יום רביעי 16 ינואר 2019  15:18
משה פייגלין, לך בכוחך זה
משה פייגלין. קדימה לקדימה [פלאש 90]

במפלגת קדימה, פייגלין ירגיש הרבה יותר נוח מאשר בליכוד, בעיקר משום שבזכותו שני בכירי המפלגה נכנסו לכנסת ב-2003

>
▪  ▪  ▪
"דבר אחד בטוח, הביתה אני לא הולך", אמר פייגלין לירון דקל (רשת ב', 9.5.10). המראיין סבר שאחרי הכישלון בליכוד, פייגלין היה עושה נכון אילו הצטרף ל"איחוד הלאומי". לא במקרה הוא הזכיר את האיחוד הלאומי. אידיאולוגית, המרחק בין קבוצת פייגלין לכצל'ה, נראה הכי מצומצם. פייגלין לא השיב בחיוב. מבחינתו, כך אמר, כל האופציות פתוחות.

על-פי השיטה הקיימת בישראל, השלטון נקבע לפי גודל הגוש: ימין מול שמאל. אם פייגלין לא מבין את זה, הוא כסיל. ואם הוא מבין את זה, חובתו לחזק את הימין. פייגלין בתוך הליכוד = גוש ימין עם פחות מנדטים.

התקשורת בצד שמאל, ולכן היא מטעה את הציבור, ומוכרת את קדימה כמפלגת מרכז. אבל כאשר עושים את חשבון הגושים, פתאום מתברר שקדימה היא תמיד - אבל תמיד! - שמאל. הצלחה שלו בליכוד, הייתה משחקת לידי יריבי הימין, שהיו מנצלים אותה כדי להרתיע מצביעים באמצעות הגדרת הליכוד כמפלגת ימין הזוי, קיצוני, משיחי - הכל נכון!

פייגלין לקדימה

כעת עומדות בפני פייגלין כמה אופציות. אם ירוץ לכנסת בראש ברשימה עצמאית - ספק אם ייכנס, והקולות שיצליח לקושש יבואו על-חשבון האיחוד הלאומי. אם ייכשל - הפתקים שלו יושלכו לפח והאיחוד הלאומי עלול להפסיד מנדט-שניים.

אם יצטרף לאיחוד הלאומי - ספק אם יגדיל את מספר הח"כים. ואם כן, זה יהיה על-חשבון "הבית היהודי". מבחינת הימין, זה כמו להעביר מנדט מכיס לכיס מאותם המכנסיים. לא הרווחנו כלום. מה עושים?

דבר ראשון, אסור ללכת הביתה! 8,000 מתפקדים הסרים למרותו של איש אחד, בשיטה הקיימת בישראל - זה נכס אדיר, בתנאי שיודעים מה עושים עם זה. ומה שפייגלין צריך לעשות זה להצטרף לקדימה. החשבון עם קדימה פתוח - 14 מנדטים גנבו צדיקי לבני ממצביעי הליכוד. אם אי-אפשר להשיב את הגזילה, הרי שאפשר לעשות להם מטמורפוזה אידיאולוגית בתוך ביתם.

כדי שזה יקרה, פייגלין צריך לדחוס לבטן הסוס הטרויאני את אלפי מאמיניו, ולהיכנס פנימה דרך השער של תקנון קדימה. זה השער - צדיקים יבואו בו. איש לא יוכל לבוא אליו בטענות. קדמו לו בצעד זהה יוסי ביילין ושמעון פרס. הראשון ערק למרצ אחרי שמתפקדי העבודה איכזבו אותו, והשני ערק לקדימה אחרי ש"הפלנגות מצפון אפריקה" העדיפו את השפם. גם עומרי שרון פקד לליכוד אלפי ערבים (ג'רושים) וקיבוצניקים שחיזקו את אבא שלו מול נתניהו. ביום הבחירות הכלליות, הקיבוצניקים הצביעו לשמאל, והערבים למפלגות ערביות...

בקדימה, פייגלין ירגיש הרבה יותר נוח מאשר בליכוד, בעיקר משום שבזכותו שני בכירי המפלגה - אהוד אולמרט ורוני בר-און - נכנסו לכנסת ב-2003. רוני בר-און, שמצפונו מייסר אותו בגין החוב לפייגלין, ישמח בוודאי לעזור, ובכך לסגור את החוב.

אז יאללה משה, קדימה לקדימה. לא מאוחר לתקן נזקים...

פורסם במקור: "ארכיונרי"
תאריך:  11/05/2010   |   עודכן:  11/05/2010
נרי אבנרי

מועדון VIP להצטרפות הקלק כאןרשימות קודמות
כיהודי, איני מוכן לסבול רדיפות ובפרט לא רדיפות של מדינת ישראל שמערכותיה קרסו. כך לימדה אותי הציונות החצופה. די לרדיפות!
11/05/2010  |  הלל ויס  |  מאמרים
כמה אנו יודעים על מקורות המאגיה היהודית? על כישופים, גירוש שדים ושימוש בכוחות נסתרים כדי להשפיע על גורלות? לא הרבה שרד מימי קדם. ובכל זאת, נמצאו בחפירות ארכיאולוגיות חפצים רבים מאירים אור על הנושא. אלא שאין ביטחון מוחלט אם הם יהודיים, פאגאניים או נוצרים.
11/05/2010  |  עליס בליטנטל  |  מאמרים
כאשר הגה דוד בן-גוריון, ראש הממשלה הראשון של ישראל, את החשיבה האסטרטגית שלפיה יש לישראל צורך קיומי באופציה גרעינית, הוא הסביר את הרעיון במילים פשוטות: אנו זקוקים לאופציה האטומית כדי להבטיח ששואה שנייה לעם היהודי לא תתרחש. ואם, חס וחלילה, יתממש תרחיש אימים כזה - כל אויבינו יעלו גם הם בסערה השמימה. תפיסת עולם זו התבססה על דבריו של שמשון שאמר "תמות נפשי עם פלשתים", דברים שלימים זכו בתואר "ברירת שמשון".
11/05/2010  |  עמי דור-און  |  מאמרים
במהלך חודש ינואר 1948 נטשו רבים מתושבי כפר ואדי חנין הסמוך לנס ציונה. המעטים שנותרו גורשו ב-17.4.1948. לכפר ואדי חנין אין היסטוריה ארוכה.
11/05/2010  |  איתן קלינסקי  |  מאמרים
יום טיפוסי בחיי אישה בשנת 2010:
11/05/2010  |  יעל אבגי  |  מאמרים