|   15:07:40
דלג
  מירב ארד  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
כל מה שצריך לדעת על הפסקת הריון
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל
שרי החוץ של פורום ה-G7 [צילום: יוג'ין הושיקו/AP]
שרי החוץ של פורום ה-G-7:

"מגנים מתקפות של חמאס; לישראל הזכות להגן על עצמה"

שרי החוץ של הפורום הכלכלי הביעו תמיכה בישראל וקראו לשחרור מיידי של כל בני הערובה ללא תנאים מוקדמים הדגישו את הצורך בפעולה דחופה לטיפול במשבר ההומניטרי בעזה והתחייבו על 500 מיליון דולר נוספים עבור העם הפלשתיני
09/11/2023  |   מירב ארד   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

שרי החוץ של קבוצת שבע המדינות המתועשות (G7) קנדה, צרפת, גרמניה, איטליה, יפן, בריטניה וארצות הברית והנציג העליון של האיחוד האירופי התייחסו (יום ד', 8.11.23) למצב בישראל ולמלחמה בעזה.

בהצהרת שרי החוץ, שפורסמה בתום פגישה שקיימו בטוקיו, ביחס למצב בישראל, בעזה ובגדה המערבית נמסר: "אנו מגנים באופן חד-משמעי את התקפות הטרור של חמאס ואחרים ברחבי ישראל שהחלו ב-7 באוקטובר 2023, כמו גם את התקפות הטילים המתמשכות נגד ישראל. אנו מדגישים את זכותה של ישראל להגן על עצמה ועל אנשיה, בהתאם לחוק הבינלאומי, שכן היא מבקשת למנוע הישנות."

שרי פורום ה-G7 קראו לשחרור מיידי של כל בני הערובה ללא תנאים מוקדמים. "אנו מביעים את אהדתנו העמוקה ואת תנחומינו לקורבנות הפיגועים הללו ולמשפחותיהם, כמו גם לכל האזרחים, הפלשתינים, הישראלים ואחרים, כולל אזרחינו שלנו, שמתו או נפצעו במהלך הסכסוך הזה." עוןד הדגישו בצהרה כי "לישראלים ולפלשתינים יש זכות שווה לחיות בביטחון, בכבוד ובשלום. אנו דוחים אנטישמיות ואיסלאמופוביה בכל צורה בחברות שלנו ובכל מקום בעולם."

כמו-כן הדגישו השרים את את הצורך בפעולה דחופה לטיפול במשבר ההומניטרי בעזה. "על כל הצדדים לאפשר תמיכה הומניטרית ללא הפרעה לאזרחים, לרבות מזון, מים, טיפול רפואי, דלק ומקלט, וגישה לעובדים הומניטריים. אנו תומכים בהפסקות הומניטריות ובמסדרונות כדי להקל על סיוע נחוץ דחוף, תנועה אזרחית ושחרור בני ערובה. יש לאפשר גם לאזרחים זרים להמשיך ולעזוב.אנו מדגישים את החשיבות של הגנה על אזרחים וציות לחוק הבינלאומי, בפרט המשפט ההומניטרי הבינלאומי."

מאז ה-7 באוקטובר, התחייבו חברי ה-G7 על תמיכה של 500 מיליון דולר נוספים עבור העם הפלשתיני, כולל באמצעות סוכנויות האו"ם וגורמים הומניטריים אחרים. "אנו קוראים למדינות ברחבי העולם להצטרף אלינו למאמץ זה. אנו מברכים על הוועידה הבינלאומית ב-9 בנובמבר בפריז בנושאים הומניטריים", מסרו.

חברי ה-G7 מחויבים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם שותפים להכנת פתרונות ברי קיימא ארוכי טווח לעזה וחזרה לתהליך שלום רחב יותר בהתאם לפרמטרים המוסכמים בינלאומיים. הם הדגישו את הצורך בפתרון שתי מדינות שחיות זו לצד זו בשלום, ביטחון והכרה הדדית, נותר הדרך היחידה לשלום צודק, בר קיימא ובטוח.

תאריך:  09/11/2023   |   עודכן:  09/11/2023
מירב ארד
+הנחיה: הושעו הסדרי טיעון נגד נאשמים מחמאס והג'יהאד האיסלאמי
22:20 09/11/23  |  עידן יוסף
הנחיה חדשה בפרקליטות הצבאית: מעתה יש להקפיא כל משא-ומתן שהתקיים להסדרי טיעון בתיקים מתנהלים נגד נאשמים מחמאס והג'יהאד האיסלאמי עד להודעה חדשה.
+2,500 טונות ציוד צבאי הגיעו ארצה ב-170 מכולות
22:17 09/11/23  |  עידן יוסף
משרד הביטחון וצה"ל השלימו את קליטתה בישראל ופריקתה של אוניית מטען ועליה כ-2,500 טונות של ציוד צבאי עבור צה"ל, בכ-170 מכולות.
+אסירי הנוח'בה מוחזקים בתנאים מחמירים ביותר
22:16 09/11/23  |  עידן יוסף
בשב"ס החלו לקלוט את מאות אסירי הנוחב'ה והם יוחזקו בתנאים מחמירים יותר מאשר אסירים ביטחוניים רגילים. יהיו בבידוד, בלי ביקורים ובלי קנטינה. עד כה, המחבלים הוחזקו בבסיס צבאי בדרום הנתון לשמירה של צה"ל, ונחקרו בבסיס על ידי יחידה 504 של אמ"ן ושב"כ.
+גורם מדיני: לגיבוש עסקת חטופים נדרש לפחות שבוע
22:13 09/11/23  |  עידן יוסף
גורם מדיני: גם אם תהיה עסקה - וזה 'אם' גדול - יקח לפחות שבוע לגבש אותה. לכן גם אם בסופו של דבר תהיה עסקה של שחרור משמעותי של חטופים תמורת הפסקת אש של כמה ימים - יש לישראל בינתיים לא מעט זמן להתקדם משמעותית בלחימה ברצועת עזה וביישום היעדים השטח".
+גלנט: שיטות חדשות לטיפול במנהרות
22:08 09/11/23  |  עידן יוסף
מהצהרת שר הביטחון יואב גלנט: "צה"ל החל להשתמש בשיטות חדשות לטיפול במי שנמצא במנהרות". עוד אמר גלנט: "המחבלים בשיפא שומעים את הדחפורים והחיילים ורועדים מפחד".
+נתניהו נפגש עם משפחתו של לוחם סיירת גבעתי פדיה מרק
22:02 09/11/23  |  עידן יוסף
רה"מ נתניהו ורעייתו נפגשו עם משפחתו של לוחם סיירת גבעתי פדיה מרק ז"ל הי"ד, שנפל לפני כשבוע בקרבות בעזה. נתניהו: ״האמונה והעוצמה, וכל מה שעבר ועובר על המשפחה שלכם היום זה המבחן של עם ישראל. ארץ ישראל נקנית בייסורים. הכאב גדול מאוד, אך אנחנו מנצחים בזכות הרוח הזאת״.

+סוללת פטריוט יירטה מטרה אווירית באזור הערבה
22:00 09/11/23  |  עידן יוסף
סוללת הגנה אווירית ״פטריוט״ יירטה לפני זמן קצר מטרה אווירית בדרום הארץ באזור הערבה. המטרה לא חצתה לשטח ישראל.

+הרמטכ״ל וראש השב״כ נכנסו ללב עזה תוך כדי סיכון
21:28 09/11/23  |  עידן יוסף
דובר צה״ל: הרמטכ״ל וראש השב״כ נכנסו ללב עזה - יש בזה סיכון, אבל זו אמירה משמעותית. הרמטכ״ל וראש השב״כ מגיעים ללוחמים בשטח, מבינים את האתגר להילחם בעיר כמו עזה, המפקדים מקדימה.

עוד מדברי תא"ל דניאל הגרי: "אנחנו בכשירות של 90% בכלים שלנו, זה דבר משמעותי מאוד בלחימה. הלחימה נמשכת - אין הפסקת אש, אנחנו ממשיכים להילחם".

"המסדרון ההומניטרי עובד, התושבים העזתים יורדים דרומה. אנחנו עושים פעולה קרקעית ונעמיק אותה יותר בתוך העיר עזה".

"אנחנו בחקירה על אירוע הכטב"ם באילת, ומדוע לא הייתה התרעה. קיבלנו אות חיים מהחטופים חנה קציר ויגיל יעקב".

[צילום: דובר צה''ל]
+שר הביטחון הצטלם ברקע תמונתם של האחים סינוואר
20:56 09/11/23  |  עידן יוסף
שר הביטחון יואב גלנט קיים הערב (ה') הערכת מצב אופרטיבית בפיקוד הדרום. גלנט עמד על התקדמות הכוחות בתוך העיר עזה ובשטחי הלחימה בצפון הרצועה.

בתמונה שהופצה מהמפגש, נצפה גלנט כשמאחוריו תמונותיהם של יחיא ומוחמד סינוואר. מוחמד סינוואר, שהיה מיוזמי חטיפת גלעד שליט, קידם את עסקת האסירים שבה שוחררו 1,027 מחבלים ובהם אחיו יחיא, שלימים הפך למנהיג החמאס.
[צילום: תקשורת שר הביטחון]
+אזעקות הופעלו במערב הנגב
20:48 09/11/23  |  עידן יוסף

+חמושים ניסו לחצות את גדר המערכת ליד באקה אל גרביה
19:41 09/11/23  |  עידן יוסף
עשרות פלסטינים, חלקם חמושים, נעצרו כשניסו לחצות את גדר המערכת ליד באקה אל גרביה.
+לראשונה: חץ 3 יירט בהצלחה טיל ששוגר מכיוון ים סוף
19:32 09/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
טיל קרקע-קרקע יורט כ-1,900 ק"מ דרומית לישראל, לאחר שגרם להפעלת אזעקות באילת ובחבל אילות  ▪  זהו היירוט המבצעי הראשון של מערכת חץ 3, שיכולה ליירט טילים בליסטיים בחלל, מחוץ לאטמוספירה
מערכת חץ 3 [צילום: דוברות משרד הביטחון]
+לוחמה פסיכולוגית: הג'יהאד האיסלאמי פרסם סרטונים של שני חטופים
18:17 09/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בסרטון שנועד להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות בישראל נראים חנה קציר בת 75 ויגיל יעקב בן 13  ▪  הג'יהאד האיסלאמי אומר כי הוא מוכן לשחרר אותם כאשר הדבר יתאפשר  ▪  זהו אות חיים ראשון מהשניים אחרי 33 ימי נתק
חנה קציר ויגיל יעקב
+הותרו לפרסום שמות שני חללי צה"ל שנפלו במלחמה
18:12 09/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בקרב בעומק רצועת עזה נפל לוחם יחידת שלדג רס״ר (מיל׳) דב משה (דובי) כוגן  ▪  זוהתה גופתה של סמל רוני אשל, תצפיתנית בגדוד 414, שעד עתה בחזקת נעדרת
רס"ר (במיל') דובי כוגן, סמל רוני אשל
+חילופי ירי בין כוחותינו למחבלים במחנה הפליטים בלאטה בגזרת שכם
18:04 09/11/23  |  עידן יוסף
כוחות הביטחון פועלים במחנה הפליטים בלאטה בגזרת שכם. חילופי ירי של מחבלים מול כוחותינו במקום. דחפור של צה"ל הרס כבישים, הרס אנדרטה והרס גם את מטה הפתח בבלאטה. חילופי הירי נמשכים וגם נזרקים מטענים. קריאות במסגדים לצאת ולהתעמת עם כוחות הביטחון.
+גורם צבאי על הפעילות בג'נין: חיסלנו עשרות מחבלים
17:46 09/11/23  |  עידן יוסף
גורם בטחוני התייחס למבצע הצבאי היום בג'נין שבו חוסלו לפחות עשרה מחבלים, בהם לפחות שלושה אנשי המנגנון המסכל: "אנחנו במאמץ התקפי שלא נראה כמותו בשנים האחרונות, רק בשבועיים האחרונים מספר דו-ספרתי של פעילויות במ"פ ג’נין מהאוויר ומהקרקע. חיסלנו עשרות מחבלים, תקפנו עשרות פעמים מהאוויר, הם מתחילים להבין שמשהו השתנה. נמשיך לרדוף את ארגוני הטרור, לעצור ולחסל אותם בכל מקום שיהיו, רק התחלנו".
+ישראל תאפשר הפוגות 4 שעות ביום; ביידן: ביקשתי הפוגות של 3 ימים לפחות
17:43 09/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נשיא ארה"ב ביקש שההפוגה תימשך ימים אך נתניהו מסכים רק להפוגה של כמה שעות מדי יום וביידן אמר "לקח יותר זמן משציפיתי"  ▪  ההפוגות אינן בכל הרצועה, אלא בשכונות נבחרון - והן נועדו לאפשר לתושבים להתארגן לרדת דרומה
תושבי עזה נוהרים לדרום הרצועה [צילום: חאתם מוסא/AP]
+שר הביטחון גלנט לא חזר הביתה מאז תחילת המלחמה
17:41 09/11/23  |  עידן יוסף
מאז תחילת המלחמה שר הביטחון יואב גלנט לא הגיע לביתו. השר ישן בבסיס הקריה, ומלבד יציאות לשטח ולצרכים מבצעיים שונים, מתעסק גלנט בניהול המלחמה מהמשרד ומהבור (חדשות 14).
+תיעוד: חייל כורז לאיתור חטופים בשיירה של תושבי עזה
17:36 09/11/23  |  עידן יוסף
בתיעוד מרצועת עזה של כתב זר נראה חייל אוחז מגהפון וכורז לעבר עוברי שיירה תושבי עזה הצועדים בסך לעבר דרום רצועה. החייל קרא בעברית ואומר שאם יש חטופים בין ההולכים, שלא יהססו וייצאו מהשיירה לעבר הכוחות מבלי לחשוש.
+פגישה משולשת בקטר בנושא החטופים
17:09 09/11/23  |  עידן יוסף
בדוחה בירת קטר נועדים ראש ממשלת קטר, ראש ה-CIA וראש המוסד בנושא החטופים בעזה (רויטרס).

בתוך כך, מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה הגיע למצרים, שם נפגש עם ראש המודיעין המצרי עבאס כאמל ועם בכירי חמאס ח'אלד משעל וחליל אל חיא.
+דיווח ראשוני על ניסיון פיגוע במחסום קלנדיה
16:47 09/11/23  |  עידן יוסף
דיווח על ניסיון פיגוע במחסום קלנדיה, מחבלת מנוטרלת.
+זכיין של קופ"ח לאומית מואשם בהזדהות עם חמאס
16:01 09/11/23  |  יצחק דנון   |   לרשימה המלאה

+אזעקות באבן מנחם ובשתולה
15:37 09/11/23  |  מירב ארד
אזעקות צבע אדום באבן מנחם ובשתולה
+צה״ל מפרסם מספר טלפון לתושבי עזה שחמאס מונע מהם לנוע דרומה
15:27 09/11/23  |  מירב ארד
צה״ל מפרסם מספר טלפון וערוץ טלגרם עבור שליחת הודעות של תושבי עזה שחמאס מונע מהם לנוע דרומה. דובר צה״ל בערבית, סא״ל אביחי אדרעי בפניה לתושבי עזה: ״אני פונה לציבור העזתי - הכוח שלכם חזק משאתם חושבים! שתפו אותנו אם חמאס מונע מכם לנוע דרומה בחשבון הטלגרם במספר המצורף.:

אדרעי הוסיף: "אתמול פרסמנו את שמו ותפקידו של אחמד ציאם - מפקד פלוגה בחמאס שמנע מכאלף תושבים בבית החולים אלרנתיסי לנוע דרומה לנחל עזה ולהגן על עצמם.
היום אנחנו חושפים הוכחה נוספת לניסיונות של חמאס - הקלטה של שיחה בין שתי תושבות עזה שאומרות אתם מה שכולכם יודעים: חמאס מונע בכוח מתושבי צפון הרצועה להתפנות כדי שימשיכו להיות מגן אנושי עבור המחבלים שלו!״.

פרטי הקשר הם:
+97250-341-0322
או בחשבון הטלגרם
‏@gazas_aver
+פיצוץ אירע בבית ספר באילת כתוצאה מפגיעת כטב"ם
15:00 09/11/23  |  מירב ארד, עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
7 נפגעי חרדה במקום, אין נפגעים נוספים  ▪  כלל הפעילויות שתוכננו להמשך היום באזור בוטלו  ▪  תושבי העיר דיווחו: "נשמע כמו נפילה של רקטה"  ▪  כוחות המשטרה פרוסים ומבצעים חסימות
חצר בית הספר צאלים [צילום: עיריית אילת]
+חזית הצפון: צה"ל תקף חוליות נ"ט בשטח לבנון
14:57 09/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הכוחות זיהו ותקפו שתי חוליות נ״ט שזוהו בשטח לבנון, במרחב בירנית ובמרחב יפתח  ▪  מחבלים ירו לעבר כטב"ם של צה"ל במרחב הר דב - כלי הטיס תקף את מקור הירי
[צילום: אייל מרגולין/פלאש 90]
+משרד הביטחון: אין צורך ביטחוני בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת
14:41 09/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
גם דובר צה"ל אומר כי "לכל החיילי סדיר ומילואים יש הסעות ישירות לכל מקום שידרש, הצבא לא מסתמך על תחבורה ציבורית בשבת"  ▪  בשבועות שבהם הופעל השירות היה הביקוש דל, וכעת תוספת נסיעות השבת בוטלה
רכבות רבות נסעו עם נוסעים בודדים [צילום: רכבת ישראל]
+הערה אישית - מה הוא ביביזם
14:20 09/11/23  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
במשפחתי יש ארבעה בשירות צה"ל, שהם בבת עיני  ▪  שתי כומתות אדומות, שתי כומתות כחולות, אחד קצין מצטיין ביחידה נבחרת בחטיבת הקומנדו היורה במחבלים מן היום הראשון ועד לרגע זה
האשמה מכוערת [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+בהמשך לשמיעת האזעקות: עד כה לא התקבלו דיווחים על נפגעים
14:16 09/11/23  |  מירב ארד
בהמשך לשמיעת האזעקות בגזרת לכיש ויישובי העוטף - עד כה לא התקבלו למוקד איחוד הצלה דיווחים על נפגעים כתוצאה מנפילת רקטות. במידת הצורך תעודכנו בהמשך.

+אזעקות באשדוד ובלכיש
14:11 09/11/23  |  מירב ארד
אזעקות צבע אדום הופעלו באשדוד, גן יבנה, גן הדרום, שדה עוזיהו, אזור תעשייה עד הלום ובשתולים.
+AP מפסיקה את ההתקשרות עם חסן אצליחאולי
14:06 09/11/23  |  עידן יוסף
סוכנות AP מתקפלת ומפסיקה את ההתקשרות עם חסן אצליחאולי (חדשות 12).
+ליצנות רפואית, המלחמה והגיל השלישי
13:49 09/11/23  |  אמנון רביב   |   לרשימה המלאה
בזמן שילדים עטופים במשפחה חמה, רבים מהקשישים חשים בדידות גדולה במלחמה  ▪  המלחמה הנוכחית הגיעה אחרי מגיפת הקורונה שנמשכה ממרס 2020 ועד מאי 2023. הקשישים היו אוכלוסיית הסיכון שנפגעה ביותר מהמגיפה

הליצן הרפואי אמנון בהרצפלד עם קשישה [צילום: עמותת רופאי החלום]
+תשלום מינימלי של 300 ש"ח ליום לכל משרתי המילואים במלחמה
13:15 09/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הביטוח הלאומי (הוראת שעה – חרבות ברזל) תגמולים למשרתים במילואים, התשפ"ד 2023. בקריאה השלישית תמכו בהצעה 11 חברי כנסת ללא מתנגדים.

מוצע לקבוע כי בתקופה שמיום 7.10.2023 עד יום 31.12.2023 יעלה שיעור התגמול המזערי בעד יום מילואים לסכום של כ-300 שקלים חדשים (במקום כ-215). שר העבודה בהסכמת שר הביטחון ושר האוצר ובאישור ועדת העבודה והרווחה של הכנסת רשאי בצו להאריך את התקופה האמורה.
ועדת העבודה והרווחה - העלאת תגמול מינימלי למשרתי מילואים [צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת]
+הרהורים לעת מצוקה (4)
13:14 09/11/23  |  יוסי אחימאיר   |   לרשימה המלאה
צודקת פרופ' דינה פורת: הכרח להנציח ולשמר את תמונות הרס היישובים בעוטף למען הדורות הבאים ולפני שהתעמולה העויינת תתהפך עלינו
להקים אתר שימור [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+אנגלמן נגד אמסלם: לחלק דיבידנדים בחברות הממשלתיות
13:10 09/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
רוזנבוים טוענת שאמסלם מעכב חלוקת 2 מיליארד שקל  ▪  אנגלמן גם קורא להימנע מהחלפת בכירים בחברות בזמן המלחמה ולאייש במהירות דירקטוריונים חסרים בחברות חיוניות
אנגלמן בשדרות. מותח ביקורת על הממשלה [צילום: דוברות המבקר]
+כואב לי על בני גנץ
12:51 09/11/23  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
ישנם חוגים מימין ומשמשאל המתפנים לתקוף את מי שנחלץ להציל את ישראל מאימת המלחמה, שכבר הצליחה להפוך את שמחת תורה של שנת תשפ"ד לשמחה מדממת ודומעת
נחלץ להציל את ישראל [צילום: איל מרגולין/פלאש 90]
+שר התקשורת דורש הבהרות ממערכות שעיתונאיהן התלוו למחבלים
12:44 09/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
השר שלמה קרעי פנה למערכות החדשות של העיתונאים המעורבים במתקפת הפתע של החמאס, בדרישה להבהרות  ▪  CNN השעתה את הקשר עם העיתונאי חסן אצליח, שסיקר את האירועים עבורה  ▪  ברויטרס מכחישים שידעו מראש על הטבח
מחבלים חוטפים ישראלית לעזה [צילום: AP]
+הרוח בת שלושת אלפים שנים מנצחת
12:34 09/11/23  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
פקודות הקרב של המפקדים מוקראות כאילו יצאו מהיכל הקודש שבישיבה, פסוקים מתפילת הסליחות, מלאי רוח יהודית, פיוטים מתפילות יום הכיפורים, פסוקים מנעים זמירות ישראל
תפילה לפני הקרב [צילום: פלאש 90]
+דובר צה"ל מבהיר: בניגוד לפרסומים "סרט הזוועות" לא דלף
12:25 09/11/23  |  מירב ארד
דובר צה״ל מבהיר: בניגוד לפרסומים "סרט הזוועות" לא דלף. הסרט מוקרן באופן מצומצם למקבלי החלטות, גורמי תקשורת ומשפיענים בארץ ובעולם בכפוף לתנאים מחמירים ובליווי נציג צה״ל או גורם מוסמך מטעמו. הקרנת הסרט נועדה לייצר לגיטימציה לפעילות צה״ל, ולהציג לעולם את אירועי הטבח של השבעה באוקטובר. המשתתפים בהקרנה מתחייבים לעמידה בתנאי הצפייה ובחתימה על מסמך בו מתחייבים שלא לצלם או להפיץ אף חלק מהסרט.

בצה"ל מבקשים מהציבור להימנע מהפצת שמועות כוזבות ומהעברת ופתיחת קישורים שנטען שהסרט מוצג בהם.
+יהודי ארה"ב יודעים כעת מי אינם החברים שלהם
12:15 09/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
בעל הטור היהודי בניו-יורק טיימס בא חשבון עם מי שמתעלמים ממעשי חמאס ואף מצדיקים אותם, וקורא ליהדות ארה"ב להקים מוסדות ליברליים משלהם
הפגנה למען ישראל, בוורלי הילס [צילום: ריאן סאן, AP]
+משרד העבודה בנה תוכנית סיוע לעובדים ומעסיקים
12:10 09/11/23  |  יפעת גדות
מתוך הכרה בחשיבותה של המשכיות תעסוקתית לחוסן האישי, המשפחתי והאזורי, ומתוך הבנה כי יציאה לעבודה הינה חלק מהמאמץ המלחמתי ומחוסנו של המשק, בנה משרד העבודה יחד עם משרד האוצר ושותפים רבים ובראשם מנהלת תקומה תוכנית סיוע לעובדים ומעסיקים שתתמוך בגיוס מהיר של עובדים בענפים שאיבדו מספר רב של עובדים בעת הנוכחית, ותעודד חזרה של עובדים מפונים למקומות עבודתם הקבועים.
התוכנית תכלול את המענים הבאים:

1. מענק תמרוץ יציאה לעבודה בענפי החקלאות והבניין.
2. מענה כלכלי לעידוד המשכיות תעסוקתית לאוכלוסיית המפונים מהעוטף והצפון.

+הוקמה כיתת כוננות חדשה בקיסריה
12:07 09/11/23  |  יפעת גדות
המשרד לביטחון לאומי ומשטרת ישראל מחזקים את הביטחון האישי בכל רחבי הארץ ומקימים כיתת כוננות חדשה בקיסריה. מתחילת הלחימה הוקמו מעל 700 כיתות כוננות חדשות ברחבי הארץ.
+845 אזרחים שנרצחו במלחמה זוהו עד כה על-ידי משטרת ישראל
12:05 09/11/23  |  יפעת גדות
בפעילות משותפת של משטרת ישראל, צה"ל, משרד הבריאות, המכון הפתולוגי לרפואה משפטית, וארגוני מתנדבים בתחנת ריכוז החללים במחנה שורה, נמשך מאמץ הזיהוי של קרבנות הרצח ההמוני מתחילת הלחימה.

עד היום (9.11.23) זוהו בתחנת ריכוז החללים במחנה שורה 845 חללים אזרחים (שאינם חיילים) אשר נרצחו במערכה וגופותיהם הובאו לזיהוי במחנה. תחנת ריכוז החללים הוקמה שעות לאחר פרוץ המלחמה, והועברו אליה מאות גופות של אזרחים שנרצחו בפיגוע.
+שמחה רוטמן תובע מגיא פלג 1.1 מיליון שקל
11:43 09/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
התביעה - בעקבות דיווחו של פלג ולפיו רוטמן אמר ש"דם ההרוגים בחווארה אדום משל קורבנות 7 באוקטובר"  ▪  רוטמן טוען שאמר את ההפך הגמור
רוטמן. תובע גם על פרסומים ברשתות [צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת]
+משרד התחבורה יעניק טיסות חינם למפונים ולמשפחות הנעדרים והחטופים
11:41 09/11/23  |  מירב ארד
החל מיום שני (13.11.23) יתבצעו טיסות בחינם למפונים ולמשפחות הנעדרים והחטופים, בין שדה התעופה רמון הסמוך באילת לנמל התעופה ע"ש בן גוריון וחזור.
על פי ההחלטה שהתקבלה בשיתוף פעולה בין משרדי התחבורה והאוצר, הטיסות יבוצעו באמצעות החברות ישראייר וארקיע, והן יאפשרו למפונים נוחות בהתניידות בין מרכז הארץ למלונות בדרום.

+שמונה יהודים הואשמו באלימות גזענית מפרוץ המלחמה
11:29 09/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
הפרקליטות אישרה למשטרה לחקור יהודים נוספים בחשד לעבירות הסתה  ▪  דוחה את טענותיו של עודה על "מעצרים המוניים מפלים וברוטאליים של מאות ערבים"
אלטמן. המשטרה מבקשת את אישורו [צילום: דוברות משרד המשפטים]
+חוסל ראש מערך טילי הנ"ט בחטיבת מחנות המרכז של חמאס
11:00 09/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
במסגרת תפקידו הכווין והוציא לפועל פיגועי נ״ט רבים לעבר אזרחי ישראל וכוחות צה״ל  ▪  כוחות זרוע הים תקפו עמדת שיגור טילי נ״ט של ארגון הטרור חמאס
ראש מערך טילי הנ"ט של חטיבת מחנות המרכז [צילום: דובר צה"ל]
+עוכב לחקירה מוחמד ברכה שהודיע על הפגנה נגד המלחמה
10:51 09/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
לפי המשטרה ההפגנה שארגן "עלולה להוביל להסתה ולפגיעה בציבור"  ▪  גם חברת הכנסת לשעבר חנין זועבי ויו"ר בל"ד סמי אבו שחאדה עוכבו לחקירה
מוחמד ברכה. עוכב לחקירה [צילום: פלאש 90]
+בשכונת מגורים שיח רדואן: בחדר אחד מייצרים טילים ובשני ישנים ילדים
10:10 09/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
לוחמי צה״ל איתרו אתר לייצור ואחסון אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס בתוך בניין מגורים
אמל"ח שנמצא בקרבת חדרי ילדים [צילום: דובר צה"ל]
+מיארה: לשוב לכנס את הממשלה לישיבות סדירות
10:09 09/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
בחמשת השבועות שחלפו מאז פרוץ המלחמה התכנסה מליאת הממשלה פעם אחת בלבד  ▪  מיארה מבהירה שניתן לבצע הצבעות טלפוניות רק במקרים דחופים במיוחד
אמורה להתכנס פעם בשבוע [צילום: חיים גולדברג, פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
"מגנים מתקפות של חמאס; לישראל הזכות להגן על עצמה"
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
לוחמי צוות הקרב של חטיבת הנח"ל השלימו (יום ה', 9.11.23) מבצע השתלטות על מוצב 17, מעוז צבאי של ארגון הטרור חמאס במערב ג'באליה שבצפון הרצועה.
09/11/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
צה"ל התיר הבוקר (יום ה', 9.11.23) לפרסום כי רס"ר במילואים אליהו בנימין אלמקייס, בן 29 מירושלים ולוחם הנדסה בגדוד 8219 בחטיבה 551, נפל בקרב ברצועת עזה אתמול. בכך עלה מניין החללים מתחילת הפעולה הקרקעית ברצועה ל-35.
09/11/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
אנתוני בלינקן זכה בשבוע האחרון לקבלת פנים צוננת במזרח התיכון, ולא במפתיע. עמיתו הירדני, איימן ספדי, קרא לו "להפסיק את הטירוף הזה". פגישתו עם מחמוד עבאס נמשכה פחות משעה והסתיימה בלא הצהרה משותפת. רג'פ טאיפ ארדואן כלל לא טרח להיפגש איתו. היה זה אחד הסימנים לכעס הגובר על ישראל, הבא לידי ביטוי גם בהפגנות בבירות המערב ובגינויים מצד מנהיגים.
09/11/2023  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
חלק שני מדיון עומק על אירועי החודש הראשון של מלחמת "חרבות ברזל", בהנחייתי, בהשתתפות: פרופ' אבי דיסקין, תת-אלוף בדימוס אמציה חן, ד"ר חיים אסא, ד"ר יוסי שניר, ד"ר משה ברנט ואלכס צייטלין. תת-אלוף בדימוס אמציה חן העלה את השאלה: מדוע הרמטכ"ל הרצי הלוי לא העלה את הכוננות בעוטף עזה לאחר הדיון עם ראש אמ"ן וראש השב"כ ב-7 באוקטובר לאחר חצות? פרופ' אבי דיסקין טען שהחמאס מעוניין שישראל לא תאפשר להגיש סיוע הומניטרי לתושבי עזה כדי שתינוקות פלשתינים ימותו ברעב ובצמא וזה יעמיד את ישראל במצב קשה בדעת הקהל בעולם.
09/11/2023  |  אורי מילשטיין  |   פודקאסטים
מליאת הכנסת אישרה הלילה (יום ה', 9.11.23) בקריאה שנייה ושלישית את התוכנית לסיוע כלכלי למלחמה. החוק אושר פה אחד של תשעה חברי הכנסת.
09/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
צבי גיל
צבי גיל
הגליל והכינרת בטבורו, שבעונה זאת של השנה פורח ומרהיב בשלל צבעים ובמיים זכים הזורמים בנחלים - נראה עצוב ורדום ביופיו ומשווע לתושבים העקורים ולתיירים שישובו אליו
דן מרגלית
דן מרגלית
איש העסקים ליאור רייטבלט השיק את ספרו "קראוס" בגן העיר בתל אביב    בלילה לא ישנתי כי לא הצלחתי להינתק ממנו
אלי אלון
אלי אלון
כבר בתחילת שנות ה-20 הגתה עדה פישמן רעיון להקמת "משק פועלות גדול "- חווה להכשרה חקלאית, למאתיים פועלות אשר יוכשרו מדי שנתיים במקום    ב-1929 נחרשה האדמה לראשונה והוחל במרץ בעבודות ת...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il