|   15:07:40
דלג
  יואב יצחק  
מו"ל ועורך ראשי News1
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל
קבוצת ירדן
תכשיטים לקחת לחופשה בחו״ל בחג הפסח
ברנע. מו"מ מעמיק [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90] בר. חבר המשלחת [צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90]

המשלחת הישראלית חזרה מפריז; נתניהו מכנס במוצ"ש את הקבינט

הושגה התקדמות מסוימת להשגת עסקה לשחרור החטופים; ייערכו שיחות המשך חמאס עומד עדיין על דרישותיו הבסיסיות אך מוכן להגמישן הנהגת חמאס שיגרה מסרים לפיהם מוכנה להשיג עסקה
24/02/2024  |   יואב יצחק   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

המשלחת הישראלית הכוללת את ראש המוסד דוד ברנע ואת ראש השב"כ רונן בר חזרה הבוקר מפריז (יום שבת), לאחר שיחות שהתקיימו אמש והלילה במסגרת המו"מ לשחרור החטופים. בשיחות השתתפו: ראש ה-CIA ויליאם ברנס, ראש המודיעין המצרי עבאס כאמל, וראש הממשלה של קטר מוחמד אל תאני.

הושגה התקדמות מסוימת, ולכן החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו לכנס במוצ"ש את הקבינט המדיני-ביטחוני - לקבלת עידכון ומתן הוראות לצוות המו"מ הישראלי. לאחר מכן יבוצעו שיחות נוספות באמצעות המדינות המתווכות.

על-פי מידע שהובא לישראל, הנהגת חמאס שיגרה מסרים לפיהם היא מעוניינת להתקדם להשגת עסקה לפני רמדאן. הנהגת חמאס עושה עתה מהלכים כדי למנוע מצה"ל לבצע תמרון מקיף ועמוק ברפיח - העיר הגדולה היחידה שנותרה בשליטת חמאס.

חבר הלשכה המדינית של חמאס, מוחמד נזאל, אמר בראיון לערוץ אל-ערבי בקטר: "השעות הקרובות יגלו אם ניתן להגיע להפסקת אש לפני חודש רמדאן או לא". בהנהגה המדינית של חמאס שיושבת בקטר ובאייסטנבול, ובהנהגה הצבאית שיושבת בעזה ובראשה יחיא סינוואר, מסרו לערוץ אל-ערבי כי הם בוחנים עתה את המתווה שהוצעה בפריז.


השיחות בפריז החלו ביום ו'. חמאס הציג כמה דרישות כבדות משקל להן מתנגדת ישראל. עיקרן: חזרת תושבי צפון הרצועה אל בתיהם; הגדלת הסיוע ההומניטרי; הפסקת אש ארוכה ויציאת צה"ל מהרצועה כולה; ושחרור מאות אסירים עם דם על הידיים השפוטים לעשרות שנות מאסר. ישראל הודיעה מפורשות: לא נסכים להפסקת אש מוחלטת אלא הפוגה מתאימה; ולא נסכים להמשך שליטת חמאס ברצועה.

תאריך:  24/02/2024   |   עודכן:  24/02/2024
יואב יצחק
+הרמטכ"ל: מאמץ הלחימה הוא הפעולה הכי אפקטיבית שעוזרת למי שנושא ונותן
23:37 24/02/24  |  עידן יוסף
הרמטכ״ל קיים (שבת) הערכת מצב בצפון רצועת עזה. "אנחנו עושים מהלך של העמקת הישג", אמר רא"ל הרצי הלוי, "יש אזורים שכבר היינו בהם, ואנחנו חוזרים עם מודיעין טוב יותר ועושים הישג שהוא הרבה יותר גבוה והרבה יותר עמוק, תרתי משמע, גם לתוך האדמה, גם בפגיעה באויב. יש מקומות שעברנו אותם בקצב לחימה גבוה מאוד, ואנחנו חוזרים למקומות לעשות טיהור מרחב ברמה גבוהה מאוד-מאוד. הדברים האלה מביאים עוד דרג פעילים, עוד דרג מפקדים, עוד השמדת תשתיות".

"אנחנו בימים גם של משא-ומתן על שחרור החטופים", המשיך, "לא יודע להגיד לאן זה יתפתח, יש מי שעוסק בזה, אנחנו עוסקים בלחימה. אני רוצה שתדעו דבר אחד: יש קשר בין הדברים. ההישגים שלכם - עוד גדוד שאתם מפרקים, עוד תשתית תת-קרקע, עוד שכונה שמבצעים שם את השמדת התשתיות, והאוכלוסייה שמתפנה למרחבים בטוחים - כל הדברים האלה ביחד לוחצים אותנו - אני מקווה מאוד - גם להישג בעניין שחרור החטופים. זו מטרת המלחמה. יש לנו כוונה לעשות הרבה מאוד כדי לממש אותה, ומאמץ הלחימה הוא הפעולה הכי אפקטיבית שעוזרת למי שנושא ונותן בכל מיני מקומות על שחרור החטופים".

"זה המנוף שאנחנו מורידים על חמאס", סיכם הרמטכ"ל, "ואתם מורידים אותו מצויין, צריך להמשיך ולהוריד אותו חזק, אני מקווה שנדע לתרגם אותו גם לשחרור החטופים".
+לפחות 21 עצורים בהפגנה אלימה בקפלן נגד הממשלה
23:13 24/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
המשטרה השתמשה לראשונה מפרוץ המלחמה במכת"ז ובפרשים לפיזור המהומות  ▪  מפגינים שסירבו לפנות את הצומת וחסמו את התנועה, נפצעו קל בעימות עם המשטרה  ▪  בעצורים: משה רדמן ואמיר השכל
הפגנה אלימה בקפלן [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+מקור בחמאס: הארגון הסכים לשחרר את כל האזרחים החטופים
22:49 24/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+המתווה האמריקני: "מחבלים כבדים" תמורת 40-35 חטופים ו-6 שבועות הפוגה
22:13 24/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
על כל חטוף מוצע יום הפסקת אש ושחרור 10 מחבלים בממוצע  ▪  בסך-הכל מוצע לשחרר מאות אסירים פלשתינים בתמורה לנשים, חיילות וגברים במצב רפואי קשה, ולאפשר חזרה מוגבלת של פלשתינים לצפון הרצועה  ▪  חמאס: לא מכירים התקדמות במגעים
הפגנה הערב בכיכר החטופים [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+מטוסי קרב תקפו מפקדה מבצעית של כוח רדואן
20:51 24/02/24  |  עידן יוסף
כוחות צה"ל זיהו השבת, באמצעות כלי טיס, חוליית מחבלים אשר נכנסת למחסן אמצעי לחימה של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב הכפר אל מטמורה. בתוך זמן קצר, מטוסי קרב תקפו את המחסן בו זוהתה החוליה. לאחר התקיפה התרחשו פיצוצי משנה משמעותיים המעידים על הימצאות אמצעי לחימה במבנה.

בנוסף, לפני זמן קצר תקפו מטוסי קרב מפקדה מבצעית הנמצאת בשימוש כוח רדואן של ארגון חיזבאללה במרחב הכפר ברעשית ועמדות שיגור ותשתיות טרור במרחב ג'בל בלט שבדרום לבנון. כמו-כן, בוצע ירי ארטילרי להסרת איום למרחב רשיא אל-פוחר.
+אונרא הודיעה על הפסקת פעילותה בצפון עזה
19:32 24/02/24  |  עידן יוסף
אונרא הודיעה על הפסקת פעילותה בצפון עזה. לטענתה, היא תיאלץ להפסיק להעביר חבילות סיוע הומניטרי לצפון הרצועה - בשל התוהו ובוהו והביזה.
+רס"ן אייל שומינוב מכרמיאל נהרג מפגיעת נ"ט ברצועת עזה
18:59 24/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הקרב שבו נהרג התרחש השבת בצפון רצועת עזה  ▪  זהו החלל ה-237 שנהרג מתחילת התמרון הקרקעי  ▪  שומינוב (24) היה מפקד בחטיבת גבעתי והועלה בדרגה לאחר מותו
רס"ן אייל שומינוב
+מטוס קרב תקף מבנה צבאי אליו נכנסה חוליית מחבלים בלבנון
18:57 24/02/24  |  עידן יוסף
רחפן צה"לי זיהה במהלך השבת חוליית מחבלים הנכנסת למבנה צבאי של חיזבאללה במרחב הכפר בליידא שבדרום לבנון, מטוס קרב תקף את המבנה בו זוהו המחבלים.

מטוסי קרב תקפו מבנים צבאיים נוספים המשמשים את חיזבאללה במרחב הכפרים רב א-תלתין, עייתא א-שעב ובליידא ובוצע ירי ארטילרי להסרת איום למספר מוקדים בדרום לבנון.

במהלך היום זוהו מספר שיגורים לעבר המרחבים ערב אל עראמשה, רכס רמים, חניתה והר דב, צה"ל תקף את מקורות הירי בשטח לבנון.
+לוחמי צה"ל מיפו לקראת הריסה בתי שני המחבלים שביצעו הפיגוע במחסום א-זעים
14:15 24/02/24  |  יואב יצחק
דובר צה"ל מסר, כי לוחמי צה״ל מיפו הלילה שני בתים של המחבלים שביצעו השבוע את הפיגוע במחסום א-זעים.

בנוסף, כוחות צה״ל, שב״כ ומג״ב, עצרו חמישה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים: שני מבוקשים בכפר בורקא שבשומרון; שני מבוקשים נוספים בבזאריה שבשומרון; ומבוקש נוסף בזבידאת שבבקעה. המבוקשים שנעצרו הועברו להמשך חקירת כוחות הביטחון. אין נפגעים לכוחותינו.

גל המעצרים שהואץ מפרוץ המלחמה נמשך גם בימים האחרונים. מתחילת המלחמה נעצרו מעל 3,200 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים; כ-1,350 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.
לוחמי צה"ל בכפר זעתרה שבחטיבת עציון, מיפוי בתי המחבלים שביצעו הפיגוע במחסום א-זעים [צילום: דובר צה"ל]
+הבנק העולמי מזהיר: הרשות הפלשתינית בדרך לקריסה
09:34 24/02/24  |  יוני בן-מנחם
הבנק העולמי מזהיר מפני קריסה קרובה של הרשות הפלשתינית. לפי דוח של הבנק העולמי שפורסם עתה, בשל הימשכות המלחמה וההשפעה על התעסוקה והצריכה בגדה המערבית, הרשות הפלשתינית עלולה להיכנס ל"סחרור תקציבי", והיא נעשית תלויה יותר ויותר בבנקים.
אבו מאזן. סכנת התמוטטות [צילום: פלאש 90]
+ניו-יורק טיימס: מדיניות נתניהו ליום שאחרי עומדת בסתירה לארה"ב וחלק גדול מהעולם
09:30 24/02/24  |  יואב יצחק
העיתון ניו-יורק טיימס טוען, כי מדיניותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ל'יום שאחרי חמאס' וליוזמה להקמת מדינה פלשתינית, עומדת בסתירה למדיניות ארה"ב וחלק גדול מהעולם. חילוקי הדעות הינם מהותיים ביותר גם באשר לקו הגבול ולתפקידה העתידי של הרשות הפלשתינית ברצועת עזה.
+צבא ארה"ב השמיד 7 טילי שיוט שהכינו החות'ים לשיגור; אוניה בריטית בה פגעו המורדים - בסכנת טביעה
09:19 24/02/24  |  יואב יצחק
פיקוד המרכז של צבא ארה"ב הודיע הלילה (שבת), כי הצליח להשמיד שבעה טילי שיוט שהוכנו לשיגור על-ידי המורדים החות'ים בתימן לעבר אוניות בים סוף. בכך נמנע נזק כבד. השמדתם נעשתה ביום שישי בין השעות 12:30 ל-19:15 (שעון תימן).
בנוסף מסר פיקוד צבא ארה"ב, כי בעקבות התקיפה ביום שני השבוע מצד החות'ים והפגיעה באוניה בריטית RUBYMAR שהפליגה במפרץ עדן, נגרם נזק משמעותי. האוניה בסכנת טביעה, מיכליה נפערו ונפט בכמויות עצומות נשפך ממנה לים סוף וגרם לזיהום הים ולכתם משמעותי באורך של 29 ק"מ.
[צילום: AP]
+מדינת ישראל צריכה לנהל את הביטחון כמו מעצמה איזורית
08:48 24/02/24  |  בוב סילברמן   |   לרשימה המלאה
הצעה ללקחים מ-7 באוקטובר: יש לגבש בכתב ולעדכן את אסטרטגיית הביטחון הלאומי, להקטין את הממשלה כדי שתהיה יעילה ולקבוע נוהל מחייב לאישור השקעות זרות אסטרטגיות
האחרון שגיבש תפיסת הביטחון. זה היה ב-1953 [צילום: משה פרידן, לע"מ]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
המשלחת הישראלית חזרה מפריז; נתניהו מכנס במוצ"ש את הקבינט
תגובות  [ 2 ] מוצגות   [ 2 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
זואי
24/02/24 20:05
2
חשדנית
27/02/24 21:34
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
ישראל נמצאת בעיצומה של מערכה שנכפתה עליה, עקב מתקפת 7 באוקטובר וההערכות השגויות שקדמו לה לגבי חמאס וכוונותיו. תחקירים לגבי האחריות לכשלים ורפורמות ממשלתיות בתחום הביטחון הלאומי, כבר החלו להתגבש או שיתקיימו בהכרח בהמשך. כאן מוצגות שלוש המלצות לשינוי שמטרתן לשפר את התיאום בין גופי הביטחון הלאומי של ישראל – צה"ל, משרדי הביטחון, החוץ, הכלכלה והאנרגיה, קהיליית המודיעין, והמל"ל כגורם מתכלל.
24/02/2024  |  בוב סילברמן  |   כתבות
יותר משלושה חודשים חלפו מאז פרוץ הלחימה, וראש הממשלה בנימין נתניהו סוף-סוף הואיל לפרסם את עקרונות התוכנית שלו ל-"יום שאחרי חמאס".
23/02/2024  |  חיים רמון  |   יומני בלוגרים
לוחמי יחידת מגלן של עוצבת הקומנדו ממשיכים להילחם במערב ח'אן יונס, תוקפים מטרות באמצעות הכוונת אש מהאוויר, מארבי צלפים וחווים היתקלויות מטווחים של מטרים בודדים מול חוליות מחבלים שצצות ממקומות מסתור.
23/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בעקבות מלחמת "חרבות ברזל" שפרצה לפני מספר חודשים, חדרו לשטח ישראל אלפי כלבים משוטטים מתוך רצועת עזה, שגדר המערכת סביבה נפרצה במהלך הקרבות.
23/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
השבוע הסתיים אימון רחב היקף של שייטת ספינות הטילים בזירה הצפונית (שייטת 3). האימון מדמה לחימה רחבה ורב זרועית בזירה הימית הצפונית. באימון תורגל שיתוף פעולה רב-זרועי בין ספינות הטילים לכוחות חיל-האוויר, ביניהם תרגול משותף עם טייסת 193 המפעילה את מסוקי ה"עטלף".
23/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דרור אידר
דרור אידר
זה לא היה ביתן "פיצה ותאנים", זה ביתן של מדינה שנלחמת על הישרדותה, לזרוק את האתגר ככה, זה מעשה פחדני    מכיוון שכולם כועסים על ישראל ללא סיבה אמיתית, רק מתוך אנטישמיות, לתת את המתנה...
ירון פרידמן
ירון פרידמן
הדיווחים בעולם כולו על אודות המלחמה בעזה מעדכנים ללא הרף את מספר ההרוגים הפלשתינים בעזה. נראה כי יש סוג של קונצנזוס לגבי המספרים. אך מהי רמת מהימנותם?
מנחם רהט
מנחם רהט
נס הצלת עם ישראל משואה זוטא, תחת נחילי הכטב"מים והטילים שנשאו מטעני מוות נוראים, אינו פחות מנסי הקמת המדינה וששת הימים, ויש אומרים שמדובר בנס בסדר גודל תנכ"י
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il