הפוך לדף הבית
    |  
ראשי יומן ראשי בלוגים אקטואליה בעולם סקופים משפט כלכלה בריאות המגזין מנוי VIP
ארכיב יומי  |  כל הקישורים  |  סיפורים חמים  |  ניוזלטר  |  נדל"ן  |  תגיות  |  משובים  |  משמר המשפט  |  ספרייה מקוונת  |  בימה חופשית  |  מיוחדים  |  ערוצים נוספים
בלוגרים / בעלי טורים
דעות ▪ כתבות ▪ תחקירים ▪ לרשימת הכותבים
אברהם פכטר
אברהם פכטר
אזרח ישראל המעלה מופע, מייצג, נאום פומבי שבוא הוא מערער על הלגיטימיות שלנו על הארץ או פוגע במכוון תוך לעג ציני מתנשא על ציבור גדול בתוך העם, פסול לקבלת הפרס    המיון לגלי צה"ל, מתקי...
חיים שטנגר
חיים שטנגר
מי שמתנגד לגיוס נשים לצה"ל, פוגע בתשתית הצבאית של צה"ל ואינו זכאי לתקצוב מתקציבו של צה"ל, כדי לחנך דור של לוחמים שתפישות עולמם הינן תפישות עולם על גבול המיזוגיניות ורואות מקומן של ...
מטוס ריסוס [צילום: פלאש 90]
אלי אלון
מאז הקמת מדינת ישראל התרחשו בה תאונות מטוסי ריסוס רבות, חלקן אף היו קטלניות. היו שנים בהן אירעו מדי שנה שלוש תאונות ואף יותר. כתבה זו סוקרת את תאונות מטוסי הריסוס בישראל מאז הקמת ה...
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
ברחבי הרשת
בלוגרים נוספים
ארווין קליין
ארווין קליין
אי-אפשר היה להימנע מרגשות חזקים ועמוקים, של כאב, צער וזעם, לנוכח דבריה של שובתת הרעב הנכה, למען העלאת קצבת הנכות    הייתה זאת קריאת התעוררות לרגש האנושי שבכל אחד מאתנו    אבל מצד שני...
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
יומן ראשי / News1
●  אקטואליה     ●  משפט     ●  כלכלה     ●  בריאות     ●  המגזין    
●  כללי     ●  חדשות    ●  מבזקים    ●  וידאו    ●  פַּנְדוֹרָה    ●  מאמרים    ●  כתבות    ●  תחקירים    ●  כספת    ●  מיוחדים ברשת    ●  מוצרים    ●  מינויים    ●  יומני בלוגרים    ●  נאומים/הרצאות    ●  מכתבים/הערות    ●  פסיקה    ●  מושגים    ●  מקורות/מחקרים    ●  אירועים/חשיפות    ●  מחוברים    ●  לוח אירועים/כינוסים    ●  ספרייה מקוונת    ●  ספרים    ●  שירים    ●  יומן אישי    ●  אישים    ●  פירמות    ●  מוסדות    ●  עיתונאים צעירים    ●  תמונות מיוחדות    ●  הודעות כלליות    ●  הודעות שיווקיות    ●  הודעות עסקיות    ●  כתבות שיווקיות    ●   הזדמנויות עיסקיות   
שתף:    |    |  
עמוד 1 מתוך 3
סוריה: חוסלו שישה בכירי אל-קאעידה
שישה מחבלים בכירים המזוהים עם ארגון הטרור אל-קאעידה חוסלו בתקיפת מזל"ט, ככל הנראה מכוחות הקואליציה, בצפון סוריה, סמוך לגבול עם טורקיה.
בנט נועד בבית הלבן עם ג'ייסון גרינבלט
השר נפתלי בנט נועד בבית הלבן עם ג'ייסון גרינבלט, שליחו המיוחד של הנשיא טראמפ למזרח התיכון. השיחה ארכה יותר משעה.
מיכאל אטלן מונה לממונה על הגנת הצרכן
הממשלה החליטה, בהתאם להוראות סעיף 21 לחוק שירות המדינה (מינויים), התשי"ט-1959 והוראות סעיף 19 לחוק הגנת הצרכן, התשמ"א-1981, למנות, לפי המלצת שר הכלכלה והתעשיה, את מיכאל אטלן לממונה על הגנת הצרכן והסחר ההוגן במשרד הכלכלה והתעשיה.
אושרו התקנות הקובעות את התוספת למכסת החלב ב-2017
ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה היום את תקנות תכנון משק החלב, העוסקת במדיניות הפיתוח של ענפי הבקר והצאן לשנת 2017, זאת לאחר שהושגו הסכמות בין משרד החקלאות לנציגי הענף. לפי ההצעה בתקנות, לענף הבקר תתווסף מכסה של 64 מיליון ליטר, וחלוקתה תהייה בהתאם לחלוקת המקובלת בענף - 42% למגזר המושבי ו-58% למגזר הקיבוצי.
אושר סופית: מסלול המורות החיילות לא ייסגר
כשנה לאחר ההחלטה לסגור את המסלול הירוק של המורות החיילות, ולאחר מאמץ משותף של חברי כנסת, שרים וארגוני סביבה וטבע, אישרה (יום ג', 21.3.17) ועדת חוץ וביטחון את הצו המתוקן שיאפשר את המשך פעילותו של מסלול המורות החיילות בגופים הירוקים, ובכך הפכו את החלטת שר הביטחון הקודם בנושא.
 
ביטוח לאומי ישלם 1,100 ש"ח על העברה לקבורה בשעות לא שגרתיות
ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום תקנות מטעם שר העבודה והרווחה, לפיהן משפחות לא יידרשו לשאת בתשלום על הובלת נפטרים מחוץ ל"שעות העבודה הרגילות" של חברות הקבורה. כיום, אסור לגבות תשלום מהמשפחה, רק אם ההעברה מתבצעת בין השעות 8:00 ל-16:00 בימים ראשון עד חמישי, ו-8:00 ל-13:00 ביום שישי. המוסד לביטוח לאומי הוא שמממן את ההעברה. בשאר השעות, בשבת ובחג, רשאיות חברות הקבורה לגבות מהמשפחות תשלום בגין העברת הנפטר. כעת הוחלט כי הביטוח הלאומי ישלם לחברות הקבורה תוספת של 1,100 שקלים על העברה שאינה "בשעות הרגילות" והמשפחות לא יישאו בתשלום.
צבא סוריה הפיל כטב"ם ישראלי
חיזבאללה הודיע כי מערך ההגנה האווירית של צבא סוריה הפיל כלי טיס לא מאויש של ישראל באזור קוניטרה. לא נמסר מתי היה היירוט. תמונות של כלי הטיס פורסמו הערב בערוץ אלמנאר של חיזבאללה. בצה"ל אישרו כי כלי הטיס נפל והדגישו כי לא נגרם מכך נזק מודיעיני כלשהו.
הצעת חוק חוות הבודדים אושרה בקריאה ראשונה
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק הרשות לפיתוח הנגב (תיקון מס' 4) (תיקון) (הוראות לעניין בקשה לאישור מיזם חקלאי-תיירותי משולב) של חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', יצחק וקנין וקבוצת חברי כנסת. מוצע בה להסדיר את מעמדם של חוות הבודדים הפרוסות ברחבי הנגב.
בקריאה ראשונה: שדה דב האזרחי לא ייסגר כל עוד לא נסגר הצבאי
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק שדה התעופה דב הוז (הוראות מיוחדות) של חברי הכנסת איציק שמולי ובצלאל סמוטריץ'. מוצע בה לקבוע ששדה התעופה דב הוז יוסיף לשמש כשדה תעופה לתעופה אזרחית ושרשות שדות התעופה תמשיך לתת בו שירותים לתעופה אזרחית בהתאם לצו שנקבע לפי חוק רשות שדות התעופה. כן, מוצע לקבוע כי לאחר ששר הביטחון יאשר כי שדה התעופה דב הוז אינו משמש עוד לתעופה צבאית, שר התחבורה והבטיחות בדרכים יקבע מועד להפסקת פעילות התעופה האזרחית של שדה התעופה, ובלבד שהמועד יהיה לא מאוחר מ-90 ימים מיום מתן האישור האמור.
אושרו שינויים בתקנון הכנסת
מליאת הכנסת אישרה את בקשת ועדת הכנסת לתיקון סעיפים בתקנון הכנסת. את השינוי המרכזי יזם יו"ר ועדת הכנסת ח"כ יואב קיש שמציע לשנות את תקנון הכנסת כך שלחבר כנסת ששמו מופיע ראשון ברשימת יוזמי הצעת חוק פרטית יהיה מעמד קובע בהחלטות הנוגעות לחוק. על פי ההחלטה, כל פעולה הנוגעת להצעת החוק - בקשה, הודעה, הסכמה או קבלת זכות דיבור - תוכל להיעשות רק בידי הח"כ הראשון המופיע ברשימת היוזמים ("היוזם הראשון") או ח"כ אחר ברשימה בהסכמתו של הראשון. אם הח"כ המופיע ראשון ברשימת היוזמים משך את ידו מן החוק - תעבור הסמכות העודפת לח"כ השני ברשימה. כמו כן, אישרה המליאה שינוי נוסף בתקנון ולפיו יתאפשר לכל ועדה בכנסת להעביר לוועדת משנה שלה דיון בהצעה לסדר היום או דיון מהיר, ובלבד שהמציע או המציעים נתנו את הסכמתם לכך.
 
פיצוי עונשי מהתגמולים שעוכבו למבוטח סיעודי
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק חוזה הביטוח (תיקון מס' 9), התשע"ז-2017, של ח"כ יואב קיש וקבוצת חברי כנסת. החוק שאושר עוסק בפיצוי המיוחד שנפסק נגד חברת ביטוח כשהיא פועלת בחוסר תום לב ואינה משלמת למבוטח את התגמולים במועדים הקבועים בחוק. חברות הביטוח שלא שילמו תגמולים בחוסר תום לב יחויבו בפיצוי עונשי שלא יפחת מ-10% מהתגמולים שהיה עליהן לשלם למבוטח סיעודי (השיעור המינימלי נקבע להיות - לא פחות מפי 10 מהריבית הקבועה בהגדרת הפרשי הצמדה וריבית בחוק פסיקת ריבית והצמדה, התשכ"א-1961 שתחושב על תגמולי הביטוח ועל תוספת הפרשי ההצמדה עליהם. הריבית היום - 1%, כך שמדובר בשיעור מינימלי של 10% מסכום התגמולים). לבית המשפט יינתן שיקול דעת לקבוע סכום נמוך יותר, מטעמים מיוחדים שיירשמו. התיקון יחול על תביעות שהוגשו לבית המשפט מיום פרסומו ואילך.
תקופת זכויות יוצרים בתקליט תוארך מ-50 ל-70 שנה
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הארכת תקופת זכות יוצרים בתקליט וזכויות מבצעים (תיקוני חקיקה) של חברי הכנסת יעקב מרגי, מירב בן ארי, דוד ביטן וקבוצת חברי כנסת. תקופת ההגנה של זכויות יוצרים בתקליט תוארך מ-50 שנים ל-70 שנים ואם התקליט פורסם בתוך שנתיים ממועד יצירתו - ל-70 שנים ממועד פרסומו. תקופת ההארכה האמורה תחול בכפוף לתנאים לפיהם אם בתום 50 שנים ממועד יצירת התקליט או פרסומו, מפיק התקליט לא הוציא כמות שיש בה כדי לספק באופן סביר את דרישת הציבור לעותקים של התקליט, או לא העמיד את התקליט לרשות הציבור - תפקע זכות היוצרים שלו בתום 50 שנים. כמו כן, גם אם במהלך תקופת ההגנה הנוספת, בכל אחת מ-20 השנים המפיק לא עשה כן - תפקע זכות היוצרים בתום אותה שנה שנמצא שלא עמד בתנאים האמורים. ההסדר המוצע יחול על זכות יוצרים בתקליט שתקופת ההגנה לגביו טרם הסתיימה. בנוסך, מוצע להאריך את זכות המבצעים והמשדרים על ביצוע מ-50 שנים ל-70 שנים.
יוסדרו מועדי התשלום של מוסדות המדינה לספקים חיצוניים
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק מוסר תשלומים לספקים. מדובר בהצעה ממשלתית אליה הוצמדו שלוש הצעות פרטיות של חברי הכנסת רועי פולקמן, שלי יחימוביץ' ורוברט אילטוב. הוצע בה לקבוע מועדי תשלום מקסימאליים לספקים, בעד ביצוע עבודה, מתן שירות או מכירת נכס לפי הפירוט הבא: משרדי הממשלה ורשויות המדינה - תוך 45 ימים מיום המצאת החשבון או לא יאוחר מ-30 ימים מתום החודש שבו הומצא החשבון, אלא אם כן, מדובר בעבודות בניה הנדסאיות ואז מועד התשלום המקסימאלי הוא בתוך 85 ימים מיום המצאת החשבון, או לא יאוחר מ-70 ימים מתום החודש שבו הומצא החשבון. רשויות מקומיות -תוך 45 ימים מתום החודש שבו הומצא החשבון, ואם מדובר בעבודות בניה הנדסאיות - בתוך 80 ימים מיום המצאת החשבון. כמו כן, מוצע מנגנון לטיפול במקרים שמקור הכספים לתשלום לספק אינו הרשות המקומית אלא המדינה לדוגמא. גופים הנתמכים או מתוקצבים על ידי המדינה, כגון מוסדות להשכלה גבוהה או גופים שהוקמו מכוח דין - תוך 45 ימים מתום החודש שבו הומצא החשבון, אך הם רשאים, באישור המנהל הכללי, לקבוע בחוזה מועד אחר לתשלום, בתנאי שהדבר נדרש בשל אופייה המיוחד של ההתקשרות או שהוא אינו מועד בלתי הוגן באופן חריג.
סופית: הוקרה למשתתפים אזרחיים במערכות ישראל
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הוקרה לאזרחים במערכות ישראל של ח"כ איל בן ראובן וקבוצת חברי כנסת. מעתה, אם שר הביטחון יחליט על הענקת אותות מערכה לחיילים, יוכלו השרים הממונים על ארגוני העזר המסייעים לפיקוד העורף להעניק אותות מערכה גם לחברים ומתנדבים בארגוני עזר. בנוסף, ניתן יהיה להעניק תעודות מערכה לאזרחים אחרים שפעלו באופן יוצא דופן במאמץ המלחמתי או בסיוע האזרחי, לפי המלצת ועדה מייעצת ובאישור ועדת החוץ והביטחון. סמכות הענקת האותות לעובדי השב"כ והמוסד תועבר משר הביטחון לראש הממשלה, וסמכות הענקת האותות לשוטרים ולסוהרים משר הביטחון לשר לביטחון הפנים.
נכים יוכלו לחנות באזורים המיועדים לפריקה וטעינה
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק חניה לנכים (תיקון מס' 6) של חברת הכנסת קארין אלהרר. לנכה, כהגדרתו בחוק חניה לנכים, יתאפשר להחנות את רכבו גם באזור המיועד לפריקה ולטעינה.
 
הוכר מעמדו של מכון וינגייט
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק המכון הלאומי למצוינות בספורט (מכון וינגייט), התשע"ז-2017. מעמדו של מכון וינגייט יעוגן כמכון הלאומי למצוינות בספורט וייקבע כתאגיד סטטוטורי. ייקבעו הוראות בדבר הקמתו, מטרותיו, תפקידיו, מוסדותיו, עובדיו ובעלי תפקידים בו. בנוסף, התקציב השנתי של המכון ימומן מתקציב המדינה וכן מהכנסות נוספות שיהיו למכון מפעילותו לפי החוק וממקורות נוספים.
לבנון: כלי שיט ישראלי חדר לשטחנו
צבא לבנון הודיע כי כלי שיט של חיל-הים הישראלי חדר לתחום מי החופים של לבנון באזור ראש הנקרה. בהודעה שפרסם צבא לבנון, נאמר כי בשעות אחר-הצהריים נכנס כלי השיט הישראלי לעומק של 300 מטרים אל תוך האזור הלבנוני ושהה שם במשך 3 דקות. העניין הועבר לבדיקת כוחות האו"ם המוצבים בלבנון.
הסדרת תחום ההלוואות החברתיות אושרה פה אחד
הממשלה אישרה פה אחד את תזכיר החוק שפרסם שר האוצר, משה כחלון, שמטרתו להסדיר את פעילות חברות האינטרנט בתחום הלוואות כספים בין אנשים פרטיים, P2P (PERSON TO PERSONׂ). חברות אלה הן פלטפורמות אינטרנטיות בתחום הלוואות הכספים בין אנשים, שמטרתן לאפשר לקיחת הלוואה בריבית אטרקטיבית, על ידי יצירת תחרות עם הבנקים. משמעות הדבר לאפשר לאנשים להשקיע את כספם או לקחת הלוואה בריבית אטרקטיבית מאנשים פרטיים ולא מבנקים, כאשר עלויות התיווך הבנקאי נחסכות. חברות אלו הן חלק ממהפכת הדיגיטציה העולמית בתחום הפיננסי אשר מביאה טכנולוגיה חדשה לתעשייה הפיננסית בכלל ולתחום האשראי הצרכני בפרט.
אושר בטרומית: סיוע כספי בכל רבעון לניצולי שואה הזקוקים לכך
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק נכסים של נספי השואה (השבה ליורשים והקדשה למטרות סיוע והנצחה) (תיקון - סיוע לניצולי שואה הזקוקים לכך), התשע"ו-2016 של חברי הכנסת מרב מיכאלי, דוד ביטן ומשה גפני. מוצע לקבוע כי אם החברה לאיתור והשבת נכסים העבירה בכל רבעון סכום הנמוך מ- 2,700 שקל, יעביר משרד האוצר לכל ניצול השלמה לסכום זה. 37 תמכו וההצעה תועבר לוועדת חוקה.
בטרומית: סיוע כספי בכל רבעון לניצולי שואה הזקוקים לכך
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק נכסים של נספי השואה (השבה ליורשים והקדשה למטרות סיוע והנצחה) (תיקון - סיוע לניצולי שואה הזקוקים לכך), התשע"ו-2016 של חברי הכנסת מרב מיכאלי, דוד ביטן ומשה גפני. חוק נכסים של נספי השואה (השבה ליורשים והקדשה למטרות סיוע והנצחה), קובע כי החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה (להלן - החברה) תעביר בכל רבעון לכל ניצול שואה הזקוק לכך, סכום כסף מסוים. מוצע לקבוע כי אם החברה העבירה בכל רבעון סכום הנמוך מ- 2,700 שקלים חדשים, יעביר משרד האוצר לכל ניצול בכל רבעון, סכום כסף המשלים את הסכום האמור. כן מוצע לקבוע, כי לאחר פירוק החברה, ימשיכו להעביר מהכספים שנותרו מהחברה לחלוקה, לכל ניצול בכל רבעון את סכום הכסף האמור ובמידה וסכום הכסף לא יועבר במלואו, יעביר משרד האוצר לכל ניצול בכל רבעון, סכום כסף המשלים את הסכום האמור. בנוסף מוצע לקבוע, שאם נותרו מהחברה נכסים לאחר תום חלוקת בהתאם לקבוע בחוק, המדינה תהיה זכאית להשבה של הכספים שהעביר משרד האוצר כאמור.
 
ישיבת מליאת הכנסת ננעלה בזעם
דרמה במליאת הכנסת: סגן יו"ר הכנסת ח"כ יואל חסון זעם על הממשלה על שלא שלחה שר לדיון בנושא סיגרת רשות השידור. הוא נעל את הדיונים, וירד מהדוכן בלי להכריז על מועד הישיבה הבאה.
צומת גוש-עציון: אין נפגעים בפיגוע דריסה
בצומת גוש-עציון נותרה מחבלת שניסתה לדרוס ישראלים שהיו בצומת. אין נפגעים לכוחותינו, אך אישה בת 28 בהריון מתקדם נפגעת חרדה.
בטרומית: מניעת בחירה לכנסת ממועמד שהורשע בעבירת טרור
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק-יסוד: הכנסת (תיקון - מניעת בחירת מועמד שהורשע בעבירת טרור) של חברת הכנסת ענת ברקו. מוצע בה לקבוע שאדם שהורשע בעבירה שהיא מעשה טרור או בעבירה לפי חוק המאבק בטרור, לא יוכל להיבחר לכנסת אלא אם קבע יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית כי עברו 25 שנים מיום שגמר לרצות את עונש המאסר בפועל, ובזמן הזה הוא לא הורשע בעבירה כאמור או לא הורשע במעשה טרור מחוץ לישראל ולא נעצר.
בטרומית: כספי פיקדון שלא נוצלו לא יימחקו ויועברו לחשבון הבנק של החייל המשוחרר
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק קליטת חיילים משוחררים (תיקון - העברת כספי פיקדון שלא נוצלו לחשבון הבנק של הזכאי), התשע"ז-2017 של חבר הכנסת מיקי לוי. כיום, חייל משוחרר שלא עשה שימוש בכספי הפיקדון שלו במשך שבע שנים מיום השחרור, מאבד את זכאותו וכספו מועבר לקרן לסיוע נוסף. מוצע לקבוע כי בתום התקופה האמורה, הכסף יועבר לחשבון הבנק של החייל המשוחרר. הצעת החוק מבקשת לבטל המצב בו המענק הכספי לו זכאי החייל המשוחרר מועבר לקרן לסיוע נוסף ולהעביר את הכספי הפיקדון בתום תקופת הזמן של 7 שנים הקבועה בחוק - במידה והחייל המשוחרר הזכאי לא משך את כספי הפיקדון כאמור - לחשבון הבנק שלו".
אושר בטרומית: סינון אתרי זימה והימורים
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק התקשורת (בזק ושידורים) (תיקון - סינון אתרי הימורים ותכנים המציגים דברי תועבה באינטרנט), התשע"ז-2016 של חבר הכנסת מיקי מכלוף זוהר. כדי לצמצם את חשיפתם של קטינים לתכנים פוגעניים באינטרנט, מוצע להרחיב את הגדרת תוכן פוגעני הקבועה היום בחוק. כן, מוצע לקבוע כי ספק גישה לאינטרנט שיספק שירות סינון תכנים יהיה זכאי למענק מהמדינה בשל כך.
 1   2   3  >>
מועדון + / לכל הקטגוריות
כסף עורכי דין רואי חשבון
יועצים אדריכלים שופטים
רופאים שמאים עיתונאים
ביטוח ופיננסים
אלבר רכב
אקסלנס ייעוץ משכנתאות
בי פטנט פתרונות מיוחדים
קלאב הוטל
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים |  חדשות |  סדרות |  ספורט