יום שישי 19 אפריל 2019  20:25
חובה לשמור על הצביון היהודי של ערי הפריפריה
הרב שמואל אליהו [צילום: יח"צ]

מבקריו הרבים של הרב שמואל אליהו מנותקים מהמציאות בשטח בה ערים יהודיות נכבשות דה פקטו על-ידי בני מיעוטים

▪  ▪  ▪
הפולמוס הציבורי סביב השכרת דירות לבני מיעוטים בערים ישראליות צובר תאוצה בזמן האחרון, במיוחד בעקבות פסק ההלכה של הרב שמואל אליהו שאסר על השכרת דירות לסטודנטים ערביים בצפת. פסק ההלכה הזה זכה לביקורת ציבורית רבה בעיקר בגלל שלמראית העין מדובר באפליה על-רקע גזעי המנוגדת לחוקי המדינה. אולם בחינה ממשית של המצב בערים המעורבות בישראל מראה כי אי-אפשר להמשיך להתעלם מהמגמה המובלת על-ידי גורמים איסלאמיים קיצוניים שאכן רוצים להפוך אזורים שלמים בישראל (הגליל, הנגב) לנקיים מיהודים. השאיפה לרוקן את הערים היהודיות בפריפריה מתושביהם היהודיים מוזכרת לא אחת על-ידי נציגים של המגזר הערבי שטוענים שבכך הם מחזירים את האדמה לבעליה הראשוניים. אמירות כאלו אומנם יאמרו בחדרי חדרים אלא שבפועל אי-אפשר להתעלם מהכיבוש הזוחל של ערים כמו חיפה, לוד, נצרת עילית ואחרות על-ידי ערבים כשהתושבים היהודיים נוטשים את המקומות הללו. על-רקע זה קשה שלא להבין את עמדתו העקרונית של הרב שמואל אליהו שמבטאת את החשש האמיתי מהנעשה בשטח.

זו גם חולשתם האמיתית של רוב המבקרים את פסיקת ההלכה הנחרצת הזו. קל להתיפייף ולקרוא ליחס שווה במגורים כשאתה גר בעיר שכל תושביה יהודיים ואינך צריך לשמוע את המואזין קורא בקול מחריש אוזניים בארבע בבוקר לתפילה. קל לדבר על יחס שווה אל הזולת כשבנותיך אינן מוטרדות מינית על-ידי שכניהם ושתופעה כמו התבוללות נשים יהודיות אינה נחלת עירך. אלא שמי שחי במדינת ישראל האמיתית מחוץ לבועה הנקראת גוש דן, יכול בהחלט להבין עד כמה חמורה כיום התופעה של כיבוש זוחל של שכונות וערים על-ידי בני מיעוטים.

אין בדברים אלו כדי לטעון שמדינת ישראל צריכה להפלות לרעה את אזרחיה הערביים. חשוב מאד לטפל בעריהם ולתת להם את יכולת המחייה הטובה ביותר בארץ.

למרות זאת הרוב היהודי חייב להבהיר כי מדינת ישראל קמה כדי להיות ביתו של העם היהודי ולכן זכותנו להקים ערים ויישובים המוקדשים אך ורק לנו, וזכותנו גם לדרוש מהמיעוט הערבי לקבל את מדינת ישראל כמדינה יהודית ולא כמדינה פלשתינית. כן אנו באנו לארץ לבנות אותה ולכבוש אותה לעצמנו בשם הזכות ההיסטורית שנתנה לנו על-ידי בורא העולם. מי שמתנגד למצב זה יכול להתכבד ולעבור מרצונו החופשי אל המרחב האיסלאמי העצום שאופף אותנו שישמח מן הסתם לקבל עוד לוחם בצבא האיסלאם נגד הישות הציונית.

פורסם במקור: מקור ראשון
תאריך:  25/11/2010   |   עודכן:  25/11/2010
אסף גולן

מועדון VIP להצטרפות הקלק כאןרשימות קודמות
"מפגש היסטורי, נקודת מפנה בתולדות הארגון" - כך סיכמו חלק ממנהיגי הארגון את כינוס פסגת נאט"ו שהתקיים בליסבון (20-19 בנובמבר 2010). במוקד המפגש עמד אישור התפישה האסטרטגית שתנחה את פעילות הארגון בשנים הקרובות. סוגיות נוספות שעמדו על סדר היום, היו אישור תוכנית הפעולה באפגניסטן והיחסים עם רוסיה.
25/11/2010  |  שמעון שטיין  |  מאמרים
בעוד המגעים בין ירושלים לוושינגטון נמשכים בניסיון למצוא נוסח מוסכם להקפאת הבנייה בהתנחלויות לשלושה חודשים נוספים, החלה הליגה הערבית בשורה של התייעצויות כדי לקבוע מועד מתאים לכינוסה של ועדת המעקב של הליגה הערבית. מקורות מצריים אומרים כי ועדת המעקב של הליגה הערבית תתכנס כנראה בתחילת החודש הבא כדי לאפשר לממשל אובמה לסיים את ניסוח הצעותיו החדשות בנוגע לחידוש המשא-ומתן בין ישראל לפלשתינים.
25/11/2010  |  יוני בן-מנחם  |  מאמרים
צירוף מקרים מעניין ומעצבן: שעה קלה לפני שהחלטתי לכתוב טור זה, חזרתי מיום מפרך בו ליוויתי את בתי לעוד יום מיון אחד מני רבים לקראת שירותה הצבאי. בחיל ורעדה, בהתרגשות גדולה, הגענו אל מקום המפגש וקבענו להיפגש לכשיסתיים היום הארוך. נרגש יותר מבתי, הבטתי בה וגאווה שוב שבתה את ליבי: צעירה, חדורת מוטיבציה מכאן ועד אין קץ, נכנסה בשערי הבניין הישן בכרך הגדול, תוך שהיא מנופפת לי ביד והבעת פנים האומרת הכל: הייה רגוע.
25/11/2010  |  ד"ר צ'לו רוזנברג  |  מאמרים
ליריב, שלום -
25/11/2010  |  אורי אבנרי  |  מאמרים
אני פסימי. חושש, שבסופו של דבר דוקטורי-הספינים מכאן ומשם ימציאו נוסחה שתיתן לפוליטיקאים את התירוץ להעניק רוב להקפאה (הערה לשונית: בתקשורת, המחכה לנטישת לב הארץ כמו לזכייה בפיס, ההתרחשות הזאת נחשבת "אופטימית").
25/11/2010  |  אליקים העצני  |  מאמרים

רשימות נוספות
האו"ם תומך בהקמת עיר למסתננים בנגב  /  אריאל כהנא
שואלים את אדוארד  /  אדוארד אטלר
שואלים את אדוארד  /  אדוארד אטלר
הענף הרווחי ביותר בסומליה  /  זאב שביידל
האיש שהציף את העולם בדם  /  פזית רבינא
מעשה שמעון ולוי בשכם - 'תג מחיר'?  /  יעקב מדן