יום רביעי 27 מאי 2020  01:59
ברכה: פינטו שקרן, עבריין ושואף נקם
ברכה. "אין תשתית לחקירה" [צילום: מן הטלוויזיה]

טוען בתשובתו לבג"ץ, כי הגורמים המוסמכים דחו את האשמותיו של פינטו נגדו לאחר שביצעו בדיקה מקצועית ויסודית אומר שיחסיו עם פינטו היו גלויים וחוקיים, הוא לא מסר מידע ולא קיבל טובות הנאה

▪  ▪  ▪
הרב יאשיהו פינטו מנסה לנקום בתת-ניצב אפרים ברכה באמצעות עלילות שווא - טוען ברכה (יום א', 19.10.14) בתגובתו לעתירת אומ"ץ, המבקשת מבג"ץ להורות על פתיחת חקירה נגדו בעקבות טענותיו של פינטו לפיהן העניק לו טובות הנאה במשך שנים.

לדברי ברכה, טענותיו של פינטו נולדו רק לאחר שהוא הביא ללכידתו בעת שהעניק לו שוחד בסך 400,000 שקל. מדובר באדם שלא ניתן לייחס לו מהימנות כלשהו, הוא ממשיך, וטענותיו כבר נבדקו כראוי והופרכו בידי הגורמים המוסמכים.

ברכה אומר, כי כאשר הציע לו פינטו את השוחד באוגוסט 2012, היה ברור לו שעליו לדווח על כך במישרין לראש אגף החקירות דאז, ניצב יואב סגלוביץ, ועשה זאת ב-27.8.12 [תשעה ימים אחרי הצעת השוחד - א.ל] כאשר שניהם חזרו מחופשה.

על יחסיו עם פינטו אומר ברכה, כי כאדם דתי ומאמין - הוא ראה בפינטו רב ובר סמכא בענייני דת. הקשר ביניהם היה גלוי וחוקי לחלוטין, והמגעים המקצועיים ביניהם נגעו אך ורק לתלונות שונות שהפנה פינטו אליו. עוד אומר ברכה, כי הוא לא מסר לפינטו מידע כלשהו, ולא קיבל ממנו טובת הנאה כלשהי.

"הניסיון להוביל לפתיחת החקירה הוא מעשה נקמה של עבריין במי שהוביל למפלתו", טוען ברכה. לדבריו, נערכה "בדיקה מקצועית ויסודית" של כל הטענות ונמצא שלא נפל רבב בהתנהגותו, והחלטה זו התקבלה תוך שיקול דעת מעמיק של כל הגורמים המוסמכים. לאור זאת, וגם לנוכח השיהוי הניכר בו הוגשה העתירה, אין מקום לקבל אותה - אומרת באת-כוחו, עו"ד אירית נחמני-בר.

דבריו של פינטו אינם יוצרים תשתית ראייתית ראשונית המצדיקה פתיחת חקירה, מוסיף ברכה. מדובר בגירסה כבושה של פינטו, אחת מני רבות, והיא נטולת היגיון - שהרי ברכה לא היה חושף את הצעת השוחד באוגוסט 2012 אם קיבל שוחד בעבר. פינטו הוא "עבריין מתוחכם ומועד, המונע מיצר נקם", הוא טוען. קבלת העתירה משמעותה הפיכת אכיפת החוק לכלי בידי עבריין שואף נקם, מוסיף ברכה.

בג"ץ ידון מחר (יום ב', 20.10.14) בעתירתה של אומ"ץ וכן בעתירת התנועה לאיכות השלטון נגד הסדר הטיעון עם ברכה. בהרכב יישבו המשנה לנשיא מרים נאור והשופטים אליקים רובינשטיין ואורי שהם.
בג"ץ 6773/14, אומ"ץ נ' פרקליט המדינה / תשובת המשיב 4
תגובתו של אפרים ברכה לעתירה המבקשת לפתוח בחקירה נגדו בחשד לקבלת שוחד מהרב יאשיהו פינטו

תאריך:  19/10/2014   |   עודכן:  19/10/2014
איתמר לוין
מועדון הבלוגרים עוקבים: 471 לקבלת רשימות איתמר לוין לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
התפתחויות נוספות   /  פרשת פינטו
היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הובא מהסקטור הפרטי כדי לשנות, להפוך עולמות, לחרוש ולתקן את השרות הציבורי. גם במחיר טיהור הממשל מעשבים שוטים ומושחתים. מינויו לתפקיד היועמ"ש קטע את הנוהג שהשתרש קודם לכן: למנות יועץ משפטי לממשלה מקרב אנשי הממשל, שהכיר היטב את נבכי המערכת אך גונן עליה ממטעני חוץ.
18/10/2014  |  יואב יצחק  |   תחקירים
על פני עמודים רבים מנסה פרקליטות המדינה לשכנע את בג"ץ, שאין מקום להורות על פתיחת חקירה בנוגע לקשריו של תת-ניצב אפרים ברכה עם הרב יאשיהו פינטו. היא מציינת בין השאר, שטענותיו של פינטו לפיהן העניק לברכה טובות הנאה משמעותיות לאורך שנים, נחקרו לעומקן בידי המשטרה ולא נמצא להן יסוד.
17/10/2014  |  איתמר לוין  |   מאמרים
אפרים ברכה חקר את מאיר רבין בפרשת הולילנד בשנת 2010, מבלי שחקירות אלו תועדו, וזאת בניגוד מוחלט לנוהלי המשטרה. כך עולה מבדיקת News1. הדבר מלמד על דפוס פעולה של ברכה, אשר גם לאחר שלטענתו קיבל הצעת שוחד מהרב יאשיהו פינטו בשנת 2012 - לא רשם זכרון דברים ולא העלה אותה על הכתב בצורה כלשהי.
17/10/2014  |  איתמר לוין  |   חדשות
סגן נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב, עודד מודריק, שחרר (13.10.14) את עוה"ד אלי זהר, רועי בלכר ומשה מזור מהגנתו של הרב יאשיהו פינטו. מודריק לא שינה את החלטתו גם כאשר למחרת הודיעה הפרקליטות באיחור שהיא מתנגדת לבקשת השחרור.
17/10/2014  |  איתמר לוין  |   חדשות
מה תומכיו של אובמה לא אומרים על עירק אלו תכונות לא נדרשות מהמועמדים לרבנות ירושלים מה מסתיר מארגן מחאת המילקי מה שכח דן אדליסט במאמרו המשתלח נגד חיילים דתיים באיזה ניגוד עניינים נמצא ארז אדלשטיין מתי יידרס הילד הראשון בידי אופניים חשמליים
17/10/2014  |  איתמר לוין  |   מאמרים