|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
טוען רבני יכול לשקם את חיי הנישואין שלכם?
כתיבת המומחים
המדריך המלא להלבנת שיניים

הרשות הלא-מבצעת

אחד משישה סעיפים בתקציב - פיקטיבי

מתוך 4,200 תקנות התקציב, 730 הן תקנות שמתוקצבות מלכתחילה לטובת צרכים אחרים יו"ר ועדת השקיפות: "מיליארדי שקלים התגלגלו ליעדים עלומים"
13/06/2016  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 20   |   תגובות
ועדת הכספים

הוועדה המיוחדת ליישום הנגשת המידע קיימה (יום ב', 13.6.16) דיון בנושא סעיפי התקציב שאינם מנוצלים על-ידי משרדי הממשלה. בדיון הוצג היישומון החדש שפיתח המרכז להעצמת האזרח המאפשר בדיקה של ניצול סעיפי התקציב השונים.

יושב-ראש הוועדה, ח"כ סתיו שפיר, אמרה כי "קיים פער אדיר בין מה שמופיע בספר התקציב שעליו מצביעה הכנסת - לבין ההוצאה בפועל. הנתונים שלפנינו מוכיחים שמאות סעיפים תקציביים, בעלי כותרות חשובות כמו ׳סיוע למשפחות במצוקה׳, בפועל לא מיועדים לנושא שתחתיו הם מופיעים. המשמעות היא שלחברי הכנסת אין ידיעה של מה קורה בתקציב, גם בזמן ההצבעה, וגם כשהם מצביעים בוועדת הכספים. על-פי מה שאומר לנו כאן משרד האוצר בעצמו - מתוך 4,200 תקנות התקציב, 730 הן תקנות שמתוקצבות מלכתחילה לטובת צרכים אחרים. המשמעות היא שאחד מכל שישה סעיפים הוא פיקטיבי.

שפיר מתחה ביקורת על משרד האוצר, שמסרב להעניק גישה לחברי כנסת ולציבור למערכת מרכב״ה, שבה מנהלת המדינה את התקציב, ואשר מפרטת את תקציב משרדי הממשלה במלואם, ואת היקף הניצול של הסעיפים השונים. "אם לא היה לי ניסיון בוועדת הכספים הייתי אומרת שמדובר בקצר תקשורתי, אבל לצערי, כבר למדתי שיש באוצר רצון להסתיר מחברי הכנסת את התקציב. חוסר השקיפות המובנה מאפשר לפוליטיקאים לשחק בכספי ציבור כאילו היו שלהם, ולאוצר לקצץ במשאבים חברתיים באופן שמוסתר מהציבור״.

תומר לוטן, מנכ"ל המרכז להעצמת האזרח, הראה סעיפים שונים שמדי שנה הניצול התקציבי שלהם עומד על 0%. "תקנה שנקראת תגבור שירותי חינוך, מדובר בסעיף של עשרות מיליוני שקלים שנעלם מדי שנה בהעברות תקציביות או 97 מיליון שקלים שהוקצו לליווי משפחות במצוקה במשרד הרווחה. לוטן התייחס גם לסעיף רזרבה לפיתוח הגז הטבעי: "מדי שנה הסעיף מתוקצב ב-70 מיליון שקל, ובמהלך השנה הוא מועבר לתקציבים אחרים".

האוצר: "הגיוני שתקציב יהיה מנוהל בצורה הזו"

איתי טמקין ממשרד האוצר אישר שהאוצר מתקצב מראש סעיפים בהנחה שיעוד הכספים ישתנה במהלך השנה: "בתחילת 2016, המשרד הממשלתי לא יודע איפה הצרכים יותר רלוונטיים. לכן בשלב הראשון התקציב מתוקצב בתקנה ספציפית אחת. בתוך התוכניות יש סכום שמתוקצב לתקנה מרכזית אחת - אני חושב שזה הגיוני שתקציב יהיה מנוהל בצורה הזו". כמו-כן הוסיף כי מדי שנה מועברות לוועדת הכספים כ-1,000 בקשות להעברות תקציביות.

חנן פריצקי, מנהל אגף בכיר לתקצוב ולכלכלה במשרד לשירותים חברתיים: "מאוד לא פשוט לנהל תקציב של משרד בגלל כל השינויים שיש במהלך השנה. בשנים האחרונות אנחנו מנצלים 99% בשנים האחרונות מתקציב משרד הרווחה".

עמוס בן שאול, חשב משרד התיירות, העיר כי כל הנתונים שמוצגים ביישומון הם ניצול במזומן ולא בהתחייבויות. עוד אמר כי לא תמיד התקציב כולו נמצא בתחילת השנה, ונתן כדוגמה תוספת של 150 מיליון שקלים לתקציב השיווק שטרם נכנסה לתקציב.

חיים הופרט, מרכז תקציב במשרד הבריאות, ציין כי למשרדים יש כמה שפחות אינטרס להגיע לכנסת, אך הם נאלצים להגיע לצורך ההעברות התקציביות.

היו"ר שפיר סיכמה את הדיון: "האוצר מצפה מאתנו פשוט לקבל את העובדה ש-97 מיליון שקלים שהיו אמורים לעבור לליווי משפחות במצוקה פשוט נעלמו או ששלושה רבעים מהכסף שנועד לקליטת משפחות עולי אתיופיה, כ-12 מיליון שקלים, פשוט התאדה באוויר? באופן דומה נעלמו כספי הסיוע לקורבנות אונס, למיגון של מבני רווחה ועשרות סעיפים הוספים בתקציב המדינה שפשוט לא מומשו. כל זה קורה בשעה שדווקא גופים שאיש לא יודע מה קורה בהם, אפילו כאלה שנמצאים תחת חקירת משטרה כמו החטיבה להתיישבות - מקבלים תוספת תקציבית של מאות מיליונים לאורך השנה - וכמובן מנצלים כל אגורה".

תאריך:  13/06/2016   |   עודכן:  15/06/2016
עידן יוסף
+הבנקים לא יסגרו סניפים ללא אישור המפקחת
13:21 14/06/16  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
עוד נקבע כי המפקחת תוכל להאריך את המועד וכי החלטה להתנגד לסגירת סניף תהייה מנומקת בכתב, ותינתן לאחר שהתאגיד הבנקאי השמיע את טענותיו ולאחר התייעצות עם ועדת הרישיונות
([צילום: איתמר לוין])
+"המשרד להגנת הסביבה מייצר מפגעים"
11:42 14/06/16  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
יו"ר ועדת הפנים: הולכים להקים בירושלים אתר לעודפי עפר, אבי אבות המזהמים, במרחק 130 מטר מבתי תושבים על סמך מודל שהוא צחוק מהעבודה
(אילוסטרציה)
+אלברט סחרוביץ' מונה לתפקיד מנכ"ל הכנסת
10:36 14/06/16  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה
סחרוביץ' משמש כראש מטה של אדלשטיין למעלה משבע שנים, הן במשרד ההסברה והתפוצות והן בכנסת הוא בעל תואר שני בניהול משאבי אנוש וייעוץ ארגוני ובעל ניסיון נרחב בעבודת הכנסת החל משנת 2001
(אלברט סחרוביץ' [צילום: דוברות הכנסת יצחק הררי])
+הגבלות חוקיות על טלפונים מ"קבר רחל"
10:31 14/06/16  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הסוף להטרדות: ועדת הכלכלה אישרה לקריאה שנייה ושלישית - גם ארגונים ועמותות יצטרכו לקבל הסכמה מראש לפני הפצת בקשות תרומה ותעמולה
(יפסיקו להטריד?)
+"חוק איקיוטק" אושר בכנסת
00:41 14/06/16  |  
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הגנת הצרכן (תיקון מס' 46), התשע"ו-2016 של ח"כ יואל חסון, אורי מקלב וקבוצת חברי כנסת. החוק יחייב עוסק הטוען כי לצרכן יש חוב כלפיו, לשלוח אליו הודעת חוב בתוך ארבעה חודשים ממועד תשלום החוב. הודעת החוב תכלול את הפרטים המהותיים הנוגעים לחוב והעוסק ישלח אותה לצרכן בעצמו, ולא על ידי אחר, במסמך נפרד. בנוסף, יחויב העוסק לשלוח לצרכן, אם ביקש זאת הצרכן, תיעוד המאשר את קיומה של העסקה שלגביה נשלחה אליו הודעת החוב, בתוך 14 ימים מיום הבקשה. כמו כן, העוסק לא יוכל לנקוט הליכי גבייה כלפי הצרכן או לחייב אותו בהוצאות גביית החוב כל עוד לא עברו 14 ימים מיום ששלח לצרכן את ההודעה על קיום החוב. מעבר לכך, קובעת הצעת החוק סנקציות בדמות עיצומים כספיים על עוסק שיפר את ההוראות המוצעות. בין היתר נקבע כי הרשות להגנת הצרכן תהיה רשאית להטיל עיצומים כספיים של עד 22 אלף ש"ח על עוסק שהוא חברה, או 7,000 ש"ח על עוסק שהוא יחיד, אם לא שלח לצרכן הודעת חוב או תיעוד המאשר את קיומה של העסקה.
+לא סיפוח: עידוד גם לתעשיה באיו"ש
00:37 14/06/16  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ועדת הכספים נתנה אור ירוק להצעת חוק שתאפשר גם ליזמים ולמפעלים ביהודה ושומרון ליהנות מהטבות הניתנות מחוק עידוד השקעות הון
(הדמיית מפעל אחוה באריאל [אריאל בשור])
+הסוכנות תקים מקוואות לרפורמים
00:28 14/06/16  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
גפני: שיקימו מקוואות קודם בארה"ב  ▪  ועדת הפנים אישרה לקריאה ראשונה הסדרת ייעוד השימוש במקוואות בשטח האפור  ▪  חברות כנסת מיש עתיד ומהליכוד התנגדו לפשרה  ▪  משרד המשפטים: נוסח החוק אינו פותר את כל הקשיים
(אייכלר. הרפורמים מכשירים בריכה לטבילה [צילום: הדס פרוש/פלאש 90])
+"לשרוף את הדגל פחות חמור מדגל אנגליה?!"
00:08 14/06/16  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ועדת הפנים אישרה לקריאה ראשונה את הצעת החוק המבקשת לקבוע כי פגיעה בדגל המדינה תהיה שווה לפגיעה בדגל מדינה ידידותית אחרת  ▪  בהלול: "מוזר שבמדינה נאורה הופכים דגל לאלילות"
(שריפת דגלי ישראל ובריטניה באירן [צילום: AP])
+תישקל העדפת עסקים קטנים במכרזי רשויות
23:51 13/06/16  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה הצעה למתן העדפה לעסקים קטנים ובינוניים במכרזים  ▪  פולקמן: החשכ"ל סבורה שמתן מכסות של מכרזים לעסקים קטנים ובינוניים מייצר חוסר יעילות
(פולקמן. יוזם הצעת החוק [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90])
+השרים מצדדים באיסור פרסום שם נפגע
21:50 13/06/16  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שמו של פצוע או הרוג ייאסר קודם שהוא או משפחתו יאשרו את הפרסום - במטרה למנוע שמועות רעות בהפתעה
([צילום: AP])
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אביגדור (איווט) ליברמן / Avigdor  Liberman   אברהם נגוסה / Avraham Neguise   אוסאמה סעדי / Osama Saadi   אופיר אקוניס / Ofir Akunis   אורי מקלב / Uri Maklev   אורי יהודה אריאל / Uri Yehuda  Ariel   אורלי לוי-אבקסיס / Orly Levi-Abekasis   אורן חזן / Oren Hazan   אחמד טיבי / Ahmad  Tibi   איוב קרא / Ayoob Kara   איילת נחמיאס-ורבין / Ayelet Nahmias-Verbin   איילת שקד / Ayelet Shaked   איימן עודה / Eiman Ode   אילן גילאון / Ilan Gilon   איתן ברושי / Eitan Broshi   איתן כבל / Eitan Cabel   אכרם חסון / Akram Hasson   אלון שוסטר / Schuster Alon   אלי אלאלוף / Eli Alaluf   אלי כהן / Eli Cohen   אליהו בן-דהן / Eliyahu Ben-Dahan   אלעזר שטרן / Elazar Shtern   אמיר אוחנה / Amir Ohana   אראל מרגלית / Erel Margalit   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   באסל גטאס / Basel  Ghattas   בנימין נתניהו / Benjamin  Netanyahu   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלעד מנשה ארדן / Gilad  Erdan   ג'מאל זחאלקה / Jamal  Zahalka   דני עטר / Danielle Attar    דני בן יוסף דנון / Dani Danon   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   זאב בנימין בגין / Ze'ev Binyamin Begin   זוהיר בהלול / Zohir Bahalul   ז'קי לוי / jackie Levy   חיים ילין / Haim Yalin   חיים כץ / Haim Katz   חיליק (יחיאל) בר / Yehiel Bar   חמד עמאר / Hamad Amar   חנין זועבי / Haneen  Zoabi   טלי פלוסקוב / Tali  Ploskov   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יגאל גואטה / Igal  Guetta   יהודה גליק / Yehuda Glick   יואב בן-צור / Yoav Ben-Tzur   יואב גלנט / Yoav Galant   יואב קיש / Yoav Kish   יואל חסון / Yoel Hason   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יואל קוסטנטין רזבוזוב / Yoel Konstantine  Razvozov   יוליה  מלינובסקי / Yuliya Melinovsky   יוסף גריף / Yosef Garif   יוסף תיסיר ג'בארין / Yousef Taysir Jabareen    ינון מגל / Yinon  Magal   יעל גרמן / Yael  German   יעל כהן-פארן / Yael  Cohen Paran   יעקב ליצמן / Yaakov Litzman   יעקב מרגי / yaakov Margi   יעקב פרי / Yaakov  Perry   יפעת שאשא-ביטון / Yifat  Shasha-Biton   יצחק כהן / Yitzhak  Cohen   יצחק (איציק) שמולי / Itzik  Shmuli   ירון מזוז / Yaron Mazuz   יריב לוין / Yariv Levin   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   מאיר כהן / Meir  Cohen   מאיר פרוש / Meir Porush   מייקל אורן / Michael Oren   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכל בירן / Michal Biran   מיכל רוזין / Michal Rozin   מיקי לוי / Mickey  Levy   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   מנואל טרכטנברג / Manuel Trajtenberg   מרב מיכאלי / Merav  Michaeli   מרדכי (מוטי) יוגב / Mordhay  Yogev   משה גפני / Moshe Gafni   משה כחלון / Moshe Kahlon   משה (בּוֹגי) יַעלון / Moshe  Ya'alon    משולם נהרי / Meshulam Nahari   נאוה בוקר / Nava Boker   נורית קורן / Nurit Koren   נחמן שי   ניסן סלומינסקי / Nissan Slomiansky   נפתלי בנט / Naftali  Bennett   סילבן שלום / Silvan  Shalom   סעיד  אלחרומי / Said Elharumi   סתיו שפיר / Stav Shafir   עאידה  תומא-סלימאן / Aida  Touma-Suleiman   עבד אל-חכים חאג' יחיא / Abd al-Hakim  Hajj Yahya   עבדאללה אבו-מערוף / Abdullah  Abu Ma'aruf   עודד פורר / Oded Forer   עופר עיני   עיסאווי פריג' / Issawi Frej   עליזה לביא / Aliza Lavi   עמיר ארמונד פרץ / Amir  Peretz   עמר בר-לב / Omer  Bar-Lev   עפר שלח / Ofer  Shelah   פנינה תמנו-שטה / Pnina Tameno-Shete   ציפי חוטובלי / Tzipi  Hotovely   ציפי לבני (שפיצר) / Tzipi  Livni   קארין אלהרר / Karin  Elharar   קסניה סבטלובה / Ksenia Svetlova   רוברט אילטוב / Robert Ilatov   רויטל סויד / Revital Swid   רועי פולקמן / Roei Folkman   רחל עזריה / Rachel  Azaria   שולי מועלם-רפאלי / Shuli  Mualem-Refaeli    שי  פירון / Shai  Piron   שלי רחל יחימוביץ' / Shelly  Yachimovich   שרון גל / Sharon Gal   שרן השכל / Sharren Haskel   תמר זנדברג / Tamar Zandberg 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
אחד משישה סעיפים בתקציב - פיקטיבי
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
שפיר צריכה להיות
14/06/16 07:04
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 20
ועדת השרים לענייני חקיקה תומכת בהצעת החוק של ח"כ ישראל אייכלר וקבוצת חברי כנסת, לאסור פרסום שמו או תיאור העלול להביא לזיהויו של נפגע ברבים בזמן הפגיעה או סמוך לאחריה, למעט פרסום שניתנה לגביו הסכמה על-ידי הנפגע או פרסום שמו של הרוג שפורסם לאחר שנמסרה הודעה למשפחתו על-ידי גורם רשמי על הפגיעה.
13/06/2016  |  עידן יוסף  |   חדשות
שר האוצר והשר להגנת הסביבה משה כחלון השיב (יום ב', 13.6.16) במליאת הכנסת לשאלות הח"כים במסגרת 'שעת שאלות'.
13/06/2016  |  עידן יוסף  |   חדשות
ממשלות ישראל וארה"ב הגיעו להסכם פשרה, אשר יאפשר לקרנות גמילות חסדים ישראליות להמשיך ולפעול בלא שיחולו עליהן הכללים האמריקניים המחייבים חשיפה לרשות המיסים שם (IRS).
13/06/2016  |  איתמר לוין  |   חדשות
בתום דיור סוער בוועדת הפנים אושר (יום ד', 7.6.16) החוק לעידוד הקמת מלונות של שר התיירות יריב לוין. הצעת החוק נועדה לעודד בניית בתי מלון חדשים והרחבת קיימים, באמצעות הכרה בבתי מלון כתשתית לאומית - מה שיקל על הליכי התכנון שלהם. עוד קובעת הצעת החוק כי יינתן תמריץ למי שירצה להקים מלון באמצעות מתן אפשרות לכלול בתוכנית גם 20% בנייה למגורים.
09/06/2016  |  מירב ארד  |   חדשות
למרות איומי סיעת ש"ס בכנסת בהחרמת דיונים והצבעות אם לא יפוטר יו"ר דירקטוריון חדשות 10, רמי סדן, מתפקידו, הגיעו חברי הכנסת של ש"ס להצבעה במליאת הכנסת במטרה להפיל את חוק הגיור של ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד).
08/06/2016  |  איציק וולף  |   חדשות
רשימות נוספות   /   כנסת 20  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   תקציב המדינה  /  מי ומי  
"המנגנון החדש נותן מענה חלקי לבעיות"  /  עידן יוסף
הקלות לתמ"א 38: היטל השבחה מופחת  /  אלעזר לוין
29 אלף שקל קנס לנתמכי ישות זרה שלא יזדהו  /  איציק וולף
המדינה - פלא שרק הולך ומתעצם  /  יוליה מלינובסקי
אהיה שליח נאמן לשולחי  /  יהודה גליק
הח"כים החרדים בראש מדדי הפופולריות  /  יעקב אשר
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דרור אידר
דרור אידר
רואי השחורות אצו להכריז על השלב הנוכחי כסיום המערכה הצבאית ובדרכם הדהדו את חוסר האחריות ההיסטורי של המפגינים ברחובות    אבל אנחנו רק בעיצומה של המלחמה    עוד לא סיימנו    ומה רוצה ניק...
רפי לאופרט
רפי לאופרט
"העקרונות המוסכמים" שעליהם מרבים לדבר בשנה האחרונה אינם מגילת עצמאות - הצהרת הכוונות של האבות המייסדים, חוקי-יסוד וחוקים שחוקקה הכנסת הנבחרת על-ידי העם. בארגון דמוקרטי אלה העקרונות...
דן מרגלית
דן מרגלית
מה בעומק ליבו חשב חסן נסראללה על נותן לחמו חמינאי? ומה חשב יחיא סנוואר, שכה רצה לגרור את אירן למלחמה, והנה ההר הוליד עכבר?
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il