יום ראשון 20 ינואר 2019  12:02
לשכת הספנות: על נמל אשדוד לפעול גם בשבתות ובחגים

לשכת הספנות הישראלית קוראת להנהלת נמל אשדוד להפעיל את הנמל 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה, כנהוג בנמלי העולם

▪  ▪  ▪
"נמל מודרני, כמו כל מפעל כלכלי-יצרני, אינו יכול להרשות לעצמו כלכלית השבתה מרצון של אמצעי הייצור שלו לכ-80 יום בשנה". כך אמר היום (ב', 16.1.06) נשיא לשכת הספנות, ראובן צוק. הוא הוסיף: "היעלה על הדעת שנמל, המצוי במחסור באמצעי ייצור ובעיקר ברציפים, ישבית עצמו מרצון לכ-22% מימי העבודה שלו ויפגע בשיקולים כלכליים ותפעוליים הקשורים בעבודה תקינה ורווחית של הנמל?".

בלשכת הספנות מדגישים, כי הנמלים השכנים המתחרים באשדוד על מתן שירותים לקווים הבינ"ל, עובדים מסביב לשעון ללא הפסקה. גם האוניות הפוקדות את ישראל, מרביתן זרות, המתוכננות לעבודה בכל העולם 365 יום בשנה ואינן מוכנות לקבל את העובדה שבארץ אין הדברים כך.

בלשכת הספנות טוענים, כי אין לנמל אשדוד ברירה אם הוא אכן חפץ להתחרות על אותו פלח שוק. אי מתן שירות כזה הוא גם בעל השלכות כלכליות על כלל ציבור הצרכנים ומגביל את כושר התחרות של היצוא הישראלי.

הם מגישים את הנזק התדמיתי לנמל אשדוד בעולם ואת הנזק הכלכלי לאוניות ולציבור הלקוחות וטוענים כי באם הנמל רוצה להתחרות עם הנמלים השכנים - אין לו ברירה אלא להפעיל רציפיו גם בשבת, בדומה לנמל חיפה שמפעיל את רציפיו גם בשבתות כבר שנים רבות.

לדעת צוק, עבודת שבת רק תיטיב עם הנמל ומשתמשיו ותגדיל את היקף הפעילות בו ורווחיותו משמעותית. לשכת הספנות הישראלית אף ביקשה וטרם קיבלה מחברת נמל אשדוד בדיקה כלכלית שתציג את היתרונות או את האלטרנטיבות התפעוליות לעבודת השבת.

תאריך:  16/01/2006   |   עודכן:  16/01/2006
עומר שיקלר

מועדון VIP להצטרפות הקלק כאןרשימות קודמות
בניגוד למיצים רבים המכילים סוכרים ואסורים לצריכה על-ידי חולי סוכרת, נמצא כי צריכת מיץ רימונים משפרת בחולים אלה את הפעילות האנטי-חימצונית בגוף ובאופן זה מועילה לחולי סוכרת ואף עשויה לעכב את התפתחות טרשת העורקים. כך עולה ממחקר שנערך לאחרונה במרכז הרפואי "רמב"ם וב"טכניון".
16/01/2006  |  גלית יצחק  |  חדשות
בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה בשבוע שעבר בקשה לאישור תובענה ייצוגית כנגד חברת שטראוס-עלית, אשר הוגשה מטעמו של רן כהן, בעל המינימרקט "מרכולית כהן" בגבעת עדה.
16/01/2006  |  ניר וייס  |  חדשות
"עמדותיהם של מנהיגי הציבור הערבי בישראל חורגות במידה ניכרת הן מהעמדות של הציבור הערבי שאותו הם מנסים לייצג ולגייס למאבק והן מהעמדות של הציבור היהודי שלהבנתו ולעזרתו הם זקוקים כדי להביא לשינוי מדיניות ולשיפור מעמד המיעוט הערבי", כך קובע פרופ' סמי סמוחה מחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה שבדק את "מדד יחסי יהודים-ערבים" בישראל.
16/01/2006  |  עומר שיקלר  |  חדשות
היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שיגר (ב', 16.1.06) מכתב לממלא-מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לשרי הממשלה ולסגני השרים, שבו הוא מפרט את הסייגים לפעילותם הפוליטית של עוזרי השרים וסגני השרים, וזאת תוך שימת דגש לתקופת הבחירות שבה אנחנו נמצאים ולפניות שהתקבלו בלשכת היועץ בנושא זה.
16/01/2006  |  עומר שיקלר  |  חדשות
מפגש ישראלי-פלשתיני בדרג בכיר ביותר התקיים היום (ב', 16.1.06) במחסום ארז, ובכך החל, הלכה ומעשה, יישום החלטות מפגש קהיר בתחום שיתוף הפעולה במלחמה האזורית בנגע הסמים.
16/01/2006  |  שלומי דיאז  |  חדשות