|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
המדריך המלא להלבנת שיניים
קבוצת ירדן
תמר פטרוליום: חברה עסקית או בית חרושת לג׳ובים?
קריב. "אירוע חמור" [צילום: דני שם-טוב/דוברות הכנסת]

יו"ר הכנסת דורש מהיועמ"ש: חקירה פלילית נגד ח"כ קריב

יו"ר הכנסת אוחנה פנה ליועמ"ש לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה נגד ח"כ גלעד קריב בחשד להדלפת מידע סודי מוועדת החוץ והביטחון בדיקת קצין הכנסת העלתה כי קריב היה היחיד שעיין בפרוטוקול וסימן בו חלקים שפורסמו מאוחר יותר בתקשורת אוחנה: "מדובר באירוע חמור מאוד שפוגע בביטחון המדינה"
13/02/2024  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 25   |   תגובות

יו״ר הכנסת אמיר אוחנה פנה לפני יותר מחודש (8.1.24) אל היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה בבקשה, שתורה על פתיחה בחקירה בשל הדלפת מידע מתוך פרוטוקול דיון סודי של ועדת החוץ והביטחון בכנסת אל התקשורת על-ידי חבר הכנסת גלעד קריב (העבודה).

הפניה נעשתה לאחר שיו״ר הכנסת הנחה את קצין הכנסת, יובל חן, לבצע בדיקה בעניין, וקצין הכנסת מינה קצין בודק (קבו״ד) אשר בחן את מקרה. במסגרת הבדיקה זומנו עדים למתן עדות ולמסירת ראיות, נבדקו מצלמות הביטחון במתחם הוועדה ונאספו ראיות.

הבדיקה העלתה כי האדם היחיד שעיין בפרוטוקול ממנו דלף המידע, מאז הגעתו אל הוועדה לפני כחצי שנה ועד למועד הבדיקה, הוא חבר הכנסת קריב, אשר עשה זאת פעמיים, ובסמוך למועד פרסום הכתבה של עמית סגל שבה פורסם קטע הפרוטוקול, מישיבת הוועדה שהתקיימה לפני שמונה חודשים ובה השתתף ראש הממשלה בנימין נתניהו.

עוד העלתה הבדיקה כי קריב אף סימן באמצעות מרקר, עט ועיפרון חלקים בפרוטוקול, אותם חלקים אשר פורסמו בסופו של דבר. מנהל הוועדה, אסף פרידמן, מסר באופן חד-משמעי כי זהו העותק היחיד הקיים מאותו הדיון וכי הוא נמסר לחבר הכנסת קריב כשהוא נקי מסימונים.

בתיק הקבו״ד נקבע כי ״מדובר באירוע חמור מאוד שבמסגרתו הודלף מידע בסיווג סודי לאיש תקשורת שאינו מורשה לכך. איש התקשורת נתן פומביות למידע המסווג וזאת בתקופה רגישה ביותר כשמדינת ישראל מצויה במלחמה במספר חזיתות... בעלי תפקידים וגופי הביטחון המגיעים אל הוועדה ומשתפים במידע ביטחוני בעל ערך, ראוי היה שנאפשר להם פלטפורמה מתאימה שתתמוך בכך. יש לזכור שבצד השני יושב מודיעין זר שאוסף כל פרט מידע על-מנת להשלים את הפאזל המודיעיני שלו".

בפנייתו ליועצת המשפטית לממשלה ציין יושב-ראש הכנסת אוחנה, כי בהינתן שלכאורה התגלו עבירות פליליות שונות, ולא בלי לבטים, הוא מבקש ממנה להורות מיד על פתיחה בחקירה לבירור מעמיק של התקרית ולהעמדה לדין, ככל שהתמונה הראייתית לא תשתנה במהלך החקירה.

בסיום מכתבו, הוסיף היו״ר כי ״הימנעות מנקיטת כל האמצעים החוקיים יעודד ויתמרץ מדליפים נוספים מישיבות נוספות, דבר אשר לא רק יפגע בביטחון המדינה, אלא גם ביכולתה של הכנסת לקיים פיקוח ראוי על הממשלה ומוסדותיה, אשר לא ישושו, לשון המעטה, לשתף במידע סודי בעתיד״.

ח"כ גלעד קריב לא הכחיש בתגובתו כי אכן הדליף: "כל בדיקה בהקשר לדליפת מידע מקבינט המלחמה, קבינט מורחב, דיוני הממשלה וועדות הכנסת היא מבורכת וראויה. ככל שמדובר בבדיקה פוליטית, באכיפה בררנית או בבדיקה שמטרתה להטיל אימה על חברי כנסת, הרי שזו תיתקל בחומת הפלדה של הדמוקרטיה.

"בכוונתי לפנות ליועצת המשפטית לממשלה בבקשה לפתוח בבדיקה מיידית של ההדלפות מקבינט המלחמה על אודות תוכניות תקיפה בלבנון ובעזה אשר סיכנו את לוחמי צה"ל, במקביל לבדיקה הנוגעת לוועדת חוץ וביטחון. במידת הצורך תוגש עתירה לבג"ץ להורות לשירות הביטחון הכללי לחקור את ההדלפות המסכנות את חיי החיילים".

תאריך:  13/02/2024   |   עודכן:  13/02/2024
עידן יוסף
+לפיד: מי שלא בא להתגייס, המדינה לא תממן אותו
10:20 14/02/24  |  מירב ארד
ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד על חוק הגיוס החדש: "זה רגע האמת של החברה הישראלית. המדינה צריכה ליצור חיבור ברור - בין זכויות לחובות. מי שלא בא להתגייס, המדינה לא תממן אותו."
+לפיד נגד חוק הגיוס: "שני רמטכ"לים יושבים מנגד"
20:18 13/02/24  |  עידן יוסף
יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, בהצהרה על חוק הגיוס: "אני קורא מפה לבני גנץ וגדי איזנקוט להתנגד לחוק הזה יחד איתנו. לא יכול להיות ששני רמטכ"לים יישבו מנגד בזמן שפוטרים מגיוס מאות אלפי צעירים חרדים שצה"ל זקוק להם. לא יכול להיות שתמשיכו לשבת בממשלה שתעביר את זה.

"אני קורא מפה לחברי הכנסת של הקואליציה, בעיקר של הליכוד, לפעול לפי צו מצפונם, לפעול לפי מה שהם אומרים לנו בחדרים הסגורים, ולא לתת לחוק הזה לעבור".

במחנה הממלכתי כבר הודיעו שיתנגדו, אך לפיד קורא להם כדי לנכס את ההתנגדות לזכותו כביכול.
+חברת הכנסת ליו״ר הכנסת ולקצין הכנסת: הרחק לצמיתות פעילת שמאל שהדפה אותי
20:15 13/02/24  |  עידן יוסף
חברת הכנסת לימור סון הר מלך פנתה לקצין הכנסת בבקשה להורות על הרחקתה לצמיתות של פעילת השמאל הרדיקלי מוריה שלומות מהכנסת לאחר שזו רדפה אחריה והדפה אותה.

שלומות, מנכ״ל ארגון ״הורים נגד מעצרי ילדים״ רדפה במשכן אחרי הח"כית לאחר שזו יצאה מוועדת חוקה, צעקה עליה ובשלב מסוים לטענתה אף הדפה אותה.

במכתבה גוללה את ההתרחשות וכתבה ששלומות דלקה אחריה ואחרי היועצת שלה בצעקות רמות במסדרון. "בשלב מסוים היא התקרבה אליי ודחפה אותי בבוטות ובאלימות, מוריה הפרה בבוטות את החוק לחסינות חברי הכנסת, והשתמשה באלימות כלפיי. אבקש להוציא מיד את סרטוני המצלמות שבמקום, לטפל בנושא בחומרה ולוודא שהפעילה מורחקת לצמיתות מהכנסת כדי שיובן לכולם שלא משתמשים באלימות כלפי אף אדם, ואף כלפי חברי כנסת״.
+ח"כים מיש עתיד בביקורת על הימנעות לפיד מכניסה לממשלה
20:00 13/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+אחי חטופים שמלאו להם 21 יכללו בזכאות למענק
16:57 13/02/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק מימון הוצאות למשפחות שבויים, חטופים ונעדרים (תיקון מס' 2), התשפ"ד-2024. בהצעה תמכו 12 חברי כנסת, ללא מתנגדים או נמנעים.

הצעת החוק מבקשת להסדיר את זכאותם למענק רבעוני למימון הוצאות של אחים וילדים של חטופים ונעדרים בני 21, שנשללה עד כה עקב תשלומים אחרים שהם או הוריהם מקבלים מכוח חוק התגמולים לבני משפחה, חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה או חוק משפחות חיילים שנספו במערכה, עד גיל 22.

הזכאות למענק רבעוני, שגובהו 21,000 ש"ח, תורחב יותר ותוענק לאחים ולילדים של חטופים ונעדרים בני 18-21, בקיזוז של שלוש פעמים התגמול שמשתלם להם או התוספת לתגמול המשתלמת בעדם לפי החוק האמור, לפי חוק משפחות חיילים שנספו במערכה (תגמולים ושיקום) או לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה.

כמו כן הטבות סוציאליות המשולמות לפי הסכמים שנערכו מיום ה-1.1.24 ועד יום 31.3.24 לפי סעיף 9 לחוק הביטוח הלאומי בשל המצב הביטחוני המיוחד, לא יחשבו כהכנסה לעניין כל דין אלא אם נקבע בהם אחרת.
+בקריאה ראשונה: הפחתה בשיעור תוספת הפיגור בשל אי תשלום קנס במועד
16:54 13/02/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק העונשין (תיקון מס' 150) (הפחתת תוספת הפיגור על אי־תשלום קנס), התשפ"ד-2024 של חברי הכנסת יונתן מישרקי, יוסף עטאונה, אחמד טיבי וקבוצת חברי כנסת. בהצעה תמכו 11 חברי כנסת, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תוחזר לדיון בוועדת החוקה.

מוצע בה להפחית את שיעור תוספת הפיגור בשל אי-תשלום קנס במועד, כך שאם אדם לא שילם קנס במועד, תיווסף עליו תוספת פיגור בשיעור של שלושים וחמישה אחוזים (במקום חמישים אחוזים) ולאחר מכן יחולו הוראות חוק פסיקת ריבית והצמדה, התשכ"א-1961 (במקום התווספות של חמישה אחוזים בתום כל תקופה של ששה חודשים). כללים אלו יחולו על קנס מכוח חוק העבירות המינהליות (דוגמת קנס על הפרה של חוק איסור אלימות בספורט שמוטל על ידי שוטר במגרש), על קנסות מכוח חוק סדר הדין הפלילי (דוגמת קנס על רעש שמטילה רשות מקומית בשל הפרת חוק עזר) ועל קנסות מכוח חוק העונשין, שמטיל בית המשפט אחרי ניהול הליך פלילי.
+"מג'נונית מדרובית": אזהרה לאיימן עודה בעקבות הערה לטלי גוטליב
16:33 13/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ועדת האתיקה של הכנסת מעירה לחבר הכנסת איימן עודה בעקבות כינוי גנאי שהטיח בחברת הכנסת בלהט ויכוח שהתקיים במליאה
גוטליב ועודה. להט הוויכוח [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   אמיר אוחנה / Amir Ohana   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   בנימין נתניהו / Benjamin  Netanyahu   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   ממשלת ישראל / Israel Government   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   עמית סגל   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
יו"ר הכנסת דורש מהיועמ"ש: חקירה פלילית נגד ח"כ קריב
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 25
ח"כים מיש עתיד בשיחות סגורות מותחים ביקורת על החלטתו של לפיד שלא להיכנס לממשלה ואף לתקוף אותה בשעת מלחמה. הח"כים אומרים כי הם סופגים ביקורת רבה בהלוויות, בניחומי משפחות שכולות, בביקורים אצל חיילים פצועים ובשיחות עם פעילים רבים במפלגה הדורשים מהם אחדות וכניסה לממשלה בעת מלחמה (INN).
13/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
חבר הכנסת איימן עודה קיבל (13.2.24) אזהרה מוועדת האתיקה של הכנסת בעקבות התבטאותו כלפי חברת הכנסת גוטליב בישיבת המליאה ב-16 באוקטובר 2023.
13/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת החינוך, התרבות והספורט דנה (12.2.24) בנושא חוסן תלמידים בזמן המלחמה לנוכח חשש מטשטוש ערכי הציונות, מורשת וזהות במערכת החינוך. "מערכת החינוך שלנו נכבשה", אמרה מנכ"ל ארגון מאירים דורית יצחק. הילד שלי מכיתה א' עד ד' לא למד תורה בחינוך הממלכתי. לא ציינו שם השנה את ט"ו בשבט, ובשנה שעברה לא ציינו את יום ירושלים. בשיעורי אזרחות אצל הבן השני שלי הטמיעו ערכי שמאל פרוגרסיביים. ערכנו סקר של מאגר מוחות בקרב 1,000 הורים ומורים מרחבי הארץ ממנו עולה כי הילדים לא יודעים מספיק, המורים לא מלמדים מספיק. הם חסרי אונים בגלל המערכת".
13/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת החוקה אישרה (יום ב', 12.2.24) לקריאות שניה ושלישית את הצעת חוק לשכת עורכי הדין (תיקון מס' 42) (שמירת חומר ארכיוני בידי עורך דין), התשפ"ד-2024.
12/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכלכלה קיימה |(יום ב', 12.2.24) ישיבה שדנה בנבחרת הדירקטורים והשפעתה על החברות הממשלתיות. כבר בפתח הדיון הציג היו"ר ביתן נתונים סטטיסטים על חברי הנבחרת, לפיהם מתוך 1,400 רק מאה הם תושבי הפריפריה החברתית והגאוגרפית, מתוכם רק 35 ביישובים מאשכולות סוציו-אקונומי 1 עד 4. בתום הדיון דרש היו"ר ביטן מרשות החברות למצוא דרך לתקן זאת ולדווח לוועדה תוך חודש.
12/02/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
צבי גיל
צבי גיל
בקטע "דיינו" הנוסח האלטרנטיבי הוא "כמה מעלות רעות לאלוהים עלינו"    מתחילים באיתמר בן-גביר שהוא השר לשגעון הלאומי - דיינו, עוברים לשר האוצר ששודד את הקופה הציבורית - דיינו, ושר המשפ...
אורי מילשטיין
אורי מילשטיין
ברית ארוכה בין גרמניה לברית המועצות; המטרה של גרמניה וברה"מ הייתה פולין; יהודי פולין לא הבינו מה מאיים על שרידותם; פיתוח ה"בליץ קריג" הגרמני; הגנרל היהודי גאורגי שטרן מפתח את מלחמת...
דרור אידר
דרור אידר
ההגדה אינה מסמך קפוא אלא טקסט גנרי שמחזיק רעיון המתחדש עלינו מדי תקופה    ממצרים העתיקה שבה העבדים העברים סיפרו על יציאת האבות מהגלות, עד ליציאת מצרים של תקופתנו היא מדינת ישראל
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il