יום רביעי 27 מאי 2020  01:46
אומ"ץ למבקר: התערב בעניין העסקת שני
אורי שני [צילום: פלאש 90]

ניגודי עניינים לכאורה בפעילות אורי שני
אלעזר לוין
מבקש להתמנות "יועץ מיוחד לקבינט הדיור" – ובמקביל מכהן כמנכ"ל פולאר, בעלת השליטה בפרויקט דירות היוקרה הולילנד * שני התפטר מפולאר, אך יהיה מנכ"ל עד נובמבר, ויקבל שכר עד מאי 2014 * יפעל בפולאר להשבחת נדל"ן ולמכירתו
לרשימה המלאה

"שר האוצר מינה את מקורבו ויועצו הפוליטי אורי שני לאחראי על הוזלת הדירות - למרות שהיועץ המשפטי לממשלה לא אישר את המינוי, שאך לא הובא לדיון בנציבות שירות המדינה" פגישה תמוהה עם ליברמן

▪  ▪  ▪
תנועת אומ"ץ ביקשה (יום א', 14.7.13) ממבקר המדינה יוסף שפירא להתערב בעניין מינויו של איש העסקים אורי שני לאחראי על הוזלת הדירות. במכתב למבקר, אומר יו"ר אומ"ץ, אריה אבנרי, כי המינוי כלל לא הובא לדיון בנציבות שירות המדינה.

אבנרי מגדיר את שני "מקורבו ויועצו הפוליטי" של השר לפיד. עוד אומר אבנרי, כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לא אישר את המינוי.

לדברי אבנרי, שני נפגש כבר עם מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, בן ציון ליברמן, לדיון בנושא מחירי הדירות.

פגישה "מעל לראשו" של השר אריאל

כתב News1 מוסיף, כי עצם הפגישה בין שני לליברמן תמוהה: הקשר היחיד של ליברמן למחירי הדירות הוא בהשפעה אפשרית על מחירי המגרשים, הנמכרים על-ידי הרשות, בדרך כלל במכרזים. מחירי המגרשים מהווים מרכיב מסוים, בדרך כלל לא גדול, בקביעת מחירי הדירות.

בנושא זה - וכן בכל נושאי פעילות הרשות - כפוף ליברמן ליו"ר הרשות, שר השיכון אורי אריאל. אין כל קשר בין רשות מקרקעי ישראל לבין משרד האוצר. עצם הפגישה, "מעל לראשו" של שר השיכון, נראית , לכן, לא מובנת.

תאריך:  14/07/2013   |   עודכן:  14/07/2013
אלעזר לוין
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
רשימות קודמות
משרד החינוך, בראשות השר שי פירון, הודיע לרשת החינוך של שס, "מעיין החינוך התורני", כי ינקוט נגדה בצעדים לנוכח אי-הסדרים שנחשפו בדוח חמור של החשבת הכללית במשרד האוצר.
14/07/2013  |  עידן יוסף  |   חדשות
לילך שם-טוב הגישה (יום א', 14.7.13) תביעה בסך 11 מיליון שקל נגד איתי בן-דרור - בעלה לשעבר שרצח את שלושת ילדיהם בשנת 2010. התביעה הוגשה גם נדד משרד הרווחה, אגף הרווחה במועצה המקומית כפר יונה, משרד הבריאות, בית החולים לב השרון ועוד.
14/07/2013  |  איתמר לוין  |   חדשות
חייל דתי, חובש כיפה סרוגה, טוען כי חרדים היכו אותו וירקו עליו בשכונת בית-ישראל בירושלים. סמוך לרחוב שערי שמיים בשכונה וסמוך לישיבת מיר, תקפו אותו שני צעירים חרדים.
14/07/2013  |  עידן יוסף  |   חדשות

אגדת כדורגל בדרכה לישראל. שחקן העבר זיקו יגיע לארץ במסגרת המכביה. הברזילאי ינחת בארץ ביום שלישי, ישהה בישראל במשך ארבעה ימים ויצעד עם המשלחת הברזילאית בטקס הפתיחה, שייערך ביום חמישי באיצטדיון טדי בירושלים.

זיקו שהשתתף בשלושה מונדיאלים, וזכה בתואר כדורגלן השנה בעולם ב-1983, יגיע לקראת פתיחת משחקי המכביה ה-19 כאורח הכבוד של המשלחת הברזילאית למשחקים. ברשימת הישגיו אפשר למצוא גם ארבע אליפויות ברזיל, זכייה בגביע הליברטדורס והגביע הביניבשתי, כשהוא כובש 508 שערים ב-731 משחקים.


בתום ישיבה שנמשכה כארבע שעות, החליט (יום א', 14.7.13) הוועד המנהל של רשות השידור, שלא לקבל את המלצות נציבות שירות המדינה ולדחות בשימוע שני את המלצת היועצת המשפטית של הרשות חנה מצקביץ', להשעות את מנהל חטיבת החדשות בטלוויזיה משה נסטלבאום.
14/07/2013  |  עידן יוסף  |   חדשות