|   15:07:40
דלג
  יורם דורי  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
כל מה שצריך לדעת על הפסקת הריון
כתיבת המומחים
מתנות שמרגשות: איך לבחור את המתנה המושלמת
[צילום: דור פזואלו/פלאש 90]

קבוצת עובדי חקלאות נוספת מסרילנקה מגיעה לישראל

עובדי החקלאות מסרילנקה עברו מיון קפדני בארץ מוצאם ונבדקה כשירותם לעבודה בחקלאות כמו-כן קיבלו העובדים הדרכה ממוקדת בעניין ביטחון ובטיחות בעבודה
27/12/2023  |   יורם דורי   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

קבוצה רביעית של עובדי חקלאות מסרילנקה נחתה בארץ ביום ראשון במסגרת יישום ההסכם הבילטרלי שנחתם לפני חודש ומחצה בין ישראל לסרילנקה בהובלת רשות ההגירה והאוכלוסין בסיוע המרכז להגירה בינלאומית ולקליטה (CIMI).

מ-CIMI המרכז להגירה בינלאומית ולקליטה נמסר כי ההסכם הבילטרלי עם סרי לנקה לגבי עובדי חקלאות מארץ זו, שנחתם בעקבות הסכם לגבי עובדות סיעוד מארץ זו בא כדי לתת מענה מהיר וראשוני למצוקת כוח האדם בחקלאות כתוצאה מעזיבת הפועלים התאילנדים והאיסור על-כניסת עובדים פלשתינים. ההסכם סוכם בשיחות שקיימה משלחת שהובילה עו"ד ענבל משש ראש מנהל עובדים זרים ברשות ההגירה בה השתתפה גם מרגריטה גורודניצקי סמנכ"לית CIMI.

עובדי החקלאות מסרילנקה עברו מיון קפדני בארץ מוצאם ונבדקה כשירותם לעבודה בחקלאות. כמו-כן קיבלו העובדים הדרכה ממוקדת בעניין ביטחון ובטיחות בעבודה.

יו"ר CIMI, ארנון מנטבר הדגיש את חשיבות ההסכמים הבילטרליים ושיתוף הפעולה של המרכז עם רשות ההגירה והאוכלוסין המאפשר הגעת עובדים נדרשים תוך פרק זמן קצר. ההסכמים הבילטרליים, לדברי מנטבר "מונעים עבדות מודרנית".

תאריך:  27/12/2023   |   עודכן:  27/12/2023
יורם דורי
+שב"כ קיבל בקיץ ידיעת זהב ממקור אנושי על מתקפת הפתע ולא נערך בהתאם
00:19 28/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אזהרה קונקרטית על כך שחמאס מתכנן מתקפה מיד אחרי יום הכיפורים הגיעה לשב"כ בקיץ המידע, שהגיע ממקור אנושי מעזה, "סומן כמידע לא משמעותי"  ▪  בצרפת התפרסם כי נסראללה עודכן חצי שעה לפני פרוץ המתקפה  ▪  המתקפה תוכננה כשנתיים, חלק מהמחבלים התאמנו בלבנון ובכיר חמאס בחו"ל הגיע להיפגש עם סינוואר בעזה
בר. המידע לא הועבר לדרגים הגבוהים [צילום: לע"ם]
+הגרי: בלבנון נהרגו למעלה מ-150 מחבלים, מתוכם 129 מחיזבאללה
23:17 27/12/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי בהצהרתו: "עוד אמר כי בלבנון נהרגו למעלה מ-150 מחבלים, מתוכם 129 מחבלי חיזבאללה. "חיזבאללה משלם מחיר כבד על הפעילות הזאת, וישלם מחיר כבד יותר אם הוא ימשיך לעשות את זה", אמר הגרי. "אנחנו נחושים מאוד לתקוף שם. כל חוליה שמנסה לחדור לשטח הארץ ולירות לכיווננו. מעבר לזה, אנחנו תוקפים את כל התשתיות שחיזבאללה בנה סמוך לגבול. בסופו של יום, יש לנו משימה שתיקח זמן על-מנת לייצר את הביטחון לתושבי הצפון לחזור, וזה על-ידי הרחקת חיזבאללה מקו הגבול, על-מנת שהתושבים ירגישו ביטחון ויהיה להם ביטחון שהם יחזרו לחיות בצפון - וזה יקח זמן".
+נתניהו ומקרון שוחחו: "ישראל נחושה להחזיר את תושביה לבתיהם בכל דרך"
23:15 27/12/23  |  עידן יוסף
ראש הממשלה נתניהו שוחח עם נשיא צרפת מקרון, והודה לו על "מעורבותה של צרפת בהגנה על חופש השיט בים סוף, ועל נכונותה לסייע להשבת הביטחון בגבולה של ישראל עם לבנון". מקרון עודכן בהתפתחויות המלחמה בעזה, ובמאמצים להביא לשחרור החטופים. נתניהו ביקש ממקרון להמשיך לפעול למען שחרורם, והבהיר כי "ישראל נחושה לפעול לחזרת התושבים בצפון ובדרום לבתיהם בכל דרך".

נתניהו הודה למקרון על מעורבותה של צרפת בהגנה על חופש השיט בים סוף, ועל נכונותה לסייע להשבת הביטחון בגבולה של ישראל עם לבנון.
+לראשונה: כטב"ם נפץ נפל בדרום רמת הגולן, אין נפגעים בגוף
23:14 27/12/23  |  עידן יוסף
לראשונה מתחילת המלחמה: כטב"ם נפץ ששוגרה מסוריה לעבר אזור קצרין התפוצץ בשטח לא מאוכלס בדרום רמת הגולן. נזק נגרם למבנה, אין נפגעים בגוף. האירוע מתרחש יומיים אחרי חיסול הבכיר האירני באזור דמשק המיוחס בתקשורת האירנית לישראל.

המיליציות הפרו-אירניות בעירק לקחו אחריות על השיגור ומסרו: "פגענו במטרה חיונית". הן טוענות במקביל, כי לפנות בוקר הן תקפו "מרכז ריגול טכני של ישראל" בצפון מזרח העיר ארביל, בירת החבל הכורדי בצפון עירק.
+3 פירי מנהרות הושמדו במרחב בית החולים רנתיסי
23:12 27/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הפירים מחוברים ברשת תת-קרקעית רחבה העוברת העומק עשרות מטרים ולאורך כמה קילומטרים לנקודות אסטרטגיות בלב עזה  ▪  במרחב פרדסים אותרו חמישה פירים התקפיים ובורות שיגור  ▪  חיסול מחבלים מהאוויר במהלך היתקלות של כוח נח"ל
תצלום אוויר של מרחב ביה"ח "רנתיסי" ומיקום הפירים בסמוך אליו [צילום: דובר צה''ל]
+מכסת האוהדים המותרת במגרשים תעלה ממחר ל-15,000
23:01 27/12/23  |  עידן יוסף
שר התרבות והספורט מיקי זוהר סיכם עם מפקד פיקוד העורף אלוף רפי מילוא כי ממחר יוכלו להיכנס לכל אצטדיונים 15,000 אוהדים, ללא התחשבות בגודל האצטדיון. משחקי ליגת העל הצפויים להתחדש בשבת הקרובה.

הנחיות פיקוד העורף למשמע אזעקה באצטדיון הן להתכופף במקום, לשים ידיים על הראש ולהתפזר ביציע. זוהר: "אני מקווה כי הרחבת המתווה תביא לרוח ספורטיבית חזקה ולמשחק טוב יותר ובטוח כי אוהדי הקבוצות יתנהגו בהתאם להנחיות מצילות החיים של פיקוד העורף ויתרמו במיצגים להסברה בעולם הספורט הבינלאומי".
+ישראל דוחה בתוקף את היוזמה המצרית לעסקת חטופים
21:53 27/12/23  |  עידן יוסף
גורמים בכירים בישראל: "ההצעה המצרית לעסקת שחרור החטופים שמונחת על הפרק אינה באה בחשבון. ישראל לא מוכנה לשמוע על זה. עם זאת, מנסים להתקדם על ההצעה הקטרית״ (חדשות 12).
+גורמים בקואליציה: גנץ נסוג מהפשרה שהסכים לה
21:48 27/12/23  |  עידן יוסף
גורמים בקואליציה: גנץ נסוג מהפשרה שהסכים לה היום אחרי ישיבת הממשלה. נתניהו ובן-גביר יצאו מהפגישה כאילו הושג סיכום עימו.
+בלי עין: תיעוד חדש של רב-המרצחים מוחמד דף
21:34 27/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בצה"ל השיגו תמונה חדשה של מפקד הזרוע הצבאית של החמאס, ששרד כמה ניסיונות חיסול  ▪  בתמונה, שכנראה צולמה בחוץ ולא במעבה האדמה, נראה דף עם שיער מאפיר ושונה מבעבר
דף. התמונה המעודכנת
+שדה התעופה הבינלאומי בדמשק שב לפעילות
20:58 27/12/23  |  עידן יוסף
מקורות אופוזיציה סורים: שדה התעופה הבינלאומי בדמשק שב לפעילות הערב לאחר שנפגע בשבועות האחרונים מתקיפות צה"ל שהשביתו אותו לפרקי זמן ארוכים.

+השר סמוטריץ' דורש שהקבינט יכריע במדיניות הפעלת האש בקרבת החטופים
20:55 27/12/23  |  עידן יוסף
השר בצלאל סמוטריץ׳ דרש אתמול מנתניהו בישיבת הקבינט להביא את מדיניות הפעלת האש באזור החטופים לדיון והכרעה בקבינט ״זו לא החלטה של הצבא״. הוא סירב להתייחס לפרסום בנושא ואמר כי אינו מתייחס לתוכנם החסוי של דיוני הקבינט. בישיבת הממשלה ב-7.10 הביע דעתו, שצריך לפעול באכזריות בלי להתחשב יותר מדי בחטופים, ולא ידוע האם הוא עדיין אוחז בדעה זו (כאן חדשות).
+סיכוי אפסי שמדינה ערבית תקבל אחריות על עזה
20:51 27/12/23  |  עידן יוסף
בממשל ביידן סבורים כי הסיכוי שאחת ממדינות ערב תקבל אחריות על עזה - אפסי (ישראל היום).

+הרצוג: דברי ארדואן פוגעים עמוקות בנפשו של כל יהודי
20:45 27/12/23  |  עידן יוסף
נשיא המדינה יצחק הרצוג: אני מגנה ודוחה בתוקף את דבריו של נשיא טורקיה ארדואן. בהיסטוריה האנושית לא היה אירוע כשואה הנוראה, ודבריו פוגעים עמוקות בנפשו של כל יהודי באשר הוא ובזכרם של מיליוני היהודים שנספו בשואה. הציווי "לעולם לא עוד" עומד כל העת לנגד עיני מדינת ישראל - מדינת העם היהודי - המחויבת לביטחונו והגנתו של כל יהודי. אין מאבק צודק מהמלחמה בארגון הטרור חמאס, שרצח יהודים באכזריות וברבריות, כמו גם מוסלמים ובני לאומים ודתות שונות.

+גנץ: יש מי שיושבים בקבינטים בלילות ומזרימים רעל בימים
20:07 27/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
"יש מי שמרשים לעצמם לחזור ל-6 באוקטובר, וזה נכון גם למי שחושבים שנכון להחליף ראשי זרועות בזמן מלחמה, תוך פגיעה בלכידות שלנו"  ▪  "אם העולם וממשלת לבנון לא יעצרו את הירי, צה"ל יעשה זאת. אנחנו אחראים להחזיר את תושבי הצפון והדרום לבתיהם ולספק להם ביטחון"
גנץ. "אנחנו בממשלה כדי לנצח" [צילום: נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90]
+המשנה ליועהמ"ש: רשיונות נשק הוענקו שלא כחוק
18:17 27/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
גיל לימון: חלק מהדרכים היצירתיות שחיפש המשרד לביטחון לאומי התבררו כלא-חוקיות  ▪  צביקה פוגל: אני לא מאמין שניתנו רשיונות לאנשים לא-ראויים
"לא צריך ראיון, רק מטווח" [צילום אילוסטרציה: מיכאל גלעדי, פלאש 90]
+תביעה: בנק מזרחי מנע תרומת אברמוביץ לזק"א
17:46 27/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המיליארדר היהודי-רוסי ביקש לתרום לארגון 8 מיליון שקל בעקבות 7 באוקטובר, אך הבנק סירב להעביר את הכסף בשל העיצומים הבריטיים שהוטלו עליו ברקע המלחמה באוקראינה
אברמוביץ. מוערך ב-6.9 מיליארד דולר [צילום: מאט דונהם, AP]
+הממשלה דחתה את ההכרעה לגבי הבחירות המקומיות
17:45 27/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ביקשה מצה"ל להעביר את עמדתו בנוגע לאפשרות לשחרר 2,189 מועמדים הנמצאים כעת בשירות פעיל  ▪  הבחירות נדחו ל-31 בינואר; סמוטריץ' מבקש דחייה נוספת
יש גם עתירה לבג"ץ [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
+המשנה ליועהמ"ש: חלק מרשיונות הנשק - שלא כחוק
17:07 27/12/23  |  
חלק מרשיונות הנשק שניתנו מאז תחילת המלחמה, הוענקו שלא כחוק - אומר (27.12.23) המשנה ליועצת המשפטית לממשלה, גיל לימון, בדיון בוועדה לביטחון לאומי. "אני מבין את המציאות שהמשרד לביטחון לאומי היה בה בתחילת המלחמה, הצורך היה מאוד ברור והמשרד ניסה לתת מענה. חלק מהדרכים האלה בדיעבד התבררו שהן לא חוקיות. עכשיו אנחנו נדרשים לשאלה מה המשמעות של הרישיונות האלה. אנחנו רוצים לעזור למשרד לחלק כלי נשק בהתאם לחוק", הוסיף.
+הלוי: צריכים להיות מוכנים להתקפה בצפון אם נידרש לכך
16:44 27/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
הרמטכ"ל מבהיר שיידרש זמן להחזרת תושבי גבול הצפון  ▪  שר החוץ מזהיר שישראל תשמור לעצמה את כל האופציות, אם חיזבאללה לא יקיים את החלטת מועצת הביטחון 1701 וייסוג אל מעבר לנהר הליטאני  ▪  חיזבאללה שיגר 30 רקטות לקרית שמונה, בית אחד נפגע
הלוי וגורדין, היום בפיקוד צפון [צילום: דובר צה"ל]
+נתניהו: ארדואן מבצע רצח עם בכורדים
16:33 27/12/23  |  
"ארדואן, שמבצע רצח עם בכורדים, שמחזיק שיא עולמי בכליאת עיתונאים שמתנגדים לשלטונו - הוא האחרון שיכול להטיף לנו מוסר", אומר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתגובה לדבריו של נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, אשר השווה אותו להיטלר. "צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם שנלחם ומחסל את ארגון הטרור המתועב והאכזרי ביותר בעולם, חמאס-דאעש, שביצע פשעים נגד האנושות ושארדואן משבח אותו ומארח את בכיריו".
+תיעוד מיוחד ממצלמות הגוף של לוחמי עוצבת הקומנדו
15:38 27/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הלוחמים פשטו והשמידו תשתיות טרור רבות בהן איתרו אמצעי לחימה ומסמכים מודיעיניים  ▪  הם פשטו על מתחם תצפיות של מחבלי החמאס שמוקם במסגד
[צילום: דובר צה''ל]
+בשורה לחיילי מילואים עצמאים: 360 מ"ש לקרן שתעניק אשראי בתנאים טובים יותר
14:42 27/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הסכום יבסס אשראי בגובה מיליארד שקל שיועמד לטובת חיילי המילואים העצמאים  ▪  חברי ועדת הכספים דרשו כי תנאי ההלוואות מצד הבנקים ישופרו וכי החשב הכללי יציג בפני הוועדה את התנאים הסופיים
הרמטכ"ל עם חיילי מילואים ברצועה [צילום: דובר צה''ל]
+קהיר: נשיא מצרים ומלך ירדן נפגשים לדון במצב בעזה
14:24 27/12/23  |  עידן יוסף
בקהיר יתקיים היום מפגש פסגה בין עבדאללה מלך ירדן לנשיא מצרים א-סיסי כדי לדון במלחמה בעזה. ברקע נמשכים המגעים וההתייעצויות בעניין היוזמה שהעלתה מצרים להשבת החטופים והפסקת אש.

מנהיג הזרוע המדינית של חמאס, חאלד משעל, בריאיון לעיתון הצרפתי "לה פיגרו": "המטרה היא סיום הכיבוש הישראלי. חמאס מושרש בפלשתינים בעזה ובגדה. השמדת חמאס משמעה השמדת העם הפלשתיני. לעולם לא נפגע באירופה או במקום אחר. מוכנים לשותפות עם אש"ף".
+נשיא טורקיה ארדואן: "נתניהו לא שונה מהיטלר"
14:20 27/12/23  |  עידן יוסף
עוד אמר ארדואן: "צפינו במחנות הנאצים של ישראל. איזו מין עבודה זו? הם מדברים על היטלר בצורה מוזרה, מה ההבדל בינם לבין היטלר? הם עוד יגרמו לנו להתגעגע אליו".

+משפחת החלל התבשרה על מותו במהלך ביקור הנשיא
14:11 27/12/23  |  עידן יוסף
אבי שמריז שיתף הבוקר ב׳רדיו 103׳ כיצד שמע על נפילתו של קרוב משפחתו שי שמריז: "הנשיא הגיע לנחם אותנו ובאמצע הישיבה הוא שאל אם אנחנו יודעים מי זה שי, והוא בישר לנו שהוא נהרג בעזה, והכל התהפך. הנשיא בא לעודד אותנו ולרומם את רוחנו ופתאום אנחנו מקבלים עוד בשורת איוב שנכנסת לנו בדלת".
+תעסוקה וצמיחה גם בעת מלחמה
14:11 27/12/23  |  רוני מזרחי   |   לרשימה המלאה
ביד אחת הם מסרבים בכל תוקף להוריד את שער הריבית, וביד שנייה מסבירים לנו מה שכל סטודנט שנה א' יודע, ששיעור הצמיחה יקטן משמעותית
לפעול 24/7 [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+דובר משמרות המהפכה קושר בין מתקפת הפתע לחיסול קאסם סולימאני
14:05 27/12/23  |  עידן יוסף
דובר משמרות המהפכה: ״תגובתנו על חיסולו של רזי מוסווי תהיה פעולה מדויקת בשילוב עם פעולה של חזית ההתנגדות. פעולות התגמול הללו יימשכו בזמנים ובמקומות שונים״. עוד הוסיף: "מבצע מבול אל-אקצה הוא אחת התגובות על חיסולו של קאסם סולימאני".
+המבקר אנגלמן מפרסם את נושאי הביקורת על המלחמה
13:19 27/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הבדיקה תתמקד בשני מישורים: ההיערכות המוקדמת של הממשלה והמענה שניתן בפועל במהלך המלחמה  ▪  היא תבחן גם את האחריות האישית של כל הגורמים הרלוונטיים  ▪  אנגלמן: "נהפוך כל אבן כדי לחשוף את הכשלים לפני, תוך כדי ואחרי הטבח ב-7.10. נבחן את האחריות האישית לכשלים בכל הדרגים - המדיני, הצבאי והאזרחי"
אנגלמן. אירוע משנה מציאות ברמה הלאומית
+חיזבאללה: הירי לראש הנקרה כוון לבסיס של חיל-הים
12:56 27/12/23  |  עידן יוסף
‏חיזבאללה מקבל אחריות על המטח לעבר ראש הנקרה. בהודעה נטען שהירי כוון לבסיס של חיל-הים. ‏קבלת האחריות של חיזבאללה לירי לעבר ראש הנקרה היא כללית ("לאות תמיכה בעם הפלשתיני") ולא על התקיפה הישראלית אמש בבנת ג'ביל שבה נהרגו שלושה, בהם פעיל הארגון עלי בזי.

מדובר צה"ל נמסר: "כוחות צה"ל תקפו את מקורות הירי. כמו-כן, במהלך הלילה מטוס קרב של חיל-האוויר תקף אתר צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון. בנוסף, בשעות הבוקר כוחות צה"ל תקפו מרחבים נוספים בשטח לבנון".

+המידע על מתווה הסיוע של בנק ישראל למילואימניקים לא הועבר לצה"ל
12:44 27/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
כך נחשף בוועדת הכלכלה בדיון בסיוע לאנשי ונשות המילואים  ▪  היו"ר ביטן ביקש לעדכן ולשדרג את מתווה הסיוע לחיילי המילואים בדגש על סיוע מוגדל לבעלי העסקים שנפגעו - ודרש שכל מתווה יחול למפרע מאוקטובר
שגית בכנר - יועצת ארגונית ונציגת פורום נשות המילואים [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+אני מחבק בחום את 7 באוקטובר 1946
12:16 27/12/23  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
בבוקרו של 7 באוקטובר 1946 לא רק קיבוץ בארי התעורר לבנייה, יחד עם בארי התעוררו עוד 10 ישובים חדשים לאחר שבמהלך ה-6-5 באוקטובר זרמו מאות חלוצים מרחבי הארץ כדי שבבוקרו של 7 באוקטובר יזדקרו על מפת ארץ ישראל 11 ישובים חדשים
קיבוץ בארי [צילום: זולטן קלוגר/לע"מ]
+הפגזות ללא הפסקה
12:05 27/12/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה

פטריית עשן [צילום: אוהד זוויגנברג/AP]
+יומן מלחמה, היום ה-81
11:53 27/12/23  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
כל יום במלחמה הזאת הוא מכה, גם בימים שרואים יותר אור מצל, כי הממשלה הזאת הייתה שבויה בקונספציה רחבה פי כמה וכמה מן החטא של ביבי
נתניהו. צעד הפוך [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+גורם באו"ם: "ישראל שואפת לשנות לצמיתות את הרכב אוכלוסיית עזה"
11:37 27/12/23  |  עידן יוסף
בהודעה שפרסם משרד הנציב העליון של האו"ם לזכויות אדם, אמרה הכתבת המיוחדת בנושא זכויותיהם של עקורים, פאולה גביריה בטנקור: "ישראל שואפת לשנות לצמיתות את הרכב אוכלוסיית עזה עם הוראות הפינוי ההולכות והמתרחבות, לצד ההתקפות הנרחבות והשיטתיות על אזרחים ותשתיות אזרחיות בדרום עזה".

אילון לוי, דובר הממשלה ממערך ההסברה הלאומי, הגיב לדבריה בטוויטר וטען כי ישראל ייעדה את אזור אל-מואסי כאזור הומניטרי עוד לפני התמרון הקרקעי, וקראה לאזרחים עזתים להתפנות לשם באופן זמני בעבור ביטחונם. לוי מתח ביקורת על כישלונו של האו"ם לגנות את חמאס על שיגור רקטות לעבר ישראל מתוך השטח ההומניטרי, והדגיש את ההכרח להגן על אזרחים מפני ארגון הטרור.
+צרפת מודאגת מהכרזת ישראל לגבי משך הלחימה
11:35 27/12/23  |  עידן יוסף
משרד החוץ הצרפתי: "מודאגים מאוד מההכרזה של ישראל כי תגביר ותאריך את הלחימה נגד חמאס בעזה". בהצהרת המשרד עוד נאמר כי צרפת "חוזרת בתוקף על קריאתה להפוגה מיידית שתוביל להפסקת אש", תוך גינוי "ההפצצה השיטתית ששוב גבתה קורבנות אזרחים רבים בימים האחרונים".
+נשיא קובה: ישראל מדינת טרור
11:33 27/12/23  |  עידן יוסף
נשיא קובה מיגל דיאס קנאל: "ישראל מדינת טרור שמבצעת רצח עם בפלשתינים".
+גורם צבאי: המחוסלים בבנת ג'בל היו מחבלים ולא אזרחים
11:29 27/12/23  |  עידן יוסף
בלבנון מדווחים כי 3 אזרחים נהרגו בתקיפת צה״ל הלילה בעיירה בנת ג׳ביל בדרום לבנון. גורם צבאי מבהיר: מדובר בשני מחבלים ואשתו של אחד מהם שחוסלו. התקיפה הייתה על בית ששימש אותם לפעילות טרור.
זירת התקיפה
+משלחת הג'יהאד האיסלאמי מאיימת לא לשוב לקהיר
11:27 27/12/23  |  עידן יוסף
משלחת הג'יהאד האיסלאמי לקהיר: לא נשוב בקרוב למצרים, אם היא לא תצליח להשיג הסכמה ישראלית להפסקת הלחימה.

מקור בפלגים הפלשתיניים הכחיש בפני הערוץ הסעודי אל-חדת' שחמאס והג'יהאד האיסלאמי דחו את ההצעה המצרית. לדבריו יש דיון מעמיק בהצעה, שכוללת הפוגה זמנית שתוביל להפסקת אש. בכיר חמאס אוסמה חמדאן הוסיף אמש כי הם פתוחים לכל הצעה שכוללת הפסקת אש כוללת.
+סגן השגריר בהודו: "רמות האבטחה והאיום גבוהות מאוד"
11:25 27/12/23  |  עידן יוסף
הפיצוץ סמוך לשגרירות ישראל בניו-דלהי. סגן שגריר ישראל בהודו אוהד קינר אומר בריאיון לגלי צה"ל: "נס שלא קרה כלום לאף אחד, אמנם לא פונינו, אבל רמות האבטחה והאיום גבוהות מאוד תקופה ארוכה".
+לאחרונה יורט מל"ט שכנראה נועד לפגוע באסדת כריש
11:24 27/12/23  |  עידן יוסף
דורון קדוש: הותר לפרסום: מל״ט מתוצרת אירנית ששוגר מעירק יורט בתקופה האחרונה מעל הים התיכון, מול חופי ביירות. המל״ט שוגר כנראה בידי המיליציות האירניות, אך לפי גורמי ביטחון זה נעשה כיוזמה שלהם ולא כהנחייה של חיזבאללה. על-פי ההערכות, ייתכן שגם מל״ט זה שיורט מעל הים התיכון עשה את דרכו לאסדת כריש.
+פרק חובה
11:23 27/12/23  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
למלחמה מחירים רבים ובהם כואבים ונוראים ביותר, חללים, פצועים, עקורים ובמלחמה זו גם חטופים, מחיר שלא ניתן לכמת אותו, מחיר שאין לו גבולות, מחיר של יגון וצער
מחיר כואב ונורא [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+18 רקטות נורו במטח לראש הנקרה
11:22 27/12/23  |  עידן יוסף
ירי לראש הנקרה: מטח כבד של 18 רקטות - 8 מהן יורטו. בעקבות הירי לגליל המערבי נחסמו לתנועה צירים הסמוכים לגבול באזור שלומי, ראש הנקרה ואכזיב.
+עוד לא "שש אחרי"
10:38 27/12/23  |  זלמן שובל   |   לרשימה המלאה
נותרה עוד כברת דרך ל"שש אחרי המלחמה" והמערכה איננה רק צבאית אלא גם מדינית, הן מצד ידידינו האמריקנים שבשלב זה אינם קובעים לנו מגבלת-זמן, אך גם מצד אויבינו וגורמים בינלאומיים שונים שתמונות ההרס והנזק, חלקן המפוברקות, מחמשות את התעמולה נגדנו
הצלחה [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+"יחד ננצח"
10:16 27/12/23  |  צבי גיל   |   לרשימה המלאה
סיסמה בשעתה שפג תוקפה עד להודעה חדשה  ▪  לאחר המעשים האכזריים והנוראיים שאנשי חמאס ביצעו בישראל ב-7 באוקטובר, ההחלטה הנחושה הציבורית הייתה שיש להעניש את החמאס בצורה הדרסטית ביותר  ▪  ההלם במערכת המדינית והצבאית והתגובה הציבורית דרשו גיוס כל המשאבים האפשריים כדי להכות באויב האכזרי הזה וכרגיל במקרים אלה ניצחון על האויב הוא הסיסמה המתאימה
הסיסמה המתאימה [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+דרמר, סאליבן ובלינקן דנו על היום שאחרי
10:11 27/12/23  |  
השר לעניינים אסטרטגיים וחבר קבינט המלחמה, רון דרמר, נועד הלילה (28.12.23) עם בכירים בממשל ביידן, בהם היועץ לביטחון לאומי, ג'ייק סאליבן ושר החוץ, אנתוני בלינקן. הפגישה ארכה למעלה מארבע שעות, ובמרכזה עמד דיון נרחב בסוגיית היום שאחרי המלחמה בעזה, ובעיקר הביטחון והממשל ברצועה. עוד נדונו המאמצים לשחרור החטופים, הסיוע ההומניטרי לרצועה והמעבר של צה"ל לשלב הבא בלחימה.

+290 פלשתינים חוסלו ביו"ש מתחילת המלחמה
08:30 27/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
2,500 מבוקשים נעצרו, מתוכם 1,300 פעילי חמאס  ▪  הלילה: מל"ט חיסל חוליית מחבלים במחנה הפליטים נור א-שמס
כוחות צה"ל בג'נין [צילום: נאסר אישתייה, פלאש 90]
+7 באוקטובר והמלחמה יעצבו את דמותה של ישראל למשך שנים
08:10 27/12/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
חשבון הנפש של השמאל ומשבר האמון בימין  ▪  ההתקרבות של החרדים ושל הערבים למרכז החברה  ▪  המדיניות כלפי הפלשתינים ועתידו של נתניהו  ▪  אובדן תחושת הביטחון האישי וחוסר האמון במנהיגים
אחדות שלא ניתן היה אפילו לדמיין [צילום: מרים אלסטר, פלאש 90]
+שלושה לוחמים בחטיבת גבעתי נפלו בצפון הרצועה
06:05 27/12/23  |     |   לרשימה המלאה
ההרוגים: סגן ירון אליעזר צ'יטיז, סמ"ר אפרים יכמן וסמ"ר איתי ביטון  ▪  498 חיילים נהרגו מאז פרוץ המלחמה
איתי בוטון, ירון צ'יטיז, אפרים יכמן [צילום: דובר צה"ל]
+9 מיליארד שקל יוענקו למשרתי מילואים ובני משפחותיהם
04:12 27/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
תוכנית הממשלה כוללת תגמולים ומענקים, מענה לעצמאים ומעסיקים, מעטפת משפחתית וכלכלית ומעטפת משלימה  ▪  מעניקה בין היתר: הגדלת מענקי המילואים, מענק כלכלת בית, מענקים לעצמאים, מענקי ליווי נפשי וזוגי וכן מענקים להורים לילדים עם צרכים מיוחדים
בצלאל סמוטריץ' ויואב גלנט [צילום: עוז שכטר/לע"מ]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
קבוצת עובדי חקלאות נוספת מסרילנקה מגיעה לישראל
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
הפרק הזה חייב להירשם בתולדות העם היהודי. אין צורך בסקרי עומק, בניתוחים אקדמאיים, בהתפלפלויות כדי לדעת כי במלחמה הזו העם מדבר בקול אחד. הרוב המוחלט של העם מבהיר להנהגה הצבאית ולהנהגה המדינית, לא עוד, הכרעה ועכשיו. הרוח הנשבת מהלוחמים בחזית והרוח המנשבת מהעורף משתלבות זו בזו, הרוח היהודית-הישראלית שאין שני לה בעולם, אין המדובר במטרה פוליטית כי אם במטרה קיומית חוצה את העם, הכרעת החמאס, לא פחות.
"התמרון הישראלי בעזה עד כה הוא הצלחה משמעותית לא רק מבחינה טקטית בשדה הקרב אלא גם מבחינה אסטרטגית כגורם מרתיע כלפי החיזבאללה בלבנון ותוקפנים פוטנציאלים אחרים", כך אמר לי בשבוע שעבר אחד המומחים הבולטים בתחום האסטרטגיה והתיאורטיקה הצבאית בארה"ב, כשהוא מדגיש ש"ההפצצות וההפגזות הכבדות הן חלק בלתי נפרד מההצלחה, שכן כשמנהיגי החיזבאללה רואים את ממדי ההרס בעזה הם אינם מתעלמים ממה שעלול להתרחש גם אצלם" ומצד שני, הנחישות והיעילות של צה"ל אינן נעלמות מעיני המדינות הערביות שרואות בחמאס ובפונדמנטליזם האיסלאמי איום על יציבותן וההערכה כלפי הכושר הצבאי-טכנולוגי של ישראל עוד גברה לאור יירוט הטיל הבליסטי החות'י, פעולה שהייתה בבחינת פריצת-דרך עולמית שמדינות כמו סעודיה והאמירויות בוודאי עקבו אחריה בעניין רב. המומחה הנ"ל גם התייחס למספר הקורבנות בצד הישראלי וקבע שהוא "סביר"- מסקנה מקצועית שלאוזניים ישראליות ויהודיות בכלל קשה לשמוע, ובפרט השבוע.
27/12/2023  |  זלמן שובל  |   יומני בלוגרים

27/12/2023  |  צבי גיל  |   יומני בלוגרים
סיכום ביניים של פעילות צה"ל ביהודה ושומרון מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל: 290 פלשתינים - רובם מחבלים - חוסלו במבצעים הנרחבים לסיכול הטרור ולמעלה מ-2,500 מבוקשים נעצרו, בהם 1,300 פעילי חמאס. הפעילות הממושכת ביו"ש מצליחה למנוע התלקחות בזירה זו, למרות שסקרים מלמדים על תמיכה נרחבת של האוכלוסייה בחמאס ובמתקפה שביצע ב-7 באוקטובר.
27/12/2023  |  איתמר לוין  |   חדשות
מתקפת 7 באוקטובר הובילה לחשבון נפש בשמאל הישראלי, תוך ספק באפשרות לעתיד משותף עם הפלשתינים. היא גרמה למשבר אמון בימין, תוך צניחת התמיכה בבנימין נתניהו. היא קירבה את החרדים למרכז החברה הישראלית. הישראלים מתחילים להפנים מה עוללה המתקפה לישראל כמדינה וחברה ולהם כפרטים. המתקפה והמלחמה יעצבו את ישראל למשך שנים – צופה ניו-יורק טיימס בכתבה נרחבת.
27/12/2023  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
יורם אטינגר
יורם אטינגר
ב-2024 מתעלמת מחלקת המדינה מהאידיאולוגיה הפנאטית, חיסולית ודתית ביסוד תפישת העולם, החזון, המדיניות והטרור של חמאס ואש"ף, כפי שמתועד במסמכי היסוד שלהם
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
קשה להשתחרר מהתחושה כי כאבן האותנטי של המשפחות האומללות הופך יותר ויותר לאבן שואבת לארגוני המחאה מתקופת המאבק ברפורמה המשפטית, אשר משעבדים ומנכסים את מצוקתן למאבקם נגד הממשלה
דן מרגלית
דן מרגלית
גדעון סער והציג בעיה קשה, כיצד לאזן בין הצורך באחדות נוכח איומים מזרח תיכוניים רציניים לבין החובה להגן על הדמוקרטיה, ומסקנתו נאמרה בקול צלול כי בנימין נתניהו צריך להתפטר
מיכאל מירו
מיכאל מירו
אנחנו חיים עם המשפט לעולם נחיה על החרב, משפט שלצערי גם רבים מאלה שלא מאמינים בממשלה הנוכחית מאמינים בו
איתן קלינסקי
איתן קלינסקי
אני משוכנע, שאם היה יושב על כסא ראש הממשלה בנימין גנץ, ובימיו היו מתרחשים אירועי הזוועה בנימין נתניהו היה זועק לעברו - טול אחריות ותתפטר
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il