הפוך לדף הבית
    |  
ראשי יומן ראשי בלוגים אקטואליה בעולם סקופים משפט כלכלה בריאות המגזין מנוי VIP
ארכיב יומי  |  כל הקישורים  |  סיפורים חמים  |  ניוזלטר  |  נדל"ן  |  תגיות  |  משובים  |  משמר המשפט  |  ספרייה מקוונת  |  בימה חופשית  |  מיוחדים  |  ערוצים נוספים
בלוגרים / בעלי טורים
דעות ▪ כתבות ▪ תחקירים ▪ לרשימת הכותבים
מרגלית מולנר גויטיין
מרגלית מולנר גויטיין
מזג האוויר מאיר פניו לבאי הסטיבל שמתרווחים על החוף וצופים בליל בסרטים המוקרנים על מסכי ענק בחוף. הנאה מובטחת
יוסף אליעז
יוסף אליעז
מצער הדבר ששר-האוצר לא ניצל את הסולם שהציב לו בית המשפט העליון לצאת בכבוד מהתסבוכת שגרם ובלשון העם: "לרדת מהעץ הגבוה עליו טיפס" וסירב להחזיר את החוק לדיון כיאות לגופו ולעומקו. עדיי...
משה חסדאי
משה חסדאי
השידורים היו מוטים שמאלה והפכו לאנטי ציונים, אנטי דתיים ולפעמיים אנטי ישראלים    תוכניות וסדרות רבות היו בניגוד להלכה ובניגוד ליהדות ובניגוד למוסריות אנושית בסיסית, תוך הבלטה, גירוי...
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
ברחבי הרשת
בלוגרים נוספים
לא נכתב על דמותו של אברהם [צילום: גרשון אלינסון/פלאש 90]
חניאל פרבר
אברהם היה מעבר אחד וכל העולם מן העבר השני, ובגיל שלוש החל לחפש את דרכו בעולם ובגיל ארבעים הכיר את בוראו
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
יומן ראשי / News1
●  אקטואליה     ●  משפט     ●  כלכלה     ●  בריאות     ●  המגזין    
●  כללי     ●  חדשות    ●  מבזקים    ●  וידאו    ●  פַּנְדוֹרָה    ●  מאמרים    ●  כתבות    ●  תחקירים    ●  כספת    ●  מיוחדים ברשת    ●  מוצרים    ●  מינויים    ●  יומני בלוגרים    ●  נאומים/הרצאות    ●  מכתבים/הערות    ●  פסיקה    ●  מושגים    ●  מקורות/מחקרים    ●  אירועים/חשיפות    ●  מחוברים    ●  לוח אירועים/כינוסים    ●  ספרייה מקוונת    ●  ספרים    ●  שירים    ●  יומן אישי    ●  אישים    ●  פירמות    ●  מוסדות    ●  עיתונאים צעירים    ●  תמונות מיוחדות    ●  הודעות כלליות    ●  הודעות שיווקיות    ●  הודעות עסקיות    ●  כתבות שיווקיות    ●   הזדמנויות עיסקיות   
שתף:    |    |     |  
עמוד 1 מתוך 2
בשורה לנוסעי אגד בקווים 947 ו-950: משך הנסיעה יקוצר
בשורה של ממש לנוסעים בקווים 947 ו-950 של אגד היוצאים מירושלים. משרד התחבורה הורה לאגד שלא להכניס יותר את הקווים הנוסעים צפונה למסוף בית ליד. במקום זאת, החל ביום שישי הקרוב יפנו הקווים שמאלה ברמזור, יעצרו בתחנת צומת השרון בכביש 57 וימשיכו על פי המסלולים המקוריים. עד היום כניסת אוטובוסים למסוף הייתה מסורבלת והאוטובוסים התקשו לצאת ממנו ימינה ולהשתלב בתנועה תוך שהם חוצים כמה נתיבים, דבר שהיה גורם הארכה של דקות ארוכות במשך הנסיעה של שני הקווים הבין-עירוניים הארוכים ממילא.
מרכז למורשת מלחמת ששת הימים יוקם בירושלים
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק המרכז למורשת מלחמת ששת הימים, שחרור ירושלים ואיחודה בתמיכתם של 28 חברי כנסת, ובהתנגדותם של 8. שבוע לפני ציון "יום שחרור ירושלים" אושרה באופן סופי הצעת החוק הקובעת ומסדירה את הקמתו של מרכז למורשת מלחמת ששת הימים, שחרור ירושלים ואיחודה. המרכז יהיה תאגיד ויפעל באתר ההנצחה בגבעת התחמושת. התאגיד שיוקם יהיה אמון על טיפוח והנחלה של מורשת הקרב והלוחמים במלחמת ששת הימים, שחרור ירושלים ואיחודה וכן על הנצחת זכר הנופלים במערכה. לבקשתו של ח"כ אחמד טיבי מליאת הכנסת ראתה בהצבעה על החוק כהצבעת אי אמון בממשלה ולאור דחיית אי האמון התקבלה הצעת החוק.
בטרומית: חובת התקנת מצלמות במחלקות האשפוז הסיעודי
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק התקנת מצלמות במחלקות האשפוז הסיעודי של חבר הכנסת איציק שמולי וקבוצת חברי כנסת. הצעת חוק זו מציעה לחייב את המחלקות הסיעודיות לסוגיהן להציב מצלמות כתנאי לקבלת רישיון להפעלתן. זאת במטרה למנוע מקרי אלימות פיזית ונפשית כאחד, מצד מטפלים נגד קשישים חסרי ישע.
אושר בטרומית: הצע"ח הבחירות לכנסת לתיקון החלפות בוועדות קלפי בין אזורי בחירות
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הבחירות לכנסת (תיקון - החלפות בוועדות קלפי בין אזורי בחירות), פ/3846 של חבר הכנסת משה גפני וקבוצת חברי הכנסת. מוצע כי יושב ראש הוועדה המרכזית יהיה רשאי לשנות את ההרכב הסיעתי של ועדת קלפי, גם אם בשל כך ישתנה מספר נציגי הסיעה באותו אזור בחירות, ובלבד שמספר נציגי הסיעה בכל אזור לא יפחת או יעלה על 10% מהמספר שקבעה הוועדה המרכזית.
אושר בטרומית: מחזיק בנכס יוכל לקבל הערכת היטל ההשבחה ללא הצגת חוזה מכירה
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק התכנון והבנייה (תיקון - בקשה לעריכת שומת השבחה לצורך הערכת כדאיות עסקה), פ/3954 של חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי וקבוצת חברי הכנסת. מוצע לקבוע כי אם החליטה ועדה מקומית על דחיית עריכת השומה עד למימוש הזכויות במקרקעין, רשאי בעל המקרקעין או בעל עניין באישור בעל המקרקעין, לדרוש מהוועדה לערוך את שומת ההשבחה.
 
אושר בטרומית: ציון יום הניצחון על גרמניה הנאצית
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק לציון יום הניצחון על גרמניה הנאצית, התשע"ז-2017 פ/4042 של חברי הכנסת עודד פורר, רוברט אילטוב ויוליה מלינובסקי. מוצע לקבוע את יום ה-9 במאי כיום לציון ההנצחה והזיכרון של ניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה. היום יצוין, בין היתר, בישיבה ממלכתית בכנסת, במערכת החינוך, ברשויות המקומיות ובקיום טקס ממלכתי. כמו כן מוצע כי הרשויות המקומיות יפעילו חדרי הנצחה לציון הניצחון אשר יפעלו לחינוך וללימוד בדבר חלקו של הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה.
אושר בטרומית: איחוד שילוט בחנויות קטנות
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק רישוי עסקים (תיקון - איחוד שילוט בחנויות קטנות), התשע"ז-2017 פ/3902 של חברי הכנסת אכרם חסון, דוד אמסלם, נאוה בוקר, זוהיר בהלול ויעקב אשר. הצעת החוק קובעת כי בחנויות קטנות, שגודלן אינו עולה על 100 מ"ר, תהא אפשרות להציב, במקום חמשת השלטים האמורים, שלט אחד שיכלול את דרישות החיקוקים.
אושר בטרומית: בסגירת תיקים פלילים, ייכתב "נסיבות העניין אינן מצדיקות פתיחה בחקירה או העמדה לדין"
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית: בסגירת תיקים פלילים, במקום "חוסר עניין לציבור" ייכתב "נסיבות העניין אינן מצדיקות פתיחה בחקירה או העמדה לדין". בעד הצעת החוק הצביעו 32 חברי כנסת וללא מתנגדים. הצעת החוק תועבר לוועדת החוקה, חוק ומשפט.
ועדת הפנים אישרה את חוק פיקוח המחירים על הקייטנות
ועדת הפנים אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק פיקוח על מחירי קייטנה ציבורית. למרות רצונו של יו"ר הוועדה ויוזם החוק, ח"כ דודי אמסלם, שהחוק ייכנס לתוקפו עוד השנה, לקייטנות שייפתחו בקיץ הקרוב, הוא נענה לבקשת שר הפנים אריה דרעי שהודיע באמצעות מנכ"ל משרדו מרדכי כהן, כי לא יוכל לעמוד בלוח הזמנים ולפקח על המחירים כבר השנה. "משפחה במעמד ביניים עם 3 ילדים לא יכולה לשלם 2000 ש"ח לכל ילד לשלושה שבועות", אמר אמסלם, "איש לא ביקש סטייק פילה. תן להם סל בבסיסי. תדאג שיקבל שירות. שר הפנים בשנה שעברה גם הביא כסף וסבסד. החוק הזה נותן לו סמכויות והוא יכול לקבוע מחיר". החוק נותן בידי שר הפנים סמכות לקבוע בכל שנה סל בסיסי של תכני קייטנה ומחיר מקסימום לסל בסיסי זה. הקייטנות שיהיו בפיקוח מחירים הן קייטנות הפועלות במבני ציבור. באזור רישום שבו פועלת קייטנה מפוקחת מחיר אחת לפחות, תורשה הרשות המקומית או מפעיל אחר להפעיל גם קייטנות שאינן מפוקחות מחיר. מחיר התקרה שייקבע בכל שנה יבוסס על עלותה הריאלית של הקייטנה, ללא סבסוד, אם כי רשות מקומית או הממשלה יוכלו לסבסד, ללא קשר להצעת החוק.
סמכויות הגז הטבעי הועברו מכחלון לאלי כהן
מליאת הכנסת אישרה את בקשת הממשלה להעברת סמכויות משר האוצר לשר הכלכלה והתעשייה, ככל שהן נוגעות לגז טבעי. בעד ההעברה הצביעו 28 חברי כנסת, נגדה הצביעו 11 חברי כנסת ואחד נמנע.
 
סמכויות הגז הטבעי הועברו מכחלון לאלי כהן
מליאת הכנסת אישרה את בקשת הממשלה להעברת סמכויות משר האוצר לשר הכלכלה והתעשייה, ככל שהן נוגעות לגז טבעי. בעד ההעברה הצביעו 28 חברי כנסת, נגדה הצביעו 11 חברי כנסת ואחד נמנע.
בשבוע הבא: עדות אדלסון בתיק 2000
בני הזוג אדלסון, שלדון ומרים, ימסרו בשבוע הבא עדות בתיק 2000, פרשת נתניהו-מוזס. במשטרה נאמר להם כי עדותם תהיה פתוחה והם אינם חשודים בדבר.
תאגיד כאן הודיע שיעתור לבג"ץ
תאגיד כאן הודיע כי יעתור לבג"ץ נגד תיקון 8 לחוק השידור הציבורי, שהפריד בין התאגיד לחטיבת החדשות, בטענה לאי-חוקיותו. באספת עובדי התאגיד שקיימו הבוקר, אמרו יו"ר כאן, גיל עומר ומנכ"ל כאן, אלדד קובלנץ, כי ארבע השנים הקרובות יהיו שנות הקמה והחודשים הקרובים יהיו קשים.
תנועת הרכבות תשוב לסדרה בשעה הקרובה
הקטר שהתלקח סמוך לתחנת כפר סבא פונה. המסילה נפתחה, ותנועת הרכבות תשוב לסדרה בשעה הקרובה.
עיכובים בתנועת הרכבות עקב התלקחות מנוע קטר בכפר סבא
רכבת ישראל מוסרת כי בשל תקלה טכנית, נוצרה התלקחות במנוע קטר עומד בסמוך לתחנת כפר סבא. אין נפגעים ואין סכנה. למקום הוזמנה כבאית. התנועה נמשכת במסילה הפנויה, יתכנו עיכובים מסוימים בתנועת רכבות.
 
אושר בטרומית: הצעת חוק לתיקון פקודת הבטיחות בעבודה (הגדרת אדם כשיר)
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק לתיקון פקודת הבטיחות בעבודה (הגדרת אדם כשיר), פ/3637, של חבר הכנסת איל בן ראובן וקבוצת חברי הכנסת. סעיף 38ב לפקודת הבטיחות בעבודה, מגדיר "אדם כשיר" כגבר שהגיע לגיל 18 ונתמלאו בו מספר תנאים. ובכך מפלה נשים לרעה, שכן, נשים עובדות במפעלים, מפעילות מכונות ועוסקות בפעילויות שבהן עוסקים גברים. לפיכך, מוצע לתקן את הגדרת "אדם כשיר", כך שתכלול הן גבר והן אישה.
עברה בטרומית: הצעת החוק לשוויון מגדרי בפקודת הבטיחות בעבודה
עברה בקריאה טרומית: הצעת החוק לשוויון מגדרי בפקודת הבטיחות בעבודה, של ח"כ איל בן ראובן (המחנה הציוני). הצעת החוק של ח"כ בן ראובן מתקנת חוסר שוויון בין גברים לנשים, ויוצרת שוויון מוחלט בכל הקשור לבטיחות בעבודה. ההצעה מבקשת לשנות סעיף בפקודת הבטיחות בעבודה שמגדיר מי כשיר לעבוד עם מכונות בתנועה, מגבר בלבד לכל אדם- נשים וגברים כאחד.
אושר בטרומית: הצעת חוק לתיקון חוק קליטת חיילים משוחררים
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק קליטת חיילים משוחררים (תיקון - התקשרות להענקת זכויות במקרקעין ביישוב מיעוטים עם מי שנבצר ממנו להשלים את שירותו הצבאי), פ/1492, של חברי הכנסת חמד עמאר ורוברט אילטוב. מטרת הצעת החוק היא להחיל הסדר אחיד ולא מפלה, בו יתאפשר גם לחייל שנבצר ממנו להשלים את שירותו, עקב פציעה או נכות שנגרמה לו כתוצאה ישירה משירותו הצבאי שבשלה לא השלים שירות של שנתיים, כפי שדורשות התקנות, להתקשר בהתקשרות לקבלת זכויות במקרקעין לפי תקנות חובת המכרזים.
אושרו תקנות הפטור מאגרה לרישום כבן הלאום הארמי
ועדת החוקה חוק ומשפט אישרה את תקנות בתי המשפט (אגרות) (תיקון) התשע"ז-2017-ארמים, לפיהן יינתן פטור מתשלום אגרה עבור קבלת פסק דין הצהרתי בנוגע להיות המבקש בן הלאום הארמי, פסק דין הנדרש לצורך רישום כבן הלאום הארמי במרשם האוכלוסין. הפטור יינתן כהוראת שעה לשלוש שנים. בדברי ההסבר לתקנות נכתב כי "הטעם לפטור נעוץ בעובדה שרק ב-2014 הוכרו בני הלאום הארמי, ומאחר שנטען כי רבים מבני האוכלוסייה הארמית נמנעים מלשנות את הלאום שלהם בשל העול הכספי הכרוך בכך". אתי וייסבלאי ממרכז המחקר והמידע של הכנסת הציגה מסמך מקיף שערכה בנושא ואמרה כי מעריכים שמתוך כ-134,000 נוצרים ערבים, למעלה מ-100,000 יכולים לשנות את הלאום לארמי ומ-2014 שינו רק 16.
 
בקריאה ראשונה: תיקון לחוק ההוצאה לפועל, תיקון המרחיב את אפשרות הערעור
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק ההוצאה לפועל (תיקון מס' 53) (ערר על החלטות מנהל לשכת ההוצאה לפועל או עובד מערכת ההוצאה לפועל), התשע"ז-2017. התיקון לחוק, אותו יזמה הממשלה, נועד להרחיב את האפשרות לערער במגוון של החלטות, הניתנות על ידי מנהל לשכת ההוצאה לפועל או של עובד מערכת ההוצאה לפועל. על פי המצב הקיים ניתן לערער רק על החלטות הנובעות מכוח בסעיף 4א בחוק ולאחר התיקון יתאפשר לערער על החלטות הנובעות מכוחן של סעיפים נוספים בחוק ההוצאה לפועל.
בקריאה ראשונה: תיקון לחוק מס הכנסה, הגדלת נקודות הזיכוי לשנים 2018-2017
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק מס הכנסה (הגדלת נקודות זיכוי להורים) (הוראה שעה), התשע"ז-2017
נתניהו: למשטרה אין אומץ לרדת מהעץ נגדי
ראש הממשלה בנימין הגיב בביטול לטענתו של ח"כ מיקי רוזנטל שטען כי ידוע לו בוודאות שהמשטרה החליטה להעמיד לדין את נתניהו בפרשת המתנות וכי סעיפי האישום יהיו קבלת מתנה אסורה והפרת אמונים: "אפשר לחשוב איזו הפתעה. אחרי שמדליפים מהמשטרה במשך חודשים שימליצו להעמיד לדין - האם מישהו מעלה בדעתו שיהיה להם האומץ לרדת מהעץ ולהודות שאין כלום?".
אסיר נמצא מת בכלא דקל
מקורות ערביים מדווחים על מותו של אסיר ביטחוני בכלא דקל. מדובר באבו בילאל בן 32 מחברון. בשב"ס אומרים כי האסיר שנמצא בתאו הוא אסיר פלילי ולא ביטחוני, והוחל בחקירת המקרה ע"י המשטרה.
בית הדין אסר על השבתת דן באר שבע
בית הדין לעבודה קיבל את בקשת הנהלת דן באר שבע, והורה על הוצאת צו מניעה זמני, אשר מונע את השבתת פעילות חברת התחבורה הציבורית. שירות התחבורה הציבורית בעיר יימשך כסדרו. בשעה 08:00 צפוי להיערך דיון נוסף בבית הדין.
 1   2  >>
מועדון + / לכל הקטגוריות
כסף עורכי דין רואי חשבון
יועצים אדריכלים שופטים
רופאים שמאים עיתונאים
ביטוח ופיננסים
אלבר רכב
אקסלנס ייעוץ משכנתאות
בי פטנט פתרונות מיוחדים
קלאב הוטל
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים |  חדשות |  סדרות |  ספורט