|   15:07:40
דלג
  יפעת גדות  
עיתונאית עיתונות זהב בע"מ
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
כל מה שצריך לדעת על הפסקת הריון
קבוצת ירדן
למה לעשות תואר שני במנהל עסקים?
יסייעו לענף להתייצב [צילום: דור פזואלו/פלאש 90]

150 עובדים לחקלאות ינחתו בארץ בימים הקרובים

העובדים - מסרי לנקה יגיעו במטרה לתת פתרון ראוי ומהיר למחסור בידיים עובדות בחקלאות לאחר נחיתתם העובדים יקבלו מידע בנושא זכויות, ביטחון ובטיחות וכן ליווי של מרכז הפניות לעובדים זרים
19/12/2023  |   יפעת גדות   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

150 עובדים זרים מסרילנקה המיועדים לחקלאות ינחתו בימים רביעי, חמישי וראשון בארץ במסגרת יישום ההסכם הבילטרלי שנחתם לפני חודש ומחצה בין ישראל לסרילנקה בהובלת רשות ההגירה והאוכלוסין בסיוע המרכז להגירה בינלאומית ולקליטה (CIMI).

הגעת העובדים מסרי לנקה תואמה תוך פרק זמן קצר במטרה לתת פתרון ראוי ומהיר למחסור בידיים עובדות בחקלאות וסוכמה בשיחות שקיימה משלחת שהובילה עו"ד ענבל משש, ראש מנהל עובדים זרים ברשות ההגירה, בה השתתפה גם מרגריטה גורודניצקי סמנכ"לית CIMI.

העובדים מסרילנקה עברו ראיונות ובדיקות רפואיות בארץ מוצאם. לאחר נחיתתם העובדים יקבלו מידע בנושא זכויות, ביטחון ובטיחות וכן ליווי של מרכז הפניות לעובדים זרים. הסכם בילטרלי זה של עובדי חקלאות בא בהמשך להסכם הבילטרלי בסיעוד הקיים כבר מזה זמן.

יו"ר CIMI, ארנון מנטבר הדגיש את חשיבות ההסכמים הבילטרליים שמונעים עבדות מודרנית ומאפשרים להביא ארצה תוך פרק זמן קצר עובדים לענפים הסובלים ממצוקת כוח אדם. מנכ"ל CIMI אלון אקרמן ציין את שיתוף הפעולה עם רשות האוכלוסין וההגירה והביע תקווה כי סנונית ראשונה זו תהיה אות להגעת עובדים רבים שיסייעו לענף החקלאות להתייצב. אקרמן הדגיש את חשיבות הגעת העובדים במסגרת הסכמים בילטרליים, שמטרתם הבאת עובדים מקצועיים לצד הליך גיוס מוסדר, המבטיח שמירה על זכויותיהם ומניעת דמי תיווך גבוהים על-ידי חברות פרטיות.

מרגריטה גורודניצקי, סמנכ"לית CIMI הדגישה את הליכי ההכשרה המוקדמת בארץ המוצא והתדרוך המקיף בענייני ביטחון ובטיחות בעבודה. גורודניצקי הוסיפה כי לאחר הסדרת הסכם תעופה בין שתי המדינות יחלו לנחות בארץ טיסות שכר מסרילנקה שיאפשרו לממש את התכנון ולהביא ארצה במחצית הקרובה של 2024 כ-10,000 עובדי חקלאות ממדינה זו.

תאריך:  19/12/2023   |   עודכן:  19/12/2023
יפעת גדות
+מזכ"ל האו"ם צפה בסרט הזוועות מיום הטבח
00:58 20/12/23  |  עידן יוסף
מזכ״ל האו״ם אנטוניו גוטרש צפה בתחילת השבוע בסרט הזוועות של דובר צה"ל. הוא דחה את הצפייה לא פעם בשל מה שהגדיר "אילוצי לו"ז". אנשי לשכתו של השגריר באו"ם גלעד ארדן ארגנו עבורו הקרנה פרטית על-ידי הנספח הצבאי אל״ם גיא ברק. גוטרש אמר אחרי ההקרנה כי אלה בני אנוש בצורתם השפלה ביותר.
+שני חיילים נפצעו בינוני מטיל לעבר מלכיה; יורטו שישה שיגורים לעבר יפתח
00:36 20/12/23  |  עידן יוסף
בהמשך להתרעה במרחב יפתח, לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה שישה שיגורים משטח לבנון. דקות ספורות לאחר מכן, כלי טיס של חיל-האוויר תקף בשטח לבנון את המשגר ואת חוליית המחבלים שביצעה את הירי.

בנוסף, כלי טיס של חיל-האוויר תקף מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון, בו פעלה חוליית מחבלי הארגון.

כמו-כן, כתוצאה מהירי לעבר מוצב צה״ל במרחב מלכיה מוקדם יותר היום, נפצעו שני לוחמי צה"ל במילואים באורח בינוני. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחותיהם עודכנו.
+עוד כישלון מודיעיני: מוחמד דף אינו קטוע גפיים ואינו עיוור
23:26 19/12/23  |  עידן יוסף
עוד כישלון מודיעיני: רב המרצחים מוחמד דף, שבישראל העריכו כי הוא קטוע גפיים והתעוור כתוצאה מכך שצה"ל פגע בו, תועד בסרטונים כשהוא עם שתי ידיים, שתי רגליים, צולע בלבד ורואה (חדשות 12).
+הג'יהאד האיסלאמי מפרסם אות חיים משני חטופים
22:56 19/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שני החטופים מניר עוז, גזי מוזס (79) ואלעד קציר (47), נראים מדברים בסרטון  ▪  דיווח צרפתי: הנייה יגיע מחר לקהיר כדי לדון בעסקת חטופים  ▪  נתניהו: שלחתי את ראש המוסד לאירופה פעמיים לקדם תהליך לשחרור חטופינו
אלעד קציר וגדי מוזס
+בלב עזה: שלדג פועלת בתוך מנהרת טרור משמעותית של חמאס
22:10 19/12/23  |  עידן יוסף
לאחר שאיתרו מאות פירים והשמידו את חלקם באמצעות יכולות מגוונות במהלך ימי הפעולה הקרקעית, כוחות מיוחדים מיחידת שלדג פועלים בתוך תוואי המנהור התת-קרקעיים של חמאס, ומבצעים בהם פעולות מבצעיות.

הלחימה שמוביל פיקוד הדרום בתווך התת-קרקעי היא לחימה מורכבת, ובתוכו מאתרים הלוחמים אמצעי לחימה ומפקדות טרור.

לחימה בתת הקרקע היא שיטת לחימה אסטרטגית בה משתמש חמאס. מתחילת הפעולה הקרקעית ברצועת עזה איתרו כוחות צה"ל כ-1,500 פירים ותוואי מנהרות של חמאס. מרבית התשתיות התת קרקעיות שנחשפו אותרו בבתי ספר, בתי חולים, מסגדים, מתקני או״ם ומוסדות אזרחיים. חמאס משתמש באוכלוסייה האזרחית כמגן אנושי, דבר שעולה בבירור במיקומי תשתיות תת-קרקעיות ברצועת עזה.
+דיווח: 19 מדינות הסכימו להצטרף לכוח הרב-לאומי נגד החות'ים
22:08 19/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נורווגיה העלתה כוננות בדרום ים סוף וקוראת לכל הספינות הנורווגיות להימנע מלהגיע לאזור  ▪  דיווח: החות'ים החליטו להשתמש בסירות נפץ במתקפותיהם נגד ספינות בים סוף ובמפרץ עדן - בנוסף לטילים וכטב"מים  ▪  האמירויות עשויה להצטרף לכוח הרב-לאומי בשלב מאוחר יותר
כלי מלחמה בים סוף [צילום: מן הטלוויזיה]
+צעד מאחור: צה"ל הגיע למקומות שבהם סינוואר שהה
21:41 19/12/23  |  עידן יוסף
המצוד אחרי מנהיג חמאס יחיא סינואר מתהדק. ישראל הגיעה בתקופה האחרונה פעמים למקומות שבהם היה מנהיג חמאס ברצועת עזה. הכוחות ככל הנראה היו במקומות שבהם היה גם מוחמד דף (חדשות 13).
+דיווח: תהליך של המו״מ לשחרור החטופים יצא לדרך; מדברים גם על שחרור נשים
21:37 19/12/23  |  עידן יוסף
תהליך של המו״מ לשחרור החטופים יצא לדרך. על פי דיווח בחדשות 12, מדברים על שחרור נשים, מבוגרים וחולים כרוניים פיזית ונפשית. יש כאלו בין 30 ל-40. ישראל תשקול להתגמש במספר ימי ההפוגה.

מנגד, ברויטרס פורסם כי הפגישה בין ראש המוסד ברנע, ראש ממשלת קטר שייח' מוחמד וראש ה-CIA ברנס הייתה חיובית - אבל אין צפי לעסקה קרובה.
+תאילנדי ששוחרר: החטופים שנורו בשוגג הוכו בכבלי חשמל
21:31 19/12/23  |  עידן יוסף
וויצ'יאן טמת'ונג, אזרח תאילנדי ששוחרר משבי חמאס לאחר 51 ימים, סיפר בראיון ל-BBC כי שהה לצד שלושת החטופים הישראלים שנורו למוות בשוגג בידי צה"ל. טמת'ונג תיאר כי השובים נהגו להתעלל בחטופים הישראלים - הכו אותם בכבלי חשמל ומנעו מהם לישון במהלך הלילה.
+עתירה לעליון: "לאפשר כניסה מיידית של תקשורת לרצועת עזה"
21:29 19/12/23  |  עידן יוסף
ארגון העיתונות העולמי הגיש עתירה לבית המשפט העליון בדרישה לאפשר כניסה מיידית של תקשורת בין לאומית לרצועת עזה.
+סין מנסה לסכל וטו אמריקני נגד החלטה אנטי-ישראלית
21:27 19/12/23  |  עידן יוסף
משרד החוץ הסיני קרא לארה"ב שלא להטיל וטו נוסף בהצבעה על הפסקת אש ברצועת עזה שצפויה להיערך הערב במועצת הביטחון של האו"ם.
+בית הדין הצבאי הקל בתנאי מעצר הבית של אביעד פריג'ה
21:25 19/12/23  |  עידן יוסף
בית הדין הצבאי הקל בתנאי מעצר הבית של אביעד פריג'ה. ההקלות, שהתקבלו בהסכמת התביעה הצבאית, יאפשרו לחשוד לצאת מביתו לתפילות פעמיים ביום. דיון נוסף בעניינו נקבע לשבוע הבא.

+הרצוג: ישראל מוכנה לקיים הפוגה הומניטרית בתמורה לשחרור חטופים
21:24 19/12/23  |  עידן יוסף
נשיא המדינה יצחק הרצוג אמר כי ישראל מוכנה להפוגה הומניטרית נוספת למען שחרור חטופים. "אני יכול לחזור על העובדה שישראל מוכנה לקיים הפוגה הומניטרית נוספת ולהעניק סיוע הומניטרי נוסף על-מנת לאפשר שחרור חטופים. האחריות המלאה מוטלת במלואה על סינוואר והנהגת חמאס", אמר הרצוג באירוע לשגרירים זרים בבית הנשיא, "חשוב לנו לחזור ולהדגיש, אנחנו לא נלחמים בתושבי עזה, הם לא אויבינו - אנחנו נלחמים בחמאס, הם האויב".
+משפחתה של נועה ארגמני דוחה את מסקנות תחקיר חטיפתה
21:10 19/12/23  |  עידן יוסף
תחקיר בארה"ב: ייתכן שנועה ארגמני, שנחטפה ממסיבת הטבע ברעים, לא נחטפה בידי מחבלי חמאס אלא בידי חמושים מעזה ולכן לא שוחררה במסגרת עסקת החטופים. במשפחתה דוחים את מסקנות התחקיר ואומרים כי האחריות לחטיפתה ולשלומה היא אך ורק של החמאס.
+שר החוץ נוסע לקפריסין כדי לקדם מסדרון ימי בינה לעזה
21:07 19/12/23  |  עידן יוסף
ברקע הביקורת על פתיחת מעבר כרם שלום - שר החוץ אלי כהן ימריא מחר לקפריסין כדי לקדם את יוזמת המסדרון הימי בין קפריסין לעזה ולהשלים את ניתוק התלות של עזה במעברים עם ישראל.
+צבא ירדן: הסתיימו חילופי האש עם הקבוצות החמושות בגבול סוריה
21:02 19/12/23  |  עידן יוסף
צבא ירדן הודיע כי חילופי האש עם הקבוצות החמושות בגבול סוריה הסתיימו אחרי 14 שעות. על פי הרמטכ"ל הירדני נתפסו כמויות גדולות של אמל"ח רקטות וכלי נשק שונים.

בתוך כך, אומר ראש ממשלת ירדן כי השבתת המסחר יום אחד בשבוע, כאות הזדהות עם תושבי עזה היא ירייה עצמית ברגל, משום שהיא פוגעת בכלכלת ירדן.
+לפיד: "אם הייתי ראש הממשלה - הייתי מזהה את האיומים"
21:00 19/12/23  |  עידן יוסף
ראש האופוזיציה יאיר לפיד, שסיים את כהונתו כראש ממשלת מעבר בסוף 2022: ״אם אני הייתי ראש הממשלה בתקופה הזו - הייתי רואה ומזהה את האיומים. בנט ואני היינו ערניים ובחנו את החומר המודיעיני בעיניים כבדות".
+צה"ל: כיבוש ג'בליה הושלם; חטיבה שלמה נוספה לחאן יונס
20:57 19/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אוגדה 162 השמידה את המערכת המבצעית של חמאס בשכונה וחיסלה מאות מחבלים  ▪  כ-500 חשודים נכנעו וצה"ל הספיק להרוס בתים של 60 מהם  ▪  הנכנעים העידו על חוסר שביעות רצון מהנהגת חמאס  ▪  הצבא ממשיך בפעילות בחאן יונס, תוך הגברת המאמצים ההנדסיים לאיתור וניטרול מנהרות תת-קרקעיות, לאחר שכ-1,500 פירים ותוואי מנהרות אותרו מאז החל התמרון הקרקעי
"ג'באליה היא לא הג'באליה שהייתה" [צילום: דובר צה''ל]
+הסתיימה פגישת ראש הממשלה עם משפחות חטופים: "יצאנו מעודדים"
20:57 19/12/23  |  עידן יוסף
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם 15 בני משפחות החטופים, ובסיומה מסרו על פגישה רצינית עם אוזן קשבת מצידו. רובי חן אביו של איתי שנחטף לרצועה, נכח בפגישה סיפר: "יצאנו מעודדים, מרגישים שנושא החטופים נמצא גבוה בסדר העדיפות.
+צה"ל תקף חוליית מחבלים בשטח לבנון
18:42 19/12/23  |  עידן יוסף
כלי טיס של חיל האוויר וכוחות צה"ל תקפו מוקדם יותר היום חוליית מחבלים נוספת במרחב שתולה.

בנוסף זוהו מספר שיגורים משטח לבנון לעבר שטח מדינת ישראל, צה"ל תקף באש את מקורות הירי.
+רוב האמריקנים בעד ישראל - אך התמיכה מפלגתית
18:36 19/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
47% מזדהים עם ישראל ו-20% עם הפלשתינים, אך התמיכה בישראל מובהקת בקרב הרפובליקנים בעוד שבין הדמוקרטים יש רוב לפלשתינים  ▪  57% מתנגדים למדיניותו של ביידן במלחמה
ביידן בביקורו בתל אביב באוקטובר [צילום: אוון ווצ'י, AP]
+הותר לפרסם: רס״ל (מיל׳) מעוז פניגשטיין מסוסיא נפל בקרב ברצועה
18:03 19/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
לוחם בגדוד 7008 של עוצבת חצי האש נפל בקרב בצפון רצועת עזה  ▪  התגורר בסוסיא והותיר אחריו אלמנה ותינוקת יתומה  ▪  מתחילת התמרון הקרקעי נהרגו 132 חיילי צה"ל ונפצעו 719
רס״ל (מיל׳) מעוז פניגשטיין
+הנהגת חמאס מסרבת לקיים מו"מ על חילופי שבויים
17:25 19/12/23  |  עידן יוסף
הנהגת חמאס טוענת כי התנועה מסרבת לקיים משא-ומתן על חילופי שבויים לאור המלחמה הישראלית המתמשכת, אך היא פתוחה לכל יוזמה להפסקת המלחמה (רויטרס).
+צה"ל תקף את מקורות הירי מלבנון
16:23 19/12/23  |  עידן יוסף
בהמשך להתרעות על חדירת כלי טיס עוין בצפון הארץ, זוהו מספר שיגורים משטח לבנון לעבר שטח מדינת ישראל.

בנוסף זוהה שיגור אחד מוקדם יותר היום לעבר מוצב צה"ל במרחב מלכיה.

צה"ל תקף באש את מקורות הירי.
+גופי השלטון נכשלו בטיפול במפונים בתחילת המלחמה
16:01 19/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
לא ניתן מענה כלכלי, קשיים במיצוי זכויות המפונים, פערי המיקלוט בקווי העימות נותרו בעינם, אין תקציב לכיתות הכוננות, כישלון חמור בבריאות הנפש, דרושה תוכנית סיוע לעסקים
אנגלמן בשדרות. 3,000 פניות [צילום: דוברות המבקר]
+"בית החולים - מתקן צבאי בשליטת חמאס. הביאו לשם חייל חטוף"
15:53 19/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הודה כי בבית החולים יש "כ-16 עובדים שהם פעילים צבאיים של עז א-דין אלקאסם  ▪  "הם מאמינים שבית חולים הוא מקום בטוח"  ▪  סיפר שחמאס משתמש באמבולנסים פרטיים: "יש לו צבע שונה, ואין לו לוחית רישוי"
כחלות. העובדים - פעילים של חמאס [צילום: תקשורת שב"כ]
+הביטוח הלאומי: מאז תחילת המלחמה 188,787 ביקשו דמי אבטלה
15:18 19/12/23  |  מירב ארד
על-פי נתוני הביטוח הלאומי: מאז תחילת המלחמה 188,787 ביקשו דמי אבטלה. 134,020 מהם יצאו לחל"ת שלא מרצון. מבין כלל מבקשי דמי האבטלה מהביטוח הלאומי: 59% בני 20-40, 40% בין גילי - 41-67 וישנן כ- 1,057 בקשות של בני 67 ומעלה.
+ראש הממשלה נתניהו שוחח עם ראש ממשלת הודו: "התוקפנות הח׳ותית ביוזמת אירן"
15:08 19/12/23  |  מירב ארד
ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום (ג׳) עם ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי.שני המנהיגים שוחחו על החשיבות של אבטחת חופש השיט במיצרי באב אל-מנדב, שמאוים על-ידי התוקפנות הח׳ותית ביוזמת אירן, והאינטרס העולמי למנוע פגיעה בכלכלה ובמסחר הבינלאומיים כמו גם בכלכלת הודו וישראל.

ראש ממשלת הודו ציין שחופש השייט הוא צורך גלובלי חיוני שיש להבטיחו. בנוסף שוחחו המנהיגים על קידום הבאת עובדים זרים מהודו למדינת ישראל. ראש הממשלה נתניהו הודה למודי על תמיכתה של הודו במלחמתה הצודקת של ישראל לחיסול ארגון הטרור חמאס.
+יו"ר ארגון נכי צה"ל בכנסת: מצפים לכ-10,000 מתמודדי פוסט טראומה
14:38 19/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
מפרוץ המלחמה ישנם 2,816 מטופלים חדשים באגף השיקום - 91% מהם מוגדרים כפצועים קל, 6% בינוני ו-3% קשה  ▪  ראש אגף השיקום: "פועלים אקטיבית כדי להגיע לפצועים כבר עכשיו; ללא תוספת משאבים לא נצליח לטפל בכולם"
[צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת]
+הלוחמים באוגדה 162 איתרו אתרים לייצור אמל"ח ומצבורי נשק
14:23 19/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הלוחמים פשטו על בתי פעילים בהם נמצא אמצעי לחימה רבים, מפות הכוללות תוואי מנהור משמעותי, ממצאים מודיעיניים רבים וכן תמונות ילדים חמושים לבושים במדי חמאס
תמונות ילדים עזתים לבושים במדי חמאס [צילום: דובר צה"ל]
מפות הכוללות תוואי מנהור משמעותי [צילום: דובר צה"ל]
+צה"ל תקף חוליית מחבלים בשטח לבנון
14:21 19/12/23  |  מירב ארד
כלי טיס של חיל-האוויר תקף מוקדם יותר היום חוליית מחבלים במרחב חניתה. כמו-כן, כוחות צה"ל תקפו בירי טנקים תשתית טרור של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון. בנוסף כוחות צה"ל ביצעו ירי ארטילרי להסרת איום במרחב ירון.

בהמשך להתרעות על חדירת כלי טיס עוין בצפון הארץ, לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה באמצעות מערכת "כיפת ברזל" מטרה אווירית חשודה שחצתה משטח לבנון לעבר שטח מדינת ישראל.

+לקפוץ מן הרכבת
13:52 19/12/23  |  דוד טונין   |   לרשימה המלאה
בקרב אנשי ימין רבים מתעוררים חששות לגבי המחיר שעתידה ישראל לשלם ביום שאחרי עבור תמיכת הממשל  ▪  במקרה זה האתנן עבור התמיכה בריסוק החמאס הוא מסירת הרצועה לאבו מאזן, הקמתה של מדינה פלשתינית ביו"ש ובעזה עם מעבר בטוח ועם חילופי שטחים על בסיס מתווה קלינטון משנת 2001
ביידן. לא להכנע ללחץ [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+מיליון תלמידים אינם מוגנים
13:38 19/12/23  |  שיר טורם-הספרי   |   לרשימה המלאה
במהלך השנים התבצע בהדרגה מיגון של מוסדות חינוך בקווי העימות בפריפריה, אולם גם שם קרוב ל-30 אחוזים מהמוסדות אינם מוגנים כראוי
בתי ספר ללא הגנה [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+המטח למרכז: לא התקבלו קריאות במד"א על נפגעים
13:29 19/12/23  |  מירב ארד
דוברות מד"א הודיעה כי "בהמשך לאזעקות בדקות האחרונות במרכז הארץ והשפלה, בשלב זה לא התקבלו קריאות על נפילות או נפגעים".
+נציגת צה"ל בוועדת הבריאות: מפרוץ הלחימה 47 חללי צה"ל עברו קצירת זרע
13:25 19/12/23  |  מירב ארד
מפרוץ הלחימה 47 חללי צה"ל עברו קצירת זרע, מתוכם 37 רווקים - כך מסרה נציגת צה"ל בוועדת הבריאות, בדיון על חוק שימוש בזרע של נפטר. פרופ' טליה אלדר-גבע, מנהלת מחלקת פריון במשרד הבריאות, הוסיפה כי 12 אזרחים נוספים עברו הליך דומה.

+לוחמים לבג"ץ: לדחות את הבחירות המקומיות עד לאחר המלחמה
13:05 19/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
שלושה קצינים ולוחם, המתמודדים לראשות ארבע רשויות מקומיות, טוענים שקיום הבחירות ב-30 בינואר יאלץ אותם לבחור בין שירות המילואים לבין הקמפיין ועלול לעוות את רצון הבוחר
"מאבקים פוליטיים מיותרים בעת הזו" [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
+אחרי יותר משבוע ללא מטחים למרכז: מטח רקטות לעבר גוש-דן
13:02 19/12/23  |  
אזעקות צבע אדום למרכז הארץ: ראשון לציון, בית דגן, כפר חב"ד, צפריה
תל אביב, בת-ים, קריית אונו, רחובות, רמת גן, אזור תעשיה נשר - רמלה, אחיסמך, אירוס
באר יעקב, בית חנן, בית עובד, גינתון, גן שורק, גני תקווה, ישרש, לוד, מצליח, נטעים
ניר צבי, נס ציונה, עיינות, רמלה, תעשיון צריפין, אחיעזר, גבעת ברנר, גני הדר, זיתן,
חמד, יגל, כפר ביל"ו, משמר השבעה.
+מנכ"לית הלל ישראל בכנסת: "רק שליש מהיהודים מרגישים בנוח להביע את העמדות שלהם"
12:42 19/12/23  |  מירב ארד
"רק שליש מהיהודים מרגישים בנוח להביע את העמדות שלהם" - כך אמרה נוגה ברנר סמיה, מנכ"לית הלל ישראל, מתוך הנתונים מהמחקר שערכו בדיון בוועדת המשנה למדיניוץ חוץ והסברה בנושא התפרצות גל אנטי-ישראליות בקמפוסים בארה"ב. היא והוסיפה: "כאן אולי הנקודה שזה חודר לחיי היום יום של הסטודנטים".
+בלדר כספים בולט של חמאס חוסל ברפיח
11:42 19/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
צבחי פרואנה, היה מעורב בהעברתם של עשרות מיליוני דולרים לטובת פעילות הלחימה של הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס

צבחי פרואנה. חלפן כספים בולט של חמאס [צילום: דובר צה"ל]
+מזכ"ל האו"ם ונציגתו ברשות הפלשתינית
10:59 19/12/23  |  רבקה שפק ליסק   |   לרשימה המלאה
החשבון התחיל ב-1917 מיד לאחר הצהרת בלפור שקבעה שליהודים יש זיקה היסטורית לפלשתינה ובריטניה שתמכה בהקמת בית לאומי ליהודים
הצהרת בלפור [צילום: לע"מ]
+מחבל ששיגר RPG חוסל בפשיטה משולבת של צק"ח 55
10:56 19/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הלוחמים איתרו מחסן אמצעי לחימה ובו מטעני חבלה, נשקים ורימונים  ▪  לוחמי יהל"ם והנדסה איתרו מטען שהוטמן בבי"ח בשג'עייה
אמצעי הלחימה שאותרו בשג'עייה ובח'אן יונס [צילום: דובר צה"ל]
[צילום: דובר צה"ל]
+אל תביטו לאחור
10:22 19/12/23  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
האחדות בקרב רובו המכריע של העם הייתה לעובדה, הנבואות השחורות הושלכו למחסן הגרוטאות של ההיסטוריה ומחדש, כעוף החול, עם נוצר וארץ קמה, מתחדשת, רעננה, תוססת
לכידות חברתית [צילום: מיכאל גלעדי/פלאש 90]
+מלחמה היא אירוע לאומי
09:49 19/12/23  |  רפי לאופרט   |   לרשימה המלאה
טירוף המערכות שאחז במדינה בשנת 2023 נמשך עד 7.10.23 כתנועת אנרכיה שביקשה להשתמש ברפורמה המשפטית לביצוע הפיכת חצר פוליטית  ▪  מ-7.10.2023, אותה תנועה מבקשת לנצל את מהלומת החמאס וחטיפת אזרחים מישראל שוב כדרך לשנות את הממשל במדינה במסווה של סוגיה הומנית  ▪  אנרכיה במלחמה היא חבלה במאמץ המלחמתי ועניין זה בפני עצמו מחייב חקירה ובדיקה כחלק מהאירוע כולו  ▪  מלחמה היא אירוע לאומי וכך ורק כך יש לנהלה
מחיר החיילים [צילום: איל מרגולין/פלאש 90]
+צה"ל הרס את דירת המחבל שביצע את הפיגוע בחווארה באוגוסט
09:37 19/12/23  |  מירב ארד
לוחמי צה״ל במילואים, הנדסה, שב״כ ומג״ב הרסו הלילה בכפר עקרבה שבחטיבת שומרון את דירתו של המחבל אוסמה בני פדל שביצע את הפיגוע בחווארה בתאריך 19.8.23 בו נרצחו שי ואביעד ניגרקר ז״ל.

כמו-כן, הכוחות עצרו עשרה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון, ביניהם ארבעה המזוהים עם ארגון הטרור חמאס.
+"יש לשבור את הגיון המערכה שלנו, להכריע את החיזבאללה"
09:35 19/12/23  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
חלק 19 בסדרת דיוני עומק עם אל"ם (מיל') ד"ר רונן איציק, מבכירי עמותת "הביטחוניסטים", הטוען שיש לשבור את הגיון המערכה שלנו, לתקוף ולהכריע את החיזבאללה
חילופי אש בין צה"ל לחיזבאללה בגבול הצפון[צילום: אייל מרגולין/פלאש 90]
+הותר לפרסום: שני חיילי מילואים נפלו בקרבות בצפון הרצועה
08:17 19/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
רס"ר (במיל') דניאל יעקב בן הרוש, וסרן (במיל') רותם יוסף לוי נפלו בקרבות ברצועה  ▪  שני לוחמי גולני נפצעו קשה בקרב בדרום הרצועה
סרן (במיל') רותם יוסף לוי ז"ל
רס"ר (במיל') דניאל יעקב בן הרוש ז"ל
+הסיכון החות'י לספנות הוא משמעותי ומסובך
08:09 19/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ארה"ב, המערב וישראל בוחנים כיצד להגיב על הפגיעה החות'ית בשיט בים האדום - מדווח אקונומיסט  ▪  כל החלופות הן בעייתיות ועלולות להוביל להסלמה, אך ייתכן שלא יהיה מנוס מפעולה צבאית
השתלטות החות'ים על "גלקסי לידר" בים האדום [צילום: AP]
+מלחמת ישראל-חמאס: קריאת השכמה
08:01 19/12/23  |  יורם אטינגר   |   לרשימה המלאה
מלחמת ישראל בחמאס וחיזבאללה שופכת אור על המלחמה המשותפת של ישראל וארה"ב בטרור האיסלאמי, הרואה בישראל מוצב קדמי של ארה"ב במזרח התיכון, שהשמדתו תקל על השגת היעד העליון - הכנעת המערב "הכופר" ובראשו ארה"ב
מטרה ברורה [צילום: ויסאם השלמון/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
150 עובדים לחקלאות ינחתו בארץ בימים הקרובים
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
אזולאי
19/12/23 15:49
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
בפעילות ממוקדת בלב רפיח, מטוס קרב של צה"ל חיסל (יום ג', 19.12.23) בהכוונה מודיעינית של אמ"ן ושב"כ את צבחי פרואנה, איש כספים בולט אשר היה מעורב בשנים האחרונות יחד עם אחיו באמצעות החלפנות "המסאת" שבבעלותם מועברים עשרות מיליוני דולרים לארגון הטרור חמאס, ולזרוע הצבאית של הארגון ברצועת עזה בפרט.
19/12/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
אתם טוענים שמה שקרה ב-7.10 לא מצדיק את מה שצה"ל עושה ברצועת עזה. ישראל נוסדה כתוצאה מהחלטות בינלאומיות לגבי הזכויות הלאומיות של היהודים לפלשתינה היא ארץ ישראל: הצהרת בלפור והחלטות חבר הלאומים והאו"ם. לישראל זכות קיום על-פי החוק הבינלאומי. למרבה הצער המזכ"ל הנוכחי של האו"ם ורבים מפקידיו עוינים את ישראל.
וות הקרב החטיבתי 55 ביצע פשיטות משולבות על תשתיות טרור בחאן יונס ובמהלכן חיסלו הלוחמים בירי מחבל אשר שיגר נ"ט מסוג RPG לעבר הכוח. הלוחמים איתרו מחסן אמצעי לחימה ובו מטעני חבלה, נשקים ורימונים.
19/12/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
רק לוועדת החקירה הממלכתית אשר חייבת לקום ולהיות בלתי תלויה, נטולת כל הקשר או אינטרס, לבד מהאינטרס הלאומי, מותר וחובה להביט לאחור. לנו האזרחים, אסור להביט לאחור.
תנועת האנרכיה שסממניה חוזרים עולים בתקשורת המגויסת של ישראל היא מהגורמים העיקריים שהביאו עלינו את מלחמת "חרבות ברזל", אם לא המרכזי שבהם. התנועה, שנרגעה למספר שבועות על-רקע הרצון הציבורי החזק לגלות אחדות, אחריות ושותפות גורל, התעייפה מהצב הסטטי שכפתה על עצמה והיא חוזרת לסורה, כשבמוקד ההפרעה לתפקוד הלאומי והפגיעה באינטרסים הלאומיים, היא מעמידה את שאלת החטופים. בשבוע האחרון התגברה מגמה זו. בעקבות האירוע הטראגי בו נהרגו 3 ישראלים חטופים על-ידי חיילי צה"ל בשטח אש אינטנסיבי בחאן יונס, לאחר שהצליחו להימלט משבי החמאס והיו קרובים מאוד לשחרור, התפרצה בתנועה זו ביקורת חסרת רסן על האירוע, ומתאונת ירי חמורה הפכה השאלה לשאלת מה קודם למה - האינטרס הלאומי לאינטרס סקטוריאלי כזה או אחר, או להפך; מי שיודע לעשות יותר רעש ולהזיק למורל הציבורי - מקבל עדיפות בתקשורת האנטי-ממשלתית והופך בחוסר אחריות משוועת, לנושא הלאומי הראשון במעלה.
19/12/2023  |  רפי לאופרט  |   יומני בלוגרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
גדעון סער והציג בעיה קשה, כיצד לאזן בין הצורך באחדות נוכח איומים מזרח תיכוניים רציניים לבין החובה להגן על הדמוקרטיה, ומסקנתו נאמרה בקול צלול כי בנימין נתניהו צריך להתפטר
איתמר לוין
איתמר לוין
הכנה מעולה בתיקי תביעות קטנות מאפשרת לרשמת הבכירה מיכל בר לסיים אותם ללא צורך בשמיעת הוכחות. יש שופטים הנוהגים אחרת, אך אין לפסול גם גישה זו
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
ישראל טרם הפנימה את מלוא הערך של דיפלומטיה דינמית ציבורית ולוחמה פסיכולוגית מתוחכמת    גופי הסברה המבוזרים בין מסגרות וגופים מיניסטריאליים וביטחוניים שונים אינם מתפקדים כראוי ונראה ...
מרדכי ליפמן
מרדכי ליפמן
טייסי חיל-האוויר גרים עם משפחותיהם בבסיסי החייל, דקת טיסה מהעוטף    מדוע לא המריאו?    הנימוקים להוצאה הגדולה על בסיסי חיל-האוויר (גני ילדים, מרפאות, מרכזי סחר), היו כשרים למהדרין: ה...
רני צים. הון עצמי גבוה מהשווה בבורסה [צילום: יח"צ]
שלומי ארדן
היציאה הקרובה של רני צים מפסגות יחד עם מהלכים עסקיים שאפרט כאן מסמנים נקודת מפנה בחברה עצמה ובאופן שבו השוק מעריך אותה
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il