|   15:07:40
דלג
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
המדריך המלא להלבנת שיניים
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל
מיצג החטופים ב-Mall בוושינגטון

סקר עדכני: 82% מהאמריקנים תומכים בישראל מול חמאס

סקר הרווארד-האריס שציטט נתניהו מצביע גם על תמיכה ניכרת בפעולה הקרקעית ובהפסקת אש רק לאחר השבת החטופים ומיטוט שלטון חמאס לצד זאת: רק ל-51% יש דעה חיובית על ישראל ורק 55% תומכים בהענקת הסיוע התקוע בקונגרס
27/02/2024  |   איתמר לוין   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

82% מן האמריקנים תומכים בישראל במלחמת חרבות ברזל לעומת 18% בלבד התומכים בחמאס - מעלה סקר הרווארד-האריס שנערך בשבוע שעבר (22-23.2.24). זהו סקר חודשי, הבוחן את עמדות האמריקנים בנושאים המרכזיים שעל סדר היום, והוא נערך במשותף בידי אוניברסיטת הרווארד ומכון סקרי השוק האריס. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ציטט ממצאים אלו (27.2.24) בתגובה לדברי הנשיא ג'ו ביידן, לפיהם הממשלה הנוכחית עלולה לגרום לישראל לאבד את אהדת העולם.

רוב ממצאי הסקר אכן מלמדים על תמיכה משמעותית בישראל, אם כי יש לסייג את הדברים בשלוש הערות. האחת: כפי שיוצג להלן, בחלק מן הנושאים התמיכה נמוכה מאשר בנושאים אחרים. השנייה: בשאלות בהן ניתן פילוח גילאים (בעיקר התמיכה בישראל מול חמאס), התמיכה בישראל יורדת ככל שגיל הנשאלים יורד - מגמה שעלתה גם בסקרים אחרים ועלולה לפגוע בישראל בטווח הארוך. השלישית: ביידן הזהיר מפני פגיעה עתידית בדעת הקהל העולמית, בעוד שהסקר עוסק בדעת הקהל העכשווית בארה"ב.

ל-51% מן הנשאלים יש דעה חיובית על ישראל, לעומת 28% בעלי דעה שלילית (לאחרים אין דעה כלפיה). לשם השוואה, הרשות הפלשתינית מקבלת רק 18% וחמאס רק 11%, לעומת דעות שליליות של 49% ו-66% בהתאמה. בתשובה לשאלה האם על הקונגרס לאשר את הסיוע לישראל בסך 14 מיליארד דולר, התקוע בו מזה שלושה חודשים בשל מאבקים פוליטיים, רק 55% ענו בחיוב לעומת 45% שענו בשלילה (שאלה דומה לגבי הסיוע לאוקראינה, בסך 60 מיליארד דולר, הניבה חלוקה של 50-50).

63% מן הנשאלים סבורים שישראל פועלת למנוע פגיעה באזרחים ברצועה, לעומת 32% הסבורים שהיא אינה עושה זאת. 63% תומכים במבצע הקרקעי בכללותו ואותו שיעור תומכים בהעמקתו לדרום הרצועה (דהיינו רפיח); 37% מתנגדים בשתי השאלות. 67% אמרו שיש להפסיק את האש רק לאחר שחרור כל החטופים ומיטוט שלטון חמאס, לעומת 33% התומכים בהפסקת אש מיידית.

בתשובה לשאלה מי צריך לשלוט ברצועת עזה לאחר הפלת שלטון חמאס, רוב יחסי של 39% סבורים שהשליטה צריכה להימסר לרשות חדשה אותה יקימו מדינות ערב. 35% תומכים בשליטה ישראלית ישירה, ו-28% - בהעברת הרצועה לידי הרשות הפלשתינית הנוכחית.

ממצאים מדאיגים בסקר הקודם

השוואה לממצאי סקר הרווארד-האריס מחודש דצמבר אשתקד מעלה, כי ברוב הנקודות התמיכה בישראל יציבה - וזאת לצד שיעור מדאיג של אמריקנים בעלי דעות קיצוניות כלפיה (סקר זה עסק ביתר הרחבה במלחמת חרבות ברזל). 81% הביעו לפני חודשיים תמיכה בישראל ורק 19% תמכו בחמאס; ל-54% הייתה דעה חיובית על ישראל ורק ל-26% דעה שלילית. אותם שיעורים נרשמו בתמיכה/התנגדות להעברת חבילת הסיוע. 73% אמרו שהתקפת חמאס ב-7 באוקטובר הייתה בעלת אופי של רצח עם, ולצד זאת - 27% אמרו שהיא הייתה מוצדקת.

86% מן הנשאלים השיבו שיש לישראל זכות להתקיים; 14% תמכו בחיסולה. במקביל, 60% הביעו תמיכה בפתרון שתי המדינות, 21% אמרו שיש להעביר את הפלשתינים למדינות ערב ו-19% תמכו בחיסולה של ישראל והפיכתה למדינה פלשתינית. 37% אמרו שישראל מבצעת רצח עם ברצועה, מול 67% הסבורים שהיא מגנה על עצמה בצורה לגיטימית. 64% תמכו בהפסקת אש רק לאחר שחרור כל החטופים ומיטוט שלטון חמאס, לעומת 26% שתמכו בהפסקת אש מיידית. 75% הטילו על חמאס את האחריות העיקרית לפגיעה באזרחים ברצועה; 69% אמרו שישראל פועלת למנוע פגיעה בהם.
Harvard-Harris Poll, פברואר 2024
סקר דעת קהל אמריקני על נושאים מרכזיים כולל מלחמת חרבות ברזל, פברואר 2024
Harvard-Harris Poll, דצמבר 2023
סקר דעת קהל אמריקני על נושאים מרכזיים כולל מלחמת חרבות ברזל, דצמבר 2023

תאריך:  27/02/2024   |   עודכן:  27/02/2024
איתמר לוין
+שר הביטחון גלנט יקיים הערב בשעה 19:00 הצהרה לתקשורת
10:32 28/02/24  |  מירב ארד
שר הבטחון גלנט יקיים הערב בשעה 19:00 הצהרה לתקשורת

+"לפיקוד העליון של צה"ל מתמנים 'יֶס-מֶנים' לשם הרמוניה, ומתקיימת חשיבה קבוצתית ברמה נמוכה"
10:29 28/02/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
חלק ראשון של דיון עומק שבועי בהנחייתי, על הלקחים הצבאיים של טבח 7 באוקטובר ומלחמת "חרבות ברזל", בהשתתפות צוות מומחים. בדיון טען אביתר בן צדף: "לפיקוד העליון של צה"ל מתמנים 'יֶס-מֶנים' לשם הרמוניה, ומתקיימת חשיבה קבוצתית ברמה נמוכה"
[צילום: דובר צה"ל]
+עשרות מחבלים חוסלו ביממה האחרונה
09:40 28/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
כוחות אוגדה 98 ממשיכים לחסל מחבלים ולאתר אמצעי לחימה בח'אן יונס  ▪  לוחמי יחידה 414 סגרו מעגל והכווינו כלי טיס שחיסל מחבל שירה לעבר הכוחות בח'אן יונס
[צילום: דובר צה"ל]
[צילום: דובר צה"ל]
+לסוגיות השוויון בנטל
09:13 28/02/24  |  רפי לאופרט   |   לרשימה המלאה
חוקי השוויון בנטל היו מאז ומתמיד "חוקי מסגרת" או הצהרת כוונות; חוקים שמדברים על רצוי וכמעט אף פעם אינם מגיעים למיצוי לפי מדד ביצוע בפועל  ▪  דומה שגם עתה התעוררה שאלת החקיקה במסגרת ויכוח על ההגמוניה השלטונית במדינה או כאחד המהלכים להפלת הממשלה - זו בעיני ברכה לבטלה
מצפון אישי [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+אזעקות בקריית שמונה, תל חי, הגליל העליון, מבואות החרמון
09:04 28/02/24  |  מירב ארד
אזעקות בקריית שמונה והסביבה: הגושרים, בית הלל, תל חי, קריית שמונה, מעיין ברוך, כפר יובל. זוהו ארבעה שיגורים, אחד יורט.
+איתות לביידן במישיגן: עלול להפסיד בשל תמיכתו בישראל
08:45 28/02/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
14% מן המצביעים בפריימריז הדמוקרטיים הטילו פתק לבן, במסגרת מחאה מאורגנת על מדיניותו במלחמה  ▪  מישיגן היא בעלת מספר הערבים והמוסלמים הגבוה ביותר בארה"ב ואחת ממדינות המפתח בנובמבר
ביידן במישיגן בשבוע שעבר [צילום: אוון ווצ'י, AP]
+פתרונות אמיתיים
08:27 28/02/24  |  שמעון נטף   |   לרשימה המלאה
הטיעון בעניין חשיבות לימוד התורה והיותו הכוח שמאחורי הלוחמים, בסגנון "שבט לוי" ו"עומדות היו רגלייך" - כבודו במקומו מונח - הוא תירוץ ריק וצריך להפסיק להתייחס אליו ברצינות
קיר בטון [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+הירי לאזור אשקלון: רכב וגדר יישוב ניזוקו
21:34 27/02/24  |  עידן יוסף
באשקלון פגע נפל של רקטה ברכב וגרם לו נזק. חלק של מיירט פגע בגדר של יישוב במועצת חוף אשקלון. נגרם נזק גדול, אך אין נפגעים בגוף.
[צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+צה"ל: ירי הנ"ט לא פגע בכשירות מתקן יחידת הבקרה האווירית
21:32 27/02/24  |  עידן יוסף
דובר צה"ל מסר כי בהמשך להתרעות בצפון הארץ מוקדם יותר היום, זוהו כ-20 שיגורים שחצו משטח לבנון למרחב צפון הארץ, מתוכם מספר יורטו בהצלחה על ידי לוחמי ההגנה האווירית והיתר נפלו על פי מדיניות.

בנוסף, זוהה טיל נ״ט שחצה משטח לבנון לעבר מרחב מירון. זוהתה פגיעה במרחב יחידת הבקרה האווירית של חיל-האוויר. אין פגיעה בכשירות המתקן.

צה"ל תוקף כעת מטרות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון.
+ארה"ב: מקווים להפסקת אש בעזה בסוף-השבוע - תלוי בחמאס
20:48 27/02/24  |  עידן יוסף
דובר מחלקת המדינה של ארה"ב: "המטרה שלנו היא להגיע בהקדם להסכם הפסקת אש בתמורה לשחרור חטופים. מקווים שזה יקרה עד סוף השבוע, חלק גדול מזה תלוי בחמאס".
+הרמטכ״ל בגבול הצפון: חיזבאללה ישלם מחיר גדול מאוד
20:26 27/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
רא"ל הרצי הלוי: "ברור לנו לגמרי שאנחנו צריכים קודם כל את האויב לקח, לעשות כאן מכשול חזק, איסוף חזק"  ▪  "אין כאן חיזבאללה צמוד לגדר, לא צמוד ולא אחרי הצמוד"
[צילום: דובר צה''ל]
[צילום: דובר צה''ל]
+נתניהו: תמיכת אזרחי ארה"ב בישראל מסייעת לנו להמשיך את המערכה
20:06 27/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+ירי לגליל המערבי; לראשונה - גם ליישובים בהם לא הופעלה אזעקה במלחמה
16:51 27/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הרקטות נורו ליישובים הנמצאים דומית לצומת כברי  ▪  חיזבאללה טוען שהקטיושות שוגרו לעבר בסיס של אוגדה 146  ▪  אין נפגעים, למעט כמה נפגעי חרדה, וכל הפגיעות היו בשטחים לא מאוכלסים
יירוט בגליל המערבי
+ביידן: הממשלה הנוכחית עלולה לגרום לישראל לאבד את תמיכת העולם
15:26 27/02/24  |  איתמר לוין
נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, מזהיר, כי התנהלותה של ממשלת ישראל עלולה לגרום לישראל לאבד את תמיכת העולם. "ישראל קיבלה תמיכה מרוב מדינות העולם, אבל אם היא תמשיך בהתנהלות הנוכחית עם הממשלה השמרנית באופן בלתי רגיל שיש להם, עם בן-גביר ואחרים, הם יאבדו תמיכה מהעולם. זה לא אינטרס של ישראל", אמר ביידן (27.2.24) בראיון לרשת NBC.

לדברי ביידן, הפסקת אש בעזה תיתן תיתן זמן לנוע לכיוון שרבות ממדינות ערביות מוכנות לנוע לעברו. "סעודיה מוכנה להכיר בישראל. שש מדינות ערביות אחרות מוכנות", אמר. "הדרך היחידה שבה ישראל תשרוד - ואני לא חושש לומר את זה - הם צריכים לנצל את ההזדמנות להשיג שלום וביטחון לישראלים ולפלשתינים. אם נשיג את הפסקת האש הזמנית, נוכל לנוע בכיוון של שינוי הדינמיקה. לא להשיג פתרון שתי מדינות מיד, אלא תהליך שיוביל אותנו לשתי מדינות, שיבטיח את ביטחון ישראל ועצמאות לפלשתינים בלי שיוכלו לאיים על ישראל. יש דרכים לעשות זאת", אמר ביידן.

שרת האוצר האמריקנית, ג'נט ילן, אומרת כי ישראל צריכה להמשיך להעביר לרשות הפלשתינית את כספי המיסים שהיא גובה עבורה. היא גם גילתה, כי לאחרונה ביקשה מראש הממשלה, בנימין נתניהו, לחדש את היתרי העבודה לפועלים פלשתינים מיהודה ושומרון.

כל היתרי העבודה נשללו מיד בתחילת המלחמה ולא חודשו עד כה. גורמי הביטחון המליצו להעניק היתרי עבודה פרטניים, כדי להקל על המצוקה הכלכלית ולמנוע זעם ויאוש העלולים לעודד את הטרור, ובמקביל טוענים ראשי ענף הנדל"ן שהמחסור בפועלים פוגע בו קשות. אולם, נתניהו החליט שלא להעלות את הנושא לדיון בקבינט בשל התנגדות חריפה של השרים איתמר בן-גביר ובצלאל סמוטריץ.

סמוטריץ' גם סירב במשך חודשים - עוד לפני המלחמה - להעביר לרשות את כספי המיסים, בטענה שהם משמשים לתמיכה בטרור. לאחר מכן טען, כי חלק מהכסף עלול להגיע לחמאס ברצועת עזה. הקבינט אישר לבסוף את העברת הכספים לאחר שארה"ב יזמה את הקפאת החלק היחסי של הרצועה והפקדתו בידי נורבגיה. לדברי ילן, כספי המיסים מיועדים לממן צריכים בסיסיים של הרשות הפלשתינית ולחזק את כלכלת יו"ש.

ילן הוסיפה, כי ביקשה מנתניהו גם להפחית את חסמי הסחר ביו"ש. לצד חידוש היתרי העבודה, אמרה, "המעשים האלה חיוניים לרווחתם הכלכלית של הפלשתינים והישראלים כאחד". לדבריה, הממשל ממשיך לבדוק את הדרכים לסייע לחיזוק הכלכלה ביו"ש, בהתאם לצו עליו חתם ביידן בתחילת החודש.
ביידן וילן. לחזק את הכלכלה ביו"ש [צילום: אוון ווצ'י, AP]
+חוסל בכיר בג'יהאד האיסלאמי הפלשתיני בטובאס
13:30 27/02/24  |  
במבצע חטיבתי לסיכול טרור בהכוונה מודיעינית של שב"כ במרחבים טובאס ובפרעה שבחטיבת הבקעה והעמקים, חיסלו כוחות מיחידת דובדבן את אחמד דראגמה, בכיר בארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי הפלשתיני במרחב טובאס, אשר ביצע בעבר פיגועי ירי ומטענים לעבר כוחות צה"ל - מסר (27.2.24) דובר צה"ל. הכוחות חיסלו שני מחבלים חמושים נוספים ואיתרו חמ"ל תצפיות.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
סקר עדכני: 82% מהאמריקנים תומכים בישראל מול חמאס
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
ברקע התרחבות גבולות ירי חיזבאללה לצפון הארץ, קיים הרמטכ״ל (27.2.24) סיור והערכת מצב בגבול הצפון יחד עם מפקד פיקוד הצפון, אלוף אורי גורדין, מפקד אוגדה 146, תת-אלוף ישראל שומר ומפקדים נוספים, ופגש את חברי כיתות הכוננות במושב שתולה.
27/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ראש הממשלה בנימין נתניהו: "מתחילת המלחמה אני מוביל מערכה מדינית שתכליתה לבלום את הלחצים שנועדו לסיים את המלחמה טרם זמנה, ומנגד גם להשיג תמיכה בישראל.
27/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
מטח כבד של כ-20 רקטות וטילים שוגר לפנות ערב (27.2.24) לעבר הגליל המערבי. בחלק מן המקומות הייתה זו אזעקת האמת הראשונה מתחילת המלחמה - ירכא, עמקה ואבו סנאן. מדובר ביישובים הנמצאים דרומית לצומת כברי, שלא התבקשו להתפנות, והיום מתקיימות בהם בחירות.
27/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ישראל, ארה"ב, קטר ומצרים הגישו לחמאס הצעה מעודכנת להפסקת אש ושחרור חטופים - מדווחת (27.2.24) סוכנות הידיעות רויטרס. במקביל אומרים בכירים בישראל, כי אינם יודעים על מה מבוססת האופטימיות של הנשיא ג'ו ביידן, שהביע הלילה תקווה שהפסקת אש תושג עד יום שני הבא. להבדיל, גם בחמאס אומרים שההתבטאות הייתה מוקדמת מדי ונותרו פערים גדולים עליהם יש לגשר. משרד החוץ של קטר מסר, כי לפי שעה "אין פריצת דרך שניתן לדווח עליה ואין הסכמות בין ישראל לחמאס באף אחת מנקודות המחלוקת המרכזיות", אם כי לדבריו הנסיכות אופטימית בנוגע להמשך השיחות.
27/02/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
אירן ביצעה מאמץ מרוכז לרסן את המיליציות בעירק ובסוריה לאחר שארה"ב הגיבה בתחילת החודש בסדרה של תקיפות על הריגת שלושה מחייליה בירדן. תחילה התעוררו חששות מפני הסלמה לכדי מלחמה איזורית, אך מאז המתקפה האמריקנית ב-2 בפברואר – לא היו התקפות על בסיסיה בעירק ורק שתיים שוליות על בסיסיה בסוריה. לפני כן היו 170 התקפות בארבעת חודשי מלחמת חרבות ברזל. כך מדווח (27.2.24) ניו-יורק טיימס.
27/02/2024  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
עידן יוסף
עידן יוסף
כלי תקשורת מסוימים נוהגים לנגח את חברי הכנסת של הקואליציה ואת הממשלה, תוך התעלמות מההקשר הרחב והתמקדות באירועים זניחים    דיווחים מוטים אלה מתעלמים מעבודתן החשובה של ועדות הכנסת בנו...
אלון קוחלני
אלון קוחלני
חוק חדש של ה-EU יחייב קציני הציות בחברות העושות שימוש ב-AI ולנהל סיכוני ציות העולים מרגולציה זו (The Artificial Intelligence Act)
יוסף אליעז
יוסף אליעז
מלחמת חרבות ברזל, בצד מוראותיה, חשפה לנגד עינינו מציאות הטעונה שינוי דחוף    אנו חיים בעולם "פתוח", כפי שנוהגים לומר: "כל העולם הוא כפר אחד גדול"
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il