יום רביעי 27 מאי 2020  03:23
דחייה של חודש וחצי במשפטו של פינטו
פינטו. עתירות [צילום: פלאש 90]

בשל התארכות הדיון בבג"ץ בעתירות הנוגעות לפרשה, יוקרא כתב האישום נגד פינטו במסגרת הסדר הטיעון לכל המוקדם בתחילת חודש דצמבר

▪  ▪  ▪
הקראת כתב האישום נגד הרב יאשיהו פינטו נדחתה לפחות בחודש וחצי - החליט (יום ד', 22.10.14) סגן נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ד"ר עודד מודריק.

בית המשפט העליון החל לדון (יום ב', 20.10.14) בשתי עתירות הנוגעות לפרשת פינטו: עתירת התנועה לאיכות השלטון נגד הסדר הטיעון עימו, ועתירת אומ"ץ המבקשת להורות על פתיחת חקירה נגד תת-ניצב אפרים ברכה בנוגע לטענותיו של פינטו על יחסי שוחד ארוכים ביניהם.

בשל העובדה שהדיון התארך ולא כל הצדדים הספיקו להשמיע את טענותיהם, קבעה המשנה לנשיא מרים נאור שיתקיים דיון המשך בעוד לפחות שלושה שבועות. היא גם הורתה לפינטו ולמדינה להשלים את תשובותיהם לעתירות, וקבעה שעד לאותו מועד - לא יוקרא כתב האישום. פינטו אמור להודות במתן שוחד של 400,000 שקל לברכה, המדינה תבקש מאסר של שנה והוא יטען לעונש בצורה חופשית.

סניגורו של פינטו, עו"ד אייל רוזובסקי, הודיע למודריק על הנחייתו של בג"ץ והציע לדחות את הדיון בחודש וחצי, מתוך הנחה שזה הזמן שיידרש לבג"ץ לפרסם את הכרעתו בעתירות. מודריק קבע תזכורת ל-7.12.14.
ת"פ 43357-09-14, מדינת ישראל נ' יאשיהו פינטו / הודעה לבית המשפט והחלטה
דחיית הקראת כתב האישום בעניינו של הרב יאשיהו פינטו וקביעת מועד לתזכורת

תאריך:  22/10/2014   |   עודכן:  22/10/2014
איתמר לוין
מועדון הבלוגרים עוקבים: 471 לקבלת רשימות איתמר לוין לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
התפתחויות נוספות   /  פרשת פינטו
בית המשפט העליון יקיים בחודש הבא דיון נוסף בעתירות המבקשות לבטל את הסכם הטיעון עם הרב יאשיהו פינטו ולפתוח בחקירה נגד ראש יאח"ה, תת-ניצב אפרים ברכה. בשל כך, תידחה הקראת כתב האישום בבית המשפט המחוזי בתל אביב שנועדה למחרתיים (יום ד', 22.10.14). הדחייה נובעת מהתארכות הטיעונים וגם תאפשר למדינה ולפינטו להשלים את תגובותיהם לעתירות. פינטו צפוי להגיש תצהיר ובו יחשוף פרטים על טענותיו נגד ברכה.
20/10/2014  |  איתמר לוין  |   חדשות
המדינה סבורה שאין הצדקה לביטולו של הסדר הטיעון עם הרב יאשיהו פינטו, למרות הראיון שהעניקה רעייתו דבורה לערוץ 2. כך אומרת (יום ב', 20.10.14) הממונה על הבג"צים בפרקליטות המדינה, חני אופק, בפתח הדיון בבג"ץ בעתירות המבקשות להורות על חקירה נגד תת-ניצב אפרים ברכה. לדבריה, המדינה קיבלה הסברים מבאי-כוחו של פינטו לגבי הראיון.
20/10/2014  |  איתמר לוין  |   חדשות
תת-ניצב אפרים ברכה מוסיף חטא על פשע. במקום להפנים את מצבו האמיתי ולהימנע מהפרחת כזבים נוספים ומסיבוך עצמו בצרות, הוא פועל במטרה להטעות את בית המשפט העליון ולסכל חקירתו על-ידי המחלקה לחקירות שוטרים.
19/10/2014  |  יואב יצחק  |   כתבות
הרב יאשיהו פינטו מנסה לנקום בתת-ניצב אפרים ברכה באמצעות עלילות שווא - טוען ברכה (יום א', 19.10.14) בתגובתו לעתירת אומ"ץ, המבקשת מבג"ץ להורות על פתיחת חקירה נגדו בעקבות טענותיו של פינטו לפיהן העניק לו טובות הנאה במשך שנים.
19/10/2014  |  איתמר לוין  |   חדשות
היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הובא מהסקטור הפרטי כדי לשנות, להפוך עולמות, לחרוש ולתקן את השרות הציבורי. גם במחיר טיהור הממשל מעשבים שוטים ומושחתים. מינויו לתפקיד היועמ"ש קטע את הנוהג שהשתרש קודם לכן: למנות יועץ משפטי לממשלה מקרב אנשי הממשל, שהכיר היטב את נבכי המערכת אך גונן עליה ממטעני חוץ.
18/10/2014  |  יואב יצחק  |   תחקירים
רשימות נוספות   /   פרשת פינטו  /  מי ומי  
ברכה חקר את רבין בלא תיעוד  /  איתמר לוין
המדינה התנגדה להתפטרות עוה"ד של פינטו  /  איתמר לוין
אסרו להזכיר את הקשר עם ברכה  /  איתמר לוין
פינטו פינת ברכה   /  איתמר לוין
שכחו פרט קטן  /  איתמר לוין
וינשטיין וניצן משבשים מהלכי משפט  /  איתמר לוין