הפוך לדף הבית
    |  
ראשי יומן ראשי בלוגים אקטואליה בעולם סקופים משפט כלכלה בריאות המגזין מנוי VIP
ארכיב יומי  |  כל הקישורים  |  סיפורים חמים  |  ניוזלטר  |  נדל"ן  |  תגיות  |  משובים  |  משמר המשפט  |  ספרייה מקוונת  |  בימה חופשית  |  מיוחדים  |  ערוצים נוספים
חדשות / מבזקים
ראשי  /   כלכלה/עסקים  משפט  עיתונות וברנזה 
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת
מועדון +
כסף רופאים שמאים יועצים אדריכלים
שופטים עורכי דין עיתונאים רואי חשבון
 דרוקר משה
 דרוקר אורי
 שרמן יהושע
 מיקי מיכאלוביץ
 דיאמנט אריאל
 ויקי אילון בטן
 שטרנטל יוסף
 מאנדל ישראל
 שוב משה
 קסלמן וקסלמן PwC Israel
 יצחק ראובן, משרד עורכי דין
 שפינט-סיראי שרון
 מושקט יורם
 אשכולי-יהלום אוריין
 רייך שירה
 מנחם אברהם
 יצחק ראובן
 צדקיהו אייל
 פישלר (פיני) פנחס
 שוב צבי
 נדולני קרן
 סירוטה-הולנדר דפנה
 פרץ עופר
 זוקין קרן
 בן-אריה יפעת
 פל אריאל
 דרליצ'מן קורל
 דרמר אמיר
 וינרוט יעקב
 וינרוט יחיאל
 נשר עודד
 ג'והן דוד
 וינרוט דב
 וולנרמן ישראל
 חדד עמית
 שויצקי אמיר
 רוט אריאל
 חי נתנאל
 הקר שמואל
 מרנס איתן
 איינס ליאב
 רובינגר אושר
 חוגרי אופיר
 טבול מתן
 פריש אריאל
 רייטן רפי
 בן-נחום שלמה
 פפיש ליאור
 מילשטיין נועה
 רייכמן רן
 שוב אביעד
 שיף נעמה
 שוב שמואל
 שוב ושות', משרד עורכי דין
 ויזל נוגה
 יורם מושקט ושות', משרד עורכי דין
 
 
 
 
 
בלוגרים News1  /  דעות ▪ כתבות ▪ תחקירים
 
המשחרים לטרף
12/01/2017   |   יוני בן-מנחם
 
 
 
זה מה שמפריע להם?!
12/01/2017   |   איתמר לוין
 
 
 
אוכלים חצי מכמות הסוכר המומלצת בארוחת הבוקר
12/01/2017   |   יפעת גדות
 
 
 
למה לא שלום עכשו?
12/01/2017   |   מרדכי בן-חורין
 
 
 
גלגולו של פושע נאצי
12/01/2017   |   יפעת גדות
 
 
 
 
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
 
 
אורנשטיין לכונסים בדיון על גלובס:
"הטעיתם את הציבור; אין לכם סמכות!"
אורנשטיין. "חשבתי שאני לא מבין" [צילום: מן הטלוויזיה]

נשיא בית המשפט המחוזי מבהיר, שלא הסמיך את רוזובסקי ומטרי למכור את גלובס, אלא את מניותיו של פישמן בחברת-האם גרסטל תנסה להביא להסכמות בין הכונסים לבין משפחת בר-און

▪  ▪  ▪
נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, אומר (יום ה', 12.1.17) כי לא אישר למכור את העיתון גלובס, אלא את מניותיו של אליעזר פישמן בחברת מוניטין השולטת בגלובס. הוא דיבר בפתיחת הדיון בבקשתם של הכונסים, עוה"ד איל רוזובסקי ורונן מטרי, למכור את העיתון לדוד דוידוביץ, והבהיר שאין לו סמכות לאשר אותה.

בסיומו של הדיון קבע אורנשטיין, כי הכונסים ומשפחת בר-און יפנו לגישור כדי להגיע למתווה מוסכם למכירת העיתון, תוך שהם מביאים בחשבון את עתידם של העובדים. הוא מינה כמגשרת את השופטת בדימוס הילה גרסטל, וביקש שתגיע להחלטה בתוך שלושה שבועות. אם לא תושג הסכמה - יתן אורנשטיין החלטה בבקשה, והוא רמז שככל הנראה לא יאשר אותה בשל העדר סמכות.

מטרי השיב בתחילת הדיון, כי הבקשה היא להורות להם כיצד להצביע באסיפת בעלי המניות בנוגע למכירה. אורנשטיין הגיב: "זה לא מתיישב עם המודעה שפרסמתם למכירת גלובס. לא הסמכתי אתכם לעשות את זה. ראיתי את המודעה ודי הופתעתי. שמחתי על דבר אחד: שהשם שלי לא מופיע בתור השופט שאישר את המכירה, למרות ששמו של השופט צריך להופיע. מאיפה הסמכות הזאת? עשיתם פה פרסום ופרסמתם חוזה מכר!".

עוד אמר אורנשטיין, כי הכונסים אינם צריכים לבקש ממנו הוראות אלו, אלא מדובר בסמכות שלהם. אם יש מחלוקת בינם לבין משפחת בר-און (בעלת שליש ממניות מוניטין) - יש לברר אותה בבית המשפט המוסמך, ולא בבית המשפט של חדלות הפרעון, אמר. "מיניתם דירקטורים במוניטין; יפעלו לפי שיקול דעתם. אני לא צריך לתת להם כיסוי. מה זה, פרה-רולינג בבית המשפט? שאחר כך לא יבואו אליהם בתביעות?".

"איך הצעתם את זה לציבור?!"

אורנשטיין קטע שוב ושוב את מטרי, והבהיר שאינו מקבל את הסבריו: "ריבונו של עולם, מי הסמיך אתכם? איך הצעתם את זה לציבור?!". מטרי אמר, כי מכירת המניות מטלטלת את העיתון, והמטרה הייתה לצמצם את הנזקים הנגרמים לו מן התהליך. אורנשטיין השיב, שהכונסים היו צריכים לבקש ממנו הוראות מתאימות. "אתם מציעים לציבור משהו שאין לכם! מי אתם?!", המשיך.

"הבקשה הזאת מאוד בעייתית. אני חייב להגיד שאני מתפלא על שניכם. קראתי את זה שש פעמים, חשבתי שאני לא מבין", נזף במטרי ורוזובסקי. האחרון טען, כי הם נכנסו לנעליהם של בעלי המניות והביאו הצעות להנהלת החברה, שכן הקונים העדיפו לרכוש את הנכסים (גלובס ובית הדפוס שלו) ולא את מניות מוניטין. לדבריו, מאחר שדירקטוריון החברה לא קיבל החלטה, מבקשים הכונסים לכנס אסיפה כללית ולקבל הוראות מאורנשטיין. "בדיעבד אתם מבקשים", הגיב אורנשטיין.

אורנשטיין אמר שאינו צריך לומר שיש לכונסים סמכות להצביע כראות עיניהם באסיפה הכללית של בעלי מניות מוניטין. על הסעיף בהנחיות למציעים, לפיו המכירה כפופה לאישורו, אמר: "זה הטעיה של המציעים!". רוזובסקי טען, כי המודעה נוסחה מתוך הנחה שההצעות יהיו למניות מוניטין, ולא רק לגלובס. אורנשטיין: "אתם קודם עשיתם, ועכשיו אתם מבקשים אישור למה שעשיתם. זה חכמה קטנה לבוא ולעשות את כל המהלך, כאשר אתם ערים למחלוקות עם משפחת בר-און, ואז לבוא [לבית המשפט]. עקפתם את הדירקטוריון".

רוזובסקי השיב, שהם לא עקפו את הדירקטוריון, אלא פעלו בשיתוף פעולה עם החברה. אורנשטיין: "פניתם למוניטין כדי שהם ימכרו את גלובס ואת בית הדפוס?". רוזובסקי לא ענה, אלא שב וטען שלא צפו שהדירקטוריון לא ידון בהצעה למכירת העיתון.

"הדרך הנכונה היא הידברות"

אורנשטיין שאל את בא-כוחה של משפחת בר-און, עו"ד בועז אדלשטיין, אם מרשיו יסכימו כעת למכירה, כדי למנוע מחלוקת משפטית מול הכונסים. אדלשטיין השיב, כי מהרגע הראשון התכוונו הכונסים למכור את העיתון, למרות שבר-און מסרו לכונסים שאינם מוסמכים לעשות זאת. לטענתו, כלל לא היה בדירקטוריון דיון בנושא, והכונסים דרשו שההחלטה תתקבל באסיפה הכללית - בה יש להם שני שלישים.

לדברי אורנשטיין, העובדה היא שהכונסים לא הצליחו לקבל הצעות למניותיו של פישמן, ולכן אולי יש מקום למכור את גלובס. אדלשטיין השיב, כי מדובר במכירת-דחק בלוח זמנים מהיר, וייתכן שהצעתו של דוידוביץ (47.5 מיליון שקל) אינה הטובה ביותר שניתן להשיג. "אין לנו התנגדות קטיגורית למכירה; אנחנו רוצים לקיים דיון על האם למכור עכשיו, ואם כן - כיצד. בדרך שהדברים נעשו, אנחנו לא יכולים לחיות עם זה", אמר.

אורנשטיין אמר למטרי: "אתם לא יכולים להתעלם מהם [בר-און]. יש לכם שותף, צריך לפנות אליו ולהגיד: אנחנו רוצים לממש, בואו נשב ביחד, נעשה את זה בשיתוף העיתונאים והעובדים, כי זה עסק חי". מטרי: "הם אומרים שיש להם זכות סירוב". אורנשטיין: "אז גם על זה צריך לשבת איתם". מטרי: "הם אמרו לנו שהאג'נדה היא להשביח את העיתון במשך שנה ואז למכור אותו, וראינו שיש פה ניגודי עניינים פוטנציאליים".

"כבר אין בקופה 4 מיליון שקל"

לדברי מטרי, התקיימו בדירקטוריון עשרה דיונים ארוכים וסוערים, בהם התברר שיש מצב לעומתי של שני שלישים מול שליש. הוא הביע חשש, שחידוש הליך המכירה יוביל לבריחת המציעים. אורנשטיין: "אין ספק שאתם צריכים למקסם, אבל הדרך הנכונה היא הידברות, כי אחרת כולם ייפגעו". הוא קרא לרוזובסקי, מטרי ואדלשטיין להתקרב לדוכן וניהל איתם שיחה שלא לאוזני יתר הנוכחים, בניסיון להגיע להסכמה.

נציגו של דוידוביץ, עו"ד שמוליק קסוטו, אמר שיש להביא בחשבון שמצבו של גלובס גרוע. "כאשר נכנסנו לחדר המידע, היו בקופה 4 מיליון שקל; עכשיו אין 4 מיליון שקל". הוא הזהיר מפני היקלעות של גלובס לחדלות פרעון, אם לא יימכר במהירות. לדברי קסוטו, בעל השליטה בחברה רשאי למכור את נכסיה - וזה מה שעשו הכונסים.

נציגת העיתונאים, עו"ד גלילה הורנשטיין, יצאה נגד סירובו של דוידוביץ לנהל מו"מ עם העובדים. לדבריה, נציגיו של דוידוביץ אמרו שינהלו איתם את המו"מ לאחר שיפקע הסכם העבודה בסוף השנה - אך על-פי הפסיקה, החובה היא לנהל את המו"מ כבר כעת. היא הזהירה מפני גלישתו של סכסוך העבודה לכדי שביתה, וביקשה מאורנשטיין להמריץ את דוידוביץ לקיים מו"מ.

נציגת העובדים האחרים, עו"ד ליזה חדש, טענה שהעיתון אינו מתנהל כסדרו. לדבריה, נציגיו של דוידוביץ הבטיחו שכל תנאיהם של העובדים יישמרו ולהעמיד 23 מיליון שקל להבטחת פעילות העיתון בשנים 2019-2017 - שייתכן שיופקדו בנאמנות. "ההבטחות הללו ניתנו גם לעיתונאים", טענה. חדש הזהירה, כי אם העיתון לא יימכר לדוידוביץ - הוא עלול להגיע לפירוק. אורנשטיין רמז, כי כדאי גם לעיתונאים לתמוך בדוידוביץ, שכן החלופה עלולה להיות גרועה בהרבה.

תאריך:  12/01/2017   |   עודכן:  13/01/2017
איתמר לוין

משובי News1 דרוג כלי התקשורת בישראל (2016)

מועדון הבלוגרים עוקבים: 343לקבלת רשימות איתמר לוין לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן


פורומים News1
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה בחירות 2015 בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
"הטעיתם את הציבור; אין לכם סמכות!"
הודעות  [ 2 ] מוצגות  [ 2 ]  תפוס כינוי יחודי      לכל ההודעות         כתוב הודעה 
כותרת ההודעה שם הכותב שעה    תאריך
1
חשדנית
12/01/17 15:34
2
רשלנות
12/01/17 17:19
פורום: פישמן - הקריסה כתוב הודעה
+
הצדקנית
13/12/16 12:21
+
אריה קרישק
9/12/16 11:16
+
נחום מרישון
9/12/16 06:25

תגובות בפייסבוק

ברחבי הרשת

התפתחויות נוספות פישמן - הקריסה
קופת המזומנים של העיתון גלובס תתרוקן בעוד חודשיים ובלא הזרמה חיצונית הוא לא יוכל לעמוד בהתחייבויותיו לצורך פעילותו השוטפת - מתריעים עוה"ד איל רוזובסקי ורונן מטרי, כונסי הנכסים למניותיו של אליעזר פישמן בחברת-האם של העיתון, מוניטין תקשורת. הדברים כלולים בתגובת הכונסים להתנגדותן של אלונה בר-און ועדנה בר-און, בתו ואלמנתו של חיים בר-און שהיה שותף בעיתון, למכירתו לדוד דוידוביץ.
09/01/2017  |  איתמר לוין  |  חדשות
אלונה בר-און ועדנה בר-און, בעלות שליש ממניות חברת מוניטין שבבעלותה העיתון גלובס, תוקפות בחריפות (יום ד', 4.1.17) את כונסי הנכסים למניותיו של אליעזר פישמן בחברה - עוה"ד איל רוזובסקי ורונן מטרי. בתו ואלמנתו של חיים בר-און, שהיה שותפו של פישמן ומנכ"ל גלובס, טוענות שהתנהלותם של הכונסים היא שערורייתית ומבקשות להעביר את מטרי מתפקידו.
04/01/2017  |  איתמר לוין  |  חדשות
אליעזר פישמן וילדיו ביצעו במשך שנים העברות מרמה של ארבע וילות בסביון - טוען המנהל המיוחד לנכסיו של פישמן, עו"ד יוסי בנקל. על-פי בקשתו, אסר זמנית (4.1.17) נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, לבצע דיספוזיציות בארבע הווילות.
04/01/2017  |  איתמר לוין  |  חדשות
כונסי הנכסים למניותיו של אליעזר פישמן בגלובס מסרו לבית המשפט מידע לא נכון בנוגע לעמדתם של העיתונאים - טוענים נציגיהם (יום ג', 27.12.16) בפנייה לבית המשפט המחוזי בתל אביב.
27/12/2016  |  איתמר לוין  |  חדשות
כונסי הנכסים למניותיו של אליעזר פישמן בגלובס, עוה"ד איל רוזובסקי ורונן מטרי, נאלצים לאשר את גילויי News1 על הליקויים במכירת העיתון. בדיווח לבית המשפט מוסרים השניים לראשונה (יום א', 25.12.16) על קיומה של הצעה גבוהה יותר לרכישת העיתון, ובסעיף האחרון מצביעים על ניגודי העניינים שלהם.
25/12/2016  |  איתמר לוין  |  חדשות

פורומים
כלכלה/עסקים
משפט
עיתונות וברנזה
פישמן - הקריסה
כתבות שיווקיות
AIG
טיפים חשובים לפני שרוכשים דירה
אור לוין
איך נבחר דונלד טראמפ?
הזדמנויות עסקיות
מיזמים חדשים
פרויקט יוקרתי בברוקלין במחיר הזדמנות
לפרסום במדור זה הקלק כאן
ביטוח ופיננסים
אלבר רכב
אקסלנס ייעוץ משכנתאות
בי פטנט פתרונות מיוחדים
קלאב הוטל
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים |