|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
המדריך המלא להלבנת שיניים
כתיבת המומחים
פיצוי על אובדן כושר עבודה בשל מחלת כליות תורשתית? יש דבר כזה!
בשורה שתשמר את ישראל כיעד אטרקטיבי למשקיעים [בינג AI]

תנופה להייטק: אושר החוק לעידוד תעשיה עתירת ידע

הטבות לחברות הייטק ישראליות בגין מיזוג עם חברות אחרות או רכישתן יסייעו להן להתמודד עם התחרות הבינלאומית ולייצר מקומות עבודה חדשים בתחום סמוטריץ': ברקע המשבר העולמי, כבר היום ניתן לראות התאוששות בהשקעות בהייטק
26/07/2023  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 25   |   תגובות

מליאת הכנסת אישרה (יום ג', 25.7.23) בקריאה שנייה ושלישית את החוק לעידוד תעשיה עתירת ידע, המעניק הטבות מס למשקיעים בחברות טכנולוגיה עילית (היי־טק) ישראליות וכן הטבות לחברות בגין רכישת חברות אחרות או מיזוג עם חברות אחרות. מטרת החוק היא לשמר את המדינה כיעד מבוקש להשקעה בחברות טכנולוגיה ולתמוך בפיתוחה של תעשיה זו.

בין ההטבות הכלולות בחוק ניתן למנות זיכוי במס למשקיעים פרטיים אשר מבצעים השקעות בחברות הזנק הנמצאות בשלבים התחלתיים של פעילותן (שלבי ה-seed וה-pre-seed), בגובה של סכום ההשקעה המוכפל בשיעור מס רווח ההון שחל על המשקיע. הטבה נוספת בחוק מעניקה דחייה של תשלום המס בגין רווח הון שמופק ממכירה של חברה טכנולוגית, לבעלי מניות המשתמשים בחלק מהתמורה ממכירת החברה לצורך השקעה בחברת הזנק.

מטרת ההטבות הללו היא לעודד את ההשקעה בחברות הנמצאות בשלבי המחקר והפיתוח הראשוניים, בפרט על-ידי משקיעים אסטרטגיים אשר להם ניסיון בשוק הטכנולוגי, אותו הם מביאים יחד עם השקעתם ואשר יכול לתמוך בצמיחת החברה, במיוחד בשלבים ההתחלתיים.

החוק מעניק למוסדות פיננסיים זרים פטור ממס על הכנסותיהם מריבית, דמי ניכיון או הפרשי הצמדה בגין הלוואות שניתנו לחברות טכנולוגיה ישראליות. מטרת הפטור היא להוריד את העלויות המושתות על חברות טכנולוגיה ישראליות בגיוס אשראי ממוסדות פיננסיים זרים, המתמחים במתן אשראי לחברות טכנולוגיות.
התפתחות בהחזקות המשקיעים המוסדיים הישראליים בהיי-טק / דוח
מטרת דו"ח זה היא לאפיין את ההתפתחויות שחלו בהחזקותיהם של המשקיעים המוסדיים בישראל (קרנות פנסיה, קופות גמל, וביטוחי חיים – להלן: מוסדות או משקיעים מוסדיים) בטכנולוגיה (38 עמ')
צמצום בכוח אדם בענפי ההייטק מתחילת 2022 עד סוף המחצית השנייה של 2023 / סקר הערכת מגמות
סקר הערכת המגמות בעסקים הוא סקר חודשי שבו פונים למנהלים במגזר העסקי בענפי התעשייה הבינוי, המסחר הקמעוני, המלונאות והשירותים. באחוז חברות ההייטק (בענפי השירותים) המדווחות שהיקף התעסוקה שלהן הצטמצם חלה עלייה חדה מכ-22% מהחברות במחצית הראשונה של שנת 2022 לכ-52% במחצית הראשונה של שנת 2023.
הוועדה להגדלת ההון האנושי להייטק / דוח
הוועדה התמקדה בגיבוש יעדים מדידים והמלצות מעשיות לממשלה ולתעשייה בכל שלבי החיים של פיתוח הון אנושי למשרות טק ולכל מגוון האוכלוסיות. אולם, להמלצות אילו יש השלכות רחבות על האוריינות הדיגיטלית והיכולת הטכנולוגית של חלקים גדלים והולכים בחברה הישראלית כדי להתמודד עם עולם שמבוסס על תשתית דיגיטלית (190 עמ')
ההיי טק הישראלי - תמונת מצב / מצגת
תמונת מצב על ענף ההיי טק הישראלי אשר חוות התמתנות מאז שנת 2022 (13 עמ')

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', אמר לאחר אישור החוק כי "ההייטק הישראלי מקבל היום תנופה אדירה עם חוק שמקדם בפועל את המשך ביסוס מעמדה של ישראל כאומת הסטרארטאפ. האקוסיסטם הישראלי מאפשר לזירת ההייטק הישראלי להמשיך בהפריה הדדית של המרכיבים השונים של ההייטק. ברקע המשבר העולמי, כבר היום ניתן לראות התאוששות בהשקעות בהייטק וממשלת ישראל עושה צעד חשוב ומשמעותי להמשך חיזוק ופיתוח ההייטק הישראלי וכשר האוצר אמשיך לעמוד לימין חברות הסטארטאפ הישראליות וההייטק הישראלי ולמצוא את המסילות והדרכים להמשך העצמת הזירה החשובה הזו. נמשיך לפתח את ההייטק הישראלי ולחזק את הכלכלה הישראלית למען כל אזרחי ישראל".

מנהל רשות המיסים, ערן יעקב: "מדובר בחוק מתקדם ועדכני, המציב את ישראל בשורה אחת עם המדינות המובילות בעולם בכל הנוגע לאטרקטיביות של משטר המס עבור משקיעים בחברות טכנולוגיות, ולאפקטיביות של הטבות המס. התיקונים החדשים שמקדם החוק חשובים במיוחד לאור המיקוד שלהם בצרכים של חברות הזנק הנמצאות בראשית דרכן ובעידוד ההשקעה בחברות שהקניין הרוחני שלהן רשום בישראל. מיקוד זה הוא שמבטיח שתעשיית ההיי-טק הישראלית תמשיך לצמוח ושהחברה הישראלית תמשיך להפיק את המרב מצמיחה זו".

תאריך:  26/07/2023   |   עודכן:  26/07/2023
עידן יוסף
+ילדים מגיל 8 יוכלו להתנסות בצלילת היכרות ספורטיבית
22:33 25/07/23  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הצלילה הספורטיבית, תיקון מס' 3, התשפ"ג-2023. 22 חברי כנסת תמכו בהצעה בקריאה השלישית מול שני מתנגדים.

הצעת החוק מעגנת בחקיקה ראשית את המצב הקיים בפועל, לפיו ילדים מגיל 8 ומעלה יוכלו לבצע צלילת היכרות כפוף לתנאים והגבלות שיפורטו בחוק. ההגבלות המוצעות על צלילת היכרות לילדים כוללות הגבלת עומק הצלילה ל-6 מטרים, ליווי צמוד של מדריך צלילה, בדיקת כשירות רפואית ותפקודית, אישור הורים חתום, ציוד המותאם לילד, משך הצלילה לא יעלה על 45 דקות, ועוד.
+בקריאה ראשונה: עדיפות בסיוע לסטודנטים ששירתו בסדיר או במילואים
22:30 25/07/23  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק המועצה להשכלה גבוהה (תיקון מס' 22 ) מתן עדיפות בסיוע לתלמידים ששירתו בשירות סדיר או בשירות מילואים, התשפ"ג 2023. 22 תמכו מול 4 מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת החינוך.

מוצע בה לקבוע כי אמות המידה לעניין סיוע כלכלי לסטודנטים הלומדים במוסדות המוכרים להשכלה גבוהה יתייחסו גם למתן עדיפות לסטודנטים ששירתו בשירות סדיר לרבות בצה"ל, במשמר הגבול, ביחידות אחרות במשטרה, בשירות בתי הסוהר, בשירות הלאומי והלאומי-אזרחי, או לסטודנטים המשרתים בשירות מילואים פעיל.
+בקריאה ראשונה: שר הפנים יוסמך לחלק בין רשויות ביו"ש
22:25 25/07/23  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק של ח"כ יעקב אשר, שבה מוצע לקבוע כי סמכות שר הפנים לחלוקת הכנסות בין רשויות מקומיות סמוכות או גובלות, תורחב גם למקרים בהם הרשויות הסמוכות או הגובלות נמצאות באזור יהודה ושומרון.
+אושר סופית: ועדות קבלה - ביישובים עד 700 משפחות
18:33 25/07/23  |  איציק וולף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית (יום ג', 25.7.23) את הצעת החוק של ח"כ יצחק קרויזר המגדילה את האפשרות של יישובים קהילתיים לסנן תושבים גם כאשר מתגוררים בהם מעל ל-400 משפחות. הצעת החוק שאושרה היום קובעת כי פעולות ועדות הקבלה יתאפשרו ביישובים קהילתיים שבהם מתגוררים עד 700 משפחות.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   בצלאל סמוטריץ' / Bezalel  Smotrich   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   ערן יעקב / Eran Yaacov   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
תנופה להייטק: אושר החוק לעידוד תעשיה עתירת ידע
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 25
אחרי שהונחה על שולחן הכנסת הצעת חוק היסוד ללימוד תורה, ספגה ההצעה ביקורת רבה והסתייגות מצד מפלגת הליכוד שלא לקדם את הצעת החוק. כעת מבהירים ביהדות התורה כי העבירו מסר לראש הממשלה בנימין נתניהו כי יהיה עליו לבחור - קידום חוק יסוד לימוד תורה או פסקת התגברות.
25/07/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה ברוב של 25 מול 4, את הצעת חוק שירות ביטחון (הוראת שעה) הצבת יוצאי צבא בשירות בתי הסוהר, תיקון מס' 11, התשפ"ג 2023 המבקשת להאריך את תוקף הוראת השעה המאפשרת הצבת חיילים בשירות בתי הסוהר.
24/07/2023  |  איציק וולף  |   חדשות
בסיכום הדיון במליאה על הצעת חוק יסוד אמר יו"ר ועדת החוקה, ח"כ שמחה רוטמן,: השפיטה (צמצום עילת הסבירות): "בית המשפט טוען פעמים רבות שהוא נאלץ להתערב וכביכול מציל אותנו מעצמנו. גם בשעות אלו ממש בית המשפט סבור שעליו להתערב ולפתור באמצעים משפטיים משבר שהוא בראש ובראשונה פוליטי. רבים אומרים - תראה מה קורה בחוץ, כאילו מה שקורה עכשיו בחוץ הוא תוצאה של קידום או תיקון עילת הסבירות. אין מי שמאמין לשקר הזה. אנחנו נמצאים אחר 5 מערכות בחירות ב-3 שנים, שהן תוצאה של משבר אמון במערכת הפוליטית הישראלית. הסיבה שאנו נמצאים במשבר אמון כה חריף היא חוסר האמון במוסדות השלטון שיצר לצערי הרב בית המשפט העליון.
24/07/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
ועדת המשנה של ועדת הכלכלה לצמצום אסדרה דנה לאחרונה בפעילות רשות האסדרה. הדיון נועד להבין את אתגרי רשות האסדרה, ומתוכן לגזור משימות ויעדים שוועדת המשנה תפקח על ביצועם. זו הפעם הראשונה בה מתקיים פיקוח פרלמנטרי של ועדת משנה על הטיפול באסדרה.
23/07/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
קשיים בהצעת החוק להנצחת זכרו של הרב עובדיה יוסף. במשרד המשפטים אומרים כי כי כיום קיימת כבר הנצחה של רבנים ראשיים, ומבחני תמיכה שנקבעו לעניין זה. עמדת המשרד עלתה במהלך דיון שקיימה (יום א', 23.7.23) ועדת החינוך, התרבות והספורט, ארבעה חודשים לפני ציון עשור לפטירתו של הרב.
23/07/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלי אלון
אלי אלון
נזילה ברפת מזרע    פרה מפרישה צואה ושתן בכמות גבוהה פי 40 משל בני-אדם, ורפת בגודל בינוני יוצרת זיהום בכמות גדולה מאוד    הריכוזים העצומים של השפכים הללו לעתים קרובות מגיעים למקורות ה...
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
גם בשעתה היפה של ישראל, כאשר העולם מוחא לה כפיים והתעשיות הביטחוניות הישראליות זוקפות קומה לנוכח ההצלחות הטכנולוגיות ללא אח ורע, יש בקרבנו כאלה המתעקשים "להשבית שמחות" ולגמד את ממד...
מירב ארד
מירב ארד
חופשת החג מתקרבת בצעדי ענק, ועל רקע חוסר הוודאות יש מי שעדיין לא החליטו סופית על תוכניות לחופש    עבור המתלבטים בדקנו מחירים של חבילות נופש מובחרות מעבר לים
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il