|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
איפה כדאי ללמוד בינה מלאכותית?
כתיבת המומחים
כל מה שצריך לדעת על הפסקת הריון
מתייפחים על קברי הנרצחים [צילום: פלאש 90] מתקשים להיפרד [צילום: פלאש 90]

נתניהו רומז: אולי לא נזדקק לפעולה רחבה

אמר בפתח ישיבת הקבינט כי השיקול העליון המנחה אותו, את שר הביטחון ואת הרמטכ"ל הוא ביטחון האזרחים התחייב לפעילות גם נגד חמאס ברצועת עזה 17 רקטות נורו במהלך היום
01/07/2014  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   חטיפת הנערים   |   תגובות
ראש הממשלה סופד לנרצחים [צילום: AP]

עידן יוסף
"הטהורים שיישארו צעירים לעד"

עידן יוסף
פעילי ימין התפרעו בכניסה לירושלים

אמש (יום ג', 1.7.14) כונס הקבינט המדיני-ביטחוני להמשך הדיון שהחל יום קודם בתגובת ישראל לפיגוע חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים, כהמשך למבצע שובו אחים. ראש הממשלה בנימין נתניהו רמז קודם כניסתו לדיון בקריה בתל אביב, כי ייתכן שלא יהיה כלל צורך בפעולה רחבה.

"צה"ל פועל בימים האחרונים נגד מטרות החמאס ברצועת עזה, וגם כאן ידנו נטויה. אם יהיה צורך, נרחיב את המערכה ככל שיידרש", אמר נתניהו והסביר כי השיקול העליון - שעומד לנגד עיניו ולנגד עיני שר הביטחון והרמטכ"ל הוא שמירה על ביטחון האזרחים.

הוא מנה שלוש משימות שיש לבצע: תפיסת הרוצחים ושותפיהם ("כל מי שהיה שותף בחטיפה וברצח - דמו בראשו. לא נשקוט ולא נרפה עד שנגיע לאחרון שבהם ואין זה משנה היכן ינסו להסתתר. אנחנו נגיע לכולם גם אם זה ייקח זמן"); פגיעה בעוצמה באנשים ובתשתיות של חמאס ביהודה ובשומרון ("כבר עצרנו מאות מפעיליו של החמאס, סגרנו עשרות ממוסדותיו, הרסנו בתים, ועוד ידנו נטויה"); פעולה נגד ארגון החמאס ברצועת עזה. נתניהו לא פירט.

משעות הבוקר נורו 17 טילים ורקטות אל עבר יישובי הדרום, מקצתן גם בשעות הערב. מתחילת המערכה הנוכחית נורו כ-50 טילים ורקטות.

מול הקריה הפגינו כ-50 פעילי ימין ודרשו מהממשלה לפעול ולהגיב על רצח שלושת הנערים. לדבריהם, יש כתובת, והיא ארגון חמאס.

מצרים קראה לישראל לנהוג איפוק ולהימנע מנקמה ומענישה קיבוצית כלפי הפלשתינים. משרד החוץ בקהיר ביקש מירושלים לאפשר לרשות הפלשתינית לתפוס את הפושעים ולהביאם לדין. בהודעה נאמר כי מצרים פועלת עם מדינות האזור והעולם - להגן על העם הפלשתיני, ולהניא את ישראל מפעולות נקם.

שר הביטחון משה יעלון אמר כי ישראל רואה בחמאס אחראי לחטיפה ולרצח. "נדע לבוא עימו חשבון, נמשיך לרדוף אחר רוצחי הנערים ולא נשקוט עד שנניח עליהם את ידינו", דבריו.

הרמטכ"ל בני גנץ אמר: "בכל רחבי יהודה ושומרון נפעל-כנגד חמאס ופעיליו. בהמשך לקו הדרג המדיני, נמשיך את הפעילות הנדרשת בכל עוצמה שצריך ובכל היקף שנראה לנכון".

כחלק ממבצע "שובו אחים", למעלה מ-400 מתיקי עצורים עברו תחת ידיהם של קציני פרקליטות יהודה ושומרון. במקביל למעצר מאות הפלשתינים, חלקם משוחררי עסקת שליט, וידאו הקצינים כי פעילי הטרור המסוכנים לבטחון המדינה ייכלאו כדין.

קציני הפרקליטות פעלו מול העצורים בשלושה הליכים שונים: ההליך השגרתי - עצורים שכנגדם קיים חומר ראייתי מספיק להעמדה לדין בפני בית משפט, שמספרם עלה משמעותית במהלך המבצע; ושני הליכים אחרים.

הליך אחד התבצע מול כ-165 עצורים, שגובשו נגדם המלצות הנוגעות למעצר מנהלי במהלך המבצע. המעצר המנהלי מבוצע מול אותם עצורים בכפוף למידע מודיעיני מבוסס, שמצביע על כך שהם מהווים סכנה לציבור ולבטחון המדינה. במקרים כאלו מגבשים בפרקליטות המלצות למפקדים הצבאיים להוצאת צו מעצר מנהלי. "לא ניתן לקבוע בקלות מעצר מנהלי של אדם, לכן הבדיקה צריכה להיות רצינית", הדגיש פרקליט איו"ש, סא"ל מוריס הירש. "במצבים בהם לא היה מספיק מידע המעיד על רמת מסוכנות נדרשת - המליצה הפרקליטות שלא לעצור את האדם במעצר מנהלי", הוסיף.

ההליך השני נגע לכ-50 מהעצורים, ששוחררו במסגרת עסקת שליט והובאו בפני הוועדה לביטול הקלות בעונש. תהליך ההבאה בפני הוועדה של משוחררי העסקה כרוך בגיבוש התשתית העובדתית שבגינה נעצרו, ואיסוף המסמכים הנוגעים לגזר דינם המקורי. כחלק מהעבודה הקפדנית, גיבוש ההמלצות לגבי העצורים נעשתה תוך ימים ספורים.

מליאת הכנסת קיימה דיון קצרצר

בשל השתתפותם של חלק מחברי הכנסת בהלוויות הנערים שנרצחו, קיימה היום מליאת הכנסת דיון קצר מהרגיל שכלל נאומים בני דקה, כאשר כל הנאומים התייחסו לרצח הנערים. זאת לאחר שהבוקר בוטלו ישיבות ל ועדות ואיש בנשיאות הכנסת לא הציע להקדים את הדיון. רק 25 ח"כים נכחו בדיון.

ח"כ יצחק ועקנין (ש"ס): "אנחנו מתפללים לשלום כל הזמן אבל אין ספק שמול אותם אויבים שמנסים לפגוע בנו חובתנו לרדוף אותם עד חורמה".

ח"כ איתן כבל (העבודה): "עומדות משפחות שברגע הקשה הזה ידעו לאחד סביבם עם שלם וזה לא עניין של מה בכך. אנחנו לא מדברים בשפה של ימין ושמאל אלא בשפה של עם אחד חזק ומאוחד".

ח"כ רונן הופמן (יש עתיד): "לעיתים נדמה לנו שהמונח אחדות העם הוא יותר קלישאה ממציאות אבל הרגע הזה מוכיח שיש משהו מעבר לכל המחלוקות. למרות כל הקושי ברגעים האלה, אנחנו צריכים להעריך את הכוח הזה שהמנוע שלו היה משפחות הנערים".

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה): "לא חסרות בתקופה האחרונה מחלוקות והקוטביות הולכת גדלה. ציבורים גדולים מרגישים שהאחדות נפגמת בתקופה האחרונה. למה לנו שרק אירועים כאלה יביאו אותנו לאחדות הזו? בימים האלה ניקח על עצמנו לחרות על דגלנו את האחדות".

ח"כ יפעת קריב (יש עתיד): "כל בית בישראל כואב את הרגע הבלתי נסבל והאכזרי הזה. אני מצדיע מכאן למשפחות הנערים, לימדתם את כולנו שיעור של אצילות, איחדתם את קצוות העם כולם כאחד".

ח"כ דב חנין (חד"ש): "אין כאב כצערם של הורים על ילדיהם שנרצחו. אני שואל את עצמי האם נדע אנחנו ושכיננו למצוא את הכוח והשכל לפרוץ את המעגל האיום הזה של מוות כיבוש ואלימות. עצב וכעס על פני תהום עכשיו, אל ניפול לתוכה".

ח"כ יואב בן-צור (ש"ס): "בן דודי נרצח גם הוא כשהלך להיטהר במעיין, ולכן אני מכיר את הרגשות ברגע הזה. רגש הרצון והנקמה, אבל אנחנו צריכים לדעת לגלות חוזק ולא בהתלהמות של דברים".

ח"כ רוברט אילטוב (הליכוד ביתנו): "הטרוריסטים מתפתחים וגדלים, מגדלים פה משפחות ומחליטים יום אחד לרצוח אנשים רק בגלל שהם יהודים, ויום למחרת קמים אנשים מתוך הבית הזה ומצדיקים את הפעולות הללו, וקוראים לטרוריסטים להמשיך ולחטוף אזרחים. אנחנו כציבור לא יכולים לעבור על זה בשקט. לא יכול להיות שאנשים שמסיתים לטרור ורצח מסתובבים פה חופשי, חייבים לשים לזה סוף".

ח"כ נחמן שי (העבודה): "חשבתי לעצמי, במדינה שכבר עברה כמה דברים בחייה, למה האירוע הזה הוא אחר ושונה? אני חושב שזה בזכות המשפחות, הם מקרינות משהו אחר. הם הקרינו אורך רוח, סבלנות, גיבוי, ונתנו את המרחב הדרוש לממשלה ולצבא לעשות את העבודה. לא האיצו ולא דחפו. גם עכשיו ההתנהגות שלהם שונה ממה שהורגלנו ובזכותם מדינה שעברה כל כך הרבה טרור, יודעת להתייחס לאירוע הזה במלוא המשקל שלו וגם לראות אותו בהקשר היותר רחב. אני מודה למשפחות האלה כי כולנו יודעים שזה יכל להיות שונה בתכלית".

ח"כ פנינה תמנו-שטה (יש עתיד): "ידע העולם שאלו הם פניו הרצחניות של החמאס כמו כל ארגון טרור אחר, אשר זורע הסתה ורצח כל של ילדים תמימים. עלינו לדאוג שמקרה כזה לא יקרה עוד".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין סיכם את הדיון ואמר: "אני חושב שהשפעת המשפחות ניכרת גם בדיון הזה היום כי אני חושב שאם היו שואלים אותם הם היו אומרים שהצוואה זה להמשיך את האחדות לא רק ברגעי משבר וזה מסר מאוד חשוב. התקבלו כבר בלשכתי המון מכתבים מראשי פרלמנטים וארגונים בין לאומיים שמגנים בתוקף את הרצח של הילדים ומביעים הזדהות דרכנו עם עם ישראל, ואני בטוח שאלה רק המכתבים הראשונים. אני מקווה שהמשפחות האלה השפיעו לא רק עלינו והשפעתם תהיה ניכרת גם ברחבי העולם".

תאריך:  01/07/2014   |   עודכן:  02/07/2014
עידן יוסף
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
נתניהו רומז: אולי לא נזדקק לפעולה רחבה
תגובות  [ 8 ] מוצגות   [ 8 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
עכרושים עליך ישרא
2/07/14 00:45
2
ביבי הסמרטוט
2/07/14 05:36
3
נתין מדמנת ישראל
2/07/14 08:22
4
תרגע סמרטוט
2/07/14 08:42
5
ירון זכאי 1
2/07/14 08:56
 
שמעון בלילתי
2/07/14 09:56
6
נתניהו כמו אובמה
2/07/14 15:08
7
ממשלת מתבוסתנות,
2/07/14 16:00
פורום: חטיפת הנערים כתוב הודעה
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  חטיפת הנערים
כמה פעמים עוד נצטרך להיווכח שהמשטרה והעומד בראשה הם שקרנים? כמה הוכחות עוד יוצגו לנו לכך שמדובר בגוף שהאמת ממנו והלאה? כמה מקרים עוד יהיו שיוחנן דנינו ואנשיו ישקרו לנו במצח נחושה? מה עוד צריך לקרות כדי שהשקרן הזה והשר הנותן לו גיבוי יעופו הביתה ויסולקו בבושת פנים מחיינו?
01/07/2014  |  איתמר לוין  |   מאמרים
אחרי שקלטת החטיפה הותרה לפרסום, וגם אתם שמעתם אותה, עם הראיון המקרי איתי ברדיו, המלווה את הזוועה ברכב ואת הדקות האחרונות בחייהם של גיל-עד, נפתלי ואייל, אני יכולה לחלוק אתכם את מה שיושב לי על הלב ולא מרפה ממני.
01/07/2014  |  שלי יחימוביץ'  |   מאמרים
הותרה לפרסום הקלטת בה נשמע גיל-עד שאער אומר "חטפו אותי". מוקדנית מוקד 100 נשמעת שואלת "מי זה?". ברקע שומעים את אחד החוטפים, שהיו מחופשים חסידי ברסלב, מורה לחטופים להוריד את הראש. הוא הגביר את עוצמת הקול של הרדיו, ממנו בקע קולה של חברת הכנסת שלי יחימוביץ', שבאותה העת התראיינה לרשת ב' של קול ישראל.
01/07/2014  |  עידן יוסף  |   חדשות
שלושה נערים נרצחו ללא כל עוול בכפם.
01/07/2014  |  ליאורה קוזלובסקי   |   שירים
אין דבר יותר הגיוני, אין תגובה יותר ציונית ויהודית, מאשר חיזוק ההתיישבות ביו"ש, כנקמה על רצח הנערים. בהיסטוריה הציונית, הדבר הטבעי ביותר היה קריאת שמות יישובים על שם נופלים. עשרות דוגמאות כאלו פרוסות בכל רחבי הארץ, לאורכה ולרוחבה.
01/07/2014  |  חגי הוברמן  |   מאמרים
רשימות נוספות   /   חטיפת הנערים  /  מי ומי  
"נתפוס את החוטפים - חיים או מתים"  /  איציק וולף
נתניהו: החמאס ישלם  /  מחלקה ראשונה
בתי החוטפים נהרסו כבר הלילה  /  עידן יוסף
"אָרוּר הָאוֹמֵר: נָקֹם!"  /  איתן קלינסקי
תנו למשפחות להתאבל  /  צ'לו רוזנברג
כולנו עוטף עזה  /  גורי גרוסמן
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
במערכות היררכיות דוגמת הצבא, נהוג לייחס משקל עודף לממד פקודות הצבא כאמת מידה ערכית, אף בהינתן צבר של מוניטין שנקשר לדמותו של קצין, בכיר ככל שיהיה
חיים רמון
חיים רמון
נתניהו, גלנט, גנץ ובכירי המטכ"ל, הוציאו לפועל תוכנית צבאית שהביאה לגירושם של תושבי צפון הרצועה לרפיח. ועכשיו, ברפיח יש ריכוז של יותר ממיליון עקורים, מה שמונע מצה"ל לחסל את גדודי הח...
יורם אטינגר
יורם אטינגר
ב-2024 מתעלמת מחלקת המדינה מהאידיאולוגיה הפנאטית, חיסולית ודתית ביסוד תפישת העולם, החזון, המדיניות והטרור של חמאס ואש"ף, כפי שמתועד במסמכי היסוד שלהם
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il