יום ראשון 07 יוני 2020  09:12
ניסיון להכשיר "חקירה" נגד תנ"צ ברכה
ברכה. שיבוש חקירה [צילום: פלאש 90]

יואב יצחק
וינשטיין וניצן מתלבטים: האם להמשיך ולגונן על תנ"צ ברכה

שוורץ וגלוטמן מנעו חקירת תנ"צ ברכה על תנועות ב-8 חשבונות בהם מיופה כוח
יואב יצחק
עו"ד אלי שוורץ, הפרקליט המלווה בפרשת פינטו, מוכר כידידו האישי של ברכה * רב-פקד ענת גלוטמן, העומדת בראש צוות החקירה, עבדה בעבר תחת פיקודו של ברכה * ההימנעות - לבקשתו האישית של ברכה שאמר להם שאין מקום לחקור מכיוון שאלה חשבונות של בני משפחתו * למרות זאת, בדיווח לבג"ץ מסרה עו"ד חני אופק הודעה כוזבת ולפיה "נבדקו חשבונות הבנק של משיב 4 ובני משפחתו ועוד"
לרשימה המלאה

הניסיון נעשה לקראת הדיון השבוע בבית המשפט העליון בעתירת אומ"ץ, המבקשת: לחקור את תנ"צ ברכה על-ידי המחלקה לחקירות שוטרים (ולא על-ידי המשטרה) בחשד שקיבל טובות הנאה ושיבש מהלכי חקירה ומשפט בפרשת הרב פינטו היועמ"ש טרם תיקן הודעה כוזבת שמסר לבית המשפט העליון ובכך הוא עלול להטעות את השופטים: נאור, רובינשטיין ושהם

▪  ▪  ▪
הפרקליטות מנסה, בימים אלה, "להכשיר" את "החקירה" המשטרתית שבוצעה על-ידי המשטרה נגד ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, תנ"צ אפרים ברכה. המטרה: לשכנע את שופטי בית המשפט העליון, העומדים לדון ביום שני בעתירה שהגישה תנועת אומ"ץ, כי אין צורך בהעברת עניינו של תנ"צ ברכה לחקירה על-ידי המחלקה לחקירות שוטרים - לאחר שכבר התקיימה חקירה, כיכול, על-ידי המשטרה.

ל-News1 נודע, כי בימים האחרונים בוצעו כמה בדיקות כדי לבחון האם בוצעו על-ידי ברכה ו/או בני משפחתו פעולות פיננסיות בלתי תקינות בחשבונות בהם מחזיק ברכה בייפוי כוח.

כפי שחשפנו כאן, בעת שהתנהלה החקירה נמנע צוות החקירה המשטרתי מהרחבת החקירה גם לחשבונות אלה, למרות שהדבר התבקש ואף התחייב מחמת צורכי החקירה והחשדות החמורים נגד ברכה, לפיהם קיבל טובות הנאה ושיבש הליכי חקירה ומשפט בפרשת הרב יאשיהו פינטו.

ההימנעות נעשתה תוך שיבוש הליכי חקירה ומשפט - לפי בקשתו של תנ"צ ברכה, וזאת באישורו של ידידו האישי, הפרקליט שליווה את החקירה עו"ד אלי שוורץ. היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ופרקליט המדינה שי ניצן, נתנו גיבוי וחיפוי לחוקרים ולברכה אישית גם לאחר שהובא לידיעתם דבר ההימנעות מחקירת ההתנהלות בחשבונות הנ"ל. קרי: במקום להורות על חקירה - מי ומדוע נתנו יד לשיבוש הליכי חקירה ומשפט, בחרו וינשטיין וניצן להעניק גיבוי אוטומטי לגורמים שהפרו אמון ושיבשו בכוונת מכוון.

המידע בדבר ההימנעות מחקירת הפעולות בשמונת החשבונות הוסתר מהשופטים שדנו בעתירות - מרים נאור (אב"ד), אליקים רובינשטיין ואורי שהם. חמור מכך: בתגובה שהוגשה בשמם של היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה נמסרה הודעה כוזבת, לפיה במסגרת החקירה המשטרתית נבדקו כל החשבונות של ברכה ובני משפחתו. גם לאחר שהמידע האמור הובא בפני בג"ץ, בתגובות משלימות מטעמם של פינטו עצמו ותנועת אומ"ץ, נמנע היועמ"ש ממתן הבהרות או ממסירת הודעה מתקנת מטעמו.

תאריך:  07/12/2014   |   עודכן:  07/12/2014
יואב יצחק
מועדון הבלוגרים עוקבים: 1859 לקבלת רשימות יואב יצחק לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
התפתחויות נוספות   /  פרשת ברכה
יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגב, תערוך בירור עם המפכ"ל יוחנן דנינו ועם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, כדי לבדוק האם אכן שיקר המפכ"ל, ומדוע, בדיווח שמסר לחברי ועדת הפנים של הכנסת בדיון שהתקיים ביום 17.07.13 בעניינו של תנ"צ אפרים ברכה.
24/07/2013  |  יואב יצחק  |   חדשות