|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
תמר פטרוליום: חברה עסקית או בית חרושת לג׳ובים?
קבוצת ירדן
כל מה שרציתם לדעת על קנביס רפואי

2019: הוגשו 66 כתבי אישום בהפרות גז

משרד האנרגיה בוועדת הכלכלה: ב-2019 בוצעו 344 מבצעי אכיפה ו-1,500 ביקורות בשוק הגז הביתי הנתונים הוצגו בדיון ראשון במסגרת הכנה לקריאה שנייה ושלישית של הצעת חוק הגפ"מ - שמטרתה להסדיר את ענף הגז הביתי היו"ר מרגי הודיע: נקדם את החקיקה תוך הגברת בטיחות ומבלי לפגוע באפשרות לקדם תחרות
17/08/2020  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 23   |   תגובות
[צילום: פלאש 90]

ועדת הכלכלה החלה היום להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הגז הפחממני המעובה (גפ"מ), שהגישה הממשלה. הצעת החוק נועדה להסדיר את ענף הגז הביתי, בכל הנוגע לרישוי העוסקים בתחום, הגברת הבטיחות בענף, קביעת אמות מידה למתן שירות לצרכנים, הגברת הפיקוח והאכיפה ועוד. היו"ר מרגי פתח את הישיבה וביקש מנציגי משרד האנרגיה להסביר את השינויים בהצעה. הוא הוסיף, כי הוועדה לא תתפשר על נושאי הבטיחות, מבלי לפגוע באפשרות לקדם תחרות.

מנהל מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה, חן בר יוסף, הסביר את הסכנות הגלומות בשימוש בגז ביתי, ואת הצורך בחקיקה נפרדת לטיפול בענף הגז. לדבריו, "54% מהצריכה של המשק מיוצרת בישראל ועוד 46% מהגז מיובא. משק הגז הביתי בישראל מגלגל כ-3 מיליארד שקלים וחצי, והצריכה בו עומדת על כ-600 אלף טון בשנה. הענף כולל 59 חברות גז, כ-1490 עוסקים מורשים ועוד 149 תחנות תדלוק בגז. הצריכה הביתית עומדת על 23% מהשוק, הצריכה התעשייתית מהווה 32% והרשות הפלשתינית צורכת 25% מהשוק. לצורך פיקוח ואכיפה יש במשרד האנרגיה 18 מפקחים ושישה חוקרים. בשנת 2019 בוצעו 344 מבצעי אכיפה, 54 אירועים נחקרו, יותר מ-1,500 ביקורות בוצעו, הוגשו 66 כתבי אישום וניתן מענה ל-823 פניות ציבור".

בר יוסף הוסיף, כי הצעת החוק החדשה נועדה, כאמור, להסדיר את הענף כך שהעוסקים בענף ידרשו לניסיון מהותי, לתשתית מתאימה, ביטוח, הון עצמי והעדר הרשעות. בניגוד למצב כיום שבו כדי להוציא רישיון לספק גז מספיק להיות תושב ישראל. כמו-כן, תקופת הרישיון צפויה לעמוד על 5 שנים, ולא 3 כיום. ההצעה החדשה כוללת גם מדרג ענישה לעבריינים, בין שלוש שנות מאסר לחצי שנה, בהתאם לחומרת העבירה, וכן אכיפה מנהלית באמצעות עיצומים כספיים.

מרגי ביקש לדעת כמה זמן עובד המשרד על הצעת החוק, ונציגת הלשכה המשפטית של משרד האנרגיה, עו"ד גל נוי אפרת, אמרה כי ההצעה הראשונה פורסמה ב-2012, ומאז עברה שינויים. ח"כ עידן רול אמר כי צריך להסדיר את הענף, שלא מוסדר בצורה מספקת, אך לא להכביד על-כניסת מתחרים חדשים.

מנהל תחום תשתיות במרכז השלטון המקומי, עמיחי דרורי, בירך על קידום הצעת החוק, אך הוסיף כי הרשויות המקומיות נשכחו. לטענתו, מי שמציב מתקני וצוברי גז מחויב לדווח על מיקומם לרשות ציבורית ובעיקר לרשות הכבאות, אך לא מחויב לדווח לרשויות המקומיות. הוא הסביר כי הדיווח לרשות המקומית חשוב הן מבחינת הטיפול הבטיחותי, והן בשל הדרישה שהרשות תתכנן מוסדות חינוך וגני ילדים במרוחק מצוברי הגז. עוד הוא ביקש כי פקחי הרשות יוסמכו להיכנס לשטחים משותפים בבנייני מגורים, במקרים של סכנה ממשית ומידית.

סמנכ"ל התפעול של פז גז, צור חרס, בירך גם הוא על קידום ההצעה, אך הוסיף ביקש שלפני קידומה נציגי משרד האנרגיה ישמעו את הערות העוסקים בענף. היועץ המשפטי של סופרגז, עו"ד יותם אדמי, הצטרף גם הוא לדברים. מנכ"ל גז גל, גדי ואנונו, קרא לנציגי משרד האנרגיה להיפגש גם אם נציגי החברות הקטנות. בר יוסף הגיב לכך ואמר כי ישיבה שכזו כבר נקבעה, ליום ראשון הקרוב.

היו"ר ביקש להתחיל בהליך החקיקה ובהקראת החוק, ואמר כי הוועדה תקדמו בשבועות הקרובים. הוא הוסיף כי לא יאפשר לאף גורם לעכב את החקיקה, וקרא להעביר לוועדה בהקדם כל שינוי שיוסכם על הצדדים.

תאריך:  17/08/2020   |   עודכן:  17/08/2020
עידן יוסף
+להעלות תפוסה באוטובוס מ-50% ל-75%
02:41 18/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נציגת משרד הבריאות מודה כי אין נתונים מובהקים באשר למידת ההידבקות בתחבורה הציבורית  ▪  הרשות לתחבורה ציבורית: אין לנו דרך לכמת את היקף התקלות אל מול המקרים התקינים, ייתכן שמרבית המשתמשים מקבלים מענה טוב  ▪  סגן שרת התחבורה: יוקם מוקד אחוד לטיפול בבעיות הנוסעים
(טסלר. לצופף ולתגבר)
+אושרה בקריאה ראשונה הצעה להקלות בהוצאה לפועל
22:36 17/08/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה הצעת חוק המבקשת לקבוע בהוראת שעה הסדרים מיוחדים שיחולו בהוצאה לפועל ביניהם: הארכת מועדים שונים בהליכי הוצאה לפועל שנועדו לאפשר לחייבים זמן נוסף להסדרת החוב; קביעת הסדר תשלומים מיוחד שנועד להביא לתשלום החוב בתקופה קצרה ולהפחתת עלויות בתיק; הקפאת ביצוע צווי הבאה ותפיסות של כלי רכב
([צילום: איתמר לוין])
+ועדת הקורונה: לאפשר הכנסת תיירים ממדינות ירוקות
16:53 17/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
משרד הבריאות מזהיר: נתקלנו בזיופי תוצאות בדיקות  ▪  יו"ר הוועדה: חובה לייצר תוכנית עתידית, ודאות עבור האזרחים - ולייצר שגרת קורונה  ▪  מדינות המתירות כניסת ישראלים ללא בידוד: בולגריה, יוון, קרואטיה ורואנדה
(חיטוי מטוס של ישראייר [צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90])
+עשרות שרים וח"כים לרה"מ: "ארץ ישראל לא בהמתנה"
16:06 17/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ימים ספורים לאחר דחיית הריבונות עשרות שרים וחברי כנסת השתתפו בכנס היסוד של שדולת ארץ ישראל והתחייבו - לא נוותר על החלת ריבונות בהקדם ולא נאפשר הקמת מדינה פלשתינית ומסירת חלקי א״י בתמורה להסכם שלום עם איחוד האמירויות
חיים כץ, בצלאל סמוטריץ' ואורית סטרוק [צילום: מאיר אליפור]
יואב קיש ויריב לוין [צילום: מאיר אליפור]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות מי ומי בפרשה
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אבי ניסנקורן / Avi Nisankorn   אוסאמה סעדי / Osama Saadi   אופיר אקוניס / Ofir Akunis   אופיר כץ / Ofir  Katz   אורי מקלב / Uri Maklev   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורלי לוי-אבקסיס / Orly Levi-Abekasis   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   איילת שקד / Ayelet Shaked   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתן גינזבורג / Eitan  Ginzburg   אלון שוסטר / Schuster Alon   אלי כהן / Eli Cohen   אמיר אוחנה / Amir Ohana   אסף זמיר / Asaf Zamir   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   בנימין נתניהו / Benjamin  Netanyahu   גבי אשכנזי / Gavriel  Ashkenazi   גדי דסטה יברקן / Gadi Desta  Yivarken   גדעון משה סער / Gideon  Sa'ar   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלעד מנשה ארדן / Gilad  Erdan   דוד אמסלם / David Amsalem   דוד  ביטן / David Bitan   ווליד טאהא / Waleed Taha   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חיים כץ / Haim Katz   טור פז משה   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואב סגלוביץ' / Yoav Segalovich   יואב קיש / Yoav Kish   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   יזהר שי / izhar  shay   יעקב ליצמן / Yaakov Litzman   יפעת שאשא-ביטון / Yifat  Shasha-Biton   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מאיר פרוש / Meir Porush   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכאל מרדכי ביטון / Michael  Biton   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב כהן / Meirav  Cohen   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   מרב מיכאלי / Merav  Michaeli   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משולם נהרי / Meshulam Nahari   מתן כהנא / Matan  Kahana   ניסים ואטורי   נפתלי בנט / Naftali  Bennett   סעיד  אלחרומי / Said Elharumi   עודד פורר / Oded Forer   עודה איימן / Ayman  Odeh   עומר ינקלביץ'   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמיר ארמונד פרץ / Amir  Peretz   צחי הנגבי / Tzachi  Hanegbi   ציפי חוטובלי / Tzipi  Hotovely   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רות וסרמן לנדה / Ruth Wasserman Lande   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   רפי פרץ / Rafi  Peretz   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
2019: הוגשו 66 כתבי אישום בהפרות גז
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
כבש 44
17/08/20 20:30
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 23
ועדת הקורונה בכנסת שבה ודנה (יום ב', 17.8.20) בפתיחת התעופה לישראל - וממנה. יו"ר הוועדה, יפעת שאשא-ביטון, דרשה לאפשר הכנסת תיירים ממדינות ירוקות, ובקשה לקבל את תבחיני רשימת המדינות. לדבריה, "חובה לדעת מה התבחינים למדינות הירוקות, כי יש מדינות שמצבן טוב יותר מאלו המוצגות ברשימה - אך משום-מה לא נכנסו אליה". היא דרשה לקבל את נתוני המדינות הירוקות, לפי מספר הבדיקות הנעשות בהן, מספר המאומתים, החולים הקשים והנפטרים - כדי לערוך השוואה מדוקדקת מול נתוני מדינת ישראל., ותהתה "האם אופן הצגת נתוני התחלואה נובע מהדרך בה אנו מציגים - הוא שהופך אותנו למדינה אדומה?!".
17/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
שדולת ארץ ישראל בראשות ח״כ חיים כץ וח״כ בצלאל סמוטריץ׳ ובשותפות עם מועצת יש״ע ותנועת רגבים התכנסה (יום ב', 17.8.20) לראשונה לכינוס יסוד מיוחד על-רקע ההודעה על דחיית הריבונות. הכנס התקיים במעמד יו״ר הכנסת ח״כ יריב לוין, יו״ר מועצת יש״ע דוד אלחיאני, סגני שרים וחברי כנסת מכלל סיעות הבית אשר התחייבו: לא נוותר על החלת ריבונות בהקדם. נתגייס לקידום תנופת התיישבות, ולהסדרת המאחזים. נמנע ולא נאפשר הקמת מדינה פלשתינית ונסיגות מא”י.
17/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
עם פתיחת השמיים אתמול, קיימה (יום ב', 17.8.20) הוועדה לביקורת המדינה ישיבת מעקב לדיון בעתיד התעופה בעידן הקורונה וקיבלה עידכונים מגורמי המקצוע.
17/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי הקימה (יום ב', 17.8.20) את ועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות. בראש הוועדה נבחרה לעמוד ח"כ מרב מיכאלי (העבודה). כמו-כן הוקמה, לראשונה, גם ועדת המשנה לנערות וצעירות בסיכון. יו"ר הוועדה הנבחרת היא ח"כ קטי שטרית.
17/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכספים אישרה לקריאה ראשונה את הצעת חוק-יסוד: הכנסת (תיקון - התפזרות בשל אי-קבלת חוק תקציב) (הוראת שעה) של חבר הכנסת צבי האוזר, המבקשת לדחות את המועד האחרון להעברת התקציב במאה ימים.
17/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
מירב ארד
מירב ארד
מגוון הצעות מומלצות מעובדי קרן קימת לישראל לטיולים מהנים ברחבי הארץ - במרחב צפון, מרכז ודרום. מוזמנים להגיע וליהנות בתקופה הקרובה ובמהלך חופשת "בין הזמנים" ממקומות טיול יפים במיוחד...
רבקה שפק-ליסק
רבקה שפק-ליסק
הלא חרדים מסרבים להיות "חוטבי עצים ושואבי מים" לרבנים, אברכים ופוליטיקאים חרדים    או שהחרדים ימלאו את חובתם האזרחית או שיסתלקו מכאן
רון בריימן
רון בריימן
יש לעודד השתתפות של ארצות הברית ושל "העולם הנאור" בחיסול בפועל של הפצצה האירנית המאיימת על העולם כולו, לרבות על הצ'מברליינים האירופיים, ולא רק על ישראל
יעקב אחימאיר
יעקב אחימאיר
בספרו "סכין" חושף ראשדי את התקיפה שכמעט ושמה קץ לחייו    במהלך הרצאה התפרץ אותו צעיר לעבר ראשדי ובמהלך הקטטה האלימה דקר את הסופר בכל חלקי גופו
דרור גרין
דרור גרין
יש סוג נוסף של בני-אדם, ואלו הם בעלי האישיות הפסיכופתית    לפסיכופתים אין סולם ערכים, והאישיות שלהם ריקה    הם אנוכיים באופן טבעי, והם מאמצים, כמו טפילים, את מחשבותיהם והישגיהם של אח...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il