הפוך לדף הבית
    |  
ראשי יומן ראשי בלוגים אקטואליה בעולם סקופים משפט כלכלה בריאות המגזין מנוי VIP
ארכיב יומי  |  כל הקישורים  |  סיפורים חמים  |  ניוזלטר  |  נדל"ן  |  תגיות  |  משובים  |  משמר המשפט  |  ספרייה מקוונת  |  בימה חופשית  |  מיוחדים  |  ערוצים נוספים
חדשות
ראשי  /   חקיקה  כלכלה/עסקים  ממשל 
טוויטר / יואב יצחק YoavNews1
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת
מועדון +
כסף רופאים שמאים יועצים אדריכלים
שופטים עורכי דין עיתונאים רואי חשבון
 מאנדל ישראל
 דיאמנט אריאל
 שוב משה
 דרוקר משה
 ויקי אילון בטן
 דרוקר אורי
 מיקי מיכאלוביץ
 שרמן יהושע
 קסלמן וקסלמן PwC Israel
 שטרנטל יוסף
 
 
 
 
 
בלוגרים News1  /  דעות ▪ כתבות ▪ תחקירים
 
דירת יוקרה לפליטים
14/03/2017   |   איתמר לוין
 
 
 
אנשי קלינטון נפגשו עם שגריר רוסיה
14/03/2017   |   איתמר לוין
 
 
 
ילדים - סימן לאריכות ימים
14/03/2017   |   יפעת גדות
 
 
 
מעסיק אירופי יכול לאסור לבוש דתי
14/03/2017   |   איתמר לוין
 
 
 
לוינשטיין אינו לבד
14/03/2017   |   צ'לו רוזנברג
 
 
 
 
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
 
 
חוק הגליל יוארך בעוד עשור
גפני. תמיכה בחקלאים בקו העימות [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]

ועדת הכספים אישרה לקריאה שנייה ושלישית מדובר למעשה בהארכה בעוד 10 שנים של העדיפות הממשלתית הניתנת לענפי הפטם וההטלה, ענף הלול, ביישובי הגליל. החוק מאריך את מנגנון הסובסידיות לחקלאים בענפים אלו, בעיקר בקו העימות

+ הארכת חופשת הלידה אושרה בקריאה ראשונה
+ סופית: פטור מארנונה לבתי מדרש ולישיבות
+ ח"כ חסון: דיני עבודה לא נאכפים במגזר הערבי
+ שעת היעדרות לאחר לידה לעובדות 174 ש' בחודש
▪  ▪  ▪
אחרי חודשים של מו"מ שנמשך עד לרגע האחרון, אישרה (יום ג', 14.3.17) בסופו של דבר ועדת הכספים לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הגליל. מדובר למעשה בהארכה בעוד 10 שנים של העדיפות הממשלתית הניתנת לענפי הפטם וההטלה, ענף הלול, ביישובי הגליל. החוק מאריך את מנגנון הסובסידיות לחקלאים בענפים אלו, בעיקר בקו העימות והוא נחקק לראשונה בשנת 1988 והוארך מעת לעת עד לסוף שנת 2017.

גובה הסובסידיה עומד על סבסוד עד 50 טון פטימים ואם מדובר בקיבוץ עד 500 טון פטמים או בהיקף המכסה שנקבעה לאותו קיבוץ לשנת 1992, לפי הגבוה מביניהם. כך לגבי ענף הפטם. לגבי ענף ההטלה, הסובסידיה תינתן עד ל-500 אלף ביצי מאכל ואם מדובר בקיבוץ עד ל-5 מיליון ביצים. את החוק הנוכחי יזמו חברי הכנסת יצחק וקנין (ש"ס) ויפעת שאשא-ביטון (כולנו) שהגישו אותו כהצעת חוק פרטית במטרה להאריך את התמיכה בחקלאים באזור קו העימות בעשר שנים נוספות עד לסוף 2027.

החוק אושר כאמור לאחר ויכוחים רבים ולאחר מו"מ אינטנסיבי של חברי הכנסת המציעים ושל הוועדה מול משרדי הממשלה. במהלך הדיונים התעוררו קשיים שונים, ביניהם הטענה בדבר אפליית חקלאים שאינם נמנים על 'הרשימה הסגורה' של יישובים שנהנו משך שנים מהסובסידיה ו/או חקלאים צעירים שהגיעו לגליל בשנים האחרונות. עוד עלו טענות על-כך שהחוק נוגד הסכמי סחר שונים עליהם חתומה מדינת ישראל מול ארגון הסחר העולמי ועם מדינות שונות וכן העובדה שבחוק נכללים חקלאים שנהנים מהסובסידיה של המדינה, אף שהם אינם מגדלים עוד בפועל. בדיון היום הוצגו המענים השונים שנוסח החוק הסופי נותן לבעיות אלו ושאליו הגיעו חברי הכנסת היוזמים, וקנין ושאשא-ביטון, לאחר מו"מ ארוך מול משרדי האוצר, המשפטים והחקלאות.

על-פי נוסח ההצעה שאושר, הארכת החוק היא לעשר שנים נוספות, עד סוף 2027, מתוכם לגבי חקלאים שאינם מגדלים עוד, ניתנה להם האפשרות במשך חמש השנים הקרובות, עד סוף דצמבר 2021, לקבל את הסובסידיה ולחדש את פעילותם במסגרת אחד מהיישובים המזכה בסובסידיה. כלומר, עליהם להתגורר באותו יישוב ולא להסתפק במיקום הלול באותו יישוב. היה ולא יעברו להתגורר באותו יישוב שבו ממוקמת הנחלה שלהם והלול, לא יזכו עוד בסובסידיה. לגבי ענף הפטם, הוחלט שמסלול 'חלף-פטם', שאיפשר עד היום גם לחקלאים שהפסיקו לגדל מסיבות שונות, להמשיך לקבל את הסובסידיה במשך עוד 3 שנים נוספות, בהן יהיה עליהם לחזור ולגדל. היה ולא יעשו זאת, לא יקבלו עוד את הסובסידיה לאחר אותן 3 שנים.

מהחוק הוחרגו יישובים עירוניים בגליל, וזאת מהטעם שהציגו נציגי משרד החקלאות והאוצר, כי כוונת החוק היא לעודד את היישובים שאינם עירוניים, יישובים חקלאיים או שמתקיימים בהם שני הענפים הללו ושאין בהם אפשרויות פרנסה כמו ביישובים העירוניים. עוד נקבע בחוק, כי השרים שבסמכותם להתקין תקנות הנוגעות לחוק זה הינם שרי האוצר והחקלאות.

יוזמי הצעת החוק בירכו על אישור החוק. ח"כ יצחק וקנין אמר ש"המטרה הייתה לסייע ולתמוך בחקלאי הגליל, שאני מודע באופן אישי ומקרוב למצוקותיהם. החקלאים שם משוועים לכל תמיכה ופעמים רבות הם מפסידים על כסף רב ורק הסיוע הזה עשוי להשאיר אותם בענפים אלו. אם לא החקלאות, אין עתיד להתיישבות באותם אזורים".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בירך על אישור החוק, חרף כל הקשיים שהיו בדרך ואמר: "ועדת הכספים אישרה היום חוק חשוב למען החקלאות והחקלאים בגליל. אם לא היינו מאשרים אותו היום, הסיכויים שהוא היה מובא לאישור סופי במליאת הכנסת עד סוף הכנס הנוכחי בשבוע הבא היו קלושים ומי יודע מתי היינו מצליחים להביא לאישור. זהו חוק חשוב שיתמוך בחקלאים במיוחד אלו שנמצאים בקו העימות בצפון, במקומות שאין אפשרויות תעסוקה רבים, רחוק ממרכז הארץ."

+ הארכת חופשת הלידה אושרה בקריאה ראשונה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק רפורמה בתקופת הלידה וההורות (תיקוני חקיקה), התשע"ז-2017 של חברת הכנסת רחל עזריה, והצעות דומות של חברי הכנסת אורי מקלב (יהדות התורה) ומשה גפני (יהדות התורה) ושל ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת). מוצע בה לערוך מספר תיקונים לעניין תקופת לידה והורות: מוצע להאריך בהדרגה את תקופת הלידה וההורות בגינה משתלמים דמי לידה מ-14 שבועות ל-16 שבועות. כן מוצע לצמצם את תקופת הלידה וההורות המינימלית שרשאי לקחת אב מ-3 שבועות לשבוע אחד. בנוסף, מוצע לאפשר לעובד שבת זוגו סטודנטית, לממש את תקופת הלידה וההורות שנותרה לה מהמועד שבו חויבה לחזור ללימודים. לבסוף, מוצע לקבוע כי מי שהייתה זכאית לפני יציאתה לתקופת הלידה וההורות להשתתפות במעון יום, תמשיך להיות זכאית לה לכל אורך תקופת הלידה וההורות. [מבזק: 01:46 15/03/17]

+ סופית: פטור מארנונה לבתי מדרש ולישיבות

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לתיקון פקודת מסי העירייה ומסי הממשלה (פטורין) (מס' 29), התשע"ז-2017 של חברי הכנסת יואב בן צור ומנחם אליעזר מוזס. במבנה שייעודו העיקרי הוא לימוד תורה והוא משמש ללימוד תורה - יראו חלק באותו מבנה שמשמש לקיום תפילה באופן קבוע וסדור נוסף על ייעודו ושימושיו ללימוד תורה כבית כנסת. בן-צור: "הצעת החוק נועדה לתקן לקונה קיימת בחוק, כשהיו מי שנתנו לחוק פרשנות קצרה. זה תיקון צודק הגיוני ומתבקש. זה חוק מזערי מבחינה תקציבית אבל הוא מסמל הרבה דברים ביהדות". [מבזק: 19:54 14/03/17]

+ ח"כ חסון: דיני עבודה לא נאכפים במגזר הערבי

[צילום: דוברות הכנסת]
חבר הכנסת אכרם חסון (כולנו) אומר כי משרד העבודה אינו אוכף כיאות את חוקי העבודה במגזר הלא-יהודי, ומספר הקנסות שהטיל על מעסיקים שפגעו בעובדיהם בשנים האחרונות אפסי, ונעשה בעיקר בשל תלונות ובקושי כתוצאה מבדיקה יזומה.

שר העבודה חיים כץ, שענה במסגרת שעת שאלות במליאה, השיב תשובה חלקית: "בשורה התחתונה, החוק לאכיפת דיני עבודה שהעברתי ימומש במלואו ואז יבטל את ההעסקה קבלנית. עשינו סדק בקיר. התחלנו לגייס בודקי שכר והיו קנסות גדולים למרות שיש מעט מאוד בודקים. האוצר התעקש על בחינות לרואי חשבון שיהיו כבודקים, כשם שיש בדיקות לעורכי דין, ואני שואל מה הקשר", דברי כץ.
 [מבזק: עידן יוסף, 17:46 14/03/17]

+ שעת היעדרות לאחר לידה לעובדות 174 ש' בחודש

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה (יום ג', 14.3.17) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברי הכנסת יעקב אשר, משה גפני ואורי מקלב, לפיה הזכאות להיעדרות של שעה ביום מהעבודה, הניתנת לאם בארבעת החודשים הראשונים לאחר שחזרה מחופשת הלידה, תורחב. כיום, רק מי שהייתה במשרה מלאה לפי הגדרת מעסיקה זכאית להיעדרות זאת. לפי הצעת החוק, שעת היעדרות תינתן מעתה למי שעובדת 174 שעות בחודש לפחות, ללא קשר להגדרת היקף משרתה על-ידי המעסיק.  [מבזק: 14:02 14/03/17]

תאריך:  14/03/2017   |   עודכן:  14/03/2017
מירב ארד

מועדון הבלוגרים עוקבים: 20לקבלת רשימות מירב ארד לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן

תגיות / מי ומי בפרשה: עוקבים - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר   אברהם נגוסה   אוסמה סעדי   אורי מקלב   אורי יהודה אריאל   אורלי לוי-אבקסיס   אורן חזן   איוב קרא   איילת נחמיאס-ורבין   איילת שקד   איימן עודה   אילן גילאון   איתן ברושי   איתן כבל   אכרם חסון   אלי אלאלוף   אלי כהן   אליהו בן-דהן   אמיר אוחנה   אראל מרגלית   באסל גטאס   בצלאל סמוטריץ'   גלעד מנשה ארדן   ג'מאל זחאלקה   דוד אמסלם   דוד  ביטן   דני עטר   זאב בנימין בגין   זוהיר בהלול   ז'קי לוי   חיים ילין   חיליק (יחיאל) בר   חנין זועבי   טלי פלוסקוב   יאיר לפיד   יגאל גואטה   יהדות התורה והשבת   יהודה גליק   יואב בן-צור   יואב קיש   יואל חסון   יואל (יולי) אדלשטיין   יואל קוסטנטין רזבוזוב   יוסף גריף   יוסף תיסיר ג'בארין   ינון מגל   יעל גרמן   יעל כהן-פארן   יעקב מרגי   יעקב פרי   יפעת שאשא-ביטון   יצחק וקנין   יצחק (איציק) שמולי   ירון מזוז   ישראל אייכלר   מאיר כהן   מאיר פרוש   מייקל אורן   מיכל בירן   מיכל רוזין   מיקי לוי   מירב בן-ארי   מירי  רגב   מכלוף מיקי זוהר   מנואל טרכטנברג   מרב מיכאלי   מרדכי (מוטי) יוגב   משה גפני   משה כחלון   נאוה בוקר   נורית קורן   ניסן סלומינסקי   נפתלי בנט   סילבן שלום   סתיו שפיר   עאידה תומא סלימאן   עבד אל-חכים חאג' יחיא   עבדאללה אבו-מערוף   עודד פורר   עיסאווי פריג'   עליזה לביא   עמיר ארמונד פרץ   עמר בר-לב   עפר שלח   ציפי לבני (שפיצר)   קארין אלהרר   קסניה סבטלובה   רוברט אילטוב   רויטל סויד   רועי פולקמן   רחל עזריה   ש"ס   שולי מועלם-רפאלי   שי  פירון   שירן השכל   שלי רחל יחימוביץ'   שרון גל   שרן השכל   תמר זנדברג 


פורומים News1
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה בחירות 2015 בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
חוק הגליל יוארך בעוד עשור
הודעות  [ 0 ] מוצגות  [ 0 ]  תפוס כינוי יחודי      לכל ההודעות         כתוב הודעה 
כותרת ההודעה שם הכותב שעה    תאריך
פורום: כנסת 20 כתוב הודעה
+
צורי
7/03/17 15:44
+
רייצ'ל
28/03/16 22:26
 
ע_הראל
8/05/16 22:13
 
מוטי1
20/05/16 12:07
 
צורי
1/03/17 16:24
+
צורי
2/08/16 15:14
 
Mt
20/08/16 23:21
 
צורי
11/09/16 08:32
 
צורי
1/03/17 15:56
 
ע_הראל
19/09/16 05:30
+
חילוני ירושלמי
3/01/17 14:15
 
אלונושש
6/02/17 00:10
 
דודו9000
7/02/17 03:49
 
צורי
16/02/17 16:58
 
ד.ט.
21/02/17 16:40
+
כרמל
23/01/17 05:18
 
אלקנה התרפיסט
6/02/17 22:03
 
ר דמיוני!
16/02/17 12:37
+
סירוס הלוחמים
2/02/17 21:05

תגובות בפייסבוק

ברחבי הרשת

התפתחויות נוספות כנסת 20
ועדת העבודה והרווחה אישרה (יום ג', 14.3.17) פה אחד לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברי הכנסת יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) ואח', לפיהן מעסיק של עובד בענף השמירה והאבטחה יעמיד לרשותו עמדה מקורה או מוצלת המוגנת מגשם ושמש, מצוידת באמצעי חימום או קירור, ולא ימנע ממנו את השהות בה במהלך העבודה, בכפוף לצרכי האבטחה. בנוסף, המעסיק יספק למאבטח מים, גישה לנקודת חשמל ומקום להנחת חפציו האישיים. כמו-כן, יספק לעובד ביגוד מתאים לתנאי מזג האוויר.
14/03/2017  |  מירב ארד  |  חדשות
על-פי הדיווח של משרד החינוך לוועדת החינוך של הכנסת, מספר התלמידים שהורחקו לצמיתות בשנת הלימודים תשע"ו ממוסדות חינוך עמד על 98 תלמידים.
14/03/2017  |  עידן יוסף  |  חדשות
מפלגת מרצ דוגלת בשקיפות ובנקיון כפיים. אולם חשיפת הצינור בערוץ 10 חושפת כיצד נבחרים חברי הרשימה.
14/03/2017  |  עידן יוסף  |  חדשות
ח"כ מנחם אליעזר מוזס (יהדות התורה) חויב סופית לשלם 2 מיליון שקל לעו"ד שלמה נס. שופטת בית המשפט העליון, דפנה ברק-ארז, דחתה על הסף (יום א', 12.3.17) את בקשתו של מוזס לערער על פסק הדין בעניינו.
12/03/2017  |  איתמר לוין  |  חדשות
מחאת החצאיות לא ממש הצליחה. צוות מיוחד שכלל חברות כנסת, ניסח קוד לבוש לכניסה למשכן הכנסת. על-פי הקוד החדש, יש להגיע למשכן בלבוש הולם ומכבד. אין להגיע בלבוש אשר אינו מכבד את משכן הכנסת, ובכלל זה גופיות, חולצות-בטן, מכנסיים קצרים, חצאיות ושמלות קצרות, אימוניות (טרנינגים), כפכפים וכיוצא באלה. כמו-כן, אין להגיע בלבוש עם כיתוב פוליטי.
09/03/2017  |  עידן יוסף  |  חדשות

פורומים
חקיקה
כלכלה/עסקים
כנסת 20
ממשל
כתבות שיווקיות
אור לוין
איך נבחר דונלד טראמפ?
יעל מעוז
אילו אירועים ניתן לקיים בווילת נופש
הזדמנויות עסקיות
מיזמים חדשים
פרויקט יוקרתי בברוקלין במחיר הזדמנות
לפרסום במדור זה הקלק כאן
ביטוח ופיננסים
אלבר רכב
אקסלנס ייעוץ משכנתאות
בי פטנט פתרונות מיוחדים
קלאב הוטל
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים |  חדשות |  סדרות |  ספורט