|   15:07:40
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מתי ולמה נזמין עורך דין מתחום התעופה?
כתיבת המומחים
"מלחמת חרבות ברזל" ממחישה את החשיבות של התחדשות עירונית - חוות דעת מאת ליאם הנדסה גרופ
מחנה של אונרא בח'אן יונס [צילום: עטיה מוחמד/פלאש 90]
במסווה זכויות אדם

20 מורים מטעם האו"ם חגגו את טבח חמאס

דוח של משמר האו"ם חושף כי מורים של אונרא מקדמים טרור ואנטישמיות באופן קבוע הארגון קורא לממשלות שמממנות את אונרא להבטיח שלא יתרמו למורים לשנאה חמאס והג'יהאד האיסלאמי גינו את אונרא על פיטורי מורה בגין הסתה הדוח יוצא השבוע לקונגרס
07/11/2023  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

בעוד המלחמה בין ישראל לחמאס בעזה נמשכת, ארגון משמר האו"ם מפרסם (6.11.23) דוח חדש החושף כיצד מורי אונרא במובלעת, הממומנת בעיקר על-ידי ארה"ב והאיחוד האירופי, עושים אינדוקטרינציה לילדים פלשתינים ומקדמים טרור ואנטישמיות.

הדוח, שכותרתו "אונרא: השנאה מתחילה כאן", חושף 20 מורים של אונרא ואנשי צוות אחרים שחגגו את טבח חמאס באזרחים ישראלים ב-7 באוקטובר בחשבונות המדיה החברתית שלהם, שנבדקו על-ידי משמר האו"ם, ארגון עצמאי ולא-ממשלתי למעקב אחר זכויות האדם שמושבו בז'נבה.

המקרים החדשים מתוספים ל-133 מחנכים ואנשי צוות של אונרא שנחשפו בדוח האחרון של משמר האו"ם (מרס 2023) מחנכים לקידום שנאה ואלימות. מנכ"ל משמר האו"ם, הלל נוייר, יציג את הדוח ביום רביעי בפני הקונגרס האמריקני. הדוח הוגש לנציב יחסי החוץ של האיחוד האירופי ג'וזפ בורל, ולשגרירת ארה"ב לינדה תומאס-גרינפילד, שממשלותיהם הן בין המממנות הגדולות של אונרא, כמו גם למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש ולמזכ"ל אונרא פיליפ לזאריני.
אונרא: השנאה מתחילה כאן / דוח
HOW UNRWA TEACHERS INDOCTRINATE PALESTINIAN CHILDREN AND PROMOTE TERRORISM AND ANTISEMITISM דוח באנגלית (68 עמ')

משמר האו"ם קורא למממנים העיקריים של הסוכנות - כולל ארה"ב, גרמניה, בריטניה והאיחוד האירופי - להבטיח שאף אחת מהתרומות שלהם לאונרא, בסך 1.2 מיליארד דולר, לא תממן מורים לשנאה, ולדרוש מהסוכנות לתת דין וחשבון על אמות-המידה וההתחייבויות שלה.

בין המחנכים שהשתמשו בערוצי המדיה החברתית האישיים שלהם כדי להפיץ שנאה ולחגוג את מתקפת הטרור של חמאס ב-7 באוקטובר:

  • אוסאמה אחמד, מורה באונרא בעזה, כתב בזמן הטבח: "אללה גדול, אללה גדול, המציאות עולה על חלומותינו הפרועים ביותר".
  • מנהל בית הספר של אונרא, איאן חסן, הצדיק את הטבח כ"השבת זכויות" ו"תיקון עוולות" פלשתיניות.
  • מנהלת מרכז האימונים של אונרא ח'אן יונס, ראויה הלס, המופיעה בקמפיין אונרא, היללה את אחד המחבלים כ"גיבור" ו"נסיך ח'אן יונס".
  • המורה לאנגלית של אונרא, אסמאא רפיה כוהאיל, פרסמה בהתרגשות: "7, אוקטובר, 2023! נצרו את התאריך!", והוסיפה אימוג'י של לב.
  • מנהלת בית הספר של אונרא, חמדה אחמד, פרסמה רשומה שבה כתבה: "ברוכים הבאים לאוקטובר הגדול".

הדוח בחן רק מדגם של משתמשי פייסבוק שהזדהו בפומבי כעובדי אונרא, ולכן משמר האו"ם מעריך כי מספר אנשי אונרא המסיתים לאלימות ולשנאה כולל מאות אם לא אלפים מתוך 30,000 עובדי הסוכנות.

מדינות המערב מממנות את תקציב אונרא בסך 1.6 מיליארד דולר

מורי השנאה באונרא ממומנים במידה רבה על-ידי מדינות מערביות התורמות את חלק הארי של תקציב אונרא בסך 1.6 מיליארד דולר. הסכומים שהובטחו לשנת 2022 כללו 344 מיליון דולר מארה"ב, 122 מיליון דולר מגרמניה, 107 מיליון דולר מהנציבות האירופית, 61 מיליון דולר משבדיה, 17 מיליון דולר מבריטניה, 24 מיליון דולר משוויץ, 32 מיליון דולר מנורבגיה, 28 מיליון דולר מצרפת, 24 מיליון דולר מקנדה ו-15 מיליון דולר מהולנד.

חמאס והג'יהאד האיסלאמי זועמים על פיטורי מורה באונרא

בעקבות פרסום דוח משותף של משמר האו"ם ו-IMPACT-se בחודש מרס, הופעל על הנציב הכללי של אונרא, פיליפ לזאריני, לחץ להורות למנהל שלו בלבנון להשעות מורה בגין הסתה לטרור ברשתות החברתיות.

בתגובה, גינתה חמאס את אונרא על "התנהגות דכאנית הסותרת את זכות האדם לחופש המחשבה והביטוי"... הודעת חמאס תקפה את "הסתמכותה של אונרא על משמר האו"ם", שלדבריה "מיישם מדיניות ציונית ויש לו עמדות עוינות כלפי זכויות העם הפלשתיני". גם הג'יהאד האיסלאמי בחסות אירן פרסם הודעת גינוי לאונרא.

המהלך של אונרא עורר סערה בלבנון, שם הוציאו עובדי אונרא תלמידים מבתי הספר להפגנות המוניות ולשביתה בת 3 ימים.

בשנת 2022 השעתה אונרא שישה מורים בגין מקרים דומים של הסתה.

תגובה מאת משמר האו"ם: "אנו קוראים לממשלות המממנות את אונרא להכריז כי יפסיקו לאפשר מערכת המלמדת דורות חדשים של פלשתינים לשנוא ולרצוח יהודים. שיהיה ברור: הבעיה היא לא הרשומות ברשתות החברתיות, אלא ההעסקה חסרת המצפון של מורים שמטיפים לאנטישמיות ולטרור.

"השנאה שהובילה לטבח ב-7 באוקטובר לא הופיעה יש מאין. הוא הוטמעה בבתי הספר של אונרא במשך שנים רבות. אחד ממחבלי חמאס שביצעו את הטבח במשפחות ישראליות אף נמצא נושא עליו את תעודת אונרא שלו כשהוא טובח באזרחים חפים מפשע.

"ארה"ב, האיחוד האירופי, גרמניה, בריטניה, קנדה ומדינות תורמות אחרות אינן יכולות לשלוח באופן מוסרי יותר כסף לאונרא עד שהיא תראה מחויבות אמיתית לנורמות בסיסיות של חינוך בבתי הספר שלה. משמעות הדבר היא שהסוכנות חייבת לגנות בפומבי את עובדי אונרא המסיתים לטרור ולאנטישמיות, להעביר אותם מתפקידיהם וליצור חקירה עצמאית ונטולת פניות של כל עובדיה", אמר נוייר.

תאריך:  07/11/2023   |   עודכן:  07/11/2023
עידן יוסף
+המיצר המדיני
14:43 07/11/23  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
ישראל מעדיפה את העמימות על פני ניהול בירור גלוי ושקוף עם ידידיה בעולם  ▪  הממשלה לא גיבשה דבר, שיהיה נהיר לאזרחיה ולמשרדי החוץ בעולם
[צילום: דנה קופל]
+מתנדב מד"א טיפל בפצועים כשגילה שבנו נרצח
14:20 07/11/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה
מתנדב מד"א, צבי רידר, טיפל בפצועים בתחילת המלחמה כשגילה שבנו דור נרצח בביתו בבארי  ▪  התקשר אליו ומחבל ענה לו בערבית

חובש רפואת חירום במד"א צבי רידר [צילום: דוברות מד"א]
+חרדים למדינת ישראל
14:16 07/11/23  |  עמית דובקין   |   לרשימה המלאה
על-פי נתוני ה-OECD, אם החרדים והערבים החיים בישראל היו נוטלים חלק שווה בתעסוקה ובפעילות הכלכלית, אזי מיקומה של ישראל היה מזנק לאחד המקומות הראשונים בעולם ברמת הצמיחה השנתית
יותר מ-30% [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+לוחמי ההגנה האווירית יירטו מטרה אווירית חשודה בגבול לבנון
13:55 07/11/23  |  מירב ארד
לוחמי ההגנה האווירית יירטו לפני זמן קצר (יום ג') מטרה אווירית חשודה שזוהתה בגבול לבנון בטרם חדרה לשטח ישראל. כמו-כן, לפני זמן קצר מחבלים ירו לעבר מוצב צה"ל במרחב עראמשה, אין נפגעים. כוחות צה"ל הגיבו בירי ארטילרי לעבר מקור הירי בשטח לבנון.
+כמה הערות
13:40 07/11/23  |  זוהר בן-אשר   |   לרשימה המלאה
ישראל, ודאי שתחת אי-הנהגתה של הממשלה הנוכחית ושל ראש הממשלה הזה, איננה מתעסקת בכלל ביעד המדיני של המלחמה ובכך היא לא רק מרחיקה פתרון, אלא את כל מי שעדיין תומך בנו; בעיקר ארה"ב
ללכת הביתה [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+הפרדוקס שיוצרת המלחמה ביחסי ארה"ב-אירן
13:35 07/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
חרבות ברזל מלמדת כמה חשוב להגיע להסכם שיגביל את הגרעין האירני - אך גם מרחיקה מאוד את התממשותו  ▪  אקונומיסט: לביידן נותר רק לחזור להטלת עיצומים
המתח עולה בלי עימות כולל [צילום: וחיד סאלמי, AP]
+קצין יהל"ם הקדיש פיצוץ מנהרה לדודו שנפל: "אחד המאמצים להחזיר את העוטף ל-100% גן עדן"
13:30 07/11/23  |  מירב ארד
לוחמי מילואים מחטיבת הנגב, מחטיבה 551, ולוחמי יהל״ם, איתרו מספר מנהרות בתוך בית מגורים בשטח אזרחי באזור בית חאנון. לוחמי יחידת יהל"ם בשיתוף לוחמי המילואים ולוחמי יחידת עוקץ השמידו את המנהרות.

בפעילות השתתף קצין ביחידת יהל״ם, סרן (מיל׳) ר', אחיינו של ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין ז"ל שנהרג בקרבות עם מחבלים בעוטף עזה. ר' הקדיש את הפיצוץ לזכרו של אופיר: "אחד הנרצחים הראשונים במלחמה הזו היה הדוד שלי אופיר ליבשטיין זכרונו לברכה. אופיר לקח את הנשק בבוקר של יום שבת ויצא מהבית בשביל להרוג מחבלים. אופיר נפל בקרב ובהגנה על עוטף עזה. לא זוכר אם אמרתי, אבל אופיר היה ראש מועצת שער הנגב. הפיצוץ הזה מוקדש לו".
+"בלי מילואים אין צה"ל, החמאס העריך שצה"ל מתפרק"
13:28 07/11/23  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
חלק שני מדיון עומק עם אל"ם (מיל') ד"ר רונן איציק, על צבא המילואים בצה"ל ועל ההחלטה של הרמטכ"ל בני גנץ ושל שר הביטחון משה ("בוגי") יעלון לצמצם את הקריאה למילואים ולא לשלב את אנשי המילואים במבצעים

[צילום: דובר צה"ל]
+חובש במד"א נלחם במחבלים תוך כדי פינוי פצועים
13:05 07/11/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה
בלי להסס, גלעד, יחד עם חברים נוספים מכיתת הכוננות, יצאו לעבר המחבלים כדי להגן על הקיבוץ, לחימה שנמשכה למעלה מ-4 שעות
גלעד הונוולד [צילום: דוברות מד"א]
+צבע אדום, משכן הכנסת
12:53 07/11/23  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
חוק מסוכן גם כאשר ביצועו נתון בידיים המשפטיות הנקיות ביותר  ▪  על אחת כמה וכמה כאשר לוין הוא שר המשפטים
יריב לוין. [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+עגבניות - מאמץ לאומי
12:06 07/11/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה

לחימת העורף [צילום: יוסי זמיר/פלאש 90]
+עם דגלים לבנים: תושבי שכונת זייתון תועדו עוזבים את בתיהם
12:04 07/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
דובר צה"ל בערבית אביחי אדרעי פרסם את תיעוד של עזיבת התושבים והודיע על מסדרון הומניטרי נוסף בכביש סלאח א-דין
עזיבת תושבי זכונת זייתון [צילום: דובר צה"ל]
+חובש מד״א שנתקל במחבלים הצליח להציל אישה וילד
11:56 07/11/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה
חובש מד״א שנתקל במחבלים בדרך למשמרת בשדרות והצליח להציל אישה וילד מהתקלות עם מחבלים: ״בכל אותן שעות, לא הייתי בטוח שנצא משם. התחנה - הפכה באותו יום שבת ארור לבית חולים״
חובש יחידת חירום ונהג אמבולנס במדא אופיר תור [צילום: דוברות מד"א]
+החל שיקום מסילות הדרום; היעד - הגדלת שינוע המטענים
11:55 07/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
רכבת ישראל משקמת מסילות באזור אשקלון ושדרות שנפגעו מנפילות רקטות  ▪  השיקום מתבצע בעזרת כלים הנדסיים כבדים וצוותים עובדים בהתאם להנחיות פיקוד העורף  ▪  השיקום יאפשר לשפר את הגמישות התפעולית של הרכבת באזור הדרום
עובדים עם קסדות [צילום: רכבת ישראל]
+התקיים מעמד חשיפת שמות חללי המלחמה בהיכל הזיכרון הממלכתי בהר הרצל
11:54 07/11/23  |  יפעת גדות
אגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון קיים אמש מעמד לחשיפת לבנות ההנצחה, בהיכל הזיכרון הממלכתי בהר הרצל, אשר בהן חקוקים שמותיהם של חללי המלחמה עד כה.

במעמד זה נחשפו 394 לבנות הנצחה ולצידן הודלקו נרות זיכרון לחללי המלחמה- חיילות וחיילים, שוטרות ושוטרים ואנשי שירות הביטחון הכללי, אשר נפלו בקרב. בהיכל מונצחים ויונצחו שמותיהם של כלל הנופלים במלחמה ובמערכות ישראל.

ביום השנה לנפילתם ייערך לכל אחד מהם טקס אזכרה אישי, כנהוג בהיכל הזיכרון הממלכתי לחללי מערכות ישראל.
+כוחות הביטחון מיפו הלילה את בית המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בירושלים
11:47 07/11/23  |  מירב ארד
במהלך הלילה כוחות צה"ל, מג״ב ושב״כ עצרו ברחבי אוגדת יהודה ושומרון 28 מבוקשים מתוכם 11 מחבלים בארגון הטרור חמאס. בפעילות הכוחות במחנה הפליטים טול כרם במנשה נערך מבצע לסיכול תשתיות טרור, במהלכו כוחות הנדסה חשפו בצירים מספר מטענים ומטעני גחון מוכנים לשימוש אשר יועדו לפגוע בכוחותנו.

בכפר סעיר שבעציון נערך מיפוי לקראת הריסה של בית המחבל אשר ביצע את פיגוע הדקירה אתמול בירושלים. במהלך הפעילות חשודים יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר הכוחות אשר הגיבו בירי, זוהו פגיעות. בבית פג'ר שבחטיבת עציון איתרו לוחמי צה"ל שני כלי נשק ובכפר פקוע שבמנשה אותר רובה ציידים.

עד כה נעצרו מתחילת המלחמה מעל 1,350 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים, למעלה מ870 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס
+השר עמיחי אליהו מזין את האסלם המטורף
11:44 07/11/23  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
כואב לי העדר תגובה הולמת של בנימין נתניהו, שאינו מפטר שר, המסבך את ישראל בעולם, בהציגו את ישראל כנכונה לפתור בעיה כאובה שלה בטבח מאות אלפי בני אדם בפצצת אטום
אליהו. מזין את הטירוף [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+גבול לבנון: טנק של צה"ל תקף חוליית מחבלים שפעלה לשגר טיל נ"ט
11:37 07/11/23  |  מירב ארד
טנק של צה"ל תקף לפני זמן קצר (יום ג') בשטח לבנון חוליית מחבלים שניסתה לשגר טיל נ"ט לעבר שטח ישראל סמוך למרחב שתולה. כמו כן, מוקדם יותר היום כוחות צה"ל תקפו עמדה של ארגון הטרור חיזבאללה, על מנת להסיר איום.
+השואה הפעם בצבע
11:32 07/11/23  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
סרטוני השנאה ליהודים שצולמו בשדה התעופה במחצ'קלה, נראה כעוד שיא של רדיפת יהודים  ▪  זו אותה אנטישמיות המתרחשת באוניברסיטאות מהיוקרתיות בעולם, סטודנטים יהודים מאוימים, נצורים, מוברחים, מותקפים על-ידי מליציות אנטישמיות המבקשות לעשות בהם שפטים
המון מוסלמי מוסת [צילום: AP]
+חייל מצא עצמו מניק גורי כלבים בפעילות מבצעית
11:26 07/11/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה
חייל מילואים במחלקת הסיור של גדוד 439 מצא עצמו מניק גורי כלבים בפעילות מבצעית – "התמימות לצד הלחימה היא סוריאליסטית"
סער והכלבים
+אושרה הארכת דחיית תשלומים למפונים, חיילי מילואים ומשפחות חטופים
11:22 07/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
יידחה בחודש נוסף תשלומים לרשויות המדינה, משכנתאות, שכר דירה  ▪  שר הביטחון פרט בפני חברי הכנסת את מטרות המלחמה ואת ריכוז המאמצים בגזרות הלחימה השונות  ▪  גלנט: לפנינו ימי לחימה רבים, זו מלחמה שונה ממה שהכרנו. זה ייקח זמן  ▪  אדלשטיין: ניכר כי נעשית עבודה יסודית ורצינית לפי תוכנית מסודרת
שר הביטחון בדיון הוועדה בקריה [צילום: תקשורת שר הביטחון]
+פגישה לפני שבעים שנה
10:48 07/11/23  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
הפגישה המקרית הביאה בעקבותיה חברות, שחבקה בתחילתה עוצמת סערות חובטת וכואבת, כשהתמסרנו בצעירותנו בכל לבנו בלהט רב לחזון פוליטי, שעלה על שרטון נקלה, שהותיר אותנו נכלמים, מאוכזבים וכאובים
70 שנה [צילום: משה שי/פלאש 90]
+התרעת אירוע ביטחוני: תושבים בצפון מתבקשים להישאר בקרבת מרחב מוגן
10:04 07/11/23  |  מירב ארד
עקב התראה לאירוע בטחוני מתבקשים השוהים במעין ברוך, כפר גלעדי, משגב עם, מנרה, יפתח, מלכיה, כפר יובל, מטולה, מרגליות ורמות נפתלי להישאר בקרבת מרחבים מוגנים. התנועה בכבישים באזור רכס רמים אסורה ומסוכנת. כבישים חסומים:

- צומת מצודות (גיבור) לכיוון צפון
- צומת נחל קדש (ליד מרכז מסחרי צומת כ"ח) - לכיוון מערב
- צומת הכניסה לא"ת צפוני ק"ש לכיוון מזרח
- צומת הכניסה הדרומי לבית הלל לכיוון צפון
- מעיינות הבניאס לכיוון מערב
- כפר סאלד לכיוון צפון
- רמות נפתלי לכיוון צפון
- צומת מלכיה לכיוון צפון
- צומת מרגליות לכיוון מערב
+כיצד נשמור על החוסן שלנו בעת מלחמה
09:53 07/11/23  |  איילת פדה-גולדשטיין   |   לרשימה המלאה
ויקטור פרנקל בחר "בחיים למרות הכל"  ▪  למרות מספר מחנות ריכוז, ואובדן היקרים לו מכל, ועל כן הוא הכתובת אליה אנו - הפסיכולוגים החברתיים, פונים בימים אלה, כמשען רוחני
לדעת לבקש עזרה [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
+צה"ל השתלט על מעוז חמאס נוסף; הותקפה חוליה של כ-10 מחבלים
09:53 07/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בהמשך הלוחמים זיהו חוליית נ"ט שפעלה בקרבתם והכווינו כלי טיס שתקף את החוליה  ▪  צה"ל תקף במהלך הלילה עשרות עמדות לשיגור מרגמות  ▪  כלי טיס תקף מחבלים שהתבצרו במבנה סמוך לבי"ח אל-קודס
הפעילות הקרקעית ברצועה [צילום: דובר צה"ל]
+חודש למלחמה: עלייה של 90% ברכישת תרופות הרגעה ושינה
09:42 07/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בתוספי תזונה אשר מיוחס להם אפקט מרגיע כגון רסקיו ורגיעון נרשמה עליה ממוצעת של כ-230%  ▪  עלייה של 20% נרשמה ברכישת משככי כאבים  ▪  למעלה מ-3,000 פניות התקבלו לקו הסיוע הנפשי

[צילום: איתמר לוין]
+סוכל ניסיון פיגוע במעבר קלנדיה; המחבלת נוטרלה
09:40 07/11/23  |  מירב ארד
סוכל ניסיון פיגוע במעבר קלנדיה: פני זמן קצר, הגיעה למעבר הרכוב בקלנדיה בעוטף ירושלים חשודה, כשהיא עטופה בדגל ארגון הטרור חמאס. החשודה הגיעה רגלית למעבר ברכוב כשהיא חמושה בסכין והתקדמה לעבר מאבטחים ולוחמי מג״ב שהיו במקום. הכוחות שזיהו את החשודה והסכנה, הגיבו במהירות בירי לעברה ונטרלו אותה. החשודה נעצרה ע״י כוחות המשטרה ומטופלת במקום על-ידי גורמי רפואה. אין נפגעים לכוחותנו. המחבלת פונתה ע"י מד"א במצב בינוני להר הצופים.

+ההסתדרות נגד אברמוב: החל"ת בבית"ר ירושלים - צעד בריוני
09:33 07/11/23  |  יצחק דנון   |   לרשימה המלאה
הבעלים ברק אברמוב הוציא את כל השחקנים לחל"ת בשל העדר הסכמה על גובה הקיצוץ בשכרם  ▪  ההסתדרות מבקשת לבטל את הצעד, לקנוס את הקבוצה ולאפשר לשחקנים להשתחרר
אברמוב. כינה את השחקנים "בוגדים" [צילום: אורן בן-חקון, פלאש 90]
+צוות מד"א פגש את הפצועים מהיום הראשון למלחמה
09:11 07/11/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה
לאחר שחילצו פצועים וטיפלו בהם בתוך בית כנסת שהסבו לבית חולים שדה - צוות מד"א פגש את הפצועים מהיום הראשון למלחמה
לאחר שחילצו פצועים וטיפלו בהם בתך בית כנסת שהסבו לבית חולים שדה - צוות מד"א פגש את הפצועים מהיום הראשון למלחמה [צילום: דוברות מד"א]
+ישראל חייבת רוויזיה עמוקה במערכת איסוף והערכת המודיעין שלה
09:00 07/11/23  |  יוני בן-מנחם   |   לרשימה המלאה
מערכות האיסוף והמחקר באמ"ן ובשב"כ נחלו כישלון אסטרטגי ולא התריעו על המתקפה האכזרית של חמאס על הישובים הישראלים הסמוכים לגבול רצועת עזה. הכישלון הגדול מחייב הפקת לקחים ורוויזיה עמוקה במערכת האיסוף והערכת המודיעין, אמ"ן והשב"כ חייבים לעבור ניתוח חד ועמוק להסרת כל החוליים שפשו בהם
הרמטכ"ל עם ראש השב"כ. כישלון מודיעיני [צילום: אריק מרמור/פלאש 90]
+כיצד להאריך את השעון האמריקני למלחמה
08:48 07/11/23  |  אלדד שביט   |   לרשימה המלאה
אורך הנשימה שתעניק ארה"ב למבצע הצבאי הוא בעל חשיבות מכרעת  ▪  ישראל צריכה להבליט את השמירה על חיי האזרחים ושיש לה מטרות ברורות - כמו גם תוכנית ליום שאחרי
ביידן ונתניהו בתל אביב [צילום: מרים אלסטר, פלאש 90]
+השתיקה הרועמת של השמאל האמריקני מול החטופים
08:43 07/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
אלנה זייצ'יק, ששישה מבני משפחתה נחטפו בניר עוז, יוצאת בניו-יורק טיימס נגד חבריה הפרוגרסיביים שאינם מגנים את חמאס אלא את ישראל
כרזות חטופים שנקרעו בניו-יורק [צילום: טד שפריי, AP]
+"האחריות של הממשלה היא להגן על האזרחים, והיא בבירור לא עמדה בכך"
08:43 07/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
כך השיב ראש הממשלה נתניהו בראיון לרשת ABC האמריקנית  ▪  הוסיף: "אני לא מתעסק בגורל האישי שלי אלא בגורל המדינה"  ▪  הדגיש כי לא תהיה הפסקת אש ללא השבת החטופים
נתניהו. "יהיה זמן לזה" [צילום: דנה קופל/פול/פלאש 90]
+לא מפרסמים סקרים
07:29 07/11/23  |  שלמה פילבר   |   לרשימה המלאה
בחרנו להציג כמה נקודות למחשבה שעולות כבר עכשיו מתוך הסקרים שבוצעו עד כה, מבלי לתת נתונים (שמשתנים כל הזמן) ומבלי לקבוע מסקנות לאן כל זה יוביל אותנו
נתניוה. לא העת לוויכוחים [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+הגרי: חיסול דרג השטח של חמאס פוגע משמעותית ביכולת של חמאס לייצר התקפות נגד
01:01 07/11/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי: "חיסול דרג השטח של חמאס פוגע משמעותית ביכולת של חמאס לייצר התקפות נגד. הדבר הזה גם מראה את הניתוק בדרג השטח להנהגה.

"צה"ל ביממה האחרונה, בהכוונה מודיעינית של שב"כ ואגף המודיעין, חיסל במהלך הלילה מחבלים ומפקדים, ביניהם מפקדי שטח בדרגת מפקדי פלוגות ומפקד גדוד של דיר אל בלח של חמאס בחטיבת מחנות המרכז, ואת האחראי על הביטחון המיוחד בחמאס.

"כל אלה חוסלו במהלך הלילה וביממה האחרונה, בשילוב מטוסי קרב ומחבלים נוספים שנהרגו בתקיפה הזאת. הבכירים ביניהם, מפקדי מחנות המרכז, והאחראי על הביטחון המיוחד, היו מעורבים באופן אישי בהכוונת מחבלי הנח'בה ותכנון הטבח ב-7 באוקטובר. מחבלים אלה מצטרפים לשורת מחבלים בפיקוד השטח של חמאס שחוסלו על-ידי כוחותינו מהאוויר, בשיתוף פעולה עם כוחות היבשה".
+האו״ם מעריך: יידרשו 1.2 מיליארד דולר כדי לתת מענה לצרכי הפלשתינים
00:43 07/11/23  |  עידן יוסף
האו״ם והארגונים השותפים לו פרסמו תוכנית המתווה את המינימום הדרוש להרחבת הפעילות ההומניטרית לתמיכה ב־2.2 מיליון בני אדם ברצועת עזה וב־500 אלף פלשתינים "מוחלשים ופגיעים ביותר" ביהודה ושומרון. מוערך כי כדי לספק שירותים הומניטריים קיימים בעיצומם של "מעשי האיבה המתמשכים", דרושים 1.2 מיליארד דולר.

היקפם העצום של מענה זה ושל המגבלות התפעוליות חורג מעבר לכל מה שנראה אי־פעם ובהקשרים אחרים. סוגי המענה ההומניטרי הדרושים מכסים בריאות ותזונה, ביטחון תזונתי, הגנה, מים ותברואה, מחסה ופריטים שאינם מזון, חינוך, סיוע רב־תכליתי במזומן, לוגיסטיקה, טלקומוניקציה לשעת חירום ותיאום.

הערכה זו אינה מכסה את העלויות של התאוששות מוקדמת ושיקום, שעלותם תוערך ברגע שהמצב הביטחוני יאפשר.
+ארדן: האנטישמים ברחבי העולם מקשיבים לאו״ם
00:37 07/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
משלחת ישראל לאו״ם קיימה באו״ם תדרוך דחוף בעקבות העלייה החדה וחסרת התקדים בהתקפות אנטישמיות וגילויי שנאה  ▪  שגריר ישראל לאו"ם: ״חייב להיות מחיר ברור לפשעי שנאה נגד יהודים. הזמן לדיבורים עבר״  ▪  הוא קרא לממשלות, אוניברסיטאות וחברות אינטרנט לפעול כדי לעצור את העלייה באנטישמיות וענד את הטלאי הצהוב בתדרוך כסמל לנחישותו להילחם באנטישמיות
ארדן. האו"ם לא מגנה [צילום: אורן בן-חקון, פלאש 90]
+הרמטכ"ל: יודעים להגיע לכל מקום במזרח התיכון
00:09 07/11/23  |  עידן יוסף
הרמטכ"ל בטייסת ה'אדיר' (אף-35): "אנחנו חודש כבר במלחמה", אמר רא"ל הרצי הלוי, "פוגעים קשה מאוד-מאוד בחמאס, פוגעים בהנהגה של חמאס, פוגעים במפקדים, פוגעים במחבלים, הורסים לחמאס את התשתיות בעזה, ואנחנו גם כל הזמן במוכנות לאיזורים אחרים. הבסיס הזה יודע להגיע לכל מקום במזרח התיכון. יצא לי לראות עכשיו בטייסת 140 סיוע של מטוס אדיר לכוח בטווח של 200 מטר מהכוח. לא עשינו דבר כזה, עם חימוש מאוד כבד, קשר מאוד טוב בין מה הכוח צריך לבין מה המטוס יודע לתת, והחיבור הזה של אוויר ויבשה ביחד תמיד ידענו שהוא חזק, אנחנו רואים שהוא הרבה יותר חזק ממה שידענו".
+משרד החוץ: גיבוי מוחלט לשגריר ישראל בדרא"פ
23:47 06/11/23  |  עידן יוסף
בתגובה להחלטת דרום אפריקה להחזיר את כל סגלה הדיפלומטי מישראל, משרד החוץ הודיע כי הוא מגבה באופן מלא את שגריר ישראל בדרום אפריקה המייצג את עמדת ממשלת ישראל והעם בישראל בימים אלו. "‏החלטת ממשלת דרום אפריקה מהווה ניצחון לארגון הטרור חמאס ופרס על הטבח שביצע", נמסר.
+דיונים מתקדמים להקמת בי"ח על אונייה מול עזה
23:37 06/11/23  |  עידן יוסף
ברקע הדיווחים על פעילות צבאית בקרבת בית החולים שיפאא בעזה: נשקל - מיזם בינלאומי לבית חולים באונייה מול הרצועה. גורמים בישראל מאשרים דיונים מתקדמים בנושא. התפעול - מצרי, המימון - בינלאומי והאישור - מישראל (מעריב). איחוד האמירויות צפויה להקים בית חולים שדה.
+100 רופאים קוראים: "לירות בבתי החולים בעזה"
23:29 06/11/23  |  עידן יוסף
100 רופאים חתומים על מכתב המפציר בצה"ל לירות על בתי החולים בעזה בהם מסתתר החמאס. הרופאים, המזוהים כחברי "רופאים לזכויות חיילי צה"ל", כתבו: "הגנה לרבי מרצחים רק בשל הסתתרותם בבתי חולים - לא תעלה על הדעת" (חדשות 12).

+המלך עבדאללה היה אמור להיות על מטוס הסיוע לעזה
23:27 06/11/23  |  עידן יוסף
הסיוע ההומניטרי שהצניח חיל-האוויר הירדני בעזה לא נבדק ע״י אף גורם ישראלי. המלך עבדאללה היה אמור להיות על מטוס התובלה, אך בסוף הגיע רמטכ״ל צבא ירדן (כאן חדשות).

+דובר החות'ים: השבתנו תנועה בבסיסים ובשדות תעופה בישראל
23:25 06/11/23  |  עידן יוסף
הדובר הצבאי של החות'ים בתימן בכרוז רשמי שקרי: בשעות האחרונות שיגרנו מספר כטב"מים לעבר ישראל. מבין תוצאות השיגור: הושבתה התנועה בבסיסים ובשדות תעופה בישראל למשך שעות (אבו עלי).

+צה"ל שבה בעזה מחבלי נוח'בה שהשתתפו בטבח
23:19 06/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+"ארה"ב מתכננת העברת פצצות מונחות בשווי 320 מיליון דולר"
22:23 06/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
זוהי עסקת נשק גדולה שמגיעה ברקע החששות המוגברים בקונגרס ובקרב כמה פקידים אמריקנים לגבי העלייה במספר ההרוגים האזרחים  ▪  העברה מתוכננת לישראל של פצצות גלישה מסוג "SPICE"  ▪  דיפלומטים אמריקנים מביעים ביקורת על עמדת הממשל בנוגע למלחמה בישראל
פצצות מדוייקות יותר [צילום: נתי שוחט/פלאש 90]
+המיליציות: ארבעה בסיסים אמריקנים הותקפו בעירק ובסוריה
22:00 06/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+אזעקות שווא הופעלו ביישובי קו העימות
21:48 06/11/23  |  עידן יוסף
אזעקות הופעלו באצבע הגליל - קיבוץ דן, שאר ישוב, הגושרים, דפנה, שניר וע'ג'ר. בהמשך התברר שמדובר בזיהוי שווא, בפעם השנייה הערב.
+הקלות בהליכי הירושה של נרצחי מתקפת הטרור
21:47 06/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
חוק הירושה תוקן באופן שיפחית את הסיכון להיווצרות עיוותים בחלוקת העיזבון לגבי מקרים קשים בשל הנסיבות המיוחדות  ▪  כמו-כן בני משפחה של נעדרים, חטופים או שבויים, יהיו זכאים לתגמולים המגיעים לבן משפה של חייל שנספה או נפגע פעולות איבה
זירוז הליכים לנוכח הנסיבות [אילוסטרציה: בינג AI]
+תוארך בחצי שנה כהונת נציב תלונות הציבור על שופטים
20:59 06/11/23  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק נציב תלונות הציבור על שופטים, תיקון מס' 5 - הוראת שעה, התשפ"ד - 2023. בקריאה השלישית תמכו בהצעה 3 חברי כנסת ללא מתנגדים.

חוק זה יאפשר את הארכת משך כהונתו של נציב תלונות הציבור על שופטים בחצי שנה, לנוכח מלחמת חרבות ברזל וההכרזה על מצב מיוחד בעורף.
+אורי מגידיש חולצה מדירה ולא ממנהרה
20:29 06/11/23  |  עידן יוסף
צה״ל חילץ את אורי מגידיש ממחנה הפליטים שאטי, לא רחוק משיפאא, הוחזקה בדירה ולא מנהרה, בפעולה חוסלו שני מחבלים (חדשות 12).
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
20 מורים מטעם האו"ם חגגו את טבח חמאס
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
למה?
7/11/23 09:54
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
מאז המתקפה הרצחנית של חמאס, חלה עלייה של מאות אחוזים בגילויי אנטשימיות. בתדרוך באו״ם, הציגה (6.11.23) משלחת ישראל נתונים ועדויות בפני שגרירי או״ם ודיפלומטים בכירים. באירוע נאמה לצד שגריר ישראל באו״ם, גלעד ארדן, השליחה המיוחדת למאבק באנטישמיות, מיכל קוטלר וונש. כמו-כן הוצגו נתונים על גורמים קיצוניים ברשת האפלה (דארקנט) והקשר לעלייה באנטישמיות, הקשר בין אנטישמיות ואנטי ציונות ממחקר של קרן משפחת רודרמן ומכון המחקר NCRI וכן עדות של נועה פיי, סטודנטית באוניברסיטת קולומביה, על התקפות וגילויי אנטישמיות בקמפוס.
07/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
שני מחבלי חמאס מכוח הנוח'בה שהשתתפו בטבח בדרום וברחו חזרה לעזה, נשבו על ידי צה״ל בתוך עזה והובאו למעצר בישראל. ‏בהמשך ימוצה עימם הדין.
06/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
ממשל ביידן מתכנן העברה של 320 מיליון דולר של פצצות מדויקות לישראל - כך פורסם (6.11.23) בעיתון הוול סטריט ג'ורנל. זוהי עסקת נשק גדולה שמגיעה ברקע החששות המוגברים בקונגרס ובקרב כמה פקידים אמריקנים לגבי העלייה במספר ההרוגים האזרחים במהלך המערכה הצבאית הישראלית ברצועת עזה.
06/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
המיליציות הפרו-אירניות בעירק הודיעו: תקפנו ארבעה בסיסים אמריקניים בעירק ובסוריה. מוקדם יותר פורסם כי עלה ל-38 מספר המתקפות נגד בסיסים אמריקנים בעירק ובסוריה מאז ה-17 באוקטובר. מספר הפצועים: 46.
06/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
מליאת הכנסת אישרה (יום ב', 6.11.23) סופית חוקים שיקלו על שארי הנרצחים ויורשיהם. בקריאה שנייה ושלישית אושר תיקון לחוק הירושה (תיקון מס' 19), התשפ"ד 2023. שישה חברי כנסת תמכו בקריאה השלישית ללא מתנגדים.
06/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
המדיניות הישראלית הנוכחית כלפי חיזבאללה, מאז ה-7 באוקטובר 2023, מצטיירת מהבחינה האסטרטגית כמושכלת, בהינתן הנסיבות המתקיימות מאז לאורך גבול הצפון
איתמר לוין
איתמר לוין
שני מקרים של חייבים שהעבירו רכוש לאחיהם מגיעים לאולמו של השופט יעקב שקד. שימת לב לפרטים, גישה מעשית ואנושיות מובילות אותו למסקנות הפוכות
חיים רמון
חיים רמון
גלנט מתנגד בתקיפות לפתרון הישים של ממשל צבאי זמני, ותומך בתוכניות הזויות שלא יתממשו לעולם    אני חושב שהנזקים שגרמה התנגדותו לממשל צבאי העבירו את גלנט על דעתו ולכן הוא מעלה טיעונים ...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il