|   15:07:40
דלג
  מירב ארד  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
5 המקומות שחייבים לבקר בהם בגאורגיה
קבוצת ירדן
תרגום נוטיריוני לגרמנית המומלצים
חנן דרורי ז"ל [צילום: באידבות המשפחה]

נקבע מותו של לוחם צה"ל שנדבק בפטרייה בלחימה ברצועת עזה

חנן דרורי בן ה-26 מפסגות, חייל במילואים, נפצע קשה ונדבק בפטרייה מסוכנת שנמצאת באדמת עזה הוא נפטר לאחר שנאבק על חייו במשך כחודשיים
07/02/2024  |   מירב ארד   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

בבית החולים נקבע מותו של סמ״ר (מיל׳) חנן דרורי, בן 26, מירושלים, לוחם בחפ״ק סמח״ט, עוצבת ׳חצי האש׳ (551), שנפצע קשה בעזה, ונדבק בפטרייה מסוכנת. זהו הלוחם השני שנפטר כתוצאה מפטרייה. בחודש דצמבר פורסם כי לוחם צה"ל שנפצע קשה, נפטר לאחר שנדבק באותה פטרייה מסוכנת שנמצאת באדמת עזה.

חנן, בן 26 הותיר הורים ושלושה אחים. היה לקראת אירוסין. הוא נפטר לאחר שנאבק על חייו במשך כחודשיים. לצד הפציעה הקשה הוא נאבק בזיהום שתקף את גופו עד לפטירתו הלילה.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ ספד לו: "הכרתי את חנן כשכן יקר. איבדנו עלם חמודות יפה תואר עם חוש הומור וטוב לב. בחור חכם ומבריק. אנחנו מחבקים את המשפחה כולה ואת ההורים היקרים טלי ורוני. נתפלל שיהיה מליץ יושר עבורנו ולהמשך המלחמה עד לניצחון".

תאריך:  07/02/2024   |   עודכן:  07/02/2024
מירב ארד
+תותחים תוקפים מטרות במרחב לבנוני הסמוך למרגליות
21:08 07/02/24  |  עידן יוסף
שלושה שיגורים זוהו מלבנון לעבר מרחב מרגליות וגורן, חיל-התותחנים משיב באש ארטילרית. מוקדם יותר זוהו שיגורים נוספים לעבר שטחים לא מאוכלסים בהר דב ובשתולה.

מטוסי קרב של צה"ל תקפו תשתיות טרור, עמדות תצפית ומבנה צבאי של חיזבאללה במרחב הכפר אל-חיאם. בנוסף, צה"ל תקף במהלך היום עמדת תצפית במרחב הכפר. במרחב אל-חיאם מתקיימת פעילות טרור נרחבת של ארגון הטרור. כשישית מסך שיגורי הרקטות שנורו משטח לבנון מאז תחילת הלחימה, נורו ממרחב זה. צה״ל תקף תשתיות טרור במרחב הכפר.

+מבקר המדינה והרמטכ"ל נועדו לתיאום הליכי הביקורת בצה"ל
21:05 07/02/24  |  עידן יוסף
מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, והרמטכ"ל, רב-אלוף הרצי הלוי, נפגשו (ד') בקריה בתל אביב לדון בבדיקת המבקר. בהודעה משותפת נמסר כי הפגישה התקיימה ברוח טובה מתוך רצון משותף לפעול מבלי לפגוע בלחימה. לשם כך יתקיים שיח בין דרגי העבודה, ולאחריו השניים ישוחחו בשנית.
+כוחותינו חיסלו מבוקש בכיר ושני מחבלים נוספים במחנה הפליטים נור א שמס
21:03 07/02/24  |  עידן יוסף
יותר מארבע שעות פעלו במרחב מחנה הפליטים נור א-שמס מסתערבי מג"ב איו"ש ולוחמי צה״ל במילואים מגדוד 8105 בהכוונת שב״כ לסיכול טרור. הלוחמים ביצעו נוהל ״סיר לחץ״ על המבנה בו התבצר המבוקש, מועתצם עלי, מחבל בכיר במחנה הפליטים נור א-שמס אשר חשוד בירי על כוחותינו בעבר ובפעילות טרור. לאחר שימוש באמצעים שונים וחילופי אש חוסל המחבל.

בפעילות חיסלו הלוחמים גם שני מחבלים חמושים שניסו להימלט מהבית בו שהה המבוקש. הלוחמים איתרו אמצעי לחימה שהועברו להמשך טיפול כוחות הביטחון. אין נפגעים לכוחותינו.
אמצעי הלחימה שנתפסו
+הרמטכ"ל בעזה: "בל נשלה עצמנו - בלי לחץ צבאי השבת החטופים לא תקרה"
20:25 07/02/24  |  עידן יוסף
הרמטכ"ל, רא"ל הרצי הלוי, קיים (ג') הערכת מצב ברצועת עזה. לדבריו, "עוד מחבלים הרוגים, עוד מפקדים הרוגים, עוד תשתיות מושמדות, ואני מקווה שהלחץ הזה מביא אותנו גם להשגה בעוד מטרה אחת חשובה של השבת חטופים. אני מקווה שכולם, אנחנו מתאמצים על זה מאוד. זה לא יקרה בלי הלחץ הצבאי, שלא נשלה את עצמנו, לכן אנחנו על כל הרצועה לוחצים באש, בתמרון סדור, בפשיטות מפתיעות ותמשיכו לעשות את זה בצורה איכותית מאוד-מאוד".

בעניין המערכה אמר: "אני לא חושב שב-50-40 השנה האחרונות יש איזשהו צבא שלחם באזור בנוי, צפוף, גבוה, תת-קרקע, אויב ערוך להגנה, כמות בעיות לקילומטר מרובע כל כך גדולה, ובהצלחה שהיא כל כך מוחלטת במובנים הצבאיים שלה, וזה הישג גדול מאוד. אנחנו היום ביום ה-122, אבל אנחנו מתקדמים, אנחנו לא דורכים במקום".

בהתכתבות עם השיח התקשורתי, אמר הרמטכ"ל: "לכאורה אומרים לנו - הייתם פה, למה באתם עוד פעם? לא. באנו לאותו מקום אבל זה סיפור אחר לגמרי - אנחנו על מודיעין אחר, אנחנו על יעדים אחרים, אנחנו על הישגים אחרים, אנחנו על הריגת עוד אויב. ואני רואה יום-יום את המספרים, את ההישגים, את התת-קרקע, את המחשבים".

"כשדיברנו על פירוק חמאס, לא חשבנו שזה יהיה בשבוע, לא חשבנו שזה יהיה בחודש - זה קילוף שכבות", המשיך הרמטכ"ל, "ומה שאנחנו עושים עכשיו בחזרתיות הזו הם באים פעם שנייה, לפעמים פעם שלישית למרחב, אנחנו מעמיקים את ההישג. העיקרון של הפשיטות, ריכוזי מאמץ איכותיים, נוהל קרב נכון, הפתעה ותחבולה - יביאו להעמקת ההישג".
+המשטרה והמשרד לביטחון לאומי מגבשים תוכנית עבודה רב-שנתית
20:17 07/02/24  |  עידן יוסף
משטרת ישראל והמשרד לביטחון לאומי מגבשים תוכנית עבודה רב-שנתית. במסגרת יום חשיבה משותף, נערך דיון בנושאים מרכזיים כמו גיוס כוח אדם, טכנולוגיות ופשיעה בחברה הערבית.

סמפכ"ל המשטרה, ניצב אבשלום פלד: "התוכנית תאפשר לנו להתמודד בצורה יעילה יותר עם אתגרי החירום והשגרה". ראש אג"ת, ניצב יוסי רופא: "התוכנית תתמקד בנושאים אסטרטגיים ואתגרים מבצעיים שעלו בעקבות אירועי 7.10". סמנכ"ל את"ב, מירי שמואלי: "חשיבה ותכנון ארוכי טווח הם הכרח המציאות. הארגון צריך להוביל לתכנית רב שנתית תוך הצבת אבני דרך מרכזיות בראייה אסטרטגית".
+נתניהו: כניעה לדרישות החמאס תזמין טבח נוסף
19:56 07/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה דוחה את תשובת החמאס למתווה פריז ומבהיר כי רק לחץ צבאי יחזיר את החטופים, והוסיף כי אין שום התחייבות לשחרור מחבלים רוצחים  ▪  הנחה את צה"ל לפעול ברפיח ובמחנות המרכז - המעוזים האחרונים של חמאס
נתניהו. דחיית דרישות חמאס בשתי הידיים [צילום: לע"מ]
+גלנט: עמדת חמאס תביא להעמקת המלחמה
19:05 07/02/24  |  עידן יוסף
שר הביטחון יואב גלנט לשר החוץ של ארה"ב אנתוני בלינקן המבקר בארץ: "תשובת חמאס נוסחה כדי שישראל תסרב לה. עמדתם תביא להמשך המלחמה, ואת כוחותינו למקומות נוספים בעזה - בקרוב".
+צה"ל חושף תוכנית להגדלת כוח האדם בעקבות המלחמה
18:21 07/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
התוכנית כוללת הארכת השירות הסדיר ל-3 שנים לגברים ולנשים בתפקידי לחימה  ▪  מילואים עד גיל 45 ולקצינים עד גיל 50  ▪  בתמורה יקבלו הלוחמים פיצויים ותגמולים
חיילי מילואים בצפון [צילום: דובר צה''ל]
+בטרומית: עצורי המלחמה לא יהיו זכאים לייצוג הסניגוריה הציבורית
17:44 07/02/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הסניגוריה הציבורית (תיקון - ייצוג אסירים ביטחוניים שהשתתפו במלחמת חרבות ברזל), התשפ"ד-2023, של חבר הכנסת שמחה רוטמן וקבוצת חברי כנסת. בהצעה תמכו 17 חברי כנסת, אל מול 5 שהתנגדו, והיא תועבר לדיון בוועדת החוקה.

מוצע בה לקבוע כי אסירים ביטחוניים שנעצרו במהלך מלחמת חרבות הברזל לא יהיו זכאים להיות מיוצגים על-ידי הסנגוריה הציבורית.
+למרות התנגדות הייעוץ המשפטי: יש עתיד תמכה באיסור הכחשת טבח ה-7.10
17:29 07/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הייעוץ המשפטי התנגד להצעת חוק ממשלתית בין היתר בטענה שצריך לחלוף זמן רק ממועד האירוע עד לאירוע ההכחשה  ▪  בהעדר גיבוי להצעת חוק ממשלתית, הודיע השר לוין שהממשלה לא תתן התניות ותתמוך בחוק
לוין. תמיכה ללא סייג [צילום: דני שם-טוב/דוברות הכנסת]
+בטרומית: תגמול למתנדבי זק"א במהלך מלחמת חרבות ברזל
17:15 07/02/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הביטוח הלאומי (תיקון - תגמול מתנדבי זק"א במלחמת חרבות ברזל), התשפ"ד-2023 של חברי הכנסת משה פסל, אתי חוה עטייה ויונתן מישרקי. בהצעה תמכו 29 חברי כנסת, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדת העבודה והרווחה.

מוצע לשלם למתנדבי זק"א שהתנדבו לפעילות בארגון במהלך מלחמת חרבות ברזל תגמול בעד ימי התנדבותם, לפי חוק הביטוח הלאומי.

שר העבודה יואב בן-צור אמר כי הצעת החוק אינה בשלה, ויש ללטש אותה בוועדת העבודה והרווחה, ולנסח אותה יחד עם הביטוח הלאומי כך שתכלול גם מתנדבים אחרים.
+צה"ל חושף: מנהרת הבכירים שהוסבה לכליאת חטופים בח'אן יונס
15:50 07/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
צה"ל חשף מנהרה תת-קרקעית אסטרטגית נוספת בח'אן יונס, באורך של מעל לקילומטר  ▪  במנהרה שהו כ-12 חטופים בזמנים שונים, שלושה מתוכם שבו לארץ והשאר עדיין מוחזקים בעזה  ▪  אותרו במנהרה ממצאים מודיעיניים ואמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס
[צילום: דובר צה"ל]
[צילום: דובר צה"ל]
+צה״ל תקף מבנה צבאי של חיזבאללה במרחב מרווחין
15:41 07/02/24  |  מירב ארד
מטוס קרב של צה״ל תקפו לפני זמן קצר מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב מרווחין. בנוסף, הותקפו במהלך הלילה תשתית צבאית של הארגון במרחב הכפר בני חיאן על-ידי מטוסי קרב. כמו-כן, זוהו לפני זמן קצר שיגור משטח לבנון לעבר מרחב הר דב שנפל בשטח פתוח ושיגור נוסח למרחב שתולה. צה"ל תקף בארטילריה את מקורות הירי.

+נתניהו נועד עם בלינקן "לפגישה מעמיקה בארבע עיניים"
14:34 07/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
רה"מ נועד עם מזכיר המדינה האמריקני, בעקבות ההצעה הנגדית שהגיש חמאס למתווכות  ▪  בשעות הערב ייכנס מסיבת עיתונאים וימסור גם הצהרה לתקשורת
[צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ]
+השר לביטחון לאומי לועג לראש הממשלה
13:20 07/02/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
למרות שאני נמנה עם המחנה המסתייג מהמדיניות של בנימין נתניהו, ציער אותי, שהשר לביטחון לאומי ניצל במה מאוד מכובדת כמו "וול סטרייט ג'ורנל" כדי להשפיל את ראש הממשלה
בן-גביר. כהניסט [צילום: מנחם כהנא]
+אגף השיקום במשרד הביטחון ישלם מענק מס הכנסה ל-20 אלף נכי צה"ל
12:18 07/02/24  |  מירב ארד
אגף השיקום במשרד הביטחון, מודיע היום (ד') שישלם מענק מס הכנסה באופן אוטומטי ל-20 אלף נכי צה"ל המשלמים מס מעבודה או מפנסיה, על פי נתונים שהתקבלו מרשות המיסים.

המענק השנתי ניתן לנכי צה"ל הנמצאים במסגרות עבודה או יצאו לפנסיה ומטרתו לתגמל את נכי צה"ל אשר על אף פציעתם משתלבים בשוק העבודה.
+נשיא ארגנטינה הודיע על כוונתו להכריז על חמאס כארגון טרור
11:48 07/02/24  |  מירב ארד
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם נשיא ארגנטינה חאבייר מיליי. תחילה, קיימו פגישה השניים בארבע עיניים. לאחר מכן, התקיימה פגישה מורחבת במהלכה הכריז הנשיא מיילי על חמאס כארגון טרור. רה״מ נתניהו הודה לנשיא ארגנטינה על החלטתו, ועל תמיכתו הבלתי מסויגת בזכותה של ישראל להגן על עצמה. בנוסף, השניים סיכמו על יציאתן של משלחות עסקים משותפות בתחומים שונים בין המדינות.

[צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ]
+הפסקת אש "זמנית" = הפסקת המלחמה
11:21 07/02/24  |  שמואל פישר   |   לרשימה המלאה
הפסקת הלחימה תביא בהסתברות גבוהה מאוד להפסקה מוחלטת של המלחמה  ▪  התומכים בעסקה מניחים כי 'מה שהיה הוא שיהיה' וכי צה"ל יוכל לחדש את המלחמה כפי שעשה לאחר העסקה הקודמת, אולם, זו היא משאלת לב מופרזת שאינה מתיישבת עם המציאות
משאלת לב מופרזת [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+תשובת חמאס: עסקה ב-3 שלבים ושחרור 1,500 אסירים מהכלא
10:42 07/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" מפרסם המסמך שהעביר חמאס למתווכות  ▪  העסקה תכלול 3 שלבים. כל שלב יימשך 45 ימים  ▪  חמאס גם דורש את הגברת הסיוע ההומניטרי ונסיגת צה"ל  ▪  רה"מ יקיים דיון לגיבוש עמדתה של ישראל
הלחימה ברצועה נמשכת [צילום: דובר צה"ל]
הנהגת חמאס. דורשים נסיגה כוללת [צילום: חסן ג'די/פלאש 90]
+צוות קרב הצנחנים חיסל עשרות מחבלים בח'אן יונס
10:22 07/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
לוחמי הקומנדו פשטו על מתחמי לחימה ואיתרו אמל"ח ופירים  ▪  במערב ח'אן יונס, לוחמי מגלן חיסלו מספר מחבלים בהתקלויות מטווח קצר, ביניהם שלושה מחבלים חמושים שביצעו ירי נ״ט
[צילום: דובר צה"ל]
[צילום: דובר צה"ל]
+דמעת גאווה
09:03 07/02/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
יש לנו צאצאים במלחמה, ממש בה, ביבשה ובאוויר  ▪  בעשור השלישי לחייהם, אחד בקבע, אחד במילואים מן היום הראשון ועד לרגע זה  ▪  מפקד פלוגה ביחידה מובחרת, לחם בדרום ועתה בצפון  ▪  להאזין לדברי דומיו באוהל סיירים נוטף גשם ולהניח לדמעות לזלוג
רעות שכזו [צילום: איל מרגולין/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
נקבע מותו של לוחם צה"ל שנדבק בפטרייה בלחימה ברצועת עזה
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
התכוונתי לכתוב על עסקת החטופים, ואולי אוסיף הערה בסיום, ואז צפיתי בכתבתו של יגאל מוסקו בערוץ-12 על חיילי המילואים בצפון, ולא עצרתי את הדמעה הניגרת בגאווה שאין לה אח ורע.
07/02/2024  |  דן מרגלית  |   יומני בלוגרים
ועדת החוקה קיימה (5.2.24) דיון פתוח נוסף ובהמשך לו דיון חסוי בסוגיית הגבלות הפרקליטות והמשטרה על פתיחה בחקירה בעבירות הסתה לטרור. היו"ר ח"כ שמחה רוטמן דרש בסיום הדיונים כי המשטרה תשלח פירוט של לוחות הזמנים במונחים של שעות וימים בנוגע לזמן הלוקח מרגע הפנייה למטה המרכזי במשטרה וממנה לפרקליטות וחזרה עד להחלטה על פתיחה בחקירה. כמו-כן, דרש לדעת כמה תיקים מתוך 144 התיקים שכעת בהמתנה להחלטה, נסגרו עד למועד הדיון.
06/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, חשף (6.2.24) כי במהלך פעילות בח'אן יונס של יחידות מיוחדות והשב"כ, לאיתור המתחמים האסטרטגיים של חמאס, תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ומודיעין מדויק, התגלה מידע מודיעיני.
06/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
חמאס כי העביר את תשובתו הרשמית בנוגע למתווה לעסקת חטופים - שבמרכזה העמיד את הדרישה לסיום המלחמה באופן סופי, שיקום רצועת עזה ותהליך שיכלול שחרור אסירים פלסטינים בתמורה לשחרור חטופים. גורם ישראלי התייחס לדברים שיצאו מארגון הטרור ואמר כי ישראל "לא תקבל שום תנאי להפסקת המלחמה".
06/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
יו"ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ, שב ותוקף את הממשלה שבה הוא חבר. בהצהרה שנשא (6.2.24), התייחס לסוגיית היום שאחרי: "לצערי, איבדנו זמן יקר בהתקדמות לפירוק המשילות של חמאס בדגש על צפון הרצועה, בשל גרירת רגליים. עכשיו, באופן דחוף, עלינו לקדם מתווה שבמסגרתו יועבר המזון לעזה דרך גורמים בינלאומיים שאינם קשורים בחמאס כמו אונרא. גם אם זה יצריך עצירה או הפחתת כמויות, גם אם נאפשר הכנסת משאיות מצפון הרצועה ולא מדרומהּ. כל האפשרויות על הפרק – רק לא חמאס".
06/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
מנחם רהט
מנחם רהט
קוראי עיתון הארץ זוכים למנה גדושה של קורת רוח בזכות דיווחיו קורעי הלב על המצוקה העזתית    כמו בבדיחה על היהודי שקרא ברכבת את השטירמר: הארץ חוקר וחושף את גודל המהלומה שחטפו העזתים, ע...
רון בריימן
רון בריימן
"תמונת ניצחון" פירוס; חטיפת החטופים; חיילי צה"ל לא יהיו מגש הכסף להמשך איוולת המדינה הפלשתינית והשקר של "פתרון" שתי המדינות; אין שיבה לאוסלו; אין שיבה לקטיף; שרים בלתי ראויים; שווי...
הרצל חקק
הרצל חקק
הגיבורה של אשר וינשטיין אינה הנסיכה הפסיבית, שמחכה לאביר הפלאי שיבוא ויושיע אותה    היא לא מחכה לנעל זכוכית
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il