|   15:07:40
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מים זורמים, נחת מתמשכת: מזרקות ומפלי מים כמקור לרווחה בגינה
קבוצת ירדן
אישור ETIAS לאירופה בעברית, איך זה עובד בדיוק?
פעולות נקקמה בפלשתינים [צילום: נאסר נאסר/AP]

עימותים אלימים ביהודה ושומרון בעקבות רצח הנער בנימין אחימאיר

פלשתינים וישראלים התעמתו אלה עם אלה בעמה מוקדים עשרות נפצעו מירי ומאבנים כוחות הביטחון פיזרו את ההפגנות ותוגברו כוחות צה"ל ומשמר הגבול המצוד אחר המחבלים נמשך
13/04/2024  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות
יואב יצחק
נמצאה גופתו של הנער בנימין אחימאיר שיצא לרעות את עדרו ונרצח על-רקע לאומני

בשעות האחרונות (שבת, 13.4.24) התפתחו עימותים בין אזרחים ישראלים לפלשתינים בכמה מוקדים ביהודה ושומרון בעקבות רצח הנער בנימין אחימאיר. במהלך העימותים, ייעו המשתתפים אבנים וירו אש חיה בכפר אל-מוע'יר שממנו יצאו המחבלים.

דובר צה"ל מוסר כי עשרות פלשתינים וישראלים נפגעו. כוחות רבים של צה"ל ושל מג"ב נערכו במרחבים השונים והשתמשו באמצעים לפיזול הפגנות. לפי שעה הסתיימו כל האירועים.

לצד הכוחות הפרוסים במרחב הוחלט על תגבור של כמה פלוגות צבא ומשמר הגבול. כוחות הביטחון הולכים מצוד אחר המחבלים שרצחו את הנער בנימין אחימאיר בן 14. גופתו נמצאה בצהריים סמוך מאוד לחוות מלאכי השלום באזור שילה, שממנה יצא אתמול למרעה עם עדרו.

הלוויה לא תתקיים הלילה, ועל מועדה תימסר הודעה.

ח״כ לימור סון הר מלך (עוצמה יהודית) מסרה בתגובה: ״הכתובת הייתה מרוחה באדום בוהק על הקיר אבל לא הקשבתם לתחינות ולבקשות. בזמן שאלוף הפיקוד ושר הביטחון תירגלו חטיפת ילד ערבי בידי מתיישבים, ישבו להן חוליות של מחבלים ותכננו רצח של ילד רועה צאן. בזמן ששללו את הנשקים הבודדים של החוות, ערביי האזור תכננו את הרצח של בנימין אחימאיר הי״ד. בזמן שהרחיקו את מנהלי החוות מיו״ש, הערבים יצאו לפגע ופגשו בילד בן 14 שרק ביקש להתחבר לאדמת ארצנו באמצעות רעיית צאן.

"אותה קונספציה שאחזה בתפיסה כי אם רק נקל על ערביי עזה הם יבקשו שלום, היא זו שאוחזת עדיין בתפיסה שאם רק נעצור ילד בן 14 במעצר מנהלי, ונתנכל לחלוצי הגבעות, ערביי יו״ש יהפכו לאוהבי ישראל. באותה קונספציה צריך להיאבק ומי שאוחזים בה וביניהם השר גלנט והאלוף פוקס מוזמנים לעזוב את תפקידם ובהקדם".

תאריך:  13/04/2024   |   עודכן:  14/04/2024
עידן יוסף
+קבינט מלחמה יתכנס בשעה 15:30 לדיון באופי התגובה הישראלית
11:33 14/04/24  |  מירב ארד
קבינט מלחמה יתכנס בשעה 15:30 לדיון באופי התגובה הישראלית על המתקפה האירנית.
+ח"כ צבי סוכות: "מה שהיה הלילה איננו בשום אופן ניצחון ישראלי"
11:15 14/04/24  |  
ח"כ צבי סוכות: "מה שהיה הלילה איננו בשום אופן ניצחון ישראלי. מדינה ריבונית תקפה אותנו משטחה בצורה רחבה מאוד ולא שילמה עדיין אף מחיר על התעוזה. המחיר צריך להיות כבד מאוד וכזה שיבהיר לנכדים"
+ח"כ דנון: הצגנו הלילה יכולות הגנה פנומנליות, כעת חייבים להציג את יכולות ההתקפה
10:53 14/04/24  |  מירב ארד
חבר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ דני דנון, התייחס למתקפה האירנית על ישראל: "ה-7.10 הזכיר לנו את מה שהיה ידוע תמיד - מדינת ישראל לא יכולה לבנות את תפישת הבטחון על הגנה בלבד. הצגנו הלילה יכולות הגנה פנומנליות, כעת חייבים להציג את יכולות ההתקפה ולשקם את ההרתעה של צה"ל".
+סמוטריץ': הגיע הזמן להפיק לקחים, לשנות כיוון ולהמשיך לרפיח עכשיו
10:46 14/04/24  |  מירב ארד
יו״ר הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳: "כפי שהזהרתי הוויתור על הקווים האדומים של ישראל והרדיפה אחרי החמאס לעסקה רק מרחיקים את הסיכוי להחזיר את כולם הביתה. הגיע הזמן להפיק לקחים, לשנות כיוון, להמשיך לרפיח עכשיו ולהחזיר את השליטה הישראלית המלאה בכל רחבי רצועת עזה."

+אזעקות הופעלו במרגליות ובמנרה שבגליל העליון
10:06 14/04/24  |  מירב ארד
אזעקות המתריעות על ירי טילים הופעלו במרגליות ובמנרה שבגליל העליון.
+משרד התקשורת: אין כעת סבירות לפגיעה באתרי הליבה של מערכות התקשורת
10:01 14/04/24  |  עידן יוסף
משרד התקשורת מסר כי בשלב זה אין סבירות לפגיעה באתרי הליבה של מערכות התקשורת ולא דווחו אירועים חריגים. הבוקר התקיימה הערכת מצב בראשות מנכ"ל המשרד, עינבל משש, ואחת נוספת תתקיים בשעה 14:00.

המשרד עומד בקשר רציף עם רח"ל ועם חברות התקשורת וגורמי החרום השונים, ובהוראת שר התקשורת קרעי נפתח אמש חדר מצב ומוקד חרום לפניות הציבור שמספרו כוכבית 4928.
+ח"כ לזימי: הלילה הזה הוא ההוכחה שהקיום שלנו תלוי ברצף של מהלכים שחוברו להם יחד
09:37 14/04/24  |  מירב ארד
ח"כ נעמה לזימי: "הלילה הזה הוא ההוכחה שהקיום שלנו תלוי ברצף של מהלכים שחוברו להם יחד: בעלות ברית מחויבות, הסכמים מדיניים, מערכת ביטחון חזקה, מחקר ופיתוח, דיפלומטיה חכמה שנעשית בחדרי חדרים. כל מה שהממשלה הזו נגדו. תודה לתשתית של המדינה הזו שהיתה פה לפניהם ותהיה פה אחריהם.

תודה לבעלות בריתנו הדמוקרטיות והליברליות, תודה לירדן, תודה לחיל האויר ולטייסים שלנו, תודה למערכת הביטחון שלנו המפותחת והטכנולוגית, תודה לציבור שבלם הפיכה והשאיר אותנו חלק מהציר הדמוקרטי לרגע החשוב הזה."
+השר בן-גביר: "הגנה מרשימה עד עתה - עכשיו חייבים התקפה מוחצת"
09:00 14/04/24  |  מירב ארד
השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר צייץ בחשבון ה-X שלו: "הגנה מרשימה עד עתה - עכשיו חייבים התקפה מוחצת".
+השר קיש: בקור רוח ושיקול דעת. זה הזמן לעבור להתקפה
08:53 14/04/24  |  מירב ארד
השר החינוך יואב קיש: "הצלחה בהגנה. פעילות חיל האוויר, ההגנה האווירית, שיתוף הפעולה עם ארה"ב וגורמים אזוריים הביאו לבלימה מרשימה של התקפת אירן. בקור רוח ושיקול דעת. זה הזמן לעבור להתקפה."

+שר החוץ כ"ץ: אוביל התקפה מדינית נגד אירן"
08:47 14/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הוסיף: "יש כאן הזדמנות אדירה, קיבלנו אתמול עשרות פניות תמיכה מהעולם"  ▪  טוען: "חזרנו אתמול להיות מאוחדים בגלל האיום"
השר כ"ץ. "לנצל את ההזדמנות" [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+אקונומיסט: השאלה המכרעת - כיצד ישראל תגיב
08:37 14/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
סיכול המתקפה האירנית מאפשר לישראל להגיב בצורה מדודה שלא תגרור את האזור למלחמה כוללת, אבל המזרח התיכון נמצא בלהבות והתרחיש הזה רחוק מלהיות מובטח
יירוט הלילה מעל יהודה ושומרון [צילום: וישאם השלמון, פלאש 90]
+חמאס סירב למתווה הפסקת האש של המתווכות
08:24 14/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
ארגון הטרור דחה את ההצעה למתווה של המדינות המתווכות  ▪  משרד הממשלה: "דחיית ההצעה מוכיחה כי סינוואר אינו רוצה בעסקה הומניטרית, וממשיך לנצל את המתיחות מול אירן להסלמה"
[צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+המדינות הרודניות מהדקות את בריתן נגד המערב
08:13 14/04/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ניו-יורק טיימס מצביע על שיתוף הפעולה הגובר בין רוסיה, אירן, סין וקוריאה הצפונית - אשר במקרה הטוב יוצר עידן חדש של מלחמה קרה, ובמקרה הגרוע עלול להוביל למלחמה גלובלית
תרגיל ימי של רוסיה, סין ואירן בים הערבי, מארס 2024 [צילום: AP]
+הנשיא הרצוג: ״כל הכבוד לצה"ל ולחיל האוויר. כל הכבוד לקואליציית המדינות בהובלת ארה"ב"
08:11 14/04/24  |  מירב ארד
הנשיא יצק הרצוג: כל הכבוד לצה"ל ולחיל האוויר. כל הכבוד לקואליציית המדינות בהובלת ארה"ב. כל הכבוד לכם אחינו ואחיותינו אזרחי ישראל, על חוסן נפשי יוצא דופן ועל הקפדה על ההנחיות. יכול נוכל לכל צר ואויב. עם ישראל חי!".
+רש"ת: החל משעה 07:30 בבוקר המרחב האווירי של מדינת ישראל נפתח
08:08 14/04/24  |  מירב ארד
רש"ת עדכנה כי ‏בהתאם להנחיית מערכת הבטחון, החל משעה 07:30 בבוקר המרחב האווירי של מדינת ישראל נפתח ונתב"ג חוזר לפעול. ‏לוח הטיסות מנתב"ג צפוי להשתנות. ציבור הנוסעים מתבקש להתעדכן מול חברות התעופה ובאתר רשות שדות התעופה לגבי מועדי הטיסות החדשים טרם הגעתו לשדה התעופה. שדות התעופה הפנים ארציים יפתחו במהלך היום. נמשיך לעדכן בהתאם להתפתחויות
+תיעוד: נחיתת מטוסי האדיר ממשימת הגנת השמיים
08:01 14/04/24  |  מירב ארד
תיעוד מנחיתת מטוסי האדיר ממשימת הגנת השמיים חזרה בבסיס חיל-האוויר נבטים
+מאות שיגורים יורטו; נזק קל לתשתית בבסיס צה"ל; ביידן דרש מנתניהו להימנע ממתקפת תגובה נגד אירן
07:32 14/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה שוחח במהלך הלילה עם נשיא ארצות הברית  ▪  הממשל האמריקני מתנגד לאפשרות של מתקפה ישראלית על אירן ומצפה לעידכון מראש על כל תגובה אפשרית  ▪  נתניהו צייץ ברשת X: יירטנו, בלמנו. יחד ננצח  ▪  דובר צה"ל: אירן נכשלה. אין פגיעה בתפקוד בסיס נבטים ואין פגיעה במסלולי הנחיתה
יירוטי טילים אירניים, הלילה מעל לירושלים [צילום: שימוש לפי סעיף 27א]
הממשל האמריקני מעוניין בהכלה של המתקפה האירנית [צילום: הבית הלבן]
+מאות כטב"מים ששיגרה אירן יורטו בהצלחה; אזעקות נשמעו בכל רחבי ישראל
02:28 14/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
אזעקות נשמעו בכל רחבי הארץ בעקבות ירי טילים בליסטיים, טילי שיוט וכטב"מים אירניים  ▪  דיווח על יירוטי כטב"מים אירניים על-ידי מטוסי קרב ירדניים ועל-ידי סעודיה  ▪  ילדה בת 10 מהפזורה הבדואית נפצעה קשה משברי טיל שיורט  ▪  הנשיא האמריקני קיים דיון ביטחוני בחדר המצב
עשרות יירוטים נצפו בשמי ישראל [צילום: שימוש לפי סעיף 27א]
יירוטים מעל להר הבית בירושלים [צילום: שימוש לפי סעיף 27א]
+נ"י טיימס: הצפי הוא שיעד הטילים הוא לנגב ולגולן
00:56 14/04/24  |  עידן יוסף
גורמים רשמיים ישראלים לניו-יורק טיימס: "אזורי הפגיעה צפויים להיות רמת הגולן, ובסיס חיל-האוויר בנגב".

גורמים ישראלים מאשרים ששוגרו טילי שיוט.
+מפקד פיקוד העורף: ״אנחנו מגיעים מוכנים וחזקים גם בהגנה וגם בהתקפה״
00:49 14/04/24  |  עידן יוסף
מפקד פיקוד העורף, אלוף רפי מילוא: ״אנחנו נמצאים במלחמה במספר זירות כבר למעלה מחצי שנה. לאורך המלחמה התמודדנו והתחככנו עם מספר גדול של אתגרים במגוון רחב מאוד של איומים, למדנו והשתפרנו - אנחנו מגיעים מוכנים וחזקים גם בהגנה וגם בהתקפה.

לאור הערכת המצב החלטנו לשנות את מדיניות ההתגוננות. ממחר (א') לא תהיה כל פעילות חינוכית בכל רחבי הארץ. כמו-כן, חל איסור על התקהלויות של למעלה מ-1,000 איש. אתם נדרשים להמשיך להקפיד ולהקשיב להנחיות, הן יכולות להשתנות בהתאם להערכת המצב. עד היום ההתנהלות שלכם וההקפדה על ההנחיות הייתה יוצאת דופן, המשיכו כך - זה מציל חיים. פיקוד העורף פרוס וערוך לאורך כל מרחב המדינה. מערך ההתרעה ערוך ומוכן, יחד עם ראשי הרשויות וארגוני החירום נוכל לאתגר״.
+דיווחים מאירן: החל שיגור טילים בליסטיים
00:42 14/04/24  |  עידן יוסף
דיווחים מאירן: החל שיגור טילים בליסטיים. אם אכן שוגרו טילים, לוקח להם כ-10 דקות להגיע.
+גורם מדיני בכיר: נגיב בעוצמה, קיים שת"פ עם עוד מדינות
00:37 14/04/24  |  עידן יוסף
גורם מדיני בכיר: "נגיב בעוצמה. כבר עכשיו יש שיתוף פעולה מצוין עם מספר מדינות מלבד ארה״ב, ביניהן צרפת, בריטניה ומדינות שכנות שהעבירו מסרים שבכוונתן ליירט איומים אוויריים שבדרכם לישראל״.
+הקבינט יסמיך את נתניהו וגלנט; העימות עשוי להימשך כמה ימים
00:35 14/04/24  |  עידן יוסף
הקבינט המורחב יסמיך את ראש הממשלה ושר הביטחון להמשך פעולות שייקבעו על סמך תוצאות המתקפה מאירן. בישראל נערכים לכמה ימי מהלומות עם אירן. צפויה תגובה ישראלית. גורם ישראלי: נערכים לעוד גלים של תקיפות לעבר ישראל, גם של כטב״מים וגם של טילים.

הקבינט לא רק מתכנס כדי להתעדכן אלא גם להחליט על צעדי ההמשך והתגובה הישראלית, וההערכה היא כאמור שתהיה כזו.
+הערכה אמריקנית: המתקפה תכלול מאות שיגורים
00:32 14/04/24  |  עידן יוסף
בכיר אמריקני אומר לרשת ABC כי ארה"ב מעריכה ש-500-400 כטב"מים וטילים ישוגרו בסך הכול לעבר ישראל מעירק, סוריה, לבנון, תימן ובעיקר מאירן.
+מטוסי קרב בריטים יסייעו ביירוט הכטב"מים
00:25 14/04/24  |  עידן יוסף
דיווחים שגם מטוסי קרב בריטיים שמוצבים בקפריסין יסייעו ביירוט הכטב"מים. ראש ממשלת בריטניה רישי סונאק: "מגנה בתוקף את המתקפה חסרת האחריות של המשטר האירני".

בכיר בצבא עירק אומר ל'אל-ערבי אל-ג'דיד" כי יותר מ-60 מטרות אוויריות חצו את שמי עירק לכיוון ישראל.
+דיווח: כוחות אמריקניים מיירטים כטב"מים בשמי עירק וסוריה
00:18 14/04/24  |  עידן יוסף

+כעת: הערכת מצב בבית הלבן עם הנשיא
00:17 14/04/24  |  עידן יוסף
כעת הערכת מצב בבית הלבן עם הנשיא. ביידן קטע את חופשתו. ניתן להעריך שביידן ונתניהו ישוחחו בשעות הקרובות. דיווח ברשת CNN: נשיא ארה"ב ביידן יישא דברים לאומה מהחדר הסגלגל.
+צה"ל תקף בתגובה לשיגור הכטב"מים לכפר בלום וחניתה
00:05 14/04/24  |  עידן יוסף
צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב וארטילריה לפני זמן קצר מטרות של חיזבאללה במרחבים אל-ח'ריבה, אל-ורדיה וקלעת דבה בתגובה לשיגור הכטב"מים לעבר כפר בלום וחניתה מוקדם יותר היום. בין המטרות שהותקפו תשתיות טרור ועמדות צבאיות.
+ירדן הודיעה שתיירט כטב"מים שיחדרו לשטחה
23:47 13/04/24  |  עידן יוסף
מקורות אירנים לאל-ערבי אל-ג'דיד: "כטב"מים איראנים החלו לחצות את המרחב האווירי של עיראק והתקרבו לסוריה ולירדן. זמן קצר לאחר התקרבותם לישראל, תחל מתקפת טילים". עוד מסרו כי כטב"מים שוגרו גם מכיוון תימן.

ירדו הודיעה שתיירט כטב"מים שיחצו לשטחה האווירי.
+השיגורים הראשונים צפויים להגיע בשעה 2 בלילה
23:41 13/04/24  |  עידן יוסף
הערכה בירושלים: שעת הגעת הכטבמים לשטח ישראל - בין 2 ל-4 הלילה. המתקפה עשויה לכלול גם טילי שיוט.
+הבית הלבן: המתקפה צפויה להימשך כמה שעות
23:38 13/04/24  |  עידן יוסף
הבית הלבן בהודעה רשמית: אירן החלה במתקפה אווירית נגד ישראל. היא צפויה להימשך כמה שעות.
+ניו יורק טיימס: ישראל פינתה בסיסים צבאיים מסוימים
23:37 13/04/24  |  עידן יוסף
דיווח בניו יורק טיימס: ישראל פינתה בסיסים צבאיים מסוימים, העלתה מטוסים לאוויר והכינה את מערכות ההגנה שלה על מנת ליירט כטב"מים ששוגרו ממערב אירן ועירק.
+אירן מאשרת שהמתקפה החלה
23:34 13/04/24  |  עידן יוסף
הטלוויזיה האירנית מאשרת: אירן החלה במתקפת כטב"מים נגד ישראל. מקורות המזוהים עם הציר השיעי: שוגרו מאירן לעבר ישראל כטב"מים מסוג שאהד 136. בהודעת משמרות המהפכה נאמר כי משוגרים עשרות טילים וכטב"מים לעבר מטרות מיוחדות.

החשבון הרשמי של המנהיג העליון של אירן פרסם את האיום האחרון שלו מהימים האחרונים נגד ישראל: "המשטר הציוני ייענש".
+המתקפה האירנית יצאה לדרכה: מאות טילים נורו לעבר ישראל
22:58 13/04/24  |  איציק וולף, עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אירן שיגרה מטחי קטב"מים בני מאות יחידות, אך אלה יורטו בהצלחה על-ידי ישראל, ארה"ב, בריטניה, צרפת וירדן  ▪  ראש הממשלה פרסם הודעה ולפיה ישראל תפגע במי שיפגע בה  ▪  מטוס ראש הממשלה, כנף ציון, המריא באופן חריג  ▪  רשות שדות התעופה הודיעה על סגירת המרחב האווירי של ישראל מ-24:00 ועד 07:00
מתקפת כטב"מים מאירן כפי שצולמה מעירק
קבינט ניהול המלחמה מכונס בקריה
+רשות שדות התעופה עומדת לסגור את נתב"ג הלילה מ-24:30
22:40 13/04/24  |  יואב יצחק
רשות שדות התעופה עומדת לסגור את נמל התעופה בן-גוריון הלילה מ-24:30, וזאת כאמצעי ביטחון. קודם לכן הודיעה ירדן על סגירת המרחב האווירה שלה למשך הלילה. במקביל, שני מטוסים שהיו בדרכם מדובאי לישראל, חוזרים לשדה התעופה בדובאי.
[צילום: נתי שוחט/פלאש 90]
+מטוס ראש הממשלה ממריא למקום מבטחים
22:34 13/04/24  |  יואב יצחק
מטוס ראש הממשלה, שיכול לשמש גם כמפקדה אווירית, ממריא למקום מבטחים. המטוס מצוייד במכשור ובתקשורת שיאפשרו ניהול אירועים חריגים.
כנף ציון [צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90]
+גורם אמריקני מעריך: התקיפה האירנית - במוצ"ש או מוקדם בבוקר
21:47 13/04/24  |  עידן יוסף
גורם אמריקני רשמי לאל-ג'זירה: "סבירות גבוהה שאירן תפתח במתקפה על ישראל בשעות המוקדמות של מחר, יום ראשון".
+ראש הממשלה שהה השבת ליד מקלט מתקדם נגד טילים בירושלים
21:45 13/04/24  |  עידן יוסף
בצל המתיחות הבטחונית, רה"מ בנימין נתניהו ורעייתו שהו בשבת בבית משפחת המיליארדר סיימון פאליק בשכונת תלפיות בירושלים, שם לפי דיווחים שונים, ישנו מקלט מתקדם נגד טילים (וואלה).

במוצאי שבת נסע נתניהו לקריה, ובסביבתו שוקלים מתן הצהרה לציבור. הקבינט אמור להתכנס לאחר חצות - זימון מדויק יינתן על פי ההנחיות.
+חלק מהצוותים בנתב״ג הונחו לאפשרות של שינוי בלוח הטיסות
21:41 13/04/24  |  עידן יוסף
חלק מהצוותים בנתב״ג הונחו לאפשרות של שינוי בלוח הטיסות (ישראל היום). מחר צפוי היום העמוס ביותר בנתב"ג - כרגע כ-55 אלף נוסעים צפויים לעבור שם.

+ההפגנה בקפלן מסתיימת כעת כדי לאפשר למוחים להגיע הביתה
21:40 13/04/24  |  עידן יוסף
ההפגנה ברחוב קפלן בתל אביב מסתיימת, כדי לאפשר לאלפי המוחים להגיע הביתה עד 23:00, השעה שבה נאסרה התקהלות.
+שר הביטחון: הוספנו יכולות חדשות ביבשה, באוויר, בים ובמודיעין בתוך מדינת ישראל
21:35 13/04/24  |  יואב יצחק
שר הביטחון יואב גלנט הצהיר כי ישראל, ארצות הברית, וכן יחד עם מדינות נוספות, פעלו לתגבור כוחן מול אירן - המאיימת לתקוף את ישראל. המתקפה מצד אירן עלולה להתבצע עוד הלילה. "בימים האחרונים תגברנו את המערך ההגנתי שלנו ואת המערך ההתקפי שלנו", אמר גלנט, "ואנחנו נחושים לנקוט בכל דרך על-מנת להגן על אזרחי מדינת ישראל. הוספנו יכולות חדשות ביבשה, באוויר, בים ובמודיעין בתוך מדינת ישראל, וביחד עם השותפים שלנו שבראשם ארה"ב".
גלנט. הגברנו את המערך ההגנתי [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+ביידן מקצר ביקורו בדלאוור לקיים התיעצויות מחמת המתקפה שמתכננת אירן נגד ישראל
21:21 13/04/24  |  יואב יצחק
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן קיצר את ביקורו בדלאוור והוא ישוב לבית הלבן לשם קיום התייעצויות עם ראשי הצבא וזאת מחמת המצב במזרח התיכון. ביידן הצהיר בימים האחרונים מספר פעמים, כי צבא ארה"ב יעמוד לצידה של ישראל ואף יפעל צבאית נגד אירן, אם אירן תתקוף משטחה את ישראל.
[צילום: דאג מילס, AP]
+משרד החינוך הודיע על ביטול כלל הפעילויות החינוכיות בחופשת הפסח
21:04 13/04/24  |  עידן יוסף
משרד החינוך מודיע כי בשל הנחיות פיקוד העורף כל הפעילויות החינוכיות מבוטלות ממחר. לא יתקיימו לימודים בבית הספר של החגים, במסגרות החינוך המיוחד, מעונות, פעוטונים וטיולים של תנועות הנוער בכל רחבי הארץ. כידוע, כעת נמצאים התלמידים בחופשת הפסח.
+בעקבות המתיחות הביטחונית: שר החוץ דוחה את יציאתו לביקור בהונגריה ובאוסטריה
20:59 13/04/24  |  עידן יוסף
שר החוץ ישראל כ"ץ דוחה את ביקורו המדיני ביום א' בהונגריה ובאוסטריה בשל המצב הביטחוני. הביקור, שכולל מספר פגישות מדיניות עם נשיא הונגריה, קנצלר אוסטריה ושרי החוץ של הונגריה ואוסטריה, בליווי משפחות החטופים, נדחה עד להודעה חדשה.
כ"ץ. דוחה ביקורו [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+דובר צה"ל הודיע: שינויים במדיניות פיקוד העורף - כולל איסור פעילויות חינוכיות והגבלת התקהלויות
20:55 13/04/24  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
במסגרת השינויים הוחלט על איסור קיום פעילויות חינוכיות בכל רחבי הארץ  ▪  באיזורים ירוקים עם הגבלת התהקלות עד 1,000 אנשים

[צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
עימותים אלימים ביהודה ושומרון בעקבות רצח הנער בנימין אחימאיר
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
דובר צה"ל הודיע על שינויים דרמטיים במדיניות ההתגוננות של פיקוד העורף, וזאת בעקבות האיום הממשי מצד אירן - חשש לירי טילי שיוט וכטב"מים. בתום הערכת מצב הוחלט כי החל מהלילה (מוצ"ש) בשעה 23:00 יבוצע שינוי במדיניות ההתגוננות של פיקוד העורף.
13/04/2024  |  יואב יצחק  |   חדשות
הכוננות בישראל מפני תקיפה מצד אירן הגיעה לשיאה. ההתראות מפני תקיפה קרובה מצד אירן, שתתכן תוך שעות, הולכות ומתרבות. רשת CBS דיווחה כי התקיפה עלולה להתרחש תוך שעות, משטחה של אירן, או מצד שלוחותיה של אירן - חיזבאללה וארגוני טרור בעירק. דווח עוד, כי בתרחיש הגרוע ביותר עלולה אירן לשגר יותר מ-100 כטב"מים ועשרות טילי שיוט ליעדים בשטחה של ישראל. לישראל הגנה טובה, אך לא הרמטית.
12/04/2024  |  יואב יצחק  |   חדשות
בתוכנית "עובדה", ראיינה (11.4.24) אילנה דיין את ראש השב"כ לשעבר נדב ארגמן. כמו בתוכניות קודמות, גם בתוכנית הזו, התמקדה אילנה דיין כמעט אך ורק באחריותו של ראש הממשלה נתניהו למדיניות חיזוק החמאס שהובילה למחדל השבעה באוקטובר, תוך שהיא נמנעת מלהזכיר, וכנראה שלא במקרה, את אחריותם של כל ראשי הממשלה, שרי הביטחון, ראשי הצבא ובכירי השב"כ שתמכו במדיניות הכלת החמאס של ביבי. על-מנת להסיר כל ספק, אני חושב שנתניהו הוא האשם העיקרי במחדל, ועליו להתפטר או למצער להכריז על בחירות שייערכו עד סוף השנה.
12/04/2024  |  חיים רמון  |   יומני בלוגרים
לקחתי כדור (אופטלגין למי שתוהה). כאב הראש עבר לי, אבל הרעידות בכל הגוף מזה שמי שהיה ראש שב"כ עדיין טוען שהרשות הפלשתינית, שמשלמת משכורות לרוצחי תינוקות יהודים, ומלמדת בבתי הספר שלה שצריך להרוג כל יהודי ולחסל את מדינת ישראל, "אינה גוף שמעודד טרור", רק התגברו.
12/04/2024  |  שמחה רוטמן  |   יומני בלוגרים
בנימין אחימאיר, רועה צאן יהודי, בן 14, שיצא בבוקר (יום ו') בשעה שש לרעות את עדרו באזור המאחז מלאכי השלום בגוש שילה, לא שב וקיים חשש לשלומו. העדר חזר לקראת הצהריים עצמאית ללא הרועה.
12/04/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
רון בריימן
רון בריימן
תשובה ציונית הולמת ומתבקשת מול "בית הדין" האנטישמי בהאג היא הצטרפות של כל הכוחות הציוניים לממשלת חירום, מיאיר לפיד ועד איתמר בן-גביר    לשם כך על כולם לגזור על עצמם איפוק ואחריות
צבי גיל
צבי גיל
בהמשך המלחמה הנגררת בעזה - צה"ל, ומאחוריו הציבור שנותן בו אמון, אנו מאבדים את המצפן    מי שחושב באופן אופטימי שעם חיסול החמאס הבעיה של ישראל תיפתר סופית מרמה את עצמו ואת הציבור
איתמר לוין
איתמר לוין
קיים קשר ישיר בין הבקשה להוציא צווי מעצר לנתניהו וגלנט לבין "הרפורמה המשפטית"    כיצד נתניהו נותן לסינוואר את המטרה האסטרטגית לשמה יצא למלחמה
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il