|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל
כתיבת המומחים
טיפול בתא לחץ: להתחזק בנשימה
כלב בפעילות מבצעית [צילום: דובר צה''ל]

כלבי הקרב: פטריק נטרל מחבל, טוי הציל כוח ממארב

13 כלבי עוקץ נהרגו מתחילת התמרון הקרקעי בקרבות ברצועת עזה ועשרות נפצעו רוב הכלבים נפגעו מאש מחבלים, ומקצתם מאש כוחותינו
31/12/2023  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

לוחמי יחידת עוקץ וכלביהם מחטיבת המרום מלווים את הכוחות הלוחמים ברצועת עזה. במספר רב של מקרים נשלחו כלבי היחידה לסריקה ראשונית בטרם פשיטת הכוחות הלוחמים על תשתיות טרור, זיהו איומים מסוגים שונים ובכך מנעו פגיעה בכוחותינו. בנוסף, הכלבים ממפים בתים, ומאתרים אמצעי לחימה וחומרי נפץ.

13 כלבי עוקץ נהרגו מתחילת התמרון בקרבות ברצועה, רובם המוחלט מאש מחבלים, אך חלקם גם מאש כוחותינו. עשרות כלבים נפצעו. ליחידה יש וטרינרים שנמצאים בכוננות על גבול הרצועה ומטפלים בכלבים שמגיעים פצועים משדה הקרב. בהמשך, מפונים הכלבים להמשך טיפול.

במהלך התקפה משותפת יחד עם לוחמי צוות הקרב של חטיבה 460 בשכונת ג׳באליה, הלוחם א׳ שלח את כלבו פטריק לסרוק את האיתור בטרם כניסת הכוחות למבנה. במהלך הסריקה איתר פטריק מחבל שארב לכוחות בכניסה, נטרל אותו ובכך מנע היתקלות.

בפעילות נוספת בשכונת רימאל, בסריקה של הכלב טוי, נמצא מסדרון שחיבר את המבנה בו שהו הלוחמים למבנה נוסף שבו ארב מחבל. טוי נטרל את המחבל וכך הציל את הכוח מלפעול במבנה שהסתמן כמזוכה.

תאריך:  31/12/2023   |   עודכן:  31/12/2023
עידן יוסף
+לידתן של קונספציות שגויות
08:29 01/01/24  |  דפנה נתניהו   |   לרשימה המלאה
מדינת ישראל הראתה במשך השנים שהיא מוּעדת ליפול שוב ושוב למלכודות של קונספציות שגויות  ▪  כך קורה שאנו נותרים פעם אחר פעם עירומים ובלתי מוכנים להתמודדות הנדרשת והמתחייבת עם המציאות
מחיר דמים [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+29 חיילים נהרגו בתאונות מבצעיות מתחילת התמרון הקרקעי בעזה
08:26 01/01/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
על-פי נתוני צה"ל 18 נהרגו מירי דו-צדדי, שניים מחריגות ירי ותשעה נוספים נהרגו מתאונות נשק ודריסה  ▪  מספר חללי צה"ל מתחילת המלחמה עומד על 506.
[צילום: דובר צה"ל]
+ביהמ"ש: לתת מענה לילדי מפונים במשבר בין הורים
08:20 01/01/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
"יש לאפשר פתרונות עבור משפחות שבהם הילדים צריכים לעבור מחלקו האחד של התא המשפחתי לחלק האחר, תוך שיש להבטיח שיש אפשרות והזדמנות לשני ההורים מגורים בחדר משפחה במלונות המפונים"
קודלר-עיאש. "מצבם שביר עוד יותר"
+עתירה: הסעות-שבת לחיילים, לאו דווקא באמצעות תחבורה ציבורית
01:49 01/01/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
תנועת ישראל חופשית עתרה לבג"ץ בדרישה להפעיל הסעות בשבת עבור חיילים  ▪  העותרת טוענת כי ההחלטה שלא להפעיל פוגעת בזכויותיהם של החיילים, לרבות חופש התנועה, חופש הדת והאוטונומיה של הפרט  ▪  השופט עמית לא נעתר בקשת העותרת להוציא צו על תנאי
חיילים עולים לאוטובוס [צילום ארכיון: פלאש 90]
+שנת 2024 נפתחה במטח רקטות למרכז, לשפלה ולישובי הדרום
00:02 01/01/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בחצות בדיוק ירה החמאס כ-20 רקטות, ואזעקות הופעלו באזורים רבים  ▪  לפחות עשרה יירוטים מעל שמי גוש-דן  ▪  לפי שעה אין דיווחים על נפגעים או על נזק
יירוט מעל גוש-דן [צילום: פלאש 90]
+מתיחות בצמרת הביטחונית: עימות בין שר הביטחון לראש המוסד
23:20 31/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
גלנט ביקר בנוכחות נתניהו את ברנע ברקע פעילותו בנושא החטופים, לאחר ששב מאחת מנסיעותיו
ראש המוסד דוד ברנע [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+הרמטכ"ל זומן לישיבת הממשלה, אך מעכב הגעתו
22:45 31/12/23  |  עידן יוסף
רה"מ פנה לרמטכ"ל דרך המזכיר הצבאי אבי גיל וביקש שיגיע לישיבת הממשלה לתת סקירה בפני השרים. הרמטכ"ל לא סרב לבקשה אך השיב: כשהמצב המבצעי יאפשר זאת - אגיע. מאחורי הקלעים: האמירות של שרים נגד הרמטכ"ל ותפקוד הצבא.
+קיצוצים מבניים בקבוצות ידיעות אחרונות והארץ
22:41 31/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
קבוצת ידיעות אחרונות וקבוצת הארץ הכריזו על קיצוצים, שבמסגרתם יפוטרו חלק מעובדיהן  ▪  ידיעות אחרונות ו-ynet מגבירים את המיזוג ביניהם  ▪  עיתון הארץ מתייקר ויוותר על 6% מכותביו
ידיעות והארץ [צילום: איתמר לוין]
+דובר צה"ל: חלק מלוחמי המילואים יחזרו הביתה השבוע
20:56 31/12/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי: "אנחנו ממשיכים את הכשרת הקצינים ואת הכשרות המפקדים בכל המסגרות בצה"ל. לאחר הניסיון שצברו בלחימה, הם חוזרים להכשרה ויצטרפו לשורת המפקדים של צה"ל לכשיסיימו.

"אנחנו גם מתאימים בימים אלה את תכנון הפעלת הכוח בעזה ומערך המילואים. חלק מלוחמי המילואים יחזרו למשפחותיהם ולעבודתם כבר השבוע. זה יאפשר הקלה ניכרת על המשק ויאפשר להם לצבור כוחות לקראת הפעילויות הבאות בשנה הקרובה, והלחימה תימשך ועוד נזדקק להם. אלו התאמות שנועדות להבטיח תכנון והיערכות להמשך שנת 2024. צה"ל חייב לתכנן קדימה מתוך ההבנה שנידרש למשימות נוספות והמשך לחימה במהלך כל השנה הזאת".

הגרי נשאל מה משמעות דילול הכוחות, והשיב: "גם זו מקצועיות - לתכנן קדימה. אנחנו לא יכולים להישאר באותו המצב. כל אזור בעזה, למשל ח'אן יונס, שם יש שיטת פעולה מאוד מסוימת עם כוחות מיוחדים, כמו הנדסה מעל הקרקע ומתחת לקרקע. היום הרגנו שם לא מעט מחבלים, ומחבלים נוספים נכנעו. זו פעולה עם מעטפת מסוימת למרחב הזה. אנחנו מסדרים אחרת את הכוחות שלנו. אם אנחנו יכולים לשחרר כוחות כדי להפעיל את אותם באופן מדויק יותר באזורי כובד ולא בפריסה רחבה - אנחנו נשחרר אותם. אנשים צריכים לחזור חזרה למשפחות שלהם, למשק - בעיקר אנשי המילואים. ייתכן שנדרש להם שוב, ולכן אנחנו צריכים את הריענון הזה. צה"ל חושב קדימה".


+הרמטכ"ל ללוחמים: "תפעילו בשכל את הוראות הפתיחה באש"
20:37 31/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
רא"ל הרצי הלוי אמר ללוחמי מילואים בח'רבת אח'זעה: "לכל מהלך - תקבלו את התמיכה הכי חזקה באש"  ▪  מפקד חטיבה 5: "שיתוף פעולה, אני חייב לציין את זה, זה לא טריוויאלי, מעולה עם חיל-האוויר"
רא"ל הלוי ברצועה [צילום: דובר צה''ל]
+הציונות הדתית דורשת להדיח משידור את חיים לוינסון בעקבות התבטאות מקוממת
20:26 31/12/23  |  עידן יוסף
מפלגת הציונות הדתית שיגרה מכתב לנציב תלונות הציבור של הרשות השנייה ברקע התבטאותו של חיים לוינסון, כתב הארץ המשמש כפרשן ערוץ 12 וכמגיש תוכנית, נגד השר בצלאל סמוטריץ', ודורשת שלא לאפשר לו לשדר.

בתכנית הבוקר של קשת, אמר לוינסון כי מבחינת סמוטריץ' ומפלגתו, השבעה באוקטובר הוא בוודאי יום חג. למרות הערות חבריו לדיון, סירב לוינסון לחזור בו ואמר למגיש ניב רסקין: "לא מוחק את זה, זאת דעתם".

בתלונה נכתב: "כשאמירה כזאת נאמרת כלפי השר סמוטריץ' המייצג ציבור רחב, זו אמירה אשר פוגעת פגיעה קשה ברגשות הציבור אותו הוא מייצג בממשלה ובכנסת. כיצד אפשר לומר שיום שבו נטבחו זקנים, ילדים, אנסו נשים ונשרפו משפחות זהו יום חג? היעלה על הדעת שיש מישהו שהוא בר דעת שיכול לומר שהשבעה באוקטובר הוא יום חג?".
+שני כטב"מים יורטו בדרום הגולן
20:08 31/12/23  |  עידן יוסף
התרעה הופעלה במושב קשת ובקצרין בעקבות שלושה כלי טיס בלתי מאויישים לדרום רמת הגולן. שניים מהם יורטו, האחד באזט הכינרת, השני בגדר הגבול ליד אלוני הבשן. אחרי הכטב"ם השלישי נערכות סריקות באזור סוריה.

מדובר צה"ל נמסר: "מטוס קרב של חיל-האוויר יירט בהצלחה מטרה אווירית חשודה בדרכה לשטח ישראל מכיוון מזרח. המטרה האווירית הייתה במעקב על-ידי כוחות צה"ל ולא חצתה לשטח מדינת ישראל. כמו-כן, בהמשך להתרעות מוקדם יותר היום על חדירת כלי טיס עוין בצפון הארץ, יחידת הבקרה האווירית זיהתה מטרה אווירית חשודה שחצתה משטח סוריה לעבר שטח מדינת ישראל, מטוסי קרב של חיל-האוויר יירטו בהצלחה את המטרה".
+שני פצועים בפיגוע דקירה במישור אדומים
20:02 31/12/23  |  עידן יוסף
פיגוע דקירה במישור אדומים: שני פצועים בינוני וקל באירוע, מחבל פצוע קשה.

+צה"ל תקף מהאוויר ובטנקים חוליות מחבלים בשטח לבנון
19:52 31/12/23  |  
במהלך היום טנקים של צה"ל ומסוקי קרב של חיל-האוויר תקפו שלוש חוליות מחבלים שפעלו בשטח לבנון.

כמו-כן, זוהו שני שיגורים משטח לבנון לעבר שטח ישראל. צה"ל תקף בארטילריה את מקורות הירי.
+דובר צה"ל בתדרוך: לא היה אף מקרה שבו טייסים סירבו לתקוף בעזה מטעמי מצפון
19:07 31/12/23  |  עידן יוסף
דובר צה״ל תדרך הערב כתבים צבאיים, בעקבות שאלתה של השרה אורית סטרוק האם היו מקרים של טייסים שמטעמי מצפון סירבו לתקוף בעזה, ואמר להם: ״במקום שבו יורים על כוחותינו אש שמסכנת את חייהם - הפקודה היא להשיב באש על מנת לנטרל את מקורות האש. אין שינוי במדיניות הפעלת האש בכל הנוגע לביטחון כוחותינו״. הוא הדגיש שלא היה אף מקרה שבו טייסים סירבו לתקוף בעזה מטעמי מצפון.

+תא"ל אדרעי קורא לתושבי הרצועה להגביר את הקולות נגד חמאס
18:54 31/12/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל בערבית, תא"ל אביחי אדרעי: "שמעתי בימים האחרונים קולות רבים של תושבי עזה שאומרים כי הגיעו מים עד נפש מהאסונות שחמאס המיט על הרצועה. תושבי עזה, הבחירה בידיכם. עליכם להגביר את הקולות הללו. חמאס הרס את עזה באמצעות הפעולות והחטאים הגדולים שלו".
+החות'ים מאשרים כי עשרה מאנשיהם נהרגו בתקיפות
18:48 31/12/23  |  עידן יוסף
המורדים החות'ים בתימן מאשרים כי לפחות 10 חיילים מהכוחות שלהם נהרגו עקב תקיפות ארה"ב על שלוש סירות שלהם בים סוף.
+חשש במצרים וברש"פ מפני שליטה ישראלית בציר פילדלפי
17:46 31/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נתניהו אמר שציר פילדלפי יישאר בשליטת צה"ל  ▪  הרשות הפלשתינית: "הוכחה לשוב הכיבוש והרס ההסכמים עם מצרים"  ▪  מוסטפא בכרי, חבר פרלמנט מצרי: "התקפה בוטה על הסכם השלום"
תקיפה ברפיח באזור ציר פילדלפי [צילום ארכיון: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+שרינו משחקים "ברוגז"
14:45 31/12/23  |  יעקב אחימאיר   |   לרשימה המלאה
משחקי "ברוגז" מתקיימים גם בממשלות אחרות, אך אצלנו כפות ראש הממשלה על-ידי מספר הקסם "64", כמנין הח"כים שאמורים לתמוך בהמשך קיומה של הממשלה הנוכחית
נתניהו. האחדות מתמסמסת [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+עימות בין השרה סטרוק לאלוף טולדנו; רה"מ התערב
14:30 31/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
השרה סטרוק שאלה את האלוף טולדנו על טייסים שמסרבים לתקוף בעזה. טולדנו ענה כי "זו שאלה נוראית"  ▪  נתניהו התערב: "לא ראוי שאתה תגיד לשרה מה דעתך על השאלה שלה"
סטרוק. "עדויות מהשטח" [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+תיעוד: הלחימה בח'אן יונס ממצלמות הגוף של לוחמי מגלן
14:14 31/12/23  |  מירב ארד
לוחמי יחידת מגלן של עוצבת הקומנדו ממשיכים בלחימה במרחב ח'אן יונס שבדרום רצועת עזה. הלוחמים פשטו בהכוונה מודיעינית מדויקת על תשתית טרור ממנה בוצע ירי לעבר כוחותינו, הממוקמת בתוך מוסד אזרחי בעיר ח'אן יונס. המבנה משמש לכאורה כמשרד חינוך, בית תרבות ובית ספר, אך במהלך הפשיטה הלוחמים איתרו בתוך המבנה משגרי רקטות, מסמכים ואמצעים של חמאס. בפשיטות נוספות שביצעו לוחמי היחידה בהכוונה מודיעינית על מבנים במרחב, איתרו כמויות גדולות של אמצעי לחימה, ובניהם רימונים ותחמושת שנמצאו בתוך ארון בגדים בחדר השינה בבית.
+נעצר תושב טירה בחשד להזדהות עם דאע"ש והסתה לטרור
14:08 31/12/23  |  מירב ארד
חוקרי היחידה המרכזית במחוז מרכז והשב"כ ניהלו מזה כחודש חקירה סמויה נגד תושב טירה כבן 22 וזאת לאחר שהנ"ל פרסם ברשתות החברתיות פוסטים של הזדהות עם ארגון דעא"ש והסתה לטרור ופגיעה ביהודים בזמן מלחמה. עם התפתחות החקירה המשותפת, עלה כי החשוד - תושב טירה בעל תעודת זהות ישראלית, הצהיר כי אינו מכיר במדינת ישראל וכי במקומה יש להקים מדינה איסלמית, במועד המתאים לכך, וכי יש להרוג את הכופרים, קרי כל מי שאינו מוסלמי. בהתאם לחשדות וממצאי החקירה המואצת, התקבל אישור פרקליטות המדינה לחקור את החשוד והוא נעצר בתחילת החודש ומעצרו הוארך מעת לעת. היום הוגש נגד החשוד בבימ"ש השלום בפ"ת כתב אישום.
+צה"ל תקף הבוקר במרחב רמיה בדרום לבנון
13:47 31/12/23  |  מירב ארד
מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו הבוקר מספר תשתיות טרור ומבנים צבאיים של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב הכפר רמיה שבדרום לבנון. ארגון הטרור חיזבאללה פועל ממרחב הכפר המשמש כמוקד טרור של הארגון לביצוע תצפיות והוצאה לפועל של פעולות טרור.
בין היתר, הארגון מבצע ירי לעבר שטח ישראל, תוך ניצול האוכלוסייה האזרחית במרחב הכפר ושימוש בה כמגן אנושי.

בנוסף, כוחות צה"ל תקפו אמש עמדות צבאיות של ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים עמרא ואלחיאם. אחת העמדות ממוקמת במרחב שממנו בוצע ירי נ"ט לעבר הגליל העליון אתמול (ש').

+נתניהו בישיבת הממשלה: "אם לא נשיג ביטחון בצפון בדרך מדינית, נשיג זאת בדרך צבאית"
13:25 31/12/23  |  מירב ארד
ראש הממשלה נתניהו בישיבת הממשלה: "אנחנו פועלים להשיב את הביטחון בצפון ולהחזיר את התושבים לבתיהם. זה מחייב כרגע את המשך הלחימה שם. אם לא נשיג זאת בדרך מדינית, נשיג זאת בדרך צבאית."

+ממשלה חדשה - כן ובהקדם
13:13 31/12/23  |  מיכאל מירו   |   לרשימה המלאה
למה יש צורך בהחלפה מהירה של הממשלה באי אמון קונסטרוקטיבי כעת?  ▪  למה אני פונה שוב בקריאה כמעט נואשת לעשות את זה במהירות? הנה הסבר קצת ארוך אך מחויב המציאות
נדרשת חלופה [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+תיעוד: הלחימה של צק"ח הצנחנים במרחב ח'אן יונס
12:58 31/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הלוחמים חיסלו מחבלים בהיתקלויות מטווח קצר, צוותי הצלפים של החטיבה זיהו וחיסלו מחבלים באופן מדויק והלוחמים פועלים כל העת לאיתור פירי מנהרות ותוואים תת-קרקעיים בשטח
[צילום: דובר צה"ל]
+יומן מלחמה, היום ה-85
12:57 31/12/23  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
ביבי הערמומי בפעולה: אסתר חיות פרשה וחייבת לסיים לכתוב את פסקי הדין שלה עד 12 בינואר  ▪  ביבי מבקש בשם אחדות מזויפת להניח בצד את ההחלטה בעניין פסקת הסבירות, שביטולה הוא כלי הנשק העיקרי של ההפיכה המשפטית הדיקטטורית
נתניהו. מושחת [צילום: אביר סולטן/AP]
+ליברמן ממשיך לספוג איומים על חייו: "בקרוב תישלח לגיהנום"
12:35 31/12/23  |  מירב ארד
יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, ממשיך לספוג איומים קשים על חייו מצד תומכי חמאס. בין ההודעות שהתקבלו ברשתות של ח״כ ליברמן נכתב: ״החמאס יהרגו אותך״, ״בקרוב תישלח לגיהנום ליברמן״. האיומים הללו מצטרפים למאות איומים נוספים שהתקבלו בחודש האחרון. הוגשה תלונה נוספת לקצין הכנסת.
+פורסמו שמותיהם של שני חללים שנפלו בקרבות ברצועת עזה
12:08 31/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
רס"ם (מיל׳) אלירז גבאי ורס"ל (מיל׳) ליאב סעדה נפלו בקרבות  ▪  מניין חללי צה"ל מתחילת המלחמה עלה ל-506
רס"ל (במיל') ליאב סעדה ז"ל [צילום: דובר צה"ל]
רס"ם (במיל') אלירז גבאי ז"ל [צילום: דובר צה"ל]
+4 סירות חות'יות ניסו להשתלט על אוניית משא; האמריקנים סייעו
11:54 31/12/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
צוות הביטחון של האונייה השיב אש, ובהמשך, מסוקים אמריקניים מ-2 המשחתות האמריקניות הקרובות הגיבו לקריאה  ▪  הוטבעו 3 סירות של החותים וצוותיהן חוסלו  ▪ סירה רביעית נמלטה
המשחתת האמריקנית Carney במפרץ סודה, [צילום: ביל דודג'/חיל הים האמריקני/AP]
הכוחות החות'ים [צילום: מרכז המדיה החות'י/AP]
+הרהורים בעת מצוקה (16)
11:53 31/12/23  |  יוסי אחימאיר   |   לרשימה המלאה
כל אלה אצלנו שמגדפים בלא לברור מילותיהם את בנימין נתניהו - קיבלו תגבור מארדואן  ▪  השליט הטורקי, הטובח בכורדים, השווה אותו להיטלר
ארדואן. תגבור [צילום: ויסאם השלמון/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
כלבי הקרב: פטריק נטרל מחבל, טוי הציל כוח ממארב
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
הרשות הפלשתינית תוקפת (31.12.23) את דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו על דבריו אמש, כי ציר פילדלפי, מעבר הגבול בין מצרים לרצועת עזה, חייב להישאר בשליטת צה"ל. "דברי נתניהו הם הוכחה ברורה שובו של הכיבוש במלואו והרס ההסכמוות עם מצרים", כך נהגיב בכיר הרשות חוסיין א שיח. נתניהו אמר כי רצועת חיץ זו בין המדינות חייבת להישאר בשליטה ישראלית, וכל הסדר אחר לא יאפשר את פירוז הרצועה.
31/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
שאלה לקוראים: מהי הסיסמה המקובלת ביותר על אישי הצמרת המתיצבים מול המיקרופונים, סמוך לשדות הקרב או שהם מתארחים באולפנים? נכון, בקלי קלות אנו מפענחים: אחדות, אחדות, אנו נזקקים לאחדות כדי לנצח. אלא שכמה מבכירי השרים מצפצפים והם מעדיפים להפגין קבל ציבור מוטרד מאד, רק כעס, כעס מלאכותי, ובלבד שמאזינים או צופים יבחינו בכעס: הנה, ראש הממשלה נתניהו נותר בבדידותו כאשר התייצב מול המצלמות, אולי גם כמענה לביקורת ולפיה מעדיף נתניהו להתראיין באנגלית (נורא, ממש!) או לקיים את מצוות הקיום של מסיבת עיתונאים.
השרה אורית סטרוק שאלה בישיבת הממשלה הבוקר (יום א', 31.12.23) את האלוף אליעזר טולדנו שנתן סקירה לשרים בישיבת הממשלה: ״האם זה נכון שיש טייסים שלא מסייעים לכוחות היבשה בשל סיבות מצפוניות?״.
31/12/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
מלחמת חרבות ברזל היא מלחמה מורכבת, מלחמה של אזרחי ישראל בארגוני הפשע כמו החמאס, הג'יהאד והחיזבאללה. ארגונים שמשתייכים לאיסאלם הפונדמנטליסטי שמוכוון משימה להקים כאן מדינה מוסלמית חרדית מהים ועד הירדן. המלחמה נכפתה עלינו, לא מעט בגלל מדיניות עמומה, הססנית ואפילו מזגזגת. ישראל כבשה שטחים ב-1967 ומאז לא מגדירה בצורה מתוכננת מה בכוונתה לעשות בשטחים - לספח ולהפוך את כל האזרחים מהים ועד הירדן אזרחי ישראל לכל דבר ועניין או לחלופין לאפשר לפלשתינים להקים את המדינה הערבית שניתנה להם ב-1948. ניתנה ובניגוד ליהודים עד היום הם "לא סגורים על עצמם", אם נשתמש בביטוי העממי.
31/12/2023  |  מיכאל מירו  |   יומני בלוגרים
צק"ח הצנחנים החל לפעול השבוע במרחב ח'אן יונס, לאחר חודשיים של לחימה משמעותית בצפון הרצועה והצטרף לכוחות אוגדה 98 הנלחמים בדרום הרצועה. עם כניסתו למרחב צוות הקרב החל התקפה על מספר תשתיות טרור ובינהן עמדות תצפית, עמדות נ״ט ומחסני אמצעי לחימה של חמאס.
31/12/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דרור אידר
דרור אידר
ההגדה אינה מסמך קפוא אלא טקסט גנרי שמחזיק רעיון המתחדש עלינו מדי תקופה    ממצרים העתיקה שבה העבדים העברים סיפרו על יציאת האבות מהגלות, עד ליציאת מצרים של תקופתנו היא מדינת ישראל
אלי אלון
אלי אלון
כשלושה שבועות לאחר סיום מלחמת ששת הימים, הסתערו עשרות תושבים ערבים מרצועת עזה על מחנה מחסני האספקה והמזון שהיה שייך לכוח האו"ם
איתמר לוין
איתמר לוין
המתקפה האירנית מהווה הזדמנות פז לישראל, אך מותר להניח שהממשלה תבזבז אותה    ובינתיים: האנטישמיות בארה"ב שוברת שיאים, הקבינט ממשיך לדלוף ויריב לוין מפגין צביעות
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il