יום רביעי 16 ינואר 2019  15:18
איילת נגד שקד
איילת שקד. מדלגת בין מפלגות [צילום: ניצן חרמוני]

מתי באמת עזבה איילת שקד את הליכוד? איך זה שהתמודדה למרכז הליכוד אחרי המועד שלטענתה כבר לא הייתה חברת ליכוד? ואיך זה שהתמודדה במקום שונה ממקום מגוריה האמיתי?

>
▪  ▪  ▪
מתי באמת עזבה איילת שקד את הליכוד? זו הפכה להיות אחת השאלות הכי עמומות של מערכת הבחירות הנוכחית. במיוחד כשנראה שאיילת שקד לא יודעת לענות על זה בעצמה. אחרת לא ברור למה היא נותנת לשאלה הזו בכל פעם תשובה אחרת.

באתר הבית היהודי, למשל, בקורות החיים שלה נכתב: "בעקבות נאום 'בר–אילן' של ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרשה שקד מהליכוד".

אין ספק שהדברים האלה יפתיעו את חברי הליכוד שזוכרים אותה בליכוד עוד זמן רב לאחר נאום בר-אילן, מתמודדת במרכז הליכוד בינואר 2012 ומתייעצת עם אנשים, האם כדאי לה לרוץ בפריימריז של המפלגה. גם מי שהזיכרון שלו פחות טוב, יתקשה להסביר אם אכן שקד עזבה את הליכוד בעקבות נאום בר-אילן שהיה ב-2009, איך זה שבינואר 2012 נבחרה למרכז הליכוד בסניף קריית ארבע.

גם לפי כלי התקשורת השונים שקד הודיעה רק בעשירי ביוני 2012, על ביטול חברותה בליכוד כדי להתפקד למפד"ל. היא עצמה, בראיון מיום 26.11.12, אצל שי גבעתי בעיתון "זמן תל אביב", הודתה: "עזבתי את הליכוד כדי להתפקד למפלגת הבית היהודי, שקולעת יותר לדעות שלי". אם כך, אף לפי גרסתה של שקד בראיון הזה, פרישתה מהליכוד הייתה עקב רצונה להתמודד בבית היהודי בבחירות הקרבות ולא בגלל נאום בר-אילן, שנערך שנתיים קודם לכן.

אלא שגם הגרסה הזו אינה נכונה. שקד לא מיהרה להצטרף לבית היהודי לאחר שפרשה מהליכוד, אלא קודם הקימה יחד עם בנט את מפלגת "ישראל שלי", ורק לאחר זמן מה התפקדה לבית היהודי. למעשה, ב-22 במאי, יום לאחר שבנט הודיע כי יתמודד על ראשות הבית היהודי, שקד עוד הצהירה: "עדיין לא יודעת אם אתמודד עם הבית היהודי".

מדוע בקריית ארבע דווקא?

ואולי כשייגמרו כל התמיהות האלה והגרסאות של איילת יפסיקו לסתור את הגרסאות של שקד, ואחרי שנבין למה לשאלה אינפורמטיבית פשוטה קיימות כל כך הרבה תשובות ומתי באמת עזבה את הליכוד איילת המבולבלת, נוכל להתפנות לשאלה תמוהה אחרת.

איך זה שאיילת שקד, תושבת שיכון בבלי בתל אביב, התמודדה למרכז הליכוד בסניף קריית ארבע ולא בסניף צפון תל אביב? שהרי לפי כללי תנועת הליכוד, כל מועמד למרכז המפלגה חייב להתמודד במקום מגוריו. האם העריכה שבסניף צפון תל אביב אין לה סיכוי ריאלי להיבחר? האם העדיפה להתמודד בסניף קריית ארבע שבו היו ארבעה מקומות שמורים וארבעה מתמודדים ולכן הכניסה הייתה מובטחת לה, למרות מספר הקולות הנמוך שקיבלה (55)?

ואולי זאת הסיבה האמיתית שעזבה את הליכוד, הידיעה שבליכוד אין לה סיכוי להתברג ברשימה לכנסת.

עו"ד תמר הר-פז חושפת את האמת על איילת שקד
[דבריה - החל מדקה 06:00]
▪  ▪  ▪


תאריך:  21/01/2013   |   עודכן:  21/01/2013
אביטל בוברסקי

מועדון VIP להצטרפות הקלק כאןהתפתחויות נוספות בחירות 2013
לא להצביע לשלי, ציפורה, זהבה, או לאריאלה מסיעת מפעל הפייס שאינה קיימת, בשל מצע שאינו ראוי לדעתך, זה יותר מלגיטימי. אך לא לבחור בהן, בשל היותן נשים, שבנוסף רחמנא ליצלן, חלקן אף מעזות להציג מועמדות לראשות הממשלה, ועוד ללא ניסיון צבאי מעיד עלינו - מקובעים פוריטניים וחשוכים. זיכרו - הבחירה היא לראשות ממשלה ולא לראשות מלחמה!
21/01/2013  |  נורית מץ  |  מאמרים
האם ראש הממשלה הנוכחי, בנימין נתניהו, הוא פוליטיקאי מתוחכם, או, חלילה, איש הזוי? שאלה זו מתעוררת בכל חומרתה למקרא הודעתו של בנימין נתניהו מאמש (20.1.13), שלפיה ימונה משה כחלון, לאחר הבחירות, ליו"ר מינהל מקרקעי ישראל.
21/01/2013  |  אלעזר לוין  |  מאמרים
השתדלתי מאוד לא לכתוב בנושאים פוליטיים לפני הבחירות, כדי שלא להזיק לליכוד-ביתנו, שספק אם זהו בית עמיד בכלל. אך למראה תעמולת הבחירות עד כה שוכנעתי להוסיף מספר דברים:
21/01/2013  |  יוסף אליעז  |  מאמרים
היא ישבה בקצה הכיתה, ולא שאלה שום שאלה. רק עיניה נצצו ומדי פעם הנהנה בראשה בהתלהבות. בסוף המפגש במכללה הדרומית, ניגשה אלי, הוציאה מהכיס שטר מקומט של 100 שקל, והושיטה לי. "התרומה הצנועה שלי למרצ - זה המעט שאני יכולה לעשות".
21/01/2013  |  ניצן הורוביץ  |  מאמרים
על-פי הסקרים, למרות שזהותו של ראש הממשלה הבאה ידועה, הרי שהתפלגות המנדטים המסתמנת אמורה להציב בפניו קשיים רבים בהרכבת קואליציה יציבה שתוכל להנהיג מדיניות כלכלית אחראית. החששות הללו, לדעת אנליסטים, עלולים להכביד על השקל ולזרז את המפנה לטובת הדולר.
21/01/2013  |  עופר וולפסון  |  חדשות