|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
למה כדאי לבחור בפינת זולה
קבוצת ירדן
עורך דין חדלות פירעון

משרד המשפטים נגד השר לבט"פ:

אין מניעה להתחיל אכיפת צריכת זנות

המשרד אומר כי רמת המענים הניתנת לאוכלוסייה בזנות מאפשרת התחלת אכיפת חוק איסור צריכת זנות ח"כ מיכאלי: מזעזע שחוד החנית של אכיפת החוק החשוב הוא מי שמחבל בו. הוועדה קוראת לשר אוחנה להתעשת
24/08/2020  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 23   |   תגובות
ח"כ מרב מיכאלי [צילום: יהונתן סמייה/דוברות הכנסת]

ועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות קיימה (יום ב', 24.8.20) את דיונה הראשון בכנסת ה-23, אשר הוקדש לסקירה ומעקב אחר יישום החוק לאיסור צריכת זנות, אשר נכנס לתוקפו לפני כחודש וחצי (10.7.20).

יו"ר הוועדה, ח"כ מרב מיכאלי, אמרה בפתח הדיון: "החוק לאיסור צריכת זנות הוא מהפכני, דרמטי, חשוב וכבר משנה מציאות בעצם חקיקתו ובאמצעותו נצליח להוביל לשינוי תרבותי עמוק של החברה שלנו. כל זמן שזנות הייתה דבר מותר ולגיטימי שנחשב למקצוע או למשהו שאפשר לצרוך אותו, זה הפך כל אישה להיות בפוטנציה אישה בזנות, לא משנה אם התמורה היא כסף, קידום או כל דבר אחר תמורת שימוש מיני בגופה של אישה או בגופו של אדם בכלל ולכן חשיבותו כל כך גדולה".

בתחילת הדיון סקרו משרדי המשפטים, הרווחה והבריאות את ההתקדמות שחלו במענים הניתנים לאוכלוסייה המבקשת לצאת ממעגל הזנות, ואת האתגרים להמשך פיתוח המענים. כך למשל ציינו במשרד הרווחה כי מאז דיווחם האחרון לוועדה נפתחו עוד שני מרכזיים המסייעים לקטינות וצעירות על רצף הזנות, והורחב המענה ל-7 ימים בשבוע באחרים.

חלקו השני של הדיון עסק בנושא האכיפה של איסור צריכת הזנות, אשר טרם החלה. עו"ד דינה דומיניץ, המתאמת הבין-משרדית למאבק בסחר בבני אדם: "החוק היה מהלך משולב של איסור צריכת הזנות, לצד מענים וסיוע לאוכלוסייה בזנות. זה מראש הוגדר כתהליך, בו האכיפה תחל לאחר שנה, אבל התקציבים למענים חולקו מראש ל-3 שנים בהם יקודמו ויפותחו, לכן ברור שהשלה והמחוקק לא קשרו בין מענה מושלם לתחילת האכיפה. מראש מדובר גם בהוראת שעה, ויישום החלטת הממשלה מלווה במחקר אשר צוות היגוי בין משרדי השקיע בו מחשבה רבה, כדי את הדברים לאורך הזמן. אנו סבורים שזו נקודת הזמן הנכונה להתחיל באכיפה, וכי לאחר תחילת האכיפה יותר מהאוכלוסייה שבזנות יפנו לקבל את המענים הקיימים ולמצל אותם".

עו"ד בוסנה מהרט דסה, ע' יועמ"ש המשרד לביטחון הפנים: "השר לבט"פ שם דגש על נושאי שיקום, טיפול, חינוך והסברה לציבור הרחב כחלק מהמהלך המשולב. הוא בעל הסמכות להסמיך את המפכ"ל והשוטרים לאכוף, ולפני שהוא עושה את זה הוא רוצה לדעת שיש התקדמות במענים בשטח. השר מקבל פניות ושומע את נציגי השטח, ומודאג מהמצב. כדי שלא יפגעו האוכלוסיות שבזנות, שהחוק הרי בא להגן עליהן, הוא רוצה לקדם אך נושא המענים בצורה טובה יותר, ולאחר מכן אני מניחה שהשר יחתום על הצו. הדאגה של השר היא אמיתית".

עו"ד סיגל יעקבי, מ"מ מנכ"ל משרד המשפטים: "הטענה שרק כנגד מענים תינתן ההסמכה למשטרה עלתה רק כשבועיים לפני כניסת החוק לתוקף. נושא התקנות של החוק הונח בפני השר אוחנה, בכובעו כשר המשפטים, והוא ביקש לא לקדמן מטעמים תקציביים. התקנות קודמו, ואף אושרו היום, וכעת הדרישה היא למענים יותר טובים".

עו"ד לילך וגנר, מחלקת ייעוץ וחקיקה (פלילי) במשרד המשפטים: "אמנם נדרש הצו של הסמכת המשטרה לסמכויות שהן פיקוח ולא אכיפה, אך הנושא השיקומי הולך יד ביד עם האכיפה והשילוב חשוב מאוד. ייתכן שלעולם לא נגיע ל-100% מענים אידיאליים, בטח בצרכי הרווחה, אך מבחינתנו, כבר הגענו לרמת המענים הניתנים המאפשרת אכיפה".


יו"ר הוועדה מיכאלי סיכמה את הדיון: "מדהים ומזעזע שהשר שאמור להיות ראש החץ וחוד החנית של אכיפת החוק החשוב הזה למניעת זנות וסחר בנשים, למניעת פגיעה באוכלוסיות כה רבות, הוא האיש שמחבל ביישום החוק ובאכיפתו. תוחלת החיים הממוצע של אישה בזנות היא 40 שנה, וכך כל הרבה נשים כבר איבדו את חייהן, אך השר אוחנה מסרב ליישם את החוק. אינני מצליחה להעלות בדעתי אילו שיקולים יכולים לגרום לאדם ככה לחבל בעבודה שהיא תוצר של שנים של חקיקה ומאבק של נשים שחייהן תלויים בזה. הוועדה והכנסת קוראות לשר אוחנה להתעשת וליישם את החוק, עוד בטרם בית המשפט יכפה זאת עליו. הוועדה תתכנס שוב בתחילת ספטמבר ונמשיך לעקוב אחר התקדמות יישום החוק". ​

אושרו התקנות לאמצעי חלופי להטלת קנס על צרכני זנות
[צילום: דוברות הכנסת]
ועדת החוקה תקפה את השר לבט"פ שטרם חתם על הצו שיאפשר לקנוס צרכני זנות ולאכוף את החוק: "שערורייה. אוחנה לקח סמכות לא שלו. עליו להתעשת ולפעול בהתאם לחוק" בקשת המשטרה לדחות את כניסתן לתוקף של התקנות ב-4 חודשים עוררה סערה ובניגוד לעמדתה, ייכנסו התקנות לתוקף בתוך חודשיים
▪ ▪ ▪

ועדת החוקה חוק ומשפט אישרה את תקנות איסור צריכת זנות (אמצעי חלופי להטלת קנס), התש"ף-2020. את הדיון ניהלה ח"כ קארין אלהרר. החוק לאיסור צריכת זנות נכנס לתוקף ב-10.7.20 ויעמוד בתוקפו 5 שנים, עד חודש יולי 2025. החוק עיגן לראשונה בישראל איסור כללי על צריכת זנות וקבע כי מי שצורך מעשה זנות או נמצא במקום המשמש למעשי זנות, במטרה לצרוך מעשה זנות, דינו קנס שגובהו עד 75,300 שקל.

כמו-כן, לשם ייעול האכיפה, החוק קבע חזקה לפיה מי שנמצא במקום שעיקר השימוש בו למעשי זנות יראה כמי שמטרתו לצרוך מעשה זנות, אלא אם כן הוכח אחרת. עבירות אלה נקבעו כעבירות מנהליות אשר "דרך המלך" לאכיפתן היא בהטלת קנס מנהלי של 2000 שקל בעבירה ראשונה וקנס של 4,000 שקל בשל עבירה חוזרת. אכיפה באמצעות הגשת כתב אישום תהיה שמורה לנסיבות המצדיקות זאת, ובהתאם להנחיית היועץ המשפטי לממשלה שפורסמה ב-12 ביולי 2020.

החוק מסמיך את שר המשפטים, בהסכמת שר העבודה הרווחה והשירותים החברתיים ובאישור ועדת החוקה לקבוע בתקנות אמצעי חלופי לתשלום הקנס המנהלי בדמות סדנה שמטרתה להקנות ידע ולהגביר את המודעות של צרכן הזנות בכל הנוגע לנזקים הנגרמים לאוכלוסיות בזנות כדי למנוע את הישנות ביצוע העבירה.

האמצעי החלופי שקובעות התקנות יופעל על-ידי שירות המבחן שבמשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, באמצעות חברה פרטית שכבר נבחרה במכרז, ויכלול, לפי התקנות, סדנה קבוצתית של 10-6 שעות שתיערך ככל הנראה במספר מפגשים. בנסיבות מסוימות המנויות בתקנות תהיה אפשרות למפגשים פרטניים באותו היקף שעות. לקצין המבחן יהיה שיקול דעת לקבוע כי האדם אינו מתאים להשתתפות בסדנה או במפגשים פרטניים. לפי התקנות, ההשתתפות בסדנה או במפגשים פרטניים תהיה על-פי יוזמת האדם שהוטל עליו הקנס, אשר יוכל לבקש זאת כחלופה לתשלום הקנס או לתשלום חלק מהקנס במקרה של עבירה חוזרת. מידע על האפשרות להמיר את הקנס באמצעי חלופי ייכלל בהודעת תשלום הקנס, וכן יימסר לאדם על-ידי השוטרים המבצעים את האכיפה במקום שבו הוטל עליו הקנס.

יו"ר הישיבה ח"כ אלהרר: "העובדה שהשר אוחנה לא חותם על הצו שיאפשר לקנוס צרכני זנות ולאכוף את החוק היא שערורייה. השר אוחנה לקח סמכות לא שלו ופניתי ליועמ"ש בעניין. אני לא יכולה לתאר סיטואציה דמיונית בה כל שר יעשה בחוקים שעברו בכנסת כבשלו. מה שווה הכנסת אם הוא לא יכול לעשות עליה 'אוברולינג'. אי-אפשר שלא לחשוב על הקישור בין הצורך בחוק הזה לבין המקרים החוזרים ונשנים שהאחרון בהם היה באילת".

בתגובה לדברי המשנה למנכ"ל המשרד לביטחון הפנים אליעזר רוזנבאום כי "השר לביטחון פנים לא חותם בינתיים, הוא רוצה לוודא ששרשרת המזון מבחינת האכיפה הטיפול והשיקום עובדת טוב, שיש גם טיפול וגם שיקום", אמרה אלהרר: "מי שמכם לקחת את החוק בן ערובה? באיזו סמכות? התבלבלתם".

ח"כ מרב מיכאלי (העבודה) הציעה להפוך את ברירת המחדל לסדנה ואם לא אז לנקוט בהטלת קנס. "זה עולה בקנה אחד עם מטרת החוק הרבה יותר מאשר תרשים הזרימה הנוכחי. יש עדיין חצי שנה לאדם לשלם את הקנס ולעשות את כל הסיבוב של בקשה להישפט וכו'. אפשר להשאיר הכל אותו הדבר, ריבית הפיגורים תתחיל להיספר לאחר 6 חודשים אך אדם יוזמן קודם כל לסדנה. אם יחליט שלא, ייגבה הקנס וכל האפשרויות נותרות כפי שהן".

עו"ד לילך וגנר ממשרד המשפטים: "יש נושאים רבים הכרוכים בחוק ויש קושי משמעותי באי הסמכת השוטרים לאכוף את החוק. אכפת לנו מאוד מנושא השיקום שלווה בהחלטת ממשלה. דינה דומיניץ הוסמכה להמשיך את המעקב בנוגע למענים השיקומיים. אף פעם לא נגיע ל-100% וגם לא ל-80% בגלל התקציב שתמיד חסר לנושאי רווחה, לא נהיה במצב אידאלי אבל במיוחד כרגע, עם הקורונה אנחנו בבעיה תקציבית חמורה. למרות הכל התרשמנו שעברנו רף ממסוים המאפשר אכיפה. יש קשר הדוק בין אכיפה לשיקום ולכן עליהם לבוא בד-בבד ולא למנוע את יישום החוק. תמיד נרצה עוד מענים שיקומיים ואני מתחברת לדרישות הקהילה הטרנסית אך היום עלינו לדון בתקנות".

עו"ד שושי פרדימן סומך ממשרד המשפטים: "המטרה היא לאפשר לאדם שהוטל עליו קנס לבחור באמצעי חלופי של סדנה פסיכו-חינוכית חדשנית בישראל, שלא נוסתה בהקשרים אחרים. המוקד הוא לא האכיפה או ההכנסות אלא הובלה של שינוי".

אסתי שדה מנהלת שירות המבחן למבוגרים: "אנחנו אלו שנפעיל את הסדנאות הפסיכו-חינוכיות. מי שיופנה יעבור קודם בדיקת התאמה ליכולת להשתתף ולהבין את התכנים בסדנות. הסדנאות יועברו ע"י חברה פרטית שעברה מכרז בפיקוח וליווי שלנו. ההתאמה נעשית במפגש נפרד עם קצין המבחן שיבין האם אדם זקוק למענה פרטני בשל בעיות שפה או לאדם שלא יכול להשתלב באמצעי כזה כמו מתמכר פעיל לסמים במקרה קיצוני. ברירת המחדל היא שכל מי שפונה יתקבל. הכוונה תחילה לקיים 3 מפגשים בני שעתיים כך שאפשר יהיה לסיים את הסדנה תוך 3 שבועות. נכון לעשות את הסדנה במסגרת קבוצתית בשל היכולת לשמוע אנשים נוספים. יש גם אופציה למענה פרטני ולכן גם נקבעה בדיקת התאמה וכאשר קצין המבחן יתרשם שהדרך היחידה היא לשלב באופן פרטני כך זה ייעשה. הסדנאות מתוקצבות מראש והשיקול הכלכלי מאחורי זה הוא קיום כמה שיותר סדנאות. שירות המבחן מחויב לסודיות וזה מופיע במכרז".

אלי מוגילבסקי, עוזר מנכ"ל משרד המשפטים: "משרד המשפטים יקלוט את כל בקשות הציבור ונעבירן למשטרת ישראל שיבדקו ע"י התביעה המשטרתית אם יש במקביל בקשות לביטול או בקשות להישפט שסותרות את הבקשה. בנוסף המרכז לגביית קנסות מבצע את גביית הקנס ויכול להחליט שעבר המועד לתשלום ומתחילה ריבית פיגורים. אם לא נקבע תהליך מסודר של שישה חודשים להליך הגבייה ובמקביל לא תתאפשר סדנה לאדם שהביע רצונו לכך, אנחנו עלולים להגיע לסיטואציה שאנשים שאינם מעוניינים בסדנה מנצלים את ההליך וכן, המרכז לגביית קנסות לא יבין מתי עליו לגבות את הקנס באופן פעיל".

דורון תשתית מרשות האכיפה והגבייה: "ההערכה שלנו היא שרוב האנשים ישלמו ולא ייגשו לערוץ החלופי. לא ברורה המדיניות כלפי אוכלוסיית חצי מיליון התיירים ששוהים פה לתקופות ארוכות לא בזמן קורונה, וכן אוכלוסיית הזרים. על שניהם אנחנו אוכפים גבייה והשאלה מה המענה הטיפולי".

איה גורצקי, ראש מדור אח"מ וטכנולוגיות מהייעוץ המשפטי למשטרה: "בשלב זה אנחנו לא אוכפים את החוק כי לא הוסמכנו. השוטרים עברו הכשרה, אך חייבת להיות הסמכה של המפכ"ל מאת השר לביטחון פנים, ומאחר שזו לא התקבלה המשטרה לא אוכפת את החוק. המשטרה מברכת על היציאה לדרך באמצעות התקנות, כדרך נכונה יותר ליצור שינוי תרבותי ערכי ואפשרות הבחירה באמצעי חלופי נכונה וראויה. עם זאת החוק מחייב הקמת תשתית חדשה, אנחנו צריכים לעדכן נהלים, לעדכן את הודעת הקנס, להעביר את השוטרים הכשרה מחודשת ולחכות לדפי המידע שאתם מבקשים לחלק. נדרשים לנו לפחות ארבעה חודשים. מודל התקנות משנה את הודעת הקנס, את מועדי הקנס וזה הסדר חדש. המשטרה כבר לא לבד עצמאית אלא תלויה בפיתוח של ממשל זמין שייקח לדבריהם לפחות חודשיים. זו תשתית חדשה לגמרי והמינימום הוא 4 חודשים".

ינון מטלון, ראש מדור מחשוב תנועה במשטרה: "עבדנו לילות כימים כדי שהמשטרה תהיה ערוכה עד ה-12.7 והכל השתנה. אנחנו צריכים לעבוד מול גורם נוסף שהוא משרד הרווחה וליידע אותו ולבדוק האם אפשר לאשר את ההליך החלופי וכל הסנכרון בין כל משרדי הממשלה דורש 4 חודשים לפחות".

דברים אלו של נציגי המשטרה עוררו סערה בדיון. אלהרר: "בדיון קודם הייתה אמירה של השר באמצעות נציגתו שאין אכיפה כי אין תקנות. הזכרתי לשר שהיה שר המשפטים עד לא מזמן שזה היה באחריותו. בושה וחרפה". מיכאלי: "הטקסט של המשטרה מבזה ממש. התקנות הן סה"כ מודל פורמלי שדובר עליו בכל מהלך החקיקה כשהנטל הוא על שירות המבחן ועל הרשויות האחרות. להציג כאילו המשטרה נדרשת להכשרה מחודשת וכאילו זה משנה את כל התמונה?" היא פנתה לנציגת המשטרה גורצקי: "צר לי שאת לוקחת חלק במהלך המכוער והמאוד לא ראוי הזה. זה עיוות ומצג שווא".


עידית הראל שמש, מייסדת ג'ון סקול ישראל, שנועד ליישם את המודל בארץ: "הצעתי לגברים צורכי זנות להתקשר ולשמוע מה משמעות המעשים שלהם ומה עובר על אישה בזנות. עשרות גברים שפנו היו ממגוון רחב. מניסיוני רבים מהם היו מכורים לזנות, לעיתים התמכרות כפולה לאלכוהול ומין. זו אוכלוסייה דומיננטית שהמודל של סדנות קצרות אינו רלוונטי עבורה אך זו יכולה להיות התחלה של טיפול".

לינור אברג'יל, יו"ר 'טרנסיות ישראל': "המעשה המזעזע באילת לא קשור לנשים במעגל הזנות. עד היום מרגע שהחוק יצא אין מענים ישירים במשרד הרווחה והעצירה של נשים מלעסוק בכך לבחירתן היא גזר דין מוות. ממשבר הקורונה ועד היום קיבלנו 210 שקל בתלושים פעמיים כמענה לטרנסג'נדריות וגם זה מעריית ת"א וארגונים פרטיים".

נילי מתנועת 'אחותי': "מה שם החברה הפרטית? מה התקציב לסדנאות? דברים כמו מחיקת רישום פלילי, החלק של ההכשרות המקצועיות ירד מהמענים אז איך מצפים שימצאו עבודה? האלימות ממשיכה והשאלה אם יהיו פה דיונים גם על כך? תכף ייגמר לנו הכסף לחלוקת סלי מזון. אין לנשים מה לאכול. אתם להוטים לשלוח להן את המשטרה והאם יש התחייבות שלא לשלוח שוטרים לבתיהן?"

מ"מ יו"ר הוועדה אמרה בסיום הדיון כי על-אף בקשת המשטרה, "נעלה להצבעה את אישור התקנות עם הוראת תחילה לחודשיים, בדגש על הפנייה במקרים שלא מתאימים לסדנאות פרטניות וכן פיקוח וליווי של שירות המבחן על אותה חברה פרטית. נבקש להעביר לוועדה את כל המענים של משרדי הממשלה ונקיים דיון מעקב-אין שום כוונה לזנוח את אותן נשים שהדאגה היא קודם כל להן. המענים חלקיים ורחוקים מלהיות שלמים אבל זה תהליך. אסור להשאיר אף אחת מאחור". עוד אמרה כי היא "מצפה שהשר לבט"פ יתעשת ויפעל בהתאם לחוק בישראל".

תמכו: חברות הכנסת קארין אלהרר (יש עתיד תל"ם) ומרב מיכאלי (העבודה).

היערכות לתחילת חוק איסור צריכת זנות / סקירה
ב-10 ביולי 2020 ייכנס לתוקף חוק איסור צריכת זנות (הוראת שעה ותיקון חקיקה), התשע"ט–2019. לבקשת הייעוץ המשפטי לוועדת החוקה חוק ומשפט, מרכז המחקר והמידע של הכנסת בחן את היערכותם של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים (להלן משרד הרווחה), משרד המשפטים, המשרד לביטחון הפנים (להלן משרד הבט"פ), משרד החינוך, משרד הבריאות והמוסד לביטוח לאומי, לקראת כניסת החוק לתוקף
תאריך:  24/08/2020   |   עודכן:  24/08/2020
עידן יוסף
+ממשלה של פושעים, כנסת של משת"פים
08:47 25/08/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ממשלת הג'ובים נכשלת בצורה מוחלטת במאבק בקורונה ובטיפול בכלכלה, וזו כבר אינה "רק" רשלנות"; זוהי פשיעה  ▪  חברי הכנסת, משני צידי הבית, אשמים משום שאינם מגלים אחריות וממלכתיות  ▪  על כולם מנצח בנימין נתניהו, שמבחינת ניהול ענייני המדינה - הוא אכן crime minister
שולחן הפושעים [צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90]
מליאת המשת"פים [צילום: אורן בן-חקון, פלאש 90]
+יעלון: הממשלה סידרה לעצמה עוד 120 ימי שיתוק
22:52 24/08/20  |  איציק וולף
ח"כ משה יעלון תקף את ראש הממשלה ואת יו"ר כחול לבן וטען כי כאשר האבטלה גואה, העסקים קורסים, הנגיף ממשיך לתקוף - הממשלה המנופחת והמנותקת סידרה לעצמה ולאזרחי ישראל עוד 120 ימי שיתוק, "כדי לשרת את ראשיה ולא אתכם", כלשונו.
+ח"כ בנט: הממשלה מנוכרת וכושלת, הגיע הזמן למנהיגות חדשה
21:31 24/08/20  |  איציק וולף
ח"כ נפתלי בנט אמר הערב כי מעולם לא היתה לישראל ממשלה כל כך מנוכרת לאזרחיה, כל כך עסוקה בעצמה, כל כך מסורבלת, כל כך לא חכמה, כל כך לא מקצועית, כל כך מעוררת מבוכה, כל כך כושלת בביצוע, כלשונו.

"אפשר אחרת. הגיע הזמן למנהיגות חדשה לישראל", צייץ בחשבון הטוויטר שלו.
+האוזר: ניתן לפתור המחלוקות בחודשים הקרובים
21:12 24/08/20  |  איציק וולף
יו"ר ועדת החוץ והבטחון, ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ), ברך את כל חלקי הקואליציה שהודיעו על תמיכתם בחוק של דרך ארץ למניעת בחירות רביעיות.

"ניתן לפתור המחלוקות בחודשים הקרובים, לשקם את האמון ולאחד שורות אל מול אתגרי הבטחון הכלכלה והבריאות. זו דרכה של דרך ארץ וזו צריכה להיות דרכה של ממשלת ישראל", טען.
+ח"כ פרומן: נתניהו וגנץ מובילים לעוד 120 ימי כאוס
21:03 24/08/20  |  איציק וולף
ח״כ אורלי פרומן (יש עתיד-תל״ם) טוענת כי הליכוד וכחול לבן לא מונעות בחירות אלא מובילות את המדינה לעוד 120 ימי כאוס. זאת, בעקבות הודעות נתניהו וגנץ כי מפלגותיהם יצביעו בעד דחיית מועד אישור התקציב.

״עכשיו, אחרי שהליכוד וכחול לבן ''סיימו'' לריב על התקציב, על המינויים, על הסיכומים והכל תוך חוסר אמון משווע המלווה בטריקים ושטיקים... אתם חושבים שהם יתפנו לטפל במשבר הכלכלי והבריאותי במדינה או שזה עדיין מוקדם מדי? כי הם לא באמת מנעו בחירות, אלא מובילים אותנו לעוד 120 ימי כאוס״, אמרה.
+פשרת האוזר אושרה, 120 ימים לתקציב
20:36 24/08/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לדחיית המועד האחרון לאישור התקציב  ▪  נתניהו: הנחיתי את חברי הכנסת של הליכוד להצביע בעד ההצעה  ▪  גנץ: אם יהיו בחירות - יישפך דם בבחירות, לא ניתן לקחת את ישראל לבחירות - נצביע בעד דחיית התקציב
גנץ ונתניהו בהצבעות, הערב בכנסת [צילום: יהונתן סמיה, דוברות הכנסת]
67 הצביעו בעד, 37 התנגדו [צילום: יהונתן סמיה, דוברות הכנסת]
+אוחנה: האם גם בית המשפט העליון שלי?
17:04 24/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
במהלך דיון שהתקיים בוועדת הפנים לגבי נהלי עבודת משטרת ישראל בזמן הפגנות אשר התקיים בוועדת הפנים של הכנסת, אמר השר לבט"פ כי הגברת אכיפת החוק באה בעקבות הוראת בית המשפט  ▪  ניצב דורון ידיד: אלימות המשטרה שתועדה לא משקפת את המציאות: "קל מאוד לתקוף אותנו"
([צילום: יהונתן סמייה/דוברות הכנסת])
[צילום: דוברות הכנסת]
+כחול לבן: נעמוד מול מחטף של הליכוד למינוי יועמ"ש ופרקליט
16:35 24/08/20  |  עידן יוסף
כחול לבן: "לנתניהו נותרו שעות ספורות להוכיח את הבטחתו לאומה מאמש למנוע בחירות בישראל. נותרו לו שעות בודדות להראות אם יעמוד בהבטחתו לציבור לקיים ממשלת אחדות שתטפל בקורונה ובביטחון, או לשבור את הכלים לטובת שיקוליו האישיים והמשפטיים.

"כחול לבן הבהירה יותר מפעם אחת: כל הנושאים פתירים ובלבד שההסכמים ימולאו כפי שהובטחו וימנעו בחירות מיותרות לישראל. כל נסיונות מחטף הרגע האחרון של הליכוד באשר למינוי פרקליט מדינה או יועץ משפטי לממשלה ייתקלו בחומה בצורה".
+גלנט: "קרוב ל-20 אלף בקשות לאיוש 6,500 משרות הוראה חדשות"
16:05 24/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
כמו-כן, הודיע שר החינוך: "יוקצו משרות פרישה למורים וגננות בסיכון"  ▪  יו"ר הוועדה לביקורת המדינה: "לא רלוונטי לדבר על למידה מרחוק כאשר חצי מבתי הספר כלל לא מתוקשבים"
(השר גלנט והיו"ר שלח [צילום: יונתן סמייה/דוברות הכנסת])
[צילום: דוברות הכנסת]
+הליכוד: כחול לבן מסרבת לוועדה פריטטית
15:59 24/08/20  |  עידן יוסף
בכיר בליכוד אומר כי כחול לבן בורחים מפשרת האוזר שהם עצמם הסכימו לה וגוררים את המדינה לבחירות בטענות שקריות והערמת קשיים של הרגע האחרון. לדבריו, למרות שראש הממשלה נתניהו כבר הודיע שהוא לא יתערב במינויי בכירים במערכת המשפט, כחול לבן מסרבים להקים ועדה פריטטית (שוויונית) למינוי בכירים - כפי שקבעה פשרת האוזר וכפי שהוסכם בהסכם הקואליציוני.

עוד אמר הבכיר: "כחול לבן גם מנסים להגדיר את התקציב כדו-שנתי למרות שבפשרת האוזר התקציב אינו מוגדר כך. כחול לבן דורשים את אישור תקנון הממשלה - דבר שגם הוא לא מופיע בפשרת האוזר עליה סוכם". הבכיר סיכם כי "בזמן שכחול לבן של גנץ הסכימה לפשרה, כחול לבן של גבי אשכנזי גוררת את המדינה לבחירות".
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אבי ניסנקורן / Avi Nisankorn   אוסאמה סעדי / Osama Saadi   אופיר אקוניס / Ofir Akunis   אופיר כץ / Ofir  Katz   אורי מקלב / Uri Maklev   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית זוארץ / Orit Zuaretz   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורלי לוי-אבקסיס / Orly Levi-Abekasis   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   איילת שקד / Ayelet Shaked   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתן גינזבורג / Eitan  Ginzburg   אלון שוסטר / Schuster Alon   אלי כהן / Eli Cohen   אמיר אוחנה / Amir Ohana   אסף זמיר / Asaf Zamir   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   בנימין נתניהו / Benjamin  Netanyahu   גבי אשכנזי / Gavriel  Ashkenazi   גדי דסטה יברקן / Gadi Desta  Yivarken   גדעון משה סער / Gideon  Sa'ar   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלעד מנשה ארדן / Gilad  Erdan   דוד אמסלם / David Amsalem   דוד  ביטן / David Bitan   ווליד טאהא / Waleed Taha   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חיים כץ / Haim Katz   טור פז משה   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואב סגלוביץ' / Yoav Segalovich   יואב קיש / Yoav Kish   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   יזהר שי / izhar  shay   יעקב ליצמן / Yaakov Litzman   יפעת שאשא-ביטון / Yifat  Shasha-Biton   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מאיר פרוש / Meir Porush   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכאל מרדכי ביטון / Michael  Biton   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב כהן / Meirav  Cohen   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   מרב מיכאלי / Merav  Michaeli   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משולם נהרי / Meshulam Nahari   מתן כהנא / Matan  Kahana   ניסים ואטורי   נפתלי בנט / Naftali  Bennett   סעיד  אלחרומי / Said Elharumi   עודד פורר / Oded Forer   עודה איימן / Ayman  Odeh   עומר ינקלביץ'   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמיר ארמונד פרץ / Amir  Peretz   צחי הנגבי / Tzachi  Hanegbi   ציפי חוטובלי / Tzipi  Hotovely   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רות וסרמן לנדה / Ruth Wasserman Lande   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   רפי פרץ / Rafi  Peretz   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
אין מניעה להתחיל אכיפת צריכת זנות
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
חרגול
25/08/20 12:53
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 23
השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה התארח בוועדת הפנים של הכנסת, בדיון בנושא נהלי עבודת משטרת ישראל בזמן הפגנות. אוחנה אמר: "השוטרים מסכנים את חייהם כדי לשמור על שלומם, בטחונם ובריאותם של אזרחי ישראל. כל השוואה לגרמניה הנאצית היא בזויה ומסוכנת וגורמת לזילות השואה. עושים שימוש באמירת הבזויות הללו כדי להילחם במדינת ישראל.
24/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
היערכות משרד החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים בשבוע הבא, בצל נגיף הקורונה: הוועדה לענייני ביקורת המדינה אירחה (יום ב', 24.8.20) לדיון בנושא בוועדה את שר החינוך יואב גלנט וצוות משרדו שהציגו בפני הוועדה את שלבי התוכניות בפתיחת שנת הלימודים בכל הגילים. כמו-כן, עסקו בוועדה בשערוריית הפחתת תשלומי ההורים שטרם אושרה בוועדת החינוך וכן בנושא העסקת מורים וגננות בסיכון.
24/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
בניסיון לשפר עמדות, ממשיכות כחול לבן והליכוד להתקוטט ביניהן ולצבור הישגים לפני תחילת ההצבעה על החוק לדחיית התקציב, תוך כיוון אקדח לרקה באיום שלא לאשר את החוק ולקיים בחירות.
24/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכנסת אישרה (יום ב', 24.8.20) את בקשת יו"ר הכנסת יריב לוין להדממת פעילות הכנסת בשבוע הבא. כמו-כן, הוועדה אישרה סדרי דיון מיוחדים והקדמת הדיון בהצעת חוק יסוד: הכנסת.
24/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת דחתה (יום ב', 24.8.20) את בקשת שר הביטחון בני גנץ, לאשר את צו שירות הציבור (הגבלות לאחר פרישה) רשימת תפקידים בצה"ל לגביהם יחולו הגבלות או איסורים נוספים לפי הוראות חוק שירות הציבור.
24/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
רשימות נוספות   /   כנסת 23  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   סחר בבני אדם  /  מי ומי  
המועד האחרון לתקציב נדחה ב-120 יום  /  עידן יוסף
נתניהו: החלטתי לקבל פשרת האוזר  /  עידן יוסף
חובת פרסום דוח שנתי המפרט את פערי השכר בארגון  /  מירב ארד
חוסר סדר, תוהו ובוהו, הפקרות  /  איתמר לוין
היגיון? לא בבית ספרנו  /  איתמר לוין
יציבות הבית באחריותנו  /  תהלה פרידמן
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
איתמר לוין, וושינגטון
איתמר לוין, וושינגטון
פיטר בייקר, הכתב הראשי של ניו-יורק טיימס בבית הלבן, בראיון ל-News1: רבים ב"בייס" של טראמפ מסכימים עם טענותיו; ביידן מתקשה להתמודד עם הגיל והתחושות לגבי הכלכלה; יש דאגה רבה לגבי מחו...
ציפי לידר
ציפי לידר
שני מעילים - שתי גישות להתמודד עם היצר: גישת המחסנית הריקה וגישת האור על-פי מודל מעיל הכהְונה    ואתם תהיו לי ממלכת כהנים וגוי קדוש    וראשונה חביבה, איך לא, שבת המלכה
יורם אטינגר
יורם אטינגר
התובנה המקובלת במערב מתעלמת ממציאות מזרח תיכונית בת 1,400 שנים, בלתי-סובלנית כלפי "כופרים" (המערב) ו"משומדים" (סונים מול שיעים), וולקנית, בלתי-צפויה, אלימה, עריצה, מפוצלת ומתסכלת
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il