הפוך לדף הבית
    |  
ראשי יומן ראשי בלוגים אקטואליה בעולם סקופים משפט כלכלה בריאות המגזין מנוי VIP
ארכיב יומי  |  כל הקישורים  |  סיפורים חמים  |  ניוזלטר  |  נדל"ן  |  תגיות  |  משובים  |  משמר המשפט  |  ספרייה מקוונת  |  בימה חופשית  |  מיוחדים  |  ערוצים נוספים
חדשות / מבזקים
ראשי  /   מגדר  מדיני/פוליטי  מוניציפלי/מקומי  ממשל  משפט 
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת
מועדון +
כסף רופאים שמאים יועצים אדריכלים
שופטים עורכי דין עיתונאים רואי חשבון
 יצחק ראובן, משרד עורכי דין
 שפינט-סיראי שרון
 מושקט יורם
 אשכולי-יהלום אוריין
 רייך שירה
 מנחם אברהם
 יצחק ראובן
 דרוקר משה
 דרוקר אורי
 שרמן יהושע
 צדקיהו אייל
 מיקי מיכאלוביץ
 דיאמנט אריאל
 ויקי אילון בטן
 פישלר (פיני) פנחס
 שטרנטל יוסף
 מאנדל ישראל
 שוב צבי
 נדולני קרן
 סירוטה-הולנדר דפנה
 פרץ עופר
 זוקין קרן
 בן-אריה יפעת
 פל אריאל
 דרליצ'מן קורל
 דרמר אמיר
 וינרוט יעקב
 וינרוט יחיאל
 נשר עודד
 ג'והן דוד
 וינרוט דב
 וולנרמן ישראל
 חדד עמית
 שויצקי אמיר
 רוט אריאל
 חי נתנאל
 הקר שמואל
 מרנס איתן
 איינס ליאב
 רובינגר אושר
 חוגרי אופיר
 טבול מתן
 פריש אריאל
 רייטן רפי
 בן-נחום שלמה
 פפיש ליאור
 מילשטיין נועה
 רייכמן רן
 שוב אביעד
 שוב משה
 שיף נעמה
 שוב שמואל
 שוב ושות', משרד עורכי דין
 ויזל נוגה
 יורם מושקט ושות', משרד עורכי דין
 
 
 
 
 
בלוגרים News1  /  דעות ▪ כתבות ▪ תחקירים
 
עלייה בשיעור מקרי הדיכאון
16/11/2016   |   יפעת גדות
 
 
 
תרגיל ההטעיה הצליח - קולם של רבבות הנופלים לא נשמע
16/11/2016   |   ישראל רוזנבלט
 
 
 
אלופי השקעות
16/11/2016   |   רונן סולומון
 
 
 
הם ממשיכים להסית
16/11/2016   |   רון בריימן
 
 
 
עולים באש
16/11/2016   |   יפעת גדות
 
 
 
 
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
 
 
"לדינה זילבר אין סמכות על
אירועים נפרדים של עיריות"
גפני. ימי קבלה נפרדים בשירות התעסוקה

מה יעשה גפני
איני מפקפק בכנות זעקות השבר של גפני על הפגיעה בציבור הדתי, שנעשית בכלים משפטיים בשם הדרת נשים כביכול. הפתרון לכך לא יימצא בדמות נאומים חוצבי להבות מעל בימת הכנסת, אלא בעבודה סיזיפית כמחוקק. ספק אם לגפני יהיה האומץ להרים את הכפפה שזרקה לו השרה שקד ולפעול לשינוי החלטת הממשלה, שלמעשה כופה ערכים חילוניים על ציבור דתי. מניין לי? משום שתחת אפם של גפני וחברי סיעתו, פחתה באופן משמעותי זהותה היהודית של המדינה - במסחר, בעבודות בשבת, בענייני צניעות, כשרות ועוד. פה ושם נשמעו מחאות, אך לא נעשו פעולות ממשיות לבלימת תופעות חילון המדינה שניתן היה לעשות בהתאם להסכמים הקואליציוניים. הבור לא נשאר ריק. הוא התמלא בנחשים ועקרבים. בחלל שנוצר ניתן היה להעביר החלטת ממשלה בעניין הדרת נשים, להכניס לצה"ל פקודות אנטי-דתיות בענייני זקן ושירות מעורב, להכפיל בצורה חסרת פרופורציה את האוטובוסים בשבת, להחליט על כותל רפורמי ועוד. התוצאות כבר מתחילות לתת אותותיהן בשטח, וכך האזרח הדתי מוצא מדינה פחות יהודית שמכה על ימין ועל שמאל באורחות חייו, והכל בהכשר מפלגות דתיות שיושבות בממשלה באין מעש. יושבות - ושותקות.
▪ עידן יוסף

שרת המשפטים אומרת כי סמכותה של המשנה ליועמ"ש בעניין הדרת נשים מוגבלת רק לרשויות ממשלתיות גפני: מי הסמיך אותה? שקד: הממשלה - כשהייתם באופוזיציה. לא מוצא חן? תשנה

>
דעה
▪  ▪  ▪
שרת המשפטים איילת שקד מבהירה כי סמכותה של המשנה ליועץ המשפטי, דינה זילבר, בנושא יישום הדוח למניעת הדרת נשים מוגבלות אך ורק למוסדות ממשלתיים ואינה חלה על רשויות מקומיות או על אוניברסיטאות. לדבריה, לכל היותר יכולה זילבר להאיר את תשומת הלב של הרשות או של המל"ג כפי שנהגה, ואלה סוברניות להחליט בעצמן. "אני מציעה שגם רשויות מקומיות וגם אוניברסיטאות לא יתפרקו מסמכותן. הסמכות נתונה בידיהן", המליצה שקד.

שקד אמרה את הדברים במליאת הכנסת במסגרת הצעה לסדר היום (יום ד', 16.11.16) שהגיש חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה), בנושא: "התערבות הייעוץ המשפטי ומשטרת ישראל באירועי ההקפות השניות ובאירועי תרבות ייחודיים".

"מי הסמיך את המשנה ליועץ המשפטי לקבל החלטות שצריך לקבל המחוקק? האם הכנסת חוקקה משהו? האם היה איזה תהליך? הממשלה קיבלה החלטה? איך מקבלים החלטות מהסוג הזה, שלפי דעתי זו פגיעה בחוק-יסוד: כבוד האדם וחירותו?", הקשה גפני, והופתע לשמוע שהחלטת ממשלה שכזו אכן התקבלה. השרה שקד השיבה כי כאשר יהדות התורה הייתה באופוזיציה ב-2013 אימץ היועמ"ש לממשלה הקודם יהודה וינשטיין את המלצות הצוות שמינה, ומינה את זילבר כאחראית ליישום ההמלצות. מאחר שמדובר בעניין של מדיניות - הממשלה קיבלה בשנת 2014 את החלטה מס' 1526, שמאמצת את הדוח. "אתה היום בממשלה. היום אתם בקואליציה", עקצה שקד. "תקרא את הדוח הזה, תקרא את החלטת הממשלה, ואם יש משהו שאתה חושב שצריך לשנות, אז קודם כל כחבר קואליציה אתה בוודאי יכול לעשות את זה".

בהצעה לסדר שהגיש, סיפר ח"כ גפני על כך שביום הזיכרון לשואה ולגבורה ביקשו סטודנטים וסטודנטיות דתיים לקיים אירוע נפרד, וזילבר כתבה למועצה להשכלה גבוהה "יום הזיכרון הוא יום מאחד, ואי-אפשר לעשות הפרדה בין גברים לנשים". גפני כתב לזילבר: "אני מזדהה עם ההוראה שלך, מכיוון שאני סבור שלאדם דתי שומר תורה ומצוות שמקפיד על הפרדה בין גברים לנשים, אסור ללכת למוסדות להשכלה גבוהה. ואת הוכחת את מה שאמרתי כל השנים, שזה נכון". עוד כתב לה, שלכתוב שביום שצריך איחוד אסור לעשות הפרדה בין גברים לנשים, זה מעיד על בורות מוחלטת.

עוד סיפר על פניות דומות שקיבל מסטודנטים וסטודנטיות, שביקשו לקיים אירוע נפרד ביום הסטודנט בירושלים. "מי שמדבר על הדרת נשים פשוט מדבר שטויות. הוא בור ועם הארץ. מדובר על נושא של צניעות. אנחנו מתחנכים ככה. יש היום גם בציונות הדתית כאלה שמתחנכים. הילדים שלנו לא לומדים עם בנות; כשאנחנו עושים חתונה או ברית-מילה יש הפרדה בין גברים לנשים; בבית-הכנסת יש הפרדה - הפרדה שאצלנו, דרך אגב, בציבור החרדי, הנשים יותר חזקות בזה מאשר הגברים".

גפני האשים את זילבר בפטרונות: "היא לא מבינה מהחיים שלה בעניין של צניעות, והיא לא יכולה לתת הוראות. היא כתבה לי מכתב. הדבר היחיד שהרגיז אותי - היא כתבה באריכות: בפולחן דתי אפשר. לא הבנתי למה בפולחן דתי אפשר. גם כתבתי לה את זה: אם אסור, אז בפולחן דתי ודאי שאסור, מפני שפולחן דתי זה הוראה. מה זה פולחן דתי? מותר או אסור? זה עבירה על החוק? אז עבירה על החוק. אז גם בפולחן דתי אסור. לא רציני. המשפט היחיד שהרגיז אותי במכתב שלה זה שהיא כותבת לי בסוף, והיא מנקדת את זה כדי שאני אדע: כתוב בתורה בספר בראשית: 'ויברא אלוקים את האדם, בצלם אלוקים ברא אותו, זכר ונקבה ברא אתם". שאני אדע, כשהקדוש-ברוך-הוא ברא את האדם, הוא ברא זכר ונקבה. לא ידעתי עד המכתב של דינה זילבר. אמרתי לה: מה שאתם עושים ואתם מאפשרים לעשות ברחובות הערים מנשים עם הפרסומות - אילולא אנחנו הכל היה פה פרוץ. אצלנו ההלכה היא שהאדם אוהב את אשתו כגופו ומכבדה יותר מגופו. לא ראיתי את זה במקומות אחרים. אני מכיר את הציבור החרדי, אני מכיר גם את הציבור הדתי. אני מציע קצת דרך ארץ כאשר מדברים על הציבור הזה...

"פעילות מכוונת נגד חרדים"

"מה שקורה כאן הופך להיות תהליך שאני, כאדם חרדי - אני אחיה כאן, בעזרת השם, אני לא יוצא מהארץ, אני אוהב את ארץ-ישראל, אני כאן חלק מהעניין - מי מסמיך אותה בדבר כל-כך קריטי של אורח חיים מוחלט? לא רק החרדים, גם בציונות הדתית, יש אפילו פה ושם אנשים שאינם שומרי תורה ומצוות שאומרים: אנחנו חושבים שכך צריך להיות, אבל אני מדבר על אלה שרוצים את זה. אני לא מבקש במקום שבו אומרים האנשים: אנחנו רוצים להיות בלי הפרדה. אז לא... מה התהליך הבא? התהליך הבא, שדינה זילבר תשלח משטרה אם אני עושה - כבר חיתנתי את כל הילדים - חתונה לילד ואני עושה הפרדה בין גברים לנשים, היא תשלח משטרה לעצור אותי. למה לא? זה לא פולחן דתי. אני עושה מסיבת יום הולדת לאשתי, ואנחנו מזמינים משפחה מורחבת, עושים הפרדה בין גברים לנשים, היא תשלח את השב"כ כדי לעצור אותי. אני רוצה להבין לאן אנחנו הולכים. לאן? תגידו את האמת. שלא נחיה כאן? תגידו. אנחנו לא נשנה את אורחות החיים".

גפני האשים את דינה זילבר בכך שכל פעילותה נגד הדרת נשים מכוונת נגד החרדים. הוא הציג מודעה של שירות התעסוקה בוואדי-ג'וז, בה נכתב שקבלת קהל לגברים נעשית בימים ב' ו-ה', ולנשים ימים אחרים. "אם אישה בוואדי-ג'וז רוצה לבוא בימים האלה שיש שם גברים, השומר לא נותן לה להיכנס. ולכן דינה זילבר לא מתכוונת להפרדה בין גברים לנשים, היא לא מתכוונת לעשות פה אורח חיים נורמלי לפי דעתה, שאני חולק עליה. היא מתכוונת נגדנו. ביום שיש אחדות בעם צריך לאפשר לכולם להיות, ולא לגרום לכך שאדם שמקפיד על הפרדה בגלל צניעות או אישה שמקפידה על הפרדה לא תוכל לבוא".

"כפייה חילונית לא פחות גרועה"

ח"כ יהודה גליק (ליכוד) פנה לשרה שקד: "אני אדם אורתודוקסי, אבל יצאתי להגנת הנשים שמניחות תפילין בכותל כי חשבתי שאסור לנו לכפות את עמדתנו עליהן; יצאתי למען מצעד הגאווה למרות שאני מתנגד לו, כי חשבתי שאסור לנו לכפות. הכפייה נגד אוכלוסייה חרדית שרוצה לנהוג - כפייה חילונית היא לא פחות גרועה. ולבטל את האירוע הזה בתל אביב היה פשע, אבל עם זאת, עשיתי שירות למען הגברת זילבר, אני מבקש שתעדכני אותה. באירועי הסיגד רק אתיופים שרים, בתימניאדה רק תימנים, במופע של קווין ואדם למברט בתל אביב רק גברים שרו. באזכרה של יצחק רבין השבוע שר רק זמר, בלוויה של שמעון פרס רק זמר. כל המואזינים בכל הארץ הם רק גברים. אגב, גם בכנסת יש שירותים נפרדים לגברים ולנשים, ולא נותנים לנשים להיכנס לשירותי גברים, וגם בבית הכנסת פה יש הפרדה. גבירתי, אני מבקש לא להיכנס ולכפות כפייה חילונית על הציבור החרדי, כי זה יחזור אלינו כבומרנג".

דעה הפוכה השמיעה ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני): "אני מכבדת את הציבור החרדי, חבר הכנסת גפני, אני רק, באמת-באמת, מתחננת שגם אתם תכבדו את הציבור החילוני. יש מרחב ציבורי במדינת ישראל. יכול להיות שהאוניברסיטה היא לא מרחב ציבורי, אבל כיכר רבין, או כיכר מלכי ישראל לשעבר, בתל אביב, עונה על ההגדרה מרחב ציבורי, ובסופו של דבר - אני חושבת שחשוב שהזכויות שלכם יישמרו, אני חושבת שאם כבר, אנחנו צריכים להיזהר מכפייה הפוכה".

שרת המשפטים סיכמה את עמדתה: "היועץ המשפטי לממשלה בהחלט יכול להנחות משרדי ממשלה. צריך לבדוק כל עניין לגופו - לשם מה קיימת ההפרדה, באיזו צורה היא קיימת, האם יש שוויון בין גברים לנשים. אני חושבת שאפשר למצוא את האיזון המתאים בין באמת כיבוד נשים ואי-הדרתן, לבין העובדה שחרדים ודתיים יוכלו לחיות לפי אמונתם ולפי תפישת עולמם".

"עיתון המודיע מדיר נשים"

בתוך כך, קראה עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון לבאי ועידת כלכלה ועסקים שמקיים העיתון החרדי "המודיע", בטאונה של אגודת ישראל, להחרים את האירוע, בשל מה שהגדירה כהדרת נשים - אירוע לגברים בלבד שבמהלכו לא ינאמו נשים. בפנייה שניסח מנכ"ל העמותה אורי רגב, נכתב למשתתפים כי השתתפותם נותנת לגיטימציה ל"מדיניות פסולה, הסותרת את ערכי היסוד של מדינת ישראל, אשר מנציחה הדרת נשים ופוגעת פגיעה קשה בעקרון השוויון המגדרי". לדבריו, נושאי הוועידה נוגעים גם לנשים וכי השתתפותן חשובה לא רק ברובד העקרוני והסמלי אלא גם בממד הענייני.

תאריך:  17/11/2016   |   עודכן:  17/11/2016
עידן יוסף

מועדון הבלוגרים עוקבים: 112לקבלת רשימות עידן יוסף לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן

תגיות / מי ומי בפרשה: עוקבים - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר   אברהם נגוסה   אוסמה סעדי   אורי מקלב   אורי יהודה אריאל   אורלי לוי-אבקסיס   אורן חזן   איוב קרא   איילת נחמיאס-ורבין   איילת שקד   איימן עודה   אילן גילאון   איתן ברושי   איתן כבל   אכרם חסון   אלי אלאלוף   אלי כהן   אליהו בן-דהן   אמיר אוחנה   אראל מרגלית   באסל גטאס   בנימין נתניהו   בצלאל סמוטריץ   גלעד מנשה ארדן   ג'מאל זחאלקה   דוד אמסלם   דוד  ביטן   דינה זילבר   דני עטר   הדרת נשים   הוצאת עיתון הארץ בע"מ   המחנה הציוני   זאב בנימין בגין   זוהיר בהלול   ז'קי לוי   חיים ילין   חיליק (יחיאל) בר   חנין זועבי   טלי פלוסקוב   יאיר לפיד   יגאל גואטה   יהדות התורה והשבת   יהודה גליק   יהודה וינשטיין   יואב בן-צור   יואב קיש   יואל חסון   יואל (יולי) אדלשטיין   יואל קוסטנטין רזבוזוב   יוסף גריף   יוסף תיסיר ג'בארין   ינון מגל   יעל גרמן   יעל כהן-פארן   יעקב מרגי   יעקב פרי   יפעת שאשא-ביטון   יצחק רבין   יצחק (איציק) שמולי   ירון מזוז   ישראל אייכלר   כבוד האדם וחירותו   מאיר כהן   מאיר פרוש   מייקל אורן   מיכל בירן   מיכל רוזין   מיקי לוי   מירב בן-ארי   מירי  רגב   מכלוף מיקי זוהר   מנואל טרכטנברג   מרב מיכאלי   מרדכי (מוטי) יוגב   משה גפני   משה כחלון   נאוה בוקר   נורית קורן   ניסן סלומינסקי   נפתלי בנט   סילבן שלום   סתיו שפיר   עאידה תומא סלימאן   עבד אל-חכים חאג' יחיא   עבדאללה אבו-מערוף   עודד פורר   עיסאווי פריג'   עליזה לביא   עמיר ארמונד פרץ   עמר בר-לב   עפר שלח   ציפי לבני (שפיצר)   קארין אלהרר   קסניה סבטלובה   רוברט אילטוב   רויטל סויד   רועי פולקמן   רחל עזריה   שולי מועלם-רפאלי   שי  פירון   שירן השכל   שלי רחל יחימוביץ'   שמעון פרס   שרון גל   שרן השכל   תמר זנדברג 


פורומים News1
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה בחירות 2015 בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
"לדינה זילבר אין סמכות על אירועים נפרדים של עיריות"
הודעות  [ 0 ] מוצגות  [ 0 ]  תפוס כינוי יחודי      לכל ההודעות         כתוב הודעה 
כותרת ההודעה שם הכותב שעה    תאריך
פורום: כנסת 20 כתוב הודעה
+
מדינת עמלק
28/06/16 12:01
 
מוטקה ה.
3/08/16 21:49
 
צורי
26/10/16 08:29
 
עבד
15/11/16 17:50
+
ישראבלוף ביבילוף
14/06/16 00:24
 
ע_הראל
19/09/16 05:36
+
צורי
2/08/16 15:14
 
Mt
20/08/16 23:21
 
צורי
11/09/16 08:32
 
ע_הראל
19/09/16 05:30
+
השקיה עילית
9/08/16 00:43
+
צורי
27/07/16 21:53
+
אלי בובליל ר"ג
15/06/16 21:00

תגובות בפייסבוק

ברחבי הרשת

התפתחויות נוספות הדרת נשים
כתבת הניו-יורק טיימס, מונה אל נגר, התלוותה לנשים שהתמודדו בסעודיה בפעם הראשונה בבחירות. במערכת הבחירות שהתקיימה בסעודיה בשנה שעברה הייתה זו הפעם הראשונה שבה הורשו נשים לבחור ולהיבחר. כל זאת, בזמן שעדיין אסור להן לנהוג במדינה.
23/10/2016  |  איציק וולף  |  עיתונים ברשת
חברת ביטוח ישיר הפלתה לרעה גברים - וזאת דווקא מתוך שוביניזם, פטרונות כלפי נשים וסטראוטיפים נגדן. כך קובע (30.7.16) שופט בית המשפט המחוזי מרכז, עופר גרוסקופף.
04/09/2016  |  איתמר לוין  |  חדשות
בן-דרור ימיני, בטורו בידיעות אחרונות עוסק בפרשת הבורקיני של השבוע האחרון. על חופה של העיר ניס, שוטרים דרשו מאישה מוסלמית להסיר את הבורקיני שמשתלשל מראשה, ומכסה את גופה. התמונות, כאמור, הפכו לויראליות. ימיני מסביר שלא פה קבור הכלב, ואם רוצים להיאבק באיסלאם הקיצוני, לא זו הדרך. הוא כותב:
26/08/2016  |  ענבל בר-און  |  עיתונים ברשת
בית המשפט העליון דחה (יום ג', 5.7.16) את ערעורה של תחנת הרדיו התורנית-ספרדית "קול ברמה" על אישור תביעה יצוגית בשל הדרת נשים. את התביעה, בסך 104 מיליון שקלים, הגיש פורום קולך, על התקופה בה נמנע מנשים לעלות לשידור בתחנה.
05/07/2016  |  איתמר לוין  |  חדשות
נמשכת הדרת הנשים בקווי התחבורה הציבורית. למרות הנחיית משרד התחבורה שלא לאפשר העלאת נוסעים מן הדלת אחורית, למעט בקווים המורדים לכך בהם הותקנו מכונות כרטוס מאחור, התופעה נמשכת.
14/01/2016  |  עידן יוסף  |  חדשות

פורומים
הדרת נשים
כנסת 20
מגדר
מדיני/פוליטי
מוניציפלי/מקומי
ממשל
משפט
כתבות שיווקיות
אלון תורג'מן
מדוע צריך פוליסת ביטוח חובה
אלון תורג'מן
כל המידע על מסחר מקוון בשוק ההון
הזדמנויות עסקיות
מיזמים חדשים
פרויקט יוקרתי בברוקלין במחיר הזדמנות
לפרסום במדור זה הקלק כאן
ביטוח ופיננסים
אלבר רכב
אקסלנס ייעוץ משכנתאות
בי פטנט פתרונות מיוחדים
קלאב הוטל
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים |