הפוך לדף הבית
    |  
ראשי יומן ראשי בלוגים אקטואליה בעולם סקופים משפט כלכלה בריאות המגזין מנוי VIP
ארכיב יומי  |  כל הקישורים  |  סיפורים חמים  |  ניוזלטר  |  נדל"ן  |  תגיות  |  משובים  |  משמר המשפט  |  ספרייה מקוונת  |  בימה חופשית  |  מיוחדים  |  ערוצים נוספים
כתבות
ראשי  /   אתיקה  טלוויזיה  משפט  עיתונות וברנזה  פלילים 
בלוגים / בעל טור
טלפון:  03-9345666
פקס:  03-9345660
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת
מועדון +
כסף רופאים שמאים יועצים אדריכלים
שופטים עורכי דין עיתונאים רואי חשבון
 יצחק ראובן, משרד עורכי דין
 שפינט-סיראי שרון
 מושקט יורם
 אשכולי-יהלום אוריין
 רייך שירה
 מנחם אברהם
 יצחק ראובן
 דרוקר משה
 דרוקר אורי
 שרמן יהושע
 צדקיהו אייל
 מיקי מיכאלוביץ
 דיאמנט אריאל
 ויקי אילון בטן
 פישלר (פיני) פנחס
 שטרנטל יוסף
 מאנדל ישראל
 שוב צבי
 נדולני קרן
 סירוטה-הולנדר דפנה
 פרץ עופר
 זוקין קרן
 בן-אריה יפעת
 פל אריאל
 דרליצ'מן קורל
 דרמר אמיר
 וינרוט יעקב
 וינרוט יחיאל
 נשר עודד
 ג'והן דוד
 וינרוט דב
 וולנרמן ישראל
 חדד עמית
 שויצקי אמיר
 רוט אריאל
 חי נתנאל
 הקר שמואל
 מרנס איתן
 איינס ליאב
 רובינגר אושר
 חוגרי אופיר
 טבול מתן
 פריש אריאל
 רייטן רפי
 בן-נחום שלמה
 פפיש ליאור
 מילשטיין נועה
 רייכמן רן
 שוב אביעד
 שוב משה
 שיף נעמה
 שוב שמואל
 שוב ושות', משרד עורכי דין
 ויזל נוגה
 יורם מושקט ושות', משרד עורכי דין
 
 
 
 
 
בלוגרים News1  /  דעות ▪ כתבות ▪ תחקירים
 
הנאום של הירוהיטו
05/01/2017   |   איתמר לוין
 
 
 
אחריות, מוסריות ועקביות
05/01/2017   |   אלכסנדר ס' שכטמן
 
 
 
חנינה לאלאור - התנגשות עם ערכי יסוד?
05/01/2017   |   בעז שפירא
 
 
 
רובוטים חברים
05/01/2017   |   יפעת גדות
 
 
 
תזונה ים תיכונית לפנסיה מאושרת
05/01/2017   |   יפעת גדות
 
 
 
 
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
 
 
בעקבות חשיפת החשבוניות ליוסי כהן בפרשת 'שאלה משפטית'
שימוע ל'רשת' בגלל השקרים והכספים האסורים
שי באב"ד. שימוע לרשת [צילום: אתר PORT2PORT]

אילן טוביהו. משת"פ של צימט

יואב יצחק
יוסי כהן: הפרקליט המתערטל

החשבוניות - התשלומים האסורים
יואב יצחק
עו"ד יוסי כהן פעל יחד עם עו"ד רן רייכמן בניגוד לחוק הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו ובניגוד לכללי האתיקה של לשכת עורכי הדין כאשר רכש לעצמו פרסומת עצמית בתוכנית "שאלה משפטית" בערוץ 2 * הרכישה בוצעה בדרך של מרמה והונאה * לרשימה זו מצורפות שתי חשבוניות מכוחן חויב ושילם עו"ד כהן לחברת מדיו שיווק ותוכן בע"מ * שידור התוכנית "שאלה משפטית" נמשך למרות העבירות הפליליות שביצע יוסי כהן, לרבות עבירות מין נגד צעירות בעת עבודתן במשרדו * המשך יבוא
לרשימה המלאה

יוסי כהן שילם עוד 250 אלף ש"ח תמורת פרסום בלתי חוקי בערוץ 2
יואב יצחק
המשנה למנכ"ל הזכיינית רשת, אילן טוביהו, משתף פעולה עם יוסי כהן ועם מיקי צימט במימון שלא כדין של התוכנית 'שאלה משפטית' * רשת משלמת רק סכום קטן למימון הפקת התוכנית * סכומי כסף גדולים משולמים על-ידי כמה גורמים ובהם עו"ד יוסי כהן ורן רייכמן * בתוך שנתיים שילם עו"ד כהן 500 אלף ש"ח * המשך יבוא
לרשימה המלאה

עו"ד יוסי כהן הודה: קיבלתי מיליונים בשחור ברומניה ומלקוחות בישראל
יואב יצחק
רעייתו של יוסי כהן הקליטה שיחות שקיימה עמו בהן הודה: 320 אלף אירו שחורים מוחזקים ברומניה; מיליון דולר כסף שחור לבניית האחוזה ברשפון * כספים בשחור התקבלו מלקוחותיו במשרד עורכי הדין שבשליטתו * יוסי כהן השתמש ברעייתו להמיר בצ'יינג'ים כספים שחורים שהבריח לישראל, שידל אותה לעבוד במזומנים ולא בכרטיס אשראי בגלל חששו משאלות וביקורים מצד רשויות המס * דרושה חקירה מקיפה ומהירה מצד רשויות המס ומצד המשטרה
לרשימה המלאה

השימוע נערך על-ידי הרשות השנייה בעקבות החשיפות ב-News1 בדבר הכספים האסורים שמימנו הפקת התוכנית 'שאלה משפטית' מנהלי רשת נדרשו למסור עד יום 17.11.13 את כל המידע שבידיהם, המסמכים, החשבוניות שהוצאו והקבלות שניתנו בגין הפקת התוכנית 'שאלה משפטית' מועצת הרשות השנייה זומנה ליום שני לדיון בנושא המשך יבוא

▪  ▪  ▪
הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו פתחה בהליך של שימוע נגד הזכיינית 'רשת' בעקבות החשיפות ב-News1, לפיהן התוכנית 'שאלה משפטית' המשודרת על-ידי רשת, בהגשתם של עורכי הדין יוסי כהן ורן רייכמן, ממומנת בניגוד לחוק, תוך רמייה והונאת הרשות. השימוע נערך כהליך משפטי לכל דבר ועניין, וזאת כשלב מקדים לסילוק התוכנית מלוח השידורים.

מכתב דרישה ששוגר בעניין זה לפני מספר ימים, עליו חתומה היועצת המשפטית של הרשות השנייה, עו"ד הילה שמיר, בשמו של מנכ"ל הרשות השנייה, שי באב"ד, גורם לדאגה רבה בקרב הנהלת רשת מפני העתיד לבוא. שכן, שמיר ובאב"ד מאותתים בזאת על נכונותם לטפל בנחישות בהפרות שהתגלו.

קבלת דבר במרמה

במכתב מואשמים מנהלי רשת במסירת מידע כוזב ובהונאת הרשות השנייה במשך תקופה ארוכה, וזאת לאחר שבבדיקות קודמות שנערכו מספר פעמים הם הכחישו זרימת מימון בלתי חוקי להפקת התוכנית. מנהלי רשת וכל הנוגעים בדבר עלולים להידרש עתה לשלם מחיר אישי עד-כדי נקיטת הליכים פליליים (הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה) בשל חלקם בהונאה ובמתן-קבלת הכספים האסורים, וכן בשל חלקם בהטעיית הצופים במשך תקופה ארוכה: שידור תוכן שיווקי ופרסומי במסווה של תוכנית-מומחים, בעוד שמדובר בתוכן המוגש על-ידי עורכי דין שרמתם המקצועית בינונית (ומנהלים משרדים קטנים יחסית), שאף שילמו כסף בסתר כדי לרכוש לעצמם מעמד של מגיש בתוכנית טלוויזיה.

כפי שחשפנו ב-News1, עו"ד כהן שילם לשתי עונות 500 אלף ש"ח ובכך קנה לעצמו פרסומת עצמית בניגוד לחוק. בגין כל עונה שילם 250 אלף ש"ח פלוס מע"מ לחברת מדיו שיווק ותוכן בע"מ. בניגוד לעורכי דין אחרים - יוסי כהן, שביצע גם עבירות מין בעובדותיו, יכול היה לעמוד בתשלום בגובה זה, מחמת זאת שהוא קיבל וגלגל כספים שחורים בהיקף של מיליוני דולרים. רייכמן שילם גם הוא כספים, בניגוד לחוק, שאת היקפם יש לברר. כהן ורייכמן השיגו לעצמם, בדרך בלתי חוקית זו, יתרון עצום על-פני עורכי דין אחרים (הפרסומת מביאה מטבע הדברים לזרימת לקוחות חדשים). כל זאת, כאמור, בניגוד לחוק האוסר על הזכייניות לשדר-לפרסם תוכן שיווקי הממומן ישירות ו/או בעקיפין תמורת תשלום.

הונאה ורמייה

הפרסומת העצמית נרכשה בדרכי הונאה ורמייה. לשם כך נעשה שימוש בחברת מדיו שיווק ותוכן בע"מ בראשה עומד מיקי צימט. באמצעות חברה זו 'כובסו' הכספים למימון הפקת התוכנית ויצירת רווחים למעורבים בהפקה. המשנה למנכ"ל רשת, אילן טוביהו, שיתף פעולה באופן בעייתי עם צימט, אם במעשה ואם במחדל.

כאמור, בעקבות החשיפה החליטה הנהלת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו לקיים הליך של שימוע נגד כל המעורבים. הסנקציות העומדות על הפרק: הסרת התוכנית לאלתר, הטלת קנסות על רשת, ופנייה ליועץ המשפטי לממשלה לשם נקיטת הליכים נוספים במישור הפלילי ככל שימצא לנכון. הליך זה ננקט, בין היתר, בשל זאת שמנהלי רשת כיזבו במשך תקופה ארוכה למנהלי הרשות השנייה, וכן מחמת זאת שהם לא השכילו לפעול לאלתר להסרת התוכנית מלוח השידורים, על-אף פרסום החשבוניות ב-News1, שהוכיחו כי אכן: התוכנית ממומנת באופן בלתי חוקי. אלה הצעדים הננקטים עתה נגד רשת:


  • הנהלת הזכיינית רשת נדרשה למסור עד יום 17.11.13 להנהלת הרשות השנייה את כל החוזים, החשבוניות, הקבלות והמסמכים הנוגעים להפקת התוכנית 'שאלה משפטית';

  • הזכיינית מחויבת לדרוש את כל הנ"ל גם משרשרת החברות ו/או הגורמים השותפים להפקת התוכנית, אם במישרין ואם בעקיפין, ובהם: מדיו שיווק ותוכן בע"מ, אלין תקשורת וערוצי תוכן בע"מ, ועורכי הדין יוסי כהן ורן רייכמן. לרשת הובהר, כי על-פי החוק, היא - כזכיינית, אחראית ומחויבת לוודא קיום החוק גם מצד שרשרת החברות הקבלניות שהיא מעסיקה ו/או פועלים מטעמה או עבורה, ישירות ו/או בעקיפין, להפקת התוכנית;

  • הנהלת רשת נדרשת להשיב: כיצד אירע שמסרה מידע כוזב כאשר נערכה בדיקה בנושא לפני כשנה על-ידי הנהלת הרשות השנייה; וכיצד אירע שמסרה מידע כוזב גם בתשובתה הראשונית בעקבות החשיפות News1. כמו-כן נדרשה הנהלת רשת למסור את כל המידע שיבידה על השתלשלות העניינים;

  • הנהלת רשת נדרשת להגיש את תשובתה, כולל כל המסמכים המבוקשים, כשהיא מלווה בתצהיר שיאמת את מכתב-התשובה. משמעות הדבר: המנהל שיחתום על התצהיר עלול להסתכן בעדות שקר ובשיבוש הליכים באם יעז להמשיך ולגלגל את שקריה של רשת לרשות השנייה.

רשת נדרשה כאמור למסור את כל המסמכים והמידע עד יום 17.11.13. תשובתה תוגש גם לחברי מועצת הרשות השנייה שזומנו לדיון שנקבע ליום שני (18.11.13). המועצה תידרש לנושא המרמה והכספים האסורים, ובמקביל, לקבל החלטה: אילו צעדים לנקוט בגין ההפרות, והאם ומתי להורות על הסרת התוכנית 'שאלה משפטית' מלוח השידורים.


  • המשך יבוא

תאריך:  16/11/2013   |   עודכן:  16/11/2013
יואב יצחק

משובי News1 דרוג כלי התקשורת בישראל (2016)

מועדון הבלוגרים עוקבים: 1383לקבלת רשימות יואב יצחק לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן


פורומים News1
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה בחירות 2015 בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
שימוע ל'רשת' בגלל השקרים והכספים האסורים
הודעות  [ 5 ] מוצגות  [ 5 ]  תפוס כינוי יחודי      לכל ההודעות         כתוב הודעה 
כותרת ההודעה שם הכותב שעה    תאריך
1
הקורא המתמיד
16/11/13 14:06
2
לה"ב 433
16/11/13 16:12
3
כתבה רדודה
16/11/13 18:02
4
טל מרדו
17/11/13 15:00
5
א ב
17/11/13 20:58

תגובות בפייסבוק

ברחבי הרשת

רשימות קודמות
חיים מסילתי ניצח השבוע על אחד מכינוסי הנדל"ן החשובים של ישראל: הוא עמד בראש הוועדה, שהביאה לאילת 700 מתוך 1,100 חברי לשכת שמאי המקרקעין. שלושה ימים שמעו השמאים הרצאות כמעט בכל נושאי הנדל"ן האקטואליים: שומות של נכסים גדולים וערעורים עליהם, תחזית מחירי הדירות, המחסור בדירות והדרכים להתגבר עליו, האם יש סיכוי לבנייה להשכרה, איך מקדמים פינוי-בינוי ותמ"א 38.
15/11/2013  |  אלעזר לוין  |  כתבות
תחושה של מיאוס הייתה לי בראשית השבוע כאשר צפיתי בטלוויזיה בחבורת השרים וחברי הכנסת שעמדו בתור באולם המליאה כדי ללחוץ את ידו של שר החוץ החדש-ישן אביגדור ליברמן, הקוזק שנגזלו ממנו 17 שנות רוגע ונחת וצבירת נכסים נוספים בגלל חקירות כושלות של המשטרה וטיפול מסורבל של הפרקליטות.
15/11/2013  |  אריה אבנרי  |  כתבות
בימים הקרובים תגיע תחושת הקלה. אפשר לחזור ולקבל החלטות חדשות, להתמודד עם התפתחויות חדשות. אי-השקט שליווה את כולנו, מתפוגג בהדרגה עם חזרתו של כוכב מרקורי למסלול. תרגישו שחרור מכמה קיבעונות מחשבתיים או מסתם תקיעות שהייתה תירוץ לשבת על הספה ולהמתין ללא-נודע.
15/11/2013  |  טובה ספרא  |  כתבות
"רק בַּיָרוֹק מוצאות כל הדרכים את תיקונן", שלח לי מישהו ציטוט, אך שכנותיי אינן "מוצאות את תיקונן" בירוק אלא בבלונד. את זאת גיליתי צהריים אחד, עת קרני הצל השתעשעו עם קרני האור, שהבינו אולי את האיום הגלום במשחק. עמדתי בכיכר וספרתי ארבע.
15/11/2013  |  חגית כהן  |  כתבות
מה הוא יודע שאנחנו לא יודעים? למה עופר עיני, האיש עם היד על השלטר של המדינה, הולך הביתה? ביום שלישי שעבר כינס יו"ר ההסתדרות את ראשי הסיעות בהסתדרות והודיע על פרישתו, שנה וחצי בלבד לאחר שנבחר שוב לתפקיד. "אני מתרגש", אמר רגע לפני ההודעה הדרמטית וביקש כוס מים. הוא לא היה היחיד. ברחוב ארלוזורוב לא הבינו מה נפל עליהם.
14/11/2013  |  פזית רבינא  |  כתבות

פורומים
אתיקה
טלוויזיה
משפט
עיתונות וברנזה
פלילים
כתבות שיווקיות
אור לוין
איך נבחר דונלד טראמפ?
AIG
טיפים חשובים לפני שרוכשים דירה
הזדמנויות עסקיות
מיזמים חדשים
פרויקט יוקרתי בברוקלין במחיר הזדמנות
לפרסום במדור זה הקלק כאן
ביטוח ופיננסים
אלבר רכב
אקסלנס ייעוץ משכנתאות
בי פטנט פתרונות מיוחדים
קלאב הוטל
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים |