הפוך לדף הבית
    |  
ראשי יומן ראשי בלוגים אקטואליה בעולם סקופים משפט כלכלה בריאות המגזין מנוי VIP
ארכיב יומי  |  כל הקישורים  |  סיפורים חמים  |  ניוזלטר  |  נדל"ן  |  תגיות  |  משובים  |  משמר המשפט  |  ספרייה מקוונת  |  בימה חופשית  |  מיוחדים  |  ערוצים נוספים
חדשות / מבזקים
ראשי  /   אנרגיה  חקיקה  כלכלה/עסקים 
טוויטר / יואב יצחק YoavNews1
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת
מועדון +
כסף רופאים שמאים יועצים אדריכלים
שופטים עורכי דין עיתונאים רואי חשבון
 דרוקר אורי
 דיאמנט אריאל
 מאנדל ישראל
 דרוקר משה
 שוב משה
 שרמן יהושע
 ויקי אילון בטן
 קסלמן וקסלמן PwC Israel
 מיקי מיכאלוביץ
 שטרנטל יוסף
 
 
 
 
 
בלוגרים News1  /  דעות ▪ כתבות ▪ תחקירים
 
דרעי מחכה למשיח
06/03/2017   |   עידן יוסף
 
 
 
האם סימפסון ישתחרר באוקטובר
06/03/2017   |   איתמר לוין
 
 
 
זיהום אוויר - מסוכן יותר מאיידס
06/03/2017   |   יפעת גדות
 
 
 
"חיבוק לעולם"
06/03/2017   |   יורם מרקוס
 
 
 
"יותר מכל ימי חיי"
06/03/2017   |   איתמר לוין
 
 
 
 
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
 
 
לפני תום תקופת הזיכיון
ועדת הכספים אישרה: תוקם קצא"א ב'
קצא"א [צילום: איתמר לוין]

נכסי קצא"א עד היום, העובדים וזכויותיהם, יעברו כולם לקצא"א ב' רצועת החוף של קצא"א באילת תועבר לשימוש ציבורי למעט חלק קטן לשימוש החברה גפני: "חוק חשוב שאושר רק בזכות ועדת הכספים שידעה לחבר בין כל בעלי האינטרס הרבים שקשורים בו"

+ חיילים יוכלו להצביע באמצעות תעודת חוגר
+ בקריאה ראשונה: ביטול התנאי לזכאות לגמלה בתקופת שהייה במקלט לנשים מוכות
+ בקריאה ראשונה: עיצומים דתיים על סרבני גט בכלא
▪  ▪  ▪
בתום יום דיונים ארוך, אישרה בסופו של דבר (יום ב', 6.3.17) ועדת הכספים לקריאה שנייה ושלישית, הצעת חוק שמסדירה את מעמדה של חברת קצא"א לאחר תום תקופת הזיכיון שלה בסוף חודש מרס, זיכיון שניתן לחברה בשנת 1968.

מדובר בהצעת 'חוק תשתיות להולכה ולאחסון של נפט ע"י גורם מפעיל'. הצעת החוק קובעת את המתווה שבו תמשיך לפעול החברה, בין השאר, באמצעות חברה חדשה בבעלות המדינה. בתום למעלה מחודשיים של דיונים במסגרת ועדת משנה מיוחדת שהקים לצורך הדיון בחוק יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, סוכם שהחברה תועתק לחברה בבעלות המדינה בתוך שנה וחצי עם אפשרות להארכה של עוד חצי שנה באישור ועדת הכספים. לאחר שנה וחצי מיום התחילה של החוק, כלל העובדים, המנהלים וכל מי שקשור לחברה, כולל הנכסים שלה, יועברו לחברה החדשה באותו מעמד ועם אותם תנאים כמו שיש להם בחברה הקיימת כיום. במידה שיוחלט להפוך את החברה לממשלתית, כמו כל החברות הממשלתיות, הדבר יעשה בהחלטת שר האוצר ובהיוועצות עם ועדת הכספים.

אישור החוק בוועדה הושג לאחר שהושגה הסכמה עם עובדי החברה להבטחת המשך העסקתם ותנאי עבודתם באופן מלא. יו"ר הוועדה גפני הדגיש ש"הוועדה מאשרת את החוק רק לאחר שהובטח 'צילום מצב' ביחס לתנאי העסקתם ושאף עובד לא ייפגע בעקבות שינוי הסטטוס של החברה".

נציגת הייעוץ המשפטי במשרד האוצר, אפרת פרוקצ'יה, הסבירה כי "על-פי המתווה שהוסכם במסגרת החוק עד ה-19.3.17, תוקם חברה בבעלות המדינה לפני תום תקופת הזיכיון ומיד לאחריה הנכסים עוברים למדינה. המדינה מצידה מחכירה את הנכסים לחברה קצא"א ב' וזו יכולה להשכיר כל הנכסים לחברה הקיימת שמבחינת כל הנכסים תישאר באותו מצב, פשוט שוכרת משנה, ואין שינוי משמעותי בזכויות החברה. זאת לצורך תקופת המעבר. החוזים והלקוחות הכל עובר לחברה ב'. בשלוש שנים הבאות החברה פטורה מחוק החברות הממשלתיות ובתום שלוש השנים שר האוצר יוכל לפנות ולבקש להמשיך לפטור אותה לתקופה נוספת, תקופה שאף תעלה על 3 שנים נוספות. בכל מקרה העברת הפעילות תיעשה בתוך שנה וחצי עם אפשרות הארכה של עוד חצי שנה. במידת הצורך, העניין יחזור לוועדת הכספים לבחינה האם נדרשת תקופה נוספת, במידה שאחרי שנתיים יתברר שעדיין לא ניתן להעביר את כל הנכסים ולהפעיל החברה החדשה".

עוד הסבירה פרוקצ'יה, כי "החברה החדשה תהיה בבעלות המדינה אך לא נתונה לפיקוח רשות החברות הממשלתיות, אלא פיקוח של שר האוצר, אך כן יחולו עליה הכללים שחלים על חברות ממשלתיות. כלומר, החברה תהיה כפופה לכללים רגולטוריים".

כפי שנאמר לעיל, הוועדה אישרה את החוק רק לאחר שהובהרו ההסכמות עם העובדים. מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, הסביר ש"עם המעבר לחברה ב', יישמרו אותן זכויות של העובדים, הכל כפי שהוא כיום. עוברים לקצא"א ב' עם צילום מצב של תנאיהם בקצא"א א'. שר האוצר יפקח כמו במצב של קצא"א א' כיום, פטור מלא מכללי החברות הממשלתיות ל-3 שנים ולאחריהן חוק החברות יחול ושר האוצר רשאי לפטור חלק או כלל ההוראות של החברות הממשלתיות בהתאם למצב שקיים כיום. ייתכן בגלל אופיה המיוחד של החברה, המייחד אותה משאר החברות, שהשר ישקול להמשיך להעניק לה את הפטור הנ"ל".

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט: "אמנם ההוראה לא הופכת את החברה לחברה ממשלתית אבל מצד שני, החרגה מוחלטת זה דבר בעייתי. חברה ממשלתית זה סטטוס שלא יחול כאן, אלא חברה בבעלות מלאה של המדינה שיחולו עליה בשלוש שנים הסדרים מיוחדים שלא חלים בחוק החברות הממשלתיות".

ח"כ גפני הבהיר בעניין החוף הדרומי באילת, החלק שברשות חברת קצא"א עד היום ואמר: "רצועת החוף באילת עומדת ריקה מזה 18-17 שנים וביקשו כמה גורמים, כולל ראש העיר, וכולנו חברי ועדת הכספים הצטרפנו לבקשה, לשחרר את רצועת החוף. ייתכן שזה יהיה חוף לצוללנים וייתכן לשימושים אחרים. שר האוצר גם התחייב על העניין הזה". במהלך ההצבעות על החוק סוכם, שחלק קטן מהחוף יישאר בידי קצא"א לצורך פעילויות החברה.

עוד במסגרת הצעת החוק, הפטור שהיה לחברה עד היום ממיסים יבוטל באופן חלקי תחת סמכות שר האוצר להכריע בעניין זה. גם נכסים או עניינים שתחול עליהם חבות מס מעתה, לא יחולו חיובים רטרואקטיביים בגין פטורים מהעבר. החוק מסדיר גם את נושא הסמכויות של החברה בכל הנוגע ליכולת של עובדי החברה להיכנס למקרקעין של אנשים או לנכסים ציבוריים, ששם מצויים הצינורות והנכסים של החברה לצורך תחזוקה במידת הצורך, כיוון שמדובר בפעילות תחזוקה שוטפת חשובה. יש דברים שניתן יהיה לעשות ללא התראות במקרים חריגים בלבד ויש דברים שנדרשות התראות.
יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, וחברי ועדה אחרים, בירכו בסיכום על אישור החוק, ש"אלמלא ועדת הכספים לא היה מגיע לישורת האחרונה ולאישור". גפני ציין, ש"העבודה על החוק הייתה בבחינת חיבור חלקי פאזל מורכב מאוד נוכח המספר הגדול של בעלי אינטרסים בנושא". ח"כ מיקי זוהר (הליכוד): "אני שמח שאישרנו את החוק רק לאחר שהבטחנו את שמירת זכויות העובדים ושמירה על האינטרסים הציבוריים".

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני): "אני מברך על אישור החוק, זהו חוק חשוב וטוב שאושר, אך אני מאוד מוטרד מהדרך שבה ממשלת ישראל מקדמת נושאים רב-תחומיים וכל פעם שזה נוגע ליותר ממשרד אחד, יש עיכובים ולא הייתה כל סיבה להגיע לרגע האחרון, לקראת תום תקופת הזיכיון כדי לאשר את החוק הזה. אני מודה ליו"ר ועדת הכספים גפני, על-כך שהוא נרתם למען השבת רצועת החוף שהייתה עד היום ברשות קצא"א לציבור. עם זאת, אנחנו לא רואים בכך סוף דבר, כי חוף הים של אילת זה עתידה הכלכלי ויש לה בסה"כ 13 ק"מ של חוף וחצי מזה תפוס ע"י כל מיני גורמים. נמשיך לפעול כדי להשיב נכסים לציבור". גם מנכ"ל האוצר, שי באב"ד, הודה לגפני ולחברי ועדת הכספים ואמר, כי "זהו אחד הנושאים הכי קשים והכי מורכבים שעבדנו עליו במסגרת חקיקה בגלל המעורבות של הרבה גורמים".

+ חיילים יוכלו להצביע באמצעות תעודת חוגר

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הצבעה באמצעות תעודה צבאית אישית (תיקוני חקיקה), התשע"ז-2017, של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' וקבוצת חברי כנסת. חייל בשירות חובה ובשירות קבע יוכל להזדהות באמצעות תעודה צבאית אישית לצורך הצבעה בבחירות לכנסת ולרשויות המקומיות גם בקלפיות הרגילות (שאינן קלפיות מיוחדות לחיילים). [מבזק: 22:58 06/03/17]

+ בקריאה ראשונה: ביטול התנאי לזכאות לגמלה בתקופת שהייה במקלט לנשים מוכות

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק הבטחת הכנסה (תיקון מס' 49) (זכאות לגמלה למי ששוהה במקלט לנשים מוכות), התשע"ז-2017, של חברות הכנסת זהבה גלאון, עליזה לביא וקבוצת חברי הכנסת. מוצע לבטל את התנאי שלפיו אישה השוהה במקלט לנשים מוכות תהיה זכאית לגמלה רק אם היא הייתה זכאית לה בחודש שקדם לשהייתה במקלט. עוד מוצע לקצר את תקופת השהייה במקלט המהווה תנאי לזכאות לגמלה, כך שדי יהיה בכך שהאישה שהתה במקלט לנשים מוכות לפחות מחצית מהחודש הקלנדרי שבעדו משתלמת לה הגמלה. [מבזק: 22:57 06/03/17]

+ בקריאה ראשונה: עיצומים דתיים על סרבני גט בכלא

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין) (תיקון מס' 8) (הוספת הגבלות על סרבני גט במאסר), התשע"ז-2017 - של חברת הכנסת שולי מועלם-רפאלי. מוצע בה להרחיב את סמכויותיו של בית הדין הרבני להגביל את זכויותיו של אסיר אשר לא קיים את פסק הדין המורה לו לתת גט לאשתו, ולאפשר לו לקבוע בצו, הגבלות על השתתפות בכל מסגרת לימודית המתקיימת בבית הסוהר, על קבלת אוכל כשר למהדרין ועל שהייה באגף התורני. בנוסף, מוצע לקבוע כי בית הדין יהיה רשאי לאסור על אסיר, שהורה על החזקתו בבידוד, להחזיק חומרי כתיבה וקריאה ולעשות שימוש באמצעי תקשורת מכל סוג שהוא. [מבזק: 22:56 06/03/17]

תאריך:  06/03/2017   |   עודכן:  06/03/2017
עידן יוסף

מועדון הבלוגרים עוקבים: 118לקבלת רשימות עידן יוסף לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן

תגיות / מי ומי בפרשה: עוקבים - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר   אבי ליכט   אברהם נגוסה   אוסמה סעדי   אורי מקלב   אורי יהודה אריאל   אורלי לוי-אבקסיס   אורן חזן   איוב קרא   איילת נחמיאס-ורבין   איילת שקד   איימן עודה   אילן גילאון   איתן ברושי   איתן כבל   אכרם חסון   אלי אלאלוף   אלי כהן   אליהו בן-דהן   אמיר אוחנה   אראל מרגלית   באסל גטאס   בצלאל סמוטריץ'   גלעד מנשה ארדן   ג'מאל זחאלקה   דוד אמסלם   דוד  ביטן   דני עטר   המחנה הציוני   זאב בנימין בגין   זוהיר בהלול   ז'קי לוי   חיים ילין   חיליק (יחיאל) בר   חנין זועבי   טלי פלוסקוב   יאיר לפיד   יגאל גואטה   יהדות התורה והשבת   יהודה גליק   יואב בן-צור   יואב קיש   יואל חסון   יואל (יולי) אדלשטיין   יואל קוסטנטין רזבוזוב   יוסף גריף   יוסף תיסיר ג'בארין   ינון מגל   יעל גרמן   יעל כהן-פארן   יעקב מרגי   יעקב פרי   יפעת שאשא-ביטון   יצחק (איציק) שמולי   ירון מזוז   ישראל אייכלר   מאיר כהן   מאיר פרוש   מייקל אורן   מיכל בירן   מיכל רוזין   מיקי לוי   מיקי רוזנטל   מירב בן-ארי   מירי  רגב   מכלוף מיקי זוהר   מנואל טרכטנברג   מרב מיכאלי   מרדכי (מוטי) יוגב   משה גפני   משה כחלון   נאוה בוקר   נורית קורן   ניסן סלומינסקי   נפתלי בנט   סילבן שלום   סתיו שפיר   עאידה תומא סלימאן   עבד אל-חכים חאג' יחיא   עבדאללה אבו-מערוף   עודד פורר   עיסאווי פריג'   עליזה לביא   עמיר ארמונד פרץ   עמר בר-לב   עפר שלח   ציפי לבני (שפיצר)   קארין אלהרר   קסניה סבטלובה   רוברט אילטוב   רויטל סויד   רועי פולקמן   רחל עזריה   שולי מועלם-רפאלי   שי באב"ד   שי  פירון   שירן השכל   שלי רחל יחימוביץ'   שרון גל   שרן השכל   תמר זנדברג 


פורומים News1
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה בחירות 2015 בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
ועדת הכספים אישרה: תוקם קצא"א ב'
הודעות  [ 0 ] מוצגות  [ 0 ]  תפוס כינוי יחודי      לכל ההודעות         כתוב הודעה 
כותרת ההודעה שם הכותב שעה    תאריך
פורום: כנסת 20 כתוב הודעה
+
רייצ'ל
28/03/16 22:26
 
ע_הראל
8/05/16 22:13
 
מוטי1
20/05/16 12:07
 
צורי
1/03/17 16:24
+
צורי
2/08/16 15:14
 
Mt
20/08/16 23:21
 
צורי
11/09/16 08:32
 
צורי
1/03/17 15:56
 
ע_הראל
19/09/16 05:30
+
חילוני ירושלמי
3/01/17 14:15
 
אלונושש
6/02/17 00:10
 
דודו9000
7/02/17 03:49
 
צורי
16/02/17 16:58
 
ד.ט.
21/02/17 16:40
+
כרמל
23/01/17 05:18
 
אלקנה התרפיסט
6/02/17 22:03
 
ר דמיוני!
16/02/17 12:37
+
סירוס הלוחמים
2/02/17 21:05
+
מסקנות אפשריות
31/01/17 03:41

תגובות בפייסבוק

ברחבי הרשת

התפתחויות נוספות כנסת 20
מליאת הכנסת אישרה (יום ב', 6.3.17) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הכניסה לישראל (תיקון מס' 27), התשע"ז-2017. של חברי הכנסת רועי פולקמן, בצלאל סמוטריץ' וקבוצת חברי כנסת. ההצעה הונחה במקור ע"י ח"כ ינון מגל (הבית היהודי).
06/03/2017  |  עידן יוסף  |  חדשות
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק האזרחות (תיקון מס' 13), התשע"ז-2017, המכונה חוק עזמי בשארה.
06/03/2017  |  עידן יוסף  |  חדשות
האם שר הפנים לא יוכל לסרב בקרוב לבקשת עולה לקבל דרכון רק בשל כך שטרם השתקע בישראל? ועדת השרים לחקיקה תומכת בהצעת חוק האומרת כי מתן דרכון לעולים עם קבלת אזרחותם תקל באופן משמעותי על התנהלותם ביציאותיהם לחוץ לארץ.
06/03/2017  |  עידן יוסף  |  חדשות
סטודנטיות אשר יולדות במהלך תקופת לימודיהן נאלצות להפסיד זמן לימודים בשל הצורך לטפל בתינוק הנולד. חשיבותן של התקופות האמורות, הן עבור התינוק והן עבור האם, כבר הוכרו בחוק במקרה של נשים עובדות, אולם כיום אין הסדרה אחידה במוסדות הלימוד האקדמיים בנוגע להיעדרות של סטודנטיות וההחלטה נתונה למוסד עצמו.
05/03/2017  |  עידן יוסף  |  חדשות
תלמידים הנעדרים מבית הספר בשל מחלה הנמשכת למעלה מ-21 ימים או תלמידים הסובלים ממחלה מתמשכת לתקופה העולה על ארבעה שבועות, גם אם תקופות ההיעדרות אינן רציפות, יזכו לשירותי חינוך. כך מציעה הצעת חוק של ח"כ יוסי יונה ושורת חברי כנסת, הנתמכת (יום א', 5.3.17) בוועדת השרים לחקיקה.
05/03/2017  |  עידן יוסף  |  חדשות

פורומים
אנרגיה
חקיקה
כלכלה/עסקים
כנסת 20
כתבות שיווקיות
AIG
טיפים חשובים לפני שרוכשים דירה
יעל מעוז
האם נופש בוילה עדיף מצימר בצפון
הזדמנויות עסקיות
מיזמים חדשים
פרויקט יוקרתי בברוקלין במחיר הזדמנות
לפרסום במדור זה הקלק כאן
ביטוח ופיננסים
אלבר רכב
אקסלנס ייעוץ משכנתאות
בי פטנט פתרונות מיוחדים
קלאב הוטל
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים |  חדשות |  סדרות |  ספורט