|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
החשיבות של בטיחות בעבודה
כתיבת המומחים
5 המקומות שחייבים לבקר בהם בגאורגיה

אושרו תקנות השימוש בטכוגרף הדיגיטלי

התקנות יכנסו לתוקף לאחר הצטרפות ישראל לאמנה האירופית, בעוד כחצי שנה לפחות כלי רכב כבדים חדשים יחויבו בהתקנת הטכוגרף הדיגיטלי, ובכלי הרכב הישנים המעבר יהיה הדרגתי משרד התחבורה: מקדמים תיקון לתקנה 168 העוסקת בשעות העבודה והמנוחה של הנהגים
04/01/2021  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 23   |   תגובות
יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ יעקב מרגי ויו"ר ארגון נהגי האוטובוסים ישראל גנון

ועדת הכלכלה אישרה (יום ב', 4.1.20) את בקשת משרד התחבורה לתקן את תקנות התעבורה, על-מנת להסדיר את השימוש בטכוגרף הדיגיטלי. לאחר שבשבוע שעבר סירב היו"ר יעקב מרגי לאשר את התקנות, וביקש הבהרות באשר להסדרת האכיפה ותיקון התקנה המסדירה את שעות העבודה והמנוחה של הנהגים המקצועיים, התאפשר היום האישור בעקבות הודעת נציגות משרד התחבורה, כי המשרד מקדם את תיקון התקנה המסדירה את שעות העבודה והמנוחה של הנהגים.

בפתח הישיבה הזכיר מרגי כי הטכוגרף נועד לתעד את פעולות נהגי כלי רכב כבדים, משאיות ואוטובוסים, על-מנת לבצע פיקוח ובקרה שנועדו להפחית תאונות דרכים, ומעבר לשימוש בטכוגרף דיגיטלי מאפשר להגביר את יכולות הפיקוח והבקרה. הוא הוסיף כי בדיון הקודם ביקש הבהרות ממשרד התחבורה, ואמר כי הוועדה אף הכניסה מספר שינויים בתקנות.

עוד בדיון הקודם החליטה הוועדה לחייב התקנת הטכוגרף הדיגיטלי בכל כלי הרכב הכבדים החדשים שייובאו לישראל. עוד הוסכם לקבל את הערת המשטרה, לפיה מי שמסרב להציג לשוטר את הטכוגרף הדיגיטלי, יראו בו כמי שעבר עבירה לפי תקנת שעות העבודה. כמו-כן החליטה הוועדה להתאים את תקופת שמירת המידע האנלוגי לתקופת שמירת המידע של הטכוגרף הדיגיטלי, כך שמי שמפעיל טכוגרף אנאלוגי יצרך לשמור דסקיות של 365 ימי עבודה, במקום 180 היום. התקנות יכנסו לתוקף לאחר אישור האמנה האירופית. לפי משרד התחבורה ההליך יארך לפחות 180 יום.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות העובדים הלאומית, ששי שדה, בירך על אישור התקנות, והציע כי משרד התחבורה יקים ועדה שתבחן את תיקון תקנת שעות העבודה של הנהגים. היו"ר מרגי שיבח את עבודתו ואמר בתגובה כי הוועדה תקיים דיון מיוחד שיעסוק בכל הדברים הנוספים שדרושים טיפול, בהם תיקון תקנה 168 והקמת אזורי מנוחה לנהגים.

"נעקוב אחר תיקון תקנת שעות העבודה של הנהגים והקמת אזורי מנוחה"

נציגת משרד התחבורה, עו"ד סיגלית ברקאי, אמרה כי מיד לאחר הדיון ימשיך המשרד לקדם את תיקון התקנה, על כל המשתמש מכך. מנהלת אגף הרכב במשרד, עינת סגל, התייחסה לאזורי המנוחה ואמרה כי הטיפול בכך הוא תלוי תקציב. מרגי הגיב ואמר כי הוא דורש מהמשרד להציג תוכנית עבודה בעניין.

נציגת אגף התנועה במשטרה, סיגל אוטמזגין, בירכה גם היא על אישור התקנות ואמרה כי הכלי יאפשר אכיפה ביתר קלות ויעילות על משך זמן העבודה של הנהגים. מנגד, מנכ"ל מועצת המובילים והמסיעים, דוד כוכבא, אמר כי הטכוגרף הדיגיטלי ייצור חיכוך מיותר בין הנהגים, בעלי החברות והמשטרה, בגלל תקנת שעות העבודה והמחסור באזורי מנוחה. יו"ר מועצת המובילים, גבי בן הרוש, הוסיף כי צריך להתנות את זה בתיקון תקנה 168, ואמר כי הטכוגרף הדיגיטלי לא יאפשר לעקוב אחרי הנהגים שיעברו מרכב לרכב. לדבריו, "הדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות, ולמה אני מתכוון? יופי, הבאנו את הטכנולוגיה, הטכוגרף חי, קיים ונושם, איך אנחנו מיישמים אותו? הוא מאותת לנהג לעצור, איפה הוא עוצר? התקנה מדברת על מעבר בין מדינות, בינלאומי בכלל, אבל בוא נניח שאני מצטרף לכולם ולא מתנגד ובואו נכניס את הטכוגרף. הנתונים הקיימים היום אצל המשטרה, כוללים את הדיסקט היומי של הנהג ואילו בטכוגרף הדיגיטלי מדובר בדיסקט מחשב שנמצא במשאית ובאוטובוס ואיננו מאפשר לעקוב אחרי הנהג, יש נהגי אוטובוס שעובדים משמרת א' ועוברים לחברה אחרת לעבוד במשמרת שנייה, אז איך אפשר לפקח על זה? אי-אפשר להתעלם מציבור אנשים קמים לפרנסתם ב 4:00 לפנות בוקר, אם להסיע נוסעים וילדים ואם להסיע מטענים. אנו לא רוצים להיות עבריינים, לא רוצים להפליל את הנהגים ולא את החברות, אבל שהתקנה תהיה ברורה!".

ראש ענף תחבורה בכוח לעובדים, תם פרומוביץ', קרא גם הוא לתקן את תקנת שעות העבודה והמנוחה. מנכ"ל ארגון חברות ההסעה, שוקי שדה, אמר כי מחברים את התקנות והאמנה לפיקוח, וחייבים לחבר את כל המרכיבים לרמת אמינות הנתונים.

היו"ר מרגי אמר בתגובה כי אם לא היינו לקראת בחירות היה קובע לכך לוח זמנים מסודר ומקיים מעקב אחר תיקון התקנה. עם זאת, הוא הבהיר כי בכוונתו להמשיך לעקוב אחר הסדרת הטיפול בכל הקשור להובלת מטענים בישראל. ח"כ בועז טופורובסקי, יו"ר ועדת המשנה לבטיחות בדרכים, בירך על אישור התקנות ואמר כי אומנם צריך לתקן את תקנה 168 ויש עוד מה לעשות, אך הטכוגרף הדיגיטלי היה צריך להגיע מזמן לישראל וצריך להטמיע אותו כמה שיותר מהר. גם חברות הכנסת אתי חוה עטייה וסונדוס סלאח הביעו תמיכה בתקנות והן אושרו.
ניתוח ומשוב – דוח RIA "מעבר לטכוגרף דיגיטלי" / מכתב נלווה
ניתוח של דוח הערכת השפעות הרגולציה שפרסם משרד התחבורה ביולי 2019, בעניין מעבר לטכוגרף דיגיטלי. מוגש לעינת סיגל, מנהלת אגף הרכב (10 עמ')

תאריך:  04/01/2021   |   עודכן:  04/01/2021
עידן יוסף
+תלמידת כיתה ח' "המיסה" את חברי ועדת הכלכלה
23:26 04/01/21  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בדיון על הפחתת נזקי האקלים אמרה: מקבלי ההחלטות יכולים לעצור את הכחדת המין האנושי - חייבים לפעול עכשיו  ▪  היו"ר מרגי: הממשלה צריכה להתחיל לחשוב 'ירוק' והאוצר צריך להקצות לכך את התקציבים הדרושים
([צילום: דוברות הכנסת])
[צילום: דוברות הכנסת]
+3 ח"כים חדשים בנאומי בכורה
18:37 04/01/21  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
ח"כ יעל רון בן-משה, מטי יוגב ושבח שטרן נשאו את נאומי הבכורה שלהם פחות משלושה חודשים לפני פיזור הכנסת  ▪  ח"כ שטרן: אני כאן בכנסת לזמן שאול. זה אולי הנאום היחיד שאשא בכנסת
(ח"כ מטי יוגב [צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת])
+הכנסת תצא ברביעי לפגרת בחירות
16:50 04/01/21  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
דיוני ועדות בנושאי הקורונה, ועדת הכנסת וועדות בנושאי ביטחון יכונסו ללא צורך באישור ועדת ההסכמות  ▪  אלעזר שטרן יעמוד בראש הוועדה לביקורת המדינה  ▪  יעל רון בן-משה תעמוד בראש ועדת המדע
(מאיר כהן ומיקי זוהר [צילום: הדס פרוש/פלאש 90])
+הרכבים מורחבים בעתירות בנוגע לממשלה והתקציב
14:59 04/01/21  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
למרות שהעתירות בנוגע לממשלת החילופים ודחיית אישור התקציב הפכו לתיאורטיות עם פיזור הכנסת, החליטה חיות שתשעה שופטים ידונו בהן באותו יום בתחילת פברואר
(חיות. הוצאו צווים על תנאי [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90])
+מתווה "הדרכון הירוק": מופעי תרבות, אירועי ספורט וכנסים
14:01 04/01/21  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הסקטורים שבהם ייתכן שיופעל הדרכון הירוק הם מסעדות ובתי קפה, קניונים, מלונות וחדרי כושר  ▪  "תעודת מתחסן" תהיה בתוקף מיום קבלת מנת החיסון השנייה ותספק פטור מחובת בידוד
(השר אדשלטיין בוועדת חוקה [צילום: עדינה ולמן/דוברות הכנסת])
+תגמולים למשפחתו של מי שנהרג תוך הצלת אדם אחר
13:08 04/01/21  |  מירב ארד
ועדת העבודה, הרווחה והבריאות אישרה (יום ב', 4.1.20) לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק של ח"כ מיכאל מלכיאלי שתעניק תגמולים להורים ובני משפחה אחרים של מי שקיפח חייו תוך הושטת עזרה לאדם הנמצא בסכנת חיים. התגמולים, המענקים או ההטבות שיינתנו למשפחות יקבעו בתקנות שיוגשו לאישור הוועדה עד סוף שנת 2021. כמו-כן, יהיה רשאי שר הרווחה להגדיר בתקנות תגמולים גם עבור מי שנפצע בנסיבות דומות.

על-פי נתוני הביטוח הלאומי רשומים עד היום כ-20 מקרים של אנשים שנהרגו או נפצעו כתוצאה מהצלת אדם אחר. עם זאת, לא ניתן היה לקבוע כמה מהם פעלו במסגרת התנדבות וכוסו בשל כך בביטוח חיים. הצעת החוק שאושרה עוסקת במקרים בהם האדם ביצע את המעשה שלא במסגרת התנדבות מוסדרת.

כפוף לאישורו במליאה, החוק יחול רטרואקטיבית על מקרים שהתרחשו החל מראשית שנת 2018, בהם המקרים של מוטי בן שבת ז"ל, שטבע בעת הצלת אחרים בשיטפונות בנהריה בינואר 2020 ומיכאל בן זיקרי ז"ל, שטבע לאחר שהציל שלושה ילדים מטביעה באגם זיקים ביולי 2020.

ח"כ מיכאל מלכיאלי, יוזם הצעת החוק: "להצעת החוק הזו יש תמיכה מימין ומשמאל, קואליציה ואופוזיציה כאחד. זו הצעת החוק הראשונה שאני מזדהה ומתרגש להעביר אותה. אנחנו כבית מחוקקים ובתקופה כל כך מורכבת שסועה אנחנו רוצים להראות שאנחנו מוקירים את אותם אנשים".

מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי אמר בדיון: "צריך לתת ביטוי משמעותי ומעשי למקרים כאלה. סיכמנו עם משרד האוצר שהדבר יעשה כמה שיותר מהר ואין לנו כוונה לדחות את זה. אנחנו מאמינים בזה, יודעים שזה חשוב גם לפרט וגם לחברה כולה".

חוה בן שבת, אמו של מוטי בן שבת ז"ל: "מוטי שלי היה סך הכל ילד שראה מהחלון אנשים שצריכים עזרה וביום חתונת אחייניתו, במקום להתארגן יצא לעזור שוב ושוב והציל אנשים. מוטי עשה עבודה של אף אחד, כולם ישבו והסתכלו. אני לא רוצה כלום, תחזירו את הבן שלי, לא רוצה את הכסף. יש לי נכדה בת שמונה, הילדה של מוטי וצריך לדאוג לה. מוטי חשב על עצמו ולא על כסף. הוא רצה להציל אנשים וראוי לעשות הכל בשבילו. "

מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ טלי פלוסקוב השיבה לה: "חוה את יכולה להיות גאה, גידלת ילד לתפארת. אני מבינה שעבורך זה לא עניין של כסף. אנחנו חייבים למוטי, לך כאמא שלו, לילדים שלו שאני רוצה שיגדלו ויהיו גאים באבא שכל המדינה דיברה על מעשה הגבורה שעשה. נעשה את הכל כדי לחבק אתכם. כל אדם במדינה שלנו צריך להכיר את מקרי הגבורה האלה".
(הצפות בנהריה [צילום: דוד כהן, פלאש 90])
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות מי ומי בפרשה
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אבי ניסנקורן / Avi Nisankorn   אוסאמה סעדי / Osama Saadi   אופיר אקוניס / Ofir Akunis   אופיר כץ / Ofir  Katz   אורי מקלב / Uri Maklev   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורלי לוי-אבקסיס / Orly Levi-Abekasis   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   איילת שקד / Ayelet Shaked   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתן גינזבורג / Eitan  Ginzburg   אלון שוסטר / Schuster Alon   אלי כהן / Eli Cohen   אמיר אוחנה / Amir Ohana   אסף זמיר / Asaf Zamir   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   בנימין נתניהו / Benjamin  Netanyahu   גבי אשכנזי / Gavriel  Ashkenazi   גדי דסטה יברקן / Gadi Desta  Yivarken   גדעון משה סער / Gideon  Sa'ar   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלעד מנשה ארדן / Gilad  Erdan   דוד אמסלם / David Amsalem   דוד  ביטן / David Bitan   ווליד טאהא / Waleed Taha   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חיים כץ / Haim Katz   טור פז משה   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואב סגלוביץ' / Yoav Segalovich   יואב קיש / Yoav Kish   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   יזהר שי / izhar  shay   יעקב ליצמן / Yaakov Litzman   יפעת שאשא-ביטון / Yifat  Shasha-Biton   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מאיר פרוש / Meir Porush   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכאל מרדכי ביטון / Michael  Biton   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב כהן / Meirav  Cohen   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   מרב מיכאלי / Merav  Michaeli   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משולם נהרי / Meshulam Nahari   מתן כהנא / Matan  Kahana   ניסים ואטורי   נפתלי בנט / Naftali  Bennett   סעיד  אלחרומי / Said Elharumi   עודד פורר / Oded Forer   עודה איימן / Ayman  Odeh   עומר ינקלביץ'   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמיר ארמונד פרץ / Amir  Peretz   צחי הנגבי / Tzachi  Hanegbi   ציפי חוטובלי / Tzipi  Hotovely   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רות וסרמן לנדה / Ruth Wasserman Lande   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   רפי פרץ / Rafi  Peretz   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
אושרו תקנות השימוש בטכוגרף הדיגיטלי
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 23
ועדת הכספים אישרה (יום ה', 31.12.20) שינויים פנימיים בתקציבי משרדי הממשלה במיליארדי שקלים. השינויים נובעים מהתאמות המבוצעות בכל סוף שנה בתוך תקציבי המשרדים ללא תוספות חיצוניות, בהתאם להיקף הביצוע של התוכניות ושל המוסדות הנוגעים לדבר. בנוסף אושרו העברות תקציביות בעשרות מיליוני שקלים
31/12/2020  |  מירב ארד  |   חדשות
הוועדה המיוחדת לפיקוח על הקרן לאזרחי ישראל בראשות ח"כ אבי דיכטר דנה (יום ד', 30.12.20) בפוטנציאל שוק הגז הטבעי בארץ וייצוא לחו"ל. יו"ר הוועדה ח"כ אבי דיכטר אמר בפתיחת הדיון: "אנחנו סקרנים לדעת מה משמעות כניסת חברת שברון לזירה. ביקשנו מהם להופיע בוועדה על-מנת להסביר לנו להיכן בדעתם לקחת את שוק הגז בארץ וכיצד הקרן תהנה מהרווחים וההיטלים".
31/12/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
הוועדה לזכויות הילד החלה (יום ג', 29.12.20) לדון בתקנות חוק הפיקוח על מעונות יום לפעוטות (תנאים לפעילות של מעון יום לפעוטות). החוק נחקק ב-2018, ובו נקבע כי התקנות יובאו לאישור הוועדה עד אוקטובר 2019. התקנות הונחו לבסוף על שולחן הוועדה בשבוע שעבר, אך ללא חתימה על קיום חובת ההיוועצות עם שר האוצר. בשל מחלוקת משפטית זו לא יכלה הוועדה להתחיל לדון בתקנות לגופן, ויו"ר הוועדה ח"כ יוסף ג'בארין ביקש את החלטת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה בנושא. בתחילת הדיון היום עו"ד אורי שלומאי, ממחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים אישר כי מבחינתם קוימה חובת ההיוועצות.
30/12/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכלכלה אישרה (יום ג', 29.12.20) את תקנות הדיווח על יישום חוק מוסר תשלומים לספקים (שוטף פלוס 30), שהגיש משרד האוצר. היו"ר יעקב מרגי החליט לקבוע את חובת הדיווח כהוראת שעה ל-3 שנים, שתחול על עסקות בשנים 2021, 2022 ו-2023, כאשר הדיווח הראשון לוועדה יימסר עד 30 ביוני 2021. הוא הבהיר כי אם יתברר שהגופים השונים עומדים בחוק הוראת השעה לא תוארך, אך אם יתברר שלא חובת הדיווח לוועדה תימשך.
30/12/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכלכלה אישרה (יום ד', 30.12.20) את בקשת הממשלה להאריך את תוקפן של התקנות המגבילות את הפעילות בתחבורה בתקופת הקורונה. הממשלה ביקשה להשאיר את ההגבלות הקיימות כיום בתוקף למשך 28 ימים נוספים - עד 28 בינואר 2021, כאשר המשמעות היא כי התפוסה באמצעי התחבורה הציבורית תישאר בשיעור של 75%.
30/12/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
איתמר לוין
איתמר לוין
בתיק המתנהל בפני השופטת דפנה חסון-זכריה, שני הצדדים רוצים לייתר את שלב ההוכחות - והיא מנתבת אותם בכיוון זה בצורה חכמה הממקדת אותם בסוגיות העיקריות
איתמר לוין, וושינגטון
איתמר לוין, וושינגטון
בחירת המושבעים היא בעלת חשיבות רבה בשיטת המשפט האמריקנית, למרות שלרוב איננו רואים אותה    כך זה נעשה בבית המשפט המחוזי הפדרלי בוושינגטון
דן מרגלית
דן מרגלית
שוויון מלא? מיד? לא    אבל צעד ראשון משמעותי בכיוון זה לא רק אפשרי אלא גם חיוני    על זה אסור לוותר כאן ועכשיו
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il