יום שישי 29 מאי 2020  04:13
האם התייתרו העתירות בעניין הרפז?
גבי אשכנזי, בועז הרפז. לא מעוניינים לרדת לעומקה של הפרשה? [צילום: מן הטלויזיה]

מדינת ישראל משיבה לבית המשפט כי העתירות של העמותה לאיכות השלטון ועמותת אומ"ץ התייתרו כי היועץ המשפטי הורה למשטרה לחקור בפרשה. מאחר שלא נודע על שום מגבלה שהוטלה על החוקרים, אולי מתקיים לכאורה רצון העותרים, והעתירות התייתרו לכאורה

▪  ▪  ▪
האם התייתרו העתירות? האם לאו? אני חושב שאת השאלות האלה יש להשאיר לעותרים, למשיבים ולבית המשפט, אך יש שאלה הרבה יותר יסודית ומשמעותית והיא - מדוע יש להמתין עד תום החקירות, שכבר ארכו 3 שנים, על-מנת להעמיד לדין את חשודים לכאורה בשני נושאים מרכזיים שבהם נאספו כבר די עדויות או שבעניינים מלאכת החקירה הנדרשת היא מצומצמת וניתנת להשלמה בזמן קצר ביותר: זיוף המסמך ושימוש המוני ומאוד מזיק ופוגעני במסמך המזויף.

נכון שיש הררי הקלטות, אשר בהסתברות גבוהה ביותר לא יביאו לכלום מכלום, ולו רק מן הצדק, כי ההקלטות של הצד שכנגד נמוגו בנסיבות טובות יותר או פחות, ולו רק מהסיבה שהשימוש בהקלטות הוא מזיק ואסוני כי הן נועדו לתחקירי מלחמה ולא לתחקירי רכילות ופורנוגרפיה. ולו רק מהסיבה שאם היינו מקליטים את לשכות השופטים ודאי היינו מרימים גבה למשמע הנושאים הנדונים ולמשמע תרבות הדיון כאשר הדברים נאמרים מתחת לרדאר.

וכל החקירות האלה, וכל הזמן שנשפך, והכסף שנשרף מעיד לדעתי על כך שאיש לא מעוניין באמת לרדת לעומקה של הפרשה, כולם מפחדים מכולם, מדלגים מקיצון שלילי אחד של העדר חקירה פלילית או חקירה מאוד מצומצמת לקיצון שני שלילי של חקירה מאד מקיפה, בעוד שהדרך הנכונה היא חקירה בשלבים, תוך העמדה לדין של חשודים בכל שלב ושלב. והתוצאה היא הימים השבועות, החודשים והשנים שחולפים, ומעש אמיתי אין.

ואם באמת כל הסיפור הוא פול גז בניוטרל, האם לא נכון היה להציע לכל הגורמים שיש להם יד ורגל בפרשה, בין אם הם אזרחים או חיילים, נבחרים או עובדי מדינה, עיתונאים או מקורותיהם - חנינה, בכפוף לגילוי של כל האמת על הפרשה, בליווי ענישה מנהלית וסכומי הענק שיחסכו ודאי יועילו למדינה במצוקתה התקציבית הנוכחית.

תאריך:  10/09/2013   |   עודכן:  10/09/2013
אפרים הלפרין
מועדון הבלוגרים עוקבים: 43 לקבלת רשימות אפרים הלפרין לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
התפתחויות נוספות   /  פרשת הרפז
החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להרחיב למישור הפלילי את החקירה בפרשת הרפז מייתרת את העתירות שהוגשו לבג"ץ בדרישה לפתוח בחקירה כזו. כך אומרת המדינה (יום ג', 10.9.13) בתגובה משלימה שהגישה לבית המשפט העליון.
10/09/2013  |  איתמר לוין  |   חדשות
חברת הפרסום מקאן אריקסון הגישה (יום א', 8.9.13) לבית המשפט את תגובתה על בקשת דובר צה"ל לשעבר, אבי בניהו, לדחות זימון שורת עדים במשפט הדיבה שהוא מנהל נגדה.
08/09/2013  |  איציק וולף  |   חדשות
בועז הרפז עסק "בהפצת מצגת מכפישה בגנותו של שר הביטחון ברק ברשת האינטרנט; באיסוף מידע מביך אודות אלוף בכיר במטה הכללי ובהעברת המידע לגורמים שונים; בחדירה למחשבי חברת התעופה אל-על מתוך מטרה פסולה להשיג נתונים אישיים על אשת שר הביטחון ברק, גב' נילי פריאל, ועל נקודות 'הנוסע המתמיד' שלה". כך טוענים העיתונאים דן מרגלית ורונן ברגמן.
03/09/2013  |  איתמר לוין  |   חדשות
כל מי שמעיין בדיווחי התקשורת על אודות דוח מבקר המדינה בפרשת בועז הרפז והחלטת היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית של הסאגה המתקיימת על סדר היום הציבורי כפצע מדמם שאינו מגליד, יכול להבחין בקלות כי מה שמעניין את העיתונאים זה התחום הרכילותי הצהוב: מי אמר מה על מי בפרשה המכאיבה הזו ואולי גם, במידה פחותה, עניין עקרוני כמו "כפיפות הדרג הצבאי לדרג המדיני". למרבה הצער כמעט שלא היה מי שניסה לרדת לעומק שורשיה של הפרשה ולשאול את השאלות הקשות שהתשובות עליהן יכולות לבוא רק בעקבות חקירה פלילית או באמצעות ועדת חקירה ממלכתית.
01/09/2013  |  עמי דור-און  |   מאמרים
תא"ל (במיל.) אבי בניהו, בוא אלמד אותך א'-ב' של תקשורת. אתה יודע, כאשר רוצים לסכל מישהו, שיש מעט מאוד רע עליו, חובה להפליץ, כך שהסירחון יגיע לשמיים, חובה להפליץ כך שפגר של חמור ייראה אודיקולון לעומת החומר האיכותי של ההפלצה, אחרת אי-אפשר לסכל.
27/08/2013  |  אפרים הלפרין  |   מאמרים