הפוך לדף הבית
    |  
ראשי יומן ראשי בלוגים אקטואליה בעולם סקופים משפט כלכלה בריאות המגזין מנוי VIP
ארכיב יומי  |  כל הקישורים  |  סיפורים חמים  |  ניוזלטר  |  נדל"ן  |  תגיות  |  משובים  |  משמר המשפט  |  ספרייה מקוונת  |  בימה חופשית  |  מיוחדים  |  ערוצים נוספים
חדשות
ראשי  /   חברה ומשפחה  מגדר  פלילים 
טוויטר / יואב יצחק YoavNews1
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת
מועדון +
כסף רופאים שמאים יועצים אדריכלים
שופטים עורכי דין עיתונאים רואי חשבון
 
 
 
 
 
בלוגרים News1  /  דעות ▪ כתבות ▪ תחקירים
 
הצבא החד-פעמי של דאעש
03/07/2017   |   אריאל י' לוין
 
 
 
סקיי, בלי לימיט
03/07/2017   |   איתמר לוין
 
 
 
בדיקה פשוטה לניבוי הפלה
03/07/2017   |   יפעת גדות
 
 
 
פוסט (טראומה)
03/07/2017   |   אברהם שרון
 
 
 
דברים שעליהם שווה להילחם
03/07/2017   |   עידן סובול
 
 
 
 
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
 
 
השרים התעלמו מדיון על רצח נשים
שר הרווחה, חיים כץ [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]

כסאותיהם של השר לביטחון פנים ושר הרווחה נותרו מיותמים בדיון החרום על רצח נשים ח"כ אורלי לוי-אבקסיס "כשאנו שואלים איפה משרדי הממשלה, שולפים לנו כתשובה תוכניות מ-2014 ותוכניות מ-2008

+ בטרומית: העלאת גיל מתן קצבת הזקנה תיכרך עם העלאת גיל הפרישה לנשים
+ אושר טרומית: עתירות כנגד בנייה בלתי חוקית ביו"ש ידונו בבתי משפט מינהליים
+ אושר בקריאה טרומית: הצהרוניים יעברו לפיקוח משרד החינוך
+ אושר בקריאה טרומית: פיקוח על מחירי הצהרניים
▪  ▪  ▪
יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, ח"כ עאידה תומא-סלימאן "אנו שומרים שני כסאות ריקים בדיון הזה, לשר הבט"פ ולשר הרווחה, שלמרות הזמנה, למעלה ממאה שיחות טלפון וקביעת מועד הדיון לפי לוחות הזמנים שלהם, אמרו שאינם יכולים להגיע לדיון. כך אמרה (יום ג', 21.6.17) במסגרת ישיבת בנושא מצב החרום לגבי רצח הנשים בישראל.

"מאז הישיבה שקיימנו כאן לרגל היום הבינ"ל למאבק באלימות נגד נשים, בנובמבר, בה הוצגה לנו התוכנית הסדורה עליה עמלו אנשי מקצוע משך למעלה משנתיים וחצי, אני קוראת לוועדת השרים להתכנס. אתמול, לאחר חצי שנה, כונסה הוועדה ואנו שומעים שאושרה התוכנית, אך לא אילו המלצות אומצו ובאיזה תקציב".

לדברי ח"כ אורלי לוי-אבקסיס "כשאנו שואלים איפה משרדי הממשלה, שולפים לנו כתשובה תוכניות מ-2014 ותוכניות מ-2008. תוכניות, ועדות ומסקנות יש, אבל כמה פעמים אפשר לחבק את ההמלצות ובפועל לתת להן נשיקת מוות ולקבור אותן?! די לנו מהמלצות. כשלמדינת ישראל היה אכפת איך היא תיראה בעולם, היא ידעה טוב מאוד לטפל בסחר בנשים ובבני אדם. כל הגומרים ישבו, ותוכנית תוקצבה היטב, אך כנראה שלישראל לא אכפת איך היא נראית בתוך הבית. אנו לא נאפשר להם להתחמק מלעשות זאת גם כאן".

עו"ד קרן גרינבלט, מנהלת קואליציית "שותפות" אמרה כי האדישות של הדרג הפוליטי, ואוזלת היד של הרשויות מעידות על דבר אחד והוא שנשים הן לא אזרחיות המדינה שלכם. אנחנו נקטלות מדי שבוע, מדי חודש, במה שאיננו אלא טרור מגדרי, ואתם לא עושים דבר. והטרור הזה איננו חי בבועה - הפערים הכלכליים והעוני מביאים לאלימות. הגזענות הממוסדת מביאה לאלימות. אוזלת היד מול ההסתה לאלימות ברשתות, ומול ארגוני הגברים המהלכים אימים ומסיתים לאלימות כלפי עובדות סוציאליות ופעילות פמיניסטיות - מביאה לאלימות כלפי נשים. כדי לעצור את העוול צריך לטפל לא רק במשטרה, ולא רק בחינוך ולא רק ברווחה ולא רק בעוני. צריך לטפל בהכל״.

בין העדויות בדיון, בלטה זו של מיכל גרינוולד: "כשהייתי בת שנתיים ואימי הייתה בגילי כיום, 36, אבי רצח אותה כששבר לה בקבוק על הראש. כל פעם שאתם קוראים על אישה שנרצחת זו לא סתם כותרת אלא אנשים בשר ודם מאחוריה. אושרת קוטלר חטפה על זה ביקורת ציבורית אבל היא צודקת שיש פה טרור. יחס הממשלה למותה של הדס מלכא ז"ל שונה תהומית מארבע הנשים האחרות שמתו בשבוע שעבר, ולא זכו למסיבת עיתונאים או לתקציבים. רצח נשים במשפחה הוא לחלוטין טרור וטרוריסטים בבית גרועים מטרוריסטים ברחובות".

יו"ר הוועדה שאלה את נציגי המשרדים מה הוחלט בפועל בישיבת ועדת השרים אתמול. נציגי משרד הרווחה השיבו כי התקבלה החלטה עקרונית על אימוץ התוכנית כולה כתוכנית חומש שעלותה מוערכת ב-250 מיליון ש"ח, ובמשרד שמרו לכך תקציב ייעודי של 7 מיליון ש"ח ל-2017, וניתן להשתמש בכך כבר מחר. יו"ר הוועדה שאלה האם הוחלט כי היתר יתוקצב על-ידי האוצר, ונענתה כי נציגי האוצר אמרו בישיבת ועדת השרים שאינם מכירים את התוכנית ולא הוכן לה תקצוב.

עוד אמרה ח"כ תומא-סלימאן כי "7 מיליון שקל זה רק התקציב הדרוש להצלתם של 14 המקלטים הקיימים לנשים מוכות ובסכנת קריסה, אז איזו תוכנית חומש תפתחו עם זה?! בדיוק בגלל זה היו צריכים להיות פה השרים, שהם מקבלי ההחלטות ומקצים את התקציבים. אני כבר לא מדברת על החלום שדיון החרום הזה היה מתקיים בממשלה עצמה, וכל השרים והשרות היו משתתפים ומתבטאים".

"הצעת החוק להקמת הרשות הלאומית למאבק באלימות במשפחה ונגד נשים היא בדיוק אותו גורם מתכלל, שלא היה מאפשר לוועדת השרים לקיים דיון רק לאחר חצי שנה, ולא היה נותן להחלטה להתקבל בלי תקציב אמיתי ומשמעותי בצידה. הוועדה תפנה לשר האוצר לבקש שיקצה את ה-50 מיליון לשנה הראשונה כבר עתה, ותקיים כחל חצי שנה דיון מעקב בו תקבל דיווח על יישום התוכנית מוועדת המנכ"לים הבינמשרדית".

+ בטרומית: העלאת גיל מתן קצבת הזקנה תיכרך עם העלאת גיל הפרישה לנשים

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק גיל פרישה (תיקון - הצמדת גיל הפרישה שבחוק הביטוח הלאומי לגיל הפרישה שבחוק גיל פרישה), התשע"ז-2017 של חבר הכנסת משה גפני וקבוצת חברי כנסת. מוצע בה להתאים את הלוחות בחוק הביטוח לתוספת שבחוק גיל פרישה כך שגיל הפרישה של אישה שנולדה בשנת 1955 ואילך לעניין קצבת זקנה יהיה גיל הפרישה הקבוע לה בהתאם לחוק גיל פרישה. עוד מוצע לקבוע במפורש שרק אם ועדת הכספים לא נתנה את החלטתה לאחר שהובאו בפניה המלצות שר האוצר לעניין העלאת גיל הפרישה, בתוך פרק זמן שנקבע בחוק, רק אז יעלה גיל הפרישה לנשים באופן אוטומטי. [מבזק: 14:37 21/06/17]

+ אושר טרומית: עתירות כנגד בנייה בלתי חוקית ביו"ש ידונו בבתי משפט מינהליים

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק בתי משפט לעניינים מינהליים (תיקון - החלטה של רשות מרשויות האזור), התשע"ז-2017 פ/3861 של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' וקבוצת חברי הכנסת. מוצע להוסיף לרשימה הקובעת את ההחלטות שניתן לעתור עליהן לבית המשפט לעניינים מנהליים, גם החלטה שהתקבלה על-ידי רשות מרשויות האזור ביהודה ושומרון ובכללן המנהל האזרחי ולקבוע כי גם הן יידונו בראשונה בפני בית משפט לעניינים מינהליים. [מבזק: 13:17 21/06/17]

+ אושר בקריאה טרומית: הצהרוניים יעברו לפיקוח משרד החינוך

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק המשך יום לימודים (צהרונים), התשע"ז-2017 של חברי הכנסת יעקב מרגי ויפעת שאשא ביטון. מוצע לקבוע תנאי רישוי, פיקוח ובקרה לצהרונים שמיועדים לילדים עד כיתה ג' וכן תנאים מחייבים להבטחת צורכיהם החינוכיים, הבטיחותיים והתברואתיים של הילדים השוהים בצהרון לרבות כמות הילדים בצהרון, צוות ושירותי הצהרון ומינוי רכזי צהרונים בגני ילדים. עוד מוצע לקבוע פיקוח על המחירים המרביים שייגבו בצהרונים ואת שיעור ההשתתפות היחסי של המדינה, הרשות המקומית והורי הילדים בתשלום לצהרון כאמור.
 [מבזק: 12:26 21/06/17]

+ אושר בקריאה טרומית: פיקוח על מחירי הצהרניים

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הרשויות המקומיות (פיקוח על מחירי צהרונים), התשע"ז-2016 של חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון וקבוצת חברי הכנסת. מוצע לפקח על מחירי צהרונים ולקבוע כי חוק הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים, יחול על שירות של צהרון המספקת רשות מקומית.


 [מבזק: 12:21 21/06/17]

תאריך:  21/06/2017   |   עודכן:  21/06/2017
יפעת גדות

מועדון הבלוגרים עוקבים: 67לקבלת רשימות יפעת גדות לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן

תגיות / מי ומי בפרשה: עוקבים - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם נגוסה / Avraham Neguise   אוסמה סעדי / Osama Saadi   אורי מקלב / Uri Maklev   אורי יהודה אריאל / Uri Yehuda  Ariel   אורלי לוי-אבקסיס / Orly Levi-Abekasis   אורן חזן / Oren Hazan   אושרת קוטלר   איוב קרא / Ayoob Kara   איילת נחמיאס-ורבין / Ayelet Nahmias-Verbin   איילת שקד / Ayelet Shaked   איימן עודה / Eiman Ode   אילן גילאון / Ilan Gilon   איתן ברושי / Eitan Broshi   איתן כבל / Eitan Cabel   אכרם חסון / Akram Hasson   אלי אלאלוף / Eli Alaluf   אלי כהן / Eli Cohen   אליהו בן-דהן / Eliyahu Ben-Dahan   אמיר אוחנה / Amir Ohana   אראל מרגלית / Erel Margalit   באסל גטאס / Basel  Ghattas   בצלאל סמוטריץ' / Bezalel  Smotrich   גלעד מנשה ארדן / Gilad  Erdan   ג'מאל זחאלקה / Jamal  Zahalka   דוד אמסלם / David Amsalem   דוד  ביטן / David Bitan   דני עטר / Danielle Attar    זאב בנימין בגין / Ze'ev Binyamin Begin   זוהיר בהלול / Zohir Bahalul   ז'קי לוי / jackie Levy   חיים ילין / Haim Yalin   חיליק (יחיאל) בר / Yehiel Bar   חנין זועבי / Haneen  Zoabi   טלי פלוסקוב / Tali  Ploskov   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יגאל גואטה / Igal  Guetta   יהודה גליק / Yehuda Glick   יואב בן-צור / Yoav Ben-Tzur   יואב קיש / Yoav Kish   יואל חסון / Yoel Hason   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יואל קוסטנטין רזבוזוב / Yoel Konstantine  Razvozov   יוסף גריף / Yosef Garif   יוסף תיסיר ג'בארין / Yousef Taysir Jabareen    ינון מגל / Yinon  Magal   יעל גרמן / Yael  German   יעל כהן-פארן / Yael  Cohen Paran   יעקב מרגי / yaakov Margi   יעקב פרי / Yaakov  Perry   יפעת שאשא-ביטון / Yifat  Shasha-Biton   יצחק (איציק) שמולי / Itzik  Shmuli   ירון מזוז / Yaron Mazuz   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   מאיר כהן / Meir  Cohen   מאיר פרוש / Meir Porush   מייקל אורן / Michael Oren   מיכל בירן / Michal Biran   מיכל רוזין / Michal Rozin   מיקי לוי / Mickey  Levy   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   מנואל טרכטנברג / Manuel Trajtenberg   מרב מיכאלי / Merav  Michaeli   מרדכי (מוטי) יוגב / Mordhay  Yogev   משה גפני / Moshe Gafni   משה כחלון / Moshe Kahlon   נאוה בוקר / Nava Boker   נורית קורן / Nurit Koren   ניסן סלומינסקי / Nissan Slomiansky   נפתלי בנט / Naftali  Bennett   סילבן שלום / Silvan  Shalom   סתיו שפיר / Stav Shafir   עאידה  תומא-סלימאן / Aida  Touma-Suleiman   עבד אל-חכים חאג' יחיא / Abd al-Hakim  Hajj Yahya   עבדאללה אבו-מערוף / Abdullah  Abu Ma'aruf   עודד פורר / Oded Forer   עיסאווי פריג' / Issawi Frej   עליזה לביא / Aliza Lavi   עמיר ארמונד פרץ / Amir  Peretz   עמר בר-לב / Omer  Bar-Lev   עפר שלח / Ofer  Shelah   ציפי לבני (שפיצר) / Tzipi  Livni   קארין אלהרר / Karin  Elharar   קסניה סבטלובה / Ksenia Svetlova   רוברט אילטוב / Robert Ilatov   רויטל סויד / Revital Swid   רועי פולקמן / Roei Folkman   רחל עזריה / Rachel  Azaria   שולי מועלם-רפאלי / Shuli  Mualem-Refaeli    שי  פירון / Shai  Piron   שלי רחל יחימוביץ' / Shelly  Yachimovich   שרון גל / Sharon Gal   שרן השכל / Sharren Haskel   שרן השכל / Sharren Haskel    תמר זנדברג / Tamar Zandberg 


פורומים News1
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
השרים התעלמו מדיון על רצח נשים
הודעות  [ 1 ] מוצגות  [ 1 ]  תפוס כינוי יחודי      לכל ההודעות         כתוב הודעה 
כותרת ההודעה שם הכותב שעה    תאריך
1
ישע
22/06/17 10:02
פורום: כנסת 20 כתוב הודעה
+
ביתרי וותיק
11/05/17 10:21
 
שטויות כי
2/07/17 20:58
+
צ'ומפי
9/05/17 17:14
+
הרשות המיותרת
5/05/17 20:25
+
פישלזון
4/05/17 21:54
+
אא
17/03/17 05:27
 
כמה?מי?
24/03/17 17:18
+
צורי
7/03/17 15:44

תגובות בפייסבוק

ברחבי הרשת

התפתחויות נוספות כנסת 20
ועדת החוקה חוק ומשפט אישרה (יום ג', 20.6.17) לקריאה ראשונה את הצעת חוק הסיוע המשפטי (תיקון - נפגעי עבירות מין), התשע"ו-2016 שיזמו חברות הכנסת שולי מועלם-רפאלי, מרב מיכאלי ואורלי לוי אבקסיס.
21/06/2017  |  מירב ארד  |  חדשות
ועדת הכספים נרתמה למניעת סגירת מפעל סינרג'י בשדרות ולמניעת פיטורי עובדיו, לאחר שהמפעל נקלע לקשיים בגלל הקושי להתמודד עם יבוא מקביל זול ב-20% מטורקיה. כך עלה מדיון מיוחד שקיימה הוועדה בנושא (יום ג', 20.6.17).
21/06/2017  |  מירב ארד  |  חדשות
יו"ר הוועדה המיוחדת של פרשת ילדי תימן המזרח והבלקן, ח"כ נורית קורן (הליכוד) הודיעה (יום ג', 20.6.17) כי היא פוסלת את מסקנות וועדת כהן קדמי שחקרה את הפרשה משנת 1995 והגישה מסקנות שנויות במחלוקת בשנת 2001.
20/06/2017  |  איציק וולף  |  חדשות
התופעה של ההיעדרויות של מורים גדלה משמעותית בשנים האחרונות גם בגלל הגידול במערכת. בשנת 2009 סקרנו 5 מיליון שעות היעדרות ובשנת 2015 עלה מספר ההיעדרויות של מורים ל-7.5 מיליון שעות היעדרות" - מסר (יום ג', 20.6.17) דוד מעגן מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בדיון שהתקיים בוועדת החינוך בנושא העסקת עובדים ללא הכשרה מתאימה במערכת החינוך כמורים מחליפים.
20/06/2017  |  מירב ארד  |  חדשות
ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה (יום ג', 20.6.17) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ מיכל רוזין, לפיה משרד הפנים יוכל לבטל או לא לחדש היתר העסקת עובד זר למעסיק אם הוא, או קרוב בעל זיקה אליו, הורשע, הוגש נגדו כתב אישום או נפתחה חקירה בעניין עבירה נגד העובד, שמהותה וחומרתה הופכות אותו ללא ראוי להעסיק עובדים זרים (כמו סחר בבני אדם, עבודה בתנאי עבדות ועבודה בכפייה).
20/06/2017  |  מירב ארד  |  חדשות

פורומים
חברה ומשפחה
כנסת 20
מגדר
פלילים
כתבות מקודמות
אמריקן קומפורט
אל תתפשרו על כורסאות טלוויזיה
AIG
טיפים חשובים לפני שרוכשים דירה
ביטוח ופיננסים
אלבר רכב
אקסלנס ייעוץ משכנתאות
בי פטנט פתרונות מיוחדים
קלאב הוטל
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים |  חדשות |  סדרות |  ספורט