הפוך לדף הבית
    |  
ראשי יומן ראשי בלוגים אקטואליה בעולם סקופים משפט כלכלה בריאות המגזין מנוי VIP
ארכיב יומי  |  כל הקישורים  |  סיפורים חמים  |  ניוזלטר  |  נדל"ן  |  תגיות  |  משובים  |  משמר המשפט  |  ספרייה מקוונת  |  בימה חופשית  |  מיוחדים  |  ערוצים נוספים
כתבות
ראשי  /   אתיקה  בריאות/רפואה  משפט  עבודה ורווחה  צבא וביטחון 
טוויטר / יואב יצחק YoavNews1
 
 
 
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת
מועדון + / תגיות מחלקה ראשונה
אישים פירמות מגשרים
מוסדות אתרים מושגים
אדריכלים בנקאות/השקעות יועצים
רופאים חברות ביטוח רואי חשבון
שמאים חברות ציבוריות רשויות
עיתונאים ביה"מש/שופטים עורכי דין
[צילום: רשות שדות התעופה]
איש צבא
אליעזר מרום (נולד: 13 בנובמבר 1955) איש צבא ישראלי, בשנים 2011-2007 כיהן כמפקד חיל-הים, החל משנת 2015 משמש כיושב-ראש מועצת רשות שדות התעופה.
דני קושמרו [צילום: ישראל מלובני]
עיתונאי
דני קושמרו, (נולד: 10 במאי 1968), איש תקשורת ישראלי, משמש כמגיש מהדורת חדשות 2 וכמגיש משדר החדשות וכתבות המגזין "אולפן שישי" המשודר בליל שבת.
[צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
חבר כנסת
מיקי מכלוף זוהר (נולד: 28 במרס 1980) פוליטיקאי ישראלי, חבר כנסת בכנסת ה-20 בסיעת הליכוד.
 
 
 
 
 
בלוגרים News1  /  דעות ▪ כתבות ▪ תחקירים
 
הונינו את עצמנו
04/11/2017   |   אביתר בן-צדף
 
 
 
דרוש תיקון לתיקון הראשון
04/11/2017   |   איתמר לוין
 
 
 
צעקה מסדום ומעמורה
04/11/2017   |   יצחק מאיר
 
 
 
לבריטניה אין סיבה להתנצל
04/11/2017   |   רבקה שפק ליסק
 
 
 
ספוקן וורד
04/11/2017   |   משה חסדאי
 
 
 
 
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
 
 
נכי צה"ל - באר הנפט המניבה של עורכי הדין
מנוצלים לרעה ע"י מספר מצומצם של עורכי דין [צילום אילוסטרציה: פלאש 90]

לא סתם אסרו אבותינו המחוקקים על עורכי דין לייצג לוחמים אשר נפצעו במלחמות, בפעילויות מבצעיות ובאימונים... כבר אז הבינו אבותינו המחוקקים, זקני השבט החכמים, כי מתן אפשרות לציבור קטן של נותני שירותים להתעשר על-חשבון סבלם של חיילים פצועים, עלול לגרום לנזק כלכלי עצום לציבור של לוחמים, אשר תרמו את גופם ואת נפשם להגנה על המולדת

עמותת מצדיעים לנכי צה"ל יוצאת בגלוי נגד ציבור קטן של עורכי-דין תאבי-בצע, אשר הפכו את ציבור נכי צה"ל לבאר הנפט הפרטית המניבה שלהם...

>
▪  ▪  ▪
ציבור נכבד ולא קטן, המונה להערכתי כמה עשרות עורכי דין, החליט לרכז השקעותיו בציבור נכי צה"ל; ציבור ההולך וגדל במספרים עצומים מדי שנה בשנה: נכון להיום מונה ציבור זה למעלה מ-55 אלף (!) איש, המהווה השקעה בטוחה מראש, אשר אף פעם לא יורדת, לקהל עורכי הדין הללו.

בחוק הנכים המקורי, אשר חוקק בתש"ט ואשר נועד לדאוג ללוחמי מלחמת השחרור - הפצועים והבריאים - שחזרו משדות הקרב, צוין סעיף אשר אסר בתכלית האיסור על עורכי דין לייצג נכי צה"ל בתשלום בוועדות רפאיות; היה ורצה עורך דין לייצג נכה צה"ל בוועדה רפואית, חייב היה לקבל אישורו של יו"ר הוועדה הרפואית לכך. עם השנים סולף החוק ונשמט ממנו הסעיף האוסר על ציבור עורכי הדין לייצג נכי צה"ל בוועדות רפואיות. לא רק שתקנה חשובה זאת בחוק בוטלה, כי אם גם היה מי שדאג ליצור מצג שווא הקובע כי רק עורכי דין ונציגי ארגון נכי צה"ל יוכלו לייצג נכי צה"ל בתביעות להכרת נכות או בתביעות להחמרה בוועדות רפואיות.

לא סתם אסרו אבותינו המחוקקים על עורכי דין לייצג לוחמים אשר נפצעו במלחמות, בפעילויות מבצעיות ובאימונים; וכן חיילים אשר נפגעו בעת שירותם, במהלך ישיר לשירותם - בתשלום, בוועדות הרפואיות. כבר אז חזו וראו המחוקקים את המציאות הקשה העלולה להיווצר ממתן אפשרות לייצוג נכי צה"ל בתשלום על-ידי עורכי דין בוועדות רפואיות. כבר אז הבינו אבותינו המחוקקים, זקני השבט החכמים, כי מתן אפשרות לציבור קטן של נותני שירותים להתעשר על-חשבון סבלם של חיילים פצועים, עלול לגרום לנזק כלכלי עצום לציבור של לוחמים, אשר תרמו את גופם ואת נפשם להגנה על המולדת, וכי יש להגן עליהם מציבור עורכי הדין, הקטן, המייצגם בפני הרשויות ובוועדות רפואיות, תוך נבירה ללא בושה בזכויות המגיעות לנכי צה"ל המוכרים ודרישת כספים ללא מעצורים מהנכים, אשר טעו ובחרו בהם לייצגם מול ועדות רפואיות.

4,200-1,200 שקל במקום עשרות אלפי שקלים

ועדת ח"כ ישראל חסון - ועדה פרלמנטרית שהוקמה על-ידי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת לבדיקת התנהלות אגף השיקום של משרד הביטחון מול נכי צה"ל - בחנה עיוות זה של התנהלות ציבור עורכי הדין מול נכי צה"ל והגישה תיקון לחוק המחייב את הגורם המבצעי ממנו מגיע הטוען להכרה כלוחם צה"ל להגיש שירותים משפטיים חינם לדורש ההכרה, על-מנת לחסוך ממנו הוצאות משפטיות כבדות מנשוא בתביעה להכרה.

עמותת 'מצדיעים' לנכי צה"ל [ראה פירוט על אודות פעילותה מטה] החליטה להילחם בתופעה, בה ציבור קטן של עורכי דין - עשרות, בלבד - שם לעצמו כמטרה להפוך את נכי צה"ל לבאר נפט מניבה. בהופעתה בפני ועדת ישראל חסון בכנסת ציינה עמותת מצדיעים בפני ח"כ ישראל חסון ובפני משפטניות ועדת החוץ והביטחון שנכחו בעת מסירת העדות כנגד דרכי הפעילות של אגף השיקום כנגד נכי צה"ל, את העובדה כי היה מי שרצה ליצור ולקבוע אגדה כי רק עורכי דין או נציגי ארגון נכי צה"ל יכולים לייצג נכי צה"ל מול ועדות רפואיות ומול פקידי ומנהלי אגף השיקום. אגדה, אשר נמשכה עשרות שנים, בעוד שהחוק המקורי מאפשר, בפירוש, לכל נכה צה"ל להסמיך ולקבוע כל בא-כוח בו הוא מאמין, אשר ייצג אותו בפני הוועדות הרפואיות של אגף השיקום ובפני עובדי אגף השיקום. סעיף, אשר אגב עמותת מצדיעים ניצלה לזכות נכי צה"ל ודאגה לייצגם בהתנדבות וללא תשלום בפני ועדות רפואיות ועובדי אגף השיקום עד למועד מתן העדות בוועדת חסון. הסבת תשומת לב הוועדה לנושא זהות בא הכוח הרשאי לייצג נכי צה"ל בוועדות רפואיות ובפני אגף השיקום, הביאה לכך שראש האגף אולץ להוציא מכתב לעמותת מצדיעים, המאשר כי חברי העמותה יכולים לייצג נכי צה"ל בפני ועדות רפואיות ובפני עובדי האגף.

בהמשך להצעת התיקון לחוק הנכים של ועדת ישראל חסון בנושא שירותים משפטיים לתובעים הכרה כנכי צה"ל, החליטה עמותת מצדיעים לנכי צה"ל לעשות מעשה ולהילחם מלחמת חורמה באותו קהל מצומצם של עורכי הדין, אשר הפך את ציבור נכי צה"ל מציבור הזכאי לכל הכרת תודה על תרומתו לבטחון המדינה ולשמירת גבולות המדינה, לציבור מניב רווחים עד אינסוף - וזאת תוך ניצול המצוקה הקשה של נכי צה"ל, אשר לא פעם טועים ותוהים בהגיעם לסבך הביורוקרטיה הניצבת בפניהם בתביעתם להכרה כנכי צה"ל ובתביעתם המוצדקת להחמרה במצבם הרפואי. עמותת מצדיעים לנכי צה"ל החליטה להילחם בהסכמים הדרקוניים, אשר לא פעם נאלץ ציבור נכי צה"ל לחתום עליהם בחוסר הכירו מוצא אחר. ודוגמה לסעיפי הסכם כזה, המשקפים את סוג ההסכמים אותם מחתים ציבור עורכי הדין הקטן והנלוז הזה את לקוחותיו, נכי צה"ל:

1. שכר טירחה בסיסי על פתיחת תיק - 8,000 שקל.

2. הופעה בפני ועדת ערעורים (ועדה רפואית עליונה) - 6,200 שקל.

3. תיק החוזר לוועדת ערעורים מבית משפט מחוזי - 3,000 שקל.

4. ערעור לבית משפט מחוזי - 600 שקל.

5. בונוס זכייה לפי תוצאות:

  • כל 1% נכות קבוע שמתווסף לפני שקלול - 600 שקל.
  • כל 1% זמני שמתווסף לפני שקלול - 150 שקל.
  • כל 1% זמני שמוארך תוקפו לתקופה נוספת - 116 שקל.
  • כל 1% נכות זמני שהופך לקבוע לפני שקלול - 400 שקל.
  • כל 1% נכות זמני שיש ללקוח, בטרם תחילת טיפולו של עוה"ד שהופך קבוע לפני שקלול - 180 שקל.

  • באם שיעור הנכות המשוקלל מגיע לשיעור המקנה זכות לרכב רפואי יתווסף בונוס נוסף בסך 17,500 שקל.
  • באם שיעור הנכות המשוקלל הנוסף מקנה זכות לשינוי רמת הזכות לרכב רפואי (קרי, העלאת נפח מנוע) יתווסף בונוס נוסף של 9,000 שקל.
  • באם שיעור הנכות המשוקלל מגיע ל-90% ומעלה ישולם בונוס נוסף בסך 10,000 שקל.
  • באם שיעור דרגת הנכות נקבע ל-100% ישולם בונוס נוסף בסך 17,500 שקל.
  • בכל מקרה ישולם בונוס בסך 18 חודשי גמלה.

רבותיי, אלה סעיפי ההסכם והבונוסים עליהם מחויבים לחתום נכי צה"ל המניבים, לציבור עורכי דין קטן ותאב בצע הנהנה מלוחמים ומחיילים פצועים ופגועים; וככל שמצבו של נכה צה"ל קשה יותר פיסית ונפשית, מצבו של הכריש הטורף, המכונה גם עורך דין, טוב יותר!

ובדיוק בגלל הסכמים כאלה החליטה עמותת מצדיעים לנכי צה"ל לעשות מעשה ולהילחם בציבור עורכי הדין הקטן הזה המטיל קלון על ציבור ענק של עורכי דין, העומד מהצד ומסתכל בעיניים כלות על ציבור קטן המבייש את המקצוע בו הוא עוסק. עמותת מצדיעים לנכי צה"ל ריכזה עורכי דין ישרי-דרך, המוקירים גם את תרומת נכי צה"ל. עורכי דין הנותנים שירותים משפטיים בכל תחומי המשפט האזרחי - מלבד הפלילי והמשפחתי - בעלות קבועה של 4,200 שקל לתיק. בנוסף, מעניקים עורכי דין שירותים משפטיים לנכי צה"ל, ללוחמים וגם ללא-לוחמים, הפונים לוועדות רפואיות של אגף השיקום בעלות של עד 1,200 שקל לתיק - כאשר חברי עמותת מצדיעים לנכי צה"ל מייצגים בוועדות הרפואיות את החברים בהתנדבות מלאה וללא תשלום; נו, אולי תמורת כוס קפה בקפטריה. ואגב: כל ההסכמים עם קהל עורכי הדין ההגון והישר, אשר החליט להתקבץ ולפעול על-פי עקרונות מצדיעים, הם הסכמים קצרים, ביותר, בלא סעיפי בונוסים כאלה ואחרים, כי אם על בסיס תשלום קבוע וידוע מראש: 1,200 שקל בתוספת מע"מ, או 4,200 שקל בתוספת מע"מ - על-פי אופי התיק המטופל.

שערוריית ציבור עורכי הדין הקטן ותאב הבצע הביאה את עמותת מצדיעים לשלוח מכתב תלונה חריף ללשכת עורכי הדין, ובו תביעה לדיון מיידי בנושא זה, תוך נקיטת אמצעים נגד עורכי הדין התובעים מנכי צה"ל שכר מפלצתי ובלתי הגיוני, תמורת שירותיהם, תוך הכתבת שורת בונוסים שערורייתיים, בלתי הגיוניים ולא-ראויים, תוך ניצול מצוקתם של הנכים. את רשימת ציבור עורכי הדין הקטן, המוזכר בכתבתי, תוכלו למצוא בצידי כל פורום נכי צה"ל באינטרנט. נסו, תיווכחו ותוכו בהלם!

ולסיום - אמירה קטנה: אני מאמין שכל אחד ואחת מכם, אשר סיים זה עתה קריאת כתבה זאת, מכיר נכה/נכת צה"ל - אם קרוב משפחה, שכן או חבר לעבודה; ברצוני לאתגר אתכם: שאלו כל נכה/נכת צה"ל שאתם מכירים, האם השתמש אי-פעם בשירותי עורך דין בהגישו תביעה להכרה כנכה צה"ל או תביעה להחמרה במצבו כנכה צה"ל. במידה שהתשובה חיובית - שאלו אותו/אותה מה היה שכר הטרחה ששילמו לעורך הדין על שירותיו ובמה התבטאו שירותיו. בטוחני כי, כמעט, כל הנשאלים יספרו לכם ששילמו שכר טירחה בגובה עשרות אלפי שקלים ומעלה, או בגובה אלפי שקלים כבדים ורבים לעורכי דין הנחשבים צדיקים. מעט חומר למחשבה לכם ולחבריכם נכי צה"ל.


עמותת מצדיעים לנכי צה"ל, אשר חרתה על דגלה טיפול בפצועי מלחמה ולוחמים, מגישה סיוע - בהתנדבות מלאה - לנכי צה"ל בנושאים משפטיים ורפואיים בזכות פאנל משפטי ופאנל רפואי שהקימה.
הכותב הוא מחבר הספר "מראה סדוקב" המתאר בצורה אוטוביוגרפית את קורותיו במלחמת יום כיפור וכן את סיפור השתתפותו בקרב החווה הסינית, בו נשלח כטנקיסט לחלץ את הצנחנים הלכודים - קורות קרב החווה ותוצאותיו מתוארים בפרוטרוט בספר. לפני כשנתיים ייסד והקים את עמותת מצדיעים לנכי צה"ל.
תאריך:  30/09/2010   |   עודכן:  30/09/2010
מיכאל הרשקוביץ

מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן


פורומים News1
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
נכי צה"ל - באר הנפט המניבה של עורכי הדין
הודעות  [ 13 ] מוצגות  [ 13 ]  תפוס כינוי יחודי      לכל ההודעות         כתוב הודעה 
כותרת ההודעה שם הכותב שעה    תאריך
1
ישע
30/09/10 23:19
2
משה בן-מיכאל
1/10/10 06:03
3
משה בן-מיכאל
1/10/10 06:08
4
דוד מורנו
1/10/10 07:36
 
אריק ילין
2/10/10 22:12
5
ajn
1/10/10 08:41
6
אשת נכה צה"ל
1/10/10 10:06
 
מיכאל הרשקוביץ
1/10/10 10:35
7
שימי 1
1/10/10 19:56
8
אורן2222
2/10/10 07:23
 
אריק ילין
3/10/10 01:44
9
זוהרה
21/03/11 16:44
10
אלי פרץ
13/08/11 16:09

תגובות בפייסבוק

ברחבי הרשת

רשימות קודמות
בליל ה- 24 ליולי שנת 2010 רצח איתי בן דרור בדם קר את שלושת ילדיו. על-פי כתב האישום היה זה רצח מזעזע - אך מתוכנן היטב: הנאשם, על-פי כתב האישום, רכש סכינים חדות במיוחד, בדק באינטרנט מידע אודות כלי הדם הראשיים בכדי "להיטיב" לדקור את ילדיו- אותם אירח בביתו ביום זה.
30/09/2010  |  ענבל בר-און  |  כתבות
לאחרונה, ניתן ע"י ועדת הערר שליד ביה"מ המחוזי בחיפה פ"ד וע 4550-10-09 המתייחס לשאלה האם שווי המכירה כולל גם מרכיבים אשר אינם חבים במס רכישה. הנסיבות, המתוארות בפה"ד היו כדלהלן.
נוסחה מנצחת: קחו שני כוכבי ריאליטי לוהטים, שימו אותם על שלט חוצות למשך 12 שעות אל מול מצלמות, תנו להם משימות וזמן חופשי לדיבורים והרי לכם פרסומת מנצחת. ככה לפחות חשבו אנשי "דפי זהב", שיזמו את אירוע "ריאליטי הבילבורד" הראשון בישראל. קשר למוצר? קופירייטינג מבריק? הערכה לאינטליגנציה של הצופה? מיותר. יש נוסחא והיא עובדת.
29/09/2010  |  מתן אברמוביץ'  |  כתבות
אישית, הזכייה שלי במדליית ארד באליפות אירופה הייתה מרגשת מאוד, אולי יותר מכל זכייה אחרת מבעבר. ובכלל, הספורט הישראלי השיג השנה לא מעט בזכות השקעה נכונה שנעשתה בשנים האחרונות. לצערי זה כנראה ייעצר בשנים הבאות כי ההשקעות נפסקו. אבל אירוע הספורט הגדול של השנה בעיניי, הוא גם האירוע הגדול בעולם כולו. מדובר כמובן במונדיאל 2010 שנערך בפעם הראשונה ביבשת אפריקה.
29/09/2010  |  אריק זאבי  |  כתבות
על חגים ומועדים
29/09/2010  |  ציפי לידר  |  כתבות

פורומים
אתיקה
בריאות/רפואה
משפט
עבודה ורווחה
צבא וביטחון
כתבות מקודמות
צוות חדשות עולם
הביטוחים שיגנו על הכסף שלכם - המדריך למתחיל
מלון כורש
כורש - מלון בוטיק חדש
ביטוח ופיננסים
אלבר רכב
אקסלנס ייעוץ משכנתאות
בי פטנט פתרונות מיוחדים
קלאב הוטל
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים |  חדשות |  סדרות |  ספורט