|   15:07:40
דלג
  יפעת גדות  
עיתונאית עיתונות זהב בע"מ
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
כך תקנו את מכונת הקפה המושלמת עבורכם
קבוצת ירדן
השכרת רכב בדובאי - מעלים הילוך והופכים את החופשה לבלתי נשכחת
דגש לנושאי סביבה [צילום: פלאש 90]

הממשלה החליטה על פיתוח חבל התקומה

בעקבות מתקפת הטרור - הממשלה החליטה על מתווה לתכנון אסטרטגי רב-שנתי שיביא לחידוש ולפיתוח חבל ארץ בטוח ובר קיימה עם צמיחה דמוגרפית משמעותית, שיהווה מוקד משיכה משגשג
11/12/2023  |   יפעת גדות   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

בעקבות מתקפת הטרור של חמאס על ישראל, ובמטרה לעגן את מחויבות ממשלת ישראל לשיקום ולפיתוח 'חבל התקומה' עבור קהילותיו, תושביו ומדינת ישראל כולה, הממשלה החליטה (10.12.23) על מתווה לתכנון אסטרטגי רב-שנתי שיביא לחידוש ולפיתוח חבל ארץ בטוח ובר קיימה עם צמיחה דמוגרפית משמעותית, שיהווה מוקד משיכה משגשג ואבן שואבת לחוסן כלכלי, חינוך איכותי, השקעות, חקלאות מתקדמת וחדשנית, תוך שימת דגש על תשתיות מתקדמות, עוגנים משותפים של תעשיה, מסחר, תיירות, מדע ואקדמיה והמרקם המחבר בין ההתיישבות הכפרית לשדרות כעיר מרכזית באזור. המתווה ייושם במסגרת תוכנית חומש (2028-2024) בהיקף של כ-18 מיליארד שקל.

חלק מתוכנית זו יינתן דגש לנושאי סביבה, אקלים ושמירה על הטבע. שיקום ופיתוח חבל תקומה יבוצעו, בין היתר, על-ידי סקרים, טיפול במפגעים סביבתיים וסילוקם, קידום תחבורה נקייה ממזהמים, בנייה ירוקה, פיתוח אתרי טבע עירוניים וכפריים כמוקדי משיכה לקהל, הצללה וטיפול של המרחב הציבורי בשיכונים וברחובות המרכזיים במרחב העירוני, בחינת טיפול מתקדם בפסולת ופיתוח תשתיות וכלים המאפשרים פתרונות ארוכי טווח להגנה על הסביבה ושיקום השטחים הפתוחים.

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, אמרה כי בתקופה הקרובה המשרד להגנת הסביבה יציג את התוכנית הסביבתית הכוללת לשיקום ולפיתוח חבל תקומה. "לצד השיקום והטיפול במפגעים סביבתיים וסילוקם, נפעל יחד עם התושבים, הרשויות המקומיות והמועצות האזוריות, לנצל את תהליך השיקום ולהפוך את חבל הארץ היפה הזה לאזור מקיים ומשגשג, המזמין את התושבים לצאת למרחב הציבורי וליהנות מאתרי טבע בשדרות ובישובים, לאזור שבו השטחים הפתוחים ישוקמו ויחזרו לפרוח".
מתווה לתוכנית אסטרטגית רב-שנתית לשיקום ולפיתוח חבל התקומה ואוכלסייתו / הצעה להחלטה
במטרה לעגן את מחויבות ממשלת ישראל לשיקום ולפיתוח 'חבל התקומה' עבור קהילותיו, תושביו ומדינת ישראל כולה, הממשלה החליטה על מתווה לתכנון אסטרטגי רב-שנתי שיביא לחידוש ולפיתוח חבל ארץ בטוח ובר קיימא עם צמיחה דמוגרפית משמעותית, שיהווה מוקד משיכה משגשג ואבן שואבת לחוסן כלכלי, חינוך איכותי, השקעות, חקלאות מתקדמת וחדשנית, תוך שימת דגש על תשתיות מתקדמות, עוגנים משותפים של תעשייה, מסחר, תיירות, מדע ואקדמיה והמרקם המחבר בין ההתיישבות הכפרית לשדרות כעיר מרכזית באזור. המתווה ייושם במסגרת תוכנית חומש (2028-2024) בהיקף של כ-18 מיליארד ש"ח (26 עמ')

תאריך:  11/12/2023   |   עודכן:  11/12/2023
יפעת גדות
+הגרי: נפעל בכל מקום בו יהיו בכירי חמאס
21:21 11/12/23  |  
"בכל מקום שבו יהיו מפקדים בכירים של חמאס - אנחנו נפעל. אגף המודיעין של צה"ל אוסף מודיעין כדי לאתר אותם ולפגוע בהם בכל מקום ברצועת עזה", אומר (11.12.23) דובר צה"ל, תת-אלוף דניאל הגרי. לדבריו, "אנחנו כרגע פועלים במרכזי הכובד של חמאס. אין מרכז כובד חסין ברצועה. אנחנו נפעל בכל מקום שנידרש".

לשאלה האם צה"ל יתקוף בכירי חמאס גם אם ישהו בסביבה שבה נמצאים חטופים, השיב הגרי: "לא ניתן פרטים על האופן והדרך שבה נתקוף את בכירי חמאס. התפקיד שלנו הוא להרוג את בכירי חמאס ולהשיב הביתה את החטופים".
+בית ריק במטולה נפגע מטיל נ"ט
20:57 11/12/23  |  
בית ריק במטולה נפגע (11.12.23) מטיל נ"ט ששיגר חיזבאללה; לא היו נפגעים. צה"ל הגיב באש ארטילרית לשטח לבנון.
+ישראל מעוניינת לחדש את המגעים לשחרור חטופים
20:53 11/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
גם הפעם מדובר בנשים ולצידן חולים, פצועים וזקנים  ▪  גורם בכיר: רוצים להיות מוכנים לרגע בו הלחץ הצבאי ישפיע על סינוואר; ייתכנו בעיות פיקוד ושליטה בצד של חמאס
שחרור חטופים בשבוע ההפוגה [צילום: פלאש 90]
+הלוי: רוח הלחימה של חמאס נשברת
20:17 11/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
"אנחנו בסוף רוצים להתקדם מהר; מעמיקים את ההישג בצפון הרצועה, את הכניסה בדרום ולתוך האדמה"  ▪  ראש השב"כ: יש צורך בלחימה רחבה כדי למוטט את חמאס ובלחימה ממוקדת להצלת החטופים
הלוי עם לוחמים ברצועה [צילום: דובר צה"ל]
+ליברמן ממשיך לקבל איומים: "מלאך המוות יגיע אליך"
19:56 11/12/23  |  מירב ארד
יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, ממשיך לקבל גם היום (יום ב') איומים קשים ברצח מצד תומכי חמאס. בין ההודעות שהתקבלו ברשתות של ח״כ ליברמן בשעות האחרונות נכתב: ״בפקודת אללה נהרוג אותך, מלאך המוות יגיע אליך ואל משפחתך, אתה מת, חמאס עוקב אחריכם״. תלונה נוספת תוגש לקצין הכנסת.
+גלנט: חמאס על סף פירוק, בין הנכנעים כאלה שהשתתפו בטבח
19:50 11/12/23  |  מירב ארד, איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
"קורא לכל גדודי חמאס ולמפקדים שלהם - היכנעו"  ▪  על הלחץ האמריקני: "נמצא את הדרך כדי ליישם את המטרות ולעזור לאמריקנים לעזור לנו"  ▪  תומך בכניסת פועלים מיו"ש לעבודה בישראל: "להתייחס בצורה נכונה לאותם 99%"
גלנט. "דין כל בכיר בחמאס להיכנע או למות" [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+בשש אחרי המלחמה
19:50 11/12/23  |  יוסי אחימאיר   |   לרשימה המלאה
הלוחמים בשטח המכבים של ימינו, מאירים לנו את האור ומגרשים את החושך, בחג החנוכה העצוב ביותר שידענו. השאלה היא, אם ניצחון המכבים דהיום יהיה פחות משמעותי, אם וכאשר ייפרצו סכרי האיבה בין המחנות בתוכנו
[צילום: קובי גדעון, לע"מ]
+גלנט: "מה שצה"ל עשה בעזה - ישפיע גם על יהודה ושומרון"
19:15 11/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
שר הביטחון יואב גלנט קיים הערכת מצב בפיקוד המרכז  ▪  גלנט: "חשוב מאוד שיהודה שומרון יישארו שקטות על-מנת שאנחנו נוכל להשלים את המשימה שלנו ברצועת עזה"
גלנט בפיקוד מרכז [צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון]
+מתקן אימונים לירי RPG אותר בתוך מסגד בג'בליה
18:37 11/12/23  |  מירב ארד
בפעילות של לוחמי צוות הקרב של חטיבת הנח״ל בג'בליה, איתרו הלוחמים מתקן אימונים לירי RPG שהוסתר בתוך מסגד בלב שכונה אזרחית ובתוכו אמצעי לחימה רבים - רימונים, מחסניות ונשקים מסוגים שונים. חלק מאמצעי הלחימה נמצאו בתוך שקיות של ארגון אזרחי הפועל ברצועת עזה
+גנץ בשיחה עם בלינקן: על הקהילה בינ"ל לפעול מול לבנון
17:59 11/12/23  |  מירב ארד
יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ שוחח הערב (יום ב׳) עם מזכיר המדינה האמריקני, אנתוני בלינקן. בפתח הדברים הודה גנץ לבלינקן על התמיכה החשובה של ארה"ב בישראל והטלת הווטו במועצת הביטחון, ועידכן אותו בהתקדמות המערכה מול חמאס בעזה.

גנץ ציין בנוסף כי העלייה במתקפות מצד חיזבאללה בגיבוי איראן, מחייבת את ישראל להסיר את האיום על יישובי הצפון, וכי לקהילה הבינלאומית יש תפקיד חשוב בימים אלו ועליה לפעול מול מדינת לבנון בכדי לעצור את התוקפנות באזור הגבול.
+תא"ל (מיל') דוד סויסה מונה לראש מנהלת ״אופק צפוני״
17:05 11/12/23  |  מירב ארד
שר הביטחון, יואב גלנט ומנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אייל זמיר, סיכמו (יום ב') על מינויו של תא"ל (מיל') דוד סויסה, לראש מנהלת ״אופק צפוני״ לחיזוק ביטחון יישובי הצפון. סויסה שימש בתפקידו האחרון בצה"ל כקצין תותחנים ראשי. לאחר שחרורו, כיהן בין השאר כמנכ"ל עיריית עפולה. בשנים האחרונות משמש סויסה כמאמן רשויות מקומיות להתמודדות עם מצבי חירום, מטעם פיקוד העורף. מנהלת אופק צפוני תפעל לשיקום של תשתיות ביטחוניות ואזרחיות בגבול לבנון ולתמיכה בקהילות הישובים, תוך כדי לחימה.

+לוחמי חטיבת ירושלים סיכלו ניסיון פיגוע בכוחות ברצועה
16:25 11/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
לאחר התרעה מודיענית נכנסו הכוחות למתקפה וחיסלו את המחבלים שיצאו מפיר המנהרה  ▪  הירי הוביל לפיצוץ מטען בפיר ולאחריו פיצוצי משנה
חשיפת פיר המנהרה, על ידי לוחמי גדוד 9207 [צילום: דובר צה"ל]
+"החלטת הקבינט: יציאה מהקונספציה שקרסה"
16:11 11/12/23  |  בצלאל סמוטריץ'   |   לרשימה המלאה
דברי יו"ר הציונות הדתית, שר האוצר בישיבת הסיעה  ▪  הוסיף: "אנחנו עדים היום לקמפיין הסתה נוראי כנגד ההתיישבות ביהודה ושומרון"
[צילום: עמית שאבי/פול פלאש 90]
+מטוסי קרב השמידו אתר צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה
15:49 11/12/23  |  מירב ארד
מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו אתר צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה. התקיפה בוצעה בתגובה לשיגורים משטח לבנון, לעבר יישובי הגליל המערבי מוקדם יותר היום. בנוסף, בשעות האחרונות זוהו מספר שיגורים משטח לבנון לעבר מוצבי צה"ל בצפון הארץ. כוחות צה"ל תקפו את מקורות הירי.

+סמוטריץ' בישיבת הסיעה: אנו עדים לקמפיין הסתה נוראי כנגד ההתיישבות ביהודה ושומרון
15:46 11/12/23  |  מירב ארד
יו"ר הציונות הדתית, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בישיבת הסיעה: "לצערי אנחנו עדים היום לקמפיין הסתה נוראי כנגד ההתיישבות ביהודה ושומרון בגלל הדרישה שלי להעביר תקציב של כ-400 מיליון שקל לחיזוק הביטחון בהגנה על היישובים ועל ישראל הקטנה.

הקמפיין הזה מצטרף למסע הסתה נוראי המתרחש מאז שמחת תורה ה-7 לאוקטובר שבמסגרתו חצי מיליון תושבי יהודה ושומרון מואשמים באחריות לטבח הנורא בדרום.

הדבר היחיד שיש לי לומר בעניין הזה הוא תתביישו לכם!

תשפילו עיניים מול עשרות אמהות ונשים של הנופלים מההתיישבות שנפלו על הגנת תושבי העוטף ומדינת ישראל. המחיר האיום והנורא שמשלמת ההתיישבות בקורבנות הוא גדול לאין שיעור ממשקלה בציבור, ונגדם אתם מסיתים?! בהם אתם מטילים דופי בדרישה לקבל הגנה בסיסית מול האויב הערבי?!

אני קורא לכל ראשי המפלגות כולל ראשי האופוזיציה לגנות את הקמפיין הנורא הזה ולהתנצל בפני משפחות הגיבורים".
+לפיד בישיבת הסיעה: ממשלת המחדל ממשיכה בשלה
14:37 11/12/23  |  מירב ארד
ראש האופוזיציה יאיר לפיד בפתח ישיבת סיעת יש עתיד: "הם לא למדו כלום, הם לא השתנו. המדינה כולה השתנתה. ה-7 לאוקטובר שינה אותנו. הוא נגע בנו במקום הכי עמוק והכי כואב. היה רגע שהאמנו שגם אותם זה ישנה. זה לא קרה. ממשלת המחדל ממשיכה בשלה".

לפיד הוסיף: "לממשלה בזמן מלחמה יש תפקיד ברור: היא צריכה להגדיר מטרות למערכת הביטחון. היא צריכה לוודא שהמשק ממשיך לתפקד. היא צריכה לנהל מדיניות חוץ שתומכת במטרות המלחמה. היא צריכה לוודא שפופוליזם מסוכן ואלים לא משתלט על המדינה".

"אף אחד מהדברים האלה לא קורה, ואף אחד מהדברים האלה לא יקרה כל עוד יש לנו ראש ממשלה שאיבד את אמון מערכת הביטחון, איבד את אמון המערכת הכלכלית, איבד את אמון רוב העם, ואיבד את אמון העולם".
+ועדת חו"ב קיימה דיון בהשתתפות ראש הממשלה
14:16 11/12/23  |  מירב ארד
ועדת החוץ והביטחון, בראשות ח"כ יולי אדלשטיין, סיימה (יום ב') דיון בהשתתפות ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בדיון, שהתארך כשעה מעבר למתוכנן, עלו סוגיות רבות ובראשן סקירה ודרכי הפעולה האפשריות בנושא השבת החטופים, היערכות לשלב הלחימה הבא, סקירה בנושא הלחצים והאפשרויות הבינלאומיות ועוד נושאים רבים שהעלו חברי הוועדה.
+"זה לא תקציב, זה חלוקת שלל, תקציב פוליטי ומושחת"
13:55 11/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, בביקורת על חלוקת התקציב: "כשנתניהו אומר הכל, הכוונה לכל המקורבים לצלחת"
יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני: "אני חולק עלייך בהרבה דברים שאמרת, עיקר התקציב הולך לביטחון ולנושא המפונים, זה עיקר התוספת התקציב של 30 מיליארד ש"ח".
לפיד בוועדת הכספים [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+המלחמה בעזה מלמדת שצה"ל מקדים את כל הצבאות המערביים
13:30 11/12/23  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
חלק שלישי משיחת עומק עם סגן אלוף ד"ר דן שיאון, מפקד טייסת לשעבר, הטוען כי המלחמה בעזה מלמדת שצה"ל מקדים את כל הצבאות המערביים, לרבות ארה"ב, בהפעלת מכלולי אש
צה"ל בתוך עזה [צילום: דובר צה''ל]
+היום שלפני, היום שאחרי, היום שיהיה
13:29 11/12/23  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
יום לפני שבת שמחת תורה, עדיין עצרה מדינה שלמה נשימתה, יראה וחרדה האם מראות חילול יום הכיפורים ישובו, האם בית המשפט העליון יאסור ריקודי חג שמחת תורה בהפרדה, האם המחיצות יוסרו
כולם בהתנדבות [צילום: מיכאל גלעדי/פלאש 90]
+18 מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש; 5 מהם מחבלים בחמאס
13:24 11/12/23  |  מירב ארד
לוחמי צה"ל, שב"כ ומג״ב עצרו הלילה 18 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים, חמישה מהם מחבלים בארגון הטרור חמאס. בחטיבת יהודה אטמו הכוחות מבנה של אגודה שמומנה בחסות חמאס. עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-2,200 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים, כ-1,190 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.


+גרעון כפול בגלל ממשלה כפולה
13:10 11/12/23  |  עמית דובקין   |   לרשימה המלאה
המספר הבלתי נתפס של חברי הממשלה הוא תולדה של הסכמים קואליציוניים ובד בבד תאבון בלתי נתפס של עסקנים פוליטיים כאלה או אחרים להתהדר בתואר "שר" או "שרה"
מספר בלתי נתפס [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+לראשונה במלחמה: ציוד הוצנח מהאוויר ללוחמי הקומנדו בחאן יונס
12:43 11/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
7 טון אספקה וציוד הוצנחו מהאוויר ללוחמי עוצבת הקומנדו שבאזור חאן יונס  ▪  זהו השימוש המבצעי הראשון במערכת זו, והצנחת האפסניה המבצעית הראשונה שבוצעה מאז מלחמת לבנון השנייה
הצנחת ציוד ממטוס סופר הרקולס בחאן יונס [צילום: דובר צה"ל]
+נפילה ישירה בחולון: מד"א פינו פצוע במצב קל-בינוני עם פגיעה מרסיס
12:27 11/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
לוחמי האש חילצו ממחסן סמוך לאזור הפגיעה משפחה אשר נזקקה לסיוע בפתיחת דלת המבנה שבו שהו  ▪  נזק נגרם לרכבים ולמבנה כתוצאה מנפילת רסיסים  ▪  מהנדס העיר הוזעק למקום לקביעת כשירות המבנים להמשך איכלוס
זירת נפילת הרקטה בחולון [צילום: דוברות והסברה תחנה אזורית חולון]
+הותר לפרסום: שלושה חללי צה"ל נפלו בקרב ברצועה
12:21 11/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
רס״ן (מיל׳) רומן ברונשטיין בן 46 מבת ים מחטיבה 5, סרן (מיל׳) אליה יאנובסקי בן 24 מירושלים, מפקד מחלקה בחטיבה 5, רס״ר (מיל׳) ארי יחיאל זנילמן, בן 32 מירושלים לוחם בחטיבה 5  ▪  השלושה נפלו אתמול באירוע בו הופעל מטען על כוח מגדוד 8111 בדרום הרצועה  ▪  בכך עלה ל-104 מספר החללים שנפלו בתמרון הקרעי בעזה
תיעוד מההיתקלות של לוחמי גדוד 8111
סרן (במיל') אליה יאנובסקי ז"ל [צילום: דובר צה"ל]
רס"ר (במיל') ארי יחיאל זנילמן ז"ל [צילום: דובר צה"ל]
+אזעקות במרכז הארץ
12:04 11/12/23  |  מירב ארד
אזעקת צבע אדום בפארק תעשיות פלמחים, אור יהודה, בית דגן, חמד, כפר חב''ד,צפריה, בת-ים, תל אביב, ראשון לציון, משמר השבעה, אזור, חולון,מקווה ישראל
+נפתחה ההרשמה למענק נוסף למפוני העוטף ויישובי הצפון
11:57 11/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
המענק יעמוד על 1,000 שקל לאדם ועד 5,000 שקל למשפחה  ▪  המענק ניתן לתושבי העוטף המתגוררים מ-0 עד 7 ק"מ מהרצועה ותושבי יישובי הצפון, העומדים בתנאים מסוימים  ▪  ניתן להגיש בקשות עד ל-31 בדצמבר
מפונים בבית מלון [צילום: יוסי זמיר/פלאש 90]
+קרובתו של אחד החטופים לח"כים: "זה רק במקרה שאתכם לא חטפו"
11:28 11/12/23  |  עידן יוסף
לינור דן, קרובת משפחתו של עופר קלדרון שנחטף לעזה עם שני ילדיו, דיברה הבוקר בדיון בוועדת הפנים: "אני מהמשפחה של עופר קלדרון שנחטף עם שני הילדים שלו ב-7.10 מניר עוז. שני הילדים הוחזרו לנו בעסקה. הם לא הוחזרו לנו בחילוץ הרואי, לא הוחזרו באנטבה, הוחזרו לנו בעסקה שבה שני הצדדים לא נלחמו, שני הצדדים דיברו וחזרו אנשים חיים. אומרים לנו להיות מנומסים, אומרים לנו להיות לא מתריסים, אומרים לנו להיות שקטים כשאנחנו באים לכנסת, אנחנו רוצים שיקשיבו לנו ולא להיות לעומתיים ולא לעורר אנטי. כשאנחנו אומרים 'אנחנו', זה לא אנחנו, זה כולנו. אתם רק במקרה לא עופר, הילדים שלכם הם רק במקרה לא הילדים של שירי, זה רק במקרה שאתכם לא חטפו, שהסבתות שלכם לא מתות שם, שלא אונסים את הילדות שלכם, שלא מכים את הבנים שלכם".

בהמשך דבריה פנתה דן לחברי הכנסת וביקשה מהם לקבל החלטות אמיצות - "התאריך היום הוא לא ה-11 בדצמבר, אלא ה-66 באוקטובר. הזמן של החטופים אוזל".

אמו של יגב בוכשטב, שנחטף מביתו שבקיבוץ נירים: "אשתו של יגב, רימון, שוחררה בעסקת החטופים ואנחנו שמחים על כל מי שחזר, אבל כואבים על כל מי שנשאר שם. אני תושבת העוטף מעל 40 שנה, אני חיה בנירים ומעולם לא התפניתי. אני מבינה את הצורך להתמודד עם המצב הביטחוני ואני רוצה לחיות בביטחון בקיבוץ, אבל היום אני מבינה שמה שהכי חשוב זה החזרת החטופים. כולנו נתמודד עם עוד כמה חודשים מחוץ לבית, אבל להם אין זמן. הזמן שלהם הולך ואוזל".

יפעת זיילר, בת דודתה של שירי ביבס: "מה יקרה אם המשפחה שלי תחזור בשקים לארץ? הילדים האלה ושירי הם עתיד המדינה. אנחנו חפצי חיים וזה מה שמבדיל אותנו מהצד השני אז בואו תראו לנו שאנחנו שונים מהצד השני".
+כ-20 אלף בקשות להוצאת רישיון לנשק נדחו
11:01 11/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מתחילת השנה התקבלו 25 פניות המעלות חשש לסיכון שעשוי להישקף ממחזיקי נשק  ▪  לפי נתוני המשרד לביטחון לאומי יש כיום 265 אלף בקשות  ▪  למשרד הרווחה אין כיום תפקיד מובנה בבדיקת בקשות לרישיון נשק  ▪  ח"כים שהגישו את הבקשה לדיון מהיר: "עלינו לוודא שנשים וילדים לא ייפגעו"  ▪  יו"ר הוועדהלביטחון לאומי: "אזרחי ישראל מרגישים צורך להגן על עצמם"
ח"כ צביקה פוגל [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+חיזבאללה: 100 מאנשינו נהרגו מתחילת המלחמה
10:43 11/12/23  |  עידן יוסף
חיזבאללה הודיע על מותם של שניים מאנשיו, ובכך מגיע המניין הרשמי ל-100. בישראל מעריכים כי מספר הרוגי האויב מתחילת המלחמה גבןה יותר.
+האוצר לא פותר בעיית שיפוי מעסיקים בגין הפרשות סוציאליות למשרתי המילואים
10:27 11/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ח"כים מהקואליציה החברים בוועדת העבודה שדרשה ממשרד האוצר להציג פתרון מאיימים: אם לא יימצא פתרון - לא נצביע בעד התקציב  ▪  יו"ר הוועדה: נגיש הצעת חוק שתחייב את המדינה לשלם
הדיון בוועדה [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+שירות הרכבת לתחנת דימונה מתחדש
10:12 11/12/23  |  עידן יוסף
רכבת ישראל ממשיכה במגמת עיבוי והחזרת השירות ברחבי הארץ ופותחת מחדש את תחנת דימונה ומחדשת את תנועת הרכבות בה כסדרה לפי הלו"ז הרגיל. מיום רביעי 13.12.23, תיפתח מחדש תחנת דימונה, ותחודש התנועה בקו דימונה-ב"ש צפון האוניברסיטה.
+צה"ל הכריז על הפוגה הומניטרית של 4 שעות במחנה הפליטים רפיח
10:08 11/12/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי, קרא לתושבי צפון הרצועה להתפנות מבתיהם דרך ציר סלאח א-דין - למחסות באזור דיר אל-בלח, בין השעות 10:00-16:00. הוא קרא לתושבי ח'אן יונס ורפיח לנוע דרך רחוב א-רשיד, דרך הים - רחוב א-שהדא.

בנוסף, הוא הודיע על הפוגה בלחימה, למטרות הומניטריות במחנה הפליטים רפיח ב-10:00-14:00.
+הרחפן זיהה, וחוליה חמושה בטילי כתף חוסלה
09:56 11/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
כוחותינו זיהו מחבלים חמושים באזור שג'עייה וחיסלו אותם בתקיפה אווירית  ▪  חטיבה 460 גילתה מטענים מוסתרים, כלי נשק ומשאית עם רקטות ארוכות טווח ליד בית ספר בג'באליה  ▪  במהלך פעולות פינוי מצאה חטיבה 551 בג'באליה בית מלאכה לייצור נשק ואתר שיגור רקטות עם 50 משגרים
[צילום: דובר צה''ל]
[צילום: דובר צה''ל]
+הצעה לחמאס
09:54 11/12/23  |  רבקה שפק-ליסק   |   לרשימה המלאה
הפסקת המלחמה תמורת עזיבה מוחלטת של רצועת עזה  ▪  ישראל צריכה להציע להנהגת החמאס ושאר ארגוני הטרור בעזה מה שהוצע בזמנו לערפאת בלבנון - לעזוב עם כל אנשיהם לארץ אחרת
ארגוני טרור - מחוץ לעזה [צילום: ויסאם השלמון/פלאש 90]
+7 ירוטים באזור שדרות
09:14 11/12/23  |  עידן יוסף
7 יירוטים בשדרות, אך אין נפילות בעיר. העירייה: לא ידוע על נפגעים בגוף או נזק לרכוש.
+"הדמוקרטים" המזויפים
09:03 11/12/23  |  אהרן פאפו   |   לרשימה המלאה
נראה לי כי על בני המשפחה האומללים של החטופים להתנער מיידית מחיבוק-הדב של שונאי הדמוקרטיה מן השמאל האנרכיסטי
לא מפסיקים [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+יירוטים מעל שמי הגליל המערבי בעקבות מטח שירה חיזבאללה
07:41 11/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
רף ההסלמה בצפון עולה לאחר שארגון הטרור שיגר הבוקר 16 רקטות לאזור מעלות והעמיק את טווח התקיפה  ▪  כלי תקשורת בלבנון דיווחו כי תגובת צה"ל אתמול הייתה העוצמתית ביותר מאז שנת 2006
יירוטים באזור מעלות [צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+ביבי וסנוואר - "הכל אישי", גם
07:33 11/12/23  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
לפני זמן מה ביקר ראש המוסד ברנע בקטר  ▪  הוא נשאל אם ישראל רוצה שקטר תוסיף למלא את קופת החמאס ב-30 מיליון דולרים בחודש  ▪  הוא השיב בחיוב. בהוראת ביבי
נתניהו. ביזיון [צילום: רונן זבולון]
+חמאס ממשיך לצאת נשכר מהתמשכות המלחמה
07:09 11/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
מטרותיה מרחיקות הלכת של ישראל עלולות לאפשר לארגון להכריז על ניצחון בדמות עצם הישרדותו, ובמקביל אומרים ביהודה ושומרון שהוא הפך למנהיג הבלתי-מעורער של הלאומנות הפלשתינית
מצליח לסחוט מישראל ויתורים [צילום ארכיון: עאדל חנה, AP]
+בנימין נתניהו, עליך להסיק את המסקנות
07:06 11/12/23  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
מיום כ"ב בתשרי אנחנו חווים מות רבות של אזרחים וביניהם מעל 400 חיילי צה"ל ועדיין נמצאים בחשכת השבי העזתי האימתני 138 חטופים ואלפים רבים שנפגעו בגופם ובנפשם
נתניהו. לך [צילום: רונן זבולון]
+דמעות חנוכה
07:05 11/12/23  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
השנה, בחג החנוכה מעות חנוכה נדמו בעיניי לדמעות חנוכה  ▪  דמעות חנוקות המאיימות להתפרץ, דמעות של יגון וצער, כאב וזיכרון, חורבן ושבר
המון דמעות [צילום: ליי סנג סין/AP]
+הותרו לפרסום שמותיהם של ארבעה חיילים שנהרגו
06:40 11/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שלושה חיילי מילואים נפלו בקרבות ברצועת עזה וקצין נוסף נהרג בתאונת דרכים צבאית בדרום  ▪  בכך עלה ל-101 מספר חללי צה"ל שנפלו מתחילת התמרון הקרקעי ברצועת עזה  ▪  לוחם נפצע באורח קשה בקרב בדרום הקצועה
מימין לשמאל נגד כיוון השעון: גל בכר, אביתר כהן, איתי פרי וגדעון אילני
+השרים התנגדו: הקבינט לא הצביע על הכנסת פועלים פלשתינים
05:07 11/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שלושה ימים אחרי שהתכנס כדי לאשר הכנסת עשרות אלף ליטרים של דלק לרצועה. נוכח ראש הממשלה כי אין לו רוב בקבינט המדיני ביטחוני ולא התקבלה הכרעה  ▪  לא התקבלה הכרעה גם בנושא כספי הסילוקין
הקבינט המדיני בטחוני [צילום: לע"מ]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אביגדור מעוז   אופיר סופר / Ofir  Sofer   אורי מקלב / Uri Maklev   אורית מלכה סטרוק / Orit Malka Struk   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   בצלאל סמוטריץ' / Bezalel  Smotrich   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   דוד אמסלם / David Amsalem   חיים כץ / Haim Katz   יואב בן צור / Yoav Ben Tzur   יואב גלנט / Yoav Galant   יעקב טסלר / Ya'akov  Tessler   יעקב מרגי / yaakov Margi   יצחק גולדקנופ / Yitshak  Issaschar Goldknop   יצחק שמעון סרלאוף    יריב לוין / Yariv Levin   ישראל כץ / Israel  Katz   מאי גולן / May  Golan   מאיר פרוש / Meir Porush   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכל מרים וולדיגר / Michal Miriam  Woldiger   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   ניר ברקת / Nir  Barkat   עידית סילמן / Idit  Silman   עמיחי אליהו / Amichay  Eliyahu   עמיחי שיקלי / Amichai Chikli   רון דרמר / Ron Dramer   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
הממשלה החליטה על פיתוח חבל התקומה
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
אחת ההפתעות הגדולות במלחמה זאת, עם הפלישה הברברית לתוך מדינת ישראל והכיבוש הזמני של ישובי עוטף-עזה - היא הדממה המוחלטת של התקשורת סביב השפעת ההפגנות הסתמיות נגד הממשלה שהכשירו את לב-האויב לעשות מה שעשה לנו בשביעי לאוקטובר.
11/12/2023  |  אהרן פאפו  |   יומני בלוגרים
הבוקר נפתח (11.12.23) ביירוטי שיגורים בשמי מעלות-תרשיחא והאזור. אין דיווחים על נזק או נפגעים. חיזבאללה שיגר מטח של 16 רקטות לאזורים מיושבים ולא למטרות צבאיות - 6 יורטו והשאר נפלו בשטחים לא מאוכלסים. בכך, ‏רף ההסלמה בצפון הארץ עולה. אתמול הופעלה התרעה בישוב כליל בעקבות מיירט ששוגר לעבר מטרה אווירית חשודה שחצתה משטח לבנון.
11/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בתחקיר עמוק ופרטני ואחראי וצורב שפרסמו היום ד"ר רונן ברגמן ומארק מאזטי בראש ה-New York Times נחשף הכישלון המוחץ בקריירה של בנימין נתניהו. זה כתב אישום לאומי שטרם היה כמותו בתולדות ישראל ברמה של ראש ממשלה.
11/12/2023  |  דן מרגלית  |   יומני בלוגרים
רוב רצועת עזה הפכה לעיי חורבות, אנשי חמאס ברובם נעלמו מפני השטח, אך הארגון ממשיך לשאת נשכר ממתקפת 7 באוקטובר – קובע ניו-יורק טיימס. הוא נחשב לפלג הפלשתיני היחיד מזה שנים שהצליח לסחוט מישראל ויתורים, הנחית מהלומה מדממת על מאמציה לשפר את יחסיה עם מדינות ערב והחזיר בכוח את הסוגיה הפלשתינית לסדר היום העולמי.
11/12/2023  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
לצערי, מלאו כבר חודשיים לפלישת החמאס לנגב המערבי ביום כ"ב בתשרי, יום שמחת תורה, יום שהפך ליום הבל לאומי כתוצאה ממחדל של מערכת הביטחון הישראלי, שהייתה חייבת למנוע את הפלישה הרצחנית ל-22 יישובים. פלישה שהסתיימה באותו יום בטבח של 1.400 אזרחים והרס מוחלט של מספר יישובים כפריים. לכך התווספה תופעה מצמררת של חטיפת 240 תושבים, ביניהם קשישים וילדים, והעברתם לביבי אימת האפלה בכלא העזתי, שכל יום מרחפת עליהם שם אימת המוות.
רשימות נוספות   /   מלחמת חרבות ברזל  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   ממשלה 37  /  מי ומי  
הותרו לפרסום שמותיהם של ארבעה חיילים שנהרגו  /  עידן יוסף
השרים התנגדו: הקבינט לא הצביע על הכנסת פועלים פלשתינים  /  עידן יוסף
סטיבן ספילברג יתעד את זוועות ה-7 באוקטובר  /  עידן יוסף
דמעות חנוכה   /  עמנואל בן-סבו
המדריך המלא למעסיקים במלחמה   /  שירן הורוביץ-הללי
עם חיה וקם   /  עמנואל בן-סבו
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלי אלון
אלי אלון
הבאר הייתה מקור המים היחיד המשמעותי במושבה במשך 30 שנותיה הראשונות    עם גידול הצריכה עקב גידול במספר התושבים והרחבת שטחי הפרדסים חלה הידלדלות במימי הבאר עד יובש כמעט מוחל
איתמר לוין
איתמר לוין
כמה סוגיות מרכזיות במלחמה וסביב לה שאינן זוכות לתשומת הלב הראויה: האנטישמיות הגואה, השחיקה בתמיכה בישראל בארה"ב, מה לעשות עם מחבלי חמאס, הצורך שגם הערבים ישרתו, קביעת מטרות המלחמה ...
אורי מילשטיין
אורי מילשטיין
שלושה שעונים להתפתחות האדם; ראשית מוֹתר האדם מן הבהמה; השכל הישר השולט בקבלת ההחלטות; ראשי מערכת הביטחון הם כתינוקות המשחקים באש; הפתעות ימיות של בעל חיים יבשתי - מלחמת יום הכיפורי...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il