יום רביעי 27 מאי 2020  03:46
פינטו נגד וינשטיין וניצן:
אסרו להזכיר את הקשר עם ברכה
פינטו. "יחסים מיוחדים" [צילום: פלאש 90]

טוען בתגובתו לבג"ץ, כי האיסור על אזכור קשרים אלו במסגרת הטיעונים לעונש היה תנאי בל-יעבור מצד הפרקליטות לחתימת הסדר הטיעון "סירבו גם להורות על חקירת ברכה במח"ש"

▪  ▪  ▪
היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ופרקליט המדינה, שי ניצן, עמדו על כך שהרב יאשיהו פינטו לא יעלה במסגרת הסדר הטיעון עימו שום פרטים הנוגעים לקשרי העבר שלו עם תת-ניצב אפרים ברכה. כך טוען פינטו (יום ד', 14.10.14) בתגובתו לבג"ץ על עתירת אומ"ץ, המבקשת להורות למחלקה לחקירות שוטרים לחקור את החשדות נגד ברכה בנוגע לקשריו עם פינטו.

לדברי פינטו, הוא טען כל העת, כי בינו ובין רעייתו דבורה לבין ברכה התקיימו "יחסים מיוחדים במסגרתם היו נתינות של טובות הנאה" עוד לפני אוגוסט 2012 - המועד בו הציע פינטו לברכה שוחד של 200,000 דולר. פינטו אומר, כי הוא שב וביקש שמח"ש תחקור את טענותיו ולא להב 433.

News1 מציין, כי על-פי תגובת המדינה לעתירה - החשדות נגד ברכה נחקרו בלהב 433. הדבר מהווה הפרה ברורה של הכללים החד-משמעיים, לפיהם חשדות נגד שוטרים נחקרים אך ורק במח"ש. במקרה הנוכחי ההפרה בוטה עוד יותר, שכן ברכה שירת קודם לכן בלהב 433 והיה בקשר ישיר איתה בתוקף תפקידו כראש חטיבת המודיעין. בראש היחידה עמד אז מנשה ארביב - שגם נגדו מסר פינטו מידע. יצוין, כי ארביב עצמו נחקר השבוע במח"ש (למרות שכבר פרש מן המשטרה), בעוד ברכה נחקר כאמור בידי להב 433 בעודו עומד בקשר הדוק איתה.

לדברי עורכי דינו של פינטו, אייל רוזובסקי ובת-חן ליפסקי, וינשטיין וניצן סירבו להורות על חקירתו של ברכה בידי מח"ש, ועמדו על כך שלא יעלה בטיעונים לעונש שום טענה הנוגעת לקשרי העבר שלו עם ברכה. פינטו הסכים לחתום על הסדר הטיעון מבלי שעניינו של ברכה נחקר במח"ש והסכים שלא להעלות את קשרי העבר ביניהם. העניין האחרון, נאמר בתגובה, "הוכנס להסדר הטיעון לפי דרישת הפרקליטות כתנאי בל-יעבור".
בג"ץ 6773/14, אומ"ץ נ' פרקליט המדינה ואח' / תגובה מטעם המשיב 5
תגובתו של הרב יאשיהו פינטו לעתירה לבג"ץ המבקשת להורות על חקירת קשריו עם אפרים ברכה

תאריך:  15/10/2014   |   עודכן:  15/10/2014
איתמר לוין
מועדון הבלוגרים עוקבים: 471 לקבלת רשימות איתמר לוין לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
התפתחויות נוספות   /  פרשת פינטו
פרקליט המדינה שי ניצן והיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הולכים ומסתבכים. הפעם בחיפוי על ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, תנ"צ אפרים ברכה. התגובה שהוגשה בשמם לבית המשפט העליון (14.10.14) לעתירת תנועת אומ"ץ - הדורשת העמדת תנ"צ ברכה לדין בשל חלקו ומעשיו הפליליים בפרשת הרב יאשיהו פינטו - כוללת דברי כזב, או למצער: פרטים מטעים. תגובתם מדיפה ריע רע של שיקולים זרים ו"התחפרות" בטעותם, תוך הפרת אמונים כלפי הציבור בכללותו.
15/10/2014  |  יואב יצחק  |   כתבות
תגובת המדינה לעתירת אומ"ץ בפרשת אפרים ברכה והרב יאשיהו פינטו מחייבת כמה הערות נוקבות, וזה מבלי להיכנס לפרטי-הפרטים ומבלי לבחון האם כולם מדויקים.
14/10/2014  |  איתמר לוין  |   מאמרים
מערכת היחסים בין תת-ניצב אפרים ברכה לבין הרב יאשיהו פינטו ורעייתו דבורה ידועה ואין בה כדי להצדיק פתיחה בחקירה נגד ברכה. כך אומרת (יום ג', 14.10.14) פרקליטות המדינה, בתשובתה לעתירת אומ"ץ לבג"ץ, בה התבקש בית המשפט להורות על פתיחה בחקירה נגד ברכה.
14/10/2014  |  איתמר לוין  |   חדשות
הרב יאשיהו פינטו אומר כי בכוונתו לעמוד בתנאי הסדר הטיעון ואין בכוונתו להתראיין בפרשה. על פי דיווח בערוץ הראשון, הגיב פינטו לפנייה לפרקליטיו שדרשו הפסקת ראיונות בעניינו ואמר כי הראיונות של מקורביו אינם באחריותו.
13/10/2014  |  מחלקה ראשונה  |   חדשות
מפקד יחידה להב 433 לשעבר, מנשה ארביב, נחקר (יום ב', 13.10.14) בפעם השנייה בתוך 24 שעות. הוא חשוד בקבלת טובות הנאה ממקורבי הרב יאשיהו פינטו.
13/10/2014  |  איציק וולף  |   חדשות