|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
כל מה שצריך לדעת על הפסקת הריון
כתיבת המומחים
טוען רבני יכול לשקם את חיי הנישואין שלכם?
מי ישא בעלויות [בינג AI]

עלות מאגר הדנ"א לכלבים מוערכת בכ-140 מיליון שקלים

שתי הצעות חוק מבקשות לחייב בעלי כלבים לתת דגימות דנ"א לצורך הקמת מאגר מידע, שיסייע בזיהוי ואכיפה נגד מי שמשאירים צואת כלבים במרחב הציבורי חשש: המאגר עלול לפגוע בפיקוח על כלבים ובהגנה על בני אדם
04/07/2023  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 25   |   תגובות

ועדת הכלכלה החלה (יום ג', 4.7.23) להכין לקריאה ראשונה שתי הצעות חוק, האחת של ח"כ נאור שירי והשנייה של ח"כ אלי דלל, העוסקות בהקמת מאגר מידע גנטי של כלבים. ברקע המציאות לפיה בעלי כלבים רבים נוטים שלא לאסוף את צרכי כלביהם, חברי הכנסת מציעים לחייב את בעלי הכלבים לתת דגימות דנ"א לצורך הקמת מאגר, שיאפשר להקל על הזיהוי והאכיפה נגד מי שישאירו גללים במרחב הציבורי.

ח"כ דלל אמר כי ההצעה באה מהשלטון המקומי, כדי לעשות סדר בטיפול בצואת כלבים. "למרות כל המאמצים עדיין רואים את הצואה על המדרכות ובגינות. מאגר גנטי שיאפשר לשייך את הצואה לבעל הכלב יסייע בצמצום התופעה. אנשים לא יכולים ללכת במדרכות בצורה נאותה וילדים לא יכולים לשחק בגינות מבלי להתלכלך בצואת כלבים, לכן הצעת החוק הזו היא באמת חשובה", אמר. הוא העריך כי העלות תהייה כמה מיליוני שקלים לכל רשות וכ-140 מיליון שקל באופן כללי, וקרא שלא להשית את זה על הרשויות. ח"כ בועז טופורובסקי סיפר כי בכנסת הקודמת הגיש הצעת חוק דומה, ואמר כי בקצרין נעשה ניסיון מדהים. לדבריו, הדבר ישפר את איכות החיים של הציבור.
הנתונים הסטטיסטיים אודות כלבים בישראל לשנת 2022 / הודעה לציבור
מיום הקמת המרכז הארצי לרישום כלבים בשירותים הווטרינרים במשרד החקלאות, לפני כ-19 שנים, ועד היום נרשמו במרכז 1.138.738 כלבים. מתוכם 581,052 כלבים שמעודכנים במאגר נכון לשנה האחרונה.
נתונים סטטיסטים במרכז רישום הכלבים Center Dog שנקלטו עד ליום 31/12/2021 / דוח
הנתונים הסטטיסטיים על כלבים בישראל לשנת 2021. מיום הקמת המרכז הארצי לרישום כלבים בשירותים הווטרינרים במשרד החקלאות, לפני כ-18 שנים, ועד היום נרשמו במרכז 1,073.449 כלבים. מתוכם 567,361 כלבים שמעודכנים במאגר נכון לשנה האחרונה.
ניהול ושליטה באוכלוסיית כלבים (dogs roaming) / סקירה
המצב בישראל: 1. התרבות בלתי מבוקרת של כלבים משוטטים 2 .כלבים משוטטים סובלים מרעב, ממחלות, פציעות והתעללות 3 .אכיפה דלה של חוק צב"ח לרבות נטישות כלבים 4 .טיפול לקוי בחיסוני כלבת לכלבים 5 .אין מספיק חינוך והסברה ליחס הומאני וטיפול נכון בכלבים

[צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]

במהלך הדיון עלו קשיים רבים ביישום ההצעה. ח"כ דלל אמר כי עלות בדיקת דנ"א עומדת על 200 שקלים, והעריך שהקמת מאגר כזה תעמוד על כ-140 מיליון שקל לכל הרשויות המקומיות. לדבריו, בעיריית נתניה, למשל, מדובר על עלות של כשני מיליון שקל או יותר. היו"ר דוד ביטן אמר כי הדבר לא צריך להיות מושת על בעלי הכלבים אלא על הרשויות שיממנו זאת מהקנסות, ואילו ח"כ דלל ביקש שלא להשית זאת על הרשויות. בעקבות זאת אמר היו"ר ביטן כי צריך לפתור את עניין המימון, וכי אולי לפחות בהתחלה לא הכל צריך להיות על חשבון הרשויות.

הממונה על השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, עו"ד אודליה אסולין דגני, אמרה כי במשך השנים העמדה הייתה שהרשויות יכולות להתמודד עם התופעה באמצעות חוק עזר ולא באמצעות פיקוח על הכלבים. "ככל שיוחלט לקדם את ההצעה הסמכות צריכה להיות בתחומו של שר החקלאות", אמרה.

[צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]

יועצת ראש הממשלה לזכויות בעלי חיים, טל גלבוע, אמרה כי זו בדיקה שעולה הרבה כסף, וחשוב שלא להשית אותה על בעלי הכלבים. היא הוסיפה כי צריך הסברה טובה באשר להצעה, כדי שבעלי הכלבים לא ייבהלו, ואפשר להפנות את ההכנסות מהקנסות לטובת המאגר ולרווחת בעלי החיים.

יו"ר ארגון הרופאים הווטרינריים ברשויות המקומיות, הד"ר אבי צרפתי, ציין כי כיום יש 700 אלף כלבים רשומים, ואמר כי להצעה יש היתכנות כלכלית. הוא הוסיף כי הקמת המאגר צריכה להיות כלל ארצית, ולא ברמה המקומית, בשל העובדה כי יש תזוזה של כ-25-20 אחוז מהכלבים בין רשות לרשות. עם זאת, במהלך הדיון העלו נציגי משרד החקלאות חשש כי אם יהיה מאגר ארצי והדגימה תילקח בעת הגעה לחיסון או סימון, הדבר יוביל לעלייה במספר הכלבים הלא מחוסנים או רשומים ויישום חוק הפיקוח על הכלבים ייפגע.

[צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]

יו"ר ארגון הרופאים הווטרינריים לחיות בית, הד"ר ענת ליכטר פלד, אמרה גם היא כי צריך מאגר ארצי, והוסיפה כי הארגון לא תומך ברעיון ומצטרף לעמדת משרד החקלאות לנתק את זה מהחיסונים. היא הוסיפה כי צריך הרבה סממנים גנטיים כדי להבדיל בין כלבים ממטחנת גורים. "מעניין אותי להבין איך זה יעמוד בביהמ"ש, כשאני אבקש שיוכיחו שהדנ"א הוא של הכלב שלי", שאלה ליכטר פלד. מנכ"ל המרכז הגנטי GGA, ד"ר יורם פלוצקי, אמר בתגובה כי הבדיקה אמינה ואין איתה שום בעיה.

נציג משרד המשפטים, עו"ד אבינועם ביר, אמר כי לא צריך לזלזל ברצון לקבל עיר נקייה ולא לדרוך על צואה, אבל עלו חששות משמעותיים לפגיעה בפיקוח על כלבים, שיפגעו באכיפה ובהגנה על בני אדם.

בעקבות הבעיות הרבות שעלו בדיון ביקש היו"ר ביטן ממשרד החקלאות לרכז את העבודה מול משרדי הממשלה, ולהציג לוועדה את עמדת הממשלה בצורה מסודרת. בנוסף ביקש מיועצת ראש הממשלה לזכויות בעלי חיים לרכז את העבודה מול כל שאר הגופים, בניסיון למצוא פתרונות. הוא הוסיף כי השאלה היא מה תכלית החוק, ואם הרצון לשמור על הניקיון יפגע באינטרסים אחרים חשובים יותר אז ישקול שוב אם לקדם את ההצעה.

תאריך:  04/07/2023   |   עודכן:  04/07/2023
עידן יוסף
+אושרה ההצעה שתאפשר לראש ועדה קרואה להתמודד בטבריה
07:43 05/07/23  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק שמסירה את ההגבלה שהוטלה על ראש ועדה קרואה להתמודד בבחירות בעיר שבה פעל  ▪  ראש הוועדה הקרואה בטבריה יוכל להתמודד בבחירות הקרובות  ▪  האופוזיציה: חוק פרסונלי מושחת
"בעיה במשהו שלא חל על הרבה מקומות" [צילום: דוד כהן, פלאש 90]
+הנציבות תוכל להאריך העסקת עובד מדינה עד גיל 72
21:40 04/07/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ועדת העבודה והרווחה אישרה תקנות שיאפשרו לנציב שירות המדינה לאשר הארכת שירות לעובד בשירות המדינה  ▪  ההארכה המרבית כיום היא 4 שנים, אך התקנות החדשות יאפשרו הארכה של עד 5 שנים  ▪  המטרה: לשמר עובדים מיומנים במקצועות בהם קשה למצוא תחליף
ח"כ אלון שוסטר והנציב דניאל הרשקוביץ [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+סמוטריץ': אכיפה בררנית היא רשע, וזה מה שקורה בשנים האחרונות
21:24 04/07/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שר האוצר בוועדת החוקה: כשלשמאל מותר לחסום כבישים ולימין אסור - זו לא דמוקרטיה  ▪  על אישור צמצום עילת הסבירות לקריאה ראשונה: "צעד ראשון שיבואו אחריו צעדים נוספים באחריות ושיקול דעת"  ▪  המשנה ליועמ"ש גיל לימון: "החובה של הממשלה לנהוג בסבירות תבוטל דה פקטו ככל שההצעה תעבור"
ח"כ קריב, השר סמוטריץ' והיועמ"ש אפיק [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+הציונות הדתית דורשת לקדם את ביטול סעיף הנכד
20:18 04/07/23  |  עידן יוסף
המשבר הקואליציוני הבא? סיעת הציונות הדתית דורשת לקדם את ביטול סעיף הנכד ב׳חוק השבות׳. ע״פ ההסכם הקואליציוני, הייתה התחייבות לטפל בנושא לפני העברת התקציב, הבטחה שטרם מומשה (INN).

מרכז המחקר של הכנסת פרסם אתמול נתונים מהם עולה כי מתוך 70 אלף העולים בשנה האחרונה, 42 אלף מהם אינם יהודים. ומשנת 2009 עד 2021 עלו כ-292 אלף עולים, כאשר כ-120 אלף מהם אינם יהודים.
+משרד התקשורת: חסימת הניידים הכשרים לא תביא להתייקרות
18:46 04/07/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ועדת הכלכלה החלה להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה לאפשר למנויי שירותי תקשורת להסכים להגביל או לחסום שירותים - ולקבל סלולר כשר  ▪  היו"ר: לא נמתין עד אין סוף להסכמות - ולא נאפשר פגיעה ברפורמת הסלולר; שר התקשורת: המטרה היא לא לפגוע ברפורמת הסלולר אלא לבטל את הגזירה של השר הקודם הנדל
ביטן וקרעי. נדרשות הסכמות [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+ועדת החוץ והביטחון אישרה: ייאסר על עובדי המוסד להתאגד למשך שנה נוספת
17:08 04/07/23  |  עידן יוסף
ועדת החוץ והביטחון אישרה פה אחד את הארכת צו ההסכמים הקיבוציים לעובדי המוסד. הצו אוסר על התאגדות עובדי המוסד והוא בתוקף מזה 20 שנה. הוועדה מכירה בצורך בהסדרה קבועה בנושא ומציעה לבחון פתרונות חלופיים, כמו הקמת ועדת קבלה לעובדי המוסד. הארכה המאושרת תימשך שנה נוספת. ההחלטה התקבלה לאחר דיון חסוי בהשתתפות מבקר הפנים ואנשי משאבי אנוש של המוסד.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
עלות מאגר הדנ"א לכלבים מוערכת בכ-140 מיליון שקלים
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 25
ועדת העבודה והרווחה אישרה תקנות שיאפשרו לנציב שירות המדינה לאשר הארכת שירות לעובד בשירות המדינה עד גיל 72, ובכך לאפשר הארכה של עד 5 שנים במצטבר מיום הגעתו של העובד לגיל הפרישה, זאת אל מול 4 שנים כיום.
04/07/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
אחרי ההצבעה בוועדת החוקה, שבה אושרה הצעת חוק יסוד: השפיטה (צמצום עילת הסבירות) לקריאה ראשונה, נשא דברים בוועדה השר בצלאל סמוטריץ', יו"ר הציונות הדתית. "ביקשתי לבוא לכאן היום, קודם כל כדי לומר תודה אדוני היו״ר, אתה מוביל עכשיו תיקון מאוד חשוב במערכת המשפט הישראלית, בדמוקרטיה הישראלית. תיקון שיביא לחיזוק המוסדות הדמוקרטיים. זה צעד ראשון שיבואו אחריו צעדים נוספים באחריות ובשיקול דעת. בשיח עם כל מי שרוצה להיות שותף בשיח הזה".
04/07/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכלכלה החלה (יום ג', 4.7.23) להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ ישראל אייכלר וחברי כנסת נוספים, לתקן את חוק התקשורת על-מנת לאפשר למנויי שירות וציוד תקשורת, או קבוצת מנויים, להסכים להגביל או לחסום שירותים מסוימים, בהם חיוג למספרים מסוימים או לקבוצות מספרים וכן הגבלת קבלת שיחות ממספרים או קבוצות מספרם מסוימים.
04/07/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
הוועדה המשותפת לוועדת החוקה והוועדה לביטחון לאומי סיימה (יום ב', 3.7.23) את הקראת סעיפי הצעת חוק העונשין (תיקון - הגדרת איום), התשפ"ג-2023, שיזם ח"כ יצחק קרויזר, לקריאות שנייה ושלישית.
04/07/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית (יום ג', 4.7.23) את הצעת החוק שדוחה את מועד בחירת הרבנים הראשיים לישראל. הצעת החוק קובעת כי כהונת שני הרבנים הראשיים לישראל תוארך עד לאפריל 2024 וכי הבחירות, שהיו אמורות להתקיים בעוד חודש, יידחו בחצי שנה. 52 חברי כנסת תמכו בהצעה מול 29 שהתנגדו לה.
04/07/2023  |  איציק וולף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
רפי לאופרט
רפי לאופרט
"העקרונות המוסכמים" שעליהם מרבים לדבר בשנה האחרונה אינם מגילת עצמאות - הצהרת הכוונות של האבות המייסדים, חוקי יסוד וחוקים שחוקקה הכנסת הנבחרת על-ידי העם    בארגון דמוקרטי אלה העקרונו...
חיים רמון
חיים רמון
נתניהו, גלנט, גנץ ובכירי המטכ"ל, הוציאו לפועל תוכנית צבאית שהביאה לגירושם של תושבי צפון הרצועה לרפיח. ועכשיו, ברפיח יש ריכוז של יותר ממיליון עקורים, מה שמונע מצה"ל לחסל את גדודי הח...
יואב יצחק
יואב יצחק
החל שלב ההוכחות בקובלנה שהגיש ליברמן נגד כמיסה    כבר עתה נראה: טיעוניו של כמיסה, לפיהם ליברמן הזמין כביכול רצח של סנדו מזור, ייוותרו בגדר סיפורי בדים    האמת הפשוטה: כמיסה ניסה להוצ...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il