|   15:07:40
דלג
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
מתנות שמרגשות: איך לבחור את המתנה המושלמת
קבוצת ירדן
איפה כדאי ללמוד בינה מלאכותית?
נתניהו. שלושה תיקים [צילום: רונן זבולון/AP] מילצ'ן. מתנות סדרתיות [צילום: פלאש 90] אלוביץ. הקלות [צילום: הדס פרוש, פלאש 90]

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הכריע

שימוע לנתניהו: שוחד בפרשת בזק; <br>הפרת אמונים בתיקי המתנות ומוזס

ראש הממשלה חשוד בקבלת שוחד משאול אלוביץ, בדמות סיקור חיובי באתר וואלה שבשליטת בזק, בתמורה להקלות רגולטוריות לבזק חשוד במרמה והפרת אמונים בשל קבלת מתנות במאות אלפי שקלים מארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר, ובשל שיחותיו עם מוזס בהן הוצע לו שוחד אלוביץ ומוזס זומנו לשימוע על מתן שוחד נסגרו התיקים נגד מילצ'ן ושרה נתניהו הליכוד: רדיפה פוליטית שמטרתה להפיל את ממשלת הימין
28/02/2019  |   איתמר לוין   |   חדשות   |   פרשות נתניהו   |   תגובות
איתמר לוין
סיגרים, שמפניה ותכשיטים ב-707,147 שקל ממילצ'ן ומפאקר

אלוביץ התערב מאות פעמים בתכני וואלה לטובת נתניהו
איתמר לוין
בני הזוג נתניהו ביקשו וקיבלו סיקור אוהד לאורך מספר שנים, לצד התקפות על יריבים כמו בנט וריבלין * אלוביץ הבהיר במפורש לאנשי וואלה שהסיקור חשוב כדי לקדם את האינטרסים של בזק * נתניהו פעל בעסקת בזק-yes בניגוד לעמדת הדרג המקצועי במשרד התקשורת * שווי ההטבות שקיבל אלוביץ: 1.8 מיליארד שקל
לרשימה המלאה

נתניהו: עלילת דם, מגדל הקלפים יקרוס
איציק וולף
טוען שהשמאל הצליח להשפיע על מנדלבליט לפרסם את ההחלטה לפני הבחירות * מייחס לשי ניצן וליאת בן-ארי הטיה פוליטית * "מתכוון לשרת אתכם כראש הממשלה עוד שנים רבות"
לרשימה המלאה

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, החליט לזמן את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשימוע בעבירה אחת של קבלת שוחד ובשלוש עבירות של מרמה והפרת אמונים. מנדלבליט העביר את החלטתו לפרקליטיו של נתניהו ועומד לפרסם אותה בקרוב.

התיק החמור ביותר הוא פרשת בזק (תיק 4000). נתניהו זומן לשימוע בחשד לעבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים. המדינה טוענת, כי נתניהו ביקש וקיבל שוחד בדמות סיקור אוהד באתר וואלה שבשליטת בזק, בתמורה להיענותו - כשר התקשורת - לבקשות רגולטוריות של בעלי בזק דאז, שאול אלוביץ. הפרת האמונים מיוחסת לו משום שטיפל בענייני בזק למרות ידידותו ארוכת השנים עם אלוביץ.

על-פי כתב החשדות, מדובר במאות מקרים בשנים 2017-2013 בהם דרשו בנימין ושרה נתניהו לשנות סיקור באתר וואלה - להבליט ידיעות חיוביות עליהם, להצניע ואף למחוק ידיעות שליליות ולפרסם ידיעות נגד יריביו הפוליטיים של נתניהו. בתמורה, קידם נתניהו מהלכים רגולטוריים שהיטיבו עם בזק ואלוביץ, ואשר הניבו לאלוביץ 1.8 מיליארד שקל. מדובר באישור עסקת בזק-yes ללא ההתניות שדרש הדרג המקצועי במשרד, באישור מכירת אתר יד2 ועוד.

בתיק 1000 (המתנות מארנון מילצ'ן) מייחס מנדלבליט לנתניהו מרמה והפרת אמונים, משום שטיפל - שוב כשר התקשורת - בנושאים הקשורים למילצ'ן (מבעלי ערוץ 10) למרות שלאורך השנים קיבל ממנו מתנות יקרות ערך, ובהן סיגרים וארגזים של בקבוקי שמפניה.
תיק זה מתייחס גם לקשריו של נתניהו עם המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר, שגם ממנו קיבל טובות הנאה ומתנות. לדברי מנדלבליט, היקף המתנות ממילצ'ן הסתכם ב-477,000 שקל, ומפאקר - ב-229,000 שקל.

בתיק 2000 (השיחות עם מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס), מיוחסת שוב לנתניהו עבירה של מרמה והפרת אמונים, בשל הסתרת הקשר בינו לבין מוזס ובחינת האפשרות של קידום חוק ישראל היום תמורת שינוי בקו העיתונאי של ידיעות אחרונות כלפי נתניהו. לדברי מנדלבליט, מוזס הציע לנתניהו שוחד והשניים שוחחו על כך. נתניהו אומנם העמיד פנים שהוא נענה להצעה, אך המדינה סבורה שעצם קיום השיחות מהווה עבירה.

עוד הודיע מנדלבליט, כי מוזס יוזמן לשימוע בחשד להצעת שוחד; שאול אלוביץ יוזמן לשימוע בחשד למתן שוחד, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה, עבירות הלבנת הון ועבירת דיווח לפי חוק ניירות ערך; ואיריס אלוביץ תוזמן לשימוע בחשד למתן שוחד, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה. מנדלבליט סגר את התיקים נגד מילצ'ן, שרה נתניהו, יאיר נתניהו ואיתן כבל.

העמדות שהועלו בדיונים

מנדלבליט מציג את העמדות השונות שהועלו בנוגע לשלושת התיקים. פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), ליאת בן-ארי שווקי, והמשנה ליועץ המשפטי לענייני פלילים, עמית מררי, סברו שיש ראיות להאשים את נתניהו בקבלת שוחד ואת מילצ'ן במתן שוחד בתיק 1000. יתר המשתתפים בדיונים סברו שהראיות נגד נתניהו מבססות רק מרמה והפרת אמונים, ושאין להעמיד לדין את מילצ'ן משום שהוא אזרח פרטי שעליו לא חלה עבירה זו.

חילוקי דעות מהותיים היו בתיק 2000. דעת הרוב הייתה, כי ניתן להעמיד לדין את נתניהו בעבירות של בקשת שוחד והתניית שוחד, ואת מוזס - בעבירה של הצעת שוחד. בדעה זו החזיקו בן-ארי שווקי, מררי, המשנה לפרקליט המדינה לפלילים מומי למברגר, ומנהל המחלקה הפלילית בפרקליטות ג'ואי אש. המשנה ליועץ המשפטי לתפקידים מיוחדים, רז נזרי, סבר שאין כלל ראיות נגד נתניהו. פרקליט מחוז חיפה, עמית איסמן, הוא שהציג את העמדה שהתקבלה.

בתיק 4000 סברו כל המשתתפים, כי מדובר ביחסי שוחד בין נתניהו לאלוביץ, וכי אלו צריכות להיות העבירות שייוחסו להם. חלק מן הבכירים סברו שיש ראיות להעמיד לדין את שרה נתניהו כמבצעת בצוותא של עבירת השוחד.

פרקליט המדינה, שי ניצן, המליץ להעמיד לדין את נתניהו בעבירת קבלת שוחד בתיק המתנות, ואת מילצ'ן - בעבירה של מתן שוחד. גם בתיק ידיעות אחרונות סבר ניצן שיש להאשים הן את נתניהו והן את מוזס בעבירות שוחד. בתיק בזק סבר ניצן, כי יש להעמיד לדין את בני הזוג נתניהו על קבלת שוחד, ואת אלוביץ - על מתן שוחד.

מנדלבליט אומר, כי העיקרון שהנחה אותו היה "זהירות והקפדה יתרה ביחס לתהליכי הבדיקה וקבלת ההחלטות – כן; אך יישום סטנדרט ראייתי שונה – לא ולא". הוא הגיע למסקנה, כי בתיק 1000 לא מבססות הראיות את עבירת השוחד, שכן לא ניתן להוכיח ברף הפלילי שהמתנות ניתנו לנתניהו תמורת פעולה הקשורה במילוי תפקידו. גם בתיק ידיעות אחרונות סבור מנדלבליט שאין די ראיות כדי להאשים את נתניהו בשוחד, בעוד עצם שיחותיו עם מוזס היו מרמה והפרת אמונים. לעומת זאת, מוזס אכן הציע לנתניהו שוחד. ואילו בתיק בזק הוא הגיע למסקנה, כי מערכת היחסים בין בנימין נתניהו לאלוביץ הגיעה כדי שוחד, ואין סיכוי סביר להרשיע את שרה נתניהו בעבירה זו.

הליכוד: כתב אישום בכל מחיר

הליכוד הגיב על ההחלטה באומרו: "איש לא מופתע מהודעת היועץ המשפטי, שהגיעה אחרי שלוש שנים של מכבש לחצים אדיר שהופעל עליו על-ידי התקשורת, השמאל והפקידות המשפטית, כדי שיגיש נגד ראש הממשלה כתב אישום בכל מחיר, גם כשאין כלום - העיקר שיהיה לפני הבחירות. מדובר ברדיפה פוליטית".

עוד אומרת הודעת הליכוד, כי החקירות החלו כאשר יוחסו לנתניהו עבירות שוחד בארבעה תיקים, וכעת נותרה עבירה זו בתיק אחד בלבד. "גם שאר הטענות יקרסו כמו מגדל קלפים, כשראש הממשלה יתעמת עם עדי המדינה, יביא עשרות עדים שבאופן תמוה לא נחקרו ויציג את המסמכים והפרוטוקולים המוכיחים שכל פעולותיו נעשו כדין". הליכוד מסיים באומרו, כי מדובר ב"התערבות בוטה וחסרת תקדים בבחירות", במטרה להפיל את ממשלת הימין ולהעלות ממשלת שמאל.

סניגוריהם של בני הזוג אלוביץ - עוה"ד ז'ק חן, מיכל רוזן-עוזר, נועה פירר ותאיר בן-שושן, אמרו בתגובה, כי ילמדו את הזימון לשימוע ואת חומר החקירה. "אנו משוכנעים שלא נפל פגם בהתנהלותם של שאול ואיריס אלוביץ".
החלטת היועץ המשפטי לממשלה בתיקי החקירה בהם נחקר ראש הממשלה כחשוד / הודעה
החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה בתיקי 1000, 2000 ו-4000 בהם מעורב בנימין נתניהו
כתב חשדות ביחס למר בנימין נתניהו / כתב חשדות
כתב החשדות נגד בנימין נתניהו בפרשות המתנות, מוזס ובזק
תמצית כתבי החשדות / נספח
תמצית כתבי החשדות נגד כל המעורבים בפרשות 1000, 2000 ו-4000

תאריך:  28/02/2019   |   עודכן:  01/03/2019
איתמר לוין
+משרד המשפטים: אין אמת בהתקפות נתניהו על הבכירים
08:11 01/03/19  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המשרד אומר שנתניהו ציטט פסק דין נגד ניצן שבוטל במחוזי, ושבן-ארי כלל לא הייתה מעורבת בהחלטת המשטרה ערב בחירות 2013 להקפיא חקירה בנוגע ללבני
(ניצן. בוטל במחוזי [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90])
+יו"ר כולנו משה כחלון שומר על שתיקה
22:03 28/02/19  |  עידן יוסף
יו"ר כולנו משה כחלון שומר על שתיקה. הוא ומפלגתו היו היחידים שלא התייחסו להחלטת היועץ המשפטי לממשלה בפרשות נתניהו.
+גנץ: ישיבה עם נתניהו - לא על הפרק
21:17 28/02/19  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אומר כי אזרחי ישראל אינם מעוניינים בראש ממשלה בחצי משרה  ▪  לפיד: לא נשב עם נתניהו עם כאלה אישומים, עליו למסור את ראשות הליכוד למישהו אחר
(בני גנץ [צילום: מן הטלוויזיה])
+נתניהו: עלילת דם, מגדל הקלפים יקרוס
20:35 28/02/19  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
טוען שהשמאל הצליח להשפיע על מנדלבליט לפרסם את ההחלטה לפני הבחירות  ▪  מייחס לשי ניצן וליאת בן-ארי הטיה פוליטית  ▪  "מתכוון לשרת אתכם כראש הממשלה עוד שנים רבות"
(נתניהו. עיתוי שערורייתי)
+אדלשטיין: נזק ציבורי ופוליטי בלתי הפיך לליכוד
19:44 28/02/19  |  
יו״ר הכנסת, יולי אדלשטיין: ״אישומים, מכל סוג, אינם תחליף להרשעה במדינה דמוקרטית. עלינו לתת לעובדות להתברר בהליך הוגן שמגיע לראש ממשלה כמו לכל אזרח במדינת ישראל. פרסום הודעה על כתב אישום נגד ראש מפלגה 40 יום לפני בחירות מבלי לקיים שימוע, מהווה נזק ציבורי ופוליטי בלתי הפיך לא רק לו, אלא למפלגה שלמה ולציבור הבוחרים. אני בטוח שאזרחי ישראל מבינים זאת היטב. בנימין נתניהו הוא מועמד תנועת הליכוד לראשות הממשלה ובראשותו נמשיך בכל הכוח את מסע הבחירות בדרך לניצחון הליכוד והקמת גוש ימין חזק״.
+יו"ר הקואליציה: שלושה תיקים הזויים, פרי יצירתו של השמאל
19:30 28/02/19  |  
יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם: "‏תסריט ידוע מראש, הכל היה מרוח על כל העיתונים בשלוש שנים האחרונות. גם היום מדובר בשלושה תיקים הזויים, פרי יצירתו של השמאל, שאף מדינה דמוקרטית לא הייתה מעזה לחקור בגינם ראש ממשלה מכהן. הציבור לא מטומטם ובעזרת ה' ימשיך לבחור בנתניהו להנהיג את המדינה להישגים מרשימים גם בקדנציה הבאה".
+גנץ יגיב רק לאחר הודעת ראש הממשלה
19:28 28/02/19  |  
יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הודיע כי יגיב להחלטת היועמ"ש בהצהרה קצרה לתקשורת בשעה 20:30 לאחר סיום דברי ראש הממשלה.
+יהדות התורה: "התקופה רגישה, נתמוך בנתניהו"
19:22 28/02/19  |  
סיעת יהדות התורה: "כפי שהודענו בצורה רשמית אנו תומכים בראש הממשלה בנימין נתניהו. חזקת החפות עומדת לנתניהו בדין וככל שהחוק יאפשר זאת נמשיך לתמוך בו, בייחוד בתקופה רגישה זו".
+רוזין: "להתחיל תהליך צמיחה מחדש"
19:05 28/02/19  |  
ח"כ מיכל רוזין (מרצ) על החלטת היועמ"ש: "זה יום עצוב בהיסטוריה של הפוליטיקה הישראלית, ודווקא מנקודת שפל זו עלינו להתחיל את תהליך הצמיחה מחדש שישיב את אמון הציבור במערכת הפוליטית ובגופי אכיפת החוק".
+מגן: "נצטרף לנתניהו"
19:04 28/02/19  |  
גל הירש, יו״ר מפלגת מגן: ״לרה״מ בנימין נתניהו זכויות רבות ובעת הזאת חשוב שנזכור את חזקת החפות לה הוא ראוי. כל עוד הוא חף מפשע הוא ראש ממשלה, ראוי להיות ראש ממשלה ואל ממשלתו נצטרף״.
+חד"ש-תע"ל: "מקומו של נתניהו בכלא"
19:03 28/02/19  |  
ח"כ איימן עודה, יו"ר חד"ש-תע"ל: "מקומו של נתניהו בכלא. עוצמות ההסתה שלו נגד האוכלוסיה הערבית, סימון השמאל בישראל כבוגדים, מדיניות ההפרד ומשול והשיסוי בין האוכלוסיות, נועדו כולם להסוות את המדיניות המושחתת שלו. מה שעומד בראש סדר העדיפות של ביבי זה הוא ורק הוא, בטח שלא האזרחים. את נתניהו ושלטון לא צריך להחליף רק כי הוא מושחת אלא כי מלבד העובדה שהוא חותר נגד שלטון החוק הוא גם מחרחר מלחמה, מפיץ גזענות ומחסל את המרחב הדמוקרטי. אנחנו מציעים אלטרנטיבה שמאלית של שותפות יהודית-ערבית לכלל האזרחים, אלטרנטיבה לחברה נקייה ומוסרית - לשלום, לשוויון ולצדק".
+הימין החדש: גם אנחנו נמתין לתום השימוע
18:52 28/02/19  |  
רשימת הימין החדש: "כפי שאמרנו מתחילת הדרך, לראש הממשלה, בנימין נתניהו, עומדת חזקת החפות ככל אזרח אחר במדינה. אנו מכבדים את החלטת היועץ המשפטי לממשלה, אך כפי שאמר היועץ במילותיו שיבוא לשימוע בלב פתוח ונפש חפצה, כך גם אנחנו נמתין לתום השימוע. מפלגת הימין החדש תמליץ לנשיא המדינה להטיל על בנימין נתניהו את משימת הרכבת הממשלה הבאה".
+איחוד מפלגות הימין: זכאי עד אשר תוכח אשמתו
18:51 28/02/19  |  
איחוד מפלגות הימין: "כל אדם, גם בנימין נתניהו, זכאי עד אשר מוכחת אשמתו ולכן רשימת איחוד מפלגות הימין תמליץ אחרי הבחירות על ראש הממשלה נתניהו כמועמדה להרכבת ממשלת ימין חזקה ויציבה. עם זאת, ולאור ניסיון העבר המר, ברור היום יותר מתמיד שרשימת איחוד מפלגות הימין, היחידה שמחויבת באמת לארץ ישראל, חייבת להיות גדולה וחזקה כדי שלא נמצא את עצמנו יום אחרי הבחירות עם ממשלת ביבי-גנץ-לפיד שעלולה להוביל אותנו להקמת מדינת טרור פלשתינית".
+אבי גבאי לנתניהו: תתפטר ושים סוף לבושה הלאומית
18:49 28/02/19  |  
יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי: "נתניהו מבייש את מדינת ישראל. מחריב הכל כדי להציל את עצמו. אזרחי ישראל לא רוצים מנהיגות מושחתת. ראש הממשלה מבייש את עם ישראל ואת מדינת ישראל. נתניהו, תתפטר. שים סוף לבושה הלאומית. אל תנהל את הקרב מבית ראש הממשלה".
+עוצמה יהודית: "עושים פוטש לנתניהו"
18:44 28/02/19  |  
תגובת עוצמה יהודית: "לטעמנו מדובר בנסיון פוטש לראש הממשלה. היועץ המשפטי לממשלה אינו אמור לקבוע מי יהיה ראש הממשלה בישראל. לאורך כל שנות כהונתו של נתניהו מתחנו עליו ביקורת חריפה בעניינים מדיניים ופוליטיים. נתניהו לצערנו התפשר, לא קיים הבטחותיו לעם בישראל והיה צריך לגלות מדיניות נחושה ביחס לחמאס ואויבי ישראל. אולם בעניין חקירותיו של נתניהו הצדק עימו. עצם ההודעה על הגשת כתב האישום חודש לפני מועד הבחירות, היא ניסיון להפיל ראש ממשלה מכהן, אולם כאשר מדובר בתיקים העולה מהם צחנה של אכיפה בררנית הצחנה גדול אף יותר. נציגי עוצמה יהודית בכנסת לא יושפעו מהחלטת היועמ"ש הערב".
+ש"ס: נתניהו המתאים ביותר להנהגת המדינה
18:41 28/02/19  |  
הודעת ש"ס: ״כפי שהודענו מתחילת הדרך, ש״ס תתמוך אך ורק בבנימין נתניהו לראשות הממשלה ותמליץ עליו לנשיא להרכבת הממשלה הבאה. נתניהו הוא האיש המתאים ביותר להנהיג את המדינה בעת הזו ונתמוך בו בתפקידו כראש הממשלה ככל שהחוק יתיר לו״.

+יו"ר ישראל ביתנו: נתניהו רשאי להתמודד בבחירות
18:27 28/02/19  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
אביגדור ליברמן הגיב על החלטת היועמ"ש והצהיר שמבחינת מפלגתו - כל עוד אין פסק דין חלוט רשאי ראש הממשלה להתמודד בבחירות לכנסת כמו כל מועמד אחר
([צילום: מרק ישראל סלם/פלאש 90])
+יחימוביץ': נתניהו אינו כשיר להתמודד בבחירות
18:18 28/02/19  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
ראש האופוזיציה קראה לראש הממשלה להימנע מהתמודדות בבחירות לנוכח ההחלטה להגיש נגדו כתבי אישום והעניקה גיבוי מלא לרשויות אכיפת החוק
([צילום: תומר נויברג/פלאש 90])
+תגובת הליכוד: מדובר ברדיפה פוליטית
18:17 28/02/19  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
מפלגת הליכוד פרסמה את תגובתה לחוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, אשר קבע כי יוגשו כתבי אישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בכפוף לשימוע  ▪  "תערבות בוטה וחסרת תקדים בבחירות"
([צילום: מרים אלסטר/פלאש 90])
+בג"ץ מאפשר לפרסם את החלטת מנדלבליט
16:19 28/02/19  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
קובע: לעתירות נגד פרסום ההחלטות לפני הבחירות אין מקום משום שנתניהו לא עתר בעצמו; הליכוד ביקש להצטרף הרבה אחרי הדקה ה-90 לעתירה שאין לה זכות קיום
(סולברג. "כלל ופרט וכלל" [צילום: איציק וולף])
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
שימוע לנתניהו: שוחד בפרשת בזק; הפרת אמונים בתיקי המתנות ומוזס
תגובות  [ 9 ] מוצגות   [ 9 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
רוני מירושלים
28/02/19 18:46
2
Tt
28/02/19 18:49
 
להיות מושחת.
1/03/19 08:14
3
פוטש לנתניהו
28/02/19 19:13
4
באום
28/02/19 19:40
5
יעקב יעקב
28/02/19 21:36
6
עוד סתם אזרח
1/03/19 00:08
7
עזרא.כ.
1/03/19 08:42
8
בסיס ההחלטה
1/03/19 09:16
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  פרשות נתניהו
בג"ץ דחה על הסף, כצפוי, את העתירות נגד פרסום החלטותיו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בתיקי בנימין נתניהו.
28/02/2019  |  איתמר לוין  |   חדשות
הליכוד מבקש (יום ה', 28.2.19) מבג"ץ למנוע את פרסום החלטת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בתיקי בנימין נתניהו. בג"ץ צפוי לדחות על הסף את העתירה, שכן כל עוד נתניהו עצמו אינו עותר - בית המשפט כלל לא ידון בנושא. עוד מתברר, כי הפרקליטות אינה מתכוונת לעכב את הפרסום, אלא אם בג"ץ יורה לה אחרת.
היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי להודיע (יום ה', 28.2.19) על החלטתו בשלושת תיקי החקירה נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו. ההערכה היא, כי נתניהו יזומן לשימוע בעבירות שוחד (תיק 4000), ומרמה והפרת אמונים בשני התיקים האחרים (תיק 1000 ו-2000).
27/02/2019  |  איתמר לוין  |   חדשות
אני רוצה לפנות אליכם הציבור ולספר לכם שבקרוב מאוד, עשויים לפתוח בחקירה פלילית נגדי על האשמות ישנות אשר נשמרו במשך שנים במגירה, שבאמצעותן ניסו ללחוץ עלי ולמנוע ממני פרסום חוות דעת מקצועית (פירוט בעניין ניתן למצוא במאמריו של יואב יצחק באתר זה: "מנדלבליט חשוף לסיכון ופרישה" ו"מנדלבליט סחיט מצד ניצן ונתניהו"). ייתכן אפילו שינסו להתנקש בחיי או בחיי בני משפחתי. לו זה יקרה, תדעו טוב מאוד מדוע זה קרה.
27/02/2019  |  עמוס שנער  |   מאמרים
היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט עומד לפרסם בתוך ימים ספורים את החלטתו בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו (1000, 2000, 4000). סוד גלוי הוא: מנדלבליט יודיע על הגשת כתב אישום, בכפוף לשימוע, למרות הקשיים והלבטים אליהם נקלע בבואו להכריע. השאלה הגדולה היא: באילו תיקים יאשים בעבירות שוחד, בסופו של דבר, אם בכלל.
27/02/2019  |  יואב יצחק  |   מאמרים
רשימות נוספות   /   פרשות נתניהו  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   פרשת נתניהו-בזק  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   פרשת נתניהו-המתנות  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   פרשת נתניהו-מוזס  /  מי ומי  
נתניהו: לחץ השמאל השפיע על ועדת ההיתרים  /  עידן יוסף
נתניהו נדרש להחזיר מ"ש שקיבל להגנתו  /  איתמר לוין
מנדלבליט דחה בקשת נתניהו לזמן עדים  /  איתמר לוין
ביבי, מיליקובסקי, הצעה מהפכנית  /  דן מרגלית
זו חליפתי  /  איתמר לוין
הברווזון (הפוליטי) המכוער  /  רפי לאופרט
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
צבי גיל
צבי גיל
מערכה על אופי המדינה שלנו שהיא לא פחות חשובה מאשר מערכה צבאית וממערכה לא בורחים    בתולדות כל מדינה, וישראל אינה יוצאת דופן, ישנן עליות ומורדות
חיים רמון
חיים רמון
נתניהו, גלנט, גנץ ובכירי המטכ"ל, הוציאו לפועל תוכנית צבאית שהביאה לגירושם של תושבי צפון הרצועה לרפיח. ועכשיו, ברפיח יש ריכוז של יותר ממיליון עקורים, מה שמונע מצה"ל לחסל את גדודי הח...
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
במערכות היררכיות דוגמת הצבא, נהוג לייחס משקל עודף לממד פקודות הצבא כאמת מידה ערכית, אף בהינתן צבר של מוניטין שנקשר לדמותו של קצין, בכיר ככל שיהיה
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il