20
ועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה (יום ד', 13.7.16) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הסדרת ייעוד השימוש במקווה טהרה של ח"כ משה גפני וקבוצת ח"כים מיהדות התורה, ש"ס והבית היהודי. "בנוסח הצעת החוק אין פגיעה בטובלות ובטובלים", הדגיש ח"כ גפני. "אין שינוי בסטטוס-קוו. מועצה דתית - ואני מציע להוסיף לזה גם רשות מקומית - רשאית שלא להתקשר בהסכם עם כל אחד. מקווה מוקם לצורך טבילה. אסור למנוע מאף טובל או טובלת לטבול. נוצרה בעיה, שהשכירו מקוואות לצורך דברים אחרים שאינם טבילת טהרה רגילה. אז החוק מאפשר למועצה הדתית שלא לעשות הסכם".
13/07/2016  |  עידן יוסף  |  חדשות
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק ההוצאה לפועל התשע"ו-2016, אליה הוצמדה הצעה פרטית של ח"כ מרב מיכאלי ודוד ביטן.
13/07/2016  |  יפעת גדות  |  חדשות
ועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות, בראשות ח"כ עליזה לביא, קיימה (יום ג', 12.7.16) דיון על הערכות גורמי טיפול ושיקום לקראת סגירת בתי בושת באזור התחנה המרכזית הישנה בת"א, בהשתתפות מנכ"ל משרד הרווחה והשירותים החברתיים, עו"ד אליעזר יבלון.
13/07/2016  |  יפעת גדות  |  חדשות
הוועדה לביקורת המדינה התכנסה (יום ב', 11.7.16) על-פי בקשתו של ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) בעניין בקשה לחוות דעת מבקר המדינה בנושא: השפעת השינוי בשיעור המכס על מחיר המוצרים בענף החקלאות לפני חג הפסח התשע"ו.
12/07/2016  |  עידן יוסף  |  חדשות
הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי דנה (יום ב', 11.7.16) במצבן של נשים עם מוגבלויות, ואימהות לילדים עם צרכים מיוחדים, באוכלוסייה הבדואית בנגב, לאור פרסומו של מחקר מקיף בנושא שערכה עמותת "מע"ן - הפורום למען נשים ערביות בנגב".
12/07/2016  |  מירב ארד  |  חדשות

רשימות נוספות
"הצעה שתשמור על כבוד הכנסת ומעמדה"  /  עידן יוסף
272 ילדים נפגעו מהסעות לבתי הספר  /  יפעת גדות
גילאון: "העוני בישראל טוב לפוליטיקה"  /  יפעת גדות
הארץ מגן על חנין זועבי  /  אלעזר לוין
הזוג המוזר  /  איתמר לוין
המחוקק מעל החוק  /  איתמר לוין

פורומים
כנסת 20
מדיני/פוליטי
ממשל
עלייה וקליטה
ברחבי הרשת
כתבות שיווקיות
צוות חדשות עולם
מה עושים הישראלים בתקופת הקיץ של 2016
צוות חדשות עולם
מתכננים רכישת רכב? 3 אופציות שכדאי להכיר
ביטוח ופיננסים
אלבר רכב
אקסלנס ייעוץ משכנתאות
בי פטנט פתרונות מיוחדים
קלאב הוטל
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים |