הפוך לדף הבית
    |  
ראשי יומן ראשי בלוגים אקטואליה בעולם סקופים משפט כלכלה בריאות המגזין מנוי VIP
ארכיב יומי  |  כל הקישורים  |  סיפורים חמים  |  ניוזלטר  |  נדל"ן  |  תגיות  |  משובים  |  משמר המשפט  |  ספרייה מקוונת  |  בימה חופשית  |  מיוחדים  |  ערוצים נוספים
בלוגרים / בעלי טורים
דעות ▪ כתבות ▪ תחקירים ▪ לרשימת הכותבים
עמי דור-און
עמי דור-און
אילו אני פרופ' רוטשטיין הייתי מודיע לשופטי בג"ץ שלמען טובת הילדים ובריאותם אני מוכן לפנות את הדרך ולהחזיר את המצב לקדמותו    אם השופטים יקבלו את ההתפטרות תהיה לזה משמעות אחת: ניצחונ...
יהודה קונפורטס
יהודה קונפורטס
המפגש הראשון של פורום ערים חכמות עסק באחד הנושאים החמים ביותר בעולם זה: תחבורה חכמה    היה ברור לכולם כי אין רצון לחנך את הנהגים, אלא לחפש פתרונות לשרת אותם באשר הם
רון בריימן
רון בריימן
תמצית הציונות היא ריכוז עם ישראל בארץ ישראל    תפקידו וחובתו של ראש ממשלת ישראל הם לעסוק בעידוד העלייה לארץ ובאופק מדיני ליהודים, במקום בהקמת מדינה לאויביהם    מסר ברור כזה טראמפ יכו...
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
בלוגרים נוספים
על ספסל ליד הברוש [צילום: מס ילינסון/פלאש 90]
אורנה ליברמן
כתבה אתי שחר    סיפורה של משפחה יוונית מיוחסת ואצילה בירושלים, ריתק אותי מתחילתו עד סופו
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
מועדון + / תגיות מחלקה ראשונה
אישים פירמות מגשרים
מוסדות אתרים מושגים
אדריכלים בנקאות/השקעות יועצים
רופאים חברות ביטוח רואי חשבון
שמאים חברות ציבוריות רשויות
עיתונאים ביה"מש/שופטים עורכי דין
ברחבי הרשת
יומן ראשי / News1
●  אקטואליה     ●  משפט     ●  כלכלה     ●  בריאות     ●  המגזין    
●  כללי     ●  חדשות    ●  מבזקים    ●  וידאו    ●  פַּנְדוֹרָה    ●  מאמרים    ●  כתבות    ●  תחקירים    ●  כספת    ●  מיוחדים ברשת    ●  מוצרים    ●  מינויים    ●  יומני בלוגרים    ●  נאומים/הרצאות    ●  מכתבים/הערות    ●  פסיקה    ●  מושגים    ●  מקורות/מחקרים    ●  אירועים/חשיפות    ●  מחוברים    ●  לוח אירועים/כינוסים    ●  ספרייה מקוונת    ●  ספרים    ●  שירים    ●  יומן אישי    ●  אישים    ●  פירמות    ●  מוסדות    ●  עיתונאים צעירים    ●  תמונות מיוחדות    ●  הודעות כלליות    ●  הודעות שיווקיות    ●  הודעות עסקיות    ●  כתבות מקודמות    ●   הזדמנויות עיסקיות   
שתף:    |    |     |  
עמוד 1 מתוך 2
עיכובים קלים בתנועת הרכבות עקב תקרית בטיחותית
בעת נסיעה תפעולית של רכבת ללא נוסעים בסמוך לצומת גנות עלה עשן מאחד הקרונות. פקח הרכבת השתלט על האירוע בעזרת מטף, ליתר ביטחון הוזמנו אנשי הכבאות. נגרמים עיכובים קלים בתנועת הרכבות.
תוארך הסדרת יחסי הגומלין המשפטיים בין ישראל לאיו"ש
מליאת הכנסת אישרה סופית את הצעת החוק להארכת תוקפן של תקנות שעת חירום (יהודה והשומרון - שיפוט בעבירות ועזרה משפטית), התשע"ז-2017. התקנות מסדירות את יחסי הגומלין המשפטיים בין ישראל לבין אזורי יהודה ושומרון, לרבות הסדרים בדבר העזרה המשפטית בין ישראל לרשות הפלסטינית, והן מוארכות מזמן לזמן, בחקיקה ראשית. יוארך תוקפן של תקנות שעת חרום, על מנת לאפשר את המשך יחסי הגומלין המשפטיים בין ישראל לבין אזורי יהודה ושומרון.
עולה חדש יקבל דרכון עם עלייתו לארץ ולא יקבל תעודת מעבר
מליאת הכנסת אישרה סופית את הצעת חוק הדרכונים (תיקון מס' 9), התשע"ז-2017. על פי החוק, שר הפנים לא יוכל לסרב לבקשתו של עולה, אשר הוענקה לו אזרחות מכוח חוק השבות, לקבל דרכון ראשון רק משום שטרם השתקע בישראל. התיקון ייכנס לתוקף בחלוף 30 ימים מיום פרסומו, ויחול גם לעניין מי שקיבל את אזרחותו לפני תחילתו.
סל שירותים יוענק לשוהות במקלט לנשים מוכות
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק שירותי רווחה (מענק הסתגלות לנשים ששהו במקלט לנשים מוכות) (תיקון מס' 2), התשע"ז-2017. לאישה ששהתה במקלט לנשים מוכות 60 ימים לפחות, או שהתה בדירת מעבר שישה חודשים לפחות, יוענק סל שירותים שיכלול, בין היתר, ליווי על ידי עובד סוציאלי וסיוע במיצוי זכויות, וכן ליווי תעסוקתי, זאת במטרה לסייע לה במעבר לניהול חיים עצמאיים. אישה ששהתה במקלט לנשים מוכות תהיה זכאית שתבחן זכאותה לטיפול ולשיקום במסגרת חוץ ביתית, ובכלל זה בדירת מעבר. כמו כן נקבעה הגנה על כספי מענק ההסתגלות ששולמו לאישה, כך שיהיו מוגנים מפני העברה, ערבות, שיעבוד או עיקול. ח"כ זהבה גלאון יוזמת הצעת החוק הודתה לשר האוצר משה כחלון שהקצה להצעת החוק הזו 10 מיליון שקלים, והוסיפה: "זה חוק מורכב ונציגי המשרדים הגיעו לוועדה ואמרו שהתחולה שלו תהיה רק בעוד שנתיים. יו"ר ועדת העבודה אלי אלאלוף אמר שזה לא יקום ולא יהיה, וקבע שהיא תיכנס לתוקף בתוך חצי שנה, תוך ששהוא מורה לכולם לעמוד בזמנים.
בקריאה ראשונה: הסוף למסחר באופציות בינאריות
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק ניירות ערך (תיקון מס' 64), התשע"ז-2017. מוצע בו לתקן את חוק ניירות ערך, ולקבוע איסור מפורש על מסחר באופציות בינאריות בזירת סוחר, וזאת בין אם הזירה פונה ללקוחות בישראל ובין אם היא פונה ללקוחות מחוץ לישראל. כמו כן, מוצע להעניק לרשות לניירות ערך בהקשר זה סמכויות אכיפה גם בנוגע לפעילותן של זירות הסוחר המנוהלות בישראל אך פונות ללקוחות מחוץ לישראל. עוד מוצע לקבוע כי הצעת מכשיר פיננסי מסוג אופציה בינארית או סוג אחר שיקבע שר האוצר, תהווה עבירת מקור לפי חוק איסור הלבנת הון, התש"ס-2000 וזאת נוכח המאפיינים העברייניים שעשויים להתלוות לתעשייה זו.
 
בקריאה ראשונה: תלמיד במוסד להשכלה גבוהה או ישיבה יוכל לקבל קצבת שארים
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק הביטוח הלאומי (תיקון מס' 195) (הרחבת ההגדרה "ילד" לעניין ביטוח נפגעי עבודה), התשע"ז-2017 של חבר הכנסת משה גפני וקבוצת חברי כנסת. תלמיד במוסד להשכלה גבוהה או ישיבה יוכל לקבל קצבת שארים.
בקריאה ראשונה: נפגעי עבירות מין יזכו לליווי וסיוע בהליך הפלילי
הצעת חוק הסיוע המשפטי (תיקון מס' 19) (ליווי, ייעוץ וסיוע לנפגעי עבירות מין בהליך הפלילי), התשע"ז-2017 (קריאה ראשונה) - של חברות הכנסת שולי מועלם-רפאלי, מרב מיכאלי ואורלי לוי אבקסיס אושרה בקריאה ראשונה. מוצע בה ייצוג, ליווי וסיוע לנפגעים בהליך הפלילי. הצעת החוק מבקשת להעניק סיוע ליווי וייצוג משפטי לנפגע לאחר שרשויות אכיפת החוק יחליטו על הגשת כתב אישום נגד הפוגע. זאת הפעם הראשונה שיש הכרה בסיוע משפטי בחוק ללא מבחן כלכלי.
רשות מקומית תוסמך לביצוע תפקידים של רשות הרישוי
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה הצעת חוק לתיקון פקודת התעבורה (מס' 119), התשע"ז-2017. מוצע בה לקבוע כי שר התחבורה והבטיחות בדרכים, בהסכמת שר הפנים, יהיה רשאי להסמיך רשות מקומית לבצע תפקידים הניתנים לרשות הרישוי לעניין רישיון רכב, רישום רכב ורישיון נהיגה.
הסיוע לתושבי עוטף עזה יוארך עד סוף 2021
הוראת השעה לסיוע לשדרות וליישובי הנגב המערבי תוארך עד לסוף שנת 2021. ועדת השרים לחקיקה תומכת בהצעת חוק בנושא שהגיש ח"כ משה גפני וקבוצת חברי כנסת. למשך תקופת הוראת השעה, יהיה תושב קו עימות דרומי זכאי לזיכוי ממס בשיעור של 20% מהכנסתו החייבת מיגיעה אישית עד לתקרת הכנסה של 241,080 שקלים חדשים. אם הוא זכאי לזיכוי אחר לפי הוראות הסעיף - עליו לבחור באחת מההטבות, לשם מניעת כפל הטבות.
איוב קרא יחליף את שטייניץ בוועדת השרים לחקיקה
הממשלה החליטה היום על שינויים בהרכבי ועדות השרים. השר איוב קרא מונה כחבר בוועדת השרים לענייני חקיקה במקומו של השר יובל שטייניץ, וכחבר בוועדת השרים לענייני סמלים וטקסים במקומה של השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל.
 
בטרומית: העלאת גיל מתן קצבת הזקנה תיכרך עם העלאת גיל הפרישה לנשים
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק גיל פרישה (תיקון - הצמדת גיל הפרישה שבחוק הביטוח הלאומי לגיל הפרישה שבחוק גיל פרישה), התשע"ז-2017 של חבר הכנסת משה גפני וקבוצת חברי כנסת. מוצע בה להתאים את הלוחות בחוק הביטוח לתוספת שבחוק גיל פרישה כך שגיל הפרישה של אישה שנולדה בשנת 1955 ואילך לעניין קצבת זקנה יהיה גיל הפרישה הקבוע לה בהתאם לחוק גיל פרישה. עוד מוצע לקבוע במפורש שרק אם ועדת הכספים לא נתנה את החלטתה לאחר שהובאו בפניה המלצות שר האוצר לעניין העלאת גיל הפרישה, בתוך פרק זמן שנקבע בחוק, רק אז יעלה גיל הפרישה לנשים באופן אוטומטי.
אושר טרומית: עתירות כנגד בנייה בלתי חוקית ביו"ש ידונו בבתי משפט מינהליים
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק בתי משפט לעניינים מינהליים (תיקון - החלטה של רשות מרשויות האזור), התשע"ז-2017 פ/3861 של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' וקבוצת חברי הכנסת. מוצע להוסיף לרשימה הקובעת את ההחלטות שניתן לעתור עליהן לבית המשפט לעניינים מנהליים, גם החלטה שהתקבלה על-ידי רשות מרשויות האזור ביהודה ושומרון ובכללן המנהל האזרחי ולקבוע כי גם הן יידונו בראשונה בפני בית משפט לעניינים מינהליים.
אושר בקריאה טרומית: הצהרוניים יעברו לפיקוח משרד החינוך
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק המשך יום לימודים (צהרונים), התשע"ז-2017 של חברי הכנסת יעקב מרגי ויפעת שאשא ביטון. מוצע לקבוע תנאי רישוי, פיקוח ובקרה לצהרונים שמיועדים לילדים עד כיתה ג' וכן תנאים מחייבים להבטחת צורכיהם החינוכיים, הבטיחותיים והתברואתיים של הילדים השוהים בצהרון לרבות כמות הילדים בצהרון, צוות ושירותי הצהרון ומינוי רכזי צהרונים בגני ילדים. עוד מוצע לקבוע פיקוח על המחירים המרביים שייגבו בצהרונים ואת שיעור ההשתתפות היחסי של המדינה, הרשות המקומית והורי הילדים בתשלום לצהרון כאמור.
אושר בקריאה טרומית: פיקוח על מחירי הצהרניים
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הרשויות המקומיות (פיקוח על מחירי צהרונים), התשע"ז-2016 של חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון וקבוצת חברי הכנסת. מוצע לפקח על מחירי צהרונים ולקבוע כי חוק הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים, יחול על שירות של צהרון המספקת רשות מקומית.
יוסר החיסיון מדוח המבקר בעניין פעילות צה"ל בהבטי המשפט הבינ"ל
ועדת המשנה של הוועדה לענייני ביקורת המדינה החליטה על פרסום דוח מבקר המדינה בעניין פעולות צה"ל בהיבטים של המשפט הבין-לאומי. הוועדה החליטה על חיסוי חלקים מצומצמים בלבד מן הדוח מסיבות של ביטחון המדינה.
 
משרד החינוך: הורי תלמידים ברבבה יקבלו החזר
בדיון שהתקיים בוועדת החינוך בנושא גביית יתר של תשלומי ההורים בשני בתי הספר ביישוב רבבה, הודיע דודי כהן, מנהל אגף אכיפה במשרד החינוך, כי תלונות ההורים ביישוב בדבר גבייה שאינה על-פי חוזרי המנכ"ל נמצאו נכונות וכי על הבעלות (צביה) להשיב להורים את כסף שלא ניתנה תמורה עבורו. מנחם לב, נציג איגוד מחלקות החינוך בישוב רבבה אמר לוועדה כי תשלומי ההורים יועדו, בין היתר, עבור הפרדה מגדרית בבתי הספר בין בנים ובנות על-פי דרישת ההורים - "הכסף שגבינו נועד למטרה אחת מרכזית והיא הפרדה מגדרית". יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי אמר כי ועדת החינוך רואה בחומרה את גרירת הרגליים של משרד החינוך והעיכוב בטיפול בתלונות ההורים שהובאו לידיעת המשרד כבר לפני כשנתיים. הוא קרא למשרד החינוך לבדוק את אופן גביית התשלומים ביישוב רבבה ולהגיש לוועדה את הממצאים בתוך 30 ימים. עוד קרא לבית הספר לפתוח חשבון בנק ייעודי עבור תשלומי ההורים שינוהל אך ורק למטרה זו. עוד דרש ממשרד החינוך לחדד את הנהלים בדבר גביית תשלומי הורים לקראת שנת הלימודים הבאה.
בקריאה ראשונה: פקודת הבטיחות בעבודה תחול גם על נשים
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק לתיקון פקודת הבטיחות בעבודה (מס' 10) (הגדרת אדם כשיר), התשע"ז-2017 של חבר הכנסת איל בן ראובן וקבוצת חברי כנסת. מוצע בה לתקן בפקודת הבטיחות בעבודה את ההגדרה "אדם כשיר", שמתייחסת היום לגבר בלבד, כך שתחול לגבי כל אדם שמלאו לו 18 שנים ושמתקיימים לגביו התנאים הקבועים באותה הגדרה, ללא תלות במגדר שלו.
בקריאה ראשונה: פקחים יוסמכו לתת קנסות על רכיבה באופניים חשמליים
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק לייעול הפיקוח והאכיפה העירוניים ברשויות המקומיות (תעבורה) (תיקון), התשע"ז-2017. מטרת שני התיקונים האחרונים היא לפתור את המצב הקיים בו סמכויות פקח עירוני לאכיפת עבירות תעבורה לפי החוק אינן חלות ביחס לגלגיליים או לאופניים ממונעים שלא עומדים בהגדרות תקנות התעבורה למרות שהפרעתם לעוברי הדרך עלולה להיות מסוכנת יותר משל כלים מאותו הסוג התואמים את ההגדרות בתקנות התעבורה.
לפיד: הליכוד מתנקם בכחלון
יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, תוקף את הליכוד ואומר כי הפלתה בפעם החמישית של הצעת החוק להשוות את קצבות הנכים לשכר המינימום נועדה להתנקם בשר האוצר משה כחלון על מסיבת העיתונאים על תוכנית "נטו משפחה" ועל הגרלת "מחיר למשתכן" ללא ידיעת הממשלה. לפיד אמר כי בישיבת שרינו של הליכוד הוחלט להעלות את הצעת החוק להצבעה מפני שהם ידעו שהאוצר יתנגד.
"ישראל מסייעת למורדים בסוריה"
הוול סטריט ג'ורנל דיווח כי ישראל מסייעת למורדים סבוריה הסמוכים לגבולה ומספקת להם ציוד רפואי, דלק וכסף מדומן שבאמצעותו הם יכולים לשלם משכורות ולרכוש תחמושת וכלי נשק. על פי הדיווח, נועד המהלך ליצור אזורים ידידותיים ליד הגבול.
 
התקדמות במו"מ בין עובדי סופרבוס להנהלה
ועד עובדי חברת התחבורה הציבורית "סופרבוס" מעדכן על התקדמות במשא-ומתן שהוא מקיים עם ההנהלה. כזכור, בשבוע שעבר הכריז הוועד, המאוגד ב"כוח לעובדים" על סכסוך עבודה.
כטב"מים של דאעש תקפו בראקה
כטב"מים של דאעש תוקפים את כוחות הקואליציה בראקה, בירת הארגון בסוריה, ומגבילים את יכולתם לפעול בזירה. לא נמסר על נפגעים בהתקפות הכטב"מים. צוותים של לוחמים כורדיים ואחרים, שתוקפים את ראקה, שהפכה למרכז העיקרי של דאעש מאז שמוסול מותקפת על-ידי כוחות הקואליציה, הותקפו כמה פעמים על-ידי כטב"מים קטנים, שמפעיל דאעש.
אושר בטרומית: השוואת הענישה בעבירות מין בחוק הצבאי לענישה הקבועה בחוק האזרחי
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק השיפוט הצבאי (תיקון - השוואת הענישה בעבירות מין לדין האזרחי), התשע"ז-2017 פ/3938 של חברת הכנסת מרב מיכאלי וקבוצת חברי הכנסת.
אושר בטרומית: קיזוז כספים לרשות הפלשתינית בגין תמיכתה בטרור
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק קיזוז כספים לרשות הפלשתינית בגין תמיכתה בטרור, התשע"ז-2017 פ/4079, של חבר הכנסת אלעזר שטרן וקבוצת חברי הכנסת. בעד הצעת החוק הצביעו 48 חברי כנסת ו-13 התנגדו. הצעת החוק תועבר לוועדת החוץ והביטחון להכנתה לקריאה ראשונה
אושר בקריאה טרומית - מספר טלפון אחד לכל מוקדי החירום
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק לאיחוד קווי החירום הטלפוניים, התשע"ה-2015 פ/1608, של חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב. בעד הצעת החוק הצביעו 54 חברי כנסת וללא מתנגדים. הצעת החוק תועבר לוועדת הכלכלה להכנתה לקריאה ראשונה.
 1   2  >>
ביטוח ופיננסים
אלבר רכב
אקסלנס ייעוץ משכנתאות
בי פטנט פתרונות מיוחדים
קלאב הוטל
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים |  חדשות |  סדרות |  ספורט