|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
תכשיטים לקחת לחופשה בחו״ל בחג הפסח
קבוצת ירדן
תמר פטרוליום: חברה עסקית או בית חרושת לג׳ובים?
[צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]

דוד ביטן: צריך לעצור את החקיקה לשבוע-שבועיים

על מתווה הנשיא: "זה לא דבר שנתניהו יכול להסכים לו, אני לא יודע אם יש ליכודניק שיכול להסכים למתווה" ח"כ משה סעדה: "אם עד עכשיו היה צוהר, חרך קטן, גם את זה נעל הנשיא וסגר את הדלת"
16/03/2023  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   סערת הרפורמה במשפט   |   תגובות

חבר הכנסת דוד ביטן (ליכוד) אומר (יום ה', 16.3.23) כי המתווה שנשיא המדינה הציג אמש חיסל כל סיכוי לפשרה בין הקואליציה לאופוזיציה. "זה לא דבר שנתניהו יכול להסכים לו, אני לא יודע אם יש ליכודניק שיכול להסכים למתווה", הוסיף ביטן בראיון לכאן רשת ב. עם זאת, הוא הדגיש: "מה שאנחנו צריכים לעשות זה לרכך את הרפורמה, ואנחנו נעשה זאת - אין לנו ברירה. צריך לעצור את החקיקה לשבוע-שבועיים, לא יקרה כלום".

לדבריו, שר המשפטים יריב לוין אמר לו בפגישות קודמות כי לאחר שהכנסת תאשר את החקיקה בקריאה ראשונה, הוא יהיה מוכן לדון בריכוך החוקים. "יש קבוצת ח"כים בליכוד שמבקשת לרכך את הרפורמה. איפשרנו לו להוביל, אבל הגיע הזמן שהוא יתחשב גם בעמדות שלנו. גם אנחנו מייצגים ציבור בתוך הליכוד", הוא מחה. "אני מצפה מלוין ומרוטמן שייקחו אתנחתה ויישבו איתנו. לוין צריך לראות מה קורה במדינה, אנחנו אחראים לניהול שלה".

מנגד, ח"כ משה סעדה (ליכוד) אמר בראיון לגלי צה"ל: "מתווה הנשיא הוא מתווה טוב לפשרה בין חלקי השמאל - בין חלק שמאל שרוצה להתנגש ולא להתפשר לבין חלקים יותר ממלכתיים. הייתה לי ציפייה גדולה מאוד מהנשיא, וכגודל הציפייה גודל האכזבה. התאכזבתי שהוא העדיף לבחור בפוליטיקה ולא בממלכתיות. נייר הלקמוס זה הוועדה לבחירת שופטים. אמר הנשיא - 'הדירו ציבורים שלמים מבית המשפט העליון', ובעניין הכי חשוב הוא נתן שלושה לאווים - לא לסניוריטי, לא לרוב לקואליציה לא לזכות וטו. למעשה, אם עד עכשיו היה צוהר, חרך קטן, גם את זה נעל הנשיא וסגר את הדלת".


חברתם למפלגה, השרה מירי רגב, אמרה כי "אם ביהמ"ש יפסול את החוקים - הוא יכול להביא למלחמת אחים". לדבריה אצל אילה חסון, בג"ץ לא מוסמך לדון בחקיקה כי כמו היועצת המשפטית לממשלה, גם הוא נגוע בניגוד עניינים. על מתווה הפשרה של הרצוג היא אמרה כי הוא לא 'מתווה נשיא המדינה' אלא 'מתווה נשיאת בית המשפט העליון'.

ח"כ גדעון סער (המחנה הממלכתי): "צריך לראות את הדבר הזה בראייה כוללת ורחבה, אני חושב שזה מאוזן. מי שרצה להכתיב את הדבר המופרע שהוא המתווה הנוכחי של הקואליציה, שהוא מעבר לסוג משטר אחר - בוודאי שלא יכול היה לצפות שנשיא המדינה יתן לזה יד".

תאריך:  16/03/2023   |   עודכן:  16/03/2023
עידן יוסף
+"זה לא יביא לי קולות בפריימריז": אדלשטיין נפגש עם מתנגדי הרפורמה
23:29 16/03/23  |  איציק וולף
ח"כ יולי אדלשטיין (הליכוד) השתתף במפגש עם מתנגדי הרפורמה המשפטית. הוא הודיע על כך בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו.

"התחלתי הערב פרויקט אישי. הוא לא יביא לי קולות בפריימריז ואין שם חברי ליכוד או בוחרי ליכוד. בדיוק להפך. נפגשתי עם הצד שחושב אחרת, זה שיש לו חששות. העם שלנו חזק ומעורר השראה, אבל הוא בצומת דרכים ולמרות שרוב מכריע בעם חושב שיש מקום וצורך אמיתי בשינויים במערכת המשפט - יש פחד וחשש. לקחתי על עצמי ואני קורא לכל חברי, חברי הכנסת להצטרף ליוזמה הזו - צאו לשטח, ותדברו עם הצד השני. את המשוכנעים לא צריך לשכנע, למרות שזה נעים לקבל מחמאות וחיבוקים. ללכת לצד השני, לשבת איתו וכן - לשמוע טענות קשות - זה מה שצריך לעשות כעת. השיח הזה הפיג חששות וקירב קצת את חבורת הצעירים הנפלאה שהגיעה הערב כדי לשמוע ולהשמיע. הם הקשיבו לי, אני הקשבתי להם ויחד התקרבנו למכנה המשותף. בהסברה נכונה ובשיח אמיתי- נעביר יחד את הרפורמה הזו", כתב.
+בן גביר קורא לפטר את היועמ"ש מיארה
21:28 16/03/23  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
במכתב ששלח לראשי הקואליציה כינה השר לביטחון לאומי את גלי מיארה "יו"ר האופוזיציה בפועל"  ▪  במכתב שגה באיות שמה של היועמ"ש ובאיות ביטוי נוסף
היועמ"ש מיארה. "יהיה נכון לפתוח בהליך פיטורים" [צילום: מישל אמזלג/לע"מ]
+ראשי חברות בשווי מאות מיליארדים מאמצים את מתווה הרצוג
20:42 16/03/23  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
ראשי הבנקים בישראל ומנהלים בחברות ציבוריות ופרטיות ששויין עובר את רף 200 מיליארד השקלים הודו לנשיא המדינה על המתווה שהציג וקראו להידברות על בסיס המתווה שהציג הרצוג
יו"ר בנק לאומי, בין החותמים על המכתב [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
+נתניהו: קיבלנו מנדט מהבוחר ואנחנו נממש אותו
20:24 16/03/23  |  איציק וולף
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב על הצהרת ראשי מפלגות האופוזיציה וטען כי מדובר בהודאה של האופוזיציה בכך שיש צורך לבצע רפורמה משפטית.

"המתווה שהציג הנשיא אתמול היה חד-צדדי לגמרי. איך אנחנו יודעים? כי צד אחד מקבל את זה וצד שני לא מקבל את זה. וחבל, זו הזדמנות שהוחמצה. אנחנו קיבלנו מנדט מהבוחר, אנחנו נממש אותו. אנחנו נעשה את זה בצורה אחראית אני עדיין מקווה לדבר ולהידבר עם כל מי שרוצה להגיע לפתרון מוסכם ואחראי. בכל מקרה - נפעל לפי המנדט שלנו כדי לקדם פתרון כזה", דברי נתניהו.
[צילום: לשכת ראש הממשלה]
+לפיד: במלחמת אזרחים יהיו רק מפסידים
19:35 16/03/23  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
ראשי מפלגות האופוזיציה הצהירו כי הם מקבלים את מתווה הנשיא וקראו לנתניהו ולחברי הליכוד לגלות מנהיגות ולעצור  ▪  ליברמן האשים את החרדים בהקצנת העמדות וקרא להפרדת דת ומדינה
יום ההפגנות היום התאפיין בהתנגשויות בין הצדדים [צילום: אריק מרמור, פלאש 90]
+דנון: אאבק כדי שהרפורמה לא תשאר כמו שהיא
17:45 16/03/23  |  עידן יוסף
דני דנון לגלי צה"ל: "אאבק כדי שהרפורמה לא תשאר כמו שהיא. אנחנו צריכים לגלות אחריות, למרות שהנסיון של הנשיא נכשל - צריכים למצוא גורמים שמוכנים לדבר ולהיכנס למו"מ. לוחות הזמנים לא קדושים, חוץ מחג הפסח אפשר להזיז את הכל".
+ברקע המחאות: מפקד שייטת 13 אל"ם א' נפגש עם מילואמיניקים
17:34 16/03/23  |  עידן יוסף
מפקד שייטת 13 אל"ם א' קיים (ד') מפגש ראשון עם קצינים ומפקדים במילואים של הקומנדו הימי בעקבות המחאות האחרונות. ״אני יודע שבמקרה של צו 8 כולכם תיתייצבו״, אמר להם מפקד השייטת. הלוחמים ציינו כי א' היה קשוב מאוד ללוחמים (כאן חדשות).

+שוחרר בתנאים אדם שנהג על אי-תנועה סמוך למפגינים בצומת בית יהושע
17:01 16/03/23  |  עידן יוסף
חוקרי תחנת שדות פתחו הבוקר בבדיקת נסיבות חשד לנסיעה פוחזת ברכב, עם קבלת דיווח בדבר רכב שנסע על אי-תנועה סמוך למפגינים בצומת בית יהושע, ללא נפגעים.

הרכב, תושב נתניה בשנות ה- 40 לחייו, עוכב לחקירה בתחנה. לפי ממצאי החקירה, עלה כי ניסה לעקוף את חסימת המפגינים במטרה לחצות את הצומת באור ירוק, בהיעדר כוונה פלילית לדרוס או לפגוע.

בתום חקירת הנהג, בחשד לביצוע מגוון עבירות בהיבט התעבורתי, שוחרר בתנאים מגבילים לצד העברת הממצאים לבחינת התביעות, בהתאם.
+נתניהו בגרמניה: טועים האומרים שברצוננו להצר את מערכת המשפט
16:50 16/03/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הקנצלר הגרמני לנתניהו על הרפורמה: "העצמאות של בתי המשפט חשובה מאוד לדמוקרטיה, מציעים שהמהלכים יישקלו מחדש"  ▪  "מסכימים עם ישראל שאסור לאירן להגיע לנשק גרעיני"
שולץ ונתניהו [צילום: חיים צח/לע"מ]
+יאיר גולן: "ביום שהחוקים עוברים נשתק את המדינה"
15:06 16/03/23  |  מירב ארד
יאיר גולן בראיון לכאן חדשות: "אם נתניהו וחבריו רוצים לנסות אותנו, ביום שהחוקים עוברים הוא ימצא מיליון איש ברחובות, כל יום. נשתק את המדינה."
+גנץ: נתניהו - אל תיתן לקיצוניים לפרק אותנו מבפנים
14:28 16/03/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
התייחס ל"מתווה העם" שהציג הנשיא ואמר: "זו יכולה להיות וחייבת להיות התחלת הדיאלוג - אסור לסגור את הדלת"  ▪  הזהיר מפני האיומים הביטחוניים: "אלו זמנים שבהם אנו בפני אפשרות של הידרדרות ביטחונית בכמה זירות ואסור שתתנהל מלחמת אחים בזירה הפנימית"
גנץ. "הנשיא הבין את גודל השעה" [צילום: אריק מרמור/פלאש 90]
+איילון דרום נחסם בשנית: המשטרה פועלת לפינוי המפגינים
13:20 16/03/23  |  מירב ארד
"יום החרפת ההתנגדות": המשטרה מעדכנת(יום ה') כי לפני מספר דקות פרצו עשרות מפגינים לנתיבי איילון דרום בין ארלוזורוב למחלף השלום. כוח משטרה פועל במקום לפינוי המפגינים.
+יו"ר העבודה: המליציות של נתניהו לא יעצרו את המחאה הגדולה בתולדות ישראל
12:48 16/03/23  |  מירב ארד
יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי: "מאות אלפי מפגינות ומפגינים במחאה על הדמוקרטיה הישראלית. על הלב של המדינה. נתניהו, אם אתה חושב שהמיליציות שלך עם הגז מדמיע יעצרו את המחאה הגדולה והחשובה בתולדות ישראל - אתה תופתע מעוצמות הנחישות וההתנגדות. בסופו של יום אתה תפסיד והעם ינצח. לא תהיה בישראל דיקטטורה".
+לפיד: "להפסיק את ההסתה נגד המפגינים"
12:15 16/03/23  |  מירב ארד
יו"ר האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד צייץ בטוויטר: "האלימות כלפי המפגינים הבוקר הולכת וגוברת. ממשלת ישראל - האחריות עלייך!. הפסיקו את ההסתה נגד המפגינים, הם פטריוטים ישראלים מופלאים ואתם אחראים לבטחונם."
+"יום החרפת ההתנגדות": איילון דרום נחסם לתנועה
12:14 16/03/23  |  מירב ארד
"יום החרפת ההתנגדות": המשטרה חסמה את נתיבי איילון לכיוון דרום לאחר שמפגינים נגד הרפרומה המשפטית ירדו אל הכביש. לאחר פינויים, נפתח הכביש מחדש לתנועה.


+גבעתיים: עימות אלים בין מפגינים לנהגים
12:03 16/03/23  |  עידן יוסף
גבעתיים: באחת התקריות נשבר בקבוק זכוכית על ראש של מפגין ורכב נכנס לתוך המולת המפגינים. כעת עימות במקום (חדשות 12).
+תומכי הרפורמה: "המשטרה מתנכלת לנו"
11:44 16/03/23  |  עידן יוסף
תומכי הרפורמה המשפטית טוענים להתנכלויות משטרתיות לקראת הפגנות שהם מתכננים בעשרות צמתים. תנועת 'קול ישראל', שארגנה את המחאה, דיווחה כי המשטרה איימה להכריז על המחאה בלתי חוקית ולפעול נגד מפגינים אם ישתתפו יותר מ-50 בני אדם, וכי איימה על מנהלי התנועה, כי הצטרפות נערים להפגנה מהווה עבירה פלילית בגין שידול קטינים.

לדבריהם, המשטרה גם פנתה לרכזי המחאה בערים מסוימות כדי להודיע להם שפעילותם לא מאושרת, והזהירה מפני חלוקת סרטי תמיכה כחולים לתמיכה ברפורמה החוקית לנהגים ברמזורים. קול ישראל מתחה ביקורת על התנהלות המשטרה וקבעה כי בעוד שמתנגדי הרפורמה רשאים להתפרע ולחסום כבישים, תוך התנכלות למחאות חוקיות ולגיטימיות. ההפגנה, שכותרתה "תומכי הרפורמה המשפטית - יחד נצבע את המדינה בכחול", נועדה להעלות את המודעות והתמיכה ברפורמה המשפטית.
+"מתחולל מאבק פוליטי בין האליטה המצומצמת להמון המהווה רוב"
11:40 16/03/23  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
ראיון עומק חמישה-עשר עם פרופ' אמריטוס ההיסטוריון יואב גלבר על הדמיון והשוני בין המאבק נגד בן-גוריון בזמן מלחמת העצמאות למאבק נגד בנימין נתניהו ויריב לוין היום על מהלכיהם להפיכה משטרית ולדיקטטורה
[צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+תל אביב: עימות בין אזרח למפגינים
11:11 16/03/23  |  עידן יוסף
בטיילת תל אביב פינת ארלוזורוב התעמת אזרח שנחסם עם מפגינים. המפגינים טוענים כי הותקפו בגז פלפל. מן המשטרה נמסר כי עיכבה לחקירה שלושה חשודים.
[צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+בכירים בקואליציה מאשימים: הרצוג הקשיח את המתווה לפני הצגתו
10:18 16/03/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הנשיא: "מקבל כל ביקורת עניינית באהבה. מציע לכולם ללמוד את המתווה שלי לעומק. זה לא סוף הדיון אלא רק תחילתו של מתווה"
הרצוג. "על בסיס אהבת ישראל" [צילום: קובי גדעון/לע"מ]
+מחאת אמנים
09:11 16/03/23  |  יעקב אחימאיר   |   לרשימה המלאה
שליחת אגרת האמנים הישראלים, מזכירה את קיומה של תופעה שהייתה קיימת בעבר - תופעת היהודי הפעיל בקהילתו, העסקן, המבקש לספר לפריץ הגוי על עוול כלשהו שגרמו לו אחיו בקהילה. לתופעה הזאת, של הריצה אל הפריץ, יש כינוי: "הלשנה". מי יודע, התפלל אותו יהודי בעיירה, אולי ההלשנה לפריץ, הגוי, תעשה צדק עם המלשין היהודי ותמחוק את העוול שנגרם לו
מחאה נגד נתניהו לפני נסיעתו לברלין [צילום: אריק מרמור/פלאש 90]
+יום מחאה נוסף נפתח בצביעת כביש בירושלים
08:51 16/03/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
חמישה עצורים באירוע צביעת כביש בצבעי אדום-ורוד במרכז ירושלים בדרך לביהמ"ש העליון  ▪  מיצג "לשכת גיוס" נפתח מול עיריית בני ברק  ▪  צירים במרכז תל אביב נחסמו כדי לאפשר הפגנות  ▪  נסיונות לחסימת נמל חיפה וצירים ברחבי הארץ
צומת הכפר הירוק [צילום: גבריאל מלצר]
מחאה בירושלים [צילום: אוהד צויגנברג/AP]
+משל החמורים החציר והחבל
08:41 16/03/23  |  אפרים הלפרין   |   לרשימה המלאה
יש לי חבר עמו אני חלוק פוליטית  ▪  העיתונות מספרת לנו על משברים בין חברים עד כדי חרמות ונידויים  ▪  חברי ואני החלטנו לשחק משחק סימולציה כאילו אנו מנהיגי המדינה, להתווכח אך בלי לשבור את החברות ודי הצלחנו, הצלחנו אפילו הרבה יותר מהמנהיגים שלנו
צד אחד בלבד [צילום: פלאש 90]
+ביבי, זנב אוד עשן
08:31 16/03/23  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
בפחדיו מפני לוין הוא בונה לעצמו תסריט המבוסס על אשלייה עצמית, שהכנסת תשלים את ההפיכה המשטרית ולאחר מכן "קול דממה דקה"
[צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+זה לא הרפורמה - זה הסושי והשווארמה
08:21 16/03/23  |  ד"ר גד פניני   |   לרשימה המלאה
עם ישראל התחרפן. הסושי מאבד את הראש, מחרף ומגדף בתוך המדינה ומחוצה לה. משתף בתהליך ההרס גם את גדולי שונאי ישראל בעולם - מספקים להם תחמושת נגד המדינה שלנו והכל כדי לשמר את שליטת הסושי. ולמה השווארמות לא מפגינים מנגד? - כי הם צריכים להתפרנס, רחמנא ליצלן
מפוררים את עצמנו מבפנים [צילום: אריק מרמור/פלאש 90]
+מיארה: בן-גביר חצה את הגבול מול המשטרה
06:36 16/03/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
טוענת שבן-גביר נתן למשטרה הנחיות מבצעיות בעת ההפגנות נגד הרפורמה, בניגוד לסמכותו להתוות מדיניות  ▪  בן-גביר: נהגתי כמו שרים קודמים; לא אהיה עציץ
בן-גביר. לפקח על הגופים [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
דוד ביטן: צריך לעצור את החקיקה לשבוע-שבועיים
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  סערת הרפורמה במשפט
בכירים בקואליציה אומרים כי המתווה לרפורמה שהציג הנשיא שונה בתכלית מהמתווה שנדון במפגש ראשי הסיעות אצל ראש הממשלה בנימין נתניהו. בגלי צה"ל דווח כי הבכירים האשימו את הנשיא כי שינה את המתווה שעות לפני הצגתו בגלל הכעס שלו לכאורה על כך שבקואליציה לא הסכימו לקבל את המתווה שהציג.
16/03/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
המחאות נגד המהפכה השיפוטית עוררו בי סלידה. לא, לא עקב הבשורה הפוליטית שנשאו עימן המחאות, אלא דווקא על שום היותן המוניות. אפילו המונח 'מיליון' כבר החל להשתרבב בתכני התקשורת שדיווחו על היקף המחאות. אבל ה"המון", כהגדרה אחת לכמויות המשתתפים במחאות, אותי לא הצליחה להרשים. לו התייצבה לפני המוחים אישיות אחת, אחת בלבד, המקרינה תבונה, איפוק, חכמת ההנמקה - כי אז הייתה מרשימה אותי, לפחות. כך יותר מאשר המוני מפגינים שחתרו לכבוש את היעד: לגבור על המחסומים כדי לרדת אל כביש איילון.
יום מחאה נוסף נגד הרפורמה המשפטית יצא לדרך. משטרת ירושלים עצרה חמישה פעילים שהתחזו לעובדי עירייה והשחיתו פני מקרקעין. מחופשים לעובדי עירייה, לבשו סרבלים לבנים, עטו מסכות על פניהם ובאמצעו כלי עבודה ריססו לפנות בוקר (יום ה', 16.3.23) את כבישי מרכז ירושלים בצבעי אדום וורוד. אחד החשודים שנעצרו צילם את המעשה באמצעות רחפן.
16/03/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
ניתן להתווכח ב"הם" ו"אתם" ואלה יהיו בד"כ ויכוחים עקרים, ניתן גם להתווכח ב"אנחנו" שהוא ראשית הפתרון. ניתן לנסות לפתור משברים בשיטת "אם לא תעשה כך אני לא אעשה כך" שאין לה תכלית ואין בה כל תועלת, וניתן גם לפתור משברים בשיטת "בואו נעשה יחדיו כך וכך" אשר לא מבטיחה פתרון אך ודאי יש לה סיכוי.
הנביא ישעיהו בן אמוץ בלט בעושרו הלשוני. בהתייחסו למלך ישראל הכושל פקח בן רמליהו תיאר אותו כאחד מ"שני זנבות האודים העשנים האלה" (ניקוד: צירה תחת האות ש'). הביטוי כה חזק שגם אחרי כ-2,755 שנים יש בו שימוש משני לתיאור שליט כושל אחר, הלא הוא בנימין נתניהו.
16/03/2023  |  דן מרגלית  |   יומני בלוגרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
מאז אסון ה-7 באוקטובר 2023, ניכר כי המושג "הפקרה" נחרת בשיח הציבורי כתיאור מצב המייצג את אשר פקד אותנו ביום המר והנמהר ההוא - קלות הבלתי נסבלת של ייחוס אשמת "הפקרה" לממשלת ישראל
אורי מילשטיין
אורי מילשטיין
ברית ארוכה בין גרמניה לברית המועצות; המטרה של גרמניה וברה"מ הייתה פולין; יהודי פולין לא הבינו מה מאיים על שרידותם; פיתוח ה"בליץ קריג" הגרמני; הגנרל היהודי גאורגי שטרן מפתח את מלחמת...
ציפי לידר
ציפי לידר
למרבה האירוניה, בתו של פרעה היא שהצילה אותו ובסופו של דבר פרעה בכבודו ובעצמו גידל את משה בארמונו, וסלל את הדרך לגאולה    האדם חושב, והאלוקים צוחק
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il