|   15:07:40
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
סוכנות ראש
עריכת הסכמי ממון: השלבים המומלצים בדרך להסכם מוצלח
כתיבת המומחים
האם כדאי להשקיע בנאסד"ק 100?
סיעת יהדות התורה [צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90]

יהדות התורה דורשת אכיפת החוק לצמצום תחבורה ציבורית בשבת

נעשה ניסיון לקדם חקיקה שתמנע נסיעת כלי רכב פרטיים בשכונות דתיות בשבת סוכם על תוספת תקציב לחינוך החרדי, הסדרת ההפרגה המגדרית בכותל המערבי וסגירת אבו כביר בשבת
13/12/2022  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   בחירות 2022   |   תגובות

הערב (יום ג', 13.12.22) התחדשו שיחות המשא-ומתן בין צוותי הליכוד ויהדות התורה, ואם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, נספח התפקידים להסכם צפוי להחתם עוד השבוע.

ברקע השיחות, ממשיכים להתפרסם פרטים מטיוטת המו"מ עם יהדות התורה.

בחדשות 13 דווח כי תהיה אכיפה קפדנית בנוגע לאיסור תחבורה ציבורית בשבת. לא ברור האם מדובר בתחבורה הציבורית שחורגת מהחוק לצמצום תחבורה ציבורית בשבת או בקווי ההסעיות שאותם מפעילות הרשויות המקומיות. כמו-כן, נעשה ניסיון לקדם חקיקה שתמנע נסיעת כלי רכב פרטיים בשכונות דתיות בשבת.

עוד סוכם על תוספת תקציב לחינוך החרדי, על אפשרות לימודים לחרדים בהפרדה מגדרית גם באוניברסיטאות והשוואת מעמדו של רב לבעל תואר אקדמי.

בוואלה דווחו סעיפים נוספים בטיוטת ההסכם עם שס ויהדות התורה -

  • יקודם חוק יסוד לימוד תורה שיהפוך את הלימוד לערך מוגן בחוקה;
  • בתי הדין יקבלו סמכויות שיפוט בסכסוכים אזרחיים וכלכליים, על-פי דין תורה, כאשר שני הצדדים מעוניינים בכך.
  • נציב תלונות השופטים לא יהיה אחראי לטפל בתלונות הציבור על דיינים, ומי שיהיה ממונה יהיה דיין
  • המכון לרפואה משפטית באבו כביר שהחליט שר הבריאות ניצן הורוביץ לפתוח בשבת יישאר סגור, אך תישקל פתיחת סניף של המכון באזור ערבי בצפון שיפעל גם בשבת.

בטיוטת ההסכם ישנה גם התייחסות לסוגיית התפילות בכותל המערבי בירושלים. לפי ההסכמות, לא ייעשו שינויים ברחבת התפילה המרכזית, ויהיו בה שתי עזרות - לגברים ולנשים בלבד. הרחבה המעורבת הקיימת כיום דרומית לכותל ("עזרת ישראל") לא תעבור כל שינוי והרחבה המרכזית תנוהל כפוף להנחיות של הרבנות הראשית לישראל ורב הכותל והמקומות הקודשים, ובמידת הצורך תקודם חקיקה לצורך אכיפת החוק והנהלים במקום.

תאריך:  13/12/2022   |   עודכן:  13/12/2022
עידן יוסף
+ועדות בראשות אופיר כץ ושלמה קרעי יכינו את הצעות החוק שאושרו בטרומית
23:06 13/12/22  |  עידן יוסף
שתי ועדות מיוחדות ידונו בהצעות החוק שאושרו הערב במליאת הכנסת. לפי החלטת הוועדה המסדרת, תוקם ועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק לתיקון פקודת המשטרה (סמכויות) של איתמר בן-גביר. בוועדה בראשות אופיר כץ יהיו 13 חברים.

בנוסף, תוקם ועדה מיוחדת לדיון בשתי הצעות חוק היסוד. הצעת חוק-יסוד: הממשלה (תיקון - שר נוסף במשרד) של שמחה רוטמן וניסים ואטורי. והצעת חוק-יסוד: הממשלה (תיקון - כשירותם של שרים) של משה ארבל. בוועדה בראשות שלמה קרעי יהיו 17 חברים.

הצעת חוק הכנסת (תיקון - מספר חברי הכנסת להתפלגות סיעה) של יואב קיש וחנוך מילביצקי תידון בוועדת הכספים. אישור הקמת הוועדות צפוי בחצות במליאה. יו"ר הוועדה ח"כ יואב קיש הודיע כי הקואליציה והאופוזיציה הגיעו להסכמה שההצבעות על אישור הקמת הוועדות ייערכו בשעה 09:30 בבוקר.
אברהם בצלאל, חנוך מילביצקי, שלמה קרעי [צילום: דני שם-טוב/דוברות הכנסת]
+החרדים ויתרו על אישור חוק הגיוס לפני השבעת הממשלה
22:25 13/12/22  |  עידן יוסף
החרדים הסכימו לוותר על העברת חוק הגיוס לפני השבעת הממשלה תמורת התחייבות של הליכוד להתנות את אישור התקציב בהעברת חוק הגיוס. העיקרון המרכזי בחוק יהיה שאי עמידה ביעדי גיוס לא תגרור עיצומים פליליים (חדשות 12).
+"חוק סמוטריץ'" אושר בטרומית
21:53 13/12/22  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק-יסוד: הממשלה (תיקון - שר נוסף במשרד) של ח"כ שמחה רוטמן וניסים ואטורי, המכונה חוק סמוטריץ'. בהצעה תמכו 61 חברי כנסת לעומת 51 שהתנגדו, והיא תועבר לוועדה המסדרת לקביעת הוועדה בה יתקיים הדיון בהכנה לקריאה ראשונה.

מוצע בה להוסיף לחוק היסוד הוראות לפיהן ניתן יהיה למנות במשרד שממונה עליו שר, שר נוסף שיהיה אחראי, כפוף לשר הממונה על המשרד, לתחומים מסוימים בתחומי פעילות המשרד.

ח"כ רוטמן: "המטרה של קידום ההצעה כבר בשלב הזה, היא שאפשר יהיה כבר בהשבעת הממשלה להשביע את השר הנוסף, כדי שכשהכנסת תביע אמון בממשלה היא תדע בדיוק את הרכב השרים וחלוקת הסמכויות ביניהם".

שר הביטחון בני גנץ השיב בשם הממשלה: "הקמת משרד בתוך משרד זה לא מומלץ בשום מבנה ארגוני ובטח ובטח במה שקשור לנושאי ביטחון. מההסכמים הקואליציוניים מה שאני מבין זה שהממשלה מבקשת זה לבקים משרד הביטחון ב', לענייני יהודה ושומרון. זה תפקידה של הצעת החוק. השיעור הראשון בצבא זה אחדות הפיקוד, אין משימה עם שני מפקדים".
+החוק לתיקון פקודת המשטרה עבר בטרומית
21:45 13/12/22  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
"חוק בן-גביר" אושר ברוב 61  ▪  השר המיועד: "היו שרים כמו עמר בר לב שעשו את הדברים במחשכים אבל דרך המלך היא לקבוע את מדיניות המשרד"  ▪  השר בר לב: "מדובר בהפיכה של ממש. החוק הזה יהפוך את מדינת ישראל למדינת משטרה"
ידור חי מערוץ כנסת
בן-גביר ובר-לב. עימות במליאה [צילום: דני שם-טוב/דוברות הכנסת]
+הרפורמות המשפטיות לא יפורטו בהסכמים הקואליציוניים
20:19 13/12/22  |  עידן יוסף
בהסכמים הקואליציונים לא יהיה פירוט של הרפורמה המשפטית ולא תהיה התייחסות ישירה לפסקת ההתגברות (גלי צה"ל).
+בן-גביר נועד בחשאי עם בכירי משרד המשפטים
20:16 13/12/22  |  עידן יוסף
יו"ר עוצמה יהודית נועד לבקשתו במשך שעתיים עם בכירי משרד המשפטים. ח"כ איתמר בן-גביר ניסה לשכנע אותם להסיר את ההתנגדות לשינויים בפקודת המשטרה. נקודת המחלוקת העיקרית: התערבות השר בהעמדה לדין. נקודת ההסכמה: השר יכול להתוות מדיניות כללית במשטרה. גורמים המעורים בפגישה: "שיחה טובה, היה קשב משני הצדדים" (חדשות 13).
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אביגדור מעוז   אופיר סופר / Ofir  Sofer   אורי מקלב / Uri Maklev   אורית מלכה סטרוק / Orit Malka Struk   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   בצלאל סמוטריץ' / Bezalel  Smotrich   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   דוד אמסלם / David Amsalem   חיים כץ / Haim Katz   יהדות התורה והשבת   יואב בן צור / Yoav Ben Tzur   יואב גלנט / Yoav Galant   יעקב טסלר / Ya'akov  Tessler   יעקב מרגי / yaakov Margi   יצחק גולדקנופ / Yitshak  Issaschar Goldknop   יצחק שמעון סרלאוף    יריב לוין / Yariv Levin   ישראל כץ / Israel  Katz   מאי גולן / May  Golan   מאיר פרוש / Meir Porush   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכל מרים וולדיגר / Michal Miriam  Woldiger   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   ניר ברקת / Nir  Barkat   עידית סילמן / Idit  Silman   עמיחי אליהו / Amichay  Eliyahu   עמיחי שיקלי / Amichai Chikli   רון דרמר / Ron Dramer   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   תחבורה ציבורית בשבת 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
יהדות התורה דורשת אכיפת החוק לצמצום תחבורה ציבורית בשבת
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  בחירות 2022
יו"ר ועדת חוקה המיועד ח״כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) מותח ביקורת (יום א', 11.12.22) על גלי בהרב מיארה ברקע עמדותיה נגד החוקים המכונים "חוק בן-גביר" ו"חוק דרעי". בראיון לרדיו קול ברמה, אמר רוטמן: "אני שואל את עצמי, מאיפה שואבת היועצת המשפטית לממשלה את הסמכות להגיד שלא תוכל להגן על חוק שעבר בכנסת? בשם מי היא עובדת? היא צריכה לפעול בהתאם לחוק ואת זה היא לא עושה ואני אדרוש על זה תשובות".
11/12/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
מקורביה של ח"כ מירי רגב מבהירים (מוצ"ש, 10.12.22) כי לא תסכים לקבל את תיק החינוך המפוצל, וכי היא "עומדת על דרישתה לחזור לתיק התחבורה הכולל את הכל ולהשלים את הרפורמות שהובילה בכהונתה". בכך מבקשת רגב לסכל את מינויה לשרת החינוך בתיק המקוצץ באופן שבו תקבל פיצוי בדמות ראשות הוועדה לטקסים ולסמלים, המופקדת גם על טקס הדלקת המשואות ביום העצמאות, תפקיד השמור לשר התרבות. אם לא תושג פשרה בעניין, היא תקבל את התיק וח"כ אלי כהן אולי יהיה שר החינוך.
10/12/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה צפויה להתנגד להצעת החוק של איתמר בן-גביר עם השינויים בסמכויות המשטרה והמשרד לביטחון הפנים. על-פי דיווח בחדשות 12, התנגדותה נובעת משלושה מניעים:
10/12/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
ראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט, פצח בקמפיין לטיהור שמו, וכנגד מה שהוא מכנה: "חיסול מכונת הרעל וניקיון השיח הציבורי", שאותה הפעיל, לגישתו, ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו. בנט, איש אמיד, ריכז כמה בודקי עובדות ושכר משרד עורכי דין בראשו עומד עו"ד עודד גזית, כדי לכפות על מוציאי דיבתו, לשיטתו, להתנצל, לתקן ולשלם על פרסומיהם.
10/12/2022  |  יואב יצחק  |   מאמרים
נשיא המדינה יצחק הרצוג החליט להאריך ב-10 ימים בלבד נוספים את התקופה שהוענקה לח״כ בנימין נתניהו להרכבת הממשלה. הרצוג למעשה נענה חלקית לקריאות משמאל שביקשו לא לתת שום ארכה, וסירב לבקשת יו״ר הליכוד שביקש להאריך את התתקופה להרכבת הממשלה ב-14 ימים.
09/12/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
רשימות נוספות   /   בחירות 2022  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   ממשלה 37  /  מי ומי  
נחתם סיכום התפקידים בין הליכוד לשס  /  עידן יוסף
בן-גביר ליועמ"ש: "עיצרי את מחטף מינויי המפכ"ל"  /  עידן יוסף
נחתם נספח ההסכם עם יהדות התורה  /  עידן יוסף
אבי מעוז צור ישועתם  /  אשר כהן
כל האמת על המשא-ומתן  /  בצלאל סמוטריץ'
החרם ושברו  /  ד"ר עדו נתניהו
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלון קוחלני
אלון קוחלני
ביה"ד הארצי לעבודה דן בסוגיה שהייתה במשך עשרות שנים נטושה במחלוקת פרשנית וקרא למשרד הפנים לעשות סדר (ע"ע (ארצי) 58770-11-23 ריוא חטיב נ' עמותת עורכי דין למינהל תקין
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
המדיניות הישראלית הנוכחית כלפי חיזבאללה, מאז ה-7 באוקטובר 2023, מצטיירת מהבחינה האסטרטגית כמושכלת, בהינתן הנסיבות המתקיימות מאז לאורך גבול הצפון
רון בריימן
רון בריימן
אסור שחיילי צה"ל ישמשו מגש הכסף להשלטת המחבלים "הטובים" של אש"ף - הארגון לשחרור פלשתין (כולה! מן הים עד הנהר!) - על המחבלים "הרעים" של חמאס    מטרתם זהה.
עמנואל בן-סבו
עמנואל בן-סבו
התקשורת בעשורים האחרונים במדינת ישראל איבדה מצפן ומצפון, איבדה כיוון, קיבעה מעמדה כרשות הראשונה, לא הרשות הרביעית אחרי הרשות המחוקקת, הרשות המבצעת והרשות השופטת
לפנות את האשפה
שמואל רוזנר
גם אם גלנט ונתניהו מונעים ממניעים פוליטיים, ישראלים רבים תומכים בעמדותיהם החלוקות לגבי "היום שאחרי" בעזה    ייתכן שהשאלה מי צודק בנוגע לעזה תהיה נושא מרכזי בבחירות הבאות
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il