|   15:07:40
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מתי ולמה נזמין עורך דין מתחום התעופה?
כתיבת המומחים
מהי חרדה דנטלית ואיך מתמודדים איתה?

סמוטריץ' לנתניהו: הכרז רשמית על סיום מתווה ההפוגה

01/12/2023  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

שר האוצר וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, בצלאל סמוטריץ׳ שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וקרא לו להכריז באופן רשמי על סיומו של מתווה ההפוגה ולנתק כל קשר עם האויב והמתווכים.

סמוטריץ׳: ״אסור לאפשר מצב של 'חצי מלחמה' שבו צה״ל חושש מעצירה פתאומית של הלחימה בעקבות מניפולציות של חמאס שירצה לחזור ולחדש את ימי ההפוגה כדי למנוע את המשך פעולת צה״ל להשמדתו. אנחנו שמחים מאוד על החטופים שחזרו הביתה אך כעת מתווה ההפוגה מיצה את עצמו. האויב הנאצי ממשיך לבצע פשעי מלחמה ביחס לאזרחים ולחטופים.

"הסכמה לעצירה נוספת כעת תהיה טעות איומה המשדרת חולשה ורפיסות מול האויב הנאצי. אסור בשום פנים ואופן לתת לצורר העלוב סינוואר לנהל אותנו. כעת יש לנתק כל קשר ומו״מ עם החמאס והמתווכים ולהסתכל על האויב רק דרך כוונות ופעילות מטוסי הקרב, ארטילריה וכניסה קרקעית עד לחיסול והשמדה מוחלטת והשבת כלל החטופים. בהתאם להחלטת הממשלה אין אפשרות כעת לחזור לימי הפוגה בלי דיון והחלטה מחודשת ועל כן בקשתי מראש הממשלה להודיע באופן פומבי ומפורש על סיומו של מתווה ההפוגה וחזרה ללחימה מלאה עד להשמדת חמאס וחזרת כל החטופים״.

תאריך:  01/12/2023   |   עודכן:  01/12/2023
עידן יוסף
+מראיינת ב-CNN לנפתלי בנט: מדוע שאזרחים אמריקנים יממנו את המלחמה שלכם?
23:38 01/12/23  |  יואב יצחק
״מדוע שאזרחים אמריקנים יממנו את המלחמה שלכם כאשר אינכם מקפידים על חוקי המלחמה?״. כך שאלה המראיינת ברשת CNN את ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט. בנט השיב, כי ישראל מנהלת מלחמה כדי לחסל טרור עולמי ולכן זה אינטרס בינלאומי. אנחנו לא מבקשים מכם לשלוח חיילים להילחם עבורנו, אנחנו נלחמים נגד טרוריסטים שמשתמשים באזרחים כמגן אנושי. "אין רוטב סודי או דרך סודית להוציא מחבלים החוצה בפינצטה", הדגיש בנט והוסיף: "אנחנו נלחמים את המלחמה שלכם, כי המערב הבא בתור".
+מנצור עבאס קורא לפלגים הפלשתינים להניח נשקם ולהתאחד למאבק פוליטי
23:18 01/12/23  |  יואב יצחק
מַנְצוּר עַבַּאס, יושב-ראש ראש מפלגת רע"ם המכהן כחבר הכנסת מטעמה, מציע לכל הפלגים הפלשתינים להניח את נשקם ולהתאחד למען מאבק פוליטי לא מזוין. עבאס התראיין לרשת CNN בערבית. עבאס גינה פגיעה בחפים מפשע - נשים, ילדים, קשישים, ואמר כי היא אינה מוסרית ונוגדת את האיסלאם. לדבריו, פעולות אלימות של קבוצות חמושות פלשתיניות תמיד כשלו והעם הפלשתיני שילם בעקבותיהן את המחיר. עבאס ציין, כי במאבק פוליטי בלתי מזויין ניתן יהא להגיע להישגים ולהקים מדינה פלשתינית לצד מדינת ישראל.
+דובר צה"ל: אליהו (צ'רצ'יל) מרגלית נרצח ע"י חמאס
23:00 01/12/23  |  יואב יצחק
דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי הודיע כי משפחתו של אליהו (צ'רצ'יל) מרגלית עודכנה כי הוא נרצח על-ידי חמאס. מרגלית, תושב ניר עוז, הוגדר עד עתה כנעדר. מטה משפחות החטופים הודיע כי הוא מרכין ראש על הירצחו של מרגלית. "אנו משתתפים באבל הכבד של משפחת מרגלית ותושבי ניר עוז. אליהו (צ'רצ'יל) מרגלית היה בן 76, חבר קיבוץ ניר עוז. היה נשוי לדפנה, אב לנועה, דני ונילי וסב לשלושה. צ'רצ'יל היה בוקר בנשמתו, ניהל את ענף הבקר ואת אורוות הסוסים של ניר עוז במשך שנים רבות. בתו נילי מרגלית, בת 41, נחטפה לעזה ב-7.10 ושוחררה אמש".

אליהו מרגלית. נחטף ונרצח.
+צה"ל הודיע: עופרה קידר נרצחה, גופתה בידי חמאס
22:38 01/12/23  |  יואב יצחק
צה"ל הודיע כי עופרה קידר (70), שנחטפה ב-7 באוקטובר במתקפה הרצחנית של חמאס על קיבוץ בארי, נרצחה על-ידי חמאס. גופתה מוחזקת עתה ברצועת עזה בידי חמאס. המידע בדבר הירצחה הוברר בימים האחרונים, בעקבות חזרתם של חלק מהחטופים. קיבוץ בארי מסר: "נדרוש את החזרתה עם יתר החטופים. קהילת הקיבוץ מחבקת את משפחתה של עופרה - ילדיה - אלעד, אורן ויעל, נכדיה, וכל בני משפחתה, ומשתתפת בצערם הכבד מנשוא". מטה משפחות החטופים הודיע כי מרכין ראש על הירצחה של קידר. אנו משתתפים בצערה הכבד של משפחת קידר ותושבי קיבוץ בארי. עופרה נחטפה כשיצאה ב-7 באוקטובר להליכת בוקר בקיבוץ בארי. היום המשפחה עודכנה כי נרצחה".
עופרה קידר, נחטפה ונרצחה
+מתקפת טילים ורקטות לעבר גוש-דן ולשפלה, אין נפגעים
20:03 01/12/23  |  יואב יצחק
מתקפת טילים ורקטות מעט אחרי 20:00. ארגוני הטרור ירו לעבר גוש-דן ולשפלה. אזעקות נשמעו בישובים רבים, ובהם אשדוד, רחובות וראשון לציון. מיירטי כיפת ברזל שוגרו ופגעו. לא ידוע על נפגעים או נזקים.
+בלינקן: חמאס הפר את ההפוגה והתחייבויות שנתן לשחרור חטופים
19:20 01/12/23  |  יואב יצחק
שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן מאשים את ארגון חמאס באחריות להפסקת ההפוגה ולחידוש הלחימה מצד צה"ל. בלינקן מסר הצהרה לתקשורת זמן קצר לפני המראתו לאחר ביקור קצר בישראל ושיחות שקיים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, עם חברי קבינט המלחמה ובהם השרים יואב גלנט ובני גנץ, וכן עם ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד. לדבריו, חמאס הפר את ההפוגה עוד בעיצומה, וביצע פיגוע בירושלים שבו נפגעו גם אמריקנים. חמאס החל לירות טילים לפני סיום ההפוגה וחזר בו מהתחייבויות שנתן בנוגע לשחרור החטופים. בלינקן ציין כי המו"מ יימשך. "אנחנו ממוקדים בלנסות להחזיר חטופים הביתה ולמנוע מהמשבר להתפשט לאזורים אחרים באזור".
+גלנט סייר במסוק בשמי עזה והתחייב: נמשיך להכות עד להשגת המטרות
18:51 01/12/23  |  יואב יצחק
שר הביטחון יואב גלנט המריא מבסיס תל נוף לסיור במסוק קרב בשמי רצועת עזה. עם שובו אמר גלנט: "בלילה האחרון, בבור חיל-האוויר, אישרתי את המשך ההתקפה של צה"ל. הבוקר, ראינו כולנו את משמעות התקיפות. ראו בישראל וראה גם ארגון הטרור חמאס. כפי שאמרתי מהיום הראשון, אני חוזר ואומר עכשיו: חמאס מבין רק כוח. נמשיך ונכה אותו עד שנשיג את מטרות המלחמה: פירוק ארגון החמאס, שלילת יכולותיו הצבאיות והחזרתם של החטופים אל ביתם".
+אופיר צרפתי נחטף ונרצח; גופתו הובאה במבצע צבאי
18:39 01/12/23  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
קודם לחטיפתו הצליח אופיר לסייע בהימלטות חברתו שובל גל וחברתם  ▪  דבר הרצח ברצועה ומיקום הגופה נודע לשב"כ בעקבות חקירת מחבלים שנתפסו  ▪  אופיר נטמן בבית העלמין בקריית אתא
אופיר צרפתי. נחטף ונרצח
+צה"ל יחקור את נסיבות הירי באזרח בפיגוע בירושלים
16:10 01/12/23  |  עידן יוסף
בהמשך לפיגוע בירושלים, אתמול (ה׳) נפתחה חקירה על ידי משטרת ישראל ושב״כ. עם קבלת פרטי החקירה הראשוניים ולנוכח נסיבות האירוע הוחלט כי החקירה תתבצע בשיתוף המשטרה הצבאית החוקרת. צה״ל מביע צער על מותו של האזרח.
+דובר צה"ל: יותר מ-200 מטרות טרור הותקפו עד כניסת השבת
16:00 01/12/23  |  עידן יוסף
משעה 07:00 חיל-האוויר בשיתוף האוגדות הלוחמות תקפו יותר מ-200 מטרות טרור ברצועת עזה. בשעות האחרונות כלי טיס של חיל-האוויר תקפו שורת מטרות טרור ברחבי רצועת עזה, בצפון הרצועה ובדרומה, בחאן יונס ורפיח.

חלק מהתקיפות הוכוונו על-ידי כוחות היבשה הפועלים ברצועה מאוגדות עזה, 162, 36 ו-252. הכוחות השמידו אזורים ממולכדים במטענים, פירי מנהרות, עמדות שיגור ומפקדות צבאיות ששימשו את ארגון הטרור חמאס לקראת המשך הלחימה.

בנוסף, ספינת טילים של זרוע הים תקפה מטרות סיוע במסגרת החזרה ללחימה ובוצעו תקיפות רבות על-ידי טנקים וארטליריה.
+הערכות: 17 נשים וילדים נותרו חטופים בעזה
15:56 01/12/23  |  עידן יוסף
לפי הערכות במערכת הביטחון, 137 חטופים נותרו בעזה. ‏17 מתוכם נשים וילדים.
‏סה״כ שוחררו 113 חטופים. ‏24 מהם אזרחים זרים.
+משפחות החטופים נשאו תפילה עם 136 ספרי תורה
15:21 01/12/23  |  עידן יוסף
משפחות החטופים והנעדרים משבי חמאס בעזה נשאו היום (ו') תפילה להחזרתם, באמצעות 136 ספרי תורה, כמניין החטופים הנמצאים כעת בעזה.

התפילה, שנערכה בהשתתפות הרב הראשי לישראל מאיר לאו והשר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי, כללה נשיאת תפילה על-ידי המשפחות, תקיעה בשופר על-ידי הרב הראשי, ושירה של הזמר ישי ריבו.

הרב הראשי לישראל, מאיר לאו, אמר בנאומו כי "עם ישראל לא מוותר ומבקש מבורא עולם: החזר את כל הבנות והבנים שלנו הביתה. אסור לנו לוותר על-אף אדם, אנחנו רוצים לחגוג ניצחון גדול שבו כולם נמצאים כאן, חזרה בבית".

"האסון הזה פקד את כל המדינה", אמר דודה של עדן זכריה, אחת החטופות. "לא משנה מי היינו לפני ומאיזה מגזר אנחנו. זה חבט בנו חזק, בכדי שנבין שאחרי האירוע הזה, אסור לנו לחזור למה שהיה קודם. עלינו למצוא דרכים לדבר בכבוד ולמצוא דרכים לחיות ביחד בשלום".

"אנו דורשים מהממשלה שתיקח את המושכות לידיים", אמר אבא של עידן שתיוי, חטוף נוסף. "השבת החטופים נמצאת בראש סדר העדיפות, ובמיוחד חזרתם של כל הפצועים בשבי. צריך להפסיק לעבוד על בסיס החליל של סינוואר, צריך לעבוד במתווה שמדינת ישראל תקבע אותו".
"בשובכם לשלום" [צילום: מטה המשפחות]
+צה"ל יירט באצבע הגליל מטרה שחדרה אווירית מלבנון
15:12 01/12/23  |  עידן יוסף
בהמשך להתרעות באצבע הגליל, לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה שחצתה מלבנון לשטח מדינת ישראל. התרעות על ירי רקטות וטילים הופעלו בעקבות היירוט.
+הרופאים הצליחו לייצב את מצבה של אלמה אברהם
15:11 01/12/23  |  עידן יוסף
בית החולים סורוקה: החטופה אלמה אברהם ששוחררה במצב קשה - יצאה מכלל סכנה.

הד״ר דן שוורצפוקס, סגן מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי, כללית ומנהל המלר"ד, המלווה את השבים מרגע הגעתם לבית החולים מסר גם הצהרה על מצבם של השבים אתמול בלילה לסורוקה אח ואחות, בילאל אלזיאדנה בן ה -18 ועאישה אלזיאנדה בת 17, ששבו לישראל מהשבי בעזה, ועל מצבם של כלל השבים המאושפזים בסורוקה.
[צילום: דוברות סורוקה]
+צה"ל מכין את השלב הבא של הפריצה הקרקעית ברצועה
13:43 01/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
עשרות יעדים של חמאס הותקפו מהאוויר בשטח הרצועה  ▪  גורם מדיני: "ההערכה בישראל היא שיהיו כמה ימי לחימה עד שחמאס יביע רצון לשחרר חטופים. המשא-ומתן יתקיים תחת אש"
חודשו הפצצות חיל האוויר ברצועה
מראות הרס אחרי תקיפת צה"ל ברפיח [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
שר הבטחון בבור. אישר תכניות מבצעיות [צילום: שחר יורמן]
+קיבוץ ניר עוז: מיה גורן, אריה זלמנוביץ' ורונן אנגל נרצחו
13:22 01/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
השלושה הוגדרו כחטופים במשך 56 ימים, וכעת נמסרה הודעה על מותם  ▪  בעלה של גורן בת ה-56 נרצח בשבת השחורה, זלמנוביץ' בן ה-85 תועד בסרטון שפרסם חמאס מהשבי ונטען כי מת באירוע לבבי, ואשתו ושתי בנותיו של אנגל שוחררו משבי חמאס השבוע
מיה גורן ז"ל הי"ד
אריה זלמנוביץ' ז"ל הי"ד
+התוכנית לחיסול בכירי חמאס ברחבי העולם צפויה להימשך שנים
13:20 01/12/23  |  עידן יוסף
פרטים נוספים על התכנון הישראלי לחסל את בכירי חמאס ברחבי העולם. התוכנית תצא לדרך "כאשר המלחמה בעזה תסתיים", כשלפי גורמים ישראלים מדובר בתכנית שיישומה יימשך שנים בהן תבוא ישראל חשבון עם האחראים למתקפה הרצחנית ב-7 באוקטובר (וול סטריט ג'ורנל).
+חמאס: לא הצלחנו למצוא ארבע חטופות לצורך העסקה
12:41 01/12/23  |  עידן יוסף
חמאס אמר למתווכים כי הוא לא מצליח למצוא ארבע נשים לצורך ביצוע עסקה מלאה היום" (וול סטריט ג'ורנל).
+15 הרוגים כתוצאה מתקיפות צה"ל בשכונת שג'אעיה
12:39 01/12/23  |  עידן יוסף
הפלסטינים מדווחים על 15 הרוגים כתוצאה מתקיפות צה"ל בשכונת שג'אעיה במזרח העיר עזה.
+517 סטודנטים במילואים קיבלו מענק כספי ממשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה
12:29 01/12/23  |  עידן יוסף
משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה העניק (ה') מלגות מילואים לסטודנטים בתארים מתקדמים בתחומי מדעי הטבע, ההנדסה ומקצועות הרפואה. המלגה החד-פעמית בסך של 5,000 ש״ח חולקה לסטודנטים הלומדים לתארים שני או שלישי ומשתלמים לפוסט-דוקטורט, כהוקרה והערכה על פעילותם למען המדינה.

שר החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס: ״הבטחנו וקיימנו. מי שנותן יותר - מקבל יותר. המלגות למילואימניקים הן המעט שאנחנו יכולים לעשות למען גיבורי ישראל שמחרפים נפשם למען כל אזרחי ישראל והן רק ההתחלה. בשנת 2024 נדאג לתקצב את המלגות בסכומים גדולים יותר כדי שיעברו למילואימניקים שנלחמים כעת במלחמה״.

כ-1,150 בקשות הוגשו לקול קורא מלגות משרתי המילואים שפרסם משרד החדשנות המדע והטכנולוגיה בחודש אוגוסט. לאחר בדיקת העמידה בתנאי הסף הוענקו 517 מלגות למשרתים במילואים ובכלל זה מי ששירתו לפחות 20 ימי שירות מילואים פעיל במהלך 3 שנים או 14 ימים במהלך שנה או שנתיים צמודות למי שטרם מלאו 3 שנים לשחרורם.
אקוניס. מי שנותן מקבל [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+פורום תקווה דורש לעצור את כל הסיוע ההומניטרי לעזה
12:17 01/12/23  |  עידן יוסף
פורום תקווה, המאגד משפחות חטופים, מסר כי קורא לקבינט להחריף את הצעדים נגד החמאס וארגוני הטרור ולייצר חנק ולחץ אמיתיים ואפקטיים כולל עצירת כל הסיוע ההומניטרי עד שאחרון החטופים ישוחרר.

"מתוך מחוייבות עמוקה להחזרת החטופים, צה"ל חזר לפעילות הכרעת החמאס. בימים האחרונים נוכח העולם כולו כי בעזה אין חפים מפשע. קריאות ההמון הכולל נשים וילדים, צעירות ובגירים לג'יהאד ורצח, לאונס ולטבח ביהודים, תוך מצג של 'חמלה' מצד מחבלי החמאס כלפי החטופים, מעמיד את הציניות והרשעות של החמאס בסטנדרטים השפלים והמרושעים ביותר שידעה האנושות המודרנית. משפחות חטופים ועם ישראל דורשים את המשך הלחץ הצבאי על החמאס וארגוני הטרור עכשיו - למען החזרת החטופים הביתה, למען ילדי ישראל כולם, למען המחר", לשון ההודעה.
+הממונה על שוק ההון: הנחיות חדשות לגופים המוסדיים בעקבות המלחמה
12:03 01/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ההנחיות מתייחסות לטיפול בפניות עמיתים ושארים לקרנות פנסיה וקופות ביטוח, שליחת מכתבים והודעות למבוטחים ועמיתים, החזר פרמיה ורצף ביטוחי לרכב מגויס, יישוב תביעה בביטוח דירה שאינה תפוסה ודיווחי סטטוס פעילות בחרום
עמית גל [צילום: מארק ניימן/לע"מ]
+גורמים בטחוניים: חמאס נערך לפשיטות ומארבים על הכוחות היבשתיים ברצועה
11:28 01/12/23  |  עידן יוסף
גורמים ביטחוניים: ״חמאס ינסה להוציא לפועל בשעות הקרובות את מה שהוא נערך אליו בשבוע האחרון - פשיטות ומארבים על הכוחות היבשתיים בשטח הרצועה, וירי רקטי בהיקפים נרחבים לשטח ישראל. צה״ל נערך לקראת סיום הפסקת האש באמצעים שונים - תצפיות, איסוף מודיעין, כלי טיס וארטילריה, שערוכים לסייע באש אווירית ויבשתית לכוחות ברצועה״ (גלי צה"ל).
+החל מיפוי בתי המחבלים משכונת צור באהר לקראת הריסתם
11:26 01/12/23  |  עידן יוסף
כוחות המשטרה, משמר הגבול ופיקוד העורף החלו הלילה במיפוי בתי המחבלים משכונת צור באהר שביצעו את הפיגוע אתמול בכניסה לירושלים, שבו נהרגו ארבעה אזרחים ונפצעו נוספים.

ההחלטה על כך התקבלה בתום הערכת מצב שקיימו אמש השר לבטחון לאומי ח׳כ איתמר בן גביר מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי ומספר בעלי תפקידים בכירים.

במקביל ממשיכים הכוחות ממחוז ירושלים ומשמר הגבול בפיקודו של ניצב דורון תורג׳מן בפעילות נגד מעגלים שונים של חשודים בתמיכה בטרור בדרכים שונות, תמיכה במחבלים שביצעו את הפיגוע, הגעה לשולחיהם תוך פגיעה בתשתיות טרור תפיסת אמצעי לחימה ופגיעה כלכלית. הפעילות תמוקד בפעילי ובתומכי טרור תוך הפעלת יד קשה והבאתם לדין של המעורבים בפעילות טרור.
[צילום: דוברות המשטרה]
+"חמאס הפר התחייבותו לשחרר נשים ולכן אין כוונה לעצור"
11:12 01/12/23  |  עידן יוסף
גורם בכיר בצה״ל: ״המלחמה תימשך בימים הקרובים, אין שום כוונה לעצור״ (חדשות 12). ברקע חידוש הלחימה מבהירים גורמים מדיניים: ״נקודת השבירה של ההסכם היתה בשל הפרת החובה לשחרר את הנשים שעדיין בידי חמאס. הלחימה חוזרת ובכל הכוח״.

+בכיר חמאס ברצועה: ישראל לא תצליח להגיע להישגים
11:09 01/12/23  |  עידן יוסף
בכיר חמאס ברצועה עיזאת אל רישק: "מה שישראל לא השיגה ב-50 ימי הלחימה לפני הפסקת האש, היא לא תשיג אחרי חידוש הירי".

משרד ההסברה של חמאס בעזה לרשת "אלערבי": "בטוחים שהמאמצים יצליחו להתניע מחדש את התיווך, למרות חידוש הלחימה".
+עשרות מניצולי הטבח ברעים נתקעו בקפריסין בשל תקלה במטוס
11:04 01/12/23  |  עידן יוסף
כ-80 ישראלים ששרדו את הטבח בנובה ונמצאים בקפריסין אחרי טיפול ושיקום במלון "היער הסודי", נתקעו בלרנקה בלי יכולת לחזור לישראל בעקבות תקלה במטוס אל על (חדשות 12).
+משרד הבריאות בעזה: 32 הרוגים פלשתינים מתחילת התקיפות
11:01 01/12/23  |  עידן יוסף
משרד הבריאות בעזה, הנשלט בידי חמאס: 32 הרוגים פלשתינים מתחילת התקיפות ברצועה הבוקר. המוקדים הם רפיח וחאן יונס כרגע. בהרוגים: עשרת בני משפחת אבו אלעניין בשכונת ג'נינה שבמזרח רפיח.
+אלערבייה: הפיצוץ בתימן אתמול - תקיפה ישראלית
10:48 01/12/23  |  עידן יוסף
אחרי הכחשת החות'ים אתמול כי הייתה תקיפה, רשת אלערבייה הסעודית מדווחת כי הפיצוץ אתמול במחוז צנעא שבתימן היה תקיפה ישראלית של מחסני טילים מדויקים ומל"טים.
0
+צה"ל פרסם חלוקה של הרצועה לאיזורים קטנים
10:05 01/12/23  |  
דובר צה"ל בשפה הערבית פרסם (1.12.23) מפה מפורטת של רצועת עזה - בחלוקה לאזורים קטנים מאוד - וקרא לתושבים "לשים לב למפה, לעקוב אחרי ההוראות של צה"ל דרך כלי התקשורת השונים ולציית להן. זו הדרך הבטוחה לשמור על ביטחונך, על חייך ועל חיי בני המשפחה שלך". לדברי צה"ל, זו "הדרך שבה תתנהל תנועת האוכלוסייה בעזה לשם הגנתה בשלב הבא של המלחמה".
+הרצוג נפגש עם האמיר של קטר
09:58 01/12/23  |  איתמר לוין
נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ואמיר קטר, תמים בן חמד אל-ת'אני, לחצו ידיים ושוחחו (1.12.23) בשולי ועידת האקלים (COP28) המתקיימת באיחוד האמירויות. קטר - שבתחומה מתגוררים בכירי הזרוע המדינית של חמאס ושהיא מן התומכות הבולטות של הארגון - גם מילאה תפקיד מפתח בהפוגה (שהסתיימה הבוקר) ובשחרור החטופים. לפני כן נפגש הרצוג עם המלך צ'רלס.

‏משרד החוץ הקטרי מסר: "קטר מביעה צער על חידוש התוקפנות הישראלית בעזה אחרי תום ההפוגה. המשא-ומתן לחידוש ההפוגה נמשך".
+תוכנית המתקפה של חמאס הגיעה אשתקד לידי ישראל
08:55 01/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המסמך המכונה "חומת יריחו" היה תיאור מדויק לפרטי-פרטים של מתקפת 7 באוקטובר והיה הבסיס לאזהרותיה של הנגדת מיחידה 8200  ▪  אלוף-משנה באוגדת עזה קבע: תרחיש דמיוני שחמאס אינו מסוגל ליישם
טנק שנפל לידי חמאס ב-7 באוקטובר [צילום: יוסף מוחמד, פלאש 90]
+מסוכן, מיותר ומטופש
08:02 01/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
כך צריך לתאר את הפרסומים בנוגע למה שאירע לפני 7 באוקטובר  ▪  לצד זאת, אשמתו של נתניהו ברורה בנוגע להשלכות הרפורמה המשפטית  ▪  וגם: כיצד נראית המלחמה באתונה
עיתוני אתונה השבוע. המלחמה לא בעמודים הראשונים
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
סמוטריץ' לנתניהו: הכרז רשמית על סיום מתווה ההפוגה
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
צה״ל תקף מאז שעות הבוקר (1.12.23) עשרות יעדים של חמאס בשטח הרצועה. במסגרת התקיפות, המתבססות, בין היתר, על מידע שנאסף במהלך ימי הפסקת האש, הותקפו מהאוויר, מהים ובארטילריה, אתרים בהם פעל ופועל חמאס. עשרות פלשתינים נהרגו.
01/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
קיבוץ ניר עוז הודיע (יום ו', 1.12.23) על הירצחם של שניים מבני הקיבוץ: אריה (זלמן) זלמנוביץ ז"ל הי"ד בן ה-85, מיה גורן ז"ל הי"ד בת ה-56 ורונן אנגל ז"ל הי"ד בן ה-54. במשך 56 ימים הם הוגדרו כחטופים, וכעת נמסרה הודעה על מותם.
01/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
המלחמה בין ישראל לחמאס וליתר ארגוני הטרור ברצועת עזה, שנמשכת כמעט חודשיים, גרמה לנזקים משמעותיים לציבור הישראלי, ובפרט לנפגעים מנזקי המלחמה, למשפחותיהם ולמי שמשתתפים באופן פעיל בלחימה. שגרת חייהם של רבים שובשה, ופרנסתם והמקורות הכספיים שלהם נפגעו.
01/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
תוכנית הקרב של חמאס הייתה בידי ישראל שנה לפני 7 באוקטובר – חושף (1.12.23) ניו-יורק טיימס בהתבסס על מסמכים, דוא"ל וראיונות. אולם, קציני מודיעין ובכירים בצה"ל ביטלו את הדברים כ"משאלות לב" וטענו שהתוכנית קשה מכדי שחמאס יוכל לבצע אותה. המסמך בן 40 העמודים, אשר קיבל בישראל את הכינוי "חומת יריחו", תיאר – נקודה אחרי נקודה – בדיוק את מה שעתיד היה חמאס לעשות בשבת השחורה.
01/12/2023  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
כך צריך לתאר את הפרסומים בנוגע למה שאירע לפני 7 באוקטובר לצד זאת, אשמתו של נתניהו ברורה בנוגע להשלכות הרפורמה המשפטית וגם: כיצד נראית המלחמה באתונה
01/12/2023  |  איתמר לוין  |   כתבות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
איתמר לוין
איתמר לוין
קיים קשר ישיר בין הבקשה להוציא צווי מעצר לנתניהו וגלנט לבין "הרפורמה המשפטית"    כיצד נתניהו נותן לסינוואר את המטרה האסטרטגית לשמה יצא למלחמה
דן מרגלית
דן מרגלית
מונחת לפני נתניהו הצעה יקרה מפז לנורמליזציה עם ערב הסעודית והוא מסכן את עם ישראל להחמיץ אותה ולהשאיר את החזית מול אירן פרוצה וחדירה
אלון קוחלני
אלון קוחלני
ביה"ד הארצי לעבודה דן בסוגיה שהייתה במשך עשרות שנים נטושה במחלוקת פרשנית וקרא למשרד הפנים לעשות סדר (ע"ע (ארצי) 58770-11-23 ריוא חטיב נ' עמותת עורכי דין למינהל תקין
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il