|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
פיצוי על אובדן כושר עבודה בשל מחלת כליות תורשתית? יש דבר כזה!
כתיבת המומחים
טוען רבני יכול לשקם את חיי הנישואין שלכם?

המחאה בשמאל נגד נתניהו

הפגנת בלפור יצאה מכלל שליטה

מפגינים בבלפור שהפרו את התקנות וסרבו להזדהות עוכבו לחקירה, ובמחאה הצטופפו המפגינים וקראו קריאות נגד המשטרה מפגינים התאספו גם בכיכר הבימה ובכיכר רבין מפגינים: קנסות גם לאזרחים ברחבי הארץ שהצהירו שהם בדרכם להפגנה בבלפור
26/09/2020  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   מגיפת הקורונה   |   תגובות
[צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]

אלפי פעילי שמאל מפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו במה מקומות ברחבי הארץ - סמוך לבית ראש הממשלה בירושלים ולמעונו הפרטי של נתניהו בקיסריה, בכיכר הבימה ובכיכר רבין בתל אביב ובכמה צמתים וגשרים.

מכוניות הגיעו בשיירה להקיף את המעון בבלפור, פקקים נרשמו בדרך למחאה וכמה מפגינים טוענים שקיבלו דוחות מהמשטרה. אתמול הודיעו שורת ארגוני מחאה כי יגיעו לבלפור, אך יקיימו הפגנה שונה תוך הקפדה על מסכות ועל ריחוק חברתי.

המשטרה אכפה בהפגנות בבלפור את התקנות הנוגעות למניעת הצטופפות, שמירת מרחק של שני מטרים בין המפגינים וחובת עטיית מסכה. השוטרים בודקים האם המפגינים שעומדים צמודים זה לזה אינם בני אותה משפחה לפני חלוקת הדוח. לאחר שעוכבו לחקירה כמה ממפרי ההוראות לאחר שסרבו להזדהות בפני השוטרים, הם הביעו התנגדות ונגררו בידי השוטרים. בתגובה, קראו מפגינים קריאות בגנות השוטרים, והצטופפו סביבם בצורה מסוכנת. במקביל, המשטרה החרימה אמצעי כריזה שהשתמשו בהם לאחר השעה המותרת - 21:30.

על-פי הנחיות משרד הבריאות, יש לקיים את המחאה במרחק של עד לקילומטר מהבית ותוך שמירת מרחק. למקות שהתיקון לחוק הקורונה הגדול שמונע הפגנות לא אושר בכנסת, מפגינים רבים ברחבי הארץ טוענים שהמשטרה מונעת מהם להגיע לירושלים. מוחים בכביש 443 סיפרו ששוטרי מג"ב לא מאפשרים מעבר למפגינים, גם ברמת השרון ובבאר שבע התקבלו דיווחים דומים. עורך הדין דניאל חקלאי, המייצג חלק מהמפגינים, כתב בדף הפייסבוק שלו: "אין לאיש רשות לקבוע מתי מותר למפגינים לפקוד את המקום ומתי לא. גם משטרת ישראל חייבת לנהוג לפי החוק".

בעקבות הדיווחים, השוטרים במחסומי הדרכים הונחו לאפשר מעבר של מפגינים. בהודעה שפרסמה המשטרה בשבת נכתב: "השוטרים במחסומים הונחו לאפשר לכל אדם הגעה למחאות והמשטרה אף נערכת לקיומן בגבולות החוק ובהתאם לתקנות. לצערנו קיימים נהגים רבים המשתמשים בתקנות לרעה בניסיון לשבש את פעילות האכיפה ולנוע לצורך שלא הוגדר כחיוני ומותר בעת הזו, מה שמחייב את השוטרים לבצע בדיקות ולהפעיל שיקול דעת היכן שנדרש. לצד זאת, מקרים נקודתיים שהועלו בהם השוטרים פעלו תוך שיקול דעת מוטעה, טופלו והנהלים חודדו בהתאם".

[צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
תאריך:  26/09/2020   |   עודכן:  26/09/2020
עידן יוסף
+מדינה בהפרעה
09:44 27/09/20  |  ד"ר צבי פישל   |   לרשימה המלאה
אלימות ברשתות החברתיות, שיימינג ונסיון להגיע להכרעה "הכל או לא כלום" במקום להגיע להשלמה  ▪  נסיון להכניע ולא לפשר כאילו ינצח השחור או הלבן ולא האפור שהוא מגלם את מורכבות החיים והקיום
(קיטוב והקצנה [צילום: דוד כהן/פלאש 90])
+5,723 מאומתים ביממה האחרונה
08:58 27/09/20  |  עידן יוסף
משרד הבריאות: 5,723 מאומתים ביממה האחרונה, 719 חולים במצב קשה. 13.6% מהבדיקות חיוביות.
+ועדת החוקה תתכנס מחרתיים להצביע על התיקונים לחוק הקורונה הגדול
08:56 27/09/20  |  עידן יוסף
 ועדת החוקה תתכנס ביום שלישי בבוקר ותצביע לקריאות שנייה ושלישית על הצעת חוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה) (תיקון מס' 2), התשפ"א-2020.

+זה עניין של אמונה
08:55 27/09/20  |  אליהו קאופמן   |   לרשימה המלאה
בתי הכנסת אינם בתי קירקסאות או "בתי תרבות"  ▪  מתפללים קדושים אינם חשופי הגוף של ההפגנות  ▪  אבל עסקני הקש החרדיים ברחו מהאמת הצרופה של האמונה היהודית והפכו ל"סוחרי תרבות" זולים  ▪  ארון הקודש הוא המקום היחידי שבו יש סיכוי לבטל את ה"קורונה" ולהעבירה מהארץ
(דרעי. מחירי רצפה [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90])
+כיפור בצה"ל: בתי הכנסת הצבאיים ייפתחו
07:47 27/09/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
התפילות יתקיימו בצל מגבלות מחמירות  ▪  ביתר ימות השנה מתקיימות התפילות במרחב הפתוח תחת ציליות  ▪  בתוך יומיים נרשמה עלייה של כ-30% במספר החיילים שנדבקו  ▪  על הפרק: עוצר יציאות כללי בצבא אחרי כיפור
חיילים בתפילת שטח [צילום אילוסטרציה: מנדי הכטמן/פלאש 90]
הסליחות אמש בכותל, רחבה ריקה [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
+ישיבות התחייבו לא לשחרר הביתה תלמידים עם תסמינים
00:19 27/09/20  |  עידן יוסף
ישיבות רבות יהפכו למלוניות קורונה, יבנו סוכות ויספקו ארבעת מינים לבחורים. פיקוד העורף לא ישחרר בחורים חולים במוצאי יום הכיפורים. הישיבות מגלות אחריות והתחייבו לא לשחרר בחורים חולים, או כאלה עם תסמינים לביתם.
+ינון מגל עדכן: "חליתי בקורונה"
23:53 26/09/20  |  עידן יוסף
"טוב, הגיעה התוצאה: יש לי קורונה", כך צייץ בטוויטר העיתונאי ינון מגל (ערוץ 20, רדיו 103). "המזל הוא שהחום כבר ירד כמעט לגמרי ואני מרגיש טוב בהרבה ומקווה שזה מאחוריי. הבאסה היא שאני צריך להיות עוד כשבועיים בבידוד, וגם לשאר המשפחה, האישה והילדים אסור לצאת מהבית. הקיצר, מי שלא מרגיש טוב - שייבדק מייד, ושכל עם ישראל יהיו בריאים אמן", כתב.

+מפגיני בבלפור חומסים את זכות ההפגנה מאחרים
23:14 26/09/20  |  אפרים הלפרין   |   לרשימה המלאה
זה היה ברור שעם הזמן יהפכו כל הכינוסים מכל מין וסוג להפגנות, ופתאום מפגיני בלפור מבינים שנגמר להם הסוס
(סוגיה מורכבת [צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90])
+ישראל ראשונה בעולם בחולים למיליון נפש
23:01 26/09/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
הגיעה ל-24,645 חולים לכל מיליון תושבים - הנתון הגבוה ביותר במדינות בנות 10 מיליון תושבים ומעלה  ▪  המספר בישראל גבוה פי שישה מן הממוצע העולמי מאז פרוץ המגיפה  ▪  שיעור הבדיקות החיוביות בכל תקופת הקורונה - 10.1%, עד פי חמישה מאשר במדינות המפותחות
חמור בהרבה מאשר צרפת וספרד [צילום: ענת חרמוני/פלאש 90]
15% בדיקות חיוביות בימים האחרונים [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+הבדיקות יימשכו בכיפור - ביישובים ערביים
22:45 26/09/20  |  עידן יוסף
‏משרד הבריאות: 7 מתחמי בדיקות יפעלו מחר ובמהלך יום הכיפורים ביישובים ערביים, ויתאפשר להיבדק בהם באופן חופשי ללא צורך בהפניה.
+שוטר נפצע מאבן במהלך אכיפת קורונה בסילוואן
22:02 26/09/20  |  עידן יוסף
בפעילות בסילוואן לאכיפת תקנות הקורונה, הבחינו שוטרים באדם שלא עטה מסיכה וסירב להזדהות. במהלך ניסיון מעצרו, הותקפו השוטרים ע"י החשוד ומספר חשודים ערבים נוספים. אבן שהושלכה לעבר הכוח שפגעה בראשו של שוטר ופצעה אותו. השוטר פונה לבית החולים להמשך טיפול. לא נמסר מה מצבו. מן המשטרה נמסר כי השוטרים ממשיכים בפעילותם על מנת להגיע לכלל המעורבים בתקיפה ולהביאם למעצר.
+נתניהו: טעינו כשפתחנו את האולמות מוקדם
21:28 26/09/20  |  עידן יוסף
ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם סרטון וידאו, שברובו האשים את מי שחלקו עליו. עם זאת הודעה שהממשלה טעתה בכך שאישרה מוקדם מדי לפתוח את אולמות השמחה (מהלך אותו קידם ח"כ מיקי זוהר) ואולי גם בפתיחת מערכת החינוך מוקדם מדי (כדעת שר החינוך גלנט).

נתניהו גם קרא שלא להתפלל את תפילות יום הכיפורים בבית הכנסת אלא מחוצה לו.
+שיא בשיעור החיוביים בבדיקות - 13.5%
21:02 26/09/20  |  עידן יוסף
משרד הבריאות: 8,221 מאומתים חדשים אתמול (25.9) מתוך 61,101 תוצאות בדיקות שהתקבלו. מדובר בשיא הן המספר הנדבקים והן בשיעור המאומתים ביחס לבדיקות - 13.5%.

728 חולים במצב קשה, מתוכם 200 מונשמים. 1,417 מתים במצטבר מפרוץ המגפה. 226,586 מאומתים מפרוץ המגפה.

+זינוק בתחלואה החרדית בניו-יורק
20:50 26/09/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
העירייה מזהירה שתטיל סגר על שכונות חרדיות  ▪  ניו-יורק טיימס: התושבים אינם מאמינים לראש העירייה והולכים בעקבותיו של טראמפ
(חרדים בברוקלין בגל הראשון [צילום: פיטר גרבר, AP])
+דרעי: קורא להתפלל בחוץ בכיפור
20:45 26/09/20  |  עידן יוסף
יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי: "‏ההפגנה כעת בבלפור כשהמדינה כולה בסגר, חסרת אחריות ותביא לעליית התחלואה. כשהם נוהגים בחוסר אחריות, אנחנו נדרשים לאחריות גדולה יותר ולכן אני קורא לכל הציבור הענק שצם ומתפלל ביום כיפור להקפיד על ההנחיות ולהתפלל בחוץ כפי שהורו רבני ישראל".
+זוהר: ‏הממשלה ה'פרטצ׳יטטית' הזו חייבת להתפרק בהקדם
20:41 26/09/20  |  עידן יוסף
יו"ר הקואליציה: ח"כ מיקי זוהר (ליכוד): "רואים את ההפגנות המתריסות ושומעים את גנץ ואת כחול לבן, ומיד מבינים שהם עושים הכל כדי להפוך את הקואליציה לגועליציה. ‏בגל הראשון כשנתניהו עבד בלי ההפרעות שלהם צלחנו אותו בגדול, היום הם רק מפריעים לנו כדי להחריב אותנו יחד איתם. ‏הממשלה ה'פרטצ׳יטטית' הזו חייבת להתפרק בהקדם".
+יועץ של ח"כ קלנר נדבק בקורונה
20:38 26/09/20  |  עידן יוסף
אחד מיועציו של ח"כ אריאל קלנר נמצא חיובי לנגיף הקורונה. הוא שהה לאחרונה במשכן הכנסת ביום שלישי. הכנסת ממשיכה ופועלת לעריכת בדיקה וחקירה אפידמיולוגית ביחד עם גורמי המקצוע במשרד הבריאות.
+3,351 דוחות נרשמו למפרי הנחיות
19:39 26/09/20  |  עידן יוסף
המשטרה רשמה ביממה האחרונה 3,351 דוחות למפרי הנחיות. 937 דוחות חולקו על אי עטיית מסכה, 2,222 דוחות נרשמו על יציאה ממקום המגורים לפעולה או למטרה שאינה מותרת.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
הפגנת בלפור יצאה מכלל שליטה
תגובות  [ 2 ] מוצגות   [ 2 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
אזרחית
27/09/20 00:37
2
שיהיה ברור
27/09/20 09:43
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מגיפת הקורונה
הקרנבל השנתי של בתי הספר לסמבה בריו דה ז'ניירו לא יתקיים בחודש פברואר הקרוב, וקיומו נדחה למועד בלתי ידוע. ליגת בתי הספר לסמבה של ריו הודיעה ביום חמישי האחרון, כי בעקבות התפשטות נגיף הקרונה לא ניתן יהיה לקיים בביטחה את המצעד המסורתי, המהווה עמוד תווך תרבותי ומקור פרנסה של רבים.
26/09/2020  |  מירב ארד  |   חדשות
מספר המתים העולמי מנגיף הקורונה מתקרב למיליון בני אדם, אתמול הודיע (יום ו', 25.9.20) ארגון הבריאות העולמי כי זה "לא בלתי אפשרי שמספר זה יכפיל את עצמו, אם מדינות לא יפעלו באופן אחיד לדיכוי התפשטות הנגיף".
26/09/2020  |  מירב ארד  |   חדשות
אנחנו נמצאים, כנראה, בשיאו של הגל השני. מדי יום מאובחנים אלפי אנשים, ואלפים נוספים נדבקים ואינם מאובחנים. מספר החולים הוא גבוה מאוד ובהכרח יבואו בעקבותיו עוד חולים קשים, מונשמים ומתים ביניהם גם אנשים צעירים.
26/09/2020  |  דוד ארגז  |   יומני בלוגרים
קבוצה של תשעה ארגוני מחאה, מהבולטים מבין המפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בחודשים האחרונים, הודיעה (יום ו', 25.9.20) כי במוצאי השבת הקרובה תצא בשיירת כלי רכב לרחוב בלפור בירושלים, במקביל לאלפי הפגנות שתהיינה במתכונת התואמת את הנחיות הסגר.
25/09/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע (יום ו', 25.9.20) כי יביא לאישור הממשלה תקנות לשעת חירום שיהיה בכוחן להגביל התקהלות עד לחקיקת החוק בכנסת שבוע הבא. זאת בהסתמך על חוות דעת רפואית הקובעת כי חלה סכנה בהתקהלות ועקב העובדה כי מלאכת החקיקה לא תסתיים היום.
25/09/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
בלפור חקק
בלפור חקק
הספר מסכם קריירה מפוארת כאיש תקשורת בכיר, שזכה להישגים רבים בשל כישרונותיו אך ידע כל חייו שיש משימה אחת שלא יוכל לברוח ממנה: לקום לספר את הסיפור המשפחתי, להסיר את כתם הנידוי
צבי גיל
צבי גיל
הגליל והכינרת בטבורו, שבעונה זאת של השנה פורח ומרהיב בשלל צבעים ובמיים זכים הזורמים בנחלים - נראה עצוב ורדום ביופיו ומשווע לתושבים העקורים ולתיירים שישובו אליו
דן מרגלית
דן מרגלית
מה בעומק ליבו חשב חסן נסראללה על נותן לחמו חמינאי? ומה חשב יחיא סנוואר, שכה רצה לגרור את אירן למלחמה, והנה ההר הוליד עכבר?
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il