יום שישי 29 מאי 2020  04:41
פנייה למבקר: זרז הטיפול בפרשת ישראל פרי
פרי. מצב רפואי חמור [צילום: פלאש 90]

תנועת אומ"ץ פנתה אל השופט (בדימ.) יוסף שפירא בבקשה שיזרז את הפרקליטות להגיב על הטענות להתנהלות הבעייתית של עו"ד שריג דמארי "מצבו הרפואי של ישראל פרי חמור ביותר ותוחלת חייו הינה קצרה"

▪  ▪  ▪
תנועת אומ"ץ פנתה אל מבקר המדינה, השופט (בדימ.) יוסף שפירא, בבקשה כי יזרז את פרקליטות המדינה להגיב לטענות שעל פיהן התגלה חשד לפלילים באופן הטיפול בפרשת עו"ד שריג דמארי - הפרקליט המלווה מטעם הפרקליטות את פרשת ישראל פרי שנידון לתקופת מאסר ממושכת בגין פעילותו בנושא הפנסיה הגרמנית.

יו"ר הנהלת אומ"ץ, אריה אבנרי, כתב למבקר המדינה כי מן הנתונים שבידי התנועה עולה תמונה של התנהלות בעייתית של עו"ד שריג דמארי שפעל בפרשה זו באופן חריג ובעייתי תוך ניצול לרעה את תפקידו הציבורי-משפטי, מה גם שהוא ממשיך לטפל בספיחים שונים שלה כפרקליט פרטי.

"אין בכוונתה של אומ"ץ להתערב כהוא זה בהליכים המשפטיים שהובילו להרשעתו של ישראל פרי, אלא להתמקד רק בדרך שבה הושגו הראיות: באופן בלתי חוקי או בלתי תקין לכאורה, כפי שניתן להסיק מהאזנה לקלטות מושבחות של החקירה שנערכה לאורך שעות רבות; וכן בדרך של שידול/הדחת עדים לדבר שקר, עבירה של בידוי ראיות ושיבוש מהלכי חקירה", ציין.

לדברי אבנרי, בעבר נמסר לאומ"ץ ממשרד מבקר המדינה, כי פנייתנו הועברה לתגובה של הפרקליטות ועד כה לא נתקבלה התגובה. במקביל נמסר לנו שיש צורך להמתין עד תום תקופת הערעור. אך תקופה זו הסתיימה זה מכבר.

"אנו פונים למשרד מבקר המדינה בבקשה דחופה לטפל בנושא זה לאלתר, בין השאר מאחר שמצבו הרפואי של ישראל פרי חמור ביותר ותוחלת חייו הינה קצרה", כתב והוסיף כי החלטתו של פרקליט המדינה, משה לדור, שלא לפתוח בחקירה פלילית בפרשה זו, מעידה באופן מובהק כי השיקולים שמנחים את בכירי הפרקליטות והמשטרה אינם שיקולים מקצועיים גרידא.

תאריך:  29/05/2013   |   עודכן:  29/05/2013
איציק וולף
מועדון הבלוגרים עוקבים: 141 לקבלת רשימות איציק וולף לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
התפתחויות נוספות   /  תיק ישראל פרי
ישראל פרי לא יזכה למשפט חוזר על הרשעתו בעבירת גניבה בידי מורשה בפרשת הפנסיה הגרמנית. כך קבע (יום ג', 28.8.12) המשנה בדימוס לנשיא בית המשפט העליון, אליעזר ריבלין.
29/08/2012  |  איתמר לוין  |   חדשות
עיתון ה'אינדיפנדנט' הבריטי חזר בו מכתבה שפרסם על עו"ד ישראל פרי בה נכתב שגנב מניצולי שואה, שילם הוצאות משפט ופרסם הבהרה. העיתון פרסם במרס 2012 כתבה ובה כתב שפרי גנב מניצולי שואה. כעת חזר בו מהדברים, תיקן את הכתבה ושילם לפרי הוצאות משפט.
30/07/2012  |  איציק וולף  |   חדשות
באי-כוחו של ישראל פרי, עוה"ד ישראל וולנרמן, צבי אגמון ופרופ' עמרי ידלין, ועורכי הדין שמייצגים את לקוחותיו בתביעה הייצוגית, עו"ד דורון לוי ועו"ד יצחק אבירם, החליטו במשותף לאשר נגדו תביעה ייצוגית אשר תתברר כתביעה רגילה. זאת, בעיקר עקב גילם המתקדם של הצדדים. המדובר בתביעה בסך כ-300 מיליון מארק גרמני בפרשת הפנסיה הגרמנית, בגינה כבר הורשע במשפט הפלילי.
05/06/2012  |  עופר וולפסון  |   חדשות
ועדת השחרורים החליטה לשחרר את ישראל פרי לתקופה של שלושה חודשים לצורך טיפולים רפואיים. לאחר מכן הוועדה תדון בהמשך מאסרו על-פי ההתפתחויות הרפואיות.
30/04/2012  |  איציק וולף  |   חדשות
עורכי דינו של ישראל פרי פנו (יום ג', 22.11.11) לנשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש בבקשה להורות על קיומו של משפט חוזר למרשם בעבירת הגניבה. באי-כוחו של פרי הם עוה"ד צבי אגמון, ישראל וולנרמן, פרופ' מרדכי קרמניצר ופרופ' עמרי ידלין.
22/11/2011  |  עופר וולפסון  |   חדשות