יום רביעי 27 מאי 2020  03:02
פרשת פינטו-ארביב
אומ"ץ: מנשה ארביב אינו יכול להתפטר
ארביב. מכחיש את החשדות

התנועה טוענת שנוהל משטרתי קובע ששוטר אינו יכול להתפטר בעיצומה של חקירת מח"ש נגדו כאשר הוגש כתב אישום נגד ניסו שחם, דנינו דחה את בקשתו להתפטר ופיטר אותו

▪  ▪  ▪
שוטר נגדו מתנהלת חקירה בידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), אינו רשאי להתפטר במהלכה. כך טוענת (יום ג', 11.2.14) תנועת אומ"ץ בעקבות התפטרותו של ניצב מנשה ארביב בשל פרשת פינטו.

ארביב, מפקד יחידת להב 433, הודיע (יום א', 9.2.14) על התפטרותו בעיצומה של חקירת החשד לפיו קיבל שוחד מהרב יאשיהו פינטו בעת ששימש כנציג המשטרה בארה"ב. ארביב מכחיש את החשדות נגדו.

למרות ההתפטרות, ביקשה מח"ש מהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להמשיך בחקירה. אשתו ובתו של ארביב כבר נחקרו, ולמח"ש יש עדיין סמכות לחקור את ארביב משום שהחשדות מתייחסים לתקופת שירותו במשטרה.

בא-כוחה של אומ"ץ, עו"ד פיני פישלר, ביקש מהיועץ המשפטי של המשטרה, תת-ניצב שאול גורדון, להעביר לעיונו את הנוהל שלמיטב ידיעתה של התנועה מונע התפטרות בעת חקירת מח"ש. לדברי פישלר, אין צורך להסביר את ההבדל בין התפטרות לפיטורין, ואומ"ץ מבקשת לשקול את צעדיה על-רקע זה.

יצוין, כי מפקד מחוז ירושלים לשעבר, ניצב ניסו שחם, ביקש להתפטר מן המשטרה עם הגשת כתב האישום המייחס לו עבירות מין. אולם, המפכ"ל יוחנן דנינו דחה את בקשתו ופיטר אותו.

תאריך:  11/02/2014   |   עודכן:  11/02/2014
איתמר לוין
מועדון הבלוגרים עוקבים: 471 לקבלת רשימות איתמר לוין לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
התפתחויות נוספות   /  פרשת ארביב
ראש יחידת להב 433, ניצכ מנשה ארביב, הודיע אמש (יום א', 9.2.14) על התפטרותו, והשאלה הגדולה כעת האם הוא ייחקר. הציפייה מהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, היא שיורה על חקירת ארביב בחשד לביצוע עבירות פליליות, למרות שהתפטר מתפקידו.
10/02/2014  |  עידן יוסף  |   חדשות
מפקד יחידת להב 433 במשטרת ישראל, ניצב מנשה ארביב, הודיע (יום א', 9.2.14) על פרישתו מן המשטרה. זאת, על-רקע אכזבתו מאופן התנהלות המשטרה בעניין החשדות נגדו בפרשת הרב פינטו.
09/02/2014  |  איציק וולף  |   חדשות
מפקד היחידה לחקירת פשיעה חמורה במשטרה, ניצב מנשה ארביב, העביר ליועץ המשפטי לממשלה תוצאות של בדיקת מכונת אמת, שבה לטענתו נמצא דובר אמת בפרשת הרב יאשיהו פינטו.
03/02/2014  |  מחלקה ראשונה  |   חדשות
חשיפה ב-News1: המחלקה לחקירת שוטרים עוברת רשמית מהליך של בדיקה להליך של חקירה בפרשת פינטו-ארביב. כך נודע ל-News1. גם קודם לכן נחקרו כמה גורמים ומסרו עדות, אך במח"ש התעקשו לקבוע כי מדובר בבדיקה בלבד, בטרם יוחלט על חקירה. עתה, כאמור, ומחמת האימות שנמצא לחשדות נגד ארביב, עוברת מח"ש להליך של חקירה פלילית לכל דבר ועניין, וזאת על-פי הנחיית היועץ המשפטי לממשלה.
27/01/2014  |  יואב יצחק  |   חדשות
פרשת יאשיהו פינטו (המכונה הרב) ומנשה ארביב (הניצב) מטלטלת את משטרת-ישראל מאז נודעה לציבור ביום 10.1.2014. תחילה פשטה שמועה זדונית כי במרכזה עומד תת-ניצב אפרים ברכה, כיום ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה). כעבור מספר ימים הוציא משרד המשפטים הבהרה כי אין נגדו דבר וחצי דבר.
רשימות נוספות   /   פרשת ארביב  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   פרשת פינטו  /  מי ומי  
טיוטת כתב האישום כוללת הצעת שוחד לארביב  /  יואב יצחק, איציק וולף
ארביב מופיע כעד תביעה נגד פינטו  /  יואב יצחק
ניצב ארביב: אשוב מהחופשה בשבוע הבא  /  עידן יוסף