|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
החשיבות של בטיחות בעבודה
קבוצת ירדן
עורך דין חדלות פירעון
ליצמן. מכחיש בתוקף [צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90] תפילה מחוץ לבית כנסת [צילום אילוסטרציה: יונתן זינדל/פלאש 90]

רגע לפני שאובחן כחולה קורונה

עדויות: ליצמן הפר הנחיות בתפילות

לפי עדויות של תושבי השכונה שבה גר שר הבריאות, הוא הגיע לתפילות בבית כנסת ובביתו של אדם אחר - כמה ימים לאחר ההנחיה להתפלל רק בשטחים פתוחים ובקבוצות של עד עשרה אנשים תושב השכונה: "בימים שבהם היה בתפילה - מאוד יכול להיות שהוא נדבק שם בנגיף" ליצמן: "הכפשות שווא שאין להן בסיס עובדתי"
02/04/2020  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   מגיפת הקורונה   |   תגובות

האם השר ליצמן הפר את התקנות שיצאו מהמשרד שהוא עומד בראשו? על-פי דיווח של ענבר טויזר בחדשות 12, ליצמן השתתף בתפילה בשבת האחרונה בביתו של חסיד גור - כך לפי עדות של מארח התפילה. מלבד זאת, עשרות מתפללים נצפו בימים האחרונים, כולל הבוקר (יום ה', 2.4.20), בבית כנסת "בית ישראל" בירושלים הסמוך לביתו של שר הבריאות. כמה מהמתפללים מעידים: "ליצמן היה בבית הכנסת ביום שני האחרון והשתתף בתפילה בבית פרטי בשבת". לפי העדויות, התפילות התקיימו ימים לאחר שמשרד הבריאות אסר על תפילות במקומות סגורים ובבתי כנסת.

מלשכת שר הבריאות נמסר כי "מדובר בהכפשות שווא שאין להן בסיס עובדתי. מתוך אחריות לאומית הקפיד שר הבריאות ליצמן על כל הנחיות משרד הבריאות, ביטל את כל לוחות הזמנים ושיגרת יומו לאורך כל התקופה וסירב לפגוש אנשים שלא לצורך פעילות משרד הבריאות במצב החרום.

"יש לדחות את הניסיונות לערב לחצים פוליטיים בזמן חירום לאומי ועולמי, במטרה להשפיע על המו”מ הפוליטי שמתנהל במקביל. יודגש, כל הוראות משרד הבריאות נשמרו על-ידי השר, בתפילות, בפעילות השוטפת בחמ”ל הארצי ובלשכתו".

בשבת האחרונה התקיימה תפילה בביתו של חסיד גור שבה נטען כי ליצמן השתתף. בשיחה עם החסיד שאירח את השר נאמר: "מלבד השר ליצמן היו באירוע חסידי גור נוספים. אנחנו הקפדנו מאוד בזמן התפילה לא להתקרב אחד לשני. סך הכל ארכה התפילה כשעה וחצי".

לפי עדות אחרת, ליצמן נצפה מתפלל בבית כנסת ימים לאחר מתן ההנחיות שאוסרות על כך. תושב השכונה ששוחח עם טויזר סיפר: "אבא שלי מתפלל יום-יום בבית הכנסת 'בית ישראל' בשכונת עזרת תורה, וסיפר לי שביום שני האחרון הוא התפלל יחד עם ליצמן. בהמשך השבוע הם לא נפגשו, יכול להיות שבשלב זה ליצמן התחיל לחשוש שהוא בעצמו חולה קורונה והפסיק להתפלל".

תושב השכונה המשיך: "בימים בהם היה בתפילה - מאוד יכול להיות שהוא נדבק שם בנגיף ויכול מאוד להיות שהוא הדביק שם אחרים. אני מניח שכשר הבריאות הוא לא יספר בחקירה שהוא היה שם, מה שמעלה סיכון גדול. יש אנשים שלא יודעים שהם צריכים להיות בבידוד ואם הם באו איתו במגע הם יעבירו את זה הלאה והלאה והנה לנו תחילה של קטסטרופה בשכונות החרדיות בירושלים".

מתפללים נוספים שעימם שוחחנו סיפרו כי בית הכנסת הקבוע של ליצמן הוא זה של חסידות גור אלא שבעקבות סגירת בית הכנסת, בימים האחרונים הגיע להתפלל ב"בית ישראל", בית כנסת שנמצא מטרים ספורים מביתו.

ביום שלישי האחרון כ-40 מתפללים הגיעו לבית הכנסת לתפילת שחרית בשעת "הנץ החמה". באותו יום הם התפללו כשאורות בית הכנסת דולקים. יום לאחר מכן, שבו עשרות המתפללים בשנית אלא שהפעם, ככל הנראה בעקבות התגברות פעולות האכיפה מצד המשטרה, הם החליטו להתפלל בחשכה כמעט מוחלטת. וילונות בית הכנסת הוגפו והאורות לא נדלקו, מלבד אור פנס בודד.

בליל יום שלישי, 24 במרס, אושרו בממשלה הנחיות חדשות למניעת התפשטות הנגיף הכוללות איסור גורף על קיום תפילה ציבורית במבנים סגורים וקובעות כי ניתן לכנס מניין של עשרה מתפללים - רק בשטח פתוח. בעקבות כך, פרסמו גם הרבנים הראשיים לישראל קריאה שהצטרפה להנחיות משרד הבריאות ואסרה על קיום תפילות בבתי כנסת. על-פי העדויות, ליצמן נצפה מתפלל בבית הכנסת יותר משבוע לאחר מתן הנחיה זו.

בערב יום שני האחרון (30 במרס) פרסם משרד הבריאות הנחיות מחמירות אף יותר ובהן אסר על קיום תפילה במניין גם בשטח פתוח, למעט בהלוויות. גדולי הרבנים במגזר החרדי הצטרפו לקריאה זו.

תאריך:  02/04/2020   |   עודכן:  02/04/2020
עידן יוסף
+הנפט מזנק - היום השני ברציפות
10:04 03/04/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ציוץ של טראמפ העלה תקווה לסיום מלחמת הנפט בין רוסיה לסעודיה והמחיר זינק ביותר ב-20%  ▪  הכחשות משני הצדדים גרמו לירידות, אך המגמה השתנתה במהירות
(שדה נפט בסעודיה [צילום: עמר נביל, AP])
+הפרטים החשובים
10:03 03/04/20  |  אפרים הלפרין   |   לרשימה המלאה
במהלך החודש האחרון למדנו על כמה פרטים מאוד חשובים המעניינים אותנו בדינמיקה של מגפות עם השלכות ריאיתיות חמורות, הנה כמה
(זיהוי החולים [צילום: יוסי זמיר/פלאש 90])
+שיעור האבטלה העדכני: כ-25 אחוז
09:59 03/04/20  |  עידן יוסף
עדכון משירות התעסוקה:  שיעור האבטלה עומד היום על 24.9%. אתמול נרשמו בשירות בסה"כ 14,544. מתחילת מרס: 882,577 נרשמים חדשים - 89% מהם בחל"ת.
+רכסים: מפקד התחנה ובלש התחפשו לחרדים ורשמו דוחות למתפללים
09:32 03/04/20  |  עידן יוסף
שוטרים שהגיעו אתמול לבדוק את בתי התפילה בישוב רכסים, זיהו מתפללים שהצליחו, בסיוע "תצפיתנים" שהתריעו על בוא המשטרה, לחמוק מעיני השוטרים באחד מבתי הכנסת. מפקד תחנת זבולון, נצ"מ קובי קרני, בחר בדרך יצירתית, והחליף את מדי המשטרה בלבוש חרדי, על-מנת לחדור יחד עם בלש נוסף אל בית הכנסת ו"להשתלב" בתפילה. כאשר החלה התקהלות שלפו השוטרים תעודות שוטר והודיעו לנוכחים כי הם מעוכבים. כמו-כן רשמו דוחות בסך כולל של 17,500 ש"ח.
השוטרים בלבוש חרדי [צילום: דוברות המשטרה]
+עלה ל-37 מספר המתים מקורונה
09:00 03/04/20  |  עידן יוסף
עלה ל-37 מספר המתים מקורונה בישראל: בן 77 עם מחלות רקע מת בבית החולים שיבא.
+האנשים הללו חיים על המאדים
08:52 03/04/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
מי אמר שאי-אפשר לחיות על המאדים? דומה שכבר כיום יש שם פוליטיקאים - הן מארה"ב והן מישראל - צוות שלם של פקידים, איגודים מקצועיים ואפילו כדורגלנים. זה לפחות הרושם שמצטייר בשבועות המטלטלים של הקורונה, וביתר שאת בשבוע האחרון. אם המציאות לא הייתה כה קשה, אפשר היה ליצור מזה סרט בדיוני-קומי
רמאות והתנשאות של האוצר [צילום: AP]
ניתוק מהמציאות של טראמפ וסנדרס [צילום: AP]
+קנסות כבדים לבעלי עסק לממכר פרחים במושבות
08:49 03/04/20  |  עידן יוסף
במסגרת אכיפה ממוקדת בבנימינה, רשמו השוטרים אתמול דוח בסך 5,000 ש"ח לבעל עסק למשלוח פרחים שבעליה המשיך להפעילו לאחר שהוזהר ובניגוד להנחיות משרד הבריאות. עוד נמצא אתמול כי עסק למשלוח פרחים אשר פעל בזכרון יעקב ממשיך לפעול בניגוד להנחיות המאשרות הפעלת משלוחים למוצרים חיוניים בלבד ועל אף שהוזהר בעבר על ידי השוטרים, לאור זאת ניתן כאמור לבעל החנות דוח בסך 5,000 ש"ח בגין הפעלת המקום בניגוד לחוק.
+הבעיה של ג'ו ביידן: כסף
08:33 03/04/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
סגן הנשיא לשעבר מנסה לגייס תרומות בעיצומו של המשבר - וזה הולך מאוד בקושי  ▪  טראמפ נכנס לחודש מארס עם קופה גדולה פי 11 מזו של ביידן, מדווח ניו-יורק טיימס
(ביידן. אולפן בבית [צילום: אוון ווצ'י, AP])
+אזהרות נשלחו לחברות תקשורת שלא עמדו בזמנים
02:22 03/04/20  |  עידן יוסף
זמני המענה במוקדי השירות של חברות התקשורת ממשיכים להיות ארוכים מהרגיל אם כי ניכרת מגמת שיפור מסוימת. משרד התקשורת שלח אזהרות לחברות שחורגות באופן בוטה מהזמנים שנקבעו.

בתחום התקשורת הנייחת חל גידול משמעותי בתעבורת הנתונים (כ-25% בממוצע יומי), ללא חריגה מהנורמה מאז פרוץ המשבר​. בתחום התקשורת הנייחת חל גידול של 25-20 אחוז בזמן האוויר של השיחות והגלישה, גם כן ללא חריגה.

משרד התקשורת פנה לחברות להיערך כנדרש לעומס בתעבורת הנתונים הצפוי בערב פסח.
נתוני משרד התקשורת
+אחות בשיבא מאושפזת במצב קשה
02:16 03/04/20  |  עידן יוסף
בבית החולים שיבא בתל השומר מאושפזת אחות שחלתה בקורונה. האחות, בשנות ה-60 לחייה, אובחנה כחולת קורונה לפני כשבוע ואושפזה במתחם הבידוד הייעודי בשיבא. לפני יומיים חלה הידרדרות במצבה, וכעת היא מורדמת ומונשמת ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים.

האחות לא עבדה במחלקה הייעודית לחולי קורונה ובבית החולים מעריכים שהיא נדבקה מחוץ למסגרת העבודה. לא ידוע על מחלות רקע כלשהן. במתחם הבידוד הייעודי מאושפזת אחות נוספת שעובדת בשיבא ומצבה מוגדר קל.
+יפו: מתפרעים הציתו פחים ותקפו כבאים
00:23 03/04/20  |  עידן יוסף
מספר בני מיעוטים וביניהם קטינים הציתו פחים והשליכו חפצים לעבר הכביש ברחוב יפת ביפו ופגעו גם בכבאית של כיבוי האש אשר הגיעה למקום לכבות את האש בפח שהוצת. כתוצאה מכך, נפגעו הכבאים באורח קל. שוטרים החזירו את הסדר על כנו ועצרו נער בן 17 החשוד בהצתה ובהשלכת חפצים. ברשותו נמצאו אמצעי תבערה.
+נתניהו ובכירי האוצר נבדקו ונמצאו שליליים לקורונה
23:35 02/04/20  |  עידן יוסף
ראש הממשלה בנימין נתניהו ביצע היום בדיקת קורונה ונמצא שלילי לנגיף. גם שר האוצר משה כחלון, ומנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, נבדקו היום בבדיקה לגילוי נגיף הקורונה. הבדיקות נמצאו תקינות. בדיקתם נערכה לאחר שנחשפו לשר הבריאות, יעקב ליצמן, שחלה בקורונה.
+סמוטריץ' דרש החלטת ממשלה לתמיכה בבני ברק
23:27 02/04/20  |  עידן יוסף
השר בצלאל סמוטריץ': "סגירת בני ברק היא אירוע הומניטרי כמו שזה אירוע רפואי. צריך לארגן בדחיפות אוכל בכשרויות, אפשרות תנועה בתוך העיר (אנחנו במשרד התחבורה נערכים), משחקים לילדים, תשלום מיידי למי שאיבד את עבודתו, הסברה בדיוור ישיר וכו'. דרשתי בישיבת הממשלה שכבר מחר תובא החלטת ממשלה לתמיכה בתושבי העיר".
+גל הירש יכין את אלעד להתמודדות מול הקורונה
22:55 02/04/20  |  עידן יוסף
תא"ל (מיל') גל הירש יסייע בהתנדבות לעיריית אלעד בכל הנוגע להתמודדות מול נגיף הקורונה. ראש עיריית אלעד ישראל פרוש שוחח עם הירש ועם ראשי פיקוד העורף. הלילה יוצאת ההסעה הראשונה של חולים מאלעד למלון ניר עציון, ומחר תתחיל הקמת עמדת בדיקות באלעד.

הירש: "נקים מתחם בדיקות מחר, שלחתי רכבים לאיסוף חולים למלוניות, אני עובד עם פיקוד העורף ומשרד הבריאות ומד״א, פעלתי מול מנכ״ל יינות ביתן ושופרסל להאריך את משך שעות הפעילות כדי למנוע צפיפות, סיכמתי עם ראש העיר על סגירת אחד השערים והשארת רק כניסה אחת מבוקרת. אני עובד מול מד״א על פתיחת מתחם בדיקות בדחיפות לעיר אלעד".
(הירש. "נקים מתחם בדיקות" [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90])
+הרבנות: המצב מאפשר חתונה בספירת העומר ובבין המיצרים
22:43 02/04/20  |  עידן יוסף
ברבנות הראשית לישראל אומרים כי המצב הנוכחי יכול להיות מוגדר כחריג המאפשר קיום חופה וקידושין בזמנים בהם מגביל המנהג חתונות - 32 ימי ספירת העומר וימי בין המיצרים, למעט תשעת הימים שמראש-חודש אב עד תשעה באב, וזאת ככל שרשויות הבריאות יאפשרו את קיום עריכת הנישואים. החלטת מועצת הרבנות בעניין החריגים התקבלה עוד הרבה לפני פרוץ המשבר ביולי 2019 (תמוז תשע"ט).
מכתב הרבנות הראשית לישראל
+החמרה במצבו הרפואי של הרב טאו
22:28 02/04/20  |  עידן יוסף
חלה החמרה במצב הרב צבי טאו (82), נשיא ישיבת הר המור וממנהיגיה של הציונות הדתית. פרט לנגיף הקורונה הגלה חיידק בראותיו.
+ראש מועצת גוש עציון חלה סקורונה
22:20 02/04/20  |  עידן יוסף
ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן הודיע כי הוא חלה סקורונה: "אני מרגיש טוב, נמצא בביתי וללא תסמינים".
+בן 84 מת מקורונה; מספר המתים עלה ל-35
22:17 02/04/20  |  עידן יוסף
במרכז הרפואי שערי צדק מת הערב מטופל בן 84 שהיה מאושפז במחלקה לחולי קורונה. הנפטר אושפז לפני מספר ימים במחלקה המבודדת בשערי צדק במצב בינוני, עם מחלות רקע רבות. ביומיים האחרונים מצבו הדרדר במהירות והוא הונשם. בכך עלה ל-35 מספר הקרבנות בישראל.
+הממשלה: בני ברק - אזור מוגבל
21:59 02/04/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אושרו תקנות להגבלת כניסה ויציאה מאזורים שייכנסו לתוקף הלילה  ▪  היציאה מהעיר לא תתאפשר אלא למקרים דחופים בלבד: טיפול רפואי, לוויה של קרוב משפחה בדרגה ראשונה ויציאה מהעיר של אנשי כוחות הביטחון וצוותים רפואיים
סניף יש חסד. קניות לפסח [צילום: יוסי זמיר/פלאש 90]
רחוב שומם ב"ב [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
+המל"ל אישרה 16 אלף מיטות אשפוז
21:49 02/04/20  |  עידן יוסף
אושר במועצה לביטחון לאומי: יוקמו 16 אלף מיטות אשפוז לחולי קורונה (חדשות 12).
+רבנים יוצאי מרוקו: "אסור להשתמש ב'זום' בליל הסדר"
21:47 02/04/20  |  עידן יוסף
בכירי רבני מרוקו מהארץ ומהעולם התאחדו באופן נדיר לפסק הלכה משותף, נגד ההיתר הדחוק שנתנו קומץ רבנים להשתמש בישומון ׳זום׳ במהלך ליל הסדר, בשל האיסור להתארח אצל בני משפחה קשישים מחשש שיידבקו בנגיף הקורונה. לדברי הרבנים, אין להשתמש ב'זום' אלא אם יש "היתר מפורש מרופא מצד פיקוח נפש".

בין עשרות הרבנים החתומים על המכתב - רבי ברוך אבוחצירא (ה'בבא ברוך'), רבי יוסף ישראל רבה של קזבלנקה, רבי שמעון אליטוב חבר מועצת הרבנות הראשית, רבי אליהו מלכא רבה של כרמיאל, רבי יצחק פרץ רבה של רעננה, וחברי בית הדין הגדול הרב יצחק אלמליח והרב מיכאל עמוס.
גילוי הדעת ההלכתי
+עידכון מספר חולי הקורונה בארץ 6,857 איש
21:20 02/04/20  |  עידן יוסף
משרד הבריאות מעדכן: 6,857 חולי קורונה אובחנו בישראל. 34 מקרי מוות, 108 במצב קשה. מספרים אלה הם בגדר היציבות.
+בנימינה: 5,000 שקל קנס לחנות רהיטים שנפתחה
20:59 02/04/20  |  עידן יוסף
במסגרת אכיפה ממוקדת בבנימינה, רשמו שוטרים קנס בסך 5,000 ש"ח לבעל עסק לממכר רהיטים שבעליה המשיך להפעילו בניגוד להנחיות משרד הבריאות.
+המשטרה קיימה 66,650 ביקורי בית אצל מבודדים
20:47 02/04/20  |  עידן יוסף
מאז תחילת המאבק בנגיף ועד כה, המשטרה פתחה ב-135 חקירות נגד מפרי בידוד, וכן ב-43 חקירות נוספות בעקבות חשד להפצת הודעות כזב. עד כה בוצעו כ-66,650 ביקורים למבודדים. כמו-כן נרשמו עד כה 7,403 דוחות, וכן הוצאו צווי סגירה ל-77 בתי עסק שהפרו את ההוראות.

עד כה נפתחו במשטרה 135 תיקים פליליים הקשורים להפרות הבידוד. בנוסף נפתחו 43 חקירות בגין מקרים שונים של הפצת מידע כוזב. כמו-כן, עד כה נרשמו ע"י המשטרה 7,403 דוחות, בחלוקה הבאה:
🔹 הפרת חובת בידוד- 127 דו״חות.
🔹 הפרת חובת דיווח על בידוד למשרד הבריאות- 8 דו״חות.
🔹 סירוב להוראה על פיזור התקהלות אסורה - 393 דוחות.
🔹 הפעלת עסק\מקום בניגוד לתקנה 5(א) - 335 דוחות.
🔹 הפעלת חנות בדרך של פתיחה לציבור - 25 דוחות.
🔹 יציאה אסורה למרחב הציבורי בניגוד לתקנות - 5,226 דוחות.
🔹 שהייה במרחב הציבורי במקום שנאסר - 988 דוחות.
🔹 תפילה בניגוד לתקנות - 249 דוחות.
🔹 איסורים נוספים שנקבעו בתקנות - 52 דוחות.

[צילום: דוברות המשטרה]
[צילום: דוברות המשטרה]
+לפיד: לפטר את ליצמן הערב
20:37 02/04/20  |  עידן יוסף
יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, צייץ בטוויטר: "אם ביבי לא מפטר את ליצמן מתפקידו עוד הערב אין לממשלה הזאת את התוקף המוסרי לנהל את משבר הקורונה".
+סיכום לגבי מנגנוני בלימה בוועדה למינוי שופטים
19:32 02/04/20  |  עידן יוסף
אבי ניסנקורן צפוי להיות שר המשפטים, אך על פי דיווח של דפנה ליאל יהיו מנגנוני וטו בוועדה למינוי שופטים. עוד דיווחה כי החלפת תיק החינוך עשויה לפתור שתי ציפורים במכה: יולי אדלשטיין לתיק החוץ, יריב לוין לראשות הכנסת וגבי אשכנזי לתיק החינוך. הבעיה בתרחיש הזה: נפתלי בנט בחוץ.
+אהוד ברק: בתיאום עם הרבנים חיוני להכנס מיד לבני ברק
19:29 02/04/20  |  
"ביבי תתעורר! כוכבי תתכונן. בבני ברק זו טרגדיה. לפי 35% יש שם 70 אלף שנדבקו. גם לפי 1% של מתים זה 700 מתים והחרמש עוד מונף. בתיאום עם הרבנים חיוני להכנס מיד לעיר. לפנות את החולים למלוניות. ולהיערך לטיפול בילדים שנשארים בבית. בנות שרות לאומי, חיילי נצח יהודה ואלפי מתנדבים/ות צעירים" - כך קרא אהוד ברק בפייסבוק שלו.
+עיר הבה"דים: חייל נדבק בקורונה
19:20 02/04/20  |  עידן יוסף
חייל שולה בנגיף קורונה נמצא בעיר הבה"דים. זהו החייל השני שאותר בבסיס כמי שנדבק (חדשות 12).
+יו"ר הפרלמנט האירני נדבק בקורונה
19:18 02/04/20  |  עידן יוסף
סוכנות הידיעות האירנית איסנא דיווחה כי יו"ר הפרלמנט עלי לאריג'אני פיתח תסמינים לקורונה ונמצא חיובי בבדיקה. הוא נמצא בבידוד, ומקבל טיפול רפואי.
+חולה בת 98 מתה מקורונה; מספר המתים עלה ל-34
19:11 02/04/20  |  עידן יוסף
עלה ל-34 ואולי אף ל-35 מספר המתים מקורונה. בבית החולים הדסה עין כרם מתה חולה בת 98, אשר טופלה במתחם המחלות המתפרצות בבית החולים. החולה, שסבלה ממחלות רקע שונות, טופלה במתחם בעשרת הימים האחרונים.

חולה נוספת, בת 97, שסבלה ממחלות רקע, מתה במחלקת אשפוז רגילה, לאחר ששתי בדיקות מטוש שלה חזרו שליליות ואין אימות מלא לקורונה.
+מחיר הנפט מזנק ביותר מ-20%
18:59 02/04/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
טראמפ מסר ששוחח עם הנסיך מוחמד, אשר מצידו דיבר עם פוטין - ומסתמנת הסכמה להקטנת תפוקת הנפט ב-10 מיליון חביות ליום  ▪  הסיכוי לסיום מלחמת המחירים מסייע לעליות בוול סטריט
("שוחחתי עם ידידי" [צילום: אוון ווצ'י, AP])
+ח"כ אייכלר ומאבטח במשמר הכנסת נכנסו לבידוד
18:37 02/04/20  |  איציק וולף
ח"כ ישראל אייכלר ומאבטח ממשמר הכנסת נדרשו היום להיכנס לבידוד ביתי. הודעה על כך נמסרה לשניים על ידי משרד הבריאות לאחר בדיקה של סרטוני מצלמות האבטחה של הכנסת מתאריך 26 במרס ולאחר שהשניים נצפו סמוך לשר הבריאות, יעקב ליצמן.

בכנסת מדגישים כי הכניסה ללשכותיהם של ח״כ אייכלר וכן של השר ליצמן נאסרה וכי לשכותיהם עברו הליך ניקוי וחיטוי.
+זהירות, "מוצרי קורונה" מזויפים
18:26 02/04/20  |  עו"ד חגית בלייברג, עו"ד צחי חליו   |   לרשימה המלאה
זייפנים מנצלים את הפאניקה ומציעים למכירה באינטרנט, ובמיוחד ברשתות החברתיות, מסכות מגן ואפילו ערכות בדיקה ביתיות - שכולן מזויפות  ▪  ההמלצה: לבדוק היטב את מהימנות המשווק
(המחירים האמירו [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90])
+מידע על נדבקים יועבר רק לצורך סיוע
18:16 02/04/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
נוהל חדש שנוסח במשרד המשפטים קובע כי התכלית היחידה שלשמה יוכל משרד הבריאות להעביר מידע על נדבקי קורונה לרשויות המקומיות היא סיוע לחייבי בידוד ביתי ולבני משפחותיהם או מציאת בידוד חלופי  ▪  אסור לרשויות להשתמש במידע להתחקות אחרי מסלול תנועתם של החולים ולהזהרת הציבור
([צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90])
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
עדויות: ליצמן הפר הנחיות בתפילות
תגובות  [ 5 ] מוצגות   [ 5 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
חשדנית
2/04/20 21:06
 
שמחה חן
3/04/20 07:08
 
שמחה חן
3/04/20 07:08
 
בן נאמן
3/04/20 10:04
2
די ליצור חדשות!
2/04/20 22:44
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מגיפת הקורונה
מחיר הנפט מזנק (יום ה', 2.4.20) בשיעור של יותר מ-20%, לאחר שהנשיא דונלד טראמפ רמז שייתכן שמלחמת המחירים בין סעודיה לרוסיה תסתיים בקרוב. בשעה זו (23:00) מזנק מחיר הברנט - הסמן לרוב שוקי העולם - ב-21% ל-30 דולר לחבית. מחיר הנפט מטקסס - הסמן למחיר הנפט המופק בארה"ב - ממריא ב-22% ל25 דולר בקירוב.
02/04/2020  |  איתמר לוין  |   חדשות
תקנות שעת חירום נוכח משבר הקורונה, אוסרות על עסקים להפעיל את
משרד המשפטים אישר נוהל להעברת מידע ממשרד הבריאות לרשויות המקומיות על חולי קורונה. מאז שפרץ משבר הקורונה קיבלו הרשויות המקומיות רק מידע חלקי על חולי קורונה שבשטחיהן, באופן שלא אפשר להן לטפל באופן יעיל בחייבי הבידוד ובבני המשפחות שלהם.
02/04/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
הנשיא דונלד טראמפ מצרף בימים אלו, להופעותיו בגן הוורדים של הבית הלבן, מנהלים בכירים הנוטלים חלק במאבק נגד הקורונה וגם משבחים אותו. אבל הופעתו של מייקל לינדל, מייסד ומנכ"ל חברת המצעים My Pillow וגם ידיד ותורם של טראמפ, הייתה יוצאת דופן:
02/04/2020  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
רשות המיסים פרסמה היום (יום ה') הנחיות מיוחדות בעניין חיוב שווי שימוש ברכב לעובדים שיצאו לחופשה ללא תשלום (חל"ת) המאפשרות זקיפת שווי שימוש יחסי לעובדים אשר הוצאו לחל"ת והחזירו את הרכב למעסיק, זאת לאור המצב המיוחד בעקבות התפשטות נגיף הקורונה ויציאת עובדים רבים לחל"ת לתקופה שאינה ידועה. הנחיות אלה ניתנות במסגרת שורת הקלות שנותנת הרשות במטרה לסייע ולהקל על הציבור, בכל הקשור להשלכות התפשטות נגיף הקורונה.
02/04/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
אילו היה בידי הייתי מנסח אחד מסעיפיו כך: בנימין נתניהו הלך אחרי איתמר בן-גביר המבקש לחסום בחודש רמדאן את אל-אקצה וכיפת הסלע בפני מוסלמים    אני, גדי, מתנגד ודורש כי העניין יובא לדיו...
איתמר לוין, וושינגטון
איתמר לוין, וושינגטון
פרופ' אריקה האשימוטו מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת ג'ורג'טאון סבורה שטענתו של טראמפ "רק דיברתי" אינה תופסת בתיק הבחירות    היא גם מסבירה כיצד ייתכן שטראמפ מממן את ההגנה של נאשמים אחר...
יוסף אליעז
יוסף אליעז
חשוב וחיוני לקיים מיד בחירות לתיקון מצב המדינה וצה"ל, להקמת ממשלה המסוגלת לפעול ולהחליט, תוך שימוש בסמכויותיה ותוך נטילת אחריות בטרם שוב תופעל במלוא עוצמתה מכונת הרעל
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il