News1 גאים להציג
מבקרים ייחודיים (Unique Visitors):
אתר - 638,119  סלולר - 1,411,616
   |   15:07:40
דלג
בלוגרים / בעלי טורים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
איתמר לוין
איתמר לוין
מצוקה כלכלית ומשטר דיכוי הובילו להפיכות ברחבי העולם, שרובן הסתיימו בתוצאות גרועות עוד יותר    ישראל היא דמוקרטיה יציבה ולכן אין בה סכנה להפיכת כזאת, ובוודאי שלא להפיכה צבאית    מה שכ...
עו"ד צבי שוב, עו"ד ספיר זילבר
עו"ד צבי שוב, עו"ד ספיר זילבר
בית המשפט העליון קובע: במקרה שהוענקו ללא מכרז זכויות מוגבלות בקרקע של רמ"י, יש לאמוד את מלוא השווי בהתאם לדין התכנוני התקף - ולא בהתאם לשימוש המוגבל של מטרת החכירה
"ארון הספרים" היהודי נעלם
ד"ר חנן שי
המשפטנים בישראל מעדיפים את הליברליזם האירופי על פני המוסר היהודי, למרות יתרונותיו הברורים של האחרון    יש צורך במהפכה ערכית נגדית, אשר תמנע מן המשפט להפוך למספח
התרסה נגד החילוניות [צילום: אמרת גורל, AP]
ד"ר אפרת אביב
הצלחתו של ארדואן בהפיכה מחדש של כנסיית איה סופיה ממוזאון למסגד, מהווה הן צעד פוליטי מוצלח בעיתוי קשה מבחינה פנימית, והן איתות על שאיפתה של טורקיה לחזור למעמד של הגמוניה בעולם המוסל...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
טוויטר / יואב יצחק YoavNews1
ברחבי הרשת / פרסומת
מועדון+ / תגיות
אישים | פירמות | מגשרים
מוסדות | אתרים | מושגים
רועי בלכר [צילום: תמר מצפי, גלובס]
עורך דין
רועי בלכר, (נולד: 1970) עורך דין ישראלי. שותף מייסד במשרד עורכי הדין KRB.
גורי אלפי [צילום: רונן אקרמן]
קומיקאי, שחקן
גורי אלפי (נולד: 18 בספטמבר 1976), ישראל. קומיקאי, שחקן, זמר, במאי ויוצר טלוויזיה ישראלי.
מגי אזרזר [צילום: איציק בירן, יח"צ]
שחקנית
מגי אזרזר (נולדה: 10 בספטמבר 1986), שחקנית ישראלית. שמה המלא: מרגלית אזרזר סבג.
לכל הערכים במועדון+
ביהמ"ש ביטל הקצאת מקרקעין לישיבת גרודנא באשדוד
הגם שזכויות ישיבת פוניבז' גוברות, יש לאתר פתרון ראוי לישיבת גרוגנא [פלאש 90]

קבע כי ההקצאה נעשתה במחטף, וזאת בכדי לסכל את תוצאותיו של הליך משפטי תלוי ועומד, וכי הזכויות בקרקע נתונות לישיבת "פוניבז'" לישיבת פוניבז' לא נתנה הזדמנות הוגנת להתנגד להקצאה

▪  ▪  ▪
"במצב זה, ומבלי לקבוע עמדה בשאלת טיב הזכויות של העותרות במקרקעין, נראה כי אי תפיסת החזקה על-ידי העירייה ואי הסדרת זכויות החזקה בדרך פורמאלית בידי העותרות, תוך השארת המצב הקיים, בו ממשיכות העותרות להחזיק במקרקעין תקופה ממושכת, מצביעים על הסכמת העותרות להשארת המצב הקיים, ועל מתן מעמד של בר רשות לזכות העותרות.......... על מצב כזה לא ניתן לאמר שהוא ניתן לביטול כהרף עין, בדרך של הקצאה לגורם שלישי, שנותן את ידו לסיכול ביצוע פסק דין, שהורה למשיבים 4 - 7 לפנות את המקרקעין ולהחזיר את החזקה בהן לעותרות". כך קבע ( יום א', 11.04.10), שופט בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע, ברוך אזולאי, בעתירה מנהלית שהגישה ישיבת פוניבז' נגד ועדת ההקצאות המקצועית של עירית אשדוד.

את פרשת הקצאת הקרקעות לישיבת/עמותת (השלם את החסר) ניתן לכנות "שניים אוחזין בפיסת מקרקעין, זה טוען 'כולה שלי' וזה טוען 'כולה שלי'". כדרכה של רשות מנהלית, אשר אמונה על הקצאת משאבים, כל הקצאת משאב לגורם X עלולה לבוא על חשבון המשאב אשר יוקצה לגורם Y, וכך היה. באותה פרשה הקצתה "ועדת ההקצאות של עירית אשדוד" ל"עמותת ישיבת גרונדא שער התורה אשדוד" פיסת מקרקעין, אשר ישיבה אחרת, היא ישיבת פוניבז', טענה לזכויות בה.

לטענת ישיבת פוניבז', ההקצאה לישיבה ה"מתחרה" נעשתה כאשר העניין היה תלוי ועומד בבית המשפט, בעוד הצדדים ממתינים לפסק דין. אנשי ישיבת פוניבז' גורסים כי להם הזכות במקרקעין, וזאת מכוח הבטחה שלטונית אשר נתנה להם עוד בשנות השישים, הבטחה שלטונית אשר נתחזקה כאשר, משפורסמה הודעת הפקעה בעניין הקרקע, שבה עירית אשדוד והבטיחה כי לזכותם של אנשי הישיבה בקרקע לא יאונה כל רע.

הישיבה הוקמה על המקרקעין, אך המחלוקות לא פסקו

על המקרקעין נשוא העתירה הקימו העותרות מוסד תורני, הידוע כ"ישיבת גרודנא", שאותו ניהלו במשך עשרות שנים. בסוף שנת 1999, בעקבות מחלוקת אשר פרצה במוסדות האם של ישיבת פוניבז', התפצלה הישיבה לשניים - עמותת "הרבצת תורה על טהרת הקודש", יחד עם הרב דב צבי קרלנשטיין, משה שמידע ויעקוב לבין, חדלו לקבל על עצמם את מרות אנשי ישיבת פוניבז', אך המשיכו להחזיק במבנים שנבנו על-ידי הישיבה במקרקעין שהוקצו לה, והקימו לעצמם ישיבה אחרת, אשר המשיכה להשתמש, כאמור, לא רק בקרקע של ישיבת פוניבז', אלא גם בשמה, "ישיבת גרודנא". על-רקע זה הגישו אנשי ישיבת פוניבז' תביעה לפינוי וסילוק יד של ה"מורדים" ממקרקעי-הישיבה.

לערך לקראת שנת 2005, לטענת אנשי ישיבת פוניבז', בכדי לסכל את ביצוע פסק הדין, הוחלפה ההנהלה של "ישיבת המורדים", כך שהיא לא נוהלה עוד בידי אנשי ישיבת "הרבצת תורה על טהרת הקודש" אלא על-ידי אנשי ישיבת "גרודנא", וזאת בכדי לייצר מראית עין ולפיה אנשי ישיבת "הרבצת תורה על טהרת הקודש" נסתלקו, לכאורה, מן המקום. ביני לביני החליטה ועדת ההקצאות של עירית אשדוד להקצות את הקרקע ל"מורדים", וזאת חרף פניותיהם בכתב של אנשי ישיבת 'פוניבז'. אנשי פוניבז ידעו את 'ועדת ההקצאות' בכך שהעניין עומד ותלוי בבית המשפט, וכי הם מתנגדים להקצאה, ובסופו של יום הם זומנו לטעון את טענותיהם בהתראה בת שלוש שעות(!) בלבד.

"'קרקע המריבה" הוקצאה לישיבת פוניבז'

בבואו של בית המשפט לבחון את זכויות כל הצדדים הנוגעים בדבר בקרקע-המחלוקת הוא מציין כי "אף שלא נחתם חוזה חכירה, לא חלקה משיבה 2 מעולם על כך שלעותרות יש זכויות במקרקעין, עליהן בנו העותרות את המבנים שבנו, בין אם מכוח ההסכם משנת 1961 שתוקן בשנת 1974, ו/או על-פי ההסכמות וההתנהגות במשך עשרות שנים. לכל הפחות, ולחילופין, ניתנה לעותרות הרשאה מעירית אשדוד להחזיק במקרקעין ובמנים, ולנהל עליהן את מוסדות החינוך שלהן". ביהמ"ש מציין כי העירייה שינתה את עמדתה אך ורק עם חילופי השלטון בעיר. כן קבע בית המשפט המחוזי כי הבקשה להקצאת מקרקעין לישיבת "גרונדא" לוקה בפגמים רבים והיא אינה מדויקת, ונוסח הבקשה מסתיר את הקשר שיש לאנשי ישיבת "גרונדא" לאנשי ישיבת "הרבצת תורה" אשר נגדם ניתן צו פינוי.

"משחק מכור"

בהמשך ממשיך בית המשפט ומתאר כיצד לא ניתנה לאנשי ישיבת פוניבז' הזדמנות להליך הוגן:

"מן ההיבט המשפטי, המשיבות 1 ו - 2 לא פעלו בעניין בסבירות ובהגינות, מדובר במשחק "מכור מראש" המונע משיקולים זרים כשלעותרות לא היה סיכוי של ממש שטענותיהן תשמענה באוזני משיבות 1-2. ההחלטה פוגעת בזכות הקניין של העותרות, מנוגדת להבטחה שלטונית, שניתנה על-ידי ראש העירייה אריה אזולאי, לפיה תחכיר העירייה לעותרות את המבנים של המקרקעין". כן מציין בית המשפט כי ההקצאה פורסמה באיחור לאחר שכבר נוצרו 'עובדות בשטח'.

"סמיכות זמנים חשודה"

עוד קובע השופט ברוך אזולי כי "בקשר לכך נראה כי סמיכות הזמנים בין מתן פסיק הדין המחייב את המשיבים 4-7 לפנות את המבנים והמקרקעין ובין הגשת הבקשה להקצאה על-ידי משיבה 3, החשת הדיון באופן חריג בסמוך למועד הדיון בערעור על פסק הדין הנ"ל ומכלול הנסיבות, מצביעים על ניסיון משותף של המשיבים 1 ו-2 ו 3 ו-7 לנסות לסכל את ביצוע פסק הדין באמצעות הליך ההקצאה". עוד קבע השופט אזולאי כי משיבה 3, ישיבת גרודנא, מזוהה עם ישיבת "הרבצת התורה" ועל אנשיה. השופט קובע: "בנסיבות העניין נראה לי, שלצורך הדיון בעתירה הזו, יש להרים את המסך מעל משיבות 3 ו-4 (ישיבות גרודנא ו"הרבצת תורה") ולראות אותן ואת משיבים 5,6, ו 7 כזהות של אותו גורם, הנוקט את כל האמצעים האפשריים על-מנת להותיר את השימוש והחזק במנים של הישיבה שבניהולים של הרב קרלנשטיין והרב לבין, ועל כן אין לקבל את טענות המשיבות 1 ו-2 ושל המשיבים 3 ו-7, שאין זהות בין הצדדים להליך הפינוי שנפסק בבית משפט השלום ובין הליך ההקצאה".

השופט ממשיך וכותב:

"באשר למשיבות 1 ו-2 נראה לי גם שסמכיות הזמנים בין מתן פסק הדין בבית המשפט השלום, לתחילת הדיון בהליך ההקצאה, ובעיקר החשת הדיון בהליך ההקצאה בהליכים יוצאי דופן, כמו ויתור על ועדת משנה, וישיבת מועצה שלא מהמניין בסמוך למועד הדיון בהליך הערעור ובסמוך לאחריו, ולפני מתן פסק הדין בערעור, והתבטאויות הגורמים השונים בישיבת ועדת ההקצאות ובישית מוצעת העירייה שאישרה את ההקצאה וממכלול נסיבות העניין, מצביעים ברמת הסתברות גבוהה על קשר בין הדברים".

"מוסד הקיים ארבעים שנה"

השופט אזולאי קבע כי הגם שהקצאת מקרקעי הישיבה לישיבת גרודנא, ולישיבת "הרבצת תורה" ולאנשיה נעשתה במחטף ושלא כדין, וכי הזכות במקרקעין נתונה כעת לישיבת פוניבז', על כל הגורמים הנוגעים בדבר לשקול, לאור היותה של ישיבת גרודנא ישיבה הקיימת זה 40 שנה, גם אם פורמלית מספר שנים בלבד, ולאור טובת תושבי אשדוד, דרך להקצות מקרקעין לישיבה זו. השופט אזולאי ביטל את החלטת עירית אשדוד להקצות מקרקעין למשיבות, בכפוף לקביעתו זו, ובנסיבות העניין לא הושתו הוצאות משפט על-אף אחד מהצדדים.
-עת"מ 461-09 ישיבת פוניבז' נ' ועדת הקצאות מקצועית ואח'
בוטלה הקצאת מקרקעין שהקצתה ועדת ההקצאות של עירית אשדוד לישיבת גרוגנא ונקבע כי הקצאה זו נעשתה במחטף וזאת לצורך סיכול תוצאותיו של הליך תלוי ועומד.

- עת"מ 461-09 ישיבת פוניבז' נ' ועדת הקצאות מקצועית ואח'
- בשם העותרות: עו"ד י. מירון וש. פראזן
- בשם המשיבות: עו"ד א. גוט, א. בר אליעזר וא. ברקוביץ
תאריך:  17/04/2010   |   עודכן:  17/04/2010
ענבל בר-און
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
פורומים News1
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
ביהמ"ש ביטל הקצאת מקרקעין לישיבת גרודנא באשדוד
הודעות  [ 3 ] מוצגות  [ 3 ]  תפוס כינוי יחודי      לכל ההודעות         כתוב הודעה 
כותרת ההודעה שם הכותב שעה    תאריך
1
על חשבון בתי ספר
17/04/10 17:52
2
אהרון מירושלים
18/04/10 00:04
 
FloridaJack
18/04/10 22:44
תגובות בפייסבוק
רשימות קודמות
מנהיג לוב, מועמר קדאפי, מפציר בעולם לתמוך במדיניות "החכמה" של אובמה - שהוא לדבריו ערבי-מוסלמי, שנועדה "למטרות שלום", בניסיונו לנטרל את הנשק הגרעיני ברחבי העולם, כדבריו.
17/04/2010  |  תלם יהב  |   חדשות
התפרצות הר געש באיסלנד, מדינה של כ-320,000 אזרחים, גורמת החל מיום רביעי (14.4.10) לשבש את חייהם של מיליונים רבים ברחבי יבשת אירופה. עננת האפר שכיסתה את שמי אירופה כשמיכה, החלה לנוע דרומה ומזרחה, משבשת בדרכה עשרות אלפי טיסות וגורמת להפסדים כלכליים אדירים לחברות התעופה - עד כ-200 מיליון דולר ביום.
17/04/2010  |  תלם יהב  |   חדשות
נשיא ארה"ב, ברק אובמה, החליט להחזיר בקרוב לסוריה את שגריר ארה"ב. בהצהרה שפרסם הבית הלבן נאמר, כי אין לו כל כוונה לעצור את המינוי, וכי שליחת שגריר היא חלק מהאסטרטגיה של הממשל לקידום שלום מקיף באזור.
17/04/2010  |  תלם יהב  |   חדשות

פלייאוף ה-NBA ייפתח הלילה ומי שלא תהיה שם היא סקרמנטו. עכשיו זה הזמן לסיכום העונה של הקינגס, שם שיחק עמרי כספי שקלע 10.3 נק' והוריד 4.5 ריב' בממוצע למשחק.


17/04/2010  |  אייל גרוסברד  |   חדשות
חשש משיבוש מהלכי חקירה ומשפט בפרשת הולילנד: מסמכי מקור עליהם חתמה האדריכלית אורנה אנג'ל, בהם הוסיפה את המילים: "תחת מחאה", נעלמו. מידע זה התברר בימים האחרונים במהלך עדותה בפני חוקרי המשטרה.
16/04/2010  |  יואב יצחק  |   חדשות
סיפורים חמים(72 שעות)
איתמר לוין
לבנון בדרך לקריסה מוחלטת
איתמר לוין, יצחק דנון
קייזמן וגינזבורג לא מסוגלים לפרוע צ'קים במאות שקלים
היום לפני
האנדרטה לזכר נספי טבח ידוובנה [צילום: AP]
טבח באסם [1941]
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
למה להזמין את חברת הדברה בטוחה לטיפול במזיקים
כתיבת המומחים
החלפת דלתות הבית - כך תבצעו מתיחת פנים לבית בלי לשפץ
יום הולדת
ברוש שרה 24/7
מילנוב יצחק 24/7
סטרשנוב אמנון 24/7
מרוז ורדה 25/7
איתם אפרים (אפי) 25/7
ברכה מוחמד 25/7
מאור עודד 25/7
חברי מערכת News1 (דוא''ל)
   ארד מירבעיתונאית
   גדות יפעתעיתונאית
   דנון יצחקעיתונאי
   וולף איציקעיתונאי
   יוסף עידןעורך חדשות
   יצחק יואבמו"ל ועורך ראשי
   יצחק-אוגנוב גליתעיתונאית
   לוין איתמרעורך משפטי
   מגנזי שרוןעיתונאית
   פישביין איילתעיתונאית
   רויכמן ינוןעיתונאי
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il