|   15:07:40
דלג
  מירב ארד  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
המדריך המלא להלבנת שיניים
כתיבת המומחים
טיפול בתא לחץ: להתחזק בנשימה
[צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת]
ח"כ שוסטר בביקורת על האוצר:

"השתלטתם בלא סמכות על נושא הבאת העובדים הזרים"

יו"ר ועדת הכלכלה ביטן מזהיר: המחסור בעובדים זרים, העלייה במחיר חומרי הגלם וגורמים נוספים יוביל לזינוק של 10-20 אחוז במחירי הדיור נשיאע התאחדות המלונות: "לא מעוניינים גם לאחר סיום המלחמה להעסיק פלשתינים"
01/01/2024  |   מירב ארד   |   חדשות   |   כנסת 25   |   תגובות

"אנחנו לא מעוניינים גם לאחר סיום המלחמה להעסיק פלשתינים" - כך הצהיר (יום ב', 1.1.24) אלי כהן, נשיא התאחדות המלונות, בדיון בוועדת הכלכלה בנושא סיוע לענפי המלונאות, החקלאות והתעשיה על-רקע המחסור בכוח אדם בעקבות המלחמה. כהן הוסיף: "הפלשתינים הם עובדים יותר זולים בשבילנו מאשר עובדים זרים, אנחנו מבקשים להחליף אותם בעובדים זרים עכשיו. מדובר ב-2000 איש".

ראש מטה שר התיירות, מיכאל יצחקוב, אמר כי ב-6 באוקטובר היו חסרים כ-3,900 עובדים בענף המלונאות. הוא ציין כי מפקדת תיאום פעולות הממשלה בשטחים אישרה כ-650 היתרים לעובדים מיהודה ושומרון ומתוכם מגיעים כ-300-350 עובדים. עם זאת הוא הוסיף כי מלון זה לא שדה חקלאי ולא משנה איזה איש ביטחון אישר זאת עובדים פלשתינים לא צריכים להיות בבתי מלון. לדבריו, המשרד מבקש להחליף הקצאה של כ-2,000 עובדים פלשתינים בעובדים זרים.

בדיון ביקש היו"ר דוד ביטן פתרונות למחסור החמור בעובדים בענפי המשק השונים. הוא אמר כי המחסור בעובדים זרים לחקלאות ימנע מהחקלאים לחזור לעבודה מלאה ויעלה למדינה הרבה ביותר במתן פיצוי לחקלאים, והזהיר כי בענף הבנייה המחסור בעובדים והעלייה במחיר חומרי הגלם עשויה להוביל לעלייה של 20-10% במחירי הדיור.

ח"כ שלום דנינו אמר כי צריך להחליף את העובדים הפלשתינים באופן מדורג, בתהליך שיימשך שנה בין היתר כדי לא להפיל בבת אחת את רמת החיים ביהודה ושומרון באופן שיכול להביא לבעיה ביטחונית. ח"כ אלון שוסטר אמר כי צריך לתת פתרון כמה שיותר מהר, ולא להתחייב מראש על נתק מיהודה ושומרון. ח"כ אלי דלל ציין גם הוא כי צריך לבצע צעדים בהדרגה ואמר כי אם יהיה רעב ביהודה ושומרון זאת תהייה בעיה. ח"כ ולדימיר בליאק אמר כי אין ספק שיש ענפים שלמים שעומדים בפני שוקת שבורה, וצריך למצוא להם את הפתרונות.

מנכ"ל משרד החקלאות, אורן לביא, ציין כי עד ה-3 בינואר החקלאים צריכים להעביר למשרד בקשות והוא יבחן אותן ויחלק כ-9,000 היתרים תוך פחות משבועיים לחקלאים הפעילים. לדבריו, ביום ראשון הקרוב מתכוון שר החקלאות להביא לממשלה הצעת החלטה להגדיל היתרים לעובדים זרים בחקלאות.

היו"ר ביטן שאל למה צריך החלטת ממשלה, אם כולם יודעים שיש מחסור, וקרא לאפשר לכל משרד לבצע מדיניות בהתאם לענפים עליהם הוא אמור ללא צורך בהחלטות ממשלה. נציגת משרד האוצר, נועה שוקרון, ציינה כי הקבינט המדיני ביטחוני עדיין לא קיבל החלטה באשר למדיניות ביחס לעובדים פלשתינים. ח"כ שוסטר מתח ביקורת על כך שהאוצר מנווט את נושא העובדים הזרים, ואמר: "השתלטתם בלא סמכות על נושא שהוא בכלל לא תקציבי. אתם מנהלים את זה בהפקרות מוחלטת כלפי הכלכלה הישראלית ומונעים ממנה להתחיל לעבוד".

נציגת האוצר שוקרון שבה וציינה כי יש פלשתינים שנכנסים לישראל באישור פרטניים, והוסיפה כי אין החלטה של הקבינט המדיני ביטחוני, לכאן או לכאן, ולכן לא ניתן לייצר מדיניות שתומכת את ההחלטה להחליף את העובדים הפלשתינים.

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אורי דורמן, אמר כי אחרי 3 חודשי מלחמה יש לחקלאים נזק אדים והם צריכים את העובדים כבר מחר, מאחר שהפרי כבר נופל מהעצים ובינתיים החקלאים מתמוטטים. שוקרון השיבה כי גם אם מחר יתווספו עוד 10,000 היתרים זה לא יפתור את הבעיה בטווח המידי. היו"ר ביטן קרא לכל הצדדים לשבת ולהגיע להחלטה על החלפת הפלשתינים.

ראש אגף העבודה בהתאחדות התעשיינים, עו"ד מיכל וקסמן חילי, אמרה כי לתעשיה חסרים כ-7,000 עובדים ועוד כ-12,050 עובדים פלשתינים, במקצועות שישראלים לא רוצים לבצע או לא מקצועיים מכדי לבצע. נציגת משרד הכלכלה, נועה שפיצר, ציינה כי עמדת השר היא שאין להכניס יותר עובדים פלשתינים.

נציגת האוצר שוקרון הסבירה כי בתעשיה צריך להיזהר שלא לפגוע בשכר הישראלים, ולכן האוצר תומך בהבאת עובדים מיומנים בתנאי שיקבלו את השכר הממוצע המשולם לבעלי אותו מקצוע. קונסול הכבוד של מלאווי בישראל, ניר גז, ציין כי במלאווי ממתינים כ-1,400 עובדים שמוכנים מחר לעלות על מטוס לישראל.

היו"ר ביטן סיכם את הישיבה ואמר כי הוועדה תמשיך לעקוב. הוא קרא לנציגי הממשלה לשנות את ההתנהלות ולהאיץ תהליכים שיאפשרו הבאת עובדים זרים למשק, תוך מתן סמכויות למשרדים הרלוונטיים.


תאריך:  01/01/2024   |   עודכן:  01/01/2024
מירב ארד
+שב"ס יוכל להוסיף עוד 500 עצורים בפיקוח אלקטרוני
22:20 01/01/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
לאחר האישור יוכלו בעת ובעונה אחת להיות 1,750 עצורים או אסירים משוחררים ברישיון שמפוקחים רק באיזוק אלקטרוני במקום 1,250 כיום  ▪  ההחלטה התקבלה ברקע העומס בבתי הסוהר ומצוקת המקום  ▪  יו"ר הוועדה ח"כ איימן עודה הודיע כי הוועדה תעקוב אחר ניצול המכסות
אזיק אלקטרוני [צילום: איתמר לוין]
+בקריאה ראשונה: ביטוח לאומי יפעיל היכל הנצחה לחללי פעולות האיבה
20:36 01/01/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה (תיקון מס' 42) (היכל ההנצחה בהר הרצל), התשפ"ד-2023. בהצעה תמכו 8 חברי כנסת, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לוועדת העבודה והרווחה.

מוצע בה לקבוע את אחריותו של המוסד לביטוח לאומי על הפעלתו של היכל הנצחה לזכר חללי פעולות האיבה בהר הרצל בירושלים, ובכלל זה ניהולו, תחזוקתו וקיום אירועים ופעולות. עוד מוצע לקבוע כי אוצר המדינה ישפה את המוסד לביטוח לאומי על הוצאותיו לצורך הפעלת היכל ההנצחה כאמור, בסך שלא יעלה על מיליון שקל לשנה, במשך עשר שנים.
+ללא מתנגדים: הכנסת אישרה דחיית הבחירות המקומיות ל-27 בפברואר
20:33 01/01/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הצבא נדרש בינתיים להיערך, כך שכל המועמדים יוכלו להתמודד  ▪  יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב אשר: "לא ניתן לשונאינו לדחות את הבחירות עד אין סוף. הוספנו את האופציה של ה-27 בפברואר וזה התאריך הסופי"
[צילום: דני שם-טוב/דוברות הכנסת]
+צה"ל יציע לחיילים את שימור זרעם
13:17 01/01/24  |  מירב ארד
בשורה לחיילי צה"ל:: ממלאת-מקום יו"ר ועדת הבריאות ח"כ מירב בן ארי הגיעה לסיכום עם משרד הביטחון שבאתר מיט"ב, אתר המתגייסים של צה"ל, יוצע תצהיר למלש"ב שמעוניין בשימוש בזרעו אם ייהרג במהלך שירותו. בנוסף לחתימת החייל תידרש גם חתימת עורך דין. מידע על אפשרות זו יימסר בהודעה כתובה לטלפון של כלל המיועדים לגיוס.
+ועדת הפנים אשר אישרה את הצו לדחיית הבחירות ברשויות המקומיות
11:48 01/01/24  |  מירב ארד
ועדת הפנים אשר אישרה את הצו לדחיית הבחירות ברשויות המקומיות ל-27 בפברואר. 13 חכי"ם הצביעו בעד. ח"כ עטאונה התנגד וח"כ טאהא נמנע.
+דיפלומטים יחויבו בהצהרת אמונים נוספת למדינה כיהודית ודמוקרטית
11:46 01/01/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
לפי הצ"ח: מי שימונה על-ידי הממשלה למשרת ראש נציגות דיפלומטית או קונסולארית בחוץ לארץ, יהיה חייב להצהיר הצהרת אמונים נוספת, לפני שיימסר לו כתב מינוי: "אני מתחייב לשמור אמונים למדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית"  ▪  ההצהרה תתבצע בפני שר החוץ או בפני עובד המדינה שהוסמך לכך בתקנות

[צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אלון שוסטר / Schuster Alon   אלי כהן / Eli Choen   אלי כהן / Eli Cohen   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עובדים זרים   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
"השתלטתם בלא סמכות על נושא הבאת העובדים הזרים"
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 25
עדת החוקה אישרה היום (ב') לקריאות שנייה ושלישית את הצעת חוק שירות המדינה (מינויים) (תיקון מס' 20) (הצהרת אמונים למשרת ראש נציגות דיפלומטית או קונסולארית), התשפ"ג-2023.
01/01/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
ועדת החוקה סיירה בסוף השבוע (28.12.23) במפקדת פיקוד העורף, במשל"ט מהלב, המטפל במשפחות החטופים, הנעדרים, השבים ארצה ומשפחותיהם, וקיבלה סקירות מגל הירש, הממונה על הטיפול בנושא החטופים והנעדרים, יוסי שלי, מנכ״ל משרד רה״מ וממפקד המשל״ט, תא״ל שלומי בן מוחה ומפקדי המכלולים במשל"ט. כמו-כן, נפגשה הוועדה עם מתאמי הקשר עם משפחות החטופים והנעדרים ושמעה אודות אתגרי השירות שלהם.
31/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
במהלך דיון העברות תקציביות שקיימה (27.12.23) ועדת הכספים, כחלק מהעברות תקציביות רבות המונחות לפתחה לקראת סוף שנת התקציב, אישרה הוועדה העברה תקציבית בסך 360 מיליון שקל למשרד הכלכלה, לצורך הקמת קרן לעסקים בערבות מדינה שבבעלות אנשי מילואים לתקופת המלחמה. מטרת הקרן היא להגביר את יכולת העצמאים אשר משרתים במילואים לקבל אשראי בתנאים מוטבים לצורך שימור הפעילות העסקית.
27/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכלכלה אישרה (יום ג', 26.12.23) את בקשת משרד התקשורת לתקן את תקנות הטלגרף האלחוטי, העוסקות ברישיונות, בתעודות ובאגרות - ולהאריך בשנה נוספת את המצב הקיים.
26/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בישיבת בוועדת הבריאות (יום ב', 25.12.23), שעסקה במענה לצוותים הרפואיים בתקופת המלחמה, שיבח יו"ר הוועדה ח"כ יוני משריקי את פעילות המסורה והמתישה של הרופאים, האחיות, העובדים בבתי החולים - ביום פרוץ המלחמה ומאז, וקרא לשיח-ישיר עם המתמחים - כדי להביא לפתרון.
26/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
מאז אסון ה-7 באוקטובר 2023, ניכר כי המושג "הפקרה" נחרת בשיח הציבורי כתיאור מצב המייצג את אשר פקד אותנו ביום המר והנמהר ההוא - קלות הבלתי נסבלת של ייחוס אשמת "הפקרה" לממשלת ישראל
דן מרגלית
דן מרגלית
הרמטכ"ל וראש השב"כ 'שקיבלו בארבע עיניים את ההחלטה האסונית לצמצם בהצבת הכוחות ב-7 באוקטובר, וכן ראש אמ"ן ומפקד דרום קיבלו אחריות וצריכים להתפטר, אבל ריבונו של עולם לא דקה אחת לפני ש...
בעז שפירא
בעז שפירא
איזה מוח חולני יכול להעלות בדעתו לדאוג לתנאי הכליאה של המפלצות? איזה לב אטום ו/או ערל יכול להתעניין בגורלם של הראויים למות בייסורים כעונש על מעשיהם?
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il