|   15:07:40
דלג
  מירב ארד  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
היתרונות של יישור שיניים שקוף
כתיבת המומחים
5 המקומות שחייבים לבקר בהם בגאורגיה
מאיר שפיגלר, רבקה לויפר, סמנכ"לית כלכלה [צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת]
סמנכ"לית כלכלה, רשות החשמל בוועדת הכספים:

"היינו צריכים להעלות את המחירים בסביבות 22 אחוז"

הסבירה: המחירים התחילו לעלות אט אט, עד שבמאי יוני התחילו קפיצה אדירה של המחירים בפחם, ביולי החלטנו שאם לא נעצור את המדרון, נגיע לאירוע בלתי נשלט מאיר שפיגלר: "עליית המחירים נקבעה ע"י רשות החשמל, העלייה נובעת מהעלייה אך ורק של חומרי הגל"
02/01/2023  |   מירב ארד   |   חדשות   |   כנסת 25   |   תגובות

ועדת הכספים הזמנית דנה (יום ב', 1.2.23) בעליית המחירים במשק ויוקר המחיה. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני בפתח דיון ועדת הכספים: "כבר תקופה ארוכה שאנחנו נתקלים כולנו בעליות מחירים קשות, בכל קנה מידה, הרבה יותר ממה שקורה אי-פעם בעבר, וגם במקומות אחרים. רק עכשיו אנחנו מקבלים הודעה על עליית הריבית, על עליית מחירי החשמל, המים, הארנונה, המוצרים השונים, הדבר שהכי מפריע לאזרחי המדינה, זו המציאות הזו שבה נהייה קשה יותר ויותר. מחירי הדירות שמזנקים ב-20 אחוז, דבר שאין לו אח ורע".

מאיר שפיגלר, מנכ"ל חברת חשמל: "עליית המחירים נקבעה ע"י רשות החשמל, העלייה נובעת מהעלייה אך ורק של חומרי הגלם, כ-3 וחצי מיליארד ש"ח הן תולדה של עלייה משמעותית מאוד בעלויות הפחם, זו הסיבה הכמעט יחידה. בנוגע להסבת תחנות כוח פחמיות לגז, אמורה לסייע בהחלט להוזלה, זה עומד על הפרק, אנחנו אמורים לסיים עד תום 2025 את כל ההסבות, אנחנו מעריכים שגם השינוי הזה ישפיע על תעריפי החשמל. אנחנו עושים את הכל כדי לייעל את העבודה, ולדאוג לכך שההוצאות השוטפות תפחתנה, וכך גם עלויות החשמל. אין לנו אינטרס לעלות את המחירים, אנחנו רואים בחשמל מוצר קיומי".

ח"כ גפני: "פניתם לממשלה בנידון?".

שפיגלר: "לא, דיברנו עם אגף תקציבים, יש עכשיו ממשלה חדשה, נפנה אליה עם הנושא הזה. אגב במסגרת פתיחת השוק לתחרות כיום אנחנו מייצרים פחות מ-50 אחוז. חברת החשמל מאיצה את התהליך של ההסבה של התחנות לגז, עד כדי כך שיצאנו לדרך עוד לפני הסכמה של הדירקטורים. אנחנו מתייחסים ברגישות לציבור".

רבקה לויפר, סמנכ"לית כלכלה, רשות החשמל: "השנה הזו הייתה מאוד מפתיעה, התחלנו במצב טוב, חברת החשמל פתחה את התחרות, נכנס גם הייצור בגז וזה ייצב את המחירים, חשבנו שהינה רפורמות מתחילות לעבוד. קיצצנו המון לחברת החשמל, אני לא חושבת שנשארו שם שינויים. ניסינו מאוד לא להעלות מחירים, עשינו הכל. העלנו בקצת בתחילה. אירוע הפחם כפול, ירד הביקוש, חברות הפסיקו לייצר, על זה נוספה המלחמה ברוסיה, ובסופו של דבר המלאים פחתו והמחירים עלו. המשק לא צפה את זה, התחלנו להעלות את המחירים במשורה, עד שבקיץ המחירים זינקו, העלנו את המחירים בערך ב-8-9 אחוזים.

"המחירים התחילו לעלות אט אט, עד שבמאי יוני התחילו קפיצה אדירה של המחירים בפחם, ביולי החלטנו שאם לא נעצור את המדרון, נגיע לאירוע בלתי נשלט. יש מדינות באירופה שמפסיקות חמום. היינו צריכים להעלות את המחירים בסביבות 22 אחוז, אמרנו שבגלל שזה אירוע מהיר, לא נקפוץ ברגע, כי ייתכן שהמחירים ירדו אחר כך. מה שקרה, אח"כ המחירים המשיכו לעלות, וגם נוצר חוב. מחירי התשומות המשיכו לעלות. ברשות המחיר מבחינתנו או תמונת רנטגן של מה שקורה בשטח. אני יודעת שזה הרבה, זה 30-35 ש"ח לצרכן ממוצע בחודש, נכון שחשמל הוא גורם ייצור ראשון במעלה, לכן פרסמנו לשימוע ציבורי, קיבלנו גם תגובות".

ברקת: נפעל במישור הקצר והארוך להורדת המחירים

שר הכלכלה והתעשיה, ח"כ ניר ברקת אמר בדיון בוועדת הכספים: "כל בר דעת שמגיע מהשוק החופשי, ואני מאמין בשוק חופשי ופתוח, אני יכול לדבר בשם כל השרים ורה"מ, אנחנו לוקחים את יוקר המחיה כנושא ליבה. יש את סך העלות של עשיית עסקים, אלה שני מושגים שנצטרך לנהל אותם. זה כל הזמן בהשוואה ל-oecd, ולראות איך אנחנו יכולים לצמצם את הפער לעומתם".

"ביום חמישי הושבענו, ביום שישי בבוקר שמעתי ברדיו את הודעת עליית המחירים, ואמרתי רגע זה במשמרת שלנו, לכן עשיתי שורה של טלפונים למגזר העסקי, שוחחתי עם שר האוצר מספר פעמים. את התשובות האסטרטגיות ליוקר המחיה נציג בתקציב, אבל גם נתקלנו בטווח הקצר, ואנחנו בוחנים מה צריך לעשות כדי למתן את העלייה הנוכחית. הנושא הזה בבדיקה, ואנחנו מעוניינים לפתור את הטווח הקצר. אין פה ויכוח שצריך להתמודד בצורה חכמה גם עם הריכוזיות, לפתוח את התחרות, וגם בכל נושא הרגולציה, זה כמו סרטן, אם לא נדע להוריד את הרגולציה המיותרת בדומה לעולם ול-oecd, נשלם מחירים גובים מאוד.

"על העניין הזה אשב בשולחן עגול עם נציגי התעשיה והנציגים אצלנו, אנחנו צריכים פה שיתוף רב משרדי. חלק זה משרד הבריאות וחלק זה כיבוי אש, אני מכיר את זה מתפקידי כראש עירייה. אנחנו מבקשים כמה ימים, לא 100 ימי חסד, כמה ימים להביא פתרון לטווח קצר, ובהמשך נביא לכם גם תוכנית מסודרת.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני סיכם את הדיון: "אנחנו כוועדת הכספים קוראים לממשלה להקפיא את מחירי החשמל, למצוא את הדרך, זה גורם מכריע בנושא של עליות המחירים, עם תגובות השרשרת של ארנונה ומים. להיכנס לעניין ולהוריד את יוקר המחיה, זה מגיע לממדים שלא ידענו בעבר. ידענו להתמודד בעבר עם עליות, נעשה זאת גם בוועדה, נזמין את רשתות השיווק והיצרנים, אנחנו קוראים להוזיל את המחירים, בנפשנו הדבר".

תאריך:  02/01/2023   |   עודכן:  02/01/2023
מירב ארד
+העבודה הודיעה שסיעות האופוזיציה לא יתקזזו, אך חבריה נעדרו מההצבעה
19:24 02/01/23  |  עידן יוסף
סיעת העבודה הודיעה כי שאר סיעות האופוזיציה הצטרפו ליוזמתה שלא להתקזז עם חברי הכנסת של הקואליציה. להודעה זו אין אימות ממקור אחר, ואף בהצבעות האי-אמון בממשלה נעדרו חמישה ח"כים מהאופוזיציה. בהצבעה על מינוי השרים נעדרו גם חברי הכנסת של העבודה.
+ח"כ יצחק קרויזר הצהיר אמונים
18:27 02/01/23  |  עידן יוסף
ח"כ יצחק קרויזר הצהיר אמונים במליאת הכנסת ויכהן כחבר כנסת בסיעת עוצמה יהודית. הוא נכנס במסגר התחוק הנורווגי במקום עמיחי אליהו השתפטר מהכנסת.
[צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+לפיד: ימים קשים דורשים אנשים קשים
18:20 02/01/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מליאת הכנסת דחתה את הצעות אי-האמון שהגישו סיעות האופוזיציה  ▪  ראש האופוזיציה: "ב-75 שנות קיומה של ישראל המודרנית, מעולם לא היה ספק לגבי השאלה אם היא תהיה מדינה דמוקרטית, עכשיו יש"  ▪  השר קיש: "זו הסתה נגד חרדים. קשה למצוא ביטוי לכך"
יאיר לפיד [צילום: דני שם-טוב/דוברות הכנסת]
+גנץ: שרים שמבטלים טקסי חילופין ולא מקיימים ישיבות חפיפה - פוגעים בבסיס הדמוקרטיה
16:11 02/01/23  |  עידן יוסף
יו"ר המחנה הממלכתי, ח"כ בני גנץ, אמר בפתח ישיבת הסיעה: "אני נגד הממשלה הזאת ונגד הרבה דברים של הממשלה הזאת ובעד מדינת ישראל. לא אצטרף לממשלה הזאת".

עוד אמר: "נתניהו מבשל את מה שהוא באמת מכוון אליו - פטור ממשפט". לדבריו, "שרים שמבטלים טקסי חילופין ולא מקיימים ישיבות חפיפה - פוגעים בבסיס הדמוקרטיה".
+"שמרנו על החלוקה בוועדות כפי שאתם נהגתם כלפינו בכנסת ה-24"
15:00 02/01/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
את פירוט הצעת החלוקה העבירה הקואליציה רק בפתיחת הדיון הבוקר  ▪  עו"ד שגית אפק: הניסיון של הוצאת האופוזיציה מהוועדות מחליש מאוד את הכנסת  ▪  קיש: מפתח החלוקה יעמוד על יחס של סה"כ 111 ח"כ לקואליציה, ו-97 ח"כים לאופוזיציה לפי חישוב של 208 חברי כלל הוועדות
קיש בוועדה המסדרת [צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת]
+דחו בשנה את ההפחתה בהטבת המס בנוגע לרכבים חשמליים
12:23 02/01/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני: "הוועדה מאוחדת בדעה שצריך לעודד את הרכבים החשמליים, על השינוי להידחות, ולפרק זמן עד שהממשלה תלמד את הנושא הזה"  ▪  המשרד להגנת הסביבה: זיהום הסביבה מתחבורה, הוא הגדול ביותר במדינת ישראל, הם הגורם הגדול ביותר לתמותה
היו"ר גפני. קורא לבחון את התהליך [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+"הממשלה פועלת נגד האינטרס הציבורי"
11:11 02/01/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
ח"כ בליאק הוסיף: ״ישראל מובילה את העולם בקטיעת רגליים כתוצאה מסוכרת"  ▪  יו"ר הוועדה גפני: "הממשלה הקודמת באמת דאגה לאוכלוסייה החרדית?"
ח"כ בליאק. "מהלך מזיק" [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 OECD   אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוקר המחיה   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
"היינו צריכים להעלות את המחירים בסביבות 22 אחוז"
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
משה
2/01/23 15:08
פורום: כנסת 25 כתוב הודעה
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 25
ועדת הכספים הזמנית, בראשות ח"כ משה גפני, קיימה (יום ב', 2.1.23) דיון בנושא הארכת הטבת מס הקנייה לרכב חשמלי - זאת על-רקע הפחתת היקף ההטבה במס הקנייה של רכבים חשמליים ורכבי פלאג-אין עד ציון 100, שנכנסה לתוקף בתחילת החודש, בהתאם למתווה שנקבע לפני מספר שנים.
02/01/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
ויכוח סוער בפתח דיון ועדת הכספים סביב כוונת האוצר לבטל את המיסוי על שתייה ממותקת וכלים חד-פעמיים.
02/01/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
בליכוד ממשיכים לקדם הפרד ומשול של האופוזיציה. במפלגה קיימו פגישות נפרדות על חלוקת התפקידים בכנסת עם העבודה, המחנה הממלכתי, וישראל ביתנו. בליכוד מתכננים להחליש את לפיד ולהשאיר ליש עתיד מספר מצומצם של מקומות בוועדות השונות ובנשיאות הכנסת.
01/01/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
אם היה מישהו זקוק להוכחה שבנימין נתניהו הוא מבוגר אחראי - הוכחה זו נמצאה לנו בדמות העובדה שנתניהו לא נכנע לגחמותיו של דודו אמסלם וסרב למנותו לכהונת יו"ר הכנסת או שר המשפטים.
31/12/2022  |  יוסי דר  |   יומני בלוגרים
ברוב של 63 בעד ו-54 נגד, הצביעה הכנסת אמון בממשלה ה-37, ובנימין נתניהו נכנס רשמית לתפקיד ראש הממשלה. מיד לאחר ההשבעה התיישבו חברי הכנסת במקומותיהם החדשים והצהירו אמונים בזה אחר זה.
29/12/2022  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
רון בריימן
רון בריימן
"תמונת ניצחון" פירוס; חטיפת החטופים; חיילי צה"ל לא יהיו מגש הכסף להמשך איוולת המדינה הפלשתינית והשקר של "פתרון" שתי המדינות; אין שיבה לאוסלו; אין שיבה לקטיף; שרים בלתי ראויים; שווי...
אלי אלון
אלי אלון
האלמנט הבולט במתחם "מרכז רכטר" באילת הוא הגגות המקומרים שייצגו רוח המקום והאקלים המדברי שנועדו להצל על העוברים והשוהים במתחם מפני קרני השמש היוקדת
דן מרגלית
דן מרגלית
שוויון מלא? מיד? לא    אבל צעד ראשון משמעותי בכיוון זה לא רק אפשרי אלא גם חיוני    על זה אסור לוותר כאן ועכשיו
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il