|   15:07:40
דלג
  מירב ארד  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
המדריך המלא להלבנת שיניים
כתיבת המומחים
כל מה שצריך לדעת על הפסקת הריון
[צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת]

נציג צה"ל על אלימות מתנחלים: "אין מושג כזה, מדובר באירועים ספורים"

נציג הצבא אמר את הדברים בדיון חסוי שנערך בוועדת החוץ והביטחון הדגיש: "נדרשת הוקעה של אירועים אלה על-ידי כולם, בכדי שהקומץ לא יכתים אוכלוסייה שלמה"
28/02/2024  |   מירב ארד   |   חדשות   |   כנסת 25   |   תגובות

ועדת החוץ והביטחון התכנסה (יום ד', 28.2.24) לדיון חסוי על-פי דרישה של שליש מחברי הוועדה, שביקשו לקיים דיון שהוגדר על ידם "בקשה לסקירה מצה"ל על דוח אלימות מתנחלים". הבקשה הגיעה על-רקע פרסום בתקשורת על קיומו של דוח כזה, וחברי הוועדה כתבו בבקשתם כי "מדובר בנושא בעל חשיבות מדינית והסברתית, במיוחד בתקופה מאתגרת של מלחמה וחשוב שאנו כחברי הוועדה נידרש אליו".

נציג צה"ל הבהיר בדיון לחברי הכנסת כי אין דוח של צה"ל כפי שתואר, והדגיש שצה"ל כלל לא עושה שימוש במנוח "אלימות מתנחלים" אלא "פשיעה לאומנית". הוא ציין כי מתקיימת פגישה שבועית בין הארגונים השונים האמונים על הביטחון ושמירה על הסדר הציבורי, בהם צה"ל, השב"כ והמשטרה. בפגישות אלה מתקיימים דיונים אינפורמטיביים, הכוללים תאום מידע וסיווגו באופן מתואם, בכדי לייצר תיאום ושיח אחיד בין הארגונים השונים. נציג צה״ל הדגיש שמדובר באירועים ספורים בלבד, ושנדרשת הוקעה של אירועים אלה על-ידי כולם, בכדי שהקומץ לא יכתים אוכלוסייה שלמה.

יו"ר הוועדה ח"כ יולי אדלשטיין אמר בסיכום הדיון כי חברי הוועדה מגנים באופן נחרץ כל תופעה של אלימות, קל וחומר מהצד היהודי, אך הם מתנגדים באותה מידה לכל האשמה קולקטיבית של קבוצה בכך שהיא מייצרת אלימות כלפי מאן דהוא, ושיש להימנע מהוצאה מפרופורציות של תופעות שוליות.

תאריך:  28/02/2024   |   עודכן:  28/02/2024
מירב ארד
+סופית: יקוצרו מועדי ההרחבה של הסכמים קיבוציים שנעשו בזיקה למלחמה
23:17 28/02/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הסכמים קיבוציים (תיקון מס' 11 - הוראת שעה - חרבות ברזל) (הוראות מיוחדות לעניין הרחבת הסכם קיבוצי כללי שנעשה בשל פעולות האיבה או פעולות המלחמה), התשפ"ד-2024. בהצעה תמכו 7 חברי כנסת, ללא מתנגדים או נמנעים.

מוצע בה לקבוע הוראת שעה שתאפשר קיצור מועדים להרחבת הסכמים קיבוצים כלליים שנעשו בזיקה למלחמת חרבות ברזל. זאת, בהתחשב בדחיפות הצורך בהרחבת ההסכם הקיבוצי, על-רקע המלחמה. על-פי הקבוע כיום בחוק, התהליך להחלת צו ההרחבה אורך לכל הפחות 30 ימים מיום הכרזת שר העבודה על כוונתו לעשות כן. סד זמנים זה מעמיד, למשל, משרתי מילואים רבים שכבר סיימו את שירותם או לחלופין יצאו להפוגה של מספר חודשים - בסכנת פיטורין מידית.

בהתאם להצעת החוק, יתאפשר לשר העבודה להחיל על כלל המשק, תוך שבוע מיום ההכרזה, צו הרחבה להסכם קיבוצי שנחתם החודש בין ההסתדרות לבין ארגוני מעסיקים וקובע הגנה על משרתי המילואים מפיטורין למשך 60 יום מתום שירות המילואים. מאחר ששר העבודה כבר הודיע בשבוע שעבר על כוונתו להחיל צו הרחבה ביחס להסכם הקיבוצי האמור - תעניק הצעת החוק הגנה מידית מפיטורין למשרתי המילואים.
+בקריאה ראשונה: תיקונים בחוק החברות במטרה להקל את הנטל הביורוקרטי
23:16 28/02/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק החברות (תיקון מס' 38), התשפ"ד-2024. בהצעה תמכו 6 חברי כנסת, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדת החוקה.

מוצע לבצע מספר תיקונים לחוק החברות שנועדו לטייב את האסדרה ולשפר את מהימנות המרשמים. התיקונים המוצעים הם: הוספת הסדר המסמיך את הרשם למחוק חברה ממרשמי הרשם, ביטול החובה על חברת חוץ להגיש תרגום של מסמכי ההתאגדות שלה לרשם, הוספת סמכות לרשם לשנות את מען המשרד הרשום של חברה, קיצור פרק הזמן להגשת תביעת חוב בהליך פירוק מרצון ל-60 ימים ושינוי הסדר עדכון הסכום הקבוע לעניין הגדרת חברה לא פעילה שרשאית לא למנות רואה חשבון מבקר.
+בקריאה ראשונה: ארוסת נופל תהיה זכאית לתגמול חודשי קצוב
22:47 28/02/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק משפחות חיילים שנספו במערכה (תגמולים ושיקום) (תיקון מס' 43) (הכרה בארוסות חיילים שנספו במערכה), התשפ"ד-2024 של חבר הכנסת אופיר כץ וקבוצת חברי כנסת. בהצעה תמכו 16 חברי כנסת, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תוחזר להמשך דיון בוועדת העבודה והרווחה.

מוצע בה לקבוע כי מי שהייתה מאורסת לנספה ביום מותו גם אם לא גרה עמו, והוכיחה שהייתה להם כוונה להינשא בהתאם לתנאים המפורטים בהצעת החוק, תהיה זכאית לתגמול חודשי לתקופה של חמש שנים ממועד פטירת הנספה - בדומה לתגמול החודשי לו זכאית אלמנה ללא ילדים.

כן מוצע לקבוע כי ארוסה תהיה זכאית להטבות נוספות לפי חוק משפחות חיילים שנספו במערכה כמפורט להלן: הטבות רפואיות, טיפולים פסיכולוגים וסיוע במימון לימודים אקדמאים. עוד מוצע לקבוע כי ההוראות האמורות יחולו גם על ארוסות של נפגעים שנפטרו כתוצאה מפגיעת איבה. מוצע כי תחילת ההסדר תהיה לגבי ארוסות של נפטרים מפגיעת איבה ונספים שמועד פטירתם הוא ביום 7 באוקטובר 2023 או לאחריו.
+הארכתו בשנה של גיל הפטור ממילואים תימשך ארבעה חודשים נוספים
22:43 28/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
גיל הפטור החדש יהיה: 41 (במקום 40) ליוצאי צבא שאינם קצינים, 46 (במקום 45) לקצינים ו-50 (במקום 49) למקצועות מיוחדים  ▪  הוראת השעה הוארכה עד 30 ביוני 2024  ▪  חברי כנסת מהאופוזיציה מתחו ביקורת על החוק ודרשו גיוס שוויוני יותר
אדלשטיין. הצעת חוק מאזנת [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+אושר בטרומית: עבירת הזדהות עם ארגון הטרור תכלול גם התבטאויות ביזוי או שמחה לאיד
13:21 28/02/24  |  מירב ארד
מליאת הכניסה אישרה (יום ד') בקריאה טרומית את הצעת חוק המאבק בטרור (תיקון - עבירת הזדהות עם ארגון טרור ופיצוי בגין פרסום דברי הסתה לטרור), התשע"ד-2023, של ח"כ יצחק קרויזר. מוצע לתקן את הסעיף המתייחס להזדהות עם ארגון טרור, כך שיכלול התבטאויות הזדהות נוספות, כגון בדרך של ביזוי, לעג או שמחה לאידם של קורבנות טרור. עוד מוצע לחייב בנזיקין את מי שפרסם גילוי הזדהות עם ארגון טרור כלפי כל מי שנחשף לפרסום, וכן לחייבו בפיצוי שאינו תלוי בנזק, כאשר רבע ממנו ייפסק לטובת התובע והיתרה לטובת אוצר המדינה לשם פיצוי נפגעי פעולות האיבה.

+אושר בטרומית: מחיקת רישום הפלילי של עבירות על רקע מחאות יוצאי אתיופיה
13:14 28/02/24  |  מירב ארד
מליאת הכנסת אישרה (יום ד') בקריאה טרומית את הצעת חוק הפסקת הליכים ומחיקת רישומים בעניין עבירה על רקע מחאות יוצאי אתיופיה, התשפ"ד-2024 של חברת הכנסת פנינה תמנו. מוצע לעצור את כל ההליכים הפליליים, בכל שלב בו הם מצויים, המנוהלים כלפי אזרחים, ביחס לעבירות שביצעו במסגרת המחאות כנגד האלימות המשטרתית כלפי יוצאי אתיופיה ב-2015 וב-2019, לרבות מחיקת הרישום הפלילי בגין אותן עבירות, זאת בכפוף לכך שבביצוע העבירה לא הייתה סכנה ממשית לחיי האדם, וכי לא נגזר על האזרח עונש מאסר בפועל.

+אושר בטרומית: 20% מתכניות הדיור המוזלות יוקצו ללוחמים משוחררים ולמשרתי המילואים
12:24 28/02/24  |  מירב ארד
מליאת הכניסה אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק מתן הטבות בדיור ללוחמים משוחררים ולמשרתי מילואים, התשפ"ד-2024 של ח"כ משה פסל. מוצע לקבוע כי 20 אחוזים מתוכניות דיור מוזלות כמו מחיר למשתכן ודיור בר השגה יוקצו ללוחמים משוחררים במשך 6 שנים מיום שחרורם, וכן למשרתי מילואים פעילים שש-שנתיים.

+אושר בטרומית: פטור מאגרת כביש 6 לחיילי מילואים בדרכם לבסיס או בחזרה ממנו
12:20 28/02/24  |  מירב ארד
מליאת הכניסה אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק כביש אגרה (כביש ארצי לישראל) (תיקון - פטור מאגרה לחיילי מילואים בדרכם לשירות), התשפ"ג-2023 של ח"כ חנוך מלביצקי. מוצע לפטור מתשלום אגרה חיילי המילואים שנקראו להתייצב לשירות מילואים ונוסעים ברכבם הפרטי בכביש 6, לבסיס השירות או ממנו.

+אושר בטרומית: מוזיאון הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה בלטרון יעוגן בחוק כתאגיד סטטוטורי
12:19 28/02/24  |  מירב ארד
מליאת הכניסה אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק זיכרון הלחימה והגבורה - מוזיאון הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה, התשפ"ד-2024 של ח"כ עודד פורר וקבוצת חברי כנסת. מוצע לעגן בחוק את הקמתו של מוזיאון הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה כתאגיד סטטוטורי, אשר ינציח את סיפור לחימתם ותרומתם של הלוחמים היהודים לניצחון במלחמה בין היתר באמצעות הקמת מוזיאון, קיום ימי עיון, תיעוד וקידום המחקר בנושא.
+ועדת הכספים אישרה את הצע"ח להפחתת הגירעון
10:53 28/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
החוק קובע את הגדלת הגירעון בשנת 2024 ל-6.6% מהתוצר, כאשר ההפרש ביעד הגירעון מסתכם בכ-70 מיליארד ש"ח, ומיועד לממן את ההוצאות הנוספות הנדרשות כתוצאה מהמלחמה
[צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   מתנחלים   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
נציג צה"ל על אלימות מתנחלים: "אין מושג כזה, מדובר באירועים ספורים"
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
מהלך לא דמוקרטי
28/02/24 17:04
פורום: כנסת 25 כתוב הודעה
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 25
ועדת הכספים אישרה (יום ד', .28.2.24) את הצעת חוק הפחתת הגירעון והגבלת ההוצאה התקציבית (תיקון מס' 25), התשפ"ד-2024, לקריאה שנייה ושלישית, במסגרת דיוני תקציב המדינה הנוסף לשנת 2024. במסגרת הדיון דחתה הוועדה מאות הסתייגויות על הצעת החוק ביום שני, והיום דחתה את הרביזיות על הצבעות אלה ואישרה את הצעת החוק עצמה לקריאה שנייה ושלישית. על נוסח החוק הוגשו רביזיות, ואלה יוצבעו בהמשך היום.
28/02/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
במסגרת פרק ו' (מיסוי רווחי בנקים) - מתוך הצעת חוק התוכנית המאזנת (תיקוני חקיקה להשגת יעדי התקציב לשנת התקציב 2024), קובעת הצעת החוק שינוי של שיעור המע"מ על הבנקים בהוראת שעה, החל מיום חקיקת החוק ועד לתום שנת 2025, כך שעל רווחים של הבנקים, יחול שיעור מע"מ של 26%, לעומת 17% כיום, כאשר השינוי לא יחול על בנקים "בעלי היקף פעילות קטן", קרי בנקים ששווי הנכסים שלהם נמוך מ-5 אחוז משווי כלל נכסי הבנקים בישראל.
27/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכספים קיימה (יום ב', 26.2.24) דיון נוסף בהצעת צו הבלו על דלק (הטלת בלו), ובהצעת צו תעריף המכס והפטורים ומס קנייה טובין, התשפ"ד-2024 (תמחור פליטות מזהמים מקומיים וגזי חממה).
26/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכלכלה קיימה (יום ב', 26.2.24) ישיבה נוספת שעסקה ביוקר המחיה, ברקע העלייה במחירי מוצרי המזון והצריכה בתקופת המלחמה. היו"ר ביטן הזכיר כי מדובר בישיבה שנייה בנושא, על-רקע העלאת המחירים במלחמה, הוא הזכיר כי בהתחלה ביקש שהמדינה תקפיא מחירים בזמן המלחמה, אך במשרד האוצר התנגדו בגלל הפגיעה בתחרות. לאחר מכן ביקש שמשרד הכלכלה יחוקק חוק שיאפשר להטיל קנסות על מי שיעלה מחיר באופן לא סביר במלחמה, והאוצר התנגד גם לכך. הוא הוסיף כי צריך ללכת על הקפאת מחירים של מוצרי יסוד בתקופת המלחמה.
26/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכלכלה אישרה (יוםב', 26.2.24) לקריאה שנייה ושלישית את פרק ב' מתוך הצעת חוק התוכנית המאזנת לתקציב 2024, העוסקת בעודפי מכון התקנים. היו"ר ביטן הזכיר כי בדיון הקודם הציע כי המכון יעביר סכום של 110 מיליון שקלים, ואמר כי לאחר שקיבל עידכונים על התחייבויות המכון שוכנע להוריד את הסכום ל-105 מיליון שקלים מעודפי המכון. כאמור, הצעתו של היו"ר ביטן אושרה ונקבע כי הכסף יועבר תוך 180 יום לאחר אישור הצעת החוק בקריאה שנייה ושלישית.
26/02/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
עמרי מניב בערוץ-12 הביא צרור של הקלטות של שיחות בין שקד לבין נוה    הוא לחץ למנות את איתן אורנשטיין לנשיא המחוזי בתל אביב    שקד נכנעה והצביעה בעד אורנשטיין
עידן יוסף
עידן יוסף
כלי תקשורת מסוימים נוהגים לנגח את חברי הכנסת של הקואליציה ואת הממשלה, תוך התעלמות מההקשר הרחב והתמקדות באירועים זניחים    דיווחים מוטים אלה מתעלמים מעבודתן החשובה של ועדות הכנסת בנו...
ציפי לידר
ציפי לידר
למרבה האירוניה, בתו של פרעה היא שהצילה אותו ובסופו של דבר פרעה בכבודו ובעצמו גידל את משה בארמונו, וסלל את הדרך לגאולה    האדם חושב, והאלוקים צוחק
איתן קלינסקי
איתן קלינסקי
לצערי, מנהלי המשא-ומתן לפדיון 133 יהודים, הנמצאים כבר מאה ותשעים יום בגיא ההריגה העזתי, אינם משתחררים מיצר הנקמה
עפר דרורי
עפר דרורי
הספר הכתוב יוצא מן הכלל חושף את פעילותו של אלון כמנהיג צבאי במלחמת העצמאות, ומפרט קרבות בהם אלון שינה את פני המערכה
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il