News1 גאים להציג
מבקרים ייחודיים (Unique Visitors):
אתר - 105,878  סלולר - 366,377
   |   15:07:40
דלג
  מירב ארד  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
סוף מעשה במשכנתא שנייה - מה צריך לדעת על משכנתא לדירה שנייה
כתיבת המומחים
המלצות אמיתיות: כך תבחרו גני אירועים
אושר לקריאה שנייה ושלישית:
המרכז לגביית קנסות יוכל לגבות חובות עבור הרשויות
הוראת השעה תאפשר למרכז, לראשונה, לגבות חובות בעלי אופי פלילי עבור רשויות מקומיות מסלול גבייה זה ייעשה באופן וולונטרי כפיילוט של ארבע שנים, שלאחריו ניתן יהיה לבחון את ההסדר הקבוע
21/05/2018  |   מירב ארד   |   חדשות   |   כנסת 20   |   תגובות
[צילום: דוברות הכנסת]

▪  ▪  ▪
ועדת החוקה חוק ומשפט אישרה (יום ב', 21.5.18) לקריאות שנייה ושלישית את הצעת חוק המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות (תיקון מס' 18 והוראת שעה), התשע"ח-2018, הצעת חוק ממשלתית אליה מוזגה הצעת החוק הפרטית של חברות הכנסת מרב מיכאלי ונוספים.

הוראת השעה תאפשר למרכז, לראשונה, לגבות חובות בעלי אופי פלילי עבור רשויות מקומיות. מסלול גבייה זה ייעשה באופן וולונטרי כפיילוט של ארבע שנים, שלאחריו ניתן יהיה לבחון את ההסדר הקבוע.

פקודת המיסים (גביה) עודנה דבר החקיקה העיקרי שמכוחו פועלות רשויות מדינה רבות, ובכללן הרשויות המקומיות, לגביית חובות. חלק מהרשויות המקומיות גובות חובות מנהליים, כגון חובות ארנונה, באמצעות מערכת ההוצאה לפועל. לאורך השנים נמתחה ביקורת רבה על הליכי הגביה לפי הפקודה ובעקבות דיונים שקיימה בנושא ועדת החוקה בכנסת זו, הוקם צוות לבדיקת צמצום השימוש בפקודת המיסים (גביה) ולמעשה הצעות החוק שבנדון הן חלק מתוצרי עבודתו. לצד מהלך זה צוין בוועדה כי החלו השבוע בוועדת הפנים דיונים בהצעת חוק ממשלתית המסדירה את הגבייה ברשויות המקומיות באמצעות חברות גבייה פרטיות. יו"ר הוועדה הביע את מורת רוחו מהצעת החוק האמורה.

הצעת החוק שאושרה היום מאגדת, נוסף על הפיילוט בעניין גבית קנסות הרשויות המקומיות, מספר תיקונים בנושאים שונים בחוק המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות, שמטרתם לייעל ולשפר את הליכי הגבייה לאור הניסיון שנצבר במהלך השנים, הן במרכז לגביית קנסות והן ברשות האכיפה והגבייה בכלל, העוסקת גם בגביית חובות לפי חוק ההוצאה לפועל. בין היתר, מאפשרת ההצעה לגבות קנסות שנפסקו לטובת ועדה מקומית, לעשות שימוש בתחליף המצאה כאשר לא ניתן לאתר את החייב וכן לנקוט הליכים טרם המצאת דרישת תשלום כשמדובר על חייבים שיש חשש שיעלימו נכסים או יצאו מן הארץ.

יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי): "השימוש בגופים נלווים או חיצוניים שמנהלים בפועל את הרשויות אינו דבר רצוי ופה יש צעד ראשון לצמצום הגבייה הדרקונית ולשיתוף פעולה בפיילוט שאם יצליח יעבור לעוד רשויות. החוק לא עוסק גם בכל סוגיות הגבייה אלא רק על קנסות. למרות זאת הוא נותן דריסת רגל חשובה. נלך על הפיילוט ואם נראה שאין היענות של הרשויות נחזור ונדון בנושא; רשות האכיפה והגביה תדווח לוועדה אחת לשנה על יישום הפיילוט".

ח"כ מרב מיכאלי: "לצערי אי-אפשר לבטל עדיין את הפקודה אבל נעשה צעד משמעותי לצמצם את השימוש בה. הקלות הבלתי נסבלת של העיקולים והטרטורים והרדיפה בשל חובות מזעריים מצדיקה חקיקה שהגבייה תיעשה בידי גוף השייך למדינה ולא בידי חברות גבייה פרטיות, זו גם תפיסה עקרונית".

עו"ד ענת הר אבן היועמ"שית לרשות האכיפה והגבייה: "אחרי 10 שנות פעילות של הרשות אנחנו מבקשים לשאוב כלים מחוק ההוצל"פ לחוק המרכז ולייעל את עבודת המרכז, כמו קבלת מידע על כתובות עדכניות של החייב, נקיטת הליכים במקרים נדירים, תחליף המצאה שקיים בהוצל"פ במקרה של אי-אפשרות לאתר את החייבים ועוד".

עו"ד דבי גילד חיו מהאגודה לזכויות האזרח: "אנחנו תומכים בהעברת הסמכויות למרכז לגביית קנסות. הסיבה האמתית היא איזון נכון יותר בין זכויות החייבים לזכויות הנושים. ברשות יש כלים יותר מאוזנים מעצם כך שזו רשות ממשלתית. עמדתנו היא שלא צריך להשאיר זאת כהליך וולונטרי פתוח. מדובר בהגנה על זכויות אנשים מוחלשים ולכן אי-אפשר להסתפק בפיילוט. אם איש לא יצטרף, מה השגנו בזה?"

תאריך:  21/05/2018   |   עודכן:  21/05/2018
מירב ארד
+"לא רואה סיבה לא להעניק רשיון עסק ל-15 שנה"
22:48 21/05/18  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
יו"ר ועדת הפנים על הצעת חוק רישוי עסקים על-פי תצהיר: ללא תוספת תקציב המיועד לביקורת לא אעביר את הרפורמה
([צילום אילוסטרציה: יח"צ])
+ועדת הכספים: לפתוח את הסכם הסיוע עם ארה"ב
22:28 21/05/18  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
במהלך דיון בהשלכות ההסכם שיבטל בהדרגה את היכולת של ישראל לרכוש בכספים תוצרת ביטחונית מקומית, הציגו במשרד הביטחון כי התעשיה הישראלית תאבד 1.3 מיליארד דולר מדי שנה וכי ללא הערכות החשש הוא מפיטורין של עד 22 אלף עובדים ומפגיעה אנושה בזמינות, בעצמאות בייצור ובטכנולוגיה הישראלית
([צילום: AP])
+נאסרה הפצת פרסומות בשיחות זבל
21:45 21/05/18  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ח"כ מקלב: מנכ"ל חברת תקשורת הכי גדולה בארץ אמר לנו שהחקיקה הזו באמת עושה שינוי, גם בפרסומות גם בשיחות שמבקשות תרומות וגם במסרים של תוכן
([צילום: פלאש 90])
+בקריאה ראשונה: גופים ציבוריים יחויבו לפרסם דרכי יצירת קשר בדוא"ל
21:23 21/05/18  |  
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק פנייה לגופים ציבוריים באמצעי קשר דיגיטליים, התשע"ח-2018 של חברי הכנסת דוד ביטן, שרן השכל וקבוצת חברי כנסת, אליה הוצמדה הצעה דומה של ח"כ סתיו שפיר. מוצע בה לחייב גופים ציבוריים הנותנים שירות ציבורי לפרסם באתר האינטרנט שלהם את עיקרי סוגי השירותים הניתנים בהם, פריסתם הגיאוגרפית ודרכי ההתקשרות עימם (פרסום אמצעי הקשר הדיגיטלי שאפשר לפנות באמצעותו) ודרכי התקשרות עם העובד או היחידה הנותנים שירות לציבור.
+בקריאה ראשונה: קביעת ארבע דרגות הסמכה שונות לאימון ספורט
21:20 21/05/18  |  
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק הספורט (תיקון מס' 14) (הסדרת עיסוק באימון ספורט), התשע"ח-2018, אליה הוצמדה הצעה פרטית של ח"כ טלי פלסקוב. חוק הספורט קובע כיום כי לא יעסוק אדם באימון והדרכה אלא אם כן יש בידו תעודת הסמכה מאת בית ספר שהוכר לעניין זה. מוצע לשכלל את מערך ההסדרה הקיים ולערוך בו התאמות. בין היתר, לקבוע חובת רישוי לעיסוק באימון ספורט בארבע דרגות הסמכה שונות; לקבוע הסדרים מפורטים באשר לחובת מוסד להכשרת מאמנים לקבל הכרה; וכן לקבוע הסדרים לעניין מערך פיקוח ובדיקה של קיום הוראות החוק, לרבות סמכות להטלת עיצומים כספיים.
+אייכלר נגד שטרן: לפיד נתן לו מקום שיילחם בדתיים
20:39 21/05/18  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
עימות חריף במליאה בין חברי הכנסת אלעזר שטרן וישראל אייכלר  ▪  שטרן: הוא לא בדיוק אוהב יהודים  ▪  אייכלר: מזכיר לי את היהודון המוסר והמלשין שעובד בשירות השליט נגד אחיו היהודים
ח"כ ישראל אייכלר [צילום: פלאש 90]
ח"כ אלעזר שטרן [צילום: פלאש 90]
+לראשונה: קנסות מנהליים על עבירות בנייה
15:51 21/05/18  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
גובה הקנסות ינוע בין 8,000 עד 300,000 ש"ח  ▪  לפני הקנס תינתן התרעה להסרת העבירה  ▪  ח"כ עמאר: "תקנות שנועדו להוציא כסף מאנשים"
(קנסות על עבירות בנייה [צילום: רועי עלימה, פלאש 90])
+"עד 2018 - ממוצע של 17 הסכמים לשנה"
15:32 21/05/18  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
כך חושף סנ"צ דני אמויאל, אחראי על מוסד עדי המדינה בוועדת חוקה  ▪  המשנה לפרקליט המדינה: יש מקום לחתום על הסכמים עם עדים בעבירות שקשה מאוד לחשוף את הדברים
(ועדת חוקה [צילום: דוברות הכנסת])
+עד 100 ק"מ מגבול הצפון: מעל 150 אלף בתים לא ממוגנים
13:57 21/05/18  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
במהלך דיון לעניין תקציב מיגון הצפון הציג פיקוד העורף כי במרחק קילומטר מהגדר ישנם 413 בתי אב ללא ממ"ד, במרחק של 1 עד 4 קילומטר מדובר ב-4,250 בתים ללא ממ"ד, במרחק 4 עד 9 קילומטר מדובר על 12,160 בתים, כאשר העלות היא כ-100 אלף ש"ח לממ"ד
([צילום: פלאש 90])
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אביגדור (איווט) ליברמן / Avigdor  Liberman   אברהם נגוסה / Avraham Neguise   אוסאמה סעדי / Osama Saadi   אופיר אקוניס / Ofir Akunis   אורי מקלב / Uri Maklev   אורי יהודה אריאל / Uri Yehuda  Ariel   אורלי לוי-אבקסיס / Orly Levi-Abekasis   אורן חזן / Oren Hazan   אחמד טיבי / Ahmad  Tibi   איוב קרא / Ayoob Kara   איילת נחמיאס-ורבין / Ayelet Nahmias-Verbin   איילת שקד / Ayelet Shaked   איימן עודה / Eiman Ode   אילן גילאון / Ilan Gilon   איתן ברושי / Eitan Broshi   איתן כבל / Eitan Cabel   אכרם חסון / Akram Hasson   אלון שוסטר / Schuster Alon   אלי אלאלוף / Eli Alaluf   אלי כהן / Eli Cohen   אליהו בן-דהן / Eliyahu Ben-Dahan   אלעזר שטרן / Elazar Shtern   אמיר אוחנה / Amir Ohana   אראל מרגלית / Erel Margalit   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   באסל גטאס / Basel  Ghattas   בנימין נתניהו / Benjamin  Netanyahu   גלעד מנשה ארדן / Gilad  Erdan   ג'מאל זחאלקה / Jamal  Zahalka   דני עטר / Danielle Attar    הבית היהודי / Habayit Hayehudi Political Party   זאב בנימין בגין / Ze'ev Binyamin Begin   זוהיר בהלול / Zohir Bahalul   ז'קי לוי / jackie Levy   חיים ילין / Haim Yalin   חיליק (יחיאל) בר / Yehiel Bar   חמד עמאר / Hamad Amar   חנין זועבי / Haneen  Zoabi   טלי פלוסקוב / Tali  Ploskov   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יגאל גואטה / Igal  Guetta   יהודה גליק / Yehuda Glick   יואב בן-צור / Yoav Ben-Tzur   יואב גלנט / Yoav Galant   יואב קיש / Yoav Kish   יואל חסון / Yoel Hason   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יואל קוסטנטין רזבוזוב / Yoel Konstantine  Razvozov   יוליה  מלינובסקי / Yuliya Melinovsky   יוסף גריף / Yosef Garif   יוסף תיסיר ג'בארין / Yousef Taysir Jabareen    ינון מגל / Yinon  Magal   יעל גרמן / Yael  German   יעל כהן-פארן / Yael  Cohen Paran   יעקב ליצמן / Yaakov Litzman   יעקב מרגי / yaakov Margi   יעקב פרי / Yaakov  Perry   יפעת שאשא-ביטון / Yifat  Shasha-Biton   יצחק כהן / Yitzhak  Cohen   יצחק (איציק) שמולי / Itzik  Shmuli   ירון מזוז / Yaron Mazuz   יריב לוין / Yariv Levin   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   מאיר כהן / Meir  Cohen   מאיר פרוש / Meir Porush   מייקל אורן / Michael Oren   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכל בירן / Michal Biran   מיכל רוזין / Michal Rozin   מיקי לוי / Mickey  Levy   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   מנואל טרכטנברג / Manuel Trajtenberg   מרב מיכאלי / Merav  Michaeli   מרדכי (מוטי) יוגב / Mordhay  Yogev   משה גפני / Moshe Gafni   משה כחלון / Moshe Kahlon   משה (בּוֹגי) יַעלון / Moshe  Ya'alon    משולם נהרי / Meshulam Nahari   נאוה בוקר / Nava Boker   נורית קורן / Nurit Koren   נחמן שי   ניסן סלומינסקי / Nissan Slomiansky   נפתלי בנט / Naftali  Bennett   סילבן שלום / Silvan  Shalom   סעיד  אלחרומי / Said Elharumi   סתיו שפיר / Stav Shafir   עאידה  תומא-סלימאן / Aida  Touma-Suleiman   עבד אל-חכים חאג' יחיא / Abd al-Hakim  Hajj Yahya   עבדאללה אבו-מערוף / Abdullah  Abu Ma'aruf   עודד פורר / Oded Forer   עיסאווי פריג' / Issawi Frej   עליזה לביא / Aliza Lavi   עמיר ארמונד פרץ / Amir  Peretz   עמר בר-לב / Omer  Bar-Lev   עפר שלח / Ofer  Shelah   פנינה תמנו-שטה / Pnina Tameno-Shete   ציפי חוטובלי / Tzipi  Hotovely   ציפי לבני (שפיצר) / Tzipi  Livni   קסניה סבטלובה / Ksenia Svetlova   רוברט אילטוב / Robert Ilatov   רויטל סויד / Revital Swid   רועי פולקמן / Roei Folkman   רחל עזריה / Rachel  Azaria   שולי מועלם-רפאלי / Shuli  Mualem-Refaeli    שי  פירון / Shai  Piron   שלי רחל יחימוביץ' / Shelly  Yachimovich   שרון גל / Sharon Gal   שרן השכל / Sharren Haskel   תמר זנדברג / Tamar Zandberg 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
המרכז לגביית קנסות יוכל לגבות חובות עבור הרשויות
תגובות  [ 0 ] מוצגות  [ 0 ]  תפוס כינוי יחודי      לכל התגובות         כתוב תגובה 
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 20
ועדת הכספים קיימה היום (ב') דיון בנושא 'תקצוב למיגון צפון הארץ'. במהלך הדיון הציפו חברי הכנסת מצב קשה בכל הנוגע למיגון הצפון והצביעו על מחסור במיגון עשרות אחוזים מבתי האזרחים בצפון, מוסדות וגני ילדים. בפיקוד העורף הציגו את מפת המיגון בצפון, כאשר מיגון של כלל הבתים צפוי לעלות כ-5-6 מיליארד ש"ח, וציינו כי הם מקדמים תוכניות שיתנו מענה לצרכי האוכלוסייה בצפון בעת לחימה.
21/05/2018  |  מירב ארד  |   חדשות
ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום את הצעת החוק של חברי הכנסת יואל חסון, יהודה גליק ואח', לפיה בכל מוסד חינוך חובה (בתי ספר, פנימיות, מעון ל-10 פעוטות ומעלה, מעון יום שיקומי וכן צהרונים), יהיה לפחות מזרק אפינפרין אוטומטי אחד, לטיפול חרום בעת תגובה אלרגית. התכשיר יהיה במינון מתאים למשקל האופייני של הילדים השוהים במוסד, ובמידת הצורך יוחזקו מזרקים שונים למשקלים שונים. החוק ייכנס לתוקף חצי שנה מיום פרסומו.
21/05/2018  |  מירב ארד  |   חדשות
יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, התעמת (שבת, 19.5.18) עם שוטר סיור מתחנת חיפה, לאחר שסירב לאפשר לו לבקר בבית החולים את ג'עפר פרח - מנהל מרכז מסאוא לזכויות ערבים בישראל.
19/05/2018  |  עומר כרמון  |   חדשות
מי שהתגורר ב-1961, או קודם לכן, בשכונת גבעת עמל בתל אביב, יהיה זכאי - הוא ויורשיו הראשונים - לקבל דירה חילופית, ששוויה זהה לשווי הדירה. כך קבעה (יום ה', 17.5.18) פה אחד ועדת הפנים של הכנסת, שאישרה הצעת חוק פרטית בעניין. השווי יקבע על-ידי שמאי. ההצעה תועבר לכנסת לקריאה ראשונה.
17/05/2018  |  אלעזר לוין  |   חדשות
ועדת הכלכלה, בראשות ח"כ איתן כבל, התכנסה (יום ד', 16.5.18) לישיבה משותפת עם ועדת הפנים והגנת הסביבה הסביבה, בראשות ח"כ יואב קיש, שעסקה בהתמודדות עם הפשיעה החקלאית.
16/05/2018  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אברהם שרון
אברהם שרון
כל מי שצפה השבוע בהצבעה של עשרות חברי כנסת נגד המשך החלת החוק על יהודה ושומרון אף שהם תומכים בה מכל בחינה שהיא, חוץ מהבחינה הפוליטית, לא היה יכול שלא לשאול עצמו מה ששאל לפנים המשור...
ארי בוסל
ארי בוסל
עם חלוף דור אחר דור, הנתק הולך וגובר. ההכרות עם היהדות הולכת ופוחתת, ולכן גם חשיבות מדינת ישראל אינה קיימת והיהדות היא מוצר שניתן ללוש ולעצב כפי שרוצים
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il